WORLD OF WESTEROS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 

 


Rechercher Napredna potraga

Zadnje teme
» Spam Tema....
od Nim Ned 14 Apr 2024, 04:08

» Sta trenutno slusate
od Zevs86 Sub 03 Feb 2024, 23:56

» Slike prirode nam majke
od Lala Pet 26 Maj 2023, 21:46

» Predstavite nam se....
od Assassin Pet 28 Apr 2023, 18:23

» Robert Džordan "Točak vremena"
od Uno Nomesta Pon 26 Sep 2022, 14:57

» Robin Hobb - Vidovnjaci
od Zevs86 Uto 29 Dec 2020, 15:25

» Stiven Erikson- Malaska knjiga palih
od Assassin Pon 13 Apr 2020, 10:31

» Igrice (Generalno)
od Lord M. Pet 03 Apr 2020, 12:33

» Sta sada citate?
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:58

» Winter Is Coming...to HBO
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:55

» Dela, po povoljnoj ceni.
od Vazarius Uto 10 Mar 2020, 08:25

» Srećna 2o2o!
od Assassin Uto 07 Jan 2020, 12:43

» Serije koje volite / trenutno pratite
od Assassin Uto 12 Nov 2019, 16:54

» Silmarilion
od Vazarius Čet 31 Okt 2019, 09:38

» Jezik Čitanja
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:23

» Novi filmovi i filmske novosti
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:19

» "Vukodav" - Marija Semjonova
od Zevs86 Pet 25 Jan 2019, 10:49

» Demon Cycle - Peter V. Brett [spoiler]
od Vazarius Uto 08 Jan 2019, 14:44

» Srećna 2o19!
od Areal Sre 02 Jan 2019, 20:56

» Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"
od Vazarius Pet 19 Okt 2018, 12:46

Pristupi

Zaboravio sam šifru

Ko je trenutno na forumu
Imamo 3 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 3 Gosta

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 84 dana Pet 20 Sep 2013, 17:16
Naj bolji poslanici
Зимоврел (15838)
Savrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 Vote_lcapSavrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 Voting_barSavrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 Vote_rcap 
Sparkling Comet (15528)
Savrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 Vote_lcapSavrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 Voting_barSavrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 Vote_rcap 
Assassin (13622)
Savrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 Vote_lcapSavrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 Voting_barSavrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 Vote_rcap 
Zevs86 (11916)
Savrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 Vote_lcapSavrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 Voting_barSavrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 Vote_rcap 
Zandrin (10789)
Savrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 Vote_lcapSavrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 Voting_barSavrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 Vote_rcap 
CRNIJASTREB (10420)
Savrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 Vote_lcapSavrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 Voting_barSavrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 Vote_rcap 
Princ Regar (9341)
Savrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 Vote_lcapSavrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 Voting_barSavrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 Vote_rcap 
LunarFang (9218)
Savrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 Vote_lcapSavrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 Voting_barSavrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 Vote_rcap 
Uno Nomesta (8868)
Savrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 Vote_lcapSavrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 Voting_barSavrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 Vote_rcap 
Nim (8274)
Savrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 Vote_lcapSavrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 Voting_barSavrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 Vote_rcap 

Maj 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Kalendar Kalendar


Savrsena knjiga epske fantastike

+13
Sparkling Comet
Chandrian
Mondenkind
forumfilmovi
Witcher
Assassin
Lord Dirk
orome
Nikolinho
Zmajoubica
Ergon Lar Tund
Prince of Ravens
Lord M.
17 posters

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Savrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 Empty Re: Savrsena knjiga epske fantastike

Počalji od Assassin Čet 28 Jul 2011, 21:47

Opa, lepo Ravene, lepo si sve sklopio. Mora da si imao vremena za razmisljanje. Pitam se kako nisam ranije dolazio ovde. Smile
Nego postoji jedan serijal "Sanara" - Teri Bruks - koji za postavu ima nas svet, koji je unisten kataklizmom, ovim - onim. Onda ljudi mutiraju i postaju Gnomovi, Vilovnjaci, Patuljci i td. Ali je lepo opisano. Procitaj serijal ako vec nisi, slican je Tolkinu, sam pisam kaze da mu je on bio uzor.
Nego procitaj serijal mozda ti pomogne da usavrsis pricu. Smile
A ti Martine, ima jedna knjiga, vise je istorijski triler. Ista radnja kao kod tebe, jos sa malo mistike, a kod tebe je epika. Wink

Nego savet za sve, svi bi mi voleli da pisemo knjige i knjige epike. Ali za pocetak bi vam, nam svima bilo najbolje da pocnemo neke kratke price epike, a ne nesto veliko. Smile
Assassin
Assassin
Lord Zapovednik Noćne Straže
Lord Zapovednik Noćne Straže

Broj poruka : 13622
Godina : 32
Raspoloženje : Arise!
Reputacija : 937
Points : 14683
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Savrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 Empty Re: Savrsena knjiga epske fantastike

Počalji od orome Pet 29 Jul 2011, 15:28

mislim da treba da podrzimo ljude da razradjuju svoje ideje a ne da ih sputavamo. od sputavanja nema nista,zar ne a Teri Bruks nema neke ocene po sajtovima citalaca, kazu da je nivo ispod Martina Tolkina Edingsa itd.
orome
orome
Legendarni Gusar
Legendarni Gusar

Broj poruka : 319
Raspoloženje : :)
Reputacija : 21
Points : 380
Datum upisa : 28.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Savrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 Empty Re: Savrsena knjiga epske fantastike

Počalji od Witcher Pet 29 Jul 2011, 18:12

Meni se Sanara nije nesto svidea, odustao posle drugog poglavlja prve knjige, previse puta sam video takav zaplet.
Witcher
Witcher
Zaštitnik Severa
Zaštitnik Severa

Broj poruka : 4075
Godina : 28
Raspoloženje : i'm a diamond that is tired
Reputacija : 251
Points : 4533
Datum upisa : 15.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Savrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 Empty Re: Savrsena knjiga epske fantastike

Počalji od Assassin Pet 29 Jul 2011, 19:42

orome ::mislim da treba da podrzimo ljude da razradjuju svoje ideje a ne da ih sputavamo. od sputavanja nema nista,zar ne a Teri Bruks nema neke ocene po sajtovima citalaca, kazu da je nivo ispod Martina Tolkina Edingsa itd.


Aj me citiraj, gde sam ih sputavao?
Vec izneo svoje misljenje u obliku saveta...
Da li si sam citao delo?
Jeste ispod Tolkina i Martina, dok ne smatram da je ispod Edingsa.
Ali pogledaj realno, za koliko njih mozes reci da su iznad Tolkina ili Martina?
Assassin
Assassin
Lord Zapovednik Noćne Straže
Lord Zapovednik Noćne Straže

Broj poruka : 13622
Godina : 32
Raspoloženje : Arise!
Reputacija : 937
Points : 14683
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Savrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 Empty Re: Savrsena knjiga epske fantastike

Počalji od Ergon Lar Tund Pon 01 Avg 2011, 13:49

Edings,Feist i slični pisci nemaju neki preterani kvaliteta ali su me držali nad knjigom. Pitko,zanimljivo i kratko (bar za epsku fantastiku). Mač od Šanare je po meni druga najgora knjiga- zato što niko ne može da se odluči koja je prva. To sa Apokalipsom je ok,ali umesto da napravi neku zanimljivu priču po tome,kao što je Baker,on u taj svet smešta tipičnu ef priču koja je totalni plagijat Tolkiena. Knjigu sam čitao neka dva meseca,zato što nisam hteo da ostavljam nešto što sam počeo.. Na stranu to što nema nikakvog kvaliteta. Ravenova ideja je mnogo bolja i zanimljiva,a i slaže se sa nekim mojim stavovima. A i mislim da će to ako ga ikada završi biti mnogo bolje od Bruksa,možda i Tolkina (koji je po meni maaalkice iznad proseka).

@ Assassin- Ma odustao sam ja od toga davno. Smile

@ Orome- Ja mislim da nas on ne sputava, samo da nam daje neke ideje. Moram priznati da je po meni ova sa Bruksom veoma loša.
Ergon Lar Tund
Ergon Lar Tund
Gospodar Zmajkamena
Gospodar Zmajkamena

Broj poruka : 3940
Godina : 25
Raspoloženje : Nekakvo
Reputacija : 84
Points : 4285
Datum upisa : 23.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Savrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 Empty Re: Savrsena knjiga epske fantastike

Počalji od forumfilmovi Sre 03 Avg 2011, 08:58

Mač od Šanare je po meni druga najgora knjiga- zato što niko ne može da se odluči koja je prva. To sa Apokalipsom je ok,ali umesto da napravi neku zanimljivu priču po tome,kao što je Baker,on u taj svet smešta tipičnu ef priču koja je totalni plagijat Tolkiena
Mac od Sanare jeste plagijat ali su dva nastavka dosta originalna i jako dobra.
forumfilmovi
forumfilmovi

Broj poruka : 56
Raspoloženje : :-)
Reputacija : 4
Points : 63
Datum upisa : 26.07.2011

http://forumfilmovi.com/Forum/index.php

Nazad na vrh Ići dole

Savrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 Empty Re: Savrsena knjiga epske fantastike

Počalji od Ergon Lar Tund Sre 03 Avg 2011, 12:03

Za te ne znam,nisam čitao (posle Mača sam očekivao još gori bullshit Smile )
Ergon Lar Tund
Ergon Lar Tund
Gospodar Zmajkamena
Gospodar Zmajkamena

Broj poruka : 3940
Godina : 25
Raspoloženje : Nekakvo
Reputacija : 84
Points : 4285
Datum upisa : 23.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Savrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 Empty Re: Savrsena knjiga epske fantastike

Počalji od orome Sre 03 Avg 2011, 15:36

Assassin ::
orome ::mislim da treba da podrzimo ljude da razradjuju svoje ideje a ne da ih sputavamo. od sputavanja nema nista,zar ne a Teri Bruks nema neke ocene po sajtovima citalaca, kazu da je nivo ispod Martina Tolkina Edingsa itd.


Aj me citiraj, gde sam ih sputavao?
Vec izneo svoje misljenje u obliku saveta...
Da li si sam citao delo?
Jeste ispod Tolkina i Martina, dok ne smatram da je ispod Edingsa.
Ali pogledaj realno, za koliko njih mozes reci da su iznad Tolkina ili Martina?

mozda spamujem ali ko se tebi obratio? nisam nista o tebi rekao (to si i sam rekao jer pises da te nisam citirao) samo sam izneo misljenje. hteo sam reci da je lepo cuti neciju ideju. necu da izgledam da sam skocio na prvu samo ne volim da me neko proziva bezveze.

Iznad Tolkina ili Martina, hm pa da ti kazem, tu se slazemo. nema ih. Very Happy pozdrav i nemoj me pogresno shvatiti.

sta mi mozete reci za Tocak vremena, koliko je dobra i vredi li se upustiti u to visegodisnje iskustvo citanja istog? imam malo slobodnog vremena zato visegodisnje.
orome
orome
Legendarni Gusar
Legendarni Gusar

Broj poruka : 319
Raspoloženje : :)
Reputacija : 21
Points : 380
Datum upisa : 28.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Savrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 Empty Re: Savrsena knjiga epske fantastike

Počalji od Ergon Lar Tund Sre 03 Avg 2011, 15:47

Slobodno spamujte,obrisaću ja to za jedno godinu dana. Savrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 3250678809 Evo i ja dodam malo spama.

Kako Tolkin može biti na vrhu ? Jedino što mi se sviđa kod njega su opisi prirode i pejzaža koji su stvarno bogati i da kažem kvalitetni . Šta mu vredi kompleksan svet kada je priča njegovog ,,glavnog'' dela LoTR-a da kažem glupa,nemaštovita i kopija većine bajki od ranije (Silmarilion ne spominjite zato što ga on lično nije pisao i takođe ne spominjite da je prvi otvorio vrata jer je to uradio Howard).. On je meni na nekom sedmom mestu zbog nedostatka dobrih pisaca. Martin je blizu vrha.

Morao sam ovo da ispišem jel stvarno ne kontam ljude kojima je Tolkien na vrhu i koji misle da nema nikog iznad.

Ontopik- @Prince of Ravens,Lord M- Jer neko od vas dvojice nastavio pisanje ?
Ergon Lar Tund
Ergon Lar Tund
Gospodar Zmajkamena
Gospodar Zmajkamena

Broj poruka : 3940
Godina : 25
Raspoloženje : Nekakvo
Reputacija : 84
Points : 4285
Datum upisa : 23.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Savrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 Empty Re: Savrsena knjiga epske fantastike

Počalji od Prince of Ravens Sre 03 Avg 2011, 16:51

Čitao jedan deo iz sveta Šanare. Nije mi se svideo, previše ima magije, mutirane rase su kliše epska fantastika, nekako sve izgledao kao "HA nauka je propala, hajde sad da probamo magiju!", plus linearnost i gomila, gomila rip off klišea.

Ovo moje je sličnije Dini sa elementima Martina i blagim dodirom DŽordana. Glavna tema nije "EPIC QUEST OF FEW BRAVE HEROES", više je politički pokreti različitih stavova koji jednostavno ne mogu da dođu do kompromisa. Glavni lik je tipičan kliše, The Chosen One klase Savrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 3250678809. Jednostavno mašinerija genetskog inženjeringa pokrenuta od strane Praotaca čiji zadatak joj je bio da skuplja genetski materijal različitih osobina kako bi izabralo najbolje varijanta. Posle dva milenijuma unapređivanja sa svakim kolenom loza je jačala dok vrhunca poslednjeg.


Ali kako ja nisam ni blizu pravi pisac zapleti su mu još uvek predvidljivi, ali trudim se da to prevaziđem.
Prince of Ravens
Prince of Ravens

Broj poruka : 5786
Godina : 34
Raspoloženje : Sorrowfully happy
Reputacija : 791
Points : 6652
Datum upisa : 01.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Savrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 Empty Re: Savrsena knjiga epske fantastike

Počalji od forumfilmovi Sre 03 Avg 2011, 17:36

Drugi deo Sanare je napad demona iz ,zamislite, podzemnog sveta.
Dosta fino opisano, sa elementima horora.
Treci deo je o Elkrisu i sa jednim dogadjajem koga necete videti tako cesto.


Šta mu vredi kompleksan svet kada je priča njegovog ,,glavnog'' dela LoTR-a da kažem glupa,nemaštovita i kopija većine bajki od ranije
Brate al` ga nalupa Crying or Very sad




forumfilmovi
forumfilmovi

Broj poruka : 56
Raspoloženje : :-)
Reputacija : 4
Points : 63
Datum upisa : 26.07.2011

http://forumfilmovi.com/Forum/index.php

Nazad na vrh Ići dole

Savrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 Empty Re: Savrsena knjiga epske fantastike

Počalji od Witcher Sre 03 Avg 2011, 19:08

Martine ne lupetaj (prvo procitaj LOTR pa pricaj) ako gledas LOTR povrsno kao pricu onda i nije savrsenstvo ali u knjigu je udkano gomila pitanja (prsten je metafora za nuklearnu bombu, Saruman i Uruk Hai za Hitlera i nacizam, da ne nabrajam sve). Tolkin je otac epske fantastike koji je uspeo da stvori jedan ziv svet sa svet sa geografijom, jezicima i bez koga danasnja epska fantastika ne bi postojala. Hauard je stvorio Sword and Sorcery mada je Tolkin pisao pre njega (pad gondolina je napisan u toku prvog svetskog rata)
Witcher
Witcher
Zaštitnik Severa
Zaštitnik Severa

Broj poruka : 4075
Godina : 28
Raspoloženje : i'm a diamond that is tired
Reputacija : 251
Points : 4533
Datum upisa : 15.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Savrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 Empty Re: Savrsena knjiga epske fantastike

Počalji od Witcher Sre 03 Avg 2011, 19:47

Copypaste jednog mog posta sa drugog foruma: Ovako, Tolkinov cilj
pri pisanju LOTRa je bio posto
engleska nema sopstvenu
mitologiju za razliku od
Grcke,Nordijaca ili samih Slovena,
izmisli mitologiju za Engleze,kao
uzor je koristio Beowulfa, Prsten
Nibelunga, Kralja artura kao jos i
puno dela (procitati Tolkinov
prsten). Takodje Tolkinova dela
su velika po njihovom
lingvistickom znacaju (za
vilenjacki je koristio finski, za
Rohanski staroengleski,imena
Gandalfa i 13 patuljaka su uzeta
iz finske mitologije). Sve u
svemu Tolkin mozda nije najveci
pisac EF ali on je jedan od
zacetnika EF (kao i Hauard-pisac
Konana) i bez njega EF nikada ne
bi bila ista i zato ima posebno
mesto u srcima fanova EF.
Witcher
Witcher
Zaštitnik Severa
Zaštitnik Severa

Broj poruka : 4075
Godina : 28
Raspoloženje : i'm a diamond that is tired
Reputacija : 251
Points : 4533
Datum upisa : 15.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Savrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 Empty Re: Savrsena knjiga epske fantastike

Počalji od Assassin Sre 03 Avg 2011, 20:44

Ergon Lar Tund :: Slobodno spamujte,obrisaću ja to za jedno godinu dana. Savrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 3250678809 Evo i ja dodam malo spama.

Kako Tolkin može biti na vrhu ? Jedino što mi se sviđa kod njega su opisi prirode i pejzaža koji su stvarno bogati i da kažem kvalitetni . Šta mu vredi kompleksan svet kada je priča njegovog ,,glavnog'' dela LoTR-a da kažem glupa,nemaštovita i kopija većine bajki od ranije (Silmarilion ne spominjite zato što ga on lično nije pisao i takođe ne spominjite da je prvi otvorio vrata jer je to uradio Howard).. On je meni na nekom sedmom mestu zbog nedostatka dobrih pisaca. Martin je blizu vrha.

Morao sam ovo da ispišem jel stvarno ne kontam ljude kojima je Tolkien na vrhu i koji misle da nema nikog iznad.

Ontopik- @Prince of Ravens,Lord M- Jer neko od vas dvojice nastavio pisanje ?


Koji fail! Koji Epic FAIL! Sto onaj lik rece "Al' ga nalupa". Very Happy:D:D:D
Da li si citao Tolkina? Ma i filmove da si odgledao ne bi ovo mogao da napises. Very Happy
Ajde priznaj za Howarda si cuo kad sam pominjao u nekim postovima da je on prvi pisac moderne epike. Wink
Ako ti Tolkin nije na vrhu, a Martin ti je pri vrhu ko su ti onda najbolji pisci epike? Very Happy
E dao sam ti - reputaciju, a mislim da nisam prvi koji ce ti dati zbog te poruke. Savrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 3250678809
I nemoj da si probao da je obrises, banovacu te na nedelju dana. Savrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 3250678809
Assassin
Assassin
Lord Zapovednik Noćne Straže
Lord Zapovednik Noćne Straže

Broj poruka : 13622
Godina : 32
Raspoloženje : Arise!
Reputacija : 937
Points : 14683
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Savrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 Empty Re: Savrsena knjiga epske fantastike

Počalji od Assassin Sre 03 Avg 2011, 20:48

I samo da naglasim kada je Tolkin pisao taj svoj "Klise" to tada on nije bio, tada nisu postojale druge knjige epske fantastike (u veoma malom broju).
A posle njih hiljadu neka napise po Tolkinu nesto slicno i onda ce to postati klise. A ti ne mozes citati 10 nekih pisaca cija dela imaju istu radnju kao Tolkinova, a onda tek uzeti Tolkina i reci nesto tipa "A nista posebno, citao sam ovo kod deset drugih pisaca, klise..." Treba znati da je Tolkin pisao pre svih..
Assassin
Assassin
Lord Zapovednik Noćne Straže
Lord Zapovednik Noćne Straže

Broj poruka : 13622
Godina : 32
Raspoloženje : Arise!
Reputacija : 937
Points : 14683
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Savrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 Empty Re: Savrsena knjiga epske fantastike

Počalji od Lord M. Sre 03 Avg 2011, 21:48

Slažem se sa Assassinom 100%. martine, kako možeš tako nešto da kažeš za Tolkina a nisi ni čitao njegova djela. I Silmarilion je njegovo djelo samo što ga je Kristofer sastavio i uobličio. Tolkin-tatica TAČKA Very Happy
Lord M.
Lord M.
Zapovednik Belih plaštova
Zapovednik Belih plaštova

Broj poruka : 4090
Godina : 34
Raspoloženje : idealno
Reputacija : 276
Points : 4416
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Savrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 Empty Re: Savrsena knjiga epske fantastike

Počalji od Ergon Lar Tund Sre 03 Avg 2011, 21:51

Pročitao sam LoTR ponovo pre nekih mesec dana i ne gledam površnu priču. Takođe sam rekao da je negde na sedmom mestu,kao što si i ti Witcheru,rekao da je jedan od boljih (meni je sedmom mesto..solidno),tako da ne razumem čemu to za lupanje. Prvo,uopšte nisam rekao da je kliše nego da je uzimao dosta iz nordijske mitologije,bajki i sličnog. I to nema veze. Drugo,Sword n Sorcery je podžanr fantastike (nisam pričao o high-epic fantastici nego o fantastici uopšte) i nisam saznao preko Assassina,nego sam nešto proučavao.

Zatim nema veze što je otvorio vrata žanra,ja njega zbog toga poštujem,ali to ne znači da su mi njegova dela na vrhu.

Toliko od mene za ovaj spam deo teme. Smile
Ergon Lar Tund
Ergon Lar Tund
Gospodar Zmajkamena
Gospodar Zmajkamena

Broj poruka : 3940
Godina : 25
Raspoloženje : Nekakvo
Reputacija : 84
Points : 4285
Datum upisa : 23.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Savrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 Empty Re: Savrsena knjiga epske fantastike

Počalji od Lord M. Sre 03 Avg 2011, 21:59

@Ergon
onda ti vjerovatno nisi doživio LOTR na isti način kao i svi ostali.
Lord M.
Lord M.
Zapovednik Belih plaštova
Zapovednik Belih plaštova

Broj poruka : 4090
Godina : 34
Raspoloženje : idealno
Reputacija : 276
Points : 4416
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Savrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 Empty Re: Savrsena knjiga epske fantastike

Počalji od Mondenkind Sre 03 Avg 2011, 22:34

Kad si to pročitao LOTR, majke ti? Rekao si krajem juna da te mrzelo da čitaš. Aj ne laži, molim te.
avatar
Mondenkind

Broj poruka : 1622
Raspoloženje : .....
Reputacija : 64
Points : 1736
Datum upisa : 30.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Savrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 Empty Re: Savrsena knjiga epske fantastike

Počalji od Ergon Lar Tund Sre 03 Avg 2011, 22:56

Početkom jula,ne prenosim vam svaku knjigu koju sam pročitao.
Ergon Lar Tund
Ergon Lar Tund
Gospodar Zmajkamena
Gospodar Zmajkamena

Broj poruka : 3940
Godina : 25
Raspoloženje : Nekakvo
Reputacija : 84
Points : 4285
Datum upisa : 23.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Savrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 Empty Re: Savrsena knjiga epske fantastike

Počalji od Mondenkind Sre 03 Avg 2011, 23:00

Opa, to treba da se zalije! (naravno, pod uslovom da ne lagiš....ali nećeš, to ti je ispod časti)

Savrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 Champagne-cristall
avatar
Mondenkind

Broj poruka : 1622
Raspoloženje : .....
Reputacija : 64
Points : 1736
Datum upisa : 30.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Savrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 Empty Re: Savrsena knjiga epske fantastike

Počalji od Prince of Ravens Čet 04 Avg 2011, 09:51

Pa Tolkin je bio više lingvista nego pisac. Ako je neko čitao orignalnu verziju na engleskom video bi da on više vuče na Šekspira nego na druge pisce žanra. Lepota Gospodara i Silmariona je u njegovom maštovitom korišćenju jezika, ne u nekom epohalno dobrom zapletu. Mislim Tolkin nije izmislio patuljke, vilenjake, orke i ostalo, bilo je dela i pre njega o takvoj tematici ali je vratio žanr na velika vrata. Njegova privrženost detaljima i stvaranju celog jezika i pisma kao i načinu pripovedanja koji podseća na istoričare srednjeg veka je dodao autentičnost svetu. Razum nam kaže da taj svet nije stvaran, ali i dalje znamo da on negde i dalje živi, na nekom transedentnom mestu mašte i stvaralačkog vrtloga koji opija nas žive svojim pričama i bajkama.
Prince of Ravens
Prince of Ravens

Broj poruka : 5786
Godina : 34
Raspoloženje : Sorrowfully happy
Reputacija : 791
Points : 6652
Datum upisa : 01.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Savrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 Empty Re: Savrsena knjiga epske fantastike

Počalji od Prince of Ravens Ned 14 Apr 2013, 23:43




LET'S HEAR YOU GUYS!


Poslednji izmenio Prince of Ravens dana Ned 14 Apr 2013, 23:48, izmenjeno ukupno 1 puta
Prince of Ravens
Prince of Ravens

Broj poruka : 5786
Godina : 34
Raspoloženje : Sorrowfully happy
Reputacija : 791
Points : 6652
Datum upisa : 01.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Savrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 Empty Re: Savrsena knjiga epske fantastike

Počalji od Chandrian Ned 14 Apr 2013, 23:44

Ime vetra, Strah mudroga od Patrika Rotfusa
Chandrian
Chandrian
Kralj Rojnara, Andala i Prvih ljudi, gospodar Sedam kraljevstava
Kralj Rojnara, Andala i Prvih ljudi, gospodar Sedam kraljevstava

Broj poruka : 5140
Godina : 32
Raspoloženje : ^
Reputacija : 604
Points : 5794
Datum upisa : 21.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Savrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 Empty Re: Savrsena knjiga epske fantastike

Počalji od Sparkling Comet Ned 14 Apr 2013, 23:51

Gospodar Prstenova Very Happy
Sparkling Comet
Sparkling Comet

Broj poruka : 15528
Godina : 34
Raspoloženje : Hope for the best, I always do :)))
Reputacija : 1019
Points : 16631
Datum upisa : 30.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Savrsena knjiga epske fantastike  - Page 2 Empty Re: Savrsena knjiga epske fantastike

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu