WORLD OF WESTEROS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 

 


Rechercher Napredna potraga

Zadnje teme
» Sta trenutno slusate
od Zevs86 Sub 03 Feb 2024, 23:56

» Slike prirode nam majke
od Lala Pet 26 Maj 2023, 21:46

» Spam Tema....
od Assassin Sre 10 Maj 2023, 21:26

» Predstavite nam se....
od Assassin Pet 28 Apr 2023, 18:23

» Robert Džordan "Točak vremena"
od Uno Nomesta Pon 26 Sep 2022, 14:57

» Robin Hobb - Vidovnjaci
od Zevs86 Uto 29 Dec 2020, 15:25

» Stiven Erikson- Malaska knjiga palih
od Assassin Pon 13 Apr 2020, 10:31

» Igrice (Generalno)
od Lord M. Pet 03 Apr 2020, 12:33

» Sta sada citate?
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:58

» Winter Is Coming...to HBO
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:55

» Dela, po povoljnoj ceni.
od Vazarius Uto 10 Mar 2020, 08:25

» Srećna 2o2o!
od Assassin Uto 07 Jan 2020, 12:43

» Serije koje volite / trenutno pratite
od Assassin Uto 12 Nov 2019, 16:54

» Silmarilion
od Vazarius Čet 31 Okt 2019, 09:38

» Jezik Čitanja
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:23

» Novi filmovi i filmske novosti
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:19

» "Vukodav" - Marija Semjonova
od Zevs86 Pet 25 Jan 2019, 10:49

» Demon Cycle - Peter V. Brett [spoiler]
od Vazarius Uto 08 Jan 2019, 14:44

» Srećna 2o19!
od Areal Sre 02 Jan 2019, 20:56

» Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"
od Vazarius Pet 19 Okt 2018, 12:46

Pristupi

Zaboravio sam šifru

Ko je trenutno na forumu
Imamo 3 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 3 Gosta :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 84 dana Pet 20 Sep 2013, 17:16
Naj bolji poslanici
Зимоврел (15838)
"Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Vote_lcap"Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Voting_bar"Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Vote_rcap 
Sparkling Comet (15528)
"Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Vote_lcap"Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Voting_bar"Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Vote_rcap 
Assassin (13622)
"Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Vote_lcap"Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Voting_bar"Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Vote_rcap 
Zevs86 (11916)
"Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Vote_lcap"Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Voting_bar"Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Vote_rcap 
Zandrin (10789)
"Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Vote_lcap"Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Voting_bar"Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Vote_rcap 
CRNIJASTREB (10420)
"Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Vote_lcap"Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Voting_bar"Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Vote_rcap 
Princ Regar (9341)
"Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Vote_lcap"Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Voting_bar"Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Vote_rcap 
LunarFang (9218)
"Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Vote_lcap"Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Voting_bar"Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Vote_rcap 
Uno Nomesta (8868)
"Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Vote_lcap"Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Voting_bar"Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Vote_rcap 
Nim (8273)
"Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Vote_lcap"Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Voting_bar"Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Vote_rcap 

Mart 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Kalendar Kalendar


"Vukodav" - Marija Semjonova

+19
Assassin
achilles2211
valkira
Zevs86
Lord M.
orome
♦Black♦Betty♦
Mondenkind
mikap
Lateralus
Vierna
Lothesse
Maka
bookman
Matuška
Glumac92
pinki
Struki
Althinne
23 posters

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Ići dole

"Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Empty Re: "Vukodav" - Marija Semjonova

Počalji od Assassin Sre 24 Okt 2018, 00:14

Rusalka ::
Није ваљда да можеш само један дан да одеш на Сајам и да преживиш? Wink  Или ја стварно треба да почнем да живим мало више, није више нормално колико сам једва чекала да Сајам почне  Very Happy 

Naravno da mogu, pogotovo jer sam poslednjih godina malo, a da budem realan ipak i malo više razočaran sajmom. Nekako mi se čini
da je pre poslednje 3-4 godine bilo dosta bolje na sajmu. Mada opet, možda sam samo omatorio i izgubio interesovanje, mada mi se
više čini da je sajam kriv, a ne ja!!! Very Happy
Radovao sam se sajmu ove godine, kao što se svake godine radujem, jer volim sajam knjiga i volim jer pada u mom omiljenom mesecu,
oktobru (ali bez kiša). Ali poslednjih godina pazarim svega par do nekoliko knjiga i isto toliko stripova. A ove godine čak nisam našao na
mnogo Dampir primeraka stripa, na par mesta neke prosečno očuvane primerke.  Čak ni na štandu Veselog četvrtka nemaju ih. A nisam kod
preprodavaca našao čak ni mnogo Ninđa romana koje uzimam bratu svake godine jer ima kolekciju od kada smo klinci.
Jeidni put kada sam išao dva dana je bilo 2012. Bar mislim da je ta godina, imali smo i manje okupljanje foruma na sajmu tada. Jednostavno
je bilo dosta dobrih prilika za kupovinu da sam morao da dođem i sutradan jer sam prvi dan potrošio sve pare koje sam poneo. Moram sam
da se vratim kući po još i da dođem sutra. Very Happy

Rusalka ::
Ја јесам мало, како да кажем, ригорозна кад је ћирилица у питању, али некако сам прихватила да мало њих штампа књиге на истој, али сам се баш изнервирала синоћ.

Primetio sam. "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 3250678809 Metalka, koju veoma zanimaju politika i istorija, a prti tom je rigorozna kada je ćirilica u pitanju, sve se uklapa.  Kao što moj prijatelj
reče "Nema krsta bez tri prsta". "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 3250678809
Šalu na stranu. Eto, da se nisi zainteresovala ne bi saznala tu divnu vest. Sada mi dođe žao jer nemam sve četiri knjige te da mogu da dobijem
potpis na svakoj. Xmm,xm, pitam se da li je uopšte pristojno pitati pisca da ti potpiše sve knjige ili je neki bonton da doneseš samo jednu! Surprised

Rusalka ::
На половини сам треће књиге.  Чим још мало одмакнем, пишем утиске Smile  Хм...  трећа књига испаде најмање узбудљива, али мени кад се једном нешто допадне, постанем јако везана и одана том нечему (особи, књизи, групи, игри, спортском тиму, итд) и самим тим веома пристрасна, па ми буде тешко да кажем нешто лоше о томе.  Видећемо још мало кад одмакнем.  Имаћеш своју шансу, не брини Wink

Odan sam ja Vukodavu, ali me to ne sprečava da kritikujem kada mi nešto ne legne, a realnost je da meni retko kada nešto baš ne legne,
jer sam kao i ti odan i privržen kada mi se nešto dopada. Zapravo, sada kada razmislim i iščitam prethodne postove u ovoj temi, pa i ne
moram da pišem puno, jer sam već ispisao dosta toga što mislim o Vukodavu i padu serijala posle druge knjige. Very Happy

Rusalka ::
I love you
Прво ми је скроз било слатко ово што си написао, док се нисам осврнула на онај део "... сам запазио једну девојку (СТАРИЈУ ОД МЕНЕ)"  Mad Evil or Very Mad
 tongue

Šta da ti kažem, ja sam čovijek realista. "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 3250678809
A dobro, meni inače kažu da izgledam mlađe (iako nosim bradu i razborito i mudro zborim! Ejjj!), tako da ako ja izgledam mlađe i onda kažem
da je devojka starija od mene, onda ona nije starija od mojih pravih godina, već od ovog mog "izgledam mlađe" tako da je samim tim i ona
izgledom mlađa, a ne koliko zaista ima godina. Jesi li shvatila ovo? Ima li uopšte logike? Ako ima je l' upalilo? Very Happy


Rusalka ::
...јуче је био дан да извиђање и куповину десетак књига само, колико смо могле да носимо.

Pa koliko to knjiga inače uzimate, ako ste sada uzele desetak? Very Happy

Rusalka ::
Мала помоћ: бићу опет на Сајму, као што горе написах, у четвртак и петак, па ако уграбиш време, а стварно би "морао" (добио би потпис у књизи, сигурна сам), видимо се тад Embarassed
Мала помоћ 2: сад имам циклама косу Wink Cool

Ne mogu da obećam, jer sam već obećao drugima za četvrtak, zaista mi je zauzet dan, ali ću probati da stignem. Videću da nabavim negde
barem još jednu knjigu. Ako bude prilike dobiću potpisanu knjigu i upoznati M.S. i tebe, ako te budem prepoznao i video uopšte, ali ne obećavam.
Nisam znao kakva je to "ciklama" boja, te izguglah, a google kaže:

"Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Z
Ako budem došao potražiću pogledom stariju devojku (od mog mlađeg izgleda Smile ) s takvom kosom. "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 3250678809

Rusalka ::
Пс. Ја ниједну књигу из Вукодав серијала немам из истог разлога из ког ти имаш само четврту, али сам јуче на штанду Удружења купила Валкиру, па бар имам једну књигу за потписивање.  Не секирај се за то, потпуно је неважно да ли имаш први, други, трећи или четврти део или неку пету књигу.  Па зар не?


Ппс. прошири причу ако имаш коме, јер ме је гђа Росић замолила да позовем још људи.  Они имају малу групу на фејсбуку са мало пратилаца и боји се да ће се баш мало људи појавити.


Prosveta, stara knjižara u Knez Mihailovoj, kada uđeš u K.M. pa na desnoj strani nedaleko. Verovatno znaš koja je. Tu su imale Dijamantske gore
po ceni od 300 din, kao i mnoge druge knjige iz fantastike po malim cenama. Tipa Veštac no1. u prvom prevodu pre čarobne knjige, nov za 100 din.
Probaj tu da nađeš Vukodava ako želiš, pa da dobiješ i njega potpisanog. Samo nemoj da pokupuješ sve knjige, treba i ja da odem tamo, nisam od
letos bio. Very Happy


Eto, završih post i mogu na čitanje i spavanje, a možda i samo spavanje jer nisam spavao mnogo noćas. Sklapaju mi se okice. Smile
Assassin
Assassin
Lord Zapovednik Noćne Straže
Lord Zapovednik Noćne Straže

Broj poruka : 13622
Godina : 32
Raspoloženje : Arise!
Reputacija : 937
Points : 14683
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

"Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Empty Re: "Vukodav" - Marija Semjonova

Počalji od Rusalka Sre 24 Okt 2018, 17:16

Е у три лепе - откуцала одговор, а на форуму се појавио само део истог  Mad Evil or Very Mad

@Assassin ::Naravno da mogu, pogotovo jer sam poslednjih godina malo, a da budem realan ipak i malo više razočaran sajmom. Nekako mi se čini da je pre poslednje 3-4 godine bilo dosta bolje na sajmu. Mada opet, možda sam samo omatorio i izgubio interesovanje, mada mi se više čini da je sajam kriv, a ne ja!!! "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Icon_biggrin
Radovao sam se sajmu ove godine, kao što se svake godine radujem, jer volim sajam knjiga i volim jer pada u mom omiljenom mesecu, oktobru (ali bez kiša). Ali poslednjih godina pazarim svega par do nekoliko knjiga i isto toliko stripova. A ove godine čak nisam našao na mnogo Dampir primeraka stripa, na par mesta neke prosečno očuvane primerke.  Čak ni na štandu Veselog četvrtka nemaju ih. A nisam kod preprodavaca našao čak ni mnogo Ninđa romana koje uzimam bratu svake godine jer ima kolekciju od kada smo klinci. Jeidni put kada sam išao dva dana je bilo 2012. Bar mislim da je ta godina, imali smo i manje okupljanje foruma na sajmu tada. Jednostavno je bilo dosta dobrih prilika za kupovinu da sam morao da dođem i sutradan jer sam prvi dan potrošio sve pare koje sam poneo. Moram sam da se vratim kući po još i da dođem sutra. "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Icon_biggrin
Слажем се са тобом и није до тебе него стварно јесте до Сајма.  Чини ми се да све мање излагача има, што није ни чудо (књиге се мање купују, закуп штандова је из године у годину све скупљи, и слично), а богами, ове године ми се чини и да нема толико нових занимљивих издања.  Бар не на штандовима које сам стигла да обиђем прекјуче.  Рецимо, штанд Јасена је толико сиромашан ове године да ми је дошло да плачем.  Имају иста геополитичка издања већ две, три године уназад.  Силно сам се растужила кад сам их обишла ове године.

Закључак је да сам и ја прилично разочарана, али и даље једва чекам октобар "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Icon_smile  Ваљда због гужве, књига које дивно миришу (на ново), људи са којима се испричам, нових информација...  

Пс. новембар је најбољи месец "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Icon_wink


Primetio sam. "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 3250678809 Metalka, koju veoma zanimaju politika i istorija, a prti tom je rigorozna kada je ćirilica u pitanju, sve se uklapa.  Kao što moj prijatelj reče "Nema krsta bez tri prsta". "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 3250678809
Embarassed  
Добро ти збори пријатељ  "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Icon_biggrin   А и ти добро запажаш "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Icon_wink  Још се углавном контролишем у новом окружењу, јер у ова смешна времена у којима се сви на све вређају (јер, јелте, политичка коректност и слична срања), човек стварно треба да пази шта прича/пише.  


Šalu na stranu. Eto, da se nisi zainteresovala ne bi saznala tu divnu vest. Sada mi dođe žao jer nemam sve četiri knjige te da mogu da dobijem potpis na svakoj. Xmm,xm, pitam se da li je uopšte pristojno pitati pisca da ti potpiše sve knjige ili je neki bonton da doneseš samo jednu! "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Icon_surprised
А зашто не би било пристојно?  Ако могу људи да одвоје новац да купе сваку књигу и да одвоје време да би сваку ишчитали и још дошли да чекају потпис, онда би писац могао да одвоји време да сваку потпише и тутне неку лепу посвету.  Твоје је право да питаш!  Идеја је ионако сјајна и одлична фора  Very Happy Cool



Odan sam ja Vukodavu, ali me to ne sprečava da kritikujem kada mi nešto ne legne, a realnost je da meni retko kada nešto baš ne legne, jer sam kao i ti odan i privržen kada mi se nešto dopada. Zapravo, sada kada razmislim i iščitam prethodne postove u ovoj temi, pa i ne moram da pišem puno, jer sam već ispisao dosta toga što mislim o Vukodavu i padu serijala posle druge knjige. "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Icon_biggrin
Мућак си ти одан кад овако пишеш Wink
Добро добро, ускоро пишем прве утиске, а тему ишчитавам кад завршим са последњом књигу.  Нећу "спојлере".  Довољно што ми је друг излануо битну чињеницу о Пагу (он чита оних 20+ Фајстових књига, од којих део о Пагу говори)  Evil or Very Mad 




Šta da ti kažem, ja sam čovijek realista. "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 3250678809
A dobro, meni inače kažu da izgledam mlađe (iako nosim bradu i razborito i mudro zborim! Ejjj!), tako da ako ja izgledam mlađe i onda kažem da je devojka starija od mene, onda ona nije starija od mojih pravih godina, već od ovog mog "izgledam mlađe" tako da je samim tim i ona izgledom mlađa, a ne koliko zaista ima godina. Jesi li shvatila ovo? Ima li uopšte logike? 
Ти си много наиван човијек, ако мислиш да тек тако можеш да се извучеш из овог живог блата у које си тако лакомислено упао  tongue

Разумела сам, драги мој Убицо, сваку твоју реч и овај твој сладак покушај да се опереш  I love you 

Пс. уз браду и разборитост обавезно треба да иду и наочаре иначе ништа од мудрости Wink


Ako ima je l' upalilo? "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Icon_biggrin
Шта рећи, какву поруку посласти?!

Хм... Да се нађемо на пола пута, што би рекла она бакута жељна мушкарца (Неда Украден, беше?), па да закључимо да си се до пола извукао.  То значи да мораш још мало да се потрудиш и да си на танком леду  Wink 


Само да знаш да јако ценим твој труд!


Pa koliko to knjiga inače uzimate, ako ste sada uzele desetak? "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Icon_biggrin
20-40, како које године.


За сада смо већ две књиге прескочиле, због лошег превода.  Једна је веома занимљива, Тајни рат против Јевреја, али матера је уочила неколико кардиналних грешака и нипошто нисам могла да је убедим да ипак купимо књигу.  Остаје ми да је сама купим, а њу ко шљиви.  Мана је само кад погрешно преводе имена (људи и места), па онда читаоци погрешно науче и почну даље да шире погрешну транскрипцију  Neutral 



Ne mogu da obećam, jer sam već obećao drugima za četvrtak, zaista mi je zauzet dan, ali ću probati da stignem. Videću da nabavim negde barem još jednu knjigu. Ako bude prilike dobiću potpisanu knjigu i upoznati M.S. i tebe, ako te budem prepoznao i video uopšte, ali ne obećavam. 
Nisam znao kakva je to "ciklama" boja, te izguglah, a google kaže:

"Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Z

Извините, господине министре, нисам вас препознала!
На штанду Удружења, чији ће гост Семјонова бити, можеш да купиш Валкиру и Мач мртвих, ако нису распродали.  Мада та издања сигурно још негде можеш да нађеш.
Гугл је скоро па погодио: циклама је боја између розЛе и црвене. А да бих ти олакшала целу ствар, носићу ово, не бих ли личила на неку од ових саксија tongue

"Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 9a411498aacb86cd59b2077a5190851b




Ako budem došao potražiću pogledom stariju devojku (od mog mlađeg izgleda "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Icon_smile ) s takvom kosom. "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 3250678809
Зар нисам горе написала да ходаш по танком леду!?! Ццц, данашњи клинци ништа не слушају  tongue
Али, због труда, нећу ти ово узети за зло  I love you 




Prosveta, stara knjižara u Knez Mihailovoj, kada uđeš u K.M. pa na desnoj strani nedaleko. Verovatno znaš koja je. Tu su imale Dijamantske gore po ceni od 300 din, kao i mnoge druge knjige iz fantastike po malim cenama. Tipa Veštac no1. u prvom prevodu pre čarobne knjige, nov za 100 din. Probaj tu da nađeš Vukodava ako želiš, pa da dobiješ i njega potpisanog. Samo nemoj da pokupuješ sve knjige, treba i ja da odem tamo, nisam od letos bio. "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Icon_biggrin
Наравно да знам за Геца Кон књижару Wink  Одлична књижара и дан данас!
Видиш, ни ја дуго нисам улазила, баш бих могла.  Не верујем да ћу сутра пре посла стићи да свратим Sad  А баш бих волела Вукодава да ми потпише.  Ма небитно.  Мени потписи и сликање нису битни, много ми је битније да видим да ли ће ми се допасти као лик  Very Happy


Обећавам да нећу све да покупујем!  Та, нећемо ваљда око књига да ратујемо? Wink


Eto, završih post i mogu na čitanje i spavanje, a možda i samo spavanje jer nisam spavao mnogo noćas. Sklapaju mi se okice. "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Icon_smile
Јесу ли се наспавале окице?  Very Happy

Ето, и ја заврших друго куцкање истог одговора, грррр!  И сад одох кући (ово сам куцкала на послу, пошто сам завршила све што сам имала).  Треба се клацкати до блокова ...

Rusalka
Rusalka

Broj poruka : 30
Raspoloženje : Како кад и како према коме.
Reputacija : 5
Points : 35
Datum upisa : 16.04.2018

Nazad na vrh Ići dole

"Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Empty Re: "Vukodav" - Marija Semjonova

Počalji od Assassin Sre 24 Okt 2018, 21:44

Rusalka ::Закључак је да сам и ја прилично разочарана, али и даље једва чекам октобар "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Icon_smile  Ваљда због гужве, књига које дивно миришу (на ново), људи са којима се испричам, нових информација...  

Пс. новембар је најбољи месец "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Icon_wink

Pitanje je samo sa koliko volje ćemo dočekivati sajam, ako svaki put svako novo razočarenje odnese pomalo želje i volje.
Pre pet godina nisam mogao da razumem baš u potpunosti ljude koji čitaju tri puta više od mene, a kada im pomeneš sajam
oni su onako "Meh, sajam ko sajam, izbegavam ga ako ne moram da idem". Sada ih razumem, mada daleko da je meni sajam
"Meh" i da će u skorije vreme biti. Ipak mu se obradujem kao malo dete. Very Happy Čak čuvam i ulaznice od prvog sajma pa sve do danas,
a moram da napomenem da su nekada ulaznice bile baš lepe i šarene, a sada običan papir u vidu računa koji izbledi, kreativnost
nula.


А зашто не би било пристојно?  Ако могу људи да одвоје новац да купе сваку књигу и да одвоје време да би сваку ишчитали и још дошли да чекају потпис, онда би писац могао да одвоји време да сваку потпише и тутне неку лепу посвету.  Твоје је право да питаш!  Идеја је ионако сјајна и одлична фора  Very Happy Cool


Ne bi bilo pristojno ne zbog samog pisca, već zbog drugih koji bi želeli da dobiju potpis na svom primerku. Jer ako pisac ostaje
određeno vreme, a ima mnogo ljudi koji bi želeli potpis, onda možda ne bi svi stigli da ga dobiju, a zamisli gužva, red, a svako
ponese po komplet serijala, pa ti vidi da li bi svi stigli da dobiju potpis. Very Happy U svakom slučaju bih poneo sve knjige ili većinu, pa
ako nema gužve potpisuj sve, ako ima onda izvadi samo jednu knjigu. Smile


Нећу "спојлере".

Ne znam kako stvari stoje kod tebe, ali ja sam inače veoma veliki hejter ljudi koji spojlerišu, što nemarno, što namerno. Jednostavno
je čar u neznanju i nema poente upropastiti ljudima užitak čitanja, gledanja ili sličnog. Jedan od mojih najboljih prijatelja je baš, baš
brbrljivi spojleraš bio. Može da ti prepriča celu seriju, film i slično. Trebale su mi godine da ga odviknem od toga i sada to više ne radi.
Hvala Bogu. Very Happy To je isti onaj prijatelj koji kaže "Nema krsta bez tri prsta". Very Happy


Ти си много наиван човијек, ако мислиш да тек тако можеш да се извучеш из овог живог блата у које си тако лакомислено упао  "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Icon_tongue

Разумела сам, драги мој Убицо, сваку твоју реч и овај твој сладак покушај да се опереш  "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Herz 

Пс. уз браду и разборитост обавезно треба да иду и наочаре иначе ништа од мудрости "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Icon_wink

Šta da radim kad sam mlad, fin i naivan. Embarassed Very Happy

Naočari neću nositi, jer sam bio pre par nedelja na redovnoj kontroli i još mi nisu potrebne. Very Happy Ko bi rekao,
posle toliko kasnog čitanja i vremena za računarom.


За сада смо већ две књиге прескочиле, због лошег превода.  Једна је веома занимљива, Тајни рат против Јевреја, али матера је уочила неколико кардиналних грешака и нипошто нисам могла да је убедим да ипак купимо књигу.  Остаје ми да је сама купим, а њу ко шљиви.  Мана је само кад погрешно преводе имена (људи и места), па онда читаоци погрешно науче и почну даље да шире погрешну транскрипцију  "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Icon_neutral

Zvuči mi kao da ti ili tvoja mama radite u prosveti ili nešto slično?


Зар нисам горе написала да ходаш по танком леду!?! Ццц, данашњи клинци ништа не слушају  tongue
Али, због труда, нећу ти ово узети за зло  I love you

Kako ti kažeš, (dramska pauza) teto. "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 3250678809
Kada su osobe oko mene i odnosi u pitanju nikada ne hodam po tankom ledu, uvek zgazim da pukne. Smile




Обећавам да нећу све да покупујем!  Та, нећемо ваљда око књига да ратујемо? "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Icon_wink

Nećemo, ratovaćemo oko black bendova, Linkin Parka, starijih devojaka, oktobra - novembra i kako mi se čini malo oko Vukodava. "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 3250678809

Elem, šalu na stranu Smile , da zaključim sa ključnim delom:

Извините, господине министре, нисам вас препознала!
На штанду Удружења, чији ће гост Семјонова бити, можеш да купиш Валкиру и Мач мртвих, ако нису распродали.  Мада та издања сигурно још негде можеш да нађеш.
Гугл је скоро па погодио: циклама је боја између розЛе и црвене. А да бих ти олакшала целу ствар, носићу ово, не бих ли личила на неку од ових саксија "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Icon_tongue

Da budem iskren razmišljam se da li da dođem sutra do sajma ili u subotu. Jer mi Vazarius predloži da dođem u subotu, jer tada će biti
i Piter V. Bret, a ti reče i Semjonova! Tako da mi preporučuje da uhvatim oba pisca, ali u realnosti nema s kim da ide pa me huška da
ne dođem sutra već u subotu, pa da idem s njim! A originalno više nisam ni hteo da dolazim na sajam. Tuga. A kakve su šanse da ti
nabaviš Vukodava i dođeš u subotu da ti ga M.S. potpiše? Smile  A možeš i kod Breta! Biće i fantasy cosplay!!! Napraviš mali pomak u
rasporedu, ne odeš u petak, odeš u subotu i uhvatiš i Breta!


P.S.


Јесу ли се наспавале окице?  "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Icon_biggrin

Jesu. Cool
Assassin
Assassin
Lord Zapovednik Noćne Straže
Lord Zapovednik Noćne Straže

Broj poruka : 13622
Godina : 32
Raspoloženje : Arise!
Reputacija : 937
Points : 14683
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

"Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Empty Re: "Vukodav" - Marija Semjonova

Počalji od Rusalka Čet 25 Okt 2018, 13:23

Assassin ::Pitanje je samo sa koliko volje ćemo dočekivati sajam, ako svaki put svako novo razočarenje odnese pomalo želje i volje. Pre pet godina nisam mogao da razumem baš u potpunosti ljude koji čitaju tri puta više od mene, a kada im pomeneš sajam oni su onako "Meh, sajam ko sajam, izbegavam ga ako ne moram da idem". Sada ih razumem, mada daleko da je meni sajam"Meh" i da će u skorije vreme biti. Ipak mu se obradujem kao malo dete. "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Icon_biggrin Čak čuvam i ulaznice od prvog sajma pa sve do danas, a moram da napomenem da su nekada ulaznice bile baš lepe i šarene, a sada običan papir u vidu računa koji izbledi, kreativnost nula.
Слажем се.  Уосталом, цео живот зависи од тога како приступаш стварима (догађајима, људима) односно којим оком посматраш свет око себе.  Што рече неко много мудрији од мене ( Wink ), какве су ти мисли - такав ти је живот.  Зато се трудим, бар када је Сајам у питању, да идем са предубеђењем да ће бити боље него прошле године.  Иначе боље и да не идем.  Ем платим улазницу, ем се гурам и свађам са марвом која те прегази без потребе, ем ми је вруће, теглим књиге и ствари, немам где пљескавицу да поједем и тако даље Wink   И увек размишљам, колико год да је из године у годину све гори и гори Сајам, битно је да се Сајам одржава!  Бар имам са ким да се испричам и од кога да добијем неку добру препоруку.


Пс. и не сећам се старих улазница, јер их нисам чувала.  Чувам све улазнице од концерата и фестивала, али, видиш, од Сајма не Sad  


Ne bi bilo pristojno ne zbog samog pisca, već zbog drugih koji bi želeli da dobiju potpis na svom primerku. Jer ako pisac ostaje određeno vreme, a ima mnogo ljudi koji bi želeli potpis, onda možda ne bi svi stigli da ga dobiju, a zamisli gužva, red, a svako ponese po komplet serijala, pa ti vidi da li bi svi stigli da dobiju potpis. "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Icon_biggrin U svakom slučaju bih poneo sve knjige ili većinu, pa ako nema gužve potpisuj sve, ako ima onda izvadi samo jednu knjigu. "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Icon_smile
У њеном случају, сигурна сам да неће бити толика гужва, јер нигде нема објаве и мало људи је и сазнало да она долази.  У осталом си у праву, али опет кажем - увек треба питати и пробати.  Исто тако имаш оне који би и потпис и слику и коју реч да проговоре, па ни то није у реду, јер је неко само због потписа дошао, неко само због слике, неко само због речи.  Нема сврхе гледати друге у том погледу, јер све зависи, у овом случају, од писца.  Он може да остане и цео дан па да стигне сваком по 5 комплета да потпише.  И обрнуто.  А на теби је да питаш Smile  Да се разумемо, не мислим на паролу "шта те брига за друге", јер тако не размишљам, него хоћу да кажем да увек треба питати и пробати.

Ето видиш, ја сам први и последњи пут (лажем, још једном сам чекала, а ни сама не знам због чега) стајала у реду за потписе једног бенда који много волим.  Сунце, нигде хлада, 40+ степени, црно упија толико да пече, два и по сата стајања... а успут се њих милијарду убацило, јер "другари чекају и за њих".  На крају нисам ни стигла на ред, иако су чланови групе још отприлике пола сата дуже остали (чак је следећи бенд своје потписивање померио).  И видим да оне који су се убацивали није баш много потресло што је нас онолико чекало сатима на сунцу, док су се они напијали у хладу а њихови "другари чекали за њих".  То ми је за наук било да више не радим оно што ионако сматрам да је глупост  Laughing


Ne znam kako stvari stoje kod tebe, ali ja sam inače veoma veliki hejter ljudi koji spojlerišu, što nemarno, što namerno. Jednostavno je čar u neznanju i nema poente upropastiti ljudima užitak čitanja, gledanja ili sličnog. Jedan od mojih najboljih prijatelja je baš, baš brbrljivi spojleraš bio. Može da ti prepriča celu seriju, film i slično. Trebale su mi godine da ga odviknem od toga i sada to više ne radi. Hvala Bogu. "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Icon_biggrin To je isti onaj prijatelj koji kaže "Nema krsta bez tri prsta". "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Icon_biggrin
Слажем се!
Чак ме више нервирају они који ненамерно истртљају нешто битно, јер показује колико уопште не мисле о особи којој тртљају.  Ја строго пазим на то, бар мислим да пазим (нико се до сада није жалио) Smile 


Пс. поздрав за пријатеља Wink

Šta da radim kad sam mlad, fin i naivan. "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Icon_redface "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Icon_biggrin
Љуби те тета тако "младог, финог и наивног"  tongue

Naočari neću nositi, jer sam bio pre par nedelja na redovnoj kontroli i još mi nisu potrebne. "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Icon_biggrin Ko bi rekao, posle toliko kasnog čitanja i vremena za računarom.
Да сам на твом месту, купила бих леп рам са стаклима без диоптрије, да допринесеш изгледу мудрог, младог, финог и наивног човека  tongue Wink

И мени су очи, за сада, добре, а одавно меркам лепе рамове за наочаре.  Чак сам и хтела да купим један љубичасти тек онако да га шетам, али сам себе "утешила" да ћу ионако доћи у тај стадијум пре или касније и боље да одмарам очи и нос до тада 
Laughing 


Zvuči mi kao da ti ili tvoja mama radite u prosveti ili nešto slično? 
Мајка ми је преводилац (за телевизију и биоскоп) Smile
Моја ужа и шира породица има дара за језике деценијама уназад, па је било много преводилаца и од најранијег доба сам слушала о писмености.  Далеко од тога да сам много писмена, али много више обраћам пажњу на добар (лош) превод него раније.  Некада ми баш смета лош превод, просто ми превише боде очи.

Kako ti kažeš, (dramska pauza) teto"Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 3250678809
Пиле тетино, баш си лепо васпитано дете  I love you 


Kada su osobe oko mene i odnosi u pitanju nikada ne hodam po tankom ledu, uvek zgazim da pukne. "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Icon_smile
Значи, волиш да газиш и (про)падаш?

Ти пропадаш, ти пропадаш јер се опијаш/дрогираш (никако да запамтим шта иде прво, ваљда опијање?) 
Laughing Laughing Laughing

Nećemo, ratovaćemo oko black bendova, Linkin Parka, starijih devojaka, oktobra - novembra i kako mi se čini malo oko Vukodava. "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 3250678809
Савршено!

Увек сам расположена за добар рат (ако то "сме" тако да се каже)  Cool 

Пс. старији је увек у праву, по бонтону Wink

Da budem iskren razmišljam se da li da dođem sutra do sajma ili u subotu. Jer mi Vazarius predloži da dođem u subotu, jer tada će biti i Piter V. Bret, a ti reče i Semjonova! Tako da mi preporučuje da uhvatim oba pisca, ali u realnosti nema s kim da ide pa me huška da ne dođem sutra već u subotu, pa da idem s njim! A originalno više nisam ni hteo da dolazim na sajam. Tuga. A kakve su šanse da ti nabaviš Vukodava i dođeš u subotu da ti ga M.S. potpiše? "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Icon_smile  A možeš i kod Breta! Biće i fantasy cosplay!!! Napraviš mali pomak u rasporedu, ne odeš u petak, odeš u subotu i uhvatiš i Breta!
Стари лисац те тера да мењаш свој "busy schedule"  tongue

За Брета ми рече другарица, али њега нисам још увек читала, па нема сврхе њега да јурим.  Али сам видела да у петак и суботу могу да на'ватам аутора трилогије о Кошарама, јупиии!  У петак не знам да ли ћу стићи до њега, па и мени испаде да одговара субота више.  А не иде ми се у суботу, биће већа гужва него данас и у петак Sad  И пропаде мој план о изласку у петак увече.  Не може, синко, стара тета да блеји (меееее беееее) до 5 ујутру и да истог дана поподне буде на Сајму  Neutral  Мислим може, али баш је брига  Laughing













Него, мени се, бре, и ова трећа књига допада!  На 131. страни сам (јес' ми била добра "половина књиге" пре неки дан, кад ни сад нисам на половини Rolling Eyes) и некако ме је одушевио однос Вука и Вукодава!  Има многоооо описивања, мало дијалога, али некако ми то дође као природан ток ствари.  Вукодав је старији, мудрији (чича од 30 година "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 3250678809), али зато много више говори него у претходним књигама.  Ваљда ми зато и не смета тупљење описима.  Није толико динамично, то стоји, али видим да ми и даље лепо иде читање, вуче ме књига.  Чекам сукоб са Винитаром  "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 216171
Rusalka
Rusalka

Broj poruka : 30
Raspoloženje : Како кад и како према коме.
Reputacija : 5
Points : 35
Datum upisa : 16.04.2018

Nazad na vrh Ići dole

"Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Empty Re: "Vukodav" - Marija Semjonova

Počalji od Assassin Sub 27 Okt 2018, 00:42

Rusalka ::Стари лисац те тера да мењаш свој "busy schedule"  tongue

За Брета ми рече другарица, али њега нисам још увек читала, па нема сврхе њега да јурим.  Али сам видела да у петак и суботу могу да на'ватам аутора трилогије о Кошарама, јупиии!  У петак не знам да ли ћу стићи до њега, па и мени испаде да одговара субота више.  А не иде ми се у суботу, биће већа гужва него данас и у петак Sad  И пропаде мој план о изласку у петак увече.  Не може, синко, стара тета да блеји (меееее беееее) до 5 ујутру и да истог дана поподне буде на Сајму  Neutral  Мислим може, али баш је брига  Laughing



Ceo dan ne stižem da ti odgovorim na ceo post, pa moram ovako, samo na ovaj deo!
Da li to znači da ćeš biti u subotu? Surprised
Assassin
Assassin
Lord Zapovednik Noćne Straže
Lord Zapovednik Noćne Straže

Broj poruka : 13622
Godina : 32
Raspoloženje : Arise!
Reputacija : 937
Points : 14683
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

"Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Empty Re: "Vukodav" - Marija Semjonova

Počalji od Rusalka Sub 27 Okt 2018, 09:46

Wink
Rusalka
Rusalka

Broj poruka : 30
Raspoloženje : Како кад и како према коме.
Reputacija : 5
Points : 35
Datum upisa : 16.04.2018

Nazad na vrh Ići dole

"Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Empty Re: "Vukodav" - Marija Semjonova

Počalji od Assassin Sub 27 Okt 2018, 12:02

Rusalka ::Wink

Dobro, nadam se da će Semjonova biti u 16h na štandu. Smile
Ako budeš tu onda se vidimo. Lako ćeš me prepoznati, biću mlađi momak koji će ti prići i javiti se (ako te prepoznam!  Surprised ). Very Happy
Assassin
Assassin
Lord Zapovednik Noćne Straže
Lord Zapovednik Noćne Straže

Broj poruka : 13622
Godina : 32
Raspoloženje : Arise!
Reputacija : 937
Points : 14683
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

"Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Empty Re: "Vukodav" - Marija Semjonova

Počalji od Rusalka Sub 27 Okt 2018, 12:31

Biće biće, 'de da ne bude! Very Happy
A ja ću biti starija gospođica (kako ovo grozno zvuči :/ ) koja će se veoma obradovati što joj mladež ukazuje čast predstavljanjem :p
Rusalka
Rusalka

Broj poruka : 30
Raspoloženje : Како кад и како према коме.
Reputacija : 5
Points : 35
Datum upisa : 16.04.2018

Nazad na vrh Ići dole

"Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Empty Re: "Vukodav" - Marija Semjonova

Počalji od Assassin Pon 19 Nov 2018, 12:02

Rusalka ::Пс. и не сећам се старих улазница, јер их нисам чувала.  Чувам све улазнице од концерата и фестивала, али, видиш, од Сајма не Sad  

Evo ovako:

"Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Img_2010


Dok s sve ostale skoro pa izbledele. Sad  Ni sam ne znam kako je tako mnogo izbledelo kada su spakovane i na sigurnom.



У њеном случају, сигурна сам да неће бити толика гужва, јер нигде нема објаве и мало људи је и сазнало да она долази.  У осталом си у праву, али опет кажем - увек треба питати и пробати.  Исто тако имаш оне који би и потпис и слику и коју реч да проговоре, па ни то није у реду, јер је неко само због потписа дошао, неко само због слике, неко само због речи.  Нема сврхе гледати друге у том погледу, јер све зависи, у овом случају, од писца.  Он може да остане и цео дан па да стигне сваком по 5 комплета да потпише.  И обрнуто.  А на теби је да питаш "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Icon_smile  Да се разумемо, не мислим на паролу "шта те брига за друге", јер тако не размишљам, него хоћу да кажем да увек треба питати и пробати.

I nije bila gužva, što ti i ja već znamo Very Happy Moram priznati da iako mi je žao jer nije bilo više ljudi, na kraju mi je ipak bilo
drago jer smo zbog toga imali priliku da sedimo i ispričamo se sa ženom satima! Plus potpis, plus slika i meni puna kapa!
Kako je bilo u Ruskom domu, ako si otišla na kraju?

I slažem se da uvek treba pitati i probati, što sam shvatio posle Breta!

Слажем се!
Чак ме више нервирају они који ненамерно истртљају нешто битно, јер показује колико уопште не мисле о особи којој тртљају.  Ја строго пазим на то, бар мислим да пазим (нико се до сада није жалио) "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Icon_smile 


Пс. поздрав за пријатеља "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Icon_wink

Zvanično da se izvinim još jednom za spojler koji smo ti Semjonova i ja bacili, kada smo pomenulu da se Vukodav vraća u Dijamantske
gore. "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 3250678809 Ali realno to i nije neki spojler, jer se poslednja knjiga u serijalu zove Dijamantske gore, pa je valjda i logično da pomisliš da
će otići tamo. Very Happy

P.S. Pozdravio i prijatelj tebe, jer kada sam ovo originalno čitao bio sam kod njega. Very Happy


Да сам на твом месту, купила бих леп рам са стаклима без диоптрије, да допринесеш изгледу мудрог, младог, финог и наивног човека  "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Icon_tongue "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Icon_wink
Ma kakvi, ne trebaju meni nikakve fejk naočari, mudro izgledam ol načural bajo moj. Smile "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 3250678809


Пиле тетино, баш си лепо васпитано дете  "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Herz

Hvala teto Smile

 Значи, волиш да газиш и (про)падаш?

Ти пропадаш, ти пропадаш јер се опијаш/дрогираш (никако да запамтим шта иде прво, ваљда опијање?) 
"Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Icon_lol "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Icon_lol "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Icon_lol

Ne volim da propadam, ali jos manje volim da se okružim ljudima oko sebe koji su stalno nervozni, žale se, uvek imaju problem,
te oko njih moram da idem polako i pazim kao da sam na tankom ledu. Very Happy To mi u životu ne treba, ne želim odnose sa ljudima
oko sebe gde ne mogu da budem opušten i iskren, te moram stalno da im udovoljavam. Te ako se nađem u takvoj situaciji
tu kažem šta mislim pa nek pukne led. Very Happy Znaš kako kažu "Postoje ljudi koji imaju problem za svako rešenje", e pa trudim
se da se odaljim od negativnih ljudi kako bi mi život bio lepši, a i kažu "Dobre stvari počinju da se dešavaju kada se udaljiš
od negativnih ljudi". Smile

A što se muzičke numere o propadanju tiče,to zaista ne znam, to se nije slušalo u moje vreme. "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 3250678809


Увек сам расположена за добар рат (ако то "сме" тако да се каже)  "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Icon_cool 
Пс. старији је увек у праву, по бонтону "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Icon_wink

If you put up a good fight, why not Very Happy
Vi stariji uvek mislite da treba da dobijete neko poštovanje zbog toga što ste stariji. "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 3250678809
Ali kod mene poštovanje prema nekome se ne stiče nužno godinama starosti, već  uglavnom mora da se zasluži. Very Happy


Него, мени се, бре, и ова трећа књига допада!  На 131. страни сам (јес' ми била добра "половина књиге" пре неки дан, кад ни сад нисам на половини "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Icon_rolleyes) и некако ме је одушевио однос Вука и Вукодава!  Има многоооо описивања, мало дијалога, али некако ми то дође као природан ток ствари.  Вукодав је старији, мудрији (чича од 30 година "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 3250678809), али зато много више говори него у претходним књигама.  Ваљда ми зато и не смета тупљење описима.  Није толико динамично, то стоји, али видим да ми и даље лепо иде читање, вуче ме књига.  Чекам сукоб са Винитаром  "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 216171


Samo ti čitaj pa ćemo videti konačni utisak. Very Happy Mada kako si krenula dopašće ti se ceo serijal bez zamerki. A verovatno si do sada
već i pročitala i poslednju knjigu. I, kako ti se dopao sukob Vukodava i Vinitara? Je l' bila dobro opisana borba? "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 3250678809
Assassin
Assassin
Lord Zapovednik Noćne Straže
Lord Zapovednik Noćne Straže

Broj poruka : 13622
Godina : 32
Raspoloženje : Arise!
Reputacija : 937
Points : 14683
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

"Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Empty Re: "Vukodav" - Marija Semjonova

Počalji od CRNIJASTREB Pet 23 Nov 2018, 11:28

Čuh da ima film ali nisam mogao da skinem
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 36
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

"Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Empty Re: "Vukodav" - Marija Semjonova

Počalji od Areal Sre 12 Dec 2018, 19:26

Nema mnogo veze sa film sa knjigom. Pogledaj ga ali nije neki.
Areal
Areal
Lord zaštitnik Zapada
Lord zaštitnik Zapada

Broj poruka : 5992
Godina : 40
Raspoloženje : Lord Protector of Casterly Rock, Lord of Windblade and Tumbleston, Shield of Lannisport and Warden of the West, Lion from the North, Noble Lord Areal
Reputacija : 403
Points : 6443
Datum upisa : 01.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

"Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Empty Re: "Vukodav" - Marija Semjonova

Počalji od Rusalka Pet 04 Jan 2019, 00:40

СПОЈЛЕРИ!!!!



@Assassin


Да знаш да и нису неке карте, али је сјајно што их и даље чуваш  Smile


I nije bila gužva, što ti i ja već znamo "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Icon_biggrin Moram priznati da iako mi je žao jer nije bilo više ljudi, na kraju mi je ipak bilo drago jer smo zbog toga imali priliku da sedimo i ispričamo se sa ženom satima! Plus potpis, plus slika i meni puna kapa! Kako je bilo u Ruskom domu, ako si otišla na kraju? 

I slažem se da uvek treba pitati i probati, što sam shvatio posle Breta!

И мени је, у неку руку, криво што се није више људи појавило, али ми је ипак и драго, јер смо је имали само за себе  Cool
Наравно да сам отишла у Руски дом, зар си сумњао?  Wink  И тада се није много нас појавило, али је ипак било око... 20ак људи, тако нешто.  Нисам ништа нарочито ново и занимљиво чула, осим што је Марија донела своје гусле и одсвирала две песме, а вредело је отићи само због тога!  После предавања смо попричале још пар минута и поздравила те је
  cheers


Zvanično da se izvinim još jednom za spojler koji smo ti Semjonova i ja bacili, kada smo pomenulu da se Vukodav vraća u Dijamantske gore. "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 3250678809 Ali realno to i nije neki spojler, jer se poslednja knjiga u serijalu zove Dijamantske gore, pa je valjda i logično da pomisliš da će otići tamo. "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Icon_biggrin

P.S. Pozdravio i prijatelj tebe, jer kada sam ovo originalno čitao bio sam kod njega. "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Icon_biggrin

Извињење прихваћено  I love you  И немој да се смејеш случајно, али сама сам направила невиђену глупост када сам, листајући неки форум не бих ли се подсетила једног лика из књиге (јер, јелте, како претходне делове немам код себе и нисам могла њих да прелистам), видела још један "спојлер" - писало је да су сви ликови у ствари ванземаљци.  Данима сам се нервирала што сам то видела, баш сам била љута на себе.  Али када сам завршила са последњом књигом, некако и нисам стекла утисак да је то стварно био "спојлер".  Само би било пожељно да научим пажљивије сајтове да шпијунирам, јер сам себи тако и неке задатке у играма упропастила.

Хвала на поздравима
  Embarassed


Ma kakvi, ne trebaju meni nikakve fejk naočari, mudro izgledam ol načural bajo moj. "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Icon_smile "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 3250678809

Ако ти тако кажеш, драги Убицо  clown 


Samo ti čitaj pa ćemo videti konačni utisak. "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Icon_biggrin Mada kako si krenula dopašće ti se ceo serijal bez zamerki. A verovatno si do sada već i pročitala i poslednju knjigu. I, kako ti se dopao sukob Vukodava i Vinitara? Je l' bila dobro opisana borba? "Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 3250678809

Smile Smile Smile  Малим делом сам очекивала и надала се да сукоба неће бити, али ипак ме је изненадио развој догађаја, врло позитивно наравно.



Уф, сада коначни утисак...  Искрено, када сам завршила Дијамантске горе, била сам веома разочарана.  Целокупна прича, цео тај свет са свим ликовима, стварно је сјајна!  Али последња књига делује толико збрзано, као да је завршена само да би се испоштовао неки рок.  Толико се некако нагло и брзоплето завршава и оставља читаоца са милион питања.  О многим ликовима ни "а" речено није на крају књиге и није објашњено шта се са њима десило и како су завршили, почев од Тилорна и његовог брода.  Могуће да је нешто од тога објашњено у оним другим књигама (или књизи?) које није писала Семјонова већ њени пријатељи, али ми нисмо у обавези да тражимо те друге књиге како бисмо сазнали основне ствари о ликовима из њених књига.  
Рецимо, да ли је Винитарова бака Ангран била она пророчица (са истом гласом као Винитарова мајка) која се појавила брзо и неочекивано, а тако је после и нестала?
Да ли је Вукодав преживео?  Сећам се да се Јеленчету указала Вукодавова мајка (беше?) и рекла да ће се они поново срести, али да то неће бити на начин на који је она замишљала.  Знамо да се он, на крају, појавио у обличју пса и одбранио дружину, али ми није најјасније да ли је преживео или није.
Ко је тачно био свештеник Близанаца који је дошао у род Сивих Паса и био убијен од стране Људождера заједно са свим Сивим Псима (осим Вукодава)?
Ко су била, и како су завршила, она двојица отпадника свештеника Близанаца који су кренули ка итигулском храму?

И тако даље... Нека сам питања записала и планирала сам да контактирам Семјонову и замолим је за објашњења, јер не волим да ми није све најјасније после читања неке књиге.

Општи утисак је добар, ипак, јер не могу да заборавим одушевљење првом књигом.  Али ова последња ми је некако оставила празнину.
Rusalka
Rusalka

Broj poruka : 30
Raspoloženje : Како кад и како према коме.
Reputacija : 5
Points : 35
Datum upisa : 16.04.2018

Nazad na vrh Ići dole

"Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Empty Re: "Vukodav" - Marija Semjonova

Počalji od Zevs86 Pet 25 Jan 2019, 10:49

Auf, živahna tema Very Happy
Ja nikako nisam uspeo da se nateram da nakon druge knjige završim serijal. Prvi mi se dopao, skroz sam bio zainteresovan i kad sam dohvatio drugi... razočarao sam se. Završio sam drugi deo, ali nekako nije to to. Skroz me je zaintrigirao prvi deo, i nagovestio neki potencijal, koji ja nisam video ostvaren. Ovako sam do daljeg odložio završavanje serijala.

Rusalka, da te citiram: "Општи утисак је добар, ипак, јер не могу да заборавим одушевљење првом књигом.  Али ова последња ми је некако оставила празнину."
E to! Oduševljen sam bio prvim delom, jer mi je nagovestilo nešto originalno u fazonu slovenske fantastike i neke originalne epike... Na kraju sam se jedva naterao da završim taj drugi deo.
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 650
Points : 12646
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

"Vukodav" - Marija Semjonova - Page 4 Empty Re: "Vukodav" - Marija Semjonova

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu