WORLD OF WESTEROS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 

 


Rechercher Napredna potraga

Zadnje teme
» Spam Tema....
od Nim Ned 14 Apr 2024, 04:08

» Sta trenutno slusate
od Zevs86 Sub 03 Feb 2024, 23:56

» Slike prirode nam majke
od Lala Pet 26 Maj 2023, 21:46

» Predstavite nam se....
od Assassin Pet 28 Apr 2023, 18:23

» Robert Džordan "Točak vremena"
od Uno Nomesta Pon 26 Sep 2022, 14:57

» Robin Hobb - Vidovnjaci
od Zevs86 Uto 29 Dec 2020, 15:25

» Stiven Erikson- Malaska knjiga palih
od Assassin Pon 13 Apr 2020, 10:31

» Igrice (Generalno)
od Lord M. Pet 03 Apr 2020, 12:33

» Sta sada citate?
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:58

» Winter Is Coming...to HBO
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:55

» Dela, po povoljnoj ceni.
od Vazarius Uto 10 Mar 2020, 08:25

» Srećna 2o2o!
od Assassin Uto 07 Jan 2020, 12:43

» Serije koje volite / trenutno pratite
od Assassin Uto 12 Nov 2019, 16:54

» Silmarilion
od Vazarius Čet 31 Okt 2019, 09:38

» Jezik Čitanja
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:23

» Novi filmovi i filmske novosti
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:19

» "Vukodav" - Marija Semjonova
od Zevs86 Pet 25 Jan 2019, 10:49

» Demon Cycle - Peter V. Brett [spoiler]
od Vazarius Uto 08 Jan 2019, 14:44

» Srećna 2o19!
od Areal Sre 02 Jan 2019, 20:56

» Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"
od Vazarius Pet 19 Okt 2018, 12:46

Pristupi

Zaboravio sam šifru

Ko je trenutno na forumu
Imamo 4 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 4 Gosta :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 84 dana Pet 20 Sep 2013, 17:16
Naj bolji poslanici
Зимоврел (15838)
Knjige Epske fantastike koje ste procitali Vote_lcapKnjige Epske fantastike koje ste procitali Voting_barKnjige Epske fantastike koje ste procitali Vote_rcap 
Sparkling Comet (15528)
Knjige Epske fantastike koje ste procitali Vote_lcapKnjige Epske fantastike koje ste procitali Voting_barKnjige Epske fantastike koje ste procitali Vote_rcap 
Assassin (13622)
Knjige Epske fantastike koje ste procitali Vote_lcapKnjige Epske fantastike koje ste procitali Voting_barKnjige Epske fantastike koje ste procitali Vote_rcap 
Zevs86 (11916)
Knjige Epske fantastike koje ste procitali Vote_lcapKnjige Epske fantastike koje ste procitali Voting_barKnjige Epske fantastike koje ste procitali Vote_rcap 
Zandrin (10789)
Knjige Epske fantastike koje ste procitali Vote_lcapKnjige Epske fantastike koje ste procitali Voting_barKnjige Epske fantastike koje ste procitali Vote_rcap 
CRNIJASTREB (10420)
Knjige Epske fantastike koje ste procitali Vote_lcapKnjige Epske fantastike koje ste procitali Voting_barKnjige Epske fantastike koje ste procitali Vote_rcap 
Princ Regar (9341)
Knjige Epske fantastike koje ste procitali Vote_lcapKnjige Epske fantastike koje ste procitali Voting_barKnjige Epske fantastike koje ste procitali Vote_rcap 
LunarFang (9218)
Knjige Epske fantastike koje ste procitali Vote_lcapKnjige Epske fantastike koje ste procitali Voting_barKnjige Epske fantastike koje ste procitali Vote_rcap 
Uno Nomesta (8868)
Knjige Epske fantastike koje ste procitali Vote_lcapKnjige Epske fantastike koje ste procitali Voting_barKnjige Epske fantastike koje ste procitali Vote_rcap 
Nim (8274)
Knjige Epske fantastike koje ste procitali Vote_lcapKnjige Epske fantastike koje ste procitali Voting_barKnjige Epske fantastike koje ste procitali Vote_rcap 

April 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Kalendar Kalendar


Knjige Epske fantastike koje ste procitali

+36
aleksandar.radojevic.
Зимоврел
Zevs86
HBK_Bojan
Jon Connington
Lord M.
LunarFang
Ergon Lar Tund
Vlad
winterhascome
Witcher
QuinlanVos
Prince of Ravens
Lannister Lion
dovla123
Assassin
Alatar The Blue
Brom
Eriops
Milosh993
ACME
Lateralus
Sorceress Nanija
Maka
Pseto
bookman
Matuška
Struki
sajberkurajber
PainBringer
pinki
Althinne
Artil
Glumac92
Lothesse
mikap
40 posters

Strana 1 od 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Ići dole

Knjige Epske fantastike koje ste procitali Empty Knjige Epske fantastike koje ste procitali

Počalji od mikap Sre 11 Feb 2009, 11:52

Resih da otvorim novu temu sa ovim naslovom. Sad mozemo u temi razviti i diskusiju, a mozemo i samo nabrajati knjige, pa na nekom drugom mestu diskutovati. Kako god. Pisite sta ste procitali i od kog pisca, a mozete i pisati o knjigama koje mozda niste procitali ali ste culi da su odlicne.


Poslednji izmenio mikap dana Sre 25 Feb 2009, 23:07, izmenjeno ukupno 1 puta
mikap
mikap
Čovek iz Senke
Čovek iz Senke

Broj poruka : 284
Godina : 45
Reputacija : 3
Points : 120
Datum upisa : 10.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjige Epske fantastike koje ste procitali Empty Re: Knjige Epske fantastike koje ste procitali

Počalji od mikap Sre 11 Feb 2009, 12:13

Pa da ja krenem prva:

Tolkin - "Silmarilion", "Nezavrsene price", "Hobit", "Gospodar prstenova", "Deca Hurinova" i "Drvo list"(ove dve zadnje jos nisam procitala, jer sam ih relativno skoro kupila, ali sad cu i to procitati), i imam jos i "Tolkinov recnik" od Dejvida Deja i njega sam procitala

Dzordz Martin - serijal "Pesma leda i vatre" ( ono sto je dosad izaslo na srpskom)

Robert Dzordan - serijal "Tocak vremena" (ono sto je dosad izaslo na srpskom)

Dejvid Edings - serijal "Belgarijada"

Rejmond Fajst - serijal "Saga o ratovima kapije sveta"

En Mekarfi - serijal "Zmajevi jahaci Perna"

Murkok - "Vitez sudbine"

Roger Zelazny - "Hronike Ambera" I,II,III

Dejvid Gemel - "Parmenion", "Mracni princ"

Imam jos neke knjige, ali nisam procitala, ili nisam jos stigla ili cekam da izadje ceo serijal pre nego sto krenem da citam. Neki od pisaca su Marija Semjonova, Oin Kolfer, Robin Hob, Sergej Lukjanenko, Filip Pulman... Nije iskljuceno da imam jos neke knjige ili da sam jos neke procitala ali sam ih trenutno zaboravila i nisu mi na vidnom mestu. Moram malo da preslazem knjige u kuci, vise neznam ni sta imam a sta ne lol!
mikap
mikap
Čovek iz Senke
Čovek iz Senke

Broj poruka : 284
Godina : 45
Reputacija : 3
Points : 120
Datum upisa : 10.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjige Epske fantastike koje ste procitali Empty Re: Knjige Epske fantastike koje ste procitali

Počalji od Lothesse Sre 11 Feb 2009, 19:17

Robert Dzordan - serijal "Tocak vremena" (ono sto je dosad izaslo na srpskom)-me too
Rejmond Fajst - serijal "Saga o ratovima kapije sveta"-citam srebrni trn ^^
Paolini-sve do sada
Dz.Rpuling-sve delove Hari Potera
Narniju sve delove
Karlos Ruiz safon-''Senka vetra''-PREPORUCUJEM SVIMA
Marija Semjonova-''Vukodav''-prve dve knjige do sada
Tolkin-Gospodar,Silmarilion,Deca Hurinova
hm...ne mogu da se setim vise xD
Lothesse
Lothesse

Broj poruka : 5764
Godina : 34
Raspoloženje : Sleepy kitty, pur, pur, puuuuur
Reputacija : 343
Points : 5954
Datum upisa : 11.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjige Epske fantastike koje ste procitali Empty Re: Knjige Epske fantastike koje ste procitali

Počalji od Gost Sre 11 Feb 2009, 19:22

Jes' da nije bash fantaskika ali - B.D. Benedikt - swe chega sam mogla da se dochepam! cat

Tolkien - LotR trilogy

Murkok - serijal o Elriku od Melnibonea
Vitez Sudbine
Legende s kraja wremena
Zelazny - Stworenja swetlosti i tame

Cook - Crna Cheta 1,2... aaaaaaaa I love you I love you I love you I love you I love you

En Mekafri - Serijal Znajewi Jahachi Perna

iii josh goooomilu drugih, owih se setih u trenutku...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Knjige Epske fantastike koje ste procitali Empty Re: Knjige Epske fantastike koje ste procitali

Počalji od Glumac92 Sre 11 Feb 2009, 19:50

jJa necu nabrajati procitane knjige , ali bih voleo da neke prodiskutujem . Da li je neko cuo za serijal "Malorijadu" , to je nastavak "Belgarijade" direktno se nastavlja na pricu . A zanima me da li je neko od vas procitao "Vukodava" i sta misli o njemu ?
Glumac92
Glumac92

Broj poruka : 541
Godina : 31
Raspoloženje : Da je bolje ne bi valjalo
Reputacija : 3
Points : 365
Datum upisa : 09.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjige Epske fantastike koje ste procitali Empty Re: Knjige Epske fantastike koje ste procitali

Počalji od Artil Sre 11 Feb 2009, 19:56

Za Malorijadu nisam čuo...

Za Vukodava sam čuo i taj ko mi je za njega rekao kaže da je bruka knjiga i da je treba pročitati...sad ne znam...
Artil
Artil
Meštar Sunčevog Koplja
Meštar Sunčevog Koplja

Broj poruka : 292
Godina : 38
Reputacija : 5
Points : 187
Datum upisa : 08.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjige Epske fantastike koje ste procitali Empty Re: Knjige Epske fantastike koje ste procitali

Počalji od Lothesse Sre 11 Feb 2009, 21:34

od vas procitao "Vukodava" i sta misli o njemu ?
jesam prve dve knjige.Pa ovako,knjiga nema neku posebnu radnju,tipa spasavamo svet od zlica od opaka ili ratujemo za ne znam ni ja sta,vec jednostavno prati Vukodavov zivot.Ne znam,nije klasicna knjiga,al meni se dopada...
Lothesse
Lothesse

Broj poruka : 5764
Godina : 34
Raspoloženje : Sleepy kitty, pur, pur, puuuuur
Reputacija : 343
Points : 5954
Datum upisa : 11.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjige Epske fantastike koje ste procitali Empty Re: Knjige Epske fantastike koje ste procitali

Počalji od Althinne Sre 11 Feb 2009, 22:13

Ja sam okoreli VUkodavov fan!!!!!!!!!!!!! Aaaaaaa, VUkodav, kad mu spomenete ime prosto odlepi, jej! geek
Ajd sad ozbiljno: Pročitala sam sve tri knjige, meni su sjajne, ali prva je nešto što bi zaista svako tebao da pročita. Jako je interesantna ( ako naletiš na film NEMOJ GA GLEDATI PRE NEGO ŠTO PROČITAŠ KNJIGU jako je bitno, jer se film mnooooogo razlikuje )
Znači- svi na čitanje Vukodava.
Čula sam ja za Malorijadu, ali još uvek ne mogu da je nađem nigde...
Belgarijadu sam čitala, i ( ako ćemo iskreno ) nisam nešto posebno oduševljena... Radna je simpatična, ali nekako mi je puna rupa, i sam stil je prilično slab, čini mi se da je moglo biti bolje odrađeno... Ne napadajte me odmah, to je samo moje skromno mišljenje Laughing
Joj, ko će sad da nabraja šta sam čitala... Sve u svemu, znate da PLiV nisam pročitala, i znate opravdanje Laughing
Althinne
Althinne
Član Malog Veća
Član Malog Veća

Broj poruka : 2240
Godina : 32
Raspoloženje : mestimično- delimično XD
Reputacija : 53
Points : 1803
Datum upisa : 08.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjige Epske fantastike koje ste procitali Empty Re: Knjige Epske fantastike koje ste procitali

Počalji od mikap Sre 11 Feb 2009, 23:53

Bas se cita.
Vukodava nikako da procitam, imamo 2 dela, treba da kupimo nastavak, pa cu valjda onda krenuti da ga citam. Cula sam da je dobar.
Malorijadu sam videla u knjizari, tako cim kupim bacam se na citanje.
Kao sto sam vec napisala procitala sam Murkoka "Vitez sudbine", to mi se nije bas nesto preterano svidelo, to mi je nekako mesavina epske i naucne fantastike. Ne znam, meni nije nesto, dok opet znam neke ljude kojima se bas svidja.
Ja sam od onih koji iskljucivo vole epsku fantastiku, a naucni ne.
mikap
mikap
Čovek iz Senke
Čovek iz Senke

Broj poruka : 284
Godina : 45
Reputacija : 3
Points : 120
Datum upisa : 10.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjige Epske fantastike koje ste procitali Empty Re: Knjige Epske fantastike koje ste procitali

Počalji od Gost Čet 12 Feb 2009, 05:54

Hmmm. Za mene je Murkok, recimo, genije pisanja. Jes' da ponekad zadje u neke perwerzije ali to je oprawdano xD
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Knjige Epske fantastike koje ste procitali Empty Re: Knjige Epske fantastike koje ste procitali

Počalji od pinki Čet 12 Feb 2009, 09:53

a racunaju se samo ef i sf.Onda da ne nabrajam ove poznate i pomenute knjige(nisam citao tocak vremena,vitez sudbine i tako jos neke)a jel ste procitali il culi za knjigu
Brat vuk-lagana al bas lepa knjizica,onda Mac senki,onda Fajst(carobnjak segrt,carobnjak majstor...),onda Daren Shan,pa Gart Niks(sabrijel lirael).......(gledao sam da pomenem neke ne pomenute:)

A Vukodav se meni bas svidja,prvo nema losu radnji ide kako ga sudbina nosi a ne ono provaljeno nemam sta da radim,ajde malo da spasim svet.A i dobro su opisani likovi,i dogadjaji u njima pa mislim kad rus pise tj ruskinja:) Marija Semjonova.
A nastavak Belgarijade nisam citao nikako da skupim kintu:(
pinki
pinki

Broj poruka : 964
Godina : 32
Raspoloženje : samo sto ne jodlujem
Reputacija : 19
Points : 863
Datum upisa : 11.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjige Epske fantastike koje ste procitali Empty Re: Knjige Epske fantastike koje ste procitali

Počalji od Artil Čet 12 Feb 2009, 10:00

Mene zanima da li je neko citao Hronike Tomasa Kovenanta, i sta misli o knjizi?
Artil
Artil
Meštar Sunčevog Koplja
Meštar Sunčevog Koplja

Broj poruka : 292
Godina : 38
Reputacija : 5
Points : 187
Datum upisa : 08.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjige Epske fantastike koje ste procitali Empty Re: Knjige Epske fantastike koje ste procitali

Počalji od mikap Čet 12 Feb 2009, 10:52

@ pinki

Citala sam Fajsta (pomenula sam ga vec na spisku). Meni su ok knjige, svidele su mi se.
Mac senki mi zvuci poznato, koje pisao knjigu.
Joj neznam vise ni sta imam od knjiga , a sta ne.
mikap
mikap
Čovek iz Senke
Čovek iz Senke

Broj poruka : 284
Godina : 45
Reputacija : 3
Points : 120
Datum upisa : 10.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjige Epske fantastike koje ste procitali Empty Re: Knjige Epske fantastike koje ste procitali

Počalji od pinki Čet 12 Feb 2009, 11:42

Mac senki je od Dz.V.Dzouns,onako knjiga mi je ok opisani su dobro likovi
pinki
pinki

Broj poruka : 964
Godina : 32
Raspoloženje : samo sto ne jodlujem
Reputacija : 19
Points : 863
Datum upisa : 11.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjige Epske fantastike koje ste procitali Empty Re: Knjige Epske fantastike koje ste procitali

Počalji od Gost Čet 12 Feb 2009, 14:51

Mach Senki - chitala sam drugi deo, kod sebe imam tretji ali nemam wremena da ga prochitam. Mnooogo je dobro.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Knjige Epske fantastike koje ste procitali Empty Re: Knjige Epske fantastike koje ste procitali

Počalji od Althinne Čet 12 Feb 2009, 21:50

Joj, ja se sad bacam na čitanje Pračeta, lood je načisto Laughing

Što mi je žao što imamo ovako ništačku biblioteku u gradu, nemamo ni ove poznatije epsko fantastične serijale, a kamoli nešto od manje poznatih... A ja sam večito u škripcu s parama, ne mogu ni da kupujem sve ono što biih volela da pročitam, preveliki mi je rizik No

Buhuhu, hoću li ikad pročitati sve te divne knjige o kojima pričateeee Crying or Very sad

Ma hoću, kako neću, opljačkaću knjižaru Twisted Evil
Althinne
Althinne
Član Malog Veća
Član Malog Veća

Broj poruka : 2240
Godina : 32
Raspoloženje : mestimično- delimično XD
Reputacija : 53
Points : 1803
Datum upisa : 08.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjige Epske fantastike koje ste procitali Empty Re: Knjige Epske fantastike koje ste procitali

Počalji od mikap Pet 13 Feb 2009, 10:32

Praceta nisam citala, ali ga dragi obozava, imamo 24 njegove knjige (moguce da se neka ponavlja dva puta, mrzi me sad da pregledam sve naslove).
Mi bi mogli da otvorimo biblioteku epske fantastike, koliko knjiga imamo.
Ko je bese procitao Vukodava, sad sam pogledala i videla da imam sve tri knjige. Jel to kraj serijala ili se ocekuje nastavak.
mikap
mikap
Čovek iz Senke
Čovek iz Senke

Broj poruka : 284
Godina : 45
Reputacija : 3
Points : 120
Datum upisa : 10.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjige Epske fantastike koje ste procitali Empty Re: Knjige Epske fantastike koje ste procitali

Počalji od Althinne Pet 13 Feb 2009, 18:05

JA sam čitala Very Happy Ma, teba da izađe još jedna, 4. ... Ali ja ti iskreno preporučujem da odmah počneš sa čitanjem, ko zna kad će ovi objaviti tu 4. ... No
A Pračet je lud ko struja Very Happy Moram da uzimam još njegovih knjiga da čitam What a Face
Mikap, mogu ja da iznajmljujem knige od tebe umesto iz ove moje šugave biblioteke? Laughing
Althinne
Althinne
Član Malog Veća
Član Malog Veća

Broj poruka : 2240
Godina : 32
Raspoloženje : mestimično- delimično XD
Reputacija : 53
Points : 1803
Datum upisa : 08.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjige Epske fantastike koje ste procitali Empty Re: Knjige Epske fantastike koje ste procitali

Počalji od Glumac92 Pet 13 Feb 2009, 19:40

Ja sam citao "Vukodava" , nije kraj ima jos jedna knjiga koja jos uvek nije prevedena . Snimljen je i film ali je jako los , nema veze sa knjigom , uostalom Vukodav je lik koji ima jako mnogo unutrasnjih monologa tako da je tesko ekranizovati pricu , oko 50% se desava u njegovoj glavi
Glumac92
Glumac92

Broj poruka : 541
Godina : 31
Raspoloženje : Da je bolje ne bi valjalo
Reputacija : 3
Points : 365
Datum upisa : 09.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjige Epske fantastike koje ste procitali Empty Re: Knjige Epske fantastike koje ste procitali

Počalji od Artil Pet 13 Feb 2009, 19:43

Ah, welcome to my world... Shocked
Artil
Artil
Meštar Sunčevog Koplja
Meštar Sunčevog Koplja

Broj poruka : 292
Godina : 38
Reputacija : 5
Points : 187
Datum upisa : 08.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjige Epske fantastike koje ste procitali Empty Re: Knjige Epske fantastike koje ste procitali

Počalji od Althinne Sub 14 Feb 2009, 10:15

Artil ::Ah, welcome to my world... Shocked

Laughing Ne odigrava se radnja u njegovoj glavi na taj način, Artile Laughing
Althinne
Althinne
Član Malog Veća
Član Malog Veća

Broj poruka : 2240
Godina : 32
Raspoloženje : mestimično- delimično XD
Reputacija : 53
Points : 1803
Datum upisa : 08.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjige Epske fantastike koje ste procitali Empty Re: Knjige Epske fantastike koje ste procitali

Počalji od Glumac92 Ned 15 Feb 2009, 22:29

E sad sam skoro cuo za "Banewreaker" i "Godslayer" , spisateljka se nekako cudno zove . . . nego mislim da knjige nisu kod nas prevedene , citao sam osecke na netu i izgleda mi kao VRH VRHOVA , tema je otprilike kao svaki pokusaj unistenja zla , ispunjenja starog prorocanstva i svega ostalog . . . ali iz ugla zloca
Glumac92
Glumac92

Broj poruka : 541
Godina : 31
Raspoloženje : Da je bolje ne bi valjalo
Reputacija : 3
Points : 365
Datum upisa : 09.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjige Epske fantastike koje ste procitali Empty Re: Knjige Epske fantastike koje ste procitali

Počalji od Althinne Pon 16 Feb 2009, 13:55

Uuu, zvuči fensi... Mada, ako ćemo iskreno, nit volim da čitam ni engleskom, nit volim da čitam na kopmu Laughing Tako da, ako se te knjige ne pojave u nekom normalnijem obliku, verovatno dižem ruke od njih Laughing
Althinne
Althinne
Član Malog Veća
Član Malog Veća

Broj poruka : 2240
Godina : 32
Raspoloženje : mestimično- delimično XD
Reputacija : 53
Points : 1803
Datum upisa : 08.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjige Epske fantastike koje ste procitali Empty Re: Knjige Epske fantastike koje ste procitali

Počalji od PainBringer Sre 18 Feb 2009, 16:20

Ako bih poceo da popisujem sve sto sam procitao, mislim da bih srusio server Smile Pokusacu da nabrojim najveci deo toga sto sam citao od fantasy-ja... Krenucu od poznatijih stvari:

- "Gospodar prstenova", "Hobit" i "Pesme vatre i leda": mislim da se ovo podrazumeva Very Happy

- Steven Donaldson - Dve trilogoje o Domaji (izasle nekada davno kod nas, ali su reprinti poceli da izlaze skoro, pre dve - tri godine). Mozda najbolji i najoriginalniji serijal epske fantastike koji sam citao, sa veoma neobicnim glavnim likom.

- Robin Hobb - Procitao sam tek prvi deo "Assasin" serijala, "Assasin's apprentice" (a na polici me, pored preostala dva dela, ceka i ceo Tawny Man serijal iste spisateljice). Vrlo lepo pise, ali sudeci po kritikama njene najnovije knjige, zahvatila ju je skribomanija. U svakom slucaju, "Assasin" serijal ima vrlo dobru atmosferu i zanimljive likove. Pravo osvezenje u fantasy zanru.

- Discworld serijal - procitao sam skoro sve sto je kod nas izaslo. Simpaticno, duhovito i opustajuce.

- Riftwar saga - Pocinje zanimljivo, a onda se Feist gubi i vise ni sam ne zna sta hoce. Odustao negde na pola. Skriboman.

- Krondor serijal - Opet Feist. Nazalost, prva knjiga je bila vrlo detaljno prepricavanje istoimene igre "Return to krondor", tako da je citalacko iskustvo bilo... ne bas posebno.

- Dark Elf trilogy - Salvatore je jos ultimativni skriboman, gospodar svih skribomana, koji pise sta god mu padne na pamet, a uspeva da proda 21 milion primeraka. Pati od vrlo neobicnog sindroma: moze da bude veoma dobar, a moze da bude krsh. Ovaj serijal je prilicno dobar - nema neku veliku "umetnicku" vrednost, ali je zabavan. Posebno prva knjiga, "Homeland", koja odskace svojim kvalitetom i verovatno je nesto najbolje sto je Salvatore ikada napisao. Preporucio bih ga onima koji zele da se upoznaju sa zanrom herojske epske fantastike i cuvenim tamnim vilenjakom Drizzt Do' Urdenom.

- Icewind dale trilogy - Ponovo Salvatore. Iako je hronoloski druga, ova trilogija je napisana pre "Dark Elf"-a i to se oseca. Na momente besramno krade i 'pozajmljuje' od drugih pisaca, posebno Tolkina.

- A thousand orcs (Hunter's blades 1) - Salvatore u najgorem svetlu. Ovo mu je jedna od novijih stvari, ali je knjiga toliko dosadna, razvucena i na momente besmislena, da sam jedva stigao do kraja.

- Servant of the Shard (sellswords 1) - Relativno zanimljiva knjiga koja prati dozivljaje dva najveca negativca iz serijala o Drizztu. Planirana je kao stand- alone, ali je postala serijal i sada ima tri dela. Druga dva su The promise of the witch king" i "Road of the patriarch".

- "Gostwalker" - Eric Scott de Bie, njegov debitantski roman. Jedna od Forgotten realms knjiga, serijal "Fighters". Zanimljivo - podseca na Martina na trenutke. Vredi.

"Master of Chains" - Jess Lebow. Njanjanja... Samo za zagrizene ljubitelje Forgotten realms-a, koji citaju bas svako djubre koje im dopadne saka. Ostali ce se, poput mene, smrtno dosadjivati.

MALA NAPOMENA: Tokom odredjenog perioda (neke 2 - 3 godine) imao sam konstantan love - hate odnos sa "Wizards of the coast izdanjima", sto se da primetiti iz navedenih knjiga. Sa sigurnoscu mogu da tvrdim da ni jedna od ovih knjiga nema nikakvu vrednost i da su najcesce vrlo lose ili, u najboljem slucaju, prosecne. "Ghostwalker" i "Homeland" su mozda jedini izuzeci od ovog pravila. Najcrnje od svega je sto ni te dve knjige nisu posebno spektakularne, ali toliko odudaraju od ostalog pulp djubreta da ih vredi pomenuti.

- "Wheel of time" serijal - Najdosadnija stvar koju sam citao. Zavrsio sam negde na pola prve knjige i odlucio da je prodam, samo da bih povratio izgubljeni novac.

- "Belgarijada" - David Eddings. Simpatican serijal. Prava fantastika 80ih, uz dosta humora. Vrlo opustajuce. Svidelo mi se, ali ne toliko da se zamaram nastavcima, koji ima sijaset.

- "Black Company", Glenn Coock (prve tri knjige): serijal je preveden kod nas, kao "Crna ceta". Serijal je zanimljiv jer nije "klasican" fantasy, na koji smo svi navikli, vec celu stvar prikazuje iz ugla obicnih prasinara. Prica prati vojnu jedinicu placenika u sluzbi zlikovca, ali ih cast obavezuje da ne raskinu ugovor. Medju njima su lazovi, kockari, silovatelji i pljackasi. Zanimljivost, mastovistost i originalnost su dobre strane ovog serijala. Ali, serijal kao celina pati od loseg pisanja, karakterizacija likova je losa, a neki njihovi motivi najblaze receno banalni i povrh svega, samo pripovedanje pati od niza problema. Zadrzao bih se na opisu zanimljivo.

U jednom trenutku, postalo mi je potpuno jasno da, buduci da sam fantasu junkie, moram da proctiam i neku od Warhammer knjiga. Od starta sam bio vrlo obazriv i dobro se raspitao odakle da krenem (i da li uopste vredi krenuti). Za razliku od "Wizards of the coast" gluposti, ove knjige ipak neko procita pre nego sto ih pusti u stampu. Generalno, kvalitet je znatno bolji nego u slucaju mora "WoTC" bljuvotina. Sledi par Warhammer knjiga koje mirne duse mogu da preporucim svakom fantasy ljubitelju:

- "Gotrek and Felix" serijal, William King. Kada se sve sabere i oduzme, ovo je jedan od najboljih "klasicnih" fantasy serijala koje sam citao. Svaka knjiga je prica za sebe, ali postoji izvesna prica koja se provlaci u pozadini i kako stvari napreduju, ona uzima sve vise zamaha. Procitao sam prve tri knjige i jedva cekam da nastavim dalje.

- "Wild Kingdoms", Robert Earl. Ovo me je prilicno iznenadilo. Zapoceo sam citanje bez nekih velikih ocekivanja, a ova knjizica (bukvalno, svega nesto vise od 200 strana) me je prijatno iznenadila. Brzo, zabavno i originalno. Sjajna knjiga da popuni vreme izmedju dve "ozbiljnije" stvari.

Trenutno sam se vratio trilerima (o tome neki drugi put), a evo sta mi se nalazi na "listi cekanja" kada je fantastika u pitanju:

- "Gotrek & Felix: Second omnibus" - druga tri dela serijala.
- "Malus Darkblade: First omnibus", Dan Abnett - prva tri dela serijala o Malusu Darkblade-u, jednom od najmracnijih i najsurovijih likova koje je WH setting iznedrio.
- "Blackhearts", Nathan Long - "Black company", ali u Warhammer fazonu.
- "Poslednja zelja" Andzej Spakovski - knjiga poljskog autroa po kojoj je napravljena cuvena igra "The Witcher"
- "Gardens of the moon", Steven Ericksson (prva knjiga "Malazan book of the fallen" serijala) - Erikson vazi za jednog od najpoznatijih fantasy pisaca danasnjice. Serijal mu je izuzetno hvaljen u svetu, pre svega zbog originalnosti i neobicnog sveta u kojem je smesten. "Laguna" sprema prevod ove knjige vec duze vreme.
PainBringer
PainBringer

Broj poruka : 8
Godina : 41
Reputacija : 0
Points : 0
Datum upisa : 17.02.2009

http://www.9threalm.deviantart.com/

Nazad na vrh Ići dole

Knjige Epske fantastike koje ste procitali Empty Re: Knjige Epske fantastike koje ste procitali

Počalji od sajberkurajber Čet 19 Feb 2009, 16:04

ljudi nema smisla da pravimo spiskove knjiga koje smo procitali, samo napisite sta ste procitali skoro, ili koja vam se knjiga dopala, ili sta vec zelite da prodiskutujete o nekoj knjizi itd.

da li je neko mozda procitao 'Ugravirani grad' (The Etched City) od K. J. Bishop? ja sam dousevljen ovom knjigom.
sajberkurajber
sajberkurajber

Broj poruka : 193
Godina : 34
Raspoloženje : blag kao nedeljno jutro
Reputacija : 0
Points : 53
Datum upisa : 14.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjige Epske fantastike koje ste procitali Empty Re: Knjige Epske fantastike koje ste procitali

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu