WORLD OF WESTEROS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 

 


Rechercher Napredna potraga

Zadnje teme
» Spam Tema....
od Nim Ned 14 Apr 2024, 04:08

» Sta trenutno slusate
od Zevs86 Sub 03 Feb 2024, 23:56

» Slike prirode nam majke
od Lala Pet 26 Maj 2023, 21:46

» Predstavite nam se....
od Assassin Pet 28 Apr 2023, 18:23

» Robert Džordan "Točak vremena"
od Uno Nomesta Pon 26 Sep 2022, 14:57

» Robin Hobb - Vidovnjaci
od Zevs86 Uto 29 Dec 2020, 15:25

» Stiven Erikson- Malaska knjiga palih
od Assassin Pon 13 Apr 2020, 10:31

» Igrice (Generalno)
od Lord M. Pet 03 Apr 2020, 12:33

» Sta sada citate?
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:58

» Winter Is Coming...to HBO
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:55

» Dela, po povoljnoj ceni.
od Vazarius Uto 10 Mar 2020, 08:25

» Srećna 2o2o!
od Assassin Uto 07 Jan 2020, 12:43

» Serije koje volite / trenutno pratite
od Assassin Uto 12 Nov 2019, 16:54

» Silmarilion
od Vazarius Čet 31 Okt 2019, 09:38

» Jezik Čitanja
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:23

» Novi filmovi i filmske novosti
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:19

» "Vukodav" - Marija Semjonova
od Zevs86 Pet 25 Jan 2019, 10:49

» Demon Cycle - Peter V. Brett [spoiler]
od Vazarius Uto 08 Jan 2019, 14:44

» Srećna 2o19!
od Areal Sre 02 Jan 2019, 20:56

» Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"
od Vazarius Pet 19 Okt 2018, 12:46

Pristupi

Zaboravio sam šifru

Ko je trenutno na forumu
Imamo 2 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 2 Gosta :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 84 dana Pet 20 Sep 2013, 17:16
Naj bolji poslanici
Зимоврел (15838)
Savrsena knjiga epske fantastike  Vote_lcapSavrsena knjiga epske fantastike  Voting_barSavrsena knjiga epske fantastike  Vote_rcap 
Sparkling Comet (15528)
Savrsena knjiga epske fantastike  Vote_lcapSavrsena knjiga epske fantastike  Voting_barSavrsena knjiga epske fantastike  Vote_rcap 
Assassin (13622)
Savrsena knjiga epske fantastike  Vote_lcapSavrsena knjiga epske fantastike  Voting_barSavrsena knjiga epske fantastike  Vote_rcap 
Zevs86 (11916)
Savrsena knjiga epske fantastike  Vote_lcapSavrsena knjiga epske fantastike  Voting_barSavrsena knjiga epske fantastike  Vote_rcap 
Zandrin (10789)
Savrsena knjiga epske fantastike  Vote_lcapSavrsena knjiga epske fantastike  Voting_barSavrsena knjiga epske fantastike  Vote_rcap 
CRNIJASTREB (10420)
Savrsena knjiga epske fantastike  Vote_lcapSavrsena knjiga epske fantastike  Voting_barSavrsena knjiga epske fantastike  Vote_rcap 
Princ Regar (9341)
Savrsena knjiga epske fantastike  Vote_lcapSavrsena knjiga epske fantastike  Voting_barSavrsena knjiga epske fantastike  Vote_rcap 
LunarFang (9218)
Savrsena knjiga epske fantastike  Vote_lcapSavrsena knjiga epske fantastike  Voting_barSavrsena knjiga epske fantastike  Vote_rcap 
Uno Nomesta (8868)
Savrsena knjiga epske fantastike  Vote_lcapSavrsena knjiga epske fantastike  Voting_barSavrsena knjiga epske fantastike  Vote_rcap 
Nim (8274)
Savrsena knjiga epske fantastike  Vote_lcapSavrsena knjiga epske fantastike  Voting_barSavrsena knjiga epske fantastike  Vote_rcap 

April 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Kalendar Kalendar


Savrsena knjiga epske fantastike

+13
Sparkling Comet
Chandrian
Mondenkind
forumfilmovi
Witcher
Assassin
Lord Dirk
orome
Nikolinho
Zmajoubica
Ergon Lar Tund
Prince of Ravens
Lord M.
17 posters

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Savrsena knjiga epske fantastike  Empty Savrsena knjiga epske fantastike

Počalji od Lord M. Ned 23 Jan 2011, 19:49

Kako bi izgledala vasa savrsena knjiga ef?
Npr ja volim kada je izmisljen citav svijet, sa sve mapama, gdje zive ljudi, humanoidi(ali bez zivotinjskih glava isl.), cudne zivotinje, stvarne zivotinje, mitoloska bica... E sad ja nisam neki fan zmajeva i dzinovskih insekata. Likovi bi morali biti martinovski, opisi prirode i okoline u tolkinovom stilu, imalo bi mnoooogo vise fighta nego magica ( ustvari magije ne bi bilo uopste).
Takodje ne bi bi bilo obecanih, zapisanih i sl. faca koji bi u zadnjem trenutku spasili svijet...
ako se sjetim jos necega dodacu, a sad da cujem vase misljenje...
Lord M.
Lord M.
Zapovednik Belih plaštova
Zapovednik Belih plaštova

Broj poruka : 4090
Godina : 34
Raspoloženje : idealno
Reputacija : 276
Points : 4416
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Savrsena knjiga epske fantastike  Empty Re: Savrsena knjiga epske fantastike

Počalji od Prince of Ravens Ned 23 Jan 2011, 19:55

Pa sve zavisi od ukusa. Realno nevolim zmajeve jer su previše korišćeni u svim bajkam, pričama i knjigama. Zmajevi jahači Perna mi je bio super serijal sa zmajevima preporučujem.

Po mom ukusu magija bi trebalo da bude klasična alhemija i trikovi koji bi neukom narodu izgledali kao magija. Proročanstva su super ali ne ako se oslanjaju na jednog lika, ili su samo alegorična. Siv moralitet je takođe plus kao i realno postavljeni i izgrađeni likovi. Sve mora da bude unikatan naravno sa svojom kulturom i običajima kao i religijama i sve i svačega.
Prince of Ravens
Prince of Ravens

Broj poruka : 5786
Godina : 34
Raspoloženje : Sorrowfully happy
Reputacija : 791
Points : 6652
Datum upisa : 01.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Savrsena knjiga epske fantastike  Empty Re: Savrsena knjiga epske fantastike

Počalji od Lord M. Ned 23 Jan 2011, 20:01

e da dodam jos ovo, nenormalno me nerviraju ef knjige sa nekim dodatkom sf-a jer sam iskljucivo fan ef-a. i da, jos me nerviraju knjige slicne narniji gdje se glavni junaci iz ovog stvarnog svijeta prebacuju u neke paralelne i tamo rokaju sve zivo kao da su rodjeni sa macem u ruci...
Lord M.
Lord M.
Zapovednik Belih plaštova
Zapovednik Belih plaštova

Broj poruka : 4090
Godina : 34
Raspoloženje : idealno
Reputacija : 276
Points : 4416
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Savrsena knjiga epske fantastike  Empty Re: Savrsena knjiga epske fantastike

Počalji od Ergon Lar Tund Ned 23 Jan 2011, 20:30

Sto ne sa dodatkom SF?...,,Erlik od Melnibonea,, i ,,Vitez sudbine su bas cool. Smile


Pa neka mesavina SF i EF.Dakle koriste se i macevi,sekire,lukovi,koplja...Ali i vatreno oruzje ali ne toliko napredno.Bilo bi dobro to sa kucama,porodicama...Takodje da nema tih Izabranih,Ponovorodjenih,Mracnih...Onda svi likovi da budu ,,sivi,, neki fazon da glavne muci nesto iz proslosti,da se ,,skidaju,, i glavni likovi... Mogli bi se ubaciti neki mutanti i humanodi,za razliku od vec smarajucih Elfova,Dwarfova i Orka.
Ergon Lar Tund
Ergon Lar Tund
Gospodar Zmajkamena
Gospodar Zmajkamena

Broj poruka : 3940
Godina : 25
Raspoloženje : Nekakvo
Reputacija : 84
Points : 4285
Datum upisa : 23.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Savrsena knjiga epske fantastike  Empty Re: Savrsena knjiga epske fantastike

Počalji od Prince of Ravens Ned 23 Jan 2011, 21:31

Ja lično svet koji stvaram već pa od sedmog razreda osnovne ima SF daleku prošlost ali su dešavanja koja opisujem nekom stagniranom stadiumu srednjeg veka. Zbog čega je razvoj tih ljudi zakovan na tako niskoj tehnologiji? Pa bilo šta novo progoni religija koja propoveda da je nakada čovek bio mnogo više napraden i da je njegova nauka bila magična ( nije bila magična ali visoka tehnologija današnjice njima tako izgleda) i da su postali arogantni i izazvali Bogove koji su se naljutili razorili svet i otišli. Pravo stanje stvari stoji da su ljidi nekada dostigli visoku tehnologiji i da su izazvali kataklizmu. Njihovi potomci te ljude zovu Praoci il Bogoubice koji su uništili svet. Od tada u svim narodima Slomljenog sveta (ha baš nije originalni naziv zar ne?) imaju neke legende o super ljudima njihove dalke prošlosti ali i strah od svega novog. Neki milenijum pre početka moga pripovedanja Filip Arhitekta, veliki vođa i učenjak kao i vojskovođa osvaja veći deo kontineta i gradi gradove na ruševinama Praotaca kao i skupljanja znanja ali njegovo carstvo koje se baziralo na unapređenju biva srušeno od strane crkve Tri Vrline. Ogromno područije biva iseckano na manja kraljevstva a Flemetor je jedino od njih koje nastavlja Filipovo nasleđe. Da ne zanovetam previše pošto sam poglavlja knjige pisao odvojeno od glavne radnje i planiram da kada ih sve napišem poređam i ispravim dodam doterama šta nevalja. Ono što nevalja sigurno je gramatika na koju nevodim računa kada pišem u zanosu tako da moram da unajim lektora lmao Savrsena knjiga epske fantastike  3250678809
Prince of Ravens
Prince of Ravens

Broj poruka : 5786
Godina : 34
Raspoloženje : Sorrowfully happy
Reputacija : 791
Points : 6652
Datum upisa : 01.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Savrsena knjiga epske fantastike  Empty Re: Savrsena knjiga epske fantastike

Počalji od Gost Ned 23 Jan 2011, 21:33

Siv moralitet je takođe plus kao i realno postavljeni i izgrađeni likovi.
Da. To, i više ženskih likova, i LOTR bi bio savršen <3
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Savrsena knjiga epske fantastike  Empty Re: Savrsena knjiga epske fantastike

Počalji od Lord M. Ned 23 Jan 2011, 22:21

Jaime Lannister ::Sto ne sa dodatkom SF?...
Valjda zato sto obozavam istoriju (posebno srednjevjekovnu) i mitologiju a tu futuristiku nesto i ne mirisem...
P.S Hajde da otvorimo neku temu gdje bi opisali nase vlastite umisljene svjetove, njihovu istoriju geografiju, rase, bica i sve ostalo... onda stavimo anketu da izaberemo koji nam se najvise svidja, pa zatim kada to zavrsimo stavimo konkurs za pricu, glavne likove etc u okviru pobjednickog svijeta... Mozda malo glupo ali da ubijemo vrijeme...
Lord M.
Lord M.
Zapovednik Belih plaštova
Zapovednik Belih plaštova

Broj poruka : 4090
Godina : 34
Raspoloženje : idealno
Reputacija : 276
Points : 4416
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Savrsena knjiga epske fantastike  Empty Re: Savrsena knjiga epske fantastike

Počalji od Ergon Lar Tund Ned 23 Jan 2011, 22:27

E ja sam nesto sanjao i izgradio pricu... Savrsena knjiga epske fantastike  3250678809

Uglavnom u zemlji Avalona,ljudi se vaspitavaju da se bore protiv Kulta sa Istoka,iako i oni sami kriju njihove mracne tajne.U glavnom gradu postoji i jedna akademija gde se obucavaju razni ljudi vestini Tehnologije i Ratovanja.Balaron,mladi bogatas tu dolazi,srece Adaru.,jednu devojku koja tu ,,studira,,.Oni pocinju da imaju prisne odnose,ali kasnije shvata da je ona spijunka Kulta.Shvativsi to ona bezi,dok Baleron polako ludi zbog nje,Biva isteran iz Avalona i pridruzuje se Redu Dijagne,misterioznom kultu Boga Reda i VAtre.Oni ce pokusati da otkriju tajnu koju Avalon krije i mracne obrede Kulta...
Ergon Lar Tund
Ergon Lar Tund
Gospodar Zmajkamena
Gospodar Zmajkamena

Broj poruka : 3940
Godina : 25
Raspoloženje : Nekakvo
Reputacija : 84
Points : 4285
Datum upisa : 23.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Savrsena knjiga epske fantastike  Empty Re: Savrsena knjiga epske fantastike

Počalji od Ergon Lar Tund Ned 23 Jan 2011, 22:30

Da,ajde da otvorimo...
Ergon Lar Tund
Ergon Lar Tund
Gospodar Zmajkamena
Gospodar Zmajkamena

Broj poruka : 3940
Godina : 25
Raspoloženje : Nekakvo
Reputacija : 84
Points : 4285
Datum upisa : 23.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Savrsena knjiga epske fantastike  Empty Re: Savrsena knjiga epske fantastike

Počalji od Gost Ned 23 Jan 2011, 22:30

Jaoj mene nervira mešanje sf i ef. Ef je zakon, sf ne volim.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Savrsena knjiga epske fantastike  Empty Re: Savrsena knjiga epske fantastike

Počalji od Lord M. Ned 23 Jan 2011, 22:31

hajde nek otvori neko, jer ja ne znam kako bih posle dodao anketu... Very Happy
Lord M.
Lord M.
Zapovednik Belih plaštova
Zapovednik Belih plaštova

Broj poruka : 4090
Godina : 34
Raspoloženje : idealno
Reputacija : 276
Points : 4416
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Savrsena knjiga epske fantastike  Empty Re: Savrsena knjiga epske fantastike

Počalji od Prince of Ravens Ned 23 Jan 2011, 22:32

Lord Milijan ::
Jaime Lannister ::Sto ne sa dodatkom SF?...
Valjda zato sto obozavam istoriju (posebno srednjevjekovnu) i mitologiju a tu futuristiku nesto i ne mirisem...
P.S Hajde da otvorimo neku temu gdje bi opisali nase vlastite umisljene svjetove, njihovu istoriju geografiju, rase, bica i sve ostalo... onda stavimo anketu da izaberemo koji nam se najvise svidja, pa zatim kada to zavrsimo stavimo konkurs za pricu, glavne likove etc u okviru pobjednickog svijeta... Mozda malo glupo ali da ubijemo vrijeme...

Slažem se, ja planiram da studiram istoriju ali ipak volim i SF i EF isto Savrsena knjiga epske fantastike  3250678809


Ja evo mogu da počnem da opisujem istoriju i geografiju mog Slomljenog sveta.
Prince of Ravens
Prince of Ravens

Broj poruka : 5786
Godina : 34
Raspoloženje : Sorrowfully happy
Reputacija : 791
Points : 6652
Datum upisa : 01.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Savrsena knjiga epske fantastike  Empty Re: Savrsena knjiga epske fantastike

Počalji od Ergon Lar Tund Ned 23 Jan 2011, 22:33

Ergon Lar Tund
Ergon Lar Tund
Gospodar Zmajkamena
Gospodar Zmajkamena

Broj poruka : 3940
Godina : 25
Raspoloženje : Nekakvo
Reputacija : 84
Points : 4285
Datum upisa : 23.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Savrsena knjiga epske fantastike  Empty Re: Savrsena knjiga epske fantastike

Počalji od Zmajoubica Pon 14 Feb 2011, 21:23

Ja bih slobodno mogao da kopiram Lord Milijanove postove u ovoj temi jer delim sva njegova mišljenja.
Dodao bih samo da bi meni savršeno delo bilo ono koje od suprostavljenih strana ne bi pravilo dobru i lošu već bi iz svaka strana iz svog ugla pričala svoju priču osvajajući podjednako srca čitalaca ili ih čak delila na ljubitelje jedne i druge strane.
Zmajoubica
Zmajoubica

Broj poruka : 124
Raspoloženje : koraka laka
Reputacija : 15
Points : 147
Datum upisa : 05.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Savrsena knjiga epske fantastike  Empty Re: Savrsena knjiga epske fantastike

Počalji od Nikolinho Ned 20 Feb 2011, 06:59

Jaime Lannister ::E ja sam nesto sanjao i izgradio pricu... Savrsena knjiga epske fantastike  3250678809

Uglavnom u zemlji Avalona,ljudi se vaspitavaju da se bore protiv Kulta sa Istoka,iako i oni sami kriju njihove mracne tajne.U glavnom gradu postoji i jedna akademija gde se obucavaju razni ljudi vestini Tehnologije i Ratovanja.Balaron,mladi bogatas tu dolazi,srece Adaru.,jednu devojku koja tu ,,studira,,.Oni pocinju da imaju prisne odnose,ali kasnije shvata da je ona spijunka Kulta.Shvativsi to ona bezi,dok Baleron polako ludi zbog nje,Biva isteran iz Avalona i pridruzuje se Redu Dijagne,misterioznom kultu Boga Reda i VAtre.Oni ce pokusati da otkriju tajnu koju Avalon krije i mracne obrede Kulta...

decko, ti ako stvarno imas tek 15 leta a ovako nesto smisljas, onda super! nastavi da pises (i citas). dobro, nemoj (mnogo) da krades od drugih! lol! i ja nekad nesto u snu "zgotovim" i sve je fantasticno, kad se probudim em se ne secam polovine (barem), em nije to to vise...

al sve u svemu, ohrabrujem te da pises. evo meni u 30 leta (tek queen ) palo na pamet da pisem neku EF pricu/roman, videcemo kako ce to nekad ispasti...
Nikolinho
Nikolinho

Broj poruka : 486
Raspoloženje : Tako-tako
Reputacija : 24
Points : 515
Datum upisa : 19.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Savrsena knjiga epske fantastike  Empty Re: Savrsena knjiga epske fantastike

Počalji od Nikolinho Uto 22 Feb 2011, 05:39

Prince of Ravens ::Ja lično svet koji stvaram već pa od sedmog razreda osnovne ima SF daleku prošlost ali su dešavanja koja opisujem nekom stagniranom stadiumu srednjeg veka. Zbog čega je razvoj tih ljudi zakovan na tako niskoj tehnologiji? Pa bilo šta novo progoni religija koja propoveda da je nakada čovek bio mnogo više napraden i da je njegova nauka bila magična ( nije bila magična ali visoka tehnologija današnjice njima tako izgleda) i da su postali arogantni i izazvali Bogove koji su se naljutili razorili svet i otišli. Pravo stanje stvari stoji da su ljidi nekada dostigli visoku tehnologiji i da su izazvali kataklizmu. Njihovi potomci te ljude zovu Praoci il Bogoubice koji su uništili svet. Od tada u svim narodima Slomljenog sveta (ha baš nije originalni naziv zar ne?) imaju neke legende o super ljudima njihove dalke prošlosti ali i strah od svega novog. Neki milenijum pre početka moga pripovedanja Filip Arhitekta, veliki vođa i učenjak kao i vojskovođa osvaja veći deo kontineta i gradi gradove na ruševinama Praotaca kao i skupljanja znanja ali njegovo carstvo koje se baziralo na unapređenju biva srušeno od strane crkve Tri Vrline. Ogromno područije biva iseckano na manja kraljevstva a Flemetor je jedino od njih koje nastavlja Filipovo nasleđe. Da ne zanovetam previše pošto sam poglavlja knjige pisao odvojeno od glavne radnje i planiram da kada ih sve napišem poređam i ispravim dodam doterama šta nevalja. Ono što nevalja sigurno je gramatika na koju nevodim računa kada pišem u zanosu tako da moram da unajim lektora lmao Savrsena knjiga epske fantastike  3250678809


kolega-brate-druze (Very Happy), ovo mi zvuci super. ne znam da li su ovo sve licno tvoje, originalne ideje, i ako jesu svaka cast. imas odlicnu mastu!
ne volim kad procitam nesto kao ovo sto mi se bas dopadne jer onda se nerviram "sto meni to nije palo na pamet pre" i nece biti kul ako pozajmim tudje ideje.
uf!


p.s. ima li negde na forumu okacena neka tvoja prica da bacim pogled?
Nikolinho
Nikolinho

Broj poruka : 486
Raspoloženje : Tako-tako
Reputacija : 24
Points : 515
Datum upisa : 19.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Savrsena knjiga epske fantastike  Empty Re: Savrsena knjiga epske fantastike

Počalji od Lord M. Uto 22 Feb 2011, 17:37

Lord M.
Lord M.
Zapovednik Belih plaštova
Zapovednik Belih plaštova

Broj poruka : 4090
Godina : 34
Raspoloženje : idealno
Reputacija : 276
Points : 4416
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Savrsena knjiga epske fantastike  Empty Re: Savrsena knjiga epske fantastike

Počalji od Prince of Ravens Pon 28 Feb 2011, 14:28

Uf nije me bilo odavno. Pa drago mi je što ti se sviđa, imao sam inspiraciju u par drugih dela ali sam dovoljno dodao da bude smatrana za relativno originalnu celinu Savrsena knjiga epske fantastike  3250678809
Prince of Ravens
Prince of Ravens

Broj poruka : 5786
Godina : 34
Raspoloženje : Sorrowfully happy
Reputacija : 791
Points : 6652
Datum upisa : 01.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Savrsena knjiga epske fantastike  Empty Re: Savrsena knjiga epske fantastike

Počalji od Nikolinho Pon 28 Feb 2011, 18:53

znaci i ti si malo pokrao? Very Happy Savrsena knjiga epske fantastike  3250678809
pa dobro, tesko je danas biti 100% originalan
Nikolinho
Nikolinho

Broj poruka : 486
Raspoloženje : Tako-tako
Reputacija : 24
Points : 515
Datum upisa : 19.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Savrsena knjiga epske fantastike  Empty Re: Savrsena knjiga epske fantastike

Počalji od Prince of Ravens Pon 28 Feb 2011, 22:45

Pa pogledaj ovaj sajt http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/HomePage , šta god da pomisliš neko je već opisao na neki način. Ako tvoja priča ima sličnosti sa nekom drugom pričom to može da znači da taj pisac i ja imamo slične ideje. Mada bukvalan plagijat ideja je nešto drugo.

Mislim da svakog pisca inspiriše neki kolega pre njega, da nije toga odavno bi presušili kreativni izlivi ljudi Savrsena knjiga epske fantastike  3250678809
Prince of Ravens
Prince of Ravens

Broj poruka : 5786
Godina : 34
Raspoloženje : Sorrowfully happy
Reputacija : 791
Points : 6652
Datum upisa : 01.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Savrsena knjiga epske fantastike  Empty Re: Savrsena knjiga epske fantastike

Počalji od Nikolinho Pon 28 Feb 2011, 23:06

Prince of Ravens ::Pa pogledaj ovaj sajt http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/HomePage , šta god da pomisliš neko je već opisao na neki način. Ako tvoja priča ima sličnosti sa nekom drugom pričom to može da znači da taj pisac i ja imamo slične ideje. Mada bukvalan plagijat ideja je nešto drugo.

Mislim da svakog pisca inspiriše neki kolega pre njega, da nije toga odavno bi presušili kreativni izlivi ljudi Savrsena knjiga epske fantastike  3250678809

Prinče, ta nemoj da mislis da te napadam, ja se malo zezam s tebja. Wink

Ali se ne bih slozio da bi presusili kreativni izlivi ljudi kad bi se manje ugledali na poznate pisce. Tu je priroda, svemir, svo stvorenje, nasi dragi i bliznji, sva lepota oko nas, zatim druge vrste umetnosti, ali i ratovi, mrznje, zavere, sebicnost, rasizam, korupcija, ubistva, prevare, zavade, izdaje i sl. Smile

HAUG
Nikolinho
Nikolinho

Broj poruka : 486
Raspoloženje : Tako-tako
Reputacija : 24
Points : 515
Datum upisa : 19.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Savrsena knjiga epske fantastike  Empty Re: Savrsena knjiga epske fantastike

Počalji od Prince of Ravens Pon 28 Feb 2011, 23:17

O nisam se osetio napadnutim samo nastavljam konverzaciju na temu Savrsena knjiga epske fantastike  3250678809

Možda se nisam najbolje izrazio, inspiracija se može naći u gledanju kroz prozor, u šolji kafe, u obliku kajgane za doručak ili mrlji na tepihu. Samo kažem da kada imaš pred sobom dela drugih ljudi koji ti daju blagu sliku svoje inspiracije, tebi je lakše da svoje misli središ i oblikuješ. To nemora sada da bude sama forma i ideja priče, već recimo stil pripovedanja ili samo jedan jedini lik u nekom delu koji može da te naveda da pokušaš da stvoriš nešto svoje. Zato i kažem da je dobro imati iskru koja je izletela prilikom čitanja tuđih dela.

Malo sam konfuzan u zadnje vreme Savrsena knjiga epske fantastike  3250678809
Prince of Ravens
Prince of Ravens

Broj poruka : 5786
Godina : 34
Raspoloženje : Sorrowfully happy
Reputacija : 791
Points : 6652
Datum upisa : 01.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Savrsena knjiga epske fantastike  Empty Re: Savrsena knjiga epske fantastike

Počalji od Nikolinho Uto 01 Mar 2011, 07:19

Prince of Ravens ::O nisam se osetio napadnutim samo nastavljam konverzaciju na temu Savrsena knjiga epske fantastike  3250678809

Možda se nisam najbolje izrazio, inspiracija se može naći u gledanju kroz prozor, u šolji kafe, u obliku kajgane za doručak ili mrlji na tepihu. Samo kažem da kada imaš pred sobom dela drugih ljudi koji ti daju blagu sliku svoje inspiracije, tebi je lakše da svoje misli središ i oblikuješ. To nemora sada da bude sama forma i ideja priče, već recimo stil pripovedanja ili samo jedan jedini lik u nekom delu koji može da te naveda da pokušaš da stvoriš nešto svoje. Zato i kažem da je dobro imati iskru koja je izletela prilikom čitanja tuđih dela.

Malo sam konfuzan u zadnje vreme Savrsena knjiga epske fantastike  3250678809


Da, kao sto ja svoj narativni stil (pisanja) negujem po uzoru na Bibliju.
Got u, buddy.
Nikolinho
Nikolinho

Broj poruka : 486
Raspoloženje : Tako-tako
Reputacija : 24
Points : 515
Datum upisa : 19.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Savrsena knjiga epske fantastike  Empty Re: Savrsena knjiga epske fantastike

Počalji od orome Čet 28 Jul 2011, 14:06

Prince of Ravens ::Ja lično svet koji stvaram već pa od sedmog razreda osnovne ima SF daleku prošlost ali su dešavanja koja opisujem nekom stagniranom stadiumu srednjeg veka. Zbog čega je razvoj tih ljudi zakovan na tako niskoj tehnologiji? Pa bilo šta novo progoni religija koja propoveda da je nakada čovek bio mnogo više napraden i da je njegova nauka bila magična ( nije bila magična ali visoka tehnologija današnjice njima tako izgleda) i da su postali arogantni i izazvali Bogove koji su se naljutili razorili svet i otišli. Pravo stanje stvari stoji da su ljidi nekada dostigli visoku tehnologiji i da su izazvali kataklizmu. Njihovi potomci te ljude zovu Praoci il Bogoubice koji su uništili svet. Od tada u svim narodima Slomljenog sveta (ha baš nije originalni naziv zar ne?) imaju neke legende o super ljudima njihove dalke prošlosti ali i strah od svega novog. Neki milenijum pre početka moga pripovedanja Filip Arhitekta, veliki vođa i učenjak kao i vojskovođa osvaja veći deo kontineta i gradi gradove na ruševinama Praotaca kao i skupljanja znanja ali njegovo carstvo koje se baziralo na unapređenju biva srušeno od strane crkve Tri Vrline. Ogromno područije biva iseckano na manja kraljevstva a Flemetor je jedino od njih koje nastavlja Filipovo nasleđe. Da ne zanovetam previše pošto sam poglavlja knjige pisao odvojeno od glavne radnje i planiram da kada ih sve napišem poređam i ispravim dodam doterama šta nevalja. Ono što nevalja sigurno je gramatika na koju nevodim računa kada pišem u zanosu tako da moram da unajim lektora lmao Savrsena knjiga epske fantastike  3250678809

ovo potpisujem, meni je ovo filozofija stvarnosti, da je jednom postojala visoka civilizacija koja je urusila samu sebe i da smo u jednoj tacki krenuli ispocetka. bezbroj je naznaka za ovo misljenje. samo sto ta prethodna civilizacija ne mora nuzno izgledati kao nasa nego vise kao Morrowind arhitektura, jer ko kaze da bi prebivaliste ljudi koje posejes na 200 planeta uvek izgledalo isto i da bi kulture bile iste. sjajna ideja i nastavi da je razvijas.
orome
orome
Legendarni Gusar
Legendarni Gusar

Broj poruka : 319
Raspoloženje : :)
Reputacija : 21
Points : 380
Datum upisa : 28.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Savrsena knjiga epske fantastike  Empty Re: Savrsena knjiga epske fantastike

Počalji od Lord Dirk Čet 28 Jul 2011, 14:37


samo sto ta prethodna civilizacija ne mora nuzno izgledati kao nasa nego vise kao Morrowind arhitektura, jer ko kaze da bi prebivaliste ljudi koje posejes na 200 planeta uvek izgledalo isto i da bi kulture bile iste. sjajna ideja i nastavi da je razvijas.[/quote]

zbilja Morrowind, davno sam igrao tu igricu ali mi je ostala u sjecanju, nisam je nesto previse gotivio, ali bila je zanimljiva...a sto se tice ovoga o svijetu koji po sve vecoj usavrsenosti postaje sve manje prirodno mjesto za zivot to se apsolutno slazem.ne znam za vas ostale ali ja sam prvi mobilni dobio u prvom srednje, a danas ga djeca imaju od 5-6 godina, sto je tragicno. razni fejsbukovi, skajpovi, tviteri, sve to nas samo otudjuje i dostinu kvari...tako je od tih jednostavnijih tehnologija, pa zakljucno sa ovim najzahtjevnijim poput atomske, koja moze svakog casa da nam dodje glave (primjer nesrecnog Japana)...sve u svemu, mnogi pisci epske fantastike pisu o tome, na svoj nacin naravno, sjetite se samo Tolkina i prvih ljudi koji su zivjeli i po 700 godina, besmrtnost i to, ali vremenom su htjeli vise i tako se kvarili i doveli do spostvenog unistenja...nazalost bojim se da je ljudski rod bas dosao blizu te granice, pa eto ni one silne price o 2012-oj mozda nisu fantazije...ko zna
Lord Dirk
Lord Dirk

Broj poruka : 131
Godina : 34
Raspoloženje : Na nivou
Reputacija : 10
Points : 141
Datum upisa : 02.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Savrsena knjiga epske fantastike  Empty Re: Savrsena knjiga epske fantastike

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu