WORLD OF WESTEROS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 

 


Rechercher Napredna potraga

Zadnje teme
» Spam Tema....
od Nim Ned 14 Apr 2024, 04:08

» Sta trenutno slusate
od Zevs86 Sub 03 Feb 2024, 23:56

» Slike prirode nam majke
od Lala Pet 26 Maj 2023, 21:46

» Predstavite nam se....
od Assassin Pet 28 Apr 2023, 18:23

» Robert Džordan "Točak vremena"
od Uno Nomesta Pon 26 Sep 2022, 14:57

» Robin Hobb - Vidovnjaci
od Zevs86 Uto 29 Dec 2020, 15:25

» Stiven Erikson- Malaska knjiga palih
od Assassin Pon 13 Apr 2020, 10:31

» Igrice (Generalno)
od Lord M. Pet 03 Apr 2020, 12:33

» Sta sada citate?
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:58

» Winter Is Coming...to HBO
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:55

» Dela, po povoljnoj ceni.
od Vazarius Uto 10 Mar 2020, 08:25

» Srećna 2o2o!
od Assassin Uto 07 Jan 2020, 12:43

» Serije koje volite / trenutno pratite
od Assassin Uto 12 Nov 2019, 16:54

» Silmarilion
od Vazarius Čet 31 Okt 2019, 09:38

» Jezik Čitanja
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:23

» Novi filmovi i filmske novosti
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:19

» "Vukodav" - Marija Semjonova
od Zevs86 Pet 25 Jan 2019, 10:49

» Demon Cycle - Peter V. Brett [spoiler]
od Vazarius Uto 08 Jan 2019, 14:44

» Srećna 2o19!
od Areal Sre 02 Jan 2019, 20:56

» Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"
od Vazarius Pet 19 Okt 2018, 12:46

Pristupi

Zaboravio sam šifru

Ko je trenutno na forumu
Imamo 5 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 5 Gosta :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 84 dana Pet 20 Sep 2013, 17:16
Naj bolji poslanici
Зимоврел (15838)
Egon VI Targarjen aka Mladi Grif - Page 4 Vote_lcapEgon VI Targarjen aka Mladi Grif - Page 4 Voting_barEgon VI Targarjen aka Mladi Grif - Page 4 Vote_rcap 
Sparkling Comet (15528)
Egon VI Targarjen aka Mladi Grif - Page 4 Vote_lcapEgon VI Targarjen aka Mladi Grif - Page 4 Voting_barEgon VI Targarjen aka Mladi Grif - Page 4 Vote_rcap 
Assassin (13622)
Egon VI Targarjen aka Mladi Grif - Page 4 Vote_lcapEgon VI Targarjen aka Mladi Grif - Page 4 Voting_barEgon VI Targarjen aka Mladi Grif - Page 4 Vote_rcap 
Zevs86 (11916)
Egon VI Targarjen aka Mladi Grif - Page 4 Vote_lcapEgon VI Targarjen aka Mladi Grif - Page 4 Voting_barEgon VI Targarjen aka Mladi Grif - Page 4 Vote_rcap 
Zandrin (10789)
Egon VI Targarjen aka Mladi Grif - Page 4 Vote_lcapEgon VI Targarjen aka Mladi Grif - Page 4 Voting_barEgon VI Targarjen aka Mladi Grif - Page 4 Vote_rcap 
CRNIJASTREB (10420)
Egon VI Targarjen aka Mladi Grif - Page 4 Vote_lcapEgon VI Targarjen aka Mladi Grif - Page 4 Voting_barEgon VI Targarjen aka Mladi Grif - Page 4 Vote_rcap 
Princ Regar (9341)
Egon VI Targarjen aka Mladi Grif - Page 4 Vote_lcapEgon VI Targarjen aka Mladi Grif - Page 4 Voting_barEgon VI Targarjen aka Mladi Grif - Page 4 Vote_rcap 
LunarFang (9218)
Egon VI Targarjen aka Mladi Grif - Page 4 Vote_lcapEgon VI Targarjen aka Mladi Grif - Page 4 Voting_barEgon VI Targarjen aka Mladi Grif - Page 4 Vote_rcap 
Uno Nomesta (8868)
Egon VI Targarjen aka Mladi Grif - Page 4 Vote_lcapEgon VI Targarjen aka Mladi Grif - Page 4 Voting_barEgon VI Targarjen aka Mladi Grif - Page 4 Vote_rcap 
Nim (8274)
Egon VI Targarjen aka Mladi Grif - Page 4 Vote_lcapEgon VI Targarjen aka Mladi Grif - Page 4 Voting_barEgon VI Targarjen aka Mladi Grif - Page 4 Vote_rcap 

April 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Kalendar Kalendar


Egon VI Targarjen aka Mladi Grif

+27
White Rabbit
Lady's Ghost
Kian The Nephilim
DjokaBA
NearBG
Nim
Dimeks
Srle
Lya
Grejdzoj
Prince of Ravens
Hokins
Nocnoi_Dozor
akiopaki
do_balcaka
азор ахаи
Chandrian
Areal
Marksmann
Oberin Martel
VojaLu
Ket sa kanala
Corto Maltese
Zevs86
Зимоврел
CRNIJASTREB
Princ Regar
31 posters

Strana 4 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Ići dole

Egon VI Targarjen aka Mladi Grif - Page 4 Empty Re: Egon VI Targarjen aka Mladi Grif

Počalji od Srle Ned 16 Jun 2013, 23:45

Lya ::

Budimo realni, od prve knjige vidi se na kome je najveći piščev fokus: Deni, Džon i Tirion.
Svi ovi posle, naknadno ubacivani, u funkciji su da njihove likove osvetle.

Ako je suditi po tome,onda se jako zeznuo sa Deni,jer bukvalno ne zna sta ce sa njom...samo se smuca po onim gradovima,nidje veze sa Vesterosom...
A i licno ne bih voleo da se kraj zavrsi bilo kako sto ima veze sa njom i zmajevima...oni su mi podjednako dosadni kao i ona...
Srle
Srle

Broj poruka : 911
Godina : 38
Raspoloženje : :)
Reputacija : 51
Points : 972
Datum upisa : 19.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Egon VI Targarjen aka Mladi Grif - Page 4 Empty Re: Egon VI Targarjen aka Mladi Grif

Počalji od Lya Pon 17 Jun 2013, 00:01

Mnogo je tu rupa i nejasnih detalja...uglavnom, ako se ne varam, njemu je mali doveden nešto kasnije (4-5 godina?), a znajući koliko je ovaj bio bolećiv prema Regaru, vrlo lako su ga mogli izmanipulisati i ubediti u nešto što ne mora biti činjenica. On najverovatnije VERUJE da je Egon pravi, možda i Grif/Egon veruje u tu verziju o svom identitetu, jer, kako reče Varis Nedu: "U životu, kao i na dvoru, svako mora da nauči da igra neku ulogu" i pre bih rekla da je Grif dobra "navlakuša" i marioneta, nego izgubljeni princ...previše bi to bilo "yo soy tu madre" momenata Wink, već je rasuo gomilu signalčića o Džonu, pa o Deni kao "poslednjoj od čiste krvi zmajeva"...pa vrlo verovatnija mogućnost da je u pitanju Blackfyre, još nerazjašnjena uloga Dejnovih, itd....
Prosto, njega su odlično istrenirali, ima iza sebe pravu mašineriju spletkaroša i pretendenata, ali, teško da će imati više od epizodne uloge.

@ Srle
Tačno je da bi bilo predvidljivo, ali, realno, to je logika svakog zaokruženog dela.
Ono što me plaši je da će Martin, zbog ogromne popularnosti serijala (što mnogo duguje igranoj seriji), koja ima kako dobre tako i loše strane, početi da previše osluškuje mišljenja i očekivanja publike, da se sa njima poigrava i shodno tome unosi izmene....to je čest slučaj, a zbog toga najčešće i nisam zagovornik ekranizovanja nekog književnog dela dok saga još uvek nije zaokružena, tj. dok svi delovi nisu objavljeni. Uvek mi na pamet padne "Hari Poter", naprimer. Nekako, imam utisak da onda medijska popularnost znatno utiče na piščevu slobodu i kvalitet dela, koji se gubi na uštrb komercijalnog uspeha. Volela bih da to ne bude slučaj i ovde, jer je početna ideja bila fenomenalna i okviri radnje su već zadati, a vidimo kako se nastavci počinju nepotrebno razvodnjavati i razvlačiti. :rolleyes:
Plus, prve knjige su se pojavile znatno pre Internet-teorija i veliki broj tvrdokornih fanova serijala nije upućen u sve ideje koje su se u međuvremenu čule. Njima će itekako biti šok ono što mi možda odavno slutimo.
Lya
Lya
Vučica od Zimovrela
Vučica od Zimovrela

Broj poruka : 959
Godina : 35
Raspoloženje : dances with wolves
Reputacija : 167
Points : 1154
Datum upisa : 12.06.2013

http://alittlerunaway.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Egon VI Targarjen aka Mladi Grif - Page 4 Empty Re: Egon VI Targarjen aka Mladi Grif

Počalji od Ket sa kanala Pon 17 Jun 2013, 01:54

Ja obožavam Lyine komentare, uvijek kaže isto ono što i ja mislim samo ljepše to sroči. Very Happy

Meni je najveći dokaz da je "Egon" lažnjak ona pričica o krčmi "Kod zmaja" što je imala metalnog crnog zmaja ispred vrata.

"...He forged a new sign for the yard, a three-headed dragon of black iron that he hung from a wooden post. The beast was so big it had to be made in a dozen pieces, joined with rope and wire. When the wind blew it would clank and clatter, so the inn became known far and wide as the Clanking Dragon.”
“Is the dragon sign still there?” asked Podrick.
“No,” said Septon Meribald. “When the smith’s son was an old man, a bastard son of the fourth Aegon rose up in rebellion against his trueborn brother and took for his sigil a black dragon. These lands belonged to Lord Darry then, and his lordship was fiercely loyal to the king. The sight of the black iron dragon made him wroth, so he cut down the post, hacked the sign into pieces, and cast them into the river. One of the dragon’s heads washed up on the Quiet Isle many years later, though by that time it was red with rust..."
AFFC 37: BRIENNE VII

Ima još mnogo dokaza za to, pisala sam već o tome, ali ovaj mi je nekako najdirektniji.

Naletila sam na još jednu zanimljivu stvar na netu...

ADWD EARLY DRAFT
[/u/feldman10]
Earlier drafts of ADWD chapters have other clues. It is speculated that Martin cut a lot this material because it made Aegon's parentage too obvious.
From a 2005 reading of Tyrion II:
"Illyrio says he wants to give Young Griff his blessings and has a gift for him in the chests. Haldon tells him there is no time for the litter. Illyrio gets angry and says there are things Griff must know.
...
Haldon eyes Tyrion and then begins to speak in another language. Tyrion cannot tell what it is but think it might be Volantene. He catches a few words that come close to High Valyrian. The words he catches are, queen, dragon, and sword."
It has been speculated that Illyrio was going to give Young Griff "Blackfyre," the ancestral sword of House Targaryen that was taken overseas by the Blackfyres.
From Elio, who fact-checked earlier drafts of ADWD:
"An earlier draft of the "lesson" chapter had quite a bit more detail about Maelys the Monstrous and the Blackfyres (for those who have GoO's RPG, some of that information ended up in that book). I wonder why George decided to pull it from this book."
Ket sa kanala
Ket sa kanala

Broj poruka : 2648
Raspoloženje : ...
Reputacija : 482
Points : 3160
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Egon VI Targarjen aka Mladi Grif - Page 4 Empty Re: Egon VI Targarjen aka Mladi Grif

Počalji od Lya Pon 17 Jun 2013, 18:25

Hvala, Ket.Smile
Ja sam trenutno u fazi ponovnog iščitavanja, posle dužeg vremena, s tim što sada uočavam mnoge detalje koji su mi ranije promakli, ponešto beležim...

Odlični su ovi odlomci koje si navela.

Ako je pravi, čemu onda samo pominjanje "svetlih i tamnih zmajeva", da ne ulazimo u ostale detalje?
Mislim da su kod Martina vrlo važne sitnice.
Lya
Lya
Vučica od Zimovrela
Vučica od Zimovrela

Broj poruka : 959
Godina : 35
Raspoloženje : dances with wolves
Reputacija : 167
Points : 1154
Datum upisa : 12.06.2013

http://alittlerunaway.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Egon VI Targarjen aka Mladi Grif - Page 4 Empty Re: Egon VI Targarjen aka Mladi Grif

Počalji od Princ Regar Pon 17 Jun 2013, 18:51

Lijeno, u pravu si skroz, prorocanstva o "lakrdijaskom zmaju" kao i tragovi o kovanju crnog zmaja u krcmi vec daju neku indiciju u prilog ovog verziji.
A recimo ne znam jel ste vec pomenuli nisam citao sve postove, secate se Mokorove vizije u vatri kada kaze da vidi zmajeve, stare i nove a izmedju njih Tiriona Lanistera. Tirioin se vec upoznao sa jednim zmajem, a trazi drugog.
Princ Regar
Princ Regar

Broj poruka : 9341
Godina : 35
Raspoloženje : :)
Reputacija : 630
Points : 10066
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Egon VI Targarjen aka Mladi Grif - Page 4 Empty Re: Egon VI Targarjen aka Mladi Grif

Počalji od Lya Pon 17 Jun 2013, 19:06

Da, baš ta dva proročanstva su najupadljiviji signali.study

Prvi put kada Tirionu  ovaj čita iz plamena. Ako se ne varam, pominje "zmajeve stare i mlade, istinske i lažne, svetle i tamne, i malog čoveka s velikom senkom" (setih se sad kako na početku, na gozbi povodom Robertove posete u Zimovrelu Tirion i Džon prvi put razgovaraju napolju, pa se Bauk vraća unutra i Džon posmatra kako senka kepeca izgleda kao da pripada visokom čoveku, kralju. Mnogo je povezanosti među svim tim likovima i epizodama, koliko god bili prostorno udaljeni.)

Onda  se i  Deni izriče upozorenje, sad citiram original:
" Hear me, Daenerys Targaryen. The glass candles are burning.
Soon comes the pale mare, and after her the others. Kraken and dark flame, lion and griffin, the sun’s son and the mummer’s dragon. Trust none of them. Remember the Undying. Beware the perfumed seneschal.
"
Lya
Lya
Vučica od Zimovrela
Vučica od Zimovrela

Broj poruka : 959
Godina : 35
Raspoloženje : dances with wolves
Reputacija : 167
Points : 1154
Datum upisa : 12.06.2013

http://alittlerunaway.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Egon VI Targarjen aka Mladi Grif - Page 4 Empty Re: Egon VI Targarjen aka Mladi Grif

Počalji od Princ Regar Pon 17 Jun 2013, 19:11

Kraken and the dark flame Viktarion i Mokoro
lion and griffin, Tirion i Konington ( znaci i sa Dzonom ce se Deni sresti Smile )
sun's son je najverovatnije Kventin
mummer's dragon je naravno Egon Smile Glumacki, lakrdijaski, znaci onaj koji glumi, pretvara se, laze.

Svaka cast za Tiriona i senku Smile Evo jos jedne, even a very small man can cast a very large shadow Smile
Princ Regar
Princ Regar

Broj poruka : 9341
Godina : 35
Raspoloženje : :)
Reputacija : 630
Points : 10066
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Egon VI Targarjen aka Mladi Grif - Page 4 Empty Re: Egon VI Targarjen aka Mladi Grif

Počalji od Dimeks Pon 17 Jun 2013, 19:22

Mummer's dragon може исто да се повеже са Варисом, будући да је он био лакрдијаш као дете. Тако да може да се каже да је Егон Варисов змај, односно ''Таргарјен'' коме Варис намешта престо.
Dimeks
Dimeks
Lord od Sunčevog koplja
Lord od Sunčevog koplja

Broj poruka : 2766
Godina : 28
Raspoloženje : Да је боље неб' ваљало
Reputacija : 352
Points : 3143
Datum upisa : 04.05.2013

http://www.last.fm/user/Dimi96

Nazad na vrh Ići dole

Egon VI Targarjen aka Mladi Grif - Page 4 Empty Re: Egon VI Targarjen aka Mladi Grif

Počalji od Lya Pon 17 Jun 2013, 19:27

@ Regar
"Sun's son" - definitivno Kventin.

Na početku Tirion ide na Zid i zbližava se sa Džonom, sada je na putu ka Deni, tako da mi je prelogično da on - sa svojom dokazanom inteligencijom i načitanošću (opsesija zmajevima, istorijom, i sl) - poveže mnoge stvari. I Bren će verovatno imati ulogu da dešifruje, zahvaljujući svojim moćima.

I ako je Tirion za sada možda zavaran "Egonom", to je jer ovaj ima uz sebe opasne igrače poput Varisa i Ilirija. Konington je takođe samo njihov instrument, ne verujem da je svesno upleten u mutne radnje.

"Crn ili crven, zmaj je svejedno zmaj."Question
Meni dovoljno...

@Dimeks
Dvosmisleno je, ali, dođe na isto: Grif je njihova marioneta, koriste ga za postizanje svog cilja i neće dobro proći, još onako samouveren....
Lya
Lya
Vučica od Zimovrela
Vučica od Zimovrela

Broj poruka : 959
Godina : 35
Raspoloženje : dances with wolves
Reputacija : 167
Points : 1154
Datum upisa : 12.06.2013

http://alittlerunaway.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Egon VI Targarjen aka Mladi Grif - Page 4 Empty Re: Egon VI Targarjen aka Mladi Grif

Počalji od азор ахаи Pon 17 Jun 2013, 19:29

Није ми јасно какве само велике циљеве могу да остваре један евнух без права на посед и матори Пентошански магистер који има и више него довољно.
азор ахаи
азор ахаи
Lord zaštitnik Juga
Lord zaštitnik Juga

Broj poruka : 2440
Raspoloženje : there is no order as pure as this storm
Reputacija : 428
Points : 2916
Datum upisa : 02.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Egon VI Targarjen aka Mladi Grif - Page 4 Empty Re: Egon VI Targarjen aka Mladi Grif

Počalji od Lya Pon 17 Jun 2013, 19:34

Koliko mogu da ostvare jeste diskutabilno, ali, od početka se petljaju u sve i spletkare na sto strana. Uostalom, kako ironično zvuči onaj Varisov "Mir u kraljevstvu", za koji se navodno borio svojim mutnim radnjama u Kraljevoj Luci...
Lya
Lya
Vučica od Zimovrela
Vučica od Zimovrela

Broj poruka : 959
Godina : 35
Raspoloženje : dances with wolves
Reputacija : 167
Points : 1154
Datum upisa : 12.06.2013

http://alittlerunaway.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Egon VI Targarjen aka Mladi Grif - Page 4 Empty Re: Egon VI Targarjen aka Mladi Grif

Počalji od Princ Regar Pon 17 Jun 2013, 20:32

Za Varisa se slazem skroz na vise tema sam pisao o njegovim ambivalentnim postupcima. 

Azi, Ilirio ocigledno ima neki veoma blizak odnos sa Mladim Grifom. Tirion primecuje da je Iliriova vila puna decje odece, odn skrojene za decaka, a posle kad se on oprasta sa Tirionom i sazna da nece moci da se jos jednom vidi sa malim, covek samo sto nije zaplakao, bukvalno je molio za jos jednu gozbu u Grifovo ime da bi mu dao neki slatkis koji najvise voli Smile  U kakvom su oni odnosu ne znam, ima price da je Ilirio njegov otac zapravo, ona zena koju on cuva u nekom amuletu je takodje imala srebrnu kosu, mozda je bas ona majka Mladog Grifa. Inace srebrna kosa je jos uvek vidljiva po Lisu i ne znam gde jos...
Princ Regar
Princ Regar

Broj poruka : 9341
Godina : 35
Raspoloženje : :)
Reputacija : 630
Points : 10066
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Egon VI Targarjen aka Mladi Grif - Page 4 Empty Re: Egon VI Targarjen aka Mladi Grif

Počalji od Ket sa kanala Pon 17 Jun 2013, 20:51

Skontala sam da se ponavljamo, uvijek ista priča. Very Happy Stalno se vraćamo na Neumiruće, pa na Kaiti i Mokora, na to kako Varis nije mogao da zna da će Egonu smrskati glavu itd. Sve sam ja to već davno rekla kao i ostali članovi.
Ima li neka nova priča, neki drugi dokaz, pa makar i da je crackpot teorija? Very Happy

Ket sa kanala ::Ubjeđena sam da je samozvanac Egon VI Blekfajer. Kaiti ga pominje u svom proročanstvu kao "lakdrijaševog zmaja". A onda imamo i Mokorovo proročanstvo:
"Dragons," Moqorro said in the Common Tongue of Westeros... "Dragons old (ovo se odnosi na meštra Emona)
and young
(Deneris), true (Deneris) and false (Egon), bright (crveni odnosno Targarjenski) and dark (grb kuće Blekfajer je crni zmaj). And you. A small man with a
big shadow, snarling in the midst of all."


A onda, ne znam da li se sjećate kuće Neumirućih iz Karta?
Tada Deneris ima vizije i vidi lutkarsku predstavu (onu kada čovjek stavi rukavicu u obliku zmaja na ruku), a svi su mu aplaudirali.

Isto, Egon ima svjetlije oči od Regara. Slab argument, ali koliko znam, i Deneris i Viseris imaju takve oči.

Ali postoji još jedna stvar... Ako su mogli da zamjene Egona, zašto nisu mogli isto da urade sa Renis? Ako već nisu mogli da nađu djevojčicu koja će biti slična njoj, mogli su barem da je sakriju negdje. Nije valjda tako teško sakriti malu djevojčicu. Nešto ne vjerujem da bi sakrili princa Egona, a prepustili princezu smrti kao da im ništa ne znači. Mislim da nisu znali da će ih snaći pokolj i da su svi izginuli tamo u Kraljevoj luci. A opet, Varis je Targarjenski lojalist. Kada je meštar Piseli ubjeđivao Ludog kralja da otvori kapije Tivinu Lanisteru, Varis ga je savjetovao da suprotno. Ali kao što je neko od likova u knjigama spomenuo, zmaj je zmaj, bio crven ili crn. Varis vjerovatno pokušava da oživi Targarjensku lozu tako što će udati Deneris za Egona, a koga ona boljeg može da poželi za muža nego sina princa Regara? Vjerovatno je zato lagao da je Egon princ. Ne bi me iznenadilo da ni sam Egon ne zna svoje porijeklo (vjerovatno ni ne zna). Konington, Patak i Haldon sigurno ne znaju, u to sam uvjerena, inače ne bi uradili sve to za običnog Blekfajerskog pretendenta.
Ket sa kanala
Ket sa kanala

Broj poruka : 2648
Raspoloženje : ...
Reputacija : 482
Points : 3160
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Egon VI Targarjen aka Mladi Grif - Page 4 Empty Re: Egon VI Targarjen aka Mladi Grif

Počalji od Lya Pon 17 Jun 2013, 21:30

Nisam iščitavala celu temu, ali, to je to, u principu....za više tragova moraćemo da sačekamo sledeću knjigu.
Martin nije dao nikakve osnove za teorije o Grifu u prethodnim delovima, pa je i to jedan od pokazatelja da je epizodna stvar u pitanju, skretanje pažnje i pokušaj da se zavara trag rešenju.

A inače i ja mislim da je Grif Iliriov sin.

I slažem se sa Ket, zašto onda nisu sklonili Renis (videli smo da su Mirselu i onu drugu devojčicu, rođaku, znali da uspešno menjaju, a mala ima izrazito Lanisterske crte) i Eliju, kako ona nije primetila da je dete zamenjeno, kako su mogli da pretpostave da će doći do pokolja i da će Lanisteri odigrati po principu "trojanskog konja"?
To je stvarno deo, čitav taj aspekt prošlosti, koji je dosta zamagljen (mislim na motivaciju likova u odnosu prema nekim događajima) i ključan za razumevanje sadašnjice.
Lya
Lya
Vučica od Zimovrela
Vučica od Zimovrela

Broj poruka : 959
Godina : 35
Raspoloženje : dances with wolves
Reputacija : 167
Points : 1154
Datum upisa : 12.06.2013

http://alittlerunaway.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Egon VI Targarjen aka Mladi Grif - Page 4 Empty Re: Egon VI Targarjen aka Mladi Grif

Počalji od Ket sa kanala Pon 17 Jun 2013, 22:09

Evo ja ću vam dati nove dokaze. Very Happy

Imam više teorija. Very Happy

Prva je da su oni stvarno planirali da zamijene Egona, ali da su malo zakasnili. Može biti da je Mladi Grif zapravo sin Ašare Dejn (poklapa se kosa i boja očiju kao i lijepe crte lica) koga je Varis uzeo da ga zamijeni sa Egonom, ali je zakasnio tako da ga je odgajao u ubjeđenju da je on zapravo Targarjen. Ašara Dejn, koja je mislila da je zapravo njen sin masakriran u Kraljevoj luci, se bacila sa kule od žalosti. Obrednica Lemora sigurno nije njegova majka, to nema šanse da bude. Ona je u najbolju ruku majka Tijene Peščane. Lemora ima 40 godina, dok Tijena ima 20, tako da se poklapa (inače, rečeno je da joj je majka obrenica, ako je neko zaboravio). Može biti da je Lemora bila prijateljica od Ašare i Elije (znate da je Elija imala svoje družbenice od kojih je jedna bila Ašara) pa je zato uz Grifa stalno, osjeća nekakvu obavezu prema starim prijateljicama ili tako nešto. Osim toga, sigurno ga posmatra kao vlastitog sina pošto ona kao obrednica nikada nije mogla da ima porodicu. Da li zna da je on Ašarin ili Elijin, nisam sigurna. Nešto mislim da konta da je Elijin pa osjeća neku obavezu prema njenom bratu Oberinu ili tako nešto. Ali to su Dornjani, sve je to povezano, taj je neki fazon u pitanju.

U svakom slučaju, Egon je fejk. Uostalom, zašto bi se Elija "borila kao tigrica" kao što je rečeno da spasi neko seljačko dijete ili Ašarino ili bilo čije ako to nije njen sin?

I sjećate li se kako Tirion, kada prvi put vidi Mladog Grifa, pogađa da mu je oko 15 godina kada bi pravi Egon trebao imati blizu 18 godina? Nekako, kod dječaka se obično primijeti razlika između 15 i 18 godina, mada ne mora to ništa da znači.
U tom slučaju, može biti da je Sera rodila Varisu dijete te 3 godine poslije masakra u Kraljevoj luci pa su mogli vrlo lako sve to iscenirati. Vrlo je moguće da je Sera pripadala Blekfajerskoj lozi jer je Ilirio naglasio da se "muška loza Blekfajera ugasila". Zašto nije samo rekao "loza Blekfajera se ugasila"? Ali ne, ženska je preživjela i to je najvjerovatnije Sera. Kao i svi Blekfajerski lojalisti protjerani na Esos, i ona želi da se vrati kući. Ona, nažalost, nije mogla, ali može njen sin i to može u velikom stilu da se vrati. A zašto da ne dobije ono što Sera misli da mu po pravu pripada kada je Ilirio basnoslovno bogat i pored toga i pametan toliko da mu omogući to sve?
Samo, šta je trebalo da znači ono petljanje sa Viserisom i Deneris? Ako je želio da ih se otarasi, mogao ih je jednostavno ubiti. A opet, ako je želio da oženi Deneris sa Mladim Grifom, mogao je i to lako. To mi je velika zagonetka. I sam Patak se požalio kako nikada ne bude po planu, nikada ne predvide šta će se desiti, stalno mijenjaju plan. Možda Ilirio ipak nije tako dobar igrač kao što svi mislimo.

Naravno, Mladi Grif može i ne mora biti Iliriov sin, ali je nagovješteno da ga je on odgajao kao svog vlastitog sina. Tirion je čak spomenuo da Ilirio ima onu kutiju punu odjeće za dječaka što objašnjava ovu stvar.

I sada dolazimo do zadnje stvari, do Varisovog "priznanja" Kevanu. Činjenica je da je Varis rekao samo da Egon dolazi, ali nije rekao koji Egon. Zašto bi bilo tako čudno da se posljednji Blekfajer zove Egon? Meni je bezveze što je on uopšte morao da drži taj mali govor njemu, ali opet, nije on tu ništa određeno rekao. Samo se malo hvalio. Možda nije htio da ptičice saznaju da je Egon zapravo Blekfajer? Opet mi to nije jasno kad se zna da su ptičice potrošna roba, Varis uzima one manje i slabije jer kraće žive, ne mogu da izdrže tempo. Najzad, uvijek volim da citiram Ilirija kada kaže Tirionu: "Black or red, a dragon is still a dragon".

Da bi odgonetnuli ovu enigmu skroz, izgleda da ćemo morati da pričekamo do sljedeće knjige. Ali jedno je sigurno - "Egon Targarjen" je lažnjak.
Ket sa kanala
Ket sa kanala

Broj poruka : 2648
Raspoloženje : ...
Reputacija : 482
Points : 3160
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Egon VI Targarjen aka Mladi Grif - Page 4 Empty Re: Egon VI Targarjen aka Mladi Grif

Počalji od VojaLu Pon 17 Jun 2013, 22:16

A šta misliš npr. da je Varis Blekfajer, i da mu je Sera sestra, pa Iliriov i Serin sin je ovaj Egon, nešto mi to pada na pamet Very Happy
VojaLu
VojaLu
Savant
Savant

Broj poruka : 5172
Godina : 42
Raspoloženje : Radioaktivno
Reputacija : 829
Points : 6055
Datum upisa : 22.05.2012

https://www.facebook.com/vojalu

Nazad na vrh Ići dole

Egon VI Targarjen aka Mladi Grif - Page 4 Empty Re: Egon VI Targarjen aka Mladi Grif

Počalji od Ket sa kanala Pon 17 Jun 2013, 22:28

Čula sam za tu teoriju i mislim da je moguća samo sam je zaboravila spomenuti.
Stvar je u tome što Varis brije glavu, a to neodoljivo podsjeća na Egga.
Druga stvar... Zašto su vraču trebali baš Varisovi testisi? Taj vrač je sigurno bio Rlorov sveštenik pa me onda asocira na ono kako Melisandri treba kraljevska krv. Možda je njemu trebala Varisova (kraljevska) krv (testisi) za njegove čini?

More svašta biti. Toliko je sada opcija...

Ali najvjerovatnije će prevagnuti one za koje ima najviše nagovještaja. Smile
Ket sa kanala
Ket sa kanala

Broj poruka : 2648
Raspoloženje : ...
Reputacija : 482
Points : 3160
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Egon VI Targarjen aka Mladi Grif - Page 4 Empty Re: Egon VI Targarjen aka Mladi Grif

Počalji od Nim Pon 17 Jun 2013, 22:36

Može oko Mladog Grifa da se isplete mnogo dobrih teorija i u suštini najmanje mi se sviđa ona da je on Egon Very Happy

Najverovatnijom smatram onu da je Crnovatra...ne verujem da je Ašarin sin... (ko je otac u tom slučaju?)
Nim
Nim
Kraljica Rojnara, Andala i Prvih ljudi, gospodarica Sedam kraljevstava
Kraljica Rojnara, Andala i Prvih ljudi, gospodarica Sedam kraljevstava

Broj poruka : 8274
Godina : 36
Raspoloženje : kiselo grozdje :P
Reputacija : 387
Points : 8677
Datum upisa : 13.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Egon VI Targarjen aka Mladi Grif - Page 4 Empty Re: Egon VI Targarjen aka Mladi Grif

Počalji od Ket sa kanala Pon 17 Jun 2013, 22:41

Neko od Sjevernjaka bi trebao da bude otac. Brendon možda? Možda čak i Ned, mada čisto sumnjam. Al svejedno, i dalje mi ne pije vodu ona priča da se Ašara ubila zbog brata.
Ket sa kanala
Ket sa kanala

Broj poruka : 2648
Raspoloženje : ...
Reputacija : 482
Points : 3160
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Egon VI Targarjen aka Mladi Grif - Page 4 Empty Re: Egon VI Targarjen aka Mladi Grif

Počalji od Nim Pon 17 Jun 2013, 22:46

U svakom slučaju je Brendon više taj tip (ko o čemu ja o Nedovom poštenju Very Happy)...

Nego jedno pitanje, skroz je offtopic... Šta je radio Stanis u vreme Robertove bune, nešto vezano za mornaricu ili...? Renli je, koliko znam, bio mlad?
Nim
Nim
Kraljica Rojnara, Andala i Prvih ljudi, gospodarica Sedam kraljevstava
Kraljica Rojnara, Andala i Prvih ljudi, gospodarica Sedam kraljevstava

Broj poruka : 8274
Godina : 36
Raspoloženje : kiselo grozdje :P
Reputacija : 387
Points : 8677
Datum upisa : 13.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Egon VI Targarjen aka Mladi Grif - Page 4 Empty Re: Egon VI Targarjen aka Mladi Grif

Počalji od Ket sa kanala Pon 17 Jun 2013, 22:52

Stanis je branio Krajoluj, to jeste, gladovao je u Krajoluju dok su bili pod opsadom. Tada je došao Davos sa svojim lukom i ostalo je istorija.

Meni se čini da je Renli bio dječak, ne znam gdje je bio, najvjerovatnije gladovao zajedno sa Stanisom u Krajoluju.
Ket sa kanala
Ket sa kanala

Broj poruka : 2648
Raspoloženje : ...
Reputacija : 482
Points : 3160
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Egon VI Targarjen aka Mladi Grif - Page 4 Empty Re: Egon VI Targarjen aka Mladi Grif

Počalji od Nocnoi_Dozor Pon 17 Jun 2013, 22:54

Ket, uze mi reči iz usta.Smile
Nocnoi_Dozor
Nocnoi_Dozor
Vitez od Zimovrela
Vitez od Zimovrela

Broj poruka : 6765
Godina : 35
Raspoloženje : Ok
Reputacija : 260
Points : 7071
Datum upisa : 11.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Egon VI Targarjen aka Mladi Grif - Page 4 Empty Re: Egon VI Targarjen aka Mladi Grif

Počalji od Nim Pon 17 Jun 2013, 22:54

O.o
Prsla načisto... Skroz nisam na to ni pomislila Very Happy
Nim
Nim
Kraljica Rojnara, Andala i Prvih ljudi, gospodarica Sedam kraljevstava
Kraljica Rojnara, Andala i Prvih ljudi, gospodarica Sedam kraljevstava

Broj poruka : 8274
Godina : 36
Raspoloženje : kiselo grozdje :P
Reputacija : 387
Points : 8677
Datum upisa : 13.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Egon VI Targarjen aka Mladi Grif - Page 4 Empty Re: Egon VI Targarjen aka Mladi Grif

Počalji od Princ Regar Pon 17 Jun 2013, 22:56

Brendon je bre gluuup ko tocilo Very Happy Covek dosao pred kraljevski dvor i otvoreno pretio prestolonasledniku smrcu, pa jel on krscen Very Happy
Princ Regar
Princ Regar

Broj poruka : 9341
Godina : 35
Raspoloženje : :)
Reputacija : 630
Points : 10066
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Egon VI Targarjen aka Mladi Grif - Page 4 Empty Re: Egon VI Targarjen aka Mladi Grif

Počalji od Lya Uto 18 Jun 2013, 09:05

Misteriozna Ašara i njene "čarobne ljubičaste oči". Ne verujem ni ja da se ubila samo zbog brata...
Lya
Lya
Vučica od Zimovrela
Vučica od Zimovrela

Broj poruka : 959
Godina : 35
Raspoloženje : dances with wolves
Reputacija : 167
Points : 1154
Datum upisa : 12.06.2013

http://alittlerunaway.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Egon VI Targarjen aka Mladi Grif - Page 4 Empty Re: Egon VI Targarjen aka Mladi Grif

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu