WORLD OF WESTEROS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 

 


Rechercher Napredna potraga

Zadnje teme
» Sta trenutno slusate
od Zevs86 Sub 03 Feb 2024, 23:56

» Slike prirode nam majke
od Lala Pet 26 Maj 2023, 21:46

» Spam Tema....
od Assassin Sre 10 Maj 2023, 21:26

» Predstavite nam se....
od Assassin Pet 28 Apr 2023, 18:23

» Robert Džordan "Točak vremena"
od Uno Nomesta Pon 26 Sep 2022, 14:57

» Robin Hobb - Vidovnjaci
od Zevs86 Uto 29 Dec 2020, 15:25

» Stiven Erikson- Malaska knjiga palih
od Assassin Pon 13 Apr 2020, 10:31

» Igrice (Generalno)
od Lord M. Pet 03 Apr 2020, 12:33

» Sta sada citate?
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:58

» Winter Is Coming...to HBO
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:55

» Dela, po povoljnoj ceni.
od Vazarius Uto 10 Mar 2020, 08:25

» Srećna 2o2o!
od Assassin Uto 07 Jan 2020, 12:43

» Serije koje volite / trenutno pratite
od Assassin Uto 12 Nov 2019, 16:54

» Silmarilion
od Vazarius Čet 31 Okt 2019, 09:38

» Jezik Čitanja
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:23

» Novi filmovi i filmske novosti
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:19

» "Vukodav" - Marija Semjonova
od Zevs86 Pet 25 Jan 2019, 10:49

» Demon Cycle - Peter V. Brett [spoiler]
od Vazarius Uto 08 Jan 2019, 14:44

» Srećna 2o19!
od Areal Sre 02 Jan 2019, 20:56

» Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"
od Vazarius Pet 19 Okt 2018, 12:46

Pristupi

Zaboravio sam šifru

Ko je trenutno na forumu
Imamo 5 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 5 Gosta

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 84 dana Pet 20 Sep 2013, 17:16
Naj bolji poslanici
Зимоврел (15838)
Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 15 Vote_lcapStiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 15 Voting_barStiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 15 Vote_rcap 
Sparkling Comet (15528)
Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 15 Vote_lcapStiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 15 Voting_barStiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 15 Vote_rcap 
Assassin (13622)
Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 15 Vote_lcapStiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 15 Voting_barStiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 15 Vote_rcap 
Zevs86 (11916)
Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 15 Vote_lcapStiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 15 Voting_barStiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 15 Vote_rcap 
Zandrin (10789)
Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 15 Vote_lcapStiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 15 Voting_barStiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 15 Vote_rcap 
CRNIJASTREB (10420)
Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 15 Vote_lcapStiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 15 Voting_barStiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 15 Vote_rcap 
Princ Regar (9341)
Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 15 Vote_lcapStiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 15 Voting_barStiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 15 Vote_rcap 
LunarFang (9218)
Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 15 Vote_lcapStiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 15 Voting_barStiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 15 Vote_rcap 
Uno Nomesta (8868)
Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 15 Vote_lcapStiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 15 Voting_barStiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 15 Vote_rcap 
Nim (8273)
Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 15 Vote_lcapStiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 15 Voting_barStiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 15 Vote_rcap 

Mart 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Kalendar Kalendar


Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

+24
Milan981
Sparkling Comet
KrleTuđin
gahgah
Lyanna Stark
Eriops
Oberin Martel
CRNIJASTREB
Zandrin
Zevs86
Prince of Ravens
Lya
AbsintVila
Areal
Ergon Lar Tund
Зимоврел
Assassin
Nocturnal
Uno Nomesta
Lothesse
Nocnoi_Dozor
Chandrian
Lord M.
Vazarius
28 posters

Strana 15 od 15 Prethodni  1 ... 9 ... 13, 14, 15

Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 15 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od Vazarius Pon 11 Mar 2019, 07:56

Pa mislim da su najvece sanse da izadje sledece godine. Mada su neki pricali da se fino prodaje, pa moze i ove, za sada koliko znam nista konkretno nije receno.
Vazarius
Vazarius
Gospodar Brzorečja
Gospodar Brzorečja

Broj poruka : 3077
Raspoloženje : koracanje
Reputacija : 237
Points : 3432
Datum upisa : 27.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 15 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od Morgoth Čet 25 Jul 2019, 16:54

Ne znam da li neko uopste prati ove teme Very Happy

Ali upravo sam na pola druge knjige Kostolovaca, i Kostolovci su mi do sada najbolja knjiga. Mozda zato sto sam usao u likove itd, ali mi je ultra zabavna i citam po 100-120 strana u jednom dahu pored svih obaveza kojih imam u zivotu. 

Mnogo mi je krivo sto necu videti sta se desava dalje, i krivo mi je sto jos uvek nema prica nekih likova iz Secanja na led i Mesecevih vrtova... Sad sta je tu je, ili cu cekati srpski prevod ili pokusati da citam na engleskom, ali da budem iskren, nije mi bilo lako pratiti ni na srpskom kako li bi mi bilo na engleskom.

Sa ove tacke gledista, krivo mi je sto nisam razvukao neki veliki papir, okacio na zid i sto nisam zapisivao likove i kako se zovu i gde pripadaju, jer toliko ih ima da se na momente pogubim sta ko gde... Zaista je potrebna neka "mapa" likova.

Sve u svemu, sjajan serijal, za koji je potrebno strpljenje.
Morgoth
Morgoth

Broj poruka : 17
Raspoloženje : mestimicno oblacno
Reputacija : 0
Points : 17
Datum upisa : 22.10.2018

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 15 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od Vazarius Pet 26 Jul 2019, 09:22

Morgoth ::Ne znam da li neko uopste prati ove teme Very Happy

Ali upravo sam na pola druge knjige Kostolovaca, i Kostolovci su mi do sada najbolja knjiga. Mozda zato sto sam usao u likove itd, ali mi je ultra zabavna i citam po 100-120 strana u jednom dahu pored svih obaveza kojih imam u zivotu. 

Mnogo mi je krivo sto necu videti sta se desava dalje, i krivo mi je sto jos uvek nema prica nekih likova iz Secanja na led i Mesecevih vrtova... Sad sta je tu je, ili cu cekati srpski prevod ili pokusati da citam na engleskom, ali da budem iskren, nije mi bilo lako pratiti ni na srpskom kako li bi mi bilo na engleskom.

Sa ove tacke gledista, krivo mi je sto nisam razvukao neki veliki papir, okacio na zid i sto nisam zapisivao likove i kako se zovu i gde pripadaju, jer toliko ih ima da se na momente pogubim sta ko gde... Zaista je potrebna neka "mapa" likova.

Sve u svemu, sjajan serijal, za koji je potrebno strpljenje.

Prati, sto da ne prati Wink . Ima jos cuvara foruma ! Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 15 3250678809 

Ja sam zadnje procitao Plime. Kostolovci jos nisu stigli na dnevni red. 
Potpuno te kapiram za likove sta pricas. Fakticki i postoji ta mapa likova. Koristi fan sajtove, procitaj najbitnije delove. Imas i kao nek fabulu knjiga u okviru wikipedie za Malasku knjigu pa onda izklikci na sve sto te interesuje. Ne postoji neki sablon, prepusti se da iscitavas ono sto te zanima u tom trenutku.

Ni ja nikada nisam probao na Engleskom, mada mozda i vredi pokusati. Verujem da su Kostolovci jako kvalitetni, pa cemo razmeniti utiske jos kada procitam. Do tada neka zivne malo ova tema mozda sa novim citaocima. Mada ce se to desiti samo ako naprave seriju neke vrste, sad je to popularno Very Happy Very Happy Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 15 3250678809
Vazarius
Vazarius
Gospodar Brzorečja
Gospodar Brzorečja

Broj poruka : 3077
Raspoloženje : koracanje
Reputacija : 237
Points : 3432
Datum upisa : 27.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 15 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od Morgoth Pet 26 Jul 2019, 17:02

Vazarius ::
Morgoth ::Ne znam da li neko uopste prati ove teme Very Happy

Ali upravo sam na pola druge knjige Kostolovaca, i Kostolovci su mi do sada najbolja knjiga. Mozda zato sto sam usao u likove itd, ali mi je ultra zabavna i citam po 100-120 strana u jednom dahu pored svih obaveza kojih imam u zivotu. 

Mnogo mi je krivo sto necu videti sta se desava dalje, i krivo mi je sto jos uvek nema prica nekih likova iz Secanja na led i Mesecevih vrtova... Sad sta je tu je, ili cu cekati srpski prevod ili pokusati da citam na engleskom, ali da budem iskren, nije mi bilo lako pratiti ni na srpskom kako li bi mi bilo na engleskom.

Sa ove tacke gledista, krivo mi je sto nisam razvukao neki veliki papir, okacio na zid i sto nisam zapisivao likove i kako se zovu i gde pripadaju, jer toliko ih ima da se na momente pogubim sta ko gde... Zaista je potrebna neka "mapa" likova.

Sve u svemu, sjajan serijal, za koji je potrebno strpljenje.

Prati, sto da ne prati Wink . Ima jos cuvara foruma ! Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 15 3250678809 

Ja sam zadnje procitao Plime. Kostolovci jos nisu stigli na dnevni red. 
Potpuno te kapiram za likove sta pricas. Fakticki i postoji ta mapa likova. Koristi fan sajtove, procitaj najbitnije delove. Imas i kao nek fabulu knjiga u okviru wikipedie za Malasku knjigu pa onda izklikci na sve sto te interesuje. Ne postoji neki sablon, prepusti se da iscitavas ono sto te zanima u tom trenutku.

Ni ja nikada nisam probao na Engleskom, mada mozda i vredi pokusati. Verujem da su Kostolovci jako kvalitetni, pa cemo razmeniti utiske jos kada procitam. Do tada neka zivne malo ova tema mozda sa novim citaocima. Mada ce se to desiti samo ako naprave seriju neke vrste, sad je to popularno Very Happy Very Happy Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 15 3250678809
A da, pratim Malazan Wiki kad se izgubim i to, i guglam da se podsetim i to, ali mislio sam na to da sam ja sam razvukao neki ogromni papir i napravio nekakvu mapu tipa Spaljivaci Mostova pa pod njima, Malasko carstvo pa pod njima, Kandza pa pod njima, itd...Kao neki rodoslov likova, sa strelicama sta gde i kako... Ali avaj sad je kasno, mada ovu srz od 20ak glavnih likova kapiram... Recimo kad su bili pomenuti,imao sam poteskoca da se setim ko su Malik Rel i Porkmval, jer su se pojavljivali jos u Dveri Kuce Mrtvih...
Morgoth
Morgoth

Broj poruka : 17
Raspoloženje : mestimicno oblacno
Reputacija : 0
Points : 17
Datum upisa : 22.10.2018

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 15 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od Vazarius Pet 02 Avg 2019, 07:39

Covece bilo bi nerealno citati Malaze bez vikipedije zar ne? Very Happy  U suprotnom, posle svake pauze do nove prevedene knjige morao bi sve od pocetka da procitas... Mada postoj ii trece taktika a to je da sprasis sve delove na engleskom za neko nenormalno brzo vreme (bindzovanje), sto se desavalo u sretno forumsko vreme od strane bar dvojice forumasa.

Izradi tu mapu likova i okaci je ovde kao opste dobro Very Happy
Vazarius
Vazarius
Gospodar Brzorečja
Gospodar Brzorečja

Broj poruka : 3077
Raspoloženje : koracanje
Reputacija : 237
Points : 3432
Datum upisa : 27.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 15 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od Morgoth Sub 03 Avg 2019, 21:25

Vazarius ::

Izradi tu mapu likova i okaci je ovde kao opste dobro Very Happy
Tesko da cu imati vremena da to uradim, uradio bih kad sam poceo (da sam znao sta me ceka Very Happy ) , sad da bih uradio, morao bih da pocnem da citam od pocetka, mada sam pre neki dan video mapu likova za Meseceve vrtove, sad cu da probam da nadjem i da okacim
Morgoth
Morgoth

Broj poruka : 17
Raspoloženje : mestimicno oblacno
Reputacija : 0
Points : 17
Datum upisa : 22.10.2018

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 15 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od Morgoth Sub 03 Avg 2019, 21:44

Evo je (ako neki od moderatora moze da je uredi da bude manja pa na klik da se uveca neka uradi slobodno):


Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 15 67373608_10214192614266438_9004776867416244224_o.jpg?_nc_cat=110&_nc_oc=AQl9rH_kIBWR3ell-1UGvSMLg2MDGlbT6-bdocO4Q1Z8efTCIyvkdZW_E0WiId9QCbI&_nc_ht=scontent.fbeg4-1
Morgoth
Morgoth

Broj poruka : 17
Raspoloženje : mestimicno oblacno
Reputacija : 0
Points : 17
Datum upisa : 22.10.2018

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 15 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od Vazarius Pon 05 Avg 2019, 08:07

Da, vidjao sam slicno ,,skeciranje'' ranije. Da vidimo samo da sredimo da moze lepo da se ucita uvecana. Krvav je to posao realno. Najbolje bi bilo to odraditi 3D stepenasto kao deciju knjigu na rasklapanje Very Happy Very Happy Very Happy
Vazarius
Vazarius
Gospodar Brzorečja
Gospodar Brzorečja

Broj poruka : 3077
Raspoloženje : koracanje
Reputacija : 237
Points : 3432
Datum upisa : 27.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 15 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od Vazarius Pon 05 Avg 2019, 08:11

Inace bas razmisljam kako bi serija izgledala pri svom ovom hajpu za ekranizaciju dela epske fantastike... Da odrade nesto kao Sin City fazon ili 300, bukvalno kao ekranizaciju neke mracne novele gde se likovi redjaju kao na jako ubrzanoj traci. Ali bi i tako morali da izbace par desetina karaktera  Very Happy
Vazarius
Vazarius
Gospodar Brzorečja
Gospodar Brzorečja

Broj poruka : 3077
Raspoloženje : koracanje
Reputacija : 237
Points : 3432
Datum upisa : 27.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 15 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od Morgoth Pon 05 Avg 2019, 19:25

Vazarius ::Inace bas razmisljam kako bi serija izgledala pri svom ovom hajpu za ekranizaciju dela epske fantastike... Da odrade nesto kao Sin City fazon ili 300, bukvalno kao ekranizaciju neke mracne novele gde se likovi redjaju kao na jako ubrzanoj traci. Ali bi i tako morali da izbace par desetina karaktera  Very Happy
Ja ne mogu da zamislim ekranizaciju, narocito ne koncept bogaza i uporista itd...Mislim da bi mistiku oko toga mogli jako da upropaste... Takodje, neke likove npr zamisljam kao neke glumce, ali neke prosto imam likove u glavama i ne bih voleo da ih neko igra Very Happy

Npr, Kalam mi je Idris Elba, Brzi Ben mi je nesto izmedju Lance Redicka i Peter Mensah i Don Chedla (tako se valjda pise?), Kalor mi je Bill Nighy ili Lars Mikkelsen... Ali Anomander Rake, brate ko njega moze da igra hahaha, i ne bih voleo da bude cgi, voleo bih da bude prakticna maska, nekako tu tminu i nekakvu gordost kao masku sam video u Lee  Pace-u u ulozi Tranduila, Dudjek Jednoruki mi je Tivin Lanister glumac zicer, Svirac mi je Fassbender, Heborik mi je Ben Kingsley... Za Vrana fanovi govore Sean Bean, ali ne znam bas, nekako mi je Vran vise grub, mozda Russel Crow... Ali zenske likove ne mogu da konvertujem na koje likove me asociraju, narocito zenske ratnice, imalo bi mi npr tu mesta za Rosario Dawson da bude neko, Apsalar nekako zamisljam kao Milu Kunis, ali Tavore, Teterseil, Felisin ne mogu da zamislim da ih igra neko iako su ljudski likovi, mislim imam u glavi neku projekciju kako izgledaju... Ne mogu da zamislim ko bi mogao da Ikarijuma ili Mapoa ili Trotts-a (Potrka), ne mogu da zamislim ko bi mogao da bude Kaladan Brud nikako... Za Krupa recimo imam par ideja, ajde i za Ralik Nom-a i Krokusa bi se nasao neko... Kelanveda isto ne mogu da zamislim da ga igra neko, Plesaca mozda... Ove Tiste Edure uopste ne mogu da zamislim da ih neko igra uopste, za ove ljudske likove iz Plime ponoci, npr Tehol, Bag, kralj itd, neko bi se nasao isto... A inace mislim da je Tehol-Bag odnos i njihova prica najbolje nesto u Malazanu do sada.... Da ne pricam za ove uzvisene druge i bogove, npr Soliel, Poliel itd, njih uopste ne zamisljam kao likove, zamisljam ih kao neku manifestovanu prisutnost, ne znam...

Mislim da je knjiga previse kompleksna i da je koncept previse kompleksan za ekran, mada je Stiven Erikson u par navrata rekao da bi tacno znao kako da adaptira sve za ekran, ali hajde videcemo... 

Bez obzira, necu da budem licemeran i da kazem onu poznatu floskulu koju svi govore "Knjiga je bolja", voleo bih da vidim Malazan na ekranu, samo bih voleo da ga vidim kvalitetno prenesenog Very Happy
Morgoth
Morgoth

Broj poruka : 17
Raspoloženje : mestimicno oblacno
Reputacija : 0
Points : 17
Datum upisa : 22.10.2018

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 15 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od Assassin Pet 09 Avg 2019, 12:17

Morgoth ::Evo je (ako neki od moderatora moze da je uredi da bude manja pa na klik da se uveca neka uradi slobodno):


Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 15 67373608_10214192614266438_9004776867416244224_o.jpg?_nc_cat=110&_nc_oc=AQl9rH_kIBWR3ell-1UGvSMLg2MDGlbT6-bdocO4Q1Z8efTCIyvkdZW_E0WiId9QCbI&_nc_ht=scontent.fbeg4-1


Pročitao sam samo prvu knjigu iz serijala. Na preporuku poznanice sa Foruma Krstarice. Kaže ima puno assassina u knjizi pa
će mi se sigurno dopasti. I jeste. Very Happy Samo što kada sam to čitao, pre desetak godina, to je bila jedina prevedena knjiga - Mesečevi vrtovi.
Oduševila me je, ali sam čekao dugo na Dveri mrtvih, pa rekoh da neću nastavljati dok ne prevedu sve, tada ću od početka opet.
Evo čekam već 10 godina. Very Happy I moram priznati da sam popamtio (ne poimence) većinu likova u knjizi. Jeste malo komplikovano,
ali da li i knjige posle prve imaju onaj uvod na početku gde su opisani likovi kako bi se čitalac lakše snašao?
Uzgred to je prva knjiga koju sam pročitao i imao osećaj kao da sam unutar neke video igre, tj. više njih. Osećao sam se kao da sam
u The Elder Scrolls - Oblivion, Thief i jos par RPG-a. Jednostavno taj osećaj koji knjiga dostavlja kada opisuje likove koji se okupljaju u krčmi,
ubice, lopovi, plemići, špijuni itd, kao da igram neki RPG i to mi je družina koja se okuplja za quest! Very Happy
Assassin
Assassin
Lord Zapovednik Noćne Straže
Lord Zapovednik Noćne Straže

Broj poruka : 13622
Godina : 32
Raspoloženje : Arise!
Reputacija : 937
Points : 14683
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 15 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od Morgoth Pet 09 Avg 2019, 12:23

Assassin ::
Morgoth ::Evo je (ako neki od moderatora moze da je uredi da bude manja pa na klik da se uveca neka uradi slobodno):


Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 15 67373608_10214192614266438_9004776867416244224_o.jpg?_nc_cat=110&_nc_oc=AQl9rH_kIBWR3ell-1UGvSMLg2MDGlbT6-bdocO4Q1Z8efTCIyvkdZW_E0WiId9QCbI&_nc_ht=scontent.fbeg4-1


Pročitao sam samo prvu knjigu iz serijala. Na preporuku poznanice sa Foruma Krstarice. Kaže ima puno assassina u knjizi pa
će mi se sigurno dopasti. I jeste. Very Happy Samo što kada sam to čitao, pre desetak godina, to je bila jedina prevedena knjiga - Mesečevi vrtovi.
Oduševila me je, ali sam čekao dugo na Dveri mrtvih, pa rekoh da neću nastavljati dok ne prevedu sve, tada ću od početka opet.
Evo čekam već 10 godina. Very Happy I moram priznati da sam popamtio (ne poimence) većinu likova u knjizi. Jeste malo komplikovano,
ali da li i knjige posle prve imaju onaj uvod na početku gde su opisani likovi kako bi se čitalac lakše snašao?
Uzgred to je prva knjiga koju sam pročitao i imao osećaj kao da sam unutar neke video igre, tj. više njih. Osećao sam se kao da sam
u The Elder Scrolls - Oblivion, Thief i jos par RPG-a. Jednostavno taj osećaj koji knjiga dostavlja kada opisuje likove koji se okupljaju u krčmi,
ubice, lopovi, plemići, špijuni itd, kao da igram neki RPG i to mi je družina koja se okuplja za quest! Very Happy
Pozdrav,

Svaka knjiga ima opise likova pre pocetka, bez brige.

Ja sam se toliko navukao, da planiram da nastavim da citam na engleskom pa kud puklo da puklo Very Happy

Inace, postaje frustrirajuce pricanje o Malazanu samo sa ljudima preko interneta Very Happy Do sada nisam imao prilike da sa nekim pricam o Malazanu uzivo Very Happy
Morgoth
Morgoth

Broj poruka : 17
Raspoloženje : mestimicno oblacno
Reputacija : 0
Points : 17
Datum upisa : 22.10.2018

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 15 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od Assassin Pet 09 Avg 2019, 12:39

Morgoth ::
Ja sam se toliko navukao, da planiram da nastavim da citam na engleskom pa kud puklo da puklo Very Happy

Inace, postaje frustrirajuce pricanje o Malazanu samo sa ljudima preko interneta Very Happy Do sada nisam imao prilike da sa nekim pricam o Malazanu uzivo Very Happy

Čitanje u originalu mu dođe i najbolje. Možda će ti u početku biti teško ako nisi navikao da čitaš na engleskom, pogotovo epsku fantastiku,
punu starih izraza. A i dok pohvataš likove na engleskom biće zanimljivo. Very Happy

Nekada smo imali velika okupljanja foruma, pa smo mogli uživo da prčamo o tome. Uživo smo retka vrsta. Pre svega osobe koje aktivno čitaju,
a kamoli epsku fantastiku ili fantstiku generalno. Od mojih najbližih prijatelja niko ne čita knjige aktivno. Tako da mu forumi i društvene mreže
dodju utopija za našu vrstu Very Happy

Uzgred, ubacio sam te u kuću Martel. Tek sada primeti da si se odavno opredelio za njih. Otvorio ti se posebni deo foruma koji samo ljudi
iz kuće Martel vide.
Assassin
Assassin
Lord Zapovednik Noćne Straže
Lord Zapovednik Noćne Straže

Broj poruka : 13622
Godina : 32
Raspoloženje : Arise!
Reputacija : 937
Points : 14683
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 15 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od Morgoth Ned 11 Avg 2019, 11:11

Assassin ::
Morgoth ::
Ja sam se toliko navukao, da planiram da nastavim da citam na engleskom pa kud puklo da puklo Very Happy

Inace, postaje frustrirajuce pricanje o Malazanu samo sa ljudima preko interneta Very Happy Do sada nisam imao prilike da sa nekim pricam o Malazanu uzivo Very Happy

Čitanje u originalu mu dođe i najbolje. Možda će ti u početku biti teško ako nisi navikao da čitaš na engleskom, pogotovo epsku fantastiku,
punu starih izraza. A i dok pohvataš likove na engleskom biće zanimljivo. Very Happy

Nekada smo imali velika okupljanja foruma, pa smo mogli uživo da prčamo o tome. Uživo smo retka vrsta. Pre svega osobe koje aktivno čitaju,
a kamoli epsku fantastiku ili fantstiku generalno. Od mojih najbližih prijatelja niko ne čita knjige aktivno. Tako da mu forumi i društvene mreže
dodju utopija za našu vrstu Very Happy

Uzgred, ubacio sam te u kuću Martel. Tek sada primeti da si se odavno opredelio za njih. Otvorio ti se posebni deo foruma koji samo ljudi
iz kuće Martel vide.
Istina, 

Mnogo slabo poznajem ljude koji vole epsku fantastiku, moja supruga voli jako, ali ne bas manijakalno kao ja, ali jos nije pocela da cita Malazan.

Meni su cak i prevodi tih likova u Malazanu idiotski, ja bih zadrzao engleske reci, mislim samo kad procitam Potrk, zamisljam Djoku Potrka, a ne divljeg bargasta. Uvek ispratim kako se svi ti likovi zovu na engleskom i trudim se da kad naidjem na prevedeno ime odmah ga pretocim u glavi na englesko ime, jer tako mi je i lakse da citam malazan wiki kad nesto ispustim itd...

Ali da, pocecu da citam na engleskom, prvo cu probati PDF pa ako mi ide, porucicu fizicka izdanja. Mada mi je supruga pre par meseci kupila Noc Demona za rodjendan, jos je nisam procitao, mozda cu to prvo pre nego se vratim na Malazan Smile
Morgoth
Morgoth

Broj poruka : 17
Raspoloženje : mestimicno oblacno
Reputacija : 0
Points : 17
Datum upisa : 22.10.2018

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 15 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od Vazarius Uto 13 Avg 2019, 09:08

Morgoth ::
Vazarius ::Inace bas razmisljam kako bi serija izgledala pri svom ovom hajpu za ekranizaciju dela epske fantastike... Da odrade nesto kao Sin City fazon ili 300, bukvalno kao ekranizaciju neke mracne novele gde se likovi redjaju kao na jako ubrzanoj traci. Ali bi i tako morali da izbace par desetina karaktera  Very Happy
Ja ne mogu da zamislim ekranizaciju, narocito ne koncept bogaza i uporista itd...Mislim da bi mistiku oko toga mogli jako da upropaste... Takodje, neke likove npr zamisljam kao neke glumce, ali neke prosto imam likove u glavama i ne bih voleo da ih neko igra Very Happy

Npr, Kalam mi je Idris Elba, Brzi Ben mi je nesto izmedju Lance Redicka i Peter Mensah i Don Chedla (tako se valjda pise?), Kalor mi je Bill Nighy ili Lars Mikkelsen... Ali Anomander Rake, brate ko njega moze da igra hahaha, i ne bih voleo da bude cgi, voleo bih da bude prakticna maska, nekako tu tminu i nekakvu gordost kao masku sam video u Lee  Pace-u u ulozi Tranduila, Dudjek Jednoruki mi je Tivin Lanister glumac zicer, Svirac mi je Fassbender, Heborik mi je Ben Kingsley... Za Vrana fanovi govore Sean Bean, ali ne znam bas, nekako mi je Vran vise grub, mozda Russel Crow... Ali zenske likove ne mogu da konvertujem na koje likove me asociraju, narocito zenske ratnice, imalo bi mi npr tu mesta za Rosario Dawson da bude neko, Apsalar nekako zamisljam kao Milu Kunis, ali Tavore, Teterseil, Felisin ne mogu da zamislim da ih igra neko iako su ljudski likovi, mislim imam u glavi neku projekciju kako izgledaju... Ne mogu da zamislim ko bi mogao da Ikarijuma ili Mapoa ili Trotts-a (Potrka), ne mogu da zamislim ko bi mogao da bude Kaladan Brud nikako... Za Krupa recimo imam par ideja, ajde i za Ralik Nom-a i Krokusa bi se nasao neko... Kelanveda isto ne mogu da zamislim da ga igra neko, Plesaca mozda... Ove Tiste Edure uopste ne mogu da zamislim da ih neko igra uopste, za ove ljudske likove iz Plime ponoci, npr Tehol, Bag, kralj itd, neko bi se nasao isto... A inace mislim da je Tehol-Bag odnos i njihova prica najbolje nesto u Malazanu do sada.... Da ne pricam za ove uzvisene druge i bogove, npr Soliel, Poliel itd, njih uopste ne zamisljam kao likove, zamisljam ih kao neku manifestovanu prisutnost, ne znam...

Mislim da je knjiga previse kompleksna i da je koncept previse kompleksan za ekran, mada je Stiven Erikson u par navrata rekao da bi tacno znao kako da adaptira sve za ekran, ali hajde videcemo... 

Bez obzira, necu da budem licemeran i da kazem onu poznatu floskulu koju svi govore "Knjiga je bolja", voleo bih da vidim Malazan na ekranu, samo bih voleo da ga vidim kvalitetno prenesenog Very Happy

Dobro si ti ovo sve promislio vidim Very Happy . Uslo ti u glavu, i sve si identifikovao sa postojecim glumcima. zurka cheers

Ne sumnjam da Erikson ima planova za ekranizaciju, veliki je to um i dubok. Jedino tako i moze uspeti sve to, da se on pita za nacin prikazivanja pre svega i da odabere koji likovi gde da se skrate ili produze da se tako izrazim. 

Ili opet kazem, das Japancima da odrade anime i dobijes nesto sto bi mozda hard kor fanovi jedva cekali... Mada to je mac sa dve ostrice jer oni lako izgube kontrolu u svojim mastarijama.
Vazarius
Vazarius
Gospodar Brzorečja
Gospodar Brzorečja

Broj poruka : 3077
Raspoloženje : koracanje
Reputacija : 237
Points : 3432
Datum upisa : 27.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 15 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od Vazarius Uto 13 Avg 2019, 09:11

Morgoth ::
Assassin ::
Morgoth ::
Ja sam se toliko navukao, da planiram da nastavim da citam na engleskom pa kud puklo da puklo Very Happy

Inace, postaje frustrirajuce pricanje o Malazanu samo sa ljudima preko interneta Very Happy Do sada nisam imao prilike da sa nekim pricam o Malazanu uzivo Very Happy

Čitanje u originalu mu dođe i najbolje. Možda će ti u početku biti teško ako nisi navikao da čitaš na engleskom, pogotovo epsku fantastiku,
punu starih izraza. A i dok pohvataš likove na engleskom biće zanimljivo. Very Happy

Nekada smo imali velika okupljanja foruma, pa smo mogli uživo da prčamo o tome. Uživo smo retka vrsta. Pre svega osobe koje aktivno čitaju,
a kamoli epsku fantastiku ili fantstiku generalno. Od mojih najbližih prijatelja niko ne čita knjige aktivno. Tako da mu forumi i društvene mreže
dodju utopija za našu vrstu Very Happy

Uzgred, ubacio sam te u kuću Martel. Tek sada primeti da si se odavno opredelio za njih. Otvorio ti se posebni deo foruma koji samo ljudi
iz kuće Martel vide.
Istina, 

Mnogo slabo poznajem ljude koji vole epsku fantastiku, moja supruga voli jako, ali ne bas manijakalno kao ja, ali jos nije pocela da cita Malazan.

Meni su cak i prevodi tih likova u Malazanu idiotski, ja bih zadrzao engleske reci, mislim samo kad procitam Potrk, zamisljam Djoku Potrka, a ne divljeg bargasta. Uvek ispratim kako se svi ti likovi zovu na engleskom i trudim se da kad naidjem na prevedeno ime odmah ga pretocim u glavi na englesko ime, jer tako mi je i lakse da citam malazan wiki kad nesto ispustim itd...

Ali da, pocecu da citam na engleskom, prvo cu probati PDF pa ako mi ide, porucicu fizicka izdanja. Mada mi je supruga pre par meseci kupila Noc Demona za rodjendan, jos je nisam procitao, mozda cu to prvo pre nego se vratim na Malazan Smile

Citao sam Noc demona, svidece ti se zasigurno, ali za nastavke ne garantujem. Ja sam procitao i Pustinjsko koplje koje je bilo solidno, ali ve suncani rat popusta na isti kalup. Dalek ood toga da nije zanimljivo, ali me nije drzalo bas. Moras bas da se vezes za likove da ti radnja pila vodu.
Vazarius
Vazarius
Gospodar Brzorečja
Gospodar Brzorečja

Broj poruka : 3077
Raspoloženje : koracanje
Reputacija : 237
Points : 3432
Datum upisa : 27.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 15 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od Morgoth Ned 18 Avg 2019, 12:43

Vazarius ::
Morgoth ::
Assassin ::
Morgoth ::
Ja sam se toliko navukao, da planiram da nastavim da citam na engleskom pa kud puklo da puklo Very Happy

Inace, postaje frustrirajuce pricanje o Malazanu samo sa ljudima preko interneta Very Happy Do sada nisam imao prilike da sa nekim pricam o Malazanu uzivo Very Happy

Čitanje u originalu mu dođe i najbolje. Možda će ti u početku biti teško ako nisi navikao da čitaš na engleskom, pogotovo epsku fantastiku,
punu starih izraza. A i dok pohvataš likove na engleskom biće zanimljivo. Very Happy

Nekada smo imali velika okupljanja foruma, pa smo mogli uživo da prčamo o tome. Uživo smo retka vrsta. Pre svega osobe koje aktivno čitaju,
a kamoli epsku fantastiku ili fantstiku generalno. Od mojih najbližih prijatelja niko ne čita knjige aktivno. Tako da mu forumi i društvene mreže
dodju utopija za našu vrstu Very Happy

Uzgred, ubacio sam te u kuću Martel. Tek sada primeti da si se odavno opredelio za njih. Otvorio ti se posebni deo foruma koji samo ljudi
iz kuće Martel vide.
Istina, 

Mnogo slabo poznajem ljude koji vole epsku fantastiku, moja supruga voli jako, ali ne bas manijakalno kao ja, ali jos nije pocela da cita Malazan.

Meni su cak i prevodi tih likova u Malazanu idiotski, ja bih zadrzao engleske reci, mislim samo kad procitam Potrk, zamisljam Djoku Potrka, a ne divljeg bargasta. Uvek ispratim kako se svi ti likovi zovu na engleskom i trudim se da kad naidjem na prevedeno ime odmah ga pretocim u glavi na englesko ime, jer tako mi je i lakse da citam malazan wiki kad nesto ispustim itd...

Ali da, pocecu da citam na engleskom, prvo cu probati PDF pa ako mi ide, porucicu fizicka izdanja. Mada mi je supruga pre par meseci kupila Noc Demona za rodjendan, jos je nisam procitao, mozda cu to prvo pre nego se vratim na Malazan Smile

Citao sam Noc demona, svidece ti se zasigurno, ali za nastavke ne garantujem. Ja sam procitao i Pustinjsko koplje koje je bilo solidno, ali ve suncani rat popusta na isti kalup. Dalek ood toga da nije zanimljivo, ali me nije drzalo bas. Moras bas da se vezes za likove da ti radnja pila vodu.

Ta sta ja znam, evo procitao prvih 80 strana jedva, u poredjenju sa Malazanom je naivno, mislim procitacu celu knjigu i vrv ceo serijal. Bojim se da posle Malaske knjige palih nista vise nece biti isto. Ne znam Tocak vremena da li bi mi se dopao,ne znam nista o njemu...
Morgoth
Morgoth

Broj poruka : 17
Raspoloženje : mestimicno oblacno
Reputacija : 0
Points : 17
Datum upisa : 22.10.2018

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 15 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od Vazarius Pon 02 Sep 2019, 11:42

Tocak sam procitao prvi deo. Eeee to mi bas nije leglo. Stil pisanja mi je krajnje diskutabilan da kazem najblaze Very Happy
Vazarius
Vazarius
Gospodar Brzorečja
Gospodar Brzorečja

Broj poruka : 3077
Raspoloženje : koracanje
Reputacija : 237
Points : 3432
Datum upisa : 27.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 15 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od Assassin Pon 13 Apr 2020, 10:31

Naletoh na ovaj trejler za prvu knjigu! Španci znaju da naprave takve stvari! Smile

Assassin
Assassin
Lord Zapovednik Noćne Straže
Lord Zapovednik Noćne Straže

Broj poruka : 13622
Godina : 32
Raspoloženje : Arise!
Reputacija : 937
Points : 14683
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 15 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 15 od 15 Prethodni  1 ... 9 ... 13, 14, 15

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu