WORLD OF WESTEROS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 

 


Rechercher Napredna potraga

Similar topics
Zadnje teme
» Spam Tema....
od Nim Ned 14 Apr 2024, 04:08

» Sta trenutno slusate
od Zevs86 Sub 03 Feb 2024, 23:56

» Slike prirode nam majke
od Lala Pet 26 Maj 2023, 21:46

» Predstavite nam se....
od Assassin Pet 28 Apr 2023, 18:23

» Robert Džordan "Točak vremena"
od Uno Nomesta Pon 26 Sep 2022, 14:57

» Robin Hobb - Vidovnjaci
od Zevs86 Uto 29 Dec 2020, 15:25

» Stiven Erikson- Malaska knjiga palih
od Assassin Pon 13 Apr 2020, 10:31

» Igrice (Generalno)
od Lord M. Pet 03 Apr 2020, 12:33

» Sta sada citate?
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:58

» Winter Is Coming...to HBO
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:55

» Dela, po povoljnoj ceni.
od Vazarius Uto 10 Mar 2020, 08:25

» Srećna 2o2o!
od Assassin Uto 07 Jan 2020, 12:43

» Serije koje volite / trenutno pratite
od Assassin Uto 12 Nov 2019, 16:54

» Silmarilion
od Vazarius Čet 31 Okt 2019, 09:38

» Jezik Čitanja
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:23

» Novi filmovi i filmske novosti
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:19

» "Vukodav" - Marija Semjonova
od Zevs86 Pet 25 Jan 2019, 10:49

» Demon Cycle - Peter V. Brett [spoiler]
od Vazarius Uto 08 Jan 2019, 14:44

» Srećna 2o19!
od Areal Sre 02 Jan 2019, 20:56

» Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"
od Vazarius Pet 19 Okt 2018, 12:46

Pristupi

Zaboravio sam šifru

Ko je trenutno na forumu
Imamo 6 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 6 Gosta :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 84 dana Pet 20 Sep 2013, 17:16
Naj bolji poslanici
Зимоврел (15838)
Sta sada citate? - Page 30 Vote_lcapSta sada citate? - Page 30 Voting_barSta sada citate? - Page 30 Vote_rcap 
Sparkling Comet (15528)
Sta sada citate? - Page 30 Vote_lcapSta sada citate? - Page 30 Voting_barSta sada citate? - Page 30 Vote_rcap 
Assassin (13622)
Sta sada citate? - Page 30 Vote_lcapSta sada citate? - Page 30 Voting_barSta sada citate? - Page 30 Vote_rcap 
Zevs86 (11916)
Sta sada citate? - Page 30 Vote_lcapSta sada citate? - Page 30 Voting_barSta sada citate? - Page 30 Vote_rcap 
Zandrin (10789)
Sta sada citate? - Page 30 Vote_lcapSta sada citate? - Page 30 Voting_barSta sada citate? - Page 30 Vote_rcap 
CRNIJASTREB (10420)
Sta sada citate? - Page 30 Vote_lcapSta sada citate? - Page 30 Voting_barSta sada citate? - Page 30 Vote_rcap 
Princ Regar (9341)
Sta sada citate? - Page 30 Vote_lcapSta sada citate? - Page 30 Voting_barSta sada citate? - Page 30 Vote_rcap 
LunarFang (9218)
Sta sada citate? - Page 30 Vote_lcapSta sada citate? - Page 30 Voting_barSta sada citate? - Page 30 Vote_rcap 
Uno Nomesta (8868)
Sta sada citate? - Page 30 Vote_lcapSta sada citate? - Page 30 Voting_barSta sada citate? - Page 30 Vote_rcap 
Nim (8274)
Sta sada citate? - Page 30 Vote_lcapSta sada citate? - Page 30 Voting_barSta sada citate? - Page 30 Vote_rcap 

Maj 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Kalendar Kalendar


Sta sada citate?

+37
Uno Nomesta
Ashaman
Nim
KrleTuđin
Vazarius
mgorod
LunarFang
Sparkling Comet
Nocnoi_Dozor
CRNIJASTREB
Zevs86
Narcisa Black
Phrase
Besi
HuddleBre
Jon Snow
Brat Crni
bockybp
Zandrin
Вештица
Prince of Ravens
zokakelt
SKF10
Garfi
Areal
Hokins
bogdanikus
Chandrian
Oberin Martel
Lord M.
StefkeKum
White Rabbit
Eriops
Зимоврел
Lothesse
srbul
Assassin
41 posters

Strana 30 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Sledeći

Ići dole

Sta sada citate? - Page 30 Empty Re: Sta sada citate?

Počalji od Sparkling Comet Sre 16 Sep 2015, 12:55

Zevs86 ::@Kometa Pa onaj direktor Bugarske skole bre je nas covek Very Happy To je onaj lik iz Kengura koji tvrdi da je prodao Batistuti Juga Very Happy Laughing
Zevse slabo ja gledam domaće filmove, tako da znam samo neke naše glumce. Very Happy
Sparkling Comet
Sparkling Comet

Broj poruka : 15528
Godina : 34
Raspoloženje : Hope for the best, I always do :)))
Reputacija : 1019
Points : 16631
Datum upisa : 30.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Sta sada citate? - Page 30 Empty Re: Sta sada citate?

Počalji od Зимоврел Sre 16 Sep 2015, 16:13

Цомет тај глумац који је играо Игора Каркарова је Пеђа Бјелац из "Кад порастем бићу кенгур". А мислим да је после Грегоровича глумио Раде Шербеџија, оног бугарског израђивача штапића који је био пандан Оливандеру...

Зеус чита Харија!!! Smile Па дивно. Осим Брендона Сандерсона, једине аудиокњиге које сам икада слушала су управо те од Харија Потера Smile Обожавам глас Стивена Фраја. А сваку књигу сам прочитала барем три-четири пута Smile Уживај Smile

Ја сад читам књигу коју ми је Цомет препоручила:
Sta sada citate? - Page 30 Allthelight_cv

"Marie-Laure lives with her father in Paris near the Museum of Natural History, where he works as the master of its thousands of locks. When she is six, Marie-Laure goes blind and her father builds a perfect miniature of their neighborhood so she can memorize it by touch and navigate her way home. When she is twelve, the Nazis occupy Paris and father and daughter flee to the walled citadel of Saint-Malo, where Marie-Laure’s reclusive great-uncle lives in a tall house by the sea. With them they carry what might be the museum’s most valuable and dangerous jewel.

In a mining town in Germany, the orphan Werner grows up with his younger sister, enchanted by a crude radio they find. Werner becomes an expert at building and fixing these crucial new instruments, a talent that wins him a place at a brutal academy for Hitler Youth, then a special assignment to track the resistance. More and more aware of the human cost of his intelligence, Werner travels through the heart of the war and, finally, into Saint-Malo, where his story and Marie-Laure’s converge."
Зимоврел
Зимоврел
Gospa od Zimovrela
Gospa od Zimovrela

Broj poruka : 15838
Godina : 38
Raspoloženje : :)
Reputacija : 2659
Points : 18693
Datum upisa : 09.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Sta sada citate? - Page 30 Empty Re: Sta sada citate?

Počalji od Sparkling Comet Sre 16 Sep 2015, 16:18

Zim totalno sam zaboravila te likove (mogla bih ja opet pročitati Harija), moguće, trebamo provjeriti na IMDb. Very Happy

Sjajno bounce bounce , volim kad ljudi uzmu da čitaju knjigu što sam im preporučila, ti si prva od mojih mnogobrojnih žrtvi, sve oko sebe sam gnjavila da uzmu i čitaju tu knjigu. Very Happy
Sparkling Comet
Sparkling Comet

Broj poruka : 15528
Godina : 34
Raspoloženje : Hope for the best, I always do :)))
Reputacija : 1019
Points : 16631
Datum upisa : 30.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Sta sada citate? - Page 30 Empty Re: Sta sada citate?

Počalji od Зимоврел Sre 16 Sep 2015, 16:23

Звучи интересантно синопсис, нарочито ме занима свет из перспективе слепе девојчице и Вернерово одрастање и пут до Хитлерове војске...
Мада се плашим да ће можда њихов однос бити приказан као клишеизиран и мелодраматичан, још ћу видети то...
И један мини минус на самом почетку је време дешавања, не волим ништа да читам што има везе са ратом Sad Sad Sad Увек ме много растужи.
Зимоврел
Зимоврел
Gospa od Zimovrela
Gospa od Zimovrela

Broj poruka : 15838
Godina : 38
Raspoloženje : :)
Reputacija : 2659
Points : 18693
Datum upisa : 09.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Sta sada citate? - Page 30 Empty Re: Sta sada citate?

Počalji od Sparkling Comet Sre 16 Sep 2015, 16:33

Зимоврел ::Звучи интересантно синопсис, нарочито ме занима свет из перспективе слепе девојчице и Вернерово одрастање  и пут до Хитлерове војске...
Мада се плашим да ће можда њихов однос бити приказан као клишеизиран и мелодраматичан, још ћу видети то...
И један мини минус на самом почетку је време дешавања, не волим ништа да читам што има везе са ратом Sad Sad Sad Увек ме много растужи.
Nema ni klišeja i ni melodramatike, u suštini iznenadićeš se njihovim i odnosom i susretom, ali neću da ti kvarim.
Da, vjerovatno ćeš se rastužiti, ali vrijedi, knjiga je divna. Very Happy
Sparkling Comet
Sparkling Comet

Broj poruka : 15528
Godina : 34
Raspoloženje : Hope for the best, I always do :)))
Reputacija : 1019
Points : 16631
Datum upisa : 30.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Sta sada citate? - Page 30 Empty Re: Sta sada citate?

Počalji od Зимоврел Sre 16 Sep 2015, 16:37

Е одлично, обично када књига има главног хероја и хероину, чак и ако се зближе и заволе то се тако исклишеизирано прикаже... Супер што тога овде нема Smile

Sad Sad Sad I knew it was gonna make me sad. Oh well.
Зимоврел
Зимоврел
Gospa od Zimovrela
Gospa od Zimovrela

Broj poruka : 15838
Godina : 38
Raspoloženje : :)
Reputacija : 2659
Points : 18693
Datum upisa : 09.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Sta sada citate? - Page 30 Empty Re: Sta sada citate?

Počalji od KrleTuđin Čet 17 Sep 2015, 01:26

Završio sinoć Marsovca Endija Vira. 

Sta sada citate? - Page 30 1u8tgQe

Utisci:

Vrlo, vrlo pozitivni utisci kada sam završio knjigu. Vrlo laka za čitanje, iako se radi o astronautima, svemiru, fizici, matematici, hemiji (i botanici Very Happy ). 

Stil pisanja je takav da vas pisac vodi kroz vrlo složene i teške procese vrlo laičkim i pojednostavljenim rešenjima. 
Nešto poput "How to survive in deep space - book for dummies, volume 1". 
Kad pomislim koliko je ova knjiga, i pisac zajedno sa njom, imala poteškoća da nađe svoj put do šire publike, uopšte mi nije krivo što je Holivud odmah prigrabio prava da napravi film, jer mislim da je pažnja koju sada dobija potpuno zaslužena.

Sinopsis:

7 članova posade nalazi se na Marsu u sklopu misije Hermes 3 - u suštini uobičajeno istraživanje planete. Međutim ekipu zahvata peščana oluja, koja ih primorava da se evakuišu i vrate na planetu Zemlju. U toku te evakuacije antena probada astronauta Marka Vatnija, po struci inženjera/botaničara, što ekipu navodi na pomisao da je poginuo i odlaze sa planete bez njega. 
Ali, Mark Vatni nije mrtav. affraid  
I onda počinje njegova borba da preživi sam na Marsu dve godine, dok ne dođu po njega. 
Međutim zalihe hrane ima samo za šest meseci. 
Šta čovek radi? 
Uzgaja krompir. 
Na Marsu. 
"In yo face, Neil Armstrong".  Laughing

Akcenat priče je na Marku Vatniju kojeg je pisac stvorio sa nesalomivim duhom i vrlo uvrnutim smislom za humor. To često navodi čitaoca da pomisli "Aha, da vidim kako ćeš sad da se izvučeš?", u kojem Mark nikad ne razočara. U početku čitaocu to može biti nezanimljivo, obzirom da se sa svakom nedaćom hvata u koštac sa takvom pragmatičnošću i smirenošću da, kad se čitaoc posle nekog vremena navikne na to da je Mark Vatni Bog i Batina kojoj planeta Mars ne može doći glave, on (čitaoc) jednostavno počne da uživa u domišljatim i pomalo vickastim idejama kojima se rešavaju problemi na toj planeti. Ali ne treba izgubiti iz vida da je pisac događaje koji okružuju glavnog junaka opisao u vidu astronautovog ličnog dnevnika, pa se samim time pretpostavlja da je Mark imao vremena da sabere misli i trezveno prenese sled događaja/neprilika koje su ga snašle, sve to začinivši ogromnim dozama vedrine i humora pritom.
Mark Vatni je jednostavno lik sa kojim volite da visite po celi dan.

Da sumiram vrlo kratko. Kako ne bih davao ocene knjigama jer smatram da to nije lepo a i nisam ni kadar da delim ocene, neka moja skala bude preporuka nekoliko vrsta, počevši od negativne ka pozitivnoj preporuci: 
 
- izbeći u širokom luku; 
- beznadežno; 
- nastavi ali pažjivo; 
- samo ako moraš; 
- nije zgoreg; 
- moglo bi; 
- trebalo bi
- još. dajte još!;
- zašto ovo nije u čitankama?;
- moraš!
 
To vam je moja preporuka po pitanju ove knjige. Smile                       
Moja prava preporuka vam je da uvek čitate knjige, ali imajte na umu da neke knjige zaslužuju prednost i vredi čitati ih pre ostalih. 


Inače, vraćam se Eriksonu i Kući Lanaca. V.Z. Tavore is a real beach. I like her. Very Happy


Poslednji izmenio KrleTuđin dana Čet 17 Sep 2015, 23:54, izmenjeno ukupno 1 puta
KrleTuđin
KrleTuđin

Broj poruka : 3002
Raspoloženje : ...
Reputacija : 525
Points : 3527
Datum upisa : 20.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Sta sada citate? - Page 30 Empty Re: Sta sada citate?

Počalji od Zevs86 Čet 17 Sep 2015, 11:02

@Krle Definitivno cu procitati, tj uzimam odmah cim zavrsim sa Hari Poter sagom Very Happy

@Zim Nisam neki veliki fan audio knjiga, sta znam... Mozda u prevozu bih slusao, ali na poslu i kuci mi je mnogo lakse i lepse da citam Very Happy

@Kometa To sto kaze Zim Very Happy

Procitao drugi deo, pocinjem treci Very Happy Covece, ne pamtim kada sam ovako lagano citao, mozda od Sasarovih Rupa, ili Gejmanove Knjige o Groblju Very Happy Sta sada citate? - Page 30 3250678809
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Sta sada citate? - Page 30 Empty Re: Sta sada citate?

Počalji od Zevs86 Čet 17 Sep 2015, 23:54

@Krle Jel imas mozda u epubu knjigu da mi posaljes? oO? Mislim na Marsovca Very Happy
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Sta sada citate? - Page 30 Empty Re: Sta sada citate?

Počalji od KrleTuđin Čet 17 Sep 2015, 23:59

Nemam, ali izvoli link ovde

http://www15.zippyshare.com/v/vX8qy36b/file.html

A ako iz nekog razloga ne možeš da skineš, reci i ja ću pa ti šaljem.
KrleTuđin
KrleTuđin

Broj poruka : 3002
Raspoloženje : ...
Reputacija : 525
Points : 3527
Datum upisa : 20.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Sta sada citate? - Page 30 Empty Re: Sta sada citate?

Počalji od DjokaBA Pet 18 Sep 2015, 10:38

Zavrsavam citanje Tolkinovih dela, pa bih voleo da mi neko predlozi neki novi serijal. Zelim fantastiku, razmisljao sam o "Tocku vremena", "Hari Poter" sagi, a nekako me najvise privlaci "Put kraljeva" od Brendona Sandersona. 
Bilo bi lepo da je neko procitao sve, pa da mi analizira pomalo i odaberem sam Very Happy .. btw onako usput, sta mislite o tim knjigama u Hariju Poteru, jel su previse detinjaste ?
DjokaBA
DjokaBA

Broj poruka : 67
Raspoloženje : :/
Reputacija : 2
Points : 69
Datum upisa : 29.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Sta sada citate? - Page 30 Empty Re: Sta sada citate?

Počalji od Zevs86 Pet 18 Sep 2015, 11:39

KrleTuđin ::Nemam, ali izvoli link ovde

http://www15.zippyshare.com/v/vX8qy36b/file.html

A ako iz nekog razloga ne možeš da skineš, reci i ja ću pa ti šaljem.
Skinuo, zahvaljujem! Very Happy cheers
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Sta sada citate? - Page 30 Empty Re: Sta sada citate?

Počalji od Zevs86 Pet 18 Sep 2015, 12:08

@DjokaBA Sto se tice Harijeve sage, ja bih rekao da je taman detinjasta, taman divna, i taman napisana za uzivanje Very Happy A inace sam fan krvavih i mracnih prica Wink

Sto se tice ostalih knjiga i serijala EF. Poredjacu po kvalitetu( po mom misljenju) i reci po nesto o svakom, pa ti sam odluci.

Tolkin van konkurencije i "a must read" za svakog fana EF, dalje:

1. PLIV ( Ples Leda i Vatre) Martin, da li o ovome treba trositi reci? Very Happy i Hronika o Kraljeubici(Hok) od Rotfusa. Po meni ova dva serijala su najbolja. Razlicita na svoje nacine, ali zaista odlicna. I mozda i 2 najbolja pisca( stilski) u modernom svetu EF- a. U oba serijala sam uzivao i oba sam procitao vise nego jednom. HoK je vise avanturisticki EF, sa zaista originalnim svetom magije i veoma zanimljivom klasnom postavkom. Prica se prati iz POV glavnog lika, koji je manje vise superheroj i legenda tog doba, samo sto se prica prati iz 2 vremenska toka. Jedna je iz njegovog detinjstva a druga iz sadasnjeg vremena. Da ne bi spojlovao nesto, zaustavicu se ovde Very Happy Sto se tice PLiV- a , Martin je napravio svet koji je pandan celokupnoj ljudskoj istoriji i svim mogucim klasnim ustrojenjima, zacinio sa dovoljno politickih intriga, sa dovoljno nasilja i krvi i srednjevekovne stvarnosti, i to sve zakuvao na divnoj tihoj vatri POV pracenja likova kojih ima dosta, i od kojih je vecina jako zanimljiva. Moram dodati da je PLiV dosta opsirniji i veci serijal od HoK- a, i da trazi vise vremena i posvecenosti za bolje uzivanje Very Happy

2. Ovo mesto mi dele 2 serijala: Red Magle Brendona Sandersona fenomenalna trilogija sa dosta magije, bitaka, borbiEF Demonski ciklus Pitera Breta

Razlika u kvalitetu je veoma veoma veoma mala, i zaista se lomim da sva cetiri serijala stavim na drugo mesto Very Happy

3. Ovo mesto mi dele 2 serijala, takodje: Vidovnjaci Robin Hobb i Malaska Knjiga Palih Stivena Eriksona.

Mrzi me i nemam sad mnogo vremena da razglabam dalje, ovo su mi top preporuke, ako te nesto specificno zanima ti pitaj slobodno Very Happy
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Sta sada citate? - Page 30 Empty Re: Sta sada citate?

Počalji od Oberin Martel Pet 18 Sep 2015, 17:29

DjokaBA ::Zavrsavam citanje Tolkinovih dela, pa bih voleo da mi neko predlozi neki novi serijal. Zelim fantastiku, razmisljao sam o "Tocku vremena", "Hari Poter" sagi, a nekako me najvise privlaci "Put kraljeva" od Brendona Sandersona. 
Bilo bi lepo da je neko procitao sve, pa da mi analizira pomalo i odaberem sam Very Happy .. btw onako usput, sta mislite o tim knjigama u Hariju Poteru, jel su previse detinjaste ?
Ako hoćeš nešto slično Tolkinu, onda si na žalost osuđen na inferiorne imitatore. Džordan je tu verovatno najbolji, mada je Točak vremena previše rastegnut i naporan za čitanje (ja sam zaglavio negde na 4. knjizi). Bruksova Šanara će biti aktuelna uskoro pošto kreće TV serija, pa možeš i to da probaš. Još jedan serijal koji je inspirisan Tolkinom je Kingova Mračna kula, ali on ima pristup pisanju dijametralno suprotan Tolkinu, pa baš i ne bih preporučivao kao supstitut za Gospodara, ali ipak je zanimljiv na svoj način.

Hari Poter jeste dečiji, mada se može reći da serijal odrasta zajedno sa protagonistom. Ako hoćeš nešto slično, samo za odrasle, onda je svakako najbolja preporuka Rotfus i Hronike o Kraljeubici. A ako ti ne smeta nešto dečije, onda preporučujem Pulmanova Mračna tkanja.

Što se tiče mračnijih serijala i pisaca nalik Sta sada citate? - Page 30 4232058969 tu ljudi obično preporuče Eriksona i Aberkombija, ali ja sam probao ovog prvog i debelo se razočarao nakon prve knjige. Ono što trenutno čitam je The Broken Empire i to mi se već više sviđa. The Barrow je takođe zanimljiv grimdark roman. Ali najtoplija preporuka je svakako Sapkovski i Saga o vešcu.

A mogu i da preporučim par stripova - Bone za fanove Tolkina i Artesia za fanove Sta sada citate? - Page 30 4232058969
Oberin Martel
Oberin Martel
Legendarni vojnik
Legendarni vojnik

Broj poruka : 2710
Godina : 43
Raspoloženje : E ja kuliram
Reputacija : 670
Points : 3442
Datum upisa : 19.02.2009

http://www.tolkien.rs

Nazad na vrh Ići dole

Sta sada citate? - Page 30 Empty Re: Sta sada citate?

Počalji od Sparkling Comet Pet 18 Sep 2015, 17:36

DjokaBA ::Zavrsavam citanje Tolkinovih dela, pa bih voleo da mi neko predlozi neki novi serijal. Zelim fantastiku, razmisljao sam o "Tocku vremena", "Hari Poter" sagi, a nekako me najvise privlaci "Put kraljeva" od Brendona Sandersona. 
Bilo bi lepo da je neko procitao sve, pa da mi analizira pomalo i odaberem sam Very Happy .. btw onako usput, sta mislite o tim knjigama u Hariju Poteru, jel su previse detinjaste ?
Hari je sjajan, bilo da ga čitaš sa 9 ili 99 godina Very Happy, a moj prijedlog ti je Sanderson - Put kraljeva, nešto najbolje što sam pročitala u zadnje vrijeme, sjajni likovi, a svijet je jedinstven Very Happy, plus njegov serijal Red Magle, zatim Piter V. Bret - Noć demona... Very Happy
Sparkling Comet
Sparkling Comet

Broj poruka : 15528
Godina : 34
Raspoloženje : Hope for the best, I always do :)))
Reputacija : 1019
Points : 16631
Datum upisa : 30.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Sta sada citate? - Page 30 Empty Re: Sta sada citate?

Počalji od KrleTuđin Pet 18 Sep 2015, 23:29

@DjokaBa 
Ja sam posle Gospodara Prstenova imao tu sreću pa sam otkrio Martina, kog niko do sada nije prevazišao. I da, Martin mi je bolji od preteče žanra Tolkina. 
Subjektivno mišljenje naravno.

Tebi savetujem da uradiš isto što sam i ja, pošto verujem da će te Martinov PLIV naterati da apsolutno zavoliš EF.

Potom pređi na Rotfusovu Hroniku o Kraljoubici. I vraćaj joj se kad god misliš da zatreba, jer nje nikad nije dosta. Very Happy 

Sve posle toga što budeš čitao nije podjednako dobro kao ova dvojica gore. 
Opet, subjektivno mišljenje.

Meni je recimo Sandersonov Red Magle neviđeno dosadan. Mnogi ljudi vole tu trilogiju - ja mislim da je to najlošije od Sandersona. Al ti ne slušaj mene, već knjigu u šake. Very Happy 
Njegov AOS pak je druga priča. Nije baš fenomenalan, ali vidiš da je velik. 

Ali ga ne bih počinjao da sam na tvom mestu dok ne iščitam Bretovu trilogiju (četvrti nastavak izašao u martu) o Iscrtanom Čoveku. 
Potom Aberkrombijev ep o Logenu Devetoprstom. 
I na kraju Linčove knjige o Gospodstvenim Nitkovima i dogodovštinama Loka Lamore. 

Onda Put Kraljeva i uživaj. Do tada će Laguna valjda prevesti nastavak a Sanderson završiti treću knjigu.

Džordana nisam čitao, pa o njemu ništa neću ni reći. Čeka me na polici, ali prednost sam dao Eriksonu....

Ah, taj Erikson i njegova Malaška Knjiga Palih... 
Ako se ikada odlučiš da čitaš ovaj serijal (što ti najtoplije preporučujem) prvu knjigu Mesečevi Vrtovi pročitaj do kraja. Izdrži kako znaš i umeš, samo je pročitaj do kraja. 
A onda se vrati na početak te knjige i pročitaj ponovo prvih 200 strana. 
Veruj mi da će ti sve biti jasno tada, sve ono što je štrčalo će leći na svoje mesto i serijal će te prigrabiti. 
Ja sam na sredini serijala trenutno i moram da kažem da je skoro svaka sledeća knjiga bolja od prethodne. Osim treće koja je za mene za nijansu slabija od druge. Very Happy 
Neki se ne slažu sa time, naravno.
KrleTuđin
KrleTuđin

Broj poruka : 3002
Raspoloženje : ...
Reputacija : 525
Points : 3527
Datum upisa : 20.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Sta sada citate? - Page 30 Empty Re: Sta sada citate?

Počalji od Zevs86 Sub 19 Sep 2015, 04:13

@Krle Vidiš ja nimalo nisam impresioniran Aberkrombijem, čak sam se i dosta razočarao kada sam ga čitao. Osim Glokte i sa vremena na vreme Logena, ništa mi se nije svidelo... Svet mu deluje kao da je frankenstajnova neuspela operacija svih poznatih knjiga EF.
Što se tiče Eriksona, slažem se Smile definitivno treba čitati prvi deo radnički uporno, i onda još jednom. Čisto da se pohvata nešto Sta sada citate? - Page 30 3250678809
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Sta sada citate? - Page 30 Empty Re: Sta sada citate?

Počalji od DjokaBA Sub 19 Sep 2015, 11:49

Da se pre svega zahvalim na ovako dobrim predlozima i kratkim analizama za svako delo. Hvala i na dobrom odazivu, nisam ocekivao ovoliko predloga, da moram dobro da se pomucim da odlucim sta sledece Very Happy 
A za vas koji mi preporucujete gospodina Martina i PLIV.. pa to se valjda podrazumeva da sam citao, cim sam na ovom forumu Very Happy 


Posto svi bas hvalite Hroniku o Kraljeubici i posto mi se koncept dopada, sledece citam to. Samo imam par pitanja, za nekog od vas koji je citao ili cita: 
Koliko delova ima i da li je zavrseno pisanje ? 
Koja su imena svakog od dela, video sam nesto u Laguni, ali za svaki slucaj da pitam ? 

Isto hvala vam i za Hari Potera i te predloge, shvatio sam da vredi da se procita. Definitivno cu citati, ali kad zavrsim HoK Very Happy
DjokaBA
DjokaBA

Broj poruka : 67
Raspoloženje : :/
Reputacija : 2
Points : 69
Datum upisa : 29.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Sta sada citate? - Page 30 Empty Re: Sta sada citate?

Počalji od Oberin Martel Sub 19 Sep 2015, 12:04

Ime vetra i Strah mudroga bi trebalo da su srpski naslovi, poslednji deo trilogije još nije napisan.
Ali ga ne bih počinjao da sam na tvom mestu dok ne iščitam Bretovu trilogiju (četvrti nastavak izašao u martu) o Iscrtanom Čoveku.
umiranje od smeha
Oberin Martel
Oberin Martel
Legendarni vojnik
Legendarni vojnik

Broj poruka : 2710
Godina : 43
Raspoloženje : E ja kuliram
Reputacija : 670
Points : 3442
Datum upisa : 19.02.2009

http://www.tolkien.rs

Nazad na vrh Ići dole

Sta sada citate? - Page 30 Empty Re: Sta sada citate?

Počalji od KrleTuđin Sub 19 Sep 2015, 15:01

Oberin Martel ::Ime vetra i Strah mudroga bi trebalo da su srpski naslovi, poslednji deo trilogije još nije napisan.
Ali ga ne bih počinjao da sam na tvom mestu dok ne iščitam Bretovu trilogiju (četvrti nastavak izašao u martu) o Iscrtanom Čoveku.
umiranje od smeha
A šta je sporno? To što smatram da je čovek sposoban da koristi internet da se sam informiše o Bretu i da je dovoljno inteligentan da ume da čita između redova kako mu preporučujem da čita samo ono što je prevedeno na srpski jezik, pa otud (u izdanju Lagune prevedena na srpski jezik) tri dela? 
Ili da napišem petologija i dodam još jedno 70 karaktera u ionako predugačkoj poruci dok ga ne obavestim da peti deo još uvek nije ni napisan, četvrti je izašao ali nije preveden na srpski, a Laguna je izbacila to što je izbacila? Kao što recimo sad tebi objašnjavam?
Ne budi dete.  Rolling Eyes

@Zevs86
Razmišljao sam dal da mu preporučim Aberkrombijevo "Skrhkano More", ali Ivan Jovanović (prevodilac) mi reče da to Laguna neće da izbacuje pre proleća, iako je on završio sa prevodom i lekturom, a Laguna sa korekturom još u junu. Sandersonove "Reči Blistavosti" čekaju u štampariji još od februara ove godine. Ni to ne veruju da će pre sajma da izbacuju. Ej! Od februara čuči rukopis! Ne čita se fantastika kod nas. U stvari čita se, al se ne kupuje.  Crying or Very sad Al se zato Gdin Sivi željno iščekuje... Rolling Eyes 
Pa rekoh da mu preporučim ono što ima od Aberkrombija na srpskom. 
A to da je serijal težak mutant iz Dimenzije X - jeste.
KrleTuđin
KrleTuđin

Broj poruka : 3002
Raspoloženje : ...
Reputacija : 525
Points : 3527
Datum upisa : 20.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Sta sada citate? - Page 30 Empty Re: Sta sada citate?

Počalji od Zevs86 Sub 19 Sep 2015, 16:20

@Krle Jbg, takvo je trziste Sad
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Sta sada citate? - Page 30 Empty Re: Sta sada citate?

Počalji od Oberin Martel Sub 19 Sep 2015, 16:52

KrleTuđin ::A šta je sporno? To što smatram da je čovek sposoban da koristi internet da se sam informiše o Bretu i da je dovoljno inteligentan da ume da čita između redova kako mu preporučujem da čita samo ono što je prevedeno na srpski jezik, pa otud (u izdanju Lagune prevedena na srpski jezik) tri dela? 
Ili da napišem petologija i dodam još jedno 70 karaktera u ionako predugačkoj poruci dok ga ne obavestim da peti deo još uvek nije ni napisan, četvrti je izašao ali nije preveden na srpski, a Laguna je izbacila to što je izbacila? Kao što recimo sad tebi objašnjavam?
Objašnjavaj kol'ko 'oćeš, ali trilogija ne može imati četvrti nastavak. Ne govorim o tome šta je prevedeno na srpski jezik, već o srpskom jeziku.
Oberin Martel
Oberin Martel
Legendarni vojnik
Legendarni vojnik

Broj poruka : 2710
Godina : 43
Raspoloženje : E ja kuliram
Reputacija : 670
Points : 3442
Datum upisa : 19.02.2009

http://www.tolkien.rs

Nazad na vrh Ići dole

Sta sada citate? - Page 30 Empty Re: Sta sada citate?

Počalji od KrleTuđin Sub 19 Sep 2015, 18:30

Oberin Martel ::
KrleTuđin ::A šta je sporno? To što smatram da je čovek sposoban da koristi internet da se sam informiše o Bretu i da je dovoljno inteligentan da ume da čita između redova kako mu preporučujem da čita samo ono što je prevedeno na srpski jezik, pa otud (u izdanju Lagune prevedena na srpski jezik) tri dela? 
Ili da napišem petologija i dodam još jedno 70 karaktera u ionako predugačkoj poruci dok ga ne obavestim da peti deo još uvek nije ni napisan, četvrti je izašao ali nije preveden na srpski, a Laguna je izbacila to što je izbacila? Kao što recimo sad tebi objašnjavam?
Objašnjavaj kol'ko 'oćeš, ali trilogija ne može imati četvrti nastavak. Ne govorim o tome šta je prevedeno na srpski jezik, već o srpskom jeziku.

I ja govorim o zdravom razumu, ali ti ni da čuješ... Rolling Eyes  Ja sam završio sa spamovanjem, ti nastavi ako hoćeš.
KrleTuđin
KrleTuđin

Broj poruka : 3002
Raspoloženje : ...
Reputacija : 525
Points : 3527
Datum upisa : 20.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Sta sada citate? - Page 30 Empty Re: Sta sada citate?

Počalji od Зимоврел Uto 22 Sep 2015, 00:25

Завршила сам Цометину књигу и стварно је потресна Sad Можда и превише реалистична за мој укус.
Догађаји су јако тужни и то ми се не свиђа али ми се рецимо свиђа стил писања, невероватни описи (као да посматраш град и људе пред собом), бриљантне метафоре...
Књига као сведок оног ратног времена, враћа читаоца у прошлост. Све се паралелно дешава у Француској и Немачкој док пратимо обичне приче обичних људи који ни не слуте да ће ускоро бити захваћени вихором рата.
Претпостављам да се наслов "Све светло које не можемо да видимо" односи на светлуцаве људске душе, ја то тако доживљавам.
Each soul, a firefly, one of many Smile Као да је писац покушао да обухвати непознате особе и прикаже нам како они живе, да нам открије делић светла који су носили у себи и који не би угледао светлост дана да није било његовог пера. Smile
Зимоврел
Зимоврел
Gospa od Zimovrela
Gospa od Zimovrela

Broj poruka : 15838
Godina : 38
Raspoloženje : :)
Reputacija : 2659
Points : 18693
Datum upisa : 09.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Sta sada citate? - Page 30 Empty Re: Sta sada citate?

Počalji od Sparkling Comet Uto 22 Sep 2015, 07:24

Зимоврел ::Завршила сам Цометину књигу и стварно је потресна Sad Можда и превише реалистична за мој укус.
Догађаји су јако тужни и то ми се не свиђа али ми се рецимо свиђа стил писања, невероватни описи (као да посматраш град и људе пред собом), бриљантне метафоре...
Књига као сведок оног ратног времена, враћа читаоца у прошлост. Све се паралелно дешава у Француској и Немачкој док пратимо обичне приче обичних људи који ни не слуте да ће ускоро бити захваћени вихором рата.
Претпостављам да се наслов "Све светло које не можемо да видимо" односи на светлуцаве људске душе, ја то тако доживљавам.
Each soul, a firefly, one of many Smile Као да је писац покушао да обухвати непознате особе и прикаже нам како они живе, да нам открије делић светла који су носили у себи и који не би угледао светлост дана да није било његовог пера. Smile
Da i u suštini da su svi ljudi važni i da nikad ne znamo koliko možemo uticati na nečiji život, čak i nesvejesno, Marijin stric je nesvejesno uticao na Vernera, da bi on mnogo godina poslije spasio život njoj upravo upravo zbog njega i svoje sestre, šta ti je sudbina. Smile
Sparkling Comet
Sparkling Comet

Broj poruka : 15528
Godina : 34
Raspoloženje : Hope for the best, I always do :)))
Reputacija : 1019
Points : 16631
Datum upisa : 30.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Sta sada citate? - Page 30 Empty Re: Sta sada citate?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 30 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu