WORLD OF WESTEROS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 

 


Rechercher Napredna potraga

Zadnje teme
» Spam Tema....
od Nim Ned 14 Apr 2024, 04:08

» Sta trenutno slusate
od Zevs86 Sub 03 Feb 2024, 23:56

» Slike prirode nam majke
od Lala Pet 26 Maj 2023, 21:46

» Predstavite nam se....
od Assassin Pet 28 Apr 2023, 18:23

» Robert Džordan "Točak vremena"
od Uno Nomesta Pon 26 Sep 2022, 14:57

» Robin Hobb - Vidovnjaci
od Zevs86 Uto 29 Dec 2020, 15:25

» Stiven Erikson- Malaska knjiga palih
od Assassin Pon 13 Apr 2020, 10:31

» Igrice (Generalno)
od Lord M. Pet 03 Apr 2020, 12:33

» Sta sada citate?
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:58

» Winter Is Coming...to HBO
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:55

» Dela, po povoljnoj ceni.
od Vazarius Uto 10 Mar 2020, 08:25

» Srećna 2o2o!
od Assassin Uto 07 Jan 2020, 12:43

» Serije koje volite / trenutno pratite
od Assassin Uto 12 Nov 2019, 16:54

» Silmarilion
od Vazarius Čet 31 Okt 2019, 09:38

» Jezik Čitanja
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:23

» Novi filmovi i filmske novosti
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:19

» "Vukodav" - Marija Semjonova
od Zevs86 Pet 25 Jan 2019, 10:49

» Demon Cycle - Peter V. Brett [spoiler]
od Vazarius Uto 08 Jan 2019, 14:44

» Srećna 2o19!
od Areal Sre 02 Jan 2019, 20:56

» Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"
od Vazarius Pet 19 Okt 2018, 12:46

Pristupi

Zaboravio sam šifru

Ko je trenutno na forumu
Imamo 3 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 3 Gosta

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 84 dana Pet 20 Sep 2013, 17:16
Naj bolji poslanici
Зимоврел (15838)
Najbolje vođe i vojskovođe Vesterosa - Page 5 Vote_lcapNajbolje vođe i vojskovođe Vesterosa - Page 5 Voting_barNajbolje vođe i vojskovođe Vesterosa - Page 5 Vote_rcap 
Sparkling Comet (15528)
Najbolje vođe i vojskovođe Vesterosa - Page 5 Vote_lcapNajbolje vođe i vojskovođe Vesterosa - Page 5 Voting_barNajbolje vođe i vojskovođe Vesterosa - Page 5 Vote_rcap 
Assassin (13622)
Najbolje vođe i vojskovođe Vesterosa - Page 5 Vote_lcapNajbolje vođe i vojskovođe Vesterosa - Page 5 Voting_barNajbolje vođe i vojskovođe Vesterosa - Page 5 Vote_rcap 
Zevs86 (11916)
Najbolje vođe i vojskovođe Vesterosa - Page 5 Vote_lcapNajbolje vođe i vojskovođe Vesterosa - Page 5 Voting_barNajbolje vođe i vojskovođe Vesterosa - Page 5 Vote_rcap 
Zandrin (10789)
Najbolje vođe i vojskovođe Vesterosa - Page 5 Vote_lcapNajbolje vođe i vojskovođe Vesterosa - Page 5 Voting_barNajbolje vođe i vojskovođe Vesterosa - Page 5 Vote_rcap 
CRNIJASTREB (10420)
Najbolje vođe i vojskovođe Vesterosa - Page 5 Vote_lcapNajbolje vođe i vojskovođe Vesterosa - Page 5 Voting_barNajbolje vođe i vojskovođe Vesterosa - Page 5 Vote_rcap 
Princ Regar (9341)
Najbolje vođe i vojskovođe Vesterosa - Page 5 Vote_lcapNajbolje vođe i vojskovođe Vesterosa - Page 5 Voting_barNajbolje vođe i vojskovođe Vesterosa - Page 5 Vote_rcap 
LunarFang (9218)
Najbolje vođe i vojskovođe Vesterosa - Page 5 Vote_lcapNajbolje vođe i vojskovođe Vesterosa - Page 5 Voting_barNajbolje vođe i vojskovođe Vesterosa - Page 5 Vote_rcap 
Uno Nomesta (8868)
Najbolje vođe i vojskovođe Vesterosa - Page 5 Vote_lcapNajbolje vođe i vojskovođe Vesterosa - Page 5 Voting_barNajbolje vođe i vojskovođe Vesterosa - Page 5 Vote_rcap 
Nim (8274)
Najbolje vođe i vojskovođe Vesterosa - Page 5 Vote_lcapNajbolje vođe i vojskovođe Vesterosa - Page 5 Voting_barNajbolje vođe i vojskovođe Vesterosa - Page 5 Vote_rcap 

April 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Kalendar Kalendar


Najbolje vođe i vojskovođe Vesterosa

+17
Ergon Lar Tund
VojaLu
Mondenkind
do_balcaka
Ket sa kanala
Nim
Zevs86
Nocnoi_Dozor
Oberin Martel
akiopaki
Srle
CRNIJASTREB
Corto Maltese
Vazarius
Princ Regar
Struki
Зимоврел
21 posters

Strana 5 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Ići dole

Najbolje vođe i vojskovođe Vesterosa - Page 5 Empty Re: Najbolje vođe i vojskovođe Vesterosa

Počalji od Ergon Lar Tund Ned 20 Jan 2013, 13:16

Ergon Lar Tund ::
...Starkovi nam daju tipične lawful-good (stupid) budale

Niko ne reče da su svi severnjaci lawful-good.
Znam ja par takvih ljudi u pravom životu - ili su ok ili nerviraju. Više ova druga opcija. I to prilično.
E sada, ne znamo puno o lozi Starkova - sem onoga što nam Bren govori. Ali znamo da su Brendon i Rikard isto bili poput Edarda. Lijenu volim kao lika, iako se malo zna o njoj.
Ne mrzim ja Starkove zato što Zevs nešto rekao - ne volim ih već dosta vremena, baš zbog razloga gore navedenih. I sada, Rob je imao detinjastu čast, ali stvar je u tome što kršenje dogovora i rodoubistvo uopšte nisu časni.
Napomenuću onda da je Edard isto imao previše časti i sve je sjebao. Da je odmah otišao Robertu, ništa se ne bi dogodilo. Verovatno.
Ja Arju baš i ne volim - kontam da je dete, ali mogla je ubiti koga je htela,a straćila je to. U DwD je ok lik. Jon je kul. Jedan od retkih lawful-good likova koje volim.
Ergon Lar Tund
Ergon Lar Tund
Gospodar Zmajkamena
Gospodar Zmajkamena

Broj poruka : 3940
Godina : 25
Raspoloženje : Nekakvo
Reputacija : 84
Points : 4285
Datum upisa : 23.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Najbolje vođe i vojskovođe Vesterosa - Page 5 Empty Re: Najbolje vođe i vojskovođe Vesterosa

Počalji od Zevs86 Ned 20 Jan 2013, 13:19

@Ergon Ma moj odgovor na tvoj odgovor sadrzi i deo odgovora za azora. Sta god Najbolje vođe i vojskovođe Vesterosa - Page 5 3250678809 Ja sam samo nastavio u pravcu prethodne rasprave gde je azor(i jos neko) tvrdio kako je Rob los vojskovodja zbog nekih drugih stvari koje nisu u direktnoj vezi sa tim. Mislim da sam trebao da odvojim recenice koje su vezane za razlicite poruke Very Happy Ovako me nisi razumeo u potpunosti Very Happy No, svejedno. No damage done Smile
@Nim Diskriminacija? LOL Very Happy
@Struki Slazem se, tako sam i ja shvatio sveukupni poredak stvari i likova u svetu PLIV-a.
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Najbolje vođe i vojskovođe Vesterosa - Page 5 Empty Re: Najbolje vođe i vojskovođe Vesterosa

Počalji od Struki Ned 20 Jan 2013, 13:25

Ergon Lar Tund ::
Ali znamo da su Brendon i Rikard isto bili poput Edarda.

Ne znamo puno o njima, istina. No, bas od Edarda znamo da je Rikard bio totalno suprotnost Nedu, kao i Lijena. Za oboje je on govorio da su imali previse "vucije krvi" i da je Brendon bio "hot head" (sad mi stao mozak, kako to da kazem na srpskom jeziku). Gde je Ned predstavljao Led, po svacijoj prici, Brend je predstavljao zivu vatru. Coveka od emocija za razliku od dobrog nam, mrtvog Edarda.
Struki
Struki

Broj poruka : 1808
Raspoloženje : Cetri solitera, dve trafike, moja Olivera nosi Reebok patike
Reputacija : 122
Points : 1664
Datum upisa : 14.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Najbolje vođe i vojskovođe Vesterosa - Page 5 Empty Re: Najbolje vođe i vojskovođe Vesterosa

Počalji od Corto Maltese Ned 20 Jan 2013, 14:23

Kakav je Rickard bio ne znamo. Za Brandona znamo pouzdano da nije bio poput Eddarda, sam Jaime kaže Catelyn da je Brandon bio više poput njega nego poput Neda. Također i ono što smo saznali o Brandonu od Lady Dustin i Barristana(pod pretpostavkom da je Stark o kojem on govori Brandon) nam jasno daje do znanja da je Brandon bio sasvim drugačiji čovjek od Neda.
Corto Maltese
Corto Maltese

Broj poruka : 248
Raspoloženje : neraspoloženje
Reputacija : 11
Points : 269
Datum upisa : 27.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Najbolje vođe i vojskovođe Vesterosa - Page 5 Empty Re: Najbolje vođe i vojskovođe Vesterosa

Počalji od азор ахаи Ned 20 Jan 2013, 14:44

Зевс, постоји штошта што бих могао да ти кажем да желим заиста да те тролујем, а Роб ми не би пао ни на памет. Ја не знам како си успео да повежеш моје године - тинејџ бунт са мишљењем о томе ко је најбољи војсковођа или вођа. Мислим, био ја или не неки побуњеник без разлога, не да би ме болело уво да то исказујем кроз неке ликове из ПЛИВ-а, мислим... Very Happy Није баш најбољи материјал за извлачење закључака о људима, свакако.
Старкове не љубим зато што су глупе, бескорисне будале скоро сви одреда. Једино је Санса ту као већи изузетак, након "преображаја".
Не мешам тезе. Добар војсковођа не би довео себе у онакву позицију. Није успео да задржи чак ни свој дом, камо ли да угрози туђи. Не би оставио Зимоврел сину некадашњих побуњеника. Роб је кренуо попут неког номадског кала, армије варвара без јасног циља, па где стигнем - стигао сам. Smile
Толико што се тиче троловања од мене данас, имам сад славу да славим. Najbolje vođe i vojskovođe Vesterosa - Page 5 1980756041
азор ахаи
азор ахаи
Lord zaštitnik Juga
Lord zaštitnik Juga

Broj poruka : 2440
Raspoloženje : there is no order as pure as this storm
Reputacija : 428
Points : 2916
Datum upisa : 02.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Najbolje vođe i vojskovođe Vesterosa - Page 5 Empty Re: Najbolje vođe i vojskovođe Vesterosa

Počalji od Ergon Lar Tund Ned 20 Jan 2013, 14:53

azor ahai ::
Старкове не љубим зато што су глупе, бескорисне будале скоро сви одреда. Једино је Санса ту као већи изузетак, након "преображаја".

Well said !
Ergon Lar Tund
Ergon Lar Tund
Gospodar Zmajkamena
Gospodar Zmajkamena

Broj poruka : 3940
Godina : 25
Raspoloženje : Nekakvo
Reputacija : 84
Points : 4285
Datum upisa : 23.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Najbolje vođe i vojskovođe Vesterosa - Page 5 Empty Re: Najbolje vođe i vojskovođe Vesterosa

Počalji od Mondenkind Ned 20 Jan 2013, 15:45

zevs86 ::@Keti @azor Razumem vas, sada ste u tinejdz godinama i bezrazlozni bunt vam dodje kao nesto prirodno. Been there done that Wink Nego, zelim da kazem da dok odrastate trudite se da izgradite svoje stavove o nekim stvarima. Te u tom procesu, imate onaj mentalitet izazivaca teorija. Ili ti buntovnika bez razloga Najbolje vođe i vojskovođe Vesterosa - Page 5 3250678809 A posto su severnjaci po defaultu neka vrsta hedlajnera celog serijala, vi ih normalno ne volite Najbolje vođe i vojskovođe Vesterosa - Page 5 3250678809
Cak i vase pesme koje postujete i muzika koju slusate govori o vama isto, da pokusavate da objavite celom svetu da idete uz struju, a ne niz nju Wink
Ala sam ga izfilozofirao covece Very Happy Ako zelite da saznate vise takvim stvarima od nekoga ko je profesionalac u tom polju potrazite izdanja od ovih autora ispod Wink
http://en.wikipedia.org/wiki/Allan_Pease
http://en.wikipedia.org/wiki/John_Gray_%28U.S._author%29
P.S. Znam da mi sleduje minus, zbog cinjenice da govorim buntovnim tinejdzerima sta da rade. Ali ne mogu da odolim Najbolje vođe i vojskovođe Vesterosa - Page 5 3250678809

Odjednom nam neko ima PhD iz psihologije? Very Happy Prosečan član R+ fan kluba ima preko 30 godina, tako da to za muziku apsolutno nema smisla. A zašto svi moraju da vole severnjake? Jednostavno su dosadni i bezlični, Targarjeni i Marteli su, recimo, mnogo interesantniji. I da, Nim je u pravu, ovde ima različitih generacija ali se maloletnici generalno nipodaštavaju.

Ergon Lar Tund ::
azor ahai ::
Старкове не љубим зато што су глупе, бескорисне будале скоро сви одреда. Једино је Санса ту као већи изузетак, након "преображаја".

Well said !

Slažem se, svi je hejtuju, ali ona jedina ima materijala da postane opasni igrač.

azor ahai ::
Не мешам тезе. Добар војсковођа не би довео себе у онакву позицију. Није успео да задржи чак ни свој дом, камо ли да угрози туђи. Не би оставио Зимоврел сину некадашњих побуњеника. Роб је кренуо попут неког номадског кала, армије варвара без јасног циља, па где стигнем - стигао сам. Smile


Upravo, mada ne mogu poreći da ume dobro da se snalazi u bitkama, ali je nepotpun vojskovođa.
avatar
Mondenkind

Broj poruka : 1622
Raspoloženje : .....
Reputacija : 64
Points : 1736
Datum upisa : 30.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Najbolje vođe i vojskovođe Vesterosa - Page 5 Empty Re: Najbolje vođe i vojskovođe Vesterosa

Počalji od CRNIJASTREB Ned 20 Jan 2013, 17:33

Sjevernjci nisu dosadni i bezlicni... Arja, kakva lik, Bren odličan lik čista suprotnost sestri... Sansa četvrta krajnost... Rikon pa taj pokazuje divne naznake potencijalnog jeb.aca svih u zdrav mozak... Rob, e on je napravio grešku koju niko od njegove braće i sestara ne bi... Ned takođe ne bi napravio grešku da ode na svadbu... Bar ne spustenog garda...
Ostali Sjevernjaci pa kako mogu biti dosadni Debeli Manderli, Jezivi Ruz i psiho mu sin Remzi? Te tri Brata Ambera?
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 36
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Najbolje vođe i vojskovođe Vesterosa - Page 5 Empty Re: Najbolje vođe i vojskovođe Vesterosa

Počalji od VojaLu Ned 20 Jan 2013, 17:49

Prvo, ne vidim da je Zevs u svom postu ikoga nipodaštavao, kladim se da je on bio 10 puta gori kad je ima 17 godina nego što su ovde neki Very Happy Inače, Monden muzika koju slušate je odlična Very Happy
Drugo, vojskovođa je onaj koji vodi vojsku u bitkama. Valjda je ta definicija jasna. Rob je bio odličan u tom pogledu, nije izgubio niti jednu bitku, tačka. Procenat realizacije 100%. Very Happy Tristifer Mad pobedio u 99 bitaka izgubio 1 u kojoj je poginuo, on je na drugom mestu 99% Very Happy
Treće, Zevs, Starkovi možda jesu hedlajneri, ali meni je jasno zašto ih ljudi ne vole. Ljudi generalno ne vole preteralno dobre i moralne ljude, skoro bezgrešne, oni ih podsećaju da i takvi ljudi postoje. Zato ponekad neki od njih gledaju da ih na sve načine pokvare ili da ubiju sve dobro u njima. Zato ja volim Neda Starka, jer zapravo je on pravi alternativac u serijalu. Čast, poštenje, vernost, dužnost, malo je ljudi i kod Martina, a i u pravom životu kojima su te stvari bitne, i zna se kako na kraju završe.
VojaLu
VojaLu
Savant
Savant

Broj poruka : 5172
Godina : 42
Raspoloženje : Radioaktivno
Reputacija : 829
Points : 6055
Datum upisa : 22.05.2012

https://www.facebook.com/vojalu

Nazad na vrh Ići dole

Najbolje vođe i vojskovođe Vesterosa - Page 5 Empty Re: Najbolje vođe i vojskovođe Vesterosa

Počalji od Zevs86 Ned 20 Jan 2013, 23:37

@Keti LOL, ma ne bre nego sam procitao desetak knjiga na razne teme psihologije i medjuljudskih odnosa jer me sve to bas zanima. A i veoma postujem tu granu medicine i nauke. I ja zaista nisam nikoga nidopostavao. Zaista. Cak sam i rekao da sam sam bio u takvoj situaciji i da sam se slicno ponasao, been there done that. Ne znam zasto se svi ljutite kada vam neko kaze koliko godina imate? Bezveze... No, nisam ja rekao da moras da volis Starkove sveukupno niti pojedinacno. Samo sam to prepoznao kao deo tog mladalackog bunta Very Happy ( kojeg sam ja imao takodje, i to pregrst Wink )
@azor Deo poruke za Keti se odnosi i na tebe Wink Sve u svemu, kapiram da ne volis Starkove niti Roba. Ni ne moras. Niti mozes da mu oduzmes ono sto mu je Martin sam priznao. I to kroz svedocenja i govor preko 10 pov likova koji mu odaju priznanje tokom hiljada stranica PLIV-a. Zao mi je samo sto brkate teze, jer covek nije izgubio ni jednu bitku, niti je pogresio kao vojskovodja. Ni jednom. Pogresio je kao vladar, i kao igrac igre prestola. I to zato sto je verovao majci i ujaku. I zato sto je imao 15 i 16 godina.
@Voja Upravo, ma znas i sam. Bio sam i gori, i svasta radio. Bio buntovnik i sa razlogom i bez njega Najbolje vođe i vojskovođe Vesterosa - Page 5 3250678809 I ja nisam rekao da je muzika koju slusaju losa, i meni se svidja i ja je slusam. Vec samo prepoznajem sebe u tim godinama. I to sam vise puta ponovio do sada. Znam tacno taj osecaj kada zelis da istaknes koliko si drugaciji, posebniji, jedinstveniji, pametniji i itd Very Happy Kada zelis da iskocis iz mase turbofolkera, pinkovaca i grandovaca... I slazem se sa tim sto si izjavio za Starkove, i razumem ja to sve. Martin nam je prikazao sve moguce vrste licnosti i njihova razmisljanja u raznim situacijama Wink
@Ergon& Svi ostali maloletnici Very Happy Nemojte se ljutiti bezveze, ali ti Martine imas 13 godina( 14 ces napuniti u februaru) . I to je to. Ti si sto posto zreliji od svih svojih vrsnjaka, i do vecine njih koji su par godina stariji od tebe. Ali ti ces proziveti i iskusiti jos mnogo stvari u narednim godinama. I to je sve ok i normalno. Nema razloga da se duris zato sto ti neko kaze ono sto je istina o tebi. To bi bilo kao da se ljutis sto ti kazem da si musko i da si belac. Sto se tice ostalih, ja vas ne smatram manje vrednim zbog toga. Ali vas takodje ne mogu gledati isto kao sto gledam Voju, ili Nim, Zim, Tresnju, Ubicu ili Regara( da ne nabrajam vise Wink ) .
Pred vama je jos mnogo godina novih saznanja i iskustava od kojih smo mi stariji( da jesmo stariji, pa sta? Very Happy ) vec iskusili. Zbog nekih se kajali, zbog nekih hvalili. Neke greske pravili vise puta, neke manje i itd...
Poenta nije u tome da ja vas gledam kao neinteligentne ili losije ili manje vredne. Ne, vec kao mladje i manje iskusne. Sto i svakako jeste, pa u cemu je problem onda?
@SVi Sto se tice kvoruma, mislim da se vecina ovde dogovorila da je najbolji vojskovodja Rob. A da je najbolji vladar Tivin. I ja se sa tim slazem, amen Wink
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Najbolje vođe i vojskovođe Vesterosa - Page 5 Empty Re: Najbolje vođe i vojskovođe Vesterosa

Počalji od do_balcaka Uto 22 Jan 2013, 16:03

Struki ::Njegova prednost je sto je uvideo da je jos mlad i da ima pametnijih od njega (sto npr. Dzofri ne bi mogao nikad da ucini) i prihvatao je savete starijih i iskunijih boraca
I ovo je relativno. On je slusao savete, ali ne uvek i prihvatao, sto je Sivom vetru donelo malo uzine Wink
do_balcaka
do_balcaka
Lord od Užasnika
Lord od Užasnika

Broj poruka : 856
Godina : 35
Raspoloženje : Ja furam starke, a mala bi da fura spic papke!
Reputacija : 46
Points : 936
Datum upisa : 15.03.2012

https://www.facebook.com/balcakovic

Nazad na vrh Ići dole

Najbolje vođe i vojskovođe Vesterosa - Page 5 Empty Re: Najbolje vođe i vojskovođe Vesterosa

Počalji od Syrio Forel Sub 02 Nov 2013, 16:39

Tywin Lannister bez konkurencije,Robb Stark na nekom trećem mestu,mada i Deneris pokazuje odličan generalski talenat,da li svoj ili su savetnici u pitanju  to je drugo pitanje...

A ni Tyrion Lannister nije loš,ako ćemo iskreno.
Syrio Forel
Syrio Forel

Broj poruka : 130
Raspoloženje : There's only one God,and his name is Death
Reputacija : 12
Points : 152
Datum upisa : 01.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Najbolje vođe i vojskovođe Vesterosa - Page 5 Empty Re: Najbolje vođe i vojskovođe Vesterosa

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu