WORLD OF WESTEROS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 

 


Rechercher Napredna potraga

Similar topics
Zadnje teme
» Spam Tema....
od Nim Ned 14 Apr 2024, 04:08

» Sta trenutno slusate
od Zevs86 Sub 03 Feb 2024, 23:56

» Slike prirode nam majke
od Lala Pet 26 Maj 2023, 21:46

» Predstavite nam se....
od Assassin Pet 28 Apr 2023, 18:23

» Robert Džordan "Točak vremena"
od Uno Nomesta Pon 26 Sep 2022, 14:57

» Robin Hobb - Vidovnjaci
od Zevs86 Uto 29 Dec 2020, 15:25

» Stiven Erikson- Malaska knjiga palih
od Assassin Pon 13 Apr 2020, 10:31

» Igrice (Generalno)
od Lord M. Pet 03 Apr 2020, 12:33

» Sta sada citate?
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:58

» Winter Is Coming...to HBO
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:55

» Dela, po povoljnoj ceni.
od Vazarius Uto 10 Mar 2020, 08:25

» Srećna 2o2o!
od Assassin Uto 07 Jan 2020, 12:43

» Serije koje volite / trenutno pratite
od Assassin Uto 12 Nov 2019, 16:54

» Silmarilion
od Vazarius Čet 31 Okt 2019, 09:38

» Jezik Čitanja
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:23

» Novi filmovi i filmske novosti
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:19

» "Vukodav" - Marija Semjonova
od Zevs86 Pet 25 Jan 2019, 10:49

» Demon Cycle - Peter V. Brett [spoiler]
od Vazarius Uto 08 Jan 2019, 14:44

» Srećna 2o19!
od Areal Sre 02 Jan 2019, 20:56

» Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"
od Vazarius Pet 19 Okt 2018, 12:46

Pristupi

Zaboravio sam šifru

Ko je trenutno na forumu
Imamo 3 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 3 Gosta

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 84 dana Pet 20 Sep 2013, 17:16
Naj bolji poslanici
Зимоврел (15838)
Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave - Page 8 Vote_lcapDejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave - Page 8 Voting_barDejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave - Page 8 Vote_rcap 
Sparkling Comet (15528)
Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave - Page 8 Vote_lcapDejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave - Page 8 Voting_barDejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave - Page 8 Vote_rcap 
Assassin (13622)
Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave - Page 8 Vote_lcapDejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave - Page 8 Voting_barDejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave - Page 8 Vote_rcap 
Zevs86 (11916)
Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave - Page 8 Vote_lcapDejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave - Page 8 Voting_barDejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave - Page 8 Vote_rcap 
Zandrin (10789)
Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave - Page 8 Vote_lcapDejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave - Page 8 Voting_barDejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave - Page 8 Vote_rcap 
CRNIJASTREB (10420)
Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave - Page 8 Vote_lcapDejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave - Page 8 Voting_barDejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave - Page 8 Vote_rcap 
Princ Regar (9341)
Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave - Page 8 Vote_lcapDejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave - Page 8 Voting_barDejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave - Page 8 Vote_rcap 
LunarFang (9218)
Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave - Page 8 Vote_lcapDejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave - Page 8 Voting_barDejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave - Page 8 Vote_rcap 
Uno Nomesta (8868)
Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave - Page 8 Vote_lcapDejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave - Page 8 Voting_barDejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave - Page 8 Vote_rcap 
Nim (8274)
Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave - Page 8 Vote_lcapDejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave - Page 8 Voting_barDejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave - Page 8 Vote_rcap 

April 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Kalendar Kalendar


Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave

+30
Garfi
Eriops
Uno Nomesta
Chandrian
CRNIJASTREB
VojaLu
Ket sa kanala
HuddleBre
Зимоврел
Nocnoi_Dozor
Zandrin
Sparkling Comet
Lya
Dimeks
Hokins
Lothesse
Nim
do_balcaka
Melkor
olga7
Gospodar ostrice
Princ Regar
LunarFang
Vazarius
Lord M.
Ergon Lar Tund
Zevs86
Mondenkind
Assassin
orome
34 posters

Strana 8 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Ići dole

Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave - Page 8 Empty Re: Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave

Počalji od Gost Sub 10 Maj 2014, 13:54

Assassin ::Ocigledno mu imponuje da ga porede sa jednim piscem.



Pa... Moram da priznam da je pocelo da mi prija.  tongue
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave - Page 8 Empty Re: Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave

Počalji od Gost Sub 10 Maj 2014, 13:55

CRNIJASTREB ::ti nisi proglasen piscem već nagrađivan piscem i umjesto da kažeš hvala ti se ljutiš....
Izvinjavam se... Evo, hvala jos jednom.  Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave - Page 8 1980756041
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave - Page 8 Empty Re: Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave

Počalji od Nim Sub 10 Maj 2014, 15:18

Evo ja plusirah Ubicu :-D 
sve je ovo presmesno, moram priznati.
Nim
Nim
Kraljica Rojnara, Andala i Prvih ljudi, gospodarica Sedam kraljevstava
Kraljica Rojnara, Andala i Prvih ljudi, gospodarica Sedam kraljevstava

Broj poruka : 8274
Godina : 36
Raspoloženje : kiselo grozdje :P
Reputacija : 387
Points : 8677
Datum upisa : 13.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave - Page 8 Empty Re: Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave

Počalji od Uno Nomesta Sub 10 Maj 2014, 15:37

I jeste komično, ali zamalo da Ubica ponese sve moje zasluge...
Uno Nomesta
Uno Nomesta
Zapovednik Istočne Morobdije
Zapovednik Istočne Morobdije

Broj poruka : 8868
Godina : 28
Raspoloženje : lepo
Reputacija : 259
Points : 9201
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave - Page 8 Empty Re: Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave

Počalji od Nim Sub 10 Maj 2014, 19:23

Lya ::
Uzeh, otvorih, pročitah.
I složiću se sa Zim.Wink 
Roman Dejana Stojiljkovića, „Konstantinovo raskršće“, tipičan je progurani bestseler. U pravom smislu te reči, sa svim podrazumevajućim vrlinama i manama. Ima interesantnu zamisao, na momente  prilično uzbudljivu radnju, reference na istoriju, opštu pa čak i popularnu kulturu, red akcije-red horora-red mitologije-plus politiku, od svega pomalo. Nema velike pretenzije, cilja na široke narodne (čitalačke) mase i tiraž, a na uštrb (nepostojeće) prefinjenosti stila, dubine, simboličke univerzalnosti i svega ostalog što razdvaja ozbiljno i vredno književno delo od ovakvih rekordera top-lista. Čita se brzo, ne opterećuje, drži pažnju i pored ne malog broja „klimavih“ mesta, ali, to je otprilike sve.  Nakon što zatvorite ovu knjigu, osećaćete se kao da ste odgledali neki napeti, avanturistički film (da li je samo mene podsetila na potragu Indijane Džonsa za Svetim Gralom u praskozorje nacističke invazije?). Ali, dubljeg traga neće biti. Ovo nije delo iz koga se izvlače i pamte citati, čija se poglavlja tumače, a junaci postaju  tipski, tj. obrazac za ljudske karaktere. „Konstantinovo raskršće“ je knjiga za dokono veče ili popodnevni odmor, zaokupiće pažnju i ispuniti vreme, baš kao i bilo koji drugi krimić/ljubić/vikend-roman u „Lun, kralj ponoći“ fazonu. Ona je napisana vešto, ali, svakako nije remek-delo. I jedino u tom smislu, kao vrlo komercijalni bestseler, može se (i mora) posmatrati. Sve drugo je, naprosto, pucanje na (pre)visoko.
Film- upravo ovo poređenje je ključno za prikaz same knjige. Pisac očigledno preferira  kinematografski postupak, o čemu svedoči mnoštvo (preovladavajućih!) dijaloga, izvesna fragmentarnost teksta- tj. podela na sekvence poput filmskih kadrova, skraćivanje poglavlja kako se akcija ubrzava, a sve to sračunato na postizanje odgovarajućeg efekta. Iz tog razloga, roman podseća na scenario, na transkript nekog filma i možda bi ekranizacija bila bolji izbor. Usudiću se da kažem da Dejanu verovatno bavljenje tim vidom stvaralaštva ide bolje od pisanja dužih proznih formi.
Roman ukršta neka tri toka radnje: 1) traganje za trećom i jedinom preostalom relikvijom koja obezbeđuje neograničenu moć i vlast (kao tri kristalne lobanje u „Fantomu“, opet jasna filmsko-stripska inspiracija), a predanje tvrdi da se nalazi na lokaciji poznatoj kao „Konstantinovo raskršće“;  2) nemačku okupaciju Niša koja se bliži kraju, seriju brutalnih ubistava koja potresa grad, međusobne borbe četnika i partizana; 3) zagonetnu misiju četnika Nemanje Lukića. Uveden je veći broj ličnosti, njihove priče teku paralelno, relativno dosledno se prepliću, ali, ostaju nekako nedovoljno osvetljene, baš kao što je i završetak romana nekako...nedorečen. Antika i XX vek, arijevsko i lokalno-palanačko, folklor i ideologija, podzemlje i površinsko...očigledno ambiciozan zamah, ali, manjkavosti su brojne i moje zamerke romanu bi bile sledeće:

1) Nevešto predstavljanje okolnosti i pozadine radnje;
2) Pomalo naivno prenošenje lokalnog kolorita (a Stojiljković je ipak, za sada, izrazit regionalni/zavičajni autor sa par opsesivnih tema!);
3) Slaba deskripcija i izraz, opisi i poređenja na nivou školskih, petparačkih klišea – što čini da dijalozi i brzi tok radnje „nose“ i izvlače delo, svodeći ga na- scenario;
4)  Stil je daleko od spektakularnog, niti se bilo čime izdvaja, pripovedanje je ravno i bez snage;
5) Ličnostima fali ubedljivija karakterizacija, površno i jednodimenzionalno su oblikovane, sa izuzetkom Ota fon Fena;  potencijal je imao i Hajnrih Kan, ali, pisac ga nije isrcpeo. Čini se da Dejanu i nije bilo cilj epski upečatljivo delo, inače bi se više potrudio...
6)  Jedna od većih mana je i predvidljivost, npr.
Spojler:
Pojedini potencijalno interesantni likovi, kao misteriozni Dragutin i njegova polusestra Petrinja bolje su predstavljeni kao najavljeni nego aktivni protagonisti;
7) Naivni momenti, poput Lukićeve ispovesti o pokojnoj ženi i sl;
8  ) Znatniji minus ide autorskoj pristrasnosti i predrasudama. Likovi četnika i partizana prikazani su potpuno u skladu sa današnjim stereotipima, pa su tako mladi komunisti, sa Vojom Draincem na čelu, svi do jednog priglupi i neotesani seljaci, grubi do krajnosti, usijane glave ispranih mozgova; s druge strane, čiča-Dražinu ekipu predstavljaju prefinjeni, načitani, uglađeni tipovi koji citiraju Seneku i Cicerona, sećaju se ćaskanja sa Ivom Andrićem...nema zalaženja u motivaciju, ličnosti su crno-bele i to je možda najveća mana;
9) Neke priče su nagoveštene, ali ne i dovršene, npr. o Danki, supruzi trgovca Teofilovića
Spojler:
Ukoliko pisac već otvori neku temu, nabaci intrigantnu aluziju, mora je objasniti, ili je nedosledan i „aljkav“;
Nije da nema dobrih momenata, npr. epizoda kada Kan i Šmit otkrivaju odaju sa dva mača duboko u lagumima, pa kad fon Fen prati zver po mrklom mraku do obale Nišave, ili početak bombardovanja u trenutku kada Kan vrši okultni obred...tu je napetost na nivou, međutim, sve ostalo je zaista osrednje.

A dokaza da jedan dobar i kvalitetan pisac probija i kroz potpuno konvencionalno, komercijalno, trivijalno-žanrovsko delo, ima mnogo. Ovde to nije slučaj. Pa imao i 50 izdanja i ne znam koliki rasprodani tiraž.
Cisto da se zna i vidi da ova tema nije skup nebuloza vec da se moze i nesto arhumentovano procitati.
Nim
Nim
Kraljica Rojnara, Andala i Prvih ljudi, gospodarica Sedam kraljevstava
Kraljica Rojnara, Andala i Prvih ljudi, gospodarica Sedam kraljevstava

Broj poruka : 8274
Godina : 36
Raspoloženje : kiselo grozdje :P
Reputacija : 387
Points : 8677
Datum upisa : 13.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave - Page 8 Empty Re: Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave

Počalji od CRNIJASTREB Sub 10 Maj 2014, 19:46

ja zaista ne vidim ništa loše u ovoj kritici.. kao da čitam kritike romana Klajva Kasler... jedino ako neko neće da bude Kasler već recimo teži da bude Stanković
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 36
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave - Page 8 Empty Re: Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave

Počalji od Gost Sub 10 Maj 2014, 20:09

Pravda za pisca i advokata Regija ..Dole vi buntovnici! 
Ja bih da budem Gogolj ako nije zauzet ,oduvek sam zeleo da imam frizuru i brcice kao on (:
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave - Page 8 Empty Re: Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave

Počalji od CRNIJASTREB Sub 10 Maj 2014, 20:44

ali, ali elende on je poludio i spalio mrtve duše!!!
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 36
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave - Page 8 Empty Re: Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave

Počalji od VojaLu Sub 10 Maj 2014, 21:49

Bravo Ubico Very Happy

Sve si rekao..

VojaLu
VojaLu
Savant
Savant

Broj poruka : 5172
Godina : 42
Raspoloženje : Radioaktivno
Reputacija : 829
Points : 6055
Datum upisa : 22.05.2012

https://www.facebook.com/vojalu

Nazad na vrh Ići dole

Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave - Page 8 Empty Re: Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave

Počalji od Zandrin Čet 15 Maj 2014, 14:08

ahahahahhaahahahahahahahahahahhaahhahahaahhaahahahahhaahahahahahhahahahaahahahahahahahahhaahahahahhaahahahahahahahahahahahahahhaahahahahahahahahahahhaahhahahaahhaahahahahhaahahahahahhahahahaahahahahahahahahhaahahahahhaahahahahahahahahahahahahahhaahahahahahahahahahahhaahhahahaahhaahahahahhaahahahahahhahahahaahahahahahahahahhaahahahahhaahahahahahahahahahahahahahhaahahahahahahahahahahhaahhahahaahhaahahahahhaahahahahahhahahahaahahahahahahahahhaahahahahhaahahahahahahahahahahahahahhaahahahahahahahahahahhaahhahahaahhaahahahahhaahahahahahhahahahaahahahahahahahahhaahahahahhaahahahahahahahahahahahahahhaahahahahahahahahahahhaahhahahaahhaahahahahhaahahahahahhahahahaahahahahahahahahhaahahahahhaahahahahahahahahahahahahahhaahahahahahahahahahahhaahhahahaahhaahahahahhaahahahahahhahahahaahahahahahahahahhaahahahahhaahahahahahahahahah

e sad posto sam se slatko ismejala da vam kazem da ste me lepo nasmejali

joj znam zloca sam sada

ugl, znam da sam okasnila na predstavu, al jace od mene

za ovog dejana me zabole uvo, necu da komentarisem njegov ogorcen komentar na komentar na njegovu knjigu

ono sto me je iznerviralo bio je regarov stav

e regi je ovde izuzetno negativnu ulogu odigrao, razvodnio je temu koja je bila komentari i komentari komentara odredjene knjige odnosno argumenti za i protiv tako sto je napao jednu od nasih ukucanki (voleo je ne voleo je kad su visi interesi u pitanju ima da je volis)

dakle regi je samo davao trolu slagvort i da nam se podsmeva umesto da smo svi zdusno stali jedan uz drugoga

da li je ket suvise ostro u postu nastupila - IRELEVANTNO je u ovoje temi, jer je u ovu temu dosao neko ko bi trebao da bude malo iznad prostih ljudskih poriva, covek koji je nagradjivan, pisac, poznat - kao takav mora da ume da primi kritiku i da na istu odgovori "na nivou" a ne ostrasceno.

ja kao konzument njegovog dela imam pravo da sam ostrascena, ali on ne, on mora da je iznad toga

a da ne kazem koliko mi je jadno da se pod nekim xyz identitetom provlacis i branis sam sebe kao verni fan..ono, to je vec psihoticno

hmm iskreno svidela mi se ideja sajkoticnog psihopatijanca pisca koji progoni ljude po internetu, zanimljiv zaplet za neku pricu o serijskom ubici ili tako nesto

uglavnom, ja sam ovo sve malo onako brutalno i sturo narodskim jeikom rekla - mrzi me sada da sam formalna i mnogo knjizevna, kisa ubija napolju i spava mi se, ali SVE STO JE ZIM NA JEDAN ARISTOKRATSKI NACIN IZNELA POTPISUJEM

e da
jos jedna stvar

pa de bas Oldfield da uzme ime, nisam uspela da vidim link koji je postovao, al se sve plasim da je to uzeo zbog mog mi omiljenog Mike Staropoljca, e tu me za srce ugrize..de bas njega da uzme za nik.
Zandrin
Zandrin
Zakleta sestra
Zakleta sestra

Broj poruka : 10789
Raspoloženje : op trt gevezen zajn
Reputacija : 857
Points : 11712
Datum upisa : 29.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave - Page 8 Empty Re: Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave

Počalji od CRNIJASTREB Čet 15 Maj 2014, 14:49

ah zan pa gdje si bila prije... ovaj oldfild bi te samo tako izvrijeđao...
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 36
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave - Page 8 Empty Re: Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave

Počalji od Zandrin Čet 15 Maj 2014, 15:05

haah mislis da bih mu duzna ostala

jastro uvek sam na visokom psihopatijanskom nivou, znamo se Smile
Zandrin
Zandrin
Zakleta sestra
Zakleta sestra

Broj poruka : 10789
Raspoloženje : op trt gevezen zajn
Reputacija : 857
Points : 11712
Datum upisa : 29.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave - Page 8 Empty Re: Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave

Počalji od Uno Nomesta Čet 15 Maj 2014, 16:00

Vi ste baš, baš potpuno 100% sigurni da je u pitanju Dejan a ne neko tamo levi? Ket je rekla da je to Dejan i to znači da je on Dejan bez mogućnosti da je neko drugi u pitanju? Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave - Page 8 3250678809 
To mi je jedino zasmetalo kod rasprave sa oldfildom...
Uno Nomesta
Uno Nomesta
Zapovednik Istočne Morobdije
Zapovednik Istočne Morobdije

Broj poruka : 8868
Godina : 28
Raspoloženje : lepo
Reputacija : 259
Points : 9201
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave - Page 8 Empty Re: Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave

Počalji od Dimeks Čet 15 Maj 2014, 16:15

Ја сам у почетку сумњао да је неки острашћени Дејанов фан, али сам онда прочитао овај интервју: 
http://www.popboks.com/article/8864
У коме на врло сличан начин као на форуму напада људе који кажу да се његови романи и неће баш сврставати у лектире за 50 година. 

U nekoliko navrata je pomenuto da bi se tvoja dva romana dala podvesti pod istorijski pulp. Da li ti je ta ocena prihvatljiva?
A ko je to pomenuo? Neki istoričar? Akademik možda? Ne sećam se ni da je neki iole ozbiljniji kniževni kritičar i teoretičar pomenuo tako nešto. A nemam nameru da komentarišem naklapanja po forumima i fejsbuku. To me pomalo podseća na situaciju vezanu za tobožnji istorijski revizionizam u mom prethodnom romanu za koji su me optužili internet nikovi, wannabe kritičari i nesvršeni studenti fizike, ali povodom koga se nije oglasio nijedan istoričar. Sama ta definicija palpa u nas je veoma nategnuta, neka se kompetentni ljudi dogovore prvo gde je granica između lepe i popularne književnosti pa nek onda prave razvrstavanja. I nek već jednom neko argumentovano dokaže da popularna i tiražna književnost ne može biti umetnička pa da konačno znamo na čemu smo. Što se mene tiče, ja se mnogo ne opterećujem tim definicijama sopstvene proze koja jeste veoma čitana, što i jeste jedna od karakteristika palpa, ali za koju sam dobio između ostalog i nagradu Miloš Crnjanski i ušao u najuži izbor za NIN-ovu i nagradu Isidora Sekulić. Znate li možda još nekog srpskog pisca palpa kome je to pošlo za rukom? Moj "palp" izlazi u istoj ediciji sa Filipom Davidom i Nikolom Malovićem, priče mi se objavljuju u tematskim zbirkama barabar sa Albaharijem, Basarom i Pištalom, član sam Srpskog književnog društva, najmlađi sam autor zastupljen u istoriji srpske književnosti koju je prošle godine objavio Službeni glasnik. Nešto nisam siguran da time može da se pohvali neki "kolega" žanrovac u nas, a i ako ima takvog - podsetite me ko to beše. Opet, ako to što pišem i jeste palp, onda sam još srećniji... Jer tako ispada da je moja "palp" proza neka vrsta kukavičjeg jajeta u gnezdu srpske "lepe" književnosti.    
Dimeks
Dimeks
Lord od Sunčevog koplja
Lord od Sunčevog koplja

Broj poruka : 2766
Godina : 28
Raspoloženje : Да је боље неб' ваљало
Reputacija : 352
Points : 3143
Datum upisa : 04.05.2013

http://www.last.fm/user/Dimi96

Nazad na vrh Ići dole

Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave - Page 8 Empty Re: Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave

Počalji od Eriops Čet 15 Maj 2014, 16:43

Inače, danas je Oldfieldu (onom pravom) , što je izdao gomile sjajnih albuma-rođendan. 61 godina. Smile 
Što se tiče KR, pročitao sam ga, imao i pohvale i zamerke, ali generalno mi je legao. Nije neka fantastično dobra literatura, ali prilično je osmišljeniji i zanimljiviji od većine žanrovskih romana koje sam čitao. Ima i dobar strip urađen po KR, mislim da su izašla dva dela, ja sam čitao prvi-Kraljevstvo krvi.
Duge noći nisam čitao.
avatar
Eriops

Broj poruka : 79
Godina : 49
Raspoloženje : ok
Reputacija : 6
Points : 97
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave - Page 8 Empty Re: Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave

Počalji od Zevs86 Čet 15 Maj 2014, 16:46

@Dimeks To sto kazes. I ja sam odmah bio ubedjen da je to on, cak je to bila prva stvar koju sam pomislio cim sam video te postove. I plus sam citao ovakve njegove intervjue i odmah to povezao u glavi. Pa ajde da budemo realni, realno mogao je da kaze ko je i sta je u temi Predstavite nam se. Nije to ucinio i pokazao je da je jedna od dve stvari:
1) Jedan od random internet trolova/ kvazi fanova.

2) Sam Dejan, koji se zaleteo u komentarisanje poveden emocijama. Pa je skapirao posle da je ipak pogresio i krenuo da se vadi filozofiranjem i vrtenjem neke trol price u koju niko nije poverovao.

Po meni nema tu mnogo mesta za neku trecu pricu/ objasnjenje. Prilicn osam ubedjen/ bar 90% , da je to Dejan. I ranije sam bio skeptican sto se tice njega kao pisca, a posle ovoga je potonuo duboko dubokoooo Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave - Page 8 3250678809

Da se osvrnem na taj intervju i slicne koje je davao, covece ala je lik nadmen i nabedjen Very Happy 0% skromnosti Very Happy
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave - Page 8 Empty Re: Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave

Počalji od CRNIJASTREB Čet 15 Maj 2014, 19:21

uno jok nego neko toliko voli poeticnost i maestralnost stila novog Borhesa srpske i svjetske književnosti....
ja ovako ne bih branio Hronike Ambera..
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 36
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave - Page 8 Empty Re: Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave

Počalji od Zandrin Čet 15 Maj 2014, 21:06

Ahahahajaha  sta ego moz da napravi od coeka Smile

A bas sam htela knjigu da procitam
a zastave su simpa knjiga ...mada je u biti pitka...al ono lagano stivo
dodje mu otprilike kao stiven sigal stil u knjizevnosti..ono pustis mozak na otavu a sigalovic mlati negativce i slaze ih na gomilu..nema puno da razmisljas ima pozitivci i negativci i pozitivci pobede ofc Very Happy
Zandrin
Zandrin
Zakleta sestra
Zakleta sestra

Broj poruka : 10789
Raspoloženje : op trt gevezen zajn
Reputacija : 857
Points : 11712
Datum upisa : 29.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave - Page 8 Empty Re: Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave

Počalji od Dimeks Čet 15 Maj 2014, 21:28

Zandrin ::Ahahahajaha  sta ego moz da napravi od coeka Smile

A bas sam htela knjigu da procitam
a zastave su simpa knjiga ...mada je u biti pitka...al ono lagano stivo
dodje mu otprilike kao stiven sigal stil u knjizevnosti..ono pustis mozak na otavu a sigalovic mlati negativce i slaze ih na gomilu..nema puno da razmisljas ima pozitivci i negativci i pozitivci pobede ofc Very Happy


Немој тако, ипак је добио награду Милоша Црњанског Laughing
Dimeks
Dimeks
Lord od Sunčevog koplja
Lord od Sunčevog koplja

Broj poruka : 2766
Godina : 28
Raspoloženje : Да је боље неб' ваљало
Reputacija : 352
Points : 3143
Datum upisa : 04.05.2013

http://www.last.fm/user/Dimi96

Nazad na vrh Ići dole

Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave - Page 8 Empty Re: Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave

Počalji od Zandrin Čet 15 Maj 2014, 21:58

Oki dimce i to sto kazes
al eto ponukana svime  ja zelim da i nas forum ustroji nrke nagradr za pisce
Ono titularske nagrade
Zamisli samo
Crnojastrebovska ili Ubicina nagrada Very Happy bas mocno zvuci Very Happy
Zandrin
Zandrin
Zakleta sestra
Zakleta sestra

Broj poruka : 10789
Raspoloženje : op trt gevezen zajn
Reputacija : 857
Points : 11712
Datum upisa : 29.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave - Page 8 Empty Re: Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave

Počalji od Zevs86 Čet 15 Maj 2014, 22:00

@Dimeks Ako je dobio tu nagradu, onda je to to. Tj sve je ok Very Happy

@Zan Ne bre, morale bi da budu neke iz PLIV sveta bre ! Very Happy
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave - Page 8 Empty Re: Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave

Počalji od CRNIJASTREB Čet 15 Maj 2014, 22:10

ne volem Miloša ali nije to zaslužio
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 36
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave - Page 8 Empty Re: Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave

Počalji od Zandrin Čet 15 Maj 2014, 22:11

Aha kao ruzboltonovska nagrada za npr horor pricu :F
Zandrin
Zandrin
Zakleta sestra
Zakleta sestra

Broj poruka : 10789
Raspoloženje : op trt gevezen zajn
Reputacija : 857
Points : 11712
Datum upisa : 29.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave - Page 8 Empty Re: Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave

Počalji od Lothesse Čet 15 Maj 2014, 23:35

Zandrin ::
dodje mu otprilike kao stiven sigal stil u knjizevnosti..
Slatko se ismejah Very Happy
Lothesse
Lothesse

Broj poruka : 5764
Godina : 34
Raspoloženje : Sleepy kitty, pur, pur, puuuuur
Reputacija : 343
Points : 5954
Datum upisa : 11.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave - Page 8 Empty Re: Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave

Počalji od Zandrin Čet 15 Maj 2014, 23:39

лот

драго ми је да сам те насмејала

ал заиста јесте так тип књиге

опа сигал стајл
Zandrin
Zandrin
Zakleta sestra
Zakleta sestra

Broj poruka : 10789
Raspoloženje : op trt gevezen zajn
Reputacija : 857
Points : 11712
Datum upisa : 29.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave - Page 8 Empty Re: Dejan Stojiljković - Konstantinovo raskrsce ; Duge noci i crne zastave

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu