WORLD OF WESTEROS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 

 


Rechercher Napredna potraga

Zadnje teme
» Spam Tema....
od Nim Ned 14 Apr 2024, 04:08

» Sta trenutno slusate
od Zevs86 Sub 03 Feb 2024, 23:56

» Slike prirode nam majke
od Lala Pet 26 Maj 2023, 21:46

» Predstavite nam se....
od Assassin Pet 28 Apr 2023, 18:23

» Robert Džordan "Točak vremena"
od Uno Nomesta Pon 26 Sep 2022, 14:57

» Robin Hobb - Vidovnjaci
od Zevs86 Uto 29 Dec 2020, 15:25

» Stiven Erikson- Malaska knjiga palih
od Assassin Pon 13 Apr 2020, 10:31

» Igrice (Generalno)
od Lord M. Pet 03 Apr 2020, 12:33

» Sta sada citate?
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:58

» Winter Is Coming...to HBO
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:55

» Dela, po povoljnoj ceni.
od Vazarius Uto 10 Mar 2020, 08:25

» Srećna 2o2o!
od Assassin Uto 07 Jan 2020, 12:43

» Serije koje volite / trenutno pratite
od Assassin Uto 12 Nov 2019, 16:54

» Silmarilion
od Vazarius Čet 31 Okt 2019, 09:38

» Jezik Čitanja
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:23

» Novi filmovi i filmske novosti
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:19

» "Vukodav" - Marija Semjonova
od Zevs86 Pet 25 Jan 2019, 10:49

» Demon Cycle - Peter V. Brett [spoiler]
od Vazarius Uto 08 Jan 2019, 14:44

» Srećna 2o19!
od Areal Sre 02 Jan 2019, 20:56

» Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"
od Vazarius Pet 19 Okt 2018, 12:46

Pristupi

Zaboravio sam šifru

Ko je trenutno na forumu
Imamo 3 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 3 Gosta :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 84 dana Pet 20 Sep 2013, 17:16
Naj bolji poslanici
Зимоврел (15838)
Astrologija - Page 3 Vote_lcapAstrologija - Page 3 Voting_barAstrologija - Page 3 Vote_rcap 
Sparkling Comet (15528)
Astrologija - Page 3 Vote_lcapAstrologija - Page 3 Voting_barAstrologija - Page 3 Vote_rcap 
Assassin (13622)
Astrologija - Page 3 Vote_lcapAstrologija - Page 3 Voting_barAstrologija - Page 3 Vote_rcap 
Zevs86 (11916)
Astrologija - Page 3 Vote_lcapAstrologija - Page 3 Voting_barAstrologija - Page 3 Vote_rcap 
Zandrin (10789)
Astrologija - Page 3 Vote_lcapAstrologija - Page 3 Voting_barAstrologija - Page 3 Vote_rcap 
CRNIJASTREB (10420)
Astrologija - Page 3 Vote_lcapAstrologija - Page 3 Voting_barAstrologija - Page 3 Vote_rcap 
Princ Regar (9341)
Astrologija - Page 3 Vote_lcapAstrologija - Page 3 Voting_barAstrologija - Page 3 Vote_rcap 
LunarFang (9218)
Astrologija - Page 3 Vote_lcapAstrologija - Page 3 Voting_barAstrologija - Page 3 Vote_rcap 
Uno Nomesta (8868)
Astrologija - Page 3 Vote_lcapAstrologija - Page 3 Voting_barAstrologija - Page 3 Vote_rcap 
Nim (8274)
Astrologija - Page 3 Vote_lcapAstrologija - Page 3 Voting_barAstrologija - Page 3 Vote_rcap 

April 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Kalendar Kalendar


Astrologija

+8
bookman
Althinne
Sever
Matuška
Lorkind
Glumac92
Fat Rat
sajberkurajber
12 posters

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Astrologija - Page 3 Empty Re: Astrologija

Počalji od Gost Ned 22 Mar 2009, 23:52

Sever ::Da li je gledanje u solju nauka? Very Happy

Owo je wetj moja oblast ^^ Nije nauka xD ali neko pogadja... Mada kad razmislim, od swih osoba koje su mi tokom 4 godine pogledale u sholju, jedna je pogodila.

... Swe shto tju ja retji je da ne walja drzhati um zatworenim, postoji toliko stwari i toliko sila koje nauka osporawa, a one su ipak tu ... Dokazi su nam stalno pred ochima, ali ljudi ih ne wide zbog predrasuda koje gaje prema takwim stwarima...

Astrologija mozhe chak i spasiti zhiwot choweku.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Astrologija - Page 3 Empty Re: Astrologija

Počalji od Althinne Pon 23 Mar 2009, 14:29

Stella_Lucia ::
... Swe shto tju ja retji je da ne walja drzhati um zatworenim, postoji toliko stwari i toliko sila koje nauka osporawa, a one su ipak tu ... Dokazi su nam stalno pred ochima, ali ljudi ih ne wide zbog predrasuda koje gaje prema takwim stwarima...
OK, slažem se da ne teba držati um zatvorenim, na ovom svetu sve je moguće, pa i da se pojavi neko ko će zaista moći da protumači šolju i vidi sudbinu u njoj, ili da mi pročita budućnost iz zvezda. ALI ( !!! ) toliko ljudi pokušava da se ovajdi na tuđoj naivnosti i ( da je tako nazovemo ) "Otvorenosti uma", da zaista više ne znaš kome da veruješ. Zato je, ako ćemo iskreno, i bolje ne verovati u takve stvari. Pazi, verovaću ja da postoji nešto što bismo mogli nazvati sudbinom, ali to ne znači da ću verovati svakoj vidovitoj Kasandri koja mi kaže "Ah, vidim te pred oltarom sa viskim, crnim, zgođušnim muškarcem". Mislim, astrologija je nešto toliko apstraktno da je postalo vrlo podložno budalama za iskorišćavanje. Da se kladimo da 98% ljudi koji se bavi pravljenjem natalnih karat i horoskopa zapravo samo pokušava da izvuče ljudima pare- a nemaju dve blage sa zvezdama.
Althinne
Althinne
Član Malog Veća
Član Malog Veća

Broj poruka : 2240
Godina : 32
Raspoloženje : mestimično- delimično XD
Reputacija : 53
Points : 1803
Datum upisa : 08.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Astrologija - Page 3 Empty Re: Astrologija

Počalji od bookman Pon 23 Mar 2009, 15:48

Stella_Lucia ::Owo je wetj moja oblast ^^ Nije nauka xD ali neko pogadja... Mada kad razmislim, od swih osoba koje su mi tokom 4 godine pogledale u sholju, jedna je pogodila.
Kažu da je i Napoleon imao masu analitičara koji su na osnovu relevantnih vojno-strateških podataka predviđali kakav će biti tok bitke.
Uvjek poslije bitke bi se ispostavilo da je jedan bio u pravu.
Problem je što to nikad nije bio isti analitičar.
bookman
bookman
Arhimeštar
Arhimeštar

Broj poruka : 1375
Raspoloženje : da mi se naspavati
Reputacija : 49
Points : 1325
Datum upisa : 24.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Astrologija - Page 3 Empty Re: Astrologija

Počalji od Gost Pon 23 Mar 2009, 19:15

Lorkind ::i jeste, nije usavrsavana, samo je nastavila da se primenjuje

Ех, да је и мени та књига астрологије коју си ти читао и не малих 500. хороскопа које си урадио...

Откуд ти знаш колико је астрологија напредовала и у каквом смислу? Сматраш ли да је могло боље од тога колико је до сада урађено?
Ево једног баналног примера који ће бити довољан. Колико је Урану потребно година да обиђе око Сунца?

Толико о брзини изучавања.

Данас и уз данашња истраживања у хороскопе се убраја много тога, а што се више открива биће потребније све више времена да се препозна где и који утицај поседује и у којој мери. Сваки нови астролог и свако ко изучава и посматра само једну страну или један аспект кроз све своје хороскопе које ради сигурно ће открити нешто ново јер комбинација постоји у немилосрдној мери.

Тако је скоро откривен утицај реализацијом степена еклиптике што је допринело још бољој и повећаној прецизности људи који ту област боро изуче током своје примене астрологије.

А како астрологија напредује? Споро, али сигурно. Зато што је свака нова генерација другачија од претходне и имају другачији распоред планетарних позиција. Све што се открије је ново...и поново ново...и поново ново и тако у недоглед. Информације само пристижу и пристижу и сигуран сам да један астролог није у стању да научи читаву астрологију за један животни век човека који би трајао и деведесет година.

Edit:

И хајде сада да резимирамо колико је то комбинација. У обзиру је потребно имати да је само једну потребно изучити и применити на најмање педесет хороскопа како би дошли до повољног облика статистике где се одређене нелогичности могу одстранити дедукцијом некоректног тумачења.

Овако изгледа хороскоп

12(зодијачки знакови) x (30 степени еклиптике) x 12(само најосновнија небеска тела, односно замишљене тачке) x 12 (куће, односно поља хороскопа). То је већ 51840 комбинација (и то је, заправо, само површина обзиром да нисам навео аспекте који представљају однос горенаведеним појмовима).

Позиција планета у кућама и зодијачким знаковима

Е, сад. Ставимо једну планету кој се полако помера (рецимо Уран) и то је само један аспект. Узмимо у обзир да ћемо на конту само тог једног планетарног положаја имати могућих 51840 комбинација! Додајемо још 51840 x 51839 уз осврт на то да се и планета Земља окреће не само око Сунца већ и око своје осе па ти размисли о тој цифри могућих хороскопских комбинација и реци ми да постоје два ИСТА хороскопа и колико је, заправо, времена потребно да би се сваки од тих аспеката проверио у свом складу имајући у виду то да се планете константно померају и да је немогуће пронаћи тачну компарацију на и по основи два тотално иста хороскопа јер се и најмање варијације узимају у обзир.

Астролошке куће илити поља

А поред тога астролози немају дефинитивно знање о неком аспекту обзиром да су то варијације које се константно мењају у зависности од других ствари (додуше одређене ствари као што су такозване ''енергије планета'' остају исте) и астролози имају увид у само један одређени аспект који је неко од других астролога изучавао и зато се све пребацује ''с колена на колено'' обзиром да се константно учи нешто ново, али веома полако у неким случајевима. А можеш узети у обзир и податак поводом тога колико је само астролошких изучавања било спаљено током средњег века због цркве која није желела да нешто уздрма црквену догму. Ко зна колико ли је само знања тада изгубљено...

Аспекти које планете чине међусобно у зависности од своје позиције у односу на еклиптику, односно степене еклиптике

А још прецизнији хороскопи су почели да буду реалнији тек након што су откривене планете Нептун, Уран и Плутон (додуше Плутон није више планета али исти ђаво небеско тело) што је допринело још бољој прецизности. (Уран-Водолија-Менталитет, Нептун-Рибе-Духовност-облик љубави и уздржаности, Плутон-Шкорпија-Околишења-Психа итд итд итд још гомила дефиниција о планетама, односно њиховим дефиницијама које се узимају у обзир)
Такође, надам се да је сада далеко јасније због чега се астрологија изучава и по петнаест година да би овладали неким најосновнијим (прецизним) и логичним расуђивањем на конту симболистичке основе која је у суштини све оно чиме астролози могу да баратају.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Astrologija - Page 3 Empty Re: Astrologija

Počalji od Lorkind Pon 23 Mar 2009, 20:43

ako gledamo putanje planeta, one stalno idu u krug, sto znaci da bi istorija pocela da se ponavlja, i za nekih par stotona godina rodice se novi hitler i slicno?
Lorkind
Lorkind

Broj poruka : 964
Godina : 33
Raspoloženje : bleh
Reputacija : 9
Points : 869
Datum upisa : 26.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Astrologija - Page 3 Empty Re: Astrologija

Počalji od Fat Rat Pon 23 Mar 2009, 21:54

E cekao sam da se dotaknes planetioida Plutona, i njegovog saputnika Charona Smile kako je to uvrsceno u astrologiju, kada nije isti djavo? Da ne spominjem jos jedan masivniji planetoid (tri puta veci od plutona) na orbiti malo blizoj suncu koji je otkriven tek skoro (zadnjih par godina)?

I pitanjce za kraj, zaista me interesuje: zasto su zodijacki znaci u horoskopu ravnomerno rasporedjeni kada sama sazvezdja nisu u "suncu" podjednako dugo, jer jelte nisu svih 12 sazvezdja istih dimenzija? (i btw ima i trinaesto sazvezdje, samo nikada nije stavljeno u zodijak).
Fat Rat
Fat Rat

Broj poruka : 1391
Godina : 41
Raspoloženje : Frack Shit nikad slobodnog vremena!
Reputacija : 27
Points : 1069
Datum upisa : 13.02.2009

http://olovni.deviantart.com

Nazad na vrh Ići dole

Astrologija - Page 3 Empty Re: Astrologija

Počalji od Glumac92 Pon 23 Mar 2009, 22:00

To je zato sto su astroloske karte crtane kad se o astronomiji jedva nesto znalo , koje su neprecizne i samim tim izuzetno nepouzdane za "nauku" koja gistro moze da utvrdi uticaj nebeskih tela na tvoje najsitnije prohteve .
Glumac92
Glumac92

Broj poruka : 541
Godina : 31
Raspoloženje : Da je bolje ne bi valjalo
Reputacija : 3
Points : 365
Datum upisa : 09.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Astrologija - Page 3 Empty Re: Astrologija

Počalji od Gost Uto 24 Mar 2009, 00:04

Stella_Lucia ::

Astrologija mozhe chak i spasiti zhiwot choweku.

Nisam sigurna da li ce astrologija da mi kaze: ''E, Sandra, za 5 godina nemoj da uradis ovo ili ono''.
Moze da nagadja da sam ja ovakva ili onakva ali ja ipak od toga nemam nista. Tak'a sam.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Astrologija - Page 3 Empty Re: Astrologija

Počalji od Edard Stark Uto 24 Mar 2009, 00:35

Koliko se secam... procitao sam skoro negde da je dodat jos jedan znak koji se zove Zimjolik ili tako nesto... tako da postoji 13. znak u zodijaku...
Edard Stark
Edard Stark
Kraljeva Desnica
Kraljeva Desnica

Broj poruka : 1160
Godina : 34
Raspoloženje : uuuuu Don't Ask
Reputacija : 86
Points : 1535
Datum upisa : 07.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Astrologija - Page 3 Empty Re: Astrologija

Počalji od Gost Uto 24 Mar 2009, 03:10

Zmijonosha.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Astrologija - Page 3 Empty Re: Astrologija

Počalji od Sorceress Nanija Uto 24 Mar 2009, 10:36

A sta je sa Plutonom.U astrologiji ga i dalje racunaju kao planetu?
Ne verujem u astrologiju.
Sorceress Nanija
Sorceress Nanija

Broj poruka : 464
Godina : 34
Raspoloženje : ko jos ovo cita:)
Reputacija : 5
Points : 449
Datum upisa : 26.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Astrologija - Page 3 Empty Re: Astrologija

Počalji od Gost Uto 24 Mar 2009, 11:42

Edard Stark ::Koliko se secam... procitao sam skoro negde da je dodat jos jedan znak koji se zove Zimjolik ili tako nesto... tako da postoji 13. znak u zodijaku...

To je samo u Alo novinama.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Astrologija - Page 3 Empty Re: Astrologija

Počalji od Gost Uto 24 Mar 2009, 17:03

Lorkind ::ako gledamo putanje planeta, one stalno idu u krug, sto znaci da bi istorija pocela da se ponavlja, i za nekih par stotona godina rodice se novi hitler i slicno?

Али зависи и у којој се то ери догађа, односно путања Сунца око галаксије. Кроз историју смо увек имали неке ''велике императоре'', мада то је малчице банално таго гледати и заиста се не разумем у мундану астрологију.

У астрологији је и Месец, заправо, планета (заправо, класификација је тотално небитна, битан је какав ''утицај'' оставља)...то је то...
Што се Плутона тиче, јаооо једва сте дочекали Very Happy хахаха
Ево, промени фићи име у мерцедес али и даље ће му исти мотор остати.

Мислим, да ли ће то што људи промене име планети заправо нешто битно променити постојање исте? Не.
''''''''''''''''''

Змијоноша, заједно са још два знака (орион и паук хаха) бејаше некад давно, колико се сећам...али није у астрологији додат колико знам и у сваком случају када би се додао то би пореметило читав систем и не би било прецизности...

Занимљиво је то да звезде Ophiuchus-а чине Пентаграм :] и фина је асоцијација на...хммм...дванаест апостола и тринаестог...хм...кротитеља змије хехехе али то је све за треће око...ништа више... :]
Погледајте филм Zeitegeist...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Astrologija - Page 3 Empty Re: Astrologija

Počalji od Sever Uto 24 Mar 2009, 17:41

Priajtelji budimo ozbiljni!!!!!


Znaci kao i za kafu i astrologiju ista je prica...Ljudski um je napravljen tako da ako neko vidi neku zmiju u solji kafe i kaze neko ti ne zeli dobro...Svaki mozak ce naci bar sve osobe koje joj zele zlo...

Nekom se svidjas!Mozak odmah nalazi osobe kojima se potencijalno svidjas...

I tako dalje i tako blize....

Znaci predvidjanja se svode na siroke teme koje mogu imati vise znacenja...
Sever
Sever
Legendarni Vojnik
Legendarni Vojnik

Broj poruka : 222
Raspoloženje : Savrseno
Reputacija : 9
Points : 128
Datum upisa : 23.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Astrologija - Page 3 Empty Re: Astrologija

Počalji od Lorkind Uto 24 Mar 2009, 17:45

imali smo velike imperatore, ali ne u jednakim vremenskih rastojanja, i prosto se ne secam da je jedan jedini pokusao da iskoreni odredjenu ljudsku vrstu
Lorkind
Lorkind

Broj poruka : 964
Godina : 33
Raspoloženje : bleh
Reputacija : 9
Points : 869
Datum upisa : 26.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Astrologija - Page 3 Empty Re: Astrologija

Počalji od Gost Uto 24 Mar 2009, 23:41

Ја, када је реч о астрологији, приступам ВЕОМА озбиљно. Није ми у циљу то да од себе правим будалу у очима других. Мада, то је, углавном, неизбежно у неким случајевима мојих ранијих искустава... Елем, није нужно код астрологије заправо предвиђати будуће догађаје, но то сви највише користе.

За велике императоре не знам, но Хитлер и лик који је издао наређење за Нагасаки и Хирошиму деле поприлично сличне аспекте, а о томе више на www.astrologyinserbia.com

Edit:

Привлачности знакова Зодијака се дешавају на 180. степени круга.
Те привлачности су врло и јако често испољене обзиром да се два зодијачка знака (особе рођене у истим) надопуњују илити разумеју боље него ли с другима. Ово је поглед на основну поделу привлачности.

- Ован - Вага (Борбени Ован, импулсиван. Мирољубива Вага, дипломата)
- Бик - Шкорпија (Ово може да означава фаталну привлачност обзиром да оба знака приписују велико значење сексуалном односу, односно физичким илити телесним уживањима)
- Близанац - Стрелац (Комуникативни и разиграни Близанац уз филозофски настројеног Стрелца чине два врло јак алтернативна индивидуалиста који ће ценити своје квалитете међусобно)
- Рак - Јарац (Овде привлачност постоји обзиром да Рак жуди за осећајем сигурности, док Јарац има врло неумољив и одлучан карактер који у свим аспектима тежи к стабилности и одаје утисак стабилне личности која је у складу с друштвом и традицијом)
- Лав - Водолија (Егоистични Лав и ексцентрична Водолија могу начинити изузетан спој који ће се базирати на односу ''ко има јачу персоналност'')
- Девица - Рибе (Веома чест спој који одаје методичну Девицу, прецизну и окренуту к детаљима с спојем транспарентне Рибе која тежи к спектру могућности својом флегматичном појавом).

Након основне поделе привлачности долази и следећа

Ован - Лав - Стрелац
--------------------------
(Ватра - врло динамичне и јако борбене особе које не трпе непоштење или било какав облик типичне стагнације. Ово су особе које воле да раздрмају, продрмају и укажу много страсти својим енергијама. Ово су колеричне особе које своју безосећајност надокнађују својим ''ватреним'' пробијањем кроз живот. Такође, теже к сферама унутрашње енергије, енергије која покреће, која надахњује и обнавља. Ово су особе ''од духа'' које могу да клону само на одређени малени период. Обожавају узбуђење, привлачи их и опасност али у свим ситуацијама успевају да одрже своју унутрашњу снагу коју испољавају на веома спектакуларан начин)

Бик - Девица - Јарац
--------------------------
(Земља - врло методичне и јако опредељене стагнацији. Ове особе цене све што је реално, практично, природно и у складу с друштвом илити физичким својствима. Стога су материјално опредељени и врло јако придодају значај својим материјалним вредностима. Код њих влада теорија ''имати'' пре него ли бити, обзиром да уколико имају, они и јесу. Просто. Ово су особе које су веома меланхоличне, окренуте к чувању свог имања или новца, штедљиве и око свега се труде да буду реалне)

Близанци - Вага - Водолија
--------------------------------
(Ваздух - врло комуникативне и изузетно друштвено окренуте особе које цене позив слободе. Ово су особе које одају сангвиничан темпераменат и увек се у свему труде да остану, на неки начин, неутрални. Близанци теже ка шали и интелектуалним сферама, Ваге теже ка друштву и идеологијама лепоте и мира, а Водолије су изразито окренуте к сферама које превазилазе људска схватања, односно одступају од реалних људских идеологија - такорећи индивидуалисти до сржи)

Рак - Шкорпија - Рибе
---------------------------
(Вода - врло компликована и често веом мистериозна ''бића'' која најрадије воде тешке борбе у себи док споља могу изгледати веома ''хладно''. Поготово Шкорпије. Рак су особе које се могу врло лако увредити, а није реткост и да често плачу, односно да су поприлично и веома емотивни. Окренути су к породици и очувању породице, макар и кроз жртву. Рибе су особе које одају веома млак темперамент, односно флегматичан, и врло често их рањава реалност. Стога обожавају снове и врло често могу бити у великим ''триповима'' око својих снова. Упркос томе, ово су особе које поседују ''магијски'' утицај на друге око себе обзиром на своје персоналности. То су, на неки начин, вечити сањари који себи нерадо признају да их може много тога дубоко погодити. У суштини, ово су осећајнија бића и знају како да резонују осећања, односно да осећају како осећају осетљивост)

----------------------------
Након ове поделе иде подела по ''мушким и женским знаковима'' особа које се најчешће слажу.

(Мушки - Желе напред)
Ован - Близанци - Лав - Вага - Стрелац - Водолија
Међусобно могу да допринесу великим достигнућима на плану човечанства, одличној друштвеној организацији, култури у општем смислу.

(Женски - Нигде не журе)
Бик - Рак - Девица - Шкорпија - Јарац - Рибе
Међусобно могу да допринесу себи и својим потребама, очувању онога што већ постоји, очувању практичног духа или породичним односима.

Јако често се праве одлична пријатељства или другарства на конту два, три или више особа које су рођене у неком од ових знакова. Уколико желите ово да проверите, једноставно питајте особе са којима се слажете одлично шта су у хороскопском знаку, особе које вас привлаче и сл. Надам се да је задовољавајуће, за почетак.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Astrologija - Page 3 Empty Re: Astrologija

Počalji od Gost Ned 26 Apr 2009, 19:36

-------------------------------------------------------------------
Преглед зодијачких знакова по Миле Дупору. [PT.2]
-------------------------------------------------------------------

Ован :

Kарактер
-------------
Пламен, висинска димензија Простора, Дневни Марс

Осећања
--------------
Ватрен, жестока, патриотск, лака и нагла узбуђења, тешка контрола, лако падање у афект, тешко кочење

Воља
--------
Рудиментарна, потакнута афектима, редовно изнад разума

Интелект
------------
Усмерен, једностран, линијски, субјективан, фанатик једне истине. Учи свом вољом, црпи свуда, сређује, систематизује, верује у чистоћу и снагу система. Ради тога нетолерантан, тешко трпи да други имју другачија мишљења.
Тип Савонароле. Поштен, једноставан, одлучан, брзо и одмах доноси суд, па стало и фаталне грешке. Одличан генерал, врло слаб дипломата.

Изглед
---------
Витак, усправан, затегнут, еластичан ход, чврст корак, одлучн израз, енергичне чељусти, уназад косо чело, од корена повијен истакнут нос, танке стиснуте усне, сјајне прозирне очи, јак пискав глас, кукурузни зуби, плава и често пегава пут.

Темперамент
-----------------
Колеричан, диригује страст, еруптиван, бујан, не познаје за академски разговор, све тера у једну линију.

Здравље
-----------
Отпорна конституција, лако подноси напоре, тешко се разболи, а лако опорави, нервоза због неуспеха, једе мало и све троши у енергију рада или друго остваривање амбиција.

Болести
-----------
Нагле и јаке температуре, неуралгије, грозница, глава, зуби, очи, повреде, ударци, оспице, акутне болести, некад и бубрези. Лек : Највише се својственим напорима излечи, чему помаже и висока температура...

Љубав
--------
Тражи узбудљиве догађаје, страст и љубомора чине то интересантнијим, годи му одобравање, брак је бољи уколико се муж не бкће око кухиње а жена не преврће џепове. Хармонични за љубав су: Вага, Стрелац, Лав. Дисхармонични: Рак и Јарац.

Звање
--------
Спорт, војска, механика, индустрија, металургија, хирургија, архитектура, специјализација, инжињер, глумац, стариа и друге разноразности које захтевају јаку активност.

У послу
----------
Стално напет од рада, треба одмор и концетрацију, прима одговорност, извршава педантно, примењује концепте, кратке брзе и тешке послове обави коректно, организатор.

Према старијима
----------------------
Жели одобравање, договара се прецизним радом и послушношћу, цени одликовања.

Према млђима
-------------------
Не трпи отпор, претера јер хоће све брзо и прецизно, добар руководиоц у акцијама, лако потцењује способности млађих па и другова.

Према друштву
--------------------
Жели ослободити друге али их и поробити, лако вређа, чврсто држи своје заслуге, теже се сналази у колективу, у борби веран, према непријатељу суров. Пријатељи Лав и Стрелац, непријатељи Шкорпија, Рак и Јарац, а и други јер лако изазива и бива изазиван. Меша се у сваки спор.

Према себи
---------------
Прецењује своје снаге, опије га моћ, верује увек у победу, строг, пресмели планови, живи да ради.

Врлине
----------
Поштен, частан, експедитиван, истинољубив, веран, тачан, дисциплинован, патриота, одушевљен, идеалиста, жели подвиге, захвалан ако се његов бес опрости, импулс, рад, понос, одлучност, храброст, лако јури без много размишљања, радо херој.

Мане
--------
Диктатор, без компромиса, потцени опасност, истрчи да каже свој суд, нетрпељив, губи мир, нагао, једностран, главом у зид, не обазире се на срећу других, бирократ, каријерист, ради наврат-нанос, сујетан, осветљив, нема такта, осетљив на увреде, не економише снагама, ако не постигне циљ хвали се.

Воли
-------
Одликовања, аплауз, одобравања (иначе се умара), позу, рад, дисциплину, униформе, марширање, оружје, детонације.

Мрзи
-------
Мешање у његов задатак и посао, компромисе, ћутање, аљкавост.

Виши тип
--------------
Моћ убеђивања и вођство, оптимиста, способан за нова и велика дела

Нижи тип
-------------
Свадљив, несношљив, љубоморан, егоист, револт на ред, немогуће му је било шта доказати и редовно промаши циљ, у наглости учини злочин.

Пламена жена
-------------------
Је елегантна, живахних покрета, изазовна, упадљива али и опрезна па не пада лако под утицај. Она има довољно страсти али и толико осећаја части. Жели да буде запажена, радо позира, има своје каприце, познаје еротске зоне и жели да буде милована. Љубомора је може уништити. Поставља зхтеве која ни сама не би испунила. Уредн и воли све сама да уради.

Деца пламена
------------------
Су отворена, чиста, весела, желе да се наметну и утичу. Ако су јаке афилације онда су љубоморна, свадљива, себична и тешко примају савете.

Савет
--------
Одгајати у спорту, у природи, учити их самоконтроли, развијати сношљивост и друштвеност, настојати ставити их у положај другога. Алкохол и пороци врло опасни.

Судбина
-------------
Жртва амбиција, радом стиче све, нема среће у коцки, политици, суду а ни другде где је потребно претварање и велика еластичност. Страда од пренапрезања.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Astrologija - Page 3 Empty Re: Astrologija

Počalji od Gost Ned 26 Apr 2009, 19:36

--------
Бик
--------

Карактер
------------
Брег, текућа основа Материје, Земаљска Венера

Воља
--------
Меланхолична, латентна и више упућена на моћ над стварима. Гомила материјална средства као душевну потребу, осећа посед и ствара добра па макар их и не користио.

Осећања
-----------
Дубока, тиха, неизражена. Подноси много а да га то не измени. Не пада у афект, намере одмерене и промишљене, иде са неком сигурношћу рађе вођен него гоњен.

Интелект
------------
Тром, не показује велике знатижеље нити амбиције. Рађе се оријентише на запажање корисног и лепог него да паметује. Зато се рађе ослања на ауторитете, а у старости има склоност к догми. Конзервативан, методичан, тактичн. Тешко се љути, а након љутине тешко смири. Сталан и устрајан, практичан, тврд, лојалан. У кући радио, осигурање, и стално нешто дограђује. Жели да им некретнине, а у старости радо код деце.

Изглед
---------
Масивна грађа, јаке ноге и затиљак, збијен, оловни покрети, опор тежак ход, дебљи врат, редовно нешто носи, широко меснато лице, воловске очи, широко чело, сензуалне усне, изразити већи зуби, меланхоличан поглед, коса задире у чело. Женске не баш толико лепе колико обле и масне.

Темперамент
-----------------
Меланхолик али који радо слуша песму и добро једе, резервисан, конзервативан, али широкогруд и толерантан.

Здравље
-----------
Јака природа, обилна масна исхрана, пиће, дост троши материјала и то га одржава у латентној снази.

Болести
-----------
Зглобови, гуша, грло, врат, гласнице, ангина, тумор, срце, диабетис, бубрези, чир, леђа, полипи, јајници, хемороиди, мехур, дифтерија. Лек: умереност у храни и пићу, вино, домћи лекови, траве, масажа, пендел, шибање, магнетизирање, хомеопатиј, дијета, минералне воде, бање...

Љубав
---------
Тиха потенца, мање љубоморе, не прича о љубави, лако се одлучи али касније се жени, обуздава хирове, љубав иде кроз желудац. Жене понекад раскидају без посебног значаја. Веран за солидан и миран брак, породицу, удобан живот у дому. За лош сексуални однос у стању и да се освети. Требало би да се чешће разведрава у друштву. Хармоничан је са Девицом и Јарцем, али јако еротски привлачни Шкорпији и ту лежи опасност од љубоморе. Дисхармонични су Лав и Водолија.

Звање
--------
Грађевинар, привредник, вртлар, кувар, механичар, носач, благајник, економиста, продавац, рад с крупним цифрама. Поред тога иду ликовна уметност, хемија, медицина, забаве (тенори – одебља врат).

У послу
-----------
Одличан свуда где се тражи сталожен рад с некретнинама или робом. Стрпљив, широко плнира, држи се образаца. Солидан, савестан, мрзи новитете и промене пописа, задатака и метода рада.

Према старијима
----------------------
Односи се с поштовањем, држи организацију и ослања се на протекцију.


Према млађима
--------------------
Уобичајено, попустљив, без динамике, ради с радницима, даје добар пример.

Према друштву
--------------------
Где је разонода ту је први, уме да прашта, доста пријатеља па и кућних, избегава сусрет с арогантнима, добар друг, пријатељ и заштитник п воли и да штити друге.

Према себи
---------------
Одмерен, промишљен и не заборавља да је бог браду најпре себи оствио

Врлине
----------
Доследност, верност, праштање, метод рада, широк и реалан поглед на феномене дневног живота.

Мане
-------
Тврдокорност, тврдоглавост, традиција, догматичност, не зна да пресече ток ствари уколико нешто иде лоше, спор, ако негде мора да жури збуни се.

Воли
-------
Комфор, кућу, посед, постељину, уживање, куглање, децу, домаћи живот, музику, гозбу, певачкаа друштва, лутрију, пчеле, миразе.

Мрзи
-------
Честе промене, несигурност у животу, свђе, роварења, лутања, брзоплетост и брзину.

Виши тип
-------------
Избегне сукоб због комодитета, поуздан заштитник, мало речи и логичан, склон музици.

Нижи тип
-------------
Млитав, неумерен и у јелу и у пићу, верује ко и маса, испровоциран пада у бес, јака чула, тврдоглаво држи примљена мишљења да га ни чињенице не убеђују у супротно, због такве здртости чак чини и зло другим људима око себе.



Хум-жена
-------------
Им наглашене облине, нешто дубљи глас, уста за љубљење. Стрпљива и не гунђа, ради у кући, у моди једноставна, воли свој врт. Подложна импресијама и лако се превари у избору мужа, а код ње вжну улогу игра телесна љубав, а ако посумња у верност може доћи до свега и свачега. Дозвољава да је частите трошковима.

Деца
-------
Су мирна, доброћудна, воле израживати неке предмете, склони музици. Неки више једу и лењи су, нарочито ако су јаке афликције Венере.

Савет
--------
Децу препустити више себи, дати им подршку за неку уметност или пољопривреду. Одрасли да се баве спортом против гојазности. Осим рада упражњавати што више слободне активности.

Судбина
------------
Миран живот, болести долази од и због гојазности, која сужава капиларе и рад мишића. Овде често важи – мање јести, дуже живети.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Astrologija - Page 3 Empty Re: Astrologija

Počalji od Gost Ned 26 Apr 2009, 19:36

--------------
Близанци
--------------

Карактер
------------
Ветар, моментално Време. Ваздушни Меркур.

Интелект
------------
Брз, свестран, особене асоцијације, бистар, површан, духовит, сила израза, увек присутне неке идеје, версатилан, нигде се не задржи, снлажљив, критика, не прима ''рог за свећу'', без илузија, признаје само чула, рађе врапца у руци, дневне ствари а не дубоке теорије.

Осећања
------------
Површна, лако се расплаче и одмах моли, а касније не баш захвалан, машта, нема политичког става, окреће се према ветру, седи на две столице, зна да се одрекне осећања за вољу неког напретка, а злодела може чинити једино ненамерно.

Воља
--------
Непостојан, кукавица, нема концетрације, нема ни скрупула, не враћа посуђено, не одржи реч, блефира, увек се дочека на ноге.


Изглед
----------
Видни зглобови али нежна конструкција, дуги удови и врат, уске груди, шупља леђа, немиран покрет, у ходу поскакује, мала глава, инфантилан израз лица, чело уназад, ћосава брада, немирне лепе очи, свежа кожа, брз, гласан, а често неразумљив говор, уснице заврнуте на горе.

Темперамент
-----------------
Галиг-сангиник, импулс без истрјности, све хоће одједном и никад нема времена, нестрпљив, немиран, брзо реагује, жели да га траже за услуге, окретност без ауторитета, дечије склоности, радо се прерушава, џокер.


Здравље
-----------
Конституција слаба, неотпоран, изглед јачи него што јесте, руше га нерви, бриге, прекомерност, слаба нервна влакна, плућа, бронхије, дисање, озледа руке, упле, гуша, катар носа, уопште лако наруши здравље. Лек: кретање на сунчаном дану, умереност, излазци. Обично се брзо опоравља.

Љубав
---------
Брзо се открије, иако воли бежи за сензацијама, најчешће између две омиљене особе, љубав доказује речима, пуно ситних поклона, више површних веза, троши да покаже љубав, боље је женити се касније и из даљине, другарство: жена плус љубавница. Овде се нађу и хермафродити, више афликација увек опасност за уредан секс. Хармонични су Вага, Водолија, Стрелац и Ован. Дисхармонични су Девица, Близанци и Рибе.

Звање
--------
Често два или више звања, адвокат, професор, књижевник, говорник, математичар, редитељ, репортер, новинар, амбасадор, трговац, посредник, секретар, прометник, козер, угоститељ, трг. путник, детектив, агент, историчар, лакеј, келнер, увек где је промена лаких умних напора а не руководство. Женске су добре у дактилографији, на модној писти и сл...



У послу
-----------
Стручан, спретан, брзо прозире ситуацију, али на сталном месту неиздржљив, дар наговарања, опхођење са клијентима, вешто избегне дуг, секундарни послови и где треба нешто изврдати.


Према старијима
----------------------
Услужно скаче, привидно поверљив, или им чини ''псине'', оговара их али све ''полиже'', плаче за милост.


Према млађима
--------------------
Захтева брзину и љути се ако то не иде, тражи пуно послова одједном, нема система, даје пример учења и информисања.


Према друштву
--------------------
Несигуран друг у опасности и боље га је имати као непријатеља, противника удара хумором и засмејава остаале, а када га притисну прави се невешт, не осећа дубоко ако му страдају нјближи, у политици је увек на страни режима.


Према себи
---------------
Неодговоран, не чини ништа што би га средило и да знање систематизује, нема самокритику нити интроспекцију. Умори се уколико нема много сусрета.


Врлине
-----------
Распложење, гибкост, хумор, окретност, свестраност, бистрина, практичност, памћење, зпжање, информираност, из сваке каше изађе неопржен.

Мане
--------
Непостојан, бежи од борбе, свуда ставља свој нос, индискретан, задиркује, наметљив, обраћа пажњу на туђе лоше стране, претерује у трачу, неискрен, површан, неповерљив, ослања се на јачег.




Воли
--------
Сензације, промене, путеве, смицалице, домишљатост, приповетке, књиге, рачунаре, приче, шатровачки језик, сленг, шах, клађење, излазке, бити популаран по својим изласцима.

Мрзи
--------
Самоћу, строгост, систематски рад, озбиљност, ћутање.

Виши тип
-------------
Има интерес за сва подручја, лепе манире, одушевљење, забаве, спреман чак и за помоћ, лингвистика му није непозната страна, математичар.


Нижи тип
-------------
Лицемер, користи друге, за некога се одушеви али га брзо изгустира, површан, непоуздан, искривљује истину.


Жена ветра
---------------
Је ветровита, попут вретена, колебљива, мења расположења, у моди добро одабере новитете, флерт, фина лаж, лако реагује али не дубоко, активна, домишљата, а опасно је ако се засити промена. Лепа је, има мале груди, малу главицу, згодна је и све што обуче јој добро стоји. Верна је више него што изгледа.

Деца
-------
Живахна, добра памћења, доброћудна, интерес за свашта. Ако су афликације онда је интерес расцепкан, неиздржљив, почињу с заносом и одбаце недовршено.

Савет
--------
Већ од малена би требало да их одгајате у искрености, верности, патриотизму, мало трошења речи, а више дела, привикавати на систем у раду и правила у животу.

Судбина
------------
Врло много новца или врло мало новца, коцка, промене финансијских могућности, крах и понован успех, зависи од околине. Ако је јачи Марс или асцедент онда имаа више шанси за промену свог флексибилног знака и више успеха.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Astrologija - Page 3 Empty Re: Astrologija

Počalji od Gost Pon 27 Apr 2009, 01:19

---------------
Рак
---------------

Карактер
------------
Извор, гравитациона енергија, Водени Месец

Интелект
------------
Интуитиван, проницљив, инвенције истраживања порекла врсте, води родословље, има прецизно памћење, више окренут натраг – традицији, прошлости.

Осећања
------------
Тиха, дубока, над вољом и интелектом, пада под уплив, попустљив до слбости, уобразиља, надахнуће, интуиција, предосећање, прилагодљив мимо своје воље, суптилан, мења расположења према времену и Месецу, социјално идеалист, практично домаћин, карактер је само збир доживљаја, слаб али пун самопрегора.

Воља
--------
Под упливом свега, дојмови, импресије, неконтролисана, садржи разне контрадикције.
Стога карактер врло компликован, нејасан и сам себи, кроз живот га води више инстинкт него разум, брижно конзервира, чува, неодлучан у трошковима, штеди, познаје инстинкт масе и у опасности први побегне.


Изглед
----------
Крупан, меснат, мекано тело, лењ ход, мокра кожа, као месец округло лице, некад конвексно, мали нос, мале поверљиве очи, изглед рака-мачке, коса урасла у лице, чешће тамна пут код мушкараца, а светлија код жена. Виши тип има високо чело, равни нос, жене мекане груди.

Темперамент
-----------------
Флегматичан, попустљив, ''нека иде како ти желиш'', прилагодљив на разне дивергентне околности и људе.

Здравље
-----------
Овисно од климе, често и месечевих мена, доста осетљив. Болести стомака, плућа, материце, џигерице, груди, реума, рак, понекад и мокраћни органи. Лек: спорт, планине, рекреација на мору, контакт с селом или луком.

Љубав
---------
Воли али то не показује, сентименталан, трпи и ћути, романтичар, вири кроз ''мушебак'', жртвује се ако много љуби, веран, често домазет и добар брак. Хармонични су Шкорпија, Рибе, Јарац, Близанци и многи други. Дисхармонични су Рак и Ован.

Звање
--------
Писац романа, поморац, чиновник, доктор, библиотекар, учитељ, музеј, историја, копије, репродукције, музика, матичр, домаћин, угоститељ, крчмар, антиквар, агент, баштован, цвећар, колекционар, градње уз воду.

У послу
-----------
Опширан и компликује, бојажљив, ако га грдиш напусти посао, ради уредно и прековремено, требало би га пустити.


Према старијима
----------------------
Послушан, ређе подређен, прима сугестије и боље ради док га шеф не посматра.


Према млађима
--------------------
Добар па то људи користе и уколико је шеф – страда.


Према друштву
--------------------
Држи обавезе али у опасности попусти и после због тога пати јер је одан заједници. Држи пријатељство; у лице обећа једно а кад потписује акт испада друге јер подлеже сугестији а осећа обавезу општој ствари.


Према себи
---------------
Неправедан, жртвује се за друге, за породицу, за домовину, нема снаге да себе изнутра среди.


Врлине
-----------
Веран друг, части старије, поштује ауторитете, прашта, смирује, толерантан, идеалист.

Мане
--------
Частољубље које се не види, мучи себе, неодлучан, под упливом верује као и маса, предрасуде, традиције, ''нека иде како иде''.


Воли
--------
Удобност, кућу, децу, завичај, домовину, визије, слике, романтику, море, музеје, богатства, ромнсе, често и пиће.

Мрзи
--------
Свађе, злобу, освету, неслогу, изазивања, псовке.

Виши тип
-------------
Је оријентисан на опште човечанске и космичке феномене, у неку руку и религиозан, црпи помоћ из своје подсвести.


Нижи тип
-------------
Је празноверан, повучен у кућу, под сукњом, шкрт, роб предрасуда, извлачи се од заједничког посла.


Жена извора
---------------
Има дубоке сањалачке очи у којима је више мајчинства него ли страсти, колебљива и зато се тешко и удаје, пада под уплив и лако страда, заноси се сликама и круту збиљу проживљава романом, све интезивно проживљава, редовно религиозна и усмерена на чување светиње дома, потомства, расе.

Деца
-------
Су веома трома, мирна, лења, у школи уче највие током јутарњих часова.

Савет
--------
Децу је потребно у почетку чувати од фантазије, мистике, криминалних романа, одгајати да чини своје одлуке, да одоли вањским утицајима и издржи у опасности.

Судбина
------------
Посвећен домаћем животу, патријархални живот, зараде тешке и лаке, звиси од околине, некад и лутрије, промене око 28. или 36. године живота, други део живота бољи.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Astrologija - Page 3 Empty Re: Astrologija

Počalji od Gost Pon 27 Apr 2009, 01:19

--------------
Лав
--------------


Карактер
------------
Сјај, основна димензија Простора, Подневно Сунце.

Интелект
------------
Ограничен на форму, систем, статику, моменклатуру, врло верно се изражава, логика изнад срца.

Осећања
------------
Крећу се у кругу послова, машта сасвим потиснута. Епиметејски човек воље и покрета, супериоран, самосвестан, јаких начела, он преузима кормило иза револуције као Зевс иза необузданих титана. Поштује религију формално, ради поретка.

Воља
--------
За моћ и организацију управе над људима и просторима, мужевност, самосавладавање, јак уплив на људе, природно му стоји висина, владање, добар вођа.

Изглед
----------
Достојанствено држање, усправан, одмерен лаган ход, у средини десно или у врх стола, квадратно лице, отворен упливан поглед, гледа равно високо, лавовски крупне сиве бездушне очи, неодређен израз, говори полако неусиљено са устајањем и нешто осоран глас, јак истакнут нос, затворена уста, широка горња усна, подвољак, дупла брада, подочњаци, редовно велика глава.

Темперамент
-----------------
Колеричан али стабилан, реаговање се не види јер влада осећањима, наступа тек када концетрише све снаге и тада не одступа.

Здравље
-----------
Никад умишљени болесник, не обраћа пажњу на слабости, отпоран. Склон болестима срца, леђа, кичме, ребара, бокова, очију, грозница, бубрези, некад реума. Рак такорећи искључена опција. Лек: Увући се у кућу и препустити домаћици.

Љубав
---------
Је службена и пословна, реалан, не обазире се на оговарања, љубомору сам лечи џентлменским потезом и радикално. Хармонични Стрелац, Ован, Водолија. Дисхармонични Бик и Шкорпија.

Звање
--------
Директор, шеф, организатор сектора, доктор, глумац, вајар, ловац, кувар, трговац ангро, итд. У сваком звању се нађе на водећем положају иако стручно није на висини.

У послу
-----------
Бистрина сагледавања, тачна процена вредности новца и ствари, увек чврсто на обе ноге, организатор посла и вођа особља.


Према старијима
----------------------
Удворан одмерено али не сналази се као подређен, његове су способности онда као заробљене и лако начини пар баналних стручних грешака.


Према млађима
--------------------
Протектор, праведан, бира способне стручњаке, али тражи покорност.


Према друштву
--------------------
Увек за хијерархију, мало пријатеља, као пријатељ остаје веран. У опасности сабран и не бежи.


Према себи
---------------
Строг, контролише себе и друге, чврсто гледа унаоколо и ситуација га не изненади.



Врлине
-----------
Отворен, чист, дарежљив, протектор, частан, праведан, слободан, поуздан, без увијања, без илузија, самосвестан, довољно толерантан.

Мане
--------
Прецењивање себе, ароганција, егоизам, понос, охолост, тежња бити важан, диктирање, троши на ''сјај'', позиве, забаве, мгазине и све што би му дало прво видно место, гњави својим принципима.


Воли
--------
Сјај, салоне, помпе, висока познанства, одликовања, лустере, спортове, лов, путеве, природу, (већ према вези другог ватреног знака)

Мрзи
--------
Све врсте мрачних клика, динамику, промене ствари, и све што поремећује статус-quo његове околине.

Виши тип
-------------
Има природно својство супериорности што зрачи околину и људи му се поверавају на управљање.


Нижи тип
-------------
Се хвали колико има високих веза, како сви раде по његовим концептима, контактира политичаре, досадан са својим принципима.


Жена светла
---------------
Је колерична, ватрена, доста страсти, има оштар ход, нешто опуштене груди, амбициозна, импулсивна и наметљива да лако осваја мушкарце. Но ако се разочара енергично прекида и њено срце неће дуго трпити. Смела у послу, газда у кући, много иницијативе па муж често мора да слуша.

Деца
-------
Су смела и често се већ намећу својим друговима у игри. Ако су афликације ода и прекомерна и врло могућа гојазност током раног детињства.

Савет
--------
Одгајати у спорту, у природи, у заједници са другом децом, привикавати на колективаан рад, једнакост и што више демократије.

Судбина
------------
Ако нађе место у водећим положајима добро је, иначе је несрећан. Средином живота обично промена. У пензији се осећа несрећно, зато често умире на положају.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Astrologija - Page 3 Empty Re: Astrologija

Počalji od Gost Pon 27 Apr 2009, 01:19

------------------
Девица
------------------

Карактер
------------
Плиновито стање Материје, Земаљски Меркур

Интелект
------------
Особен, интроспективан, ћути мада се зна изразити, хладно резонује, са нешто унутрашње нервозе, скептик у питањима без добрих доказа, под старост своју филозофију прмењује у живот или иде да учи у иностранству.

Осећања
------------
Хладна, неће да их изрази, увучен у себе, трпи и ћути, подноси неправду, прима ниже послове без протеста, жена одбија и када јој је драго.

Воља
--------
Слаба, под упливом интелекта ком је потребно времена и искуства па да се стабилизује.


Изглед
----------
Суздржљиво држање, хладан дипломатски шарм који често ужива незаслужену репутацију, кошчато тело, шупља леђа, дуге руке, леп, нежн кожа, округла кошчата глава, глатко лице, хладан испитивачки поглед, резигниран израз, глас танак, звучи чиновнички-злобно, танка и уска горња усна, ноге често на ''о''.

Темперамент
-----------------
Тих, повучен меланхолик, зловољан, ређе помало и сангвиник, хладан хумор, фини инстинкти, отмен укус, пази на одевање, резервисан, повучен, подозрив.

Здравље
-----------
Слабије у детињству, лако уобрзи болести. Црева, стомак, нерви, деликатнији су органи, затим жуч, брух, зуби, чир на желудцу, дефекти, понекад хипохондрија и фиксне идеје. Транзит Месеца погоршава здравље. За лек редовно узима дијету, шетње у природи, магнетизам.

Љубав
---------
Не превише дубока, али веран. Често више од једног брака, развод ради дужих веза изван, љубав делује на црева, незгоде деце, неслога са домазетом, а ако је други брачни пар Лав или Шкорпија нормално је папућарство. Хармоничн је Бик, Јарац, Рибе. Дисхармонични Близанаци и Стрелац.

Звање
--------
Анализе, критике, језици, стихови, филозофија, професор, секретар, проналазач, дипломата, курир, често одједном две ствари а зн да буде и н ''две столице'', трговац хране, баштован, књижевник, кројач, издавч, архивар, историчар, келнер, ручни сатови, ручни радови, најоље чиновник и редовно радије као подређени, најрађе хонорарно.

У послу
-----------
Марљив као црв, чист, уредан, штедљив, практичан, методичан, инстинктивно осећа кад ће се нека ствар побољшати, економише својим снагама и временом, употребљив за многа радна места, после брига уморан, избегава одговорност и веран у раду чак и када су према њему неправедни.


Према старијима
----------------------
Коректан, добар секретар, ако нема господара онда служи идеји илити идеологији, делу, јавности, политици...


Према млађима
--------------------
Не зна владати, оном који је мање способнији отима посао и сам га одради и млађи тако преваљују на његова леђа.


Према друштву
--------------------
Гунђало, жли се да друштвени односи нису уређени, не помиње ту себе, сам је у уреду бирократа, а према другу је обазрив, љубазан и зна тешити.


Према себи
---------------
Неправедан, живи да ради, метод важнији од исхода, отежава себи посао, компликује да би удовољио прописима, не узима сва права али узима све дужности.


Врлине
-----------
Опрезн, тачан, прецизан, педантан, темељан, егзактан, поуздан, рафинирано истражује до ситница, сваки повољни аспект у њему буди инспирацију.

Мане
--------
Дефетист, песимистичке прогнозе, одлагање, кунктатор, попушт и када зна да је у праву, изгуби се у детаљима, не види шуму већ лист, тужинац му импонује, идеолошки опортуниста, мало поуздања у себе и лако осећа и даје за право осећају ниже вредности.


Воли
--------
Књижевност, путеве, филозофију, фармацију, отменост, бонтон, укусна одевања, лепа понашања, уопште друштвени кодекс.

Мрзи
--------
Нечистоћу, простаклук, немарно поншање, неконвенционално одевање и држање, чак и немарно језичко изражавање.

Виши тип
-------------
Је дубоки интелектуалац, свестран, ради исцрпиво до исцрпљености, дубље залази у материју, лексичко знање, енциклопедија, хоће јаке доказе, а не глупе чињенице, анализира, мирно сакупља податке, доказује аналогијама, статистикама, а радо се позива и на ауторитете.


Нижи тип
-------------
Редовно незадовољан и то преноси на друге, ништа му није како би требало да буде, све мора да сруши а нема никакав план како то да учини, части стране величине, послужи веома лако свом непријатељу, тежак сноб који веома воли паре.


Жена Жала
---------------
Зна ситне и домаће послове, практична, рационална, воли да критикује и критика је синоним за њу, много анализира (а љубав се не сме анализирати), има добар осећај дужности, префињен укус, отмена, ненаметљива, тип-топ, као девојка се обуздава (јер мисли шта ће он рећи), дуга коса, хладна лепота, безизражајно глатко лице, груди мале и тврде, прав пупак.

Деца
-------
Продуховљена и лако их је васпитати, склона учењу и схватају добро, запажају ситнице и с лакоћом решвају тестове или изражују руком све што им је показано.

Савет
--------
Од раног периода им узгајати самопоуздање, осећај личне вредности, јачати им вољу, допуштати туђе ставове, за успех одмах похвалити, а за грешке не кжњавати јер се превише труди и зато казна има обратно дејство.

Судбина
------------
Борба на два подручја, трпи од моћних, успеси обично иза педесете, често пензија премало одређена.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Astrologija - Page 3 Empty Re: Astrologija

Počalji od Gost Ned 03 Maj 2009, 22:17

---------
Вага
---------

Карактер
------------
МИнул димензија Времена, Ваздушна Венера

Интелект
------------
Упућен на лепоту, естетику, стихове, приче о разним доживљајима, подложан расположењу, времену, није објективан јер све судове доноси по емоцијама

Осећања
------------
Доминирају, лака и брза ганућа, све базира на емоцијама, не дозвољава да нешто поремети њену етеричну чистоту, ако се разочара одлази да живи сам/а, ако из поверења девојка изгуби невиност може се дубоко разочарати и завршити или ''у манастиру или у јавној кући'', свака провокација ремети равнотежу и све одлази у екстремитете.

Воља
--------
Декоцентрисана, нема чврстих одлука за ''напред'' већ све према осећају и доживљају, реагује веома брзо на сваки пријатан или непријатан гест.


Изглед
----------
Витак, елегантан, нише се при ходу, глатка нежна кожа, овално влажно лице, прозрачан тен, нападно дебео или танак врат, бела кожа, извајани капци, очи искрено отворене, обе стране у пропорцији, природан, без афекта. Шармантан, леп.

Темперамент
-----------------
Сангвиничан, тежи к балансирању па често варира од валцера до погреба, између наступа потишености до наступа изразитог весеља.

Здравље
-----------
Зависи много од расположења, дневних доживљаја, често и времена. Осетљива кожа, бубрези, вене, јетра, лежа, мехур, жуч, свраб леђа, мигрена, нерви (од емоција), а често и умишљени болесник. Лек: подноси све медикаменте, потребна је уредна и врло културна метода приступа лекара, добра реч или саосећање делују веома лековито, поседује апотеку или има четку за леђа. Ако живи у љубавном складу, живи дуже.

Љубав
---------
Пре етика и осећај него страст, веран чистој љубави, пажња важнија него еротика, учешће пре него секс, опасно од ексцеса и разочарења, тешко се опире и радо прихвата руку, брак преко веза, пријатеља, уметности... брак хармоничан ако партнер није превише осетљив на критику. Хармонични: Водолија, Близанци, Ован, али је у сагласности с многим обзиром на своју прилагодљивост као и тенденцију к смиривању страсти зарад хармоније илити баланса, оне добре и оне лоше стране чега год. Дисхармонични су Јарац и Рак.

Звање
--------
Глумац, еквилибриста, адвокат, трговац, музичар, диригент, судија, и све где је потребан такт са публиком. Плес, циркус, секретар, болничар, доктор, часна сестра...

У послу
-----------
Уредан, солидно плнира приходе и расходе, лако троши новац али узима вредне ствари, смисао за купопродају, сребро, томболе, лутрије, посуђивање илити позајмљивање.


Према старијима
----------------------
Тактичан, одмерен, уредан ли не и полтрон.


Према млађима
--------------------
Коректан, угодан, тактичан, али је у опасности да искористе његову доброту. Не зна како да казни, а воли праведност.


Према друштву
--------------------
Социјалан, цени друга, зна да се постави у положај слабијег, у опасности процени снагу непријатеља, разоружава лепим речима, повуче своје другове у спас. Срдачан, скроман, чист.


Према себи
---------------
Тежи да усагласи своје грешке, чува своје интимне ствари да не дођу у јавност, мучи се ако некога увреди.



Врлине
-----------
Такт, праведност, приступачан свакоме, хигијена, чистоћа.

Мане
--------
Критика, ситничар, расејана пажња, уображавање потешкоћа...


Воли
--------
Хармонију, стил, украсе, цвеће, параде, каваљерство, децу па макар и туђу, уметност, поезију.

Мрзи
--------
Суровост, свађе, простоту, узурпирање права, неслогу.

Виши тип
-------------
Је уметник, саговорник, смисао за плес и музику и то више класичну, има одмерен стил, природну елеганцију, чист душевно и телесно.


Нижи тип
-------------
Је масиван, гурман, прост, саможив али и за друга, у маси искаже варварске тенденције к вандализму.


Жена Вихора
---------------
Је ''плаха'' и ''танкоћутна'' (Не знам шта је био Миле Дупор али ја ово не знам да преведем xD иако је и више него очигледно хаха), не трпи грубијана, цени своју чистоћу, не баца уље на ватру али зна да додаје коментаре и критике, мази се чак и уколико је блудница, флертује и као часна сестра, воља слабашна јер нема концетрације, не зна да се заштти јер верује у добре намере. При ходу малчице лелуја, елегантна, грациозна, шарм без афектирања, пристојно ненападно одевена. Ако је врло чиста онда је и верна, али ако је више ''замазана'' онда нагиње к блуду. Редовно нису љубоморне.



Деца
-------
Овог типа су врло живахна, не пропуштају никакву игру или излет, памте и пазе одлично, у школи међу бољима. У младости и уколико су размазана врло често изразито много лења. Обожавају слаткише, а једна од омиљених грицкалица деце Венере јесте – Смоки :]

Савет
--------
Препустити децу себи, пазити да се њихово поверење не уздрма, упутити их на друштвене опасности, научити да користе своју вољу.

Судбина
------------
Могуће депресије, ако погрешно зпочне неки пут тешко то исправља, у старости повучен и живи само за децу, често само ради њих или ради уметности, обично миран крај живота тек након што се подоста ''вуче'' са уображеним тешкоћама.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Astrologija - Page 3 Empty Re: Astrologija

Počalji od Lorkind Pon 04 Maj 2009, 21:25

65% si promasio u vezi mene, zao mi je Astrologija - Page 3 3250678809
Lorkind
Lorkind

Broj poruka : 964
Godina : 33
Raspoloženje : bleh
Reputacija : 9
Points : 869
Datum upisa : 26.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Astrologija - Page 3 Empty Re: Astrologija

Počalji od Gost Pon 04 Maj 2009, 23:05

A 99% u wezi sa mnom je pogodio, tj. pogodio je chowek koji je owo zaprawo pisao.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Astrologija - Page 3 Empty Re: Astrologija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu