WORLD OF WESTEROS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 

 


Rechercher Napredna potraga

Similar topics
Zadnje teme
» Spam Tema....
od Nim Ned 14 Apr 2024, 04:08

» Sta trenutno slusate
od Zevs86 Sub 03 Feb 2024, 23:56

» Slike prirode nam majke
od Lala Pet 26 Maj 2023, 21:46

» Predstavite nam se....
od Assassin Pet 28 Apr 2023, 18:23

» Robert Džordan "Točak vremena"
od Uno Nomesta Pon 26 Sep 2022, 14:57

» Robin Hobb - Vidovnjaci
od Zevs86 Uto 29 Dec 2020, 15:25

» Stiven Erikson- Malaska knjiga palih
od Assassin Pon 13 Apr 2020, 10:31

» Igrice (Generalno)
od Lord M. Pet 03 Apr 2020, 12:33

» Sta sada citate?
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:58

» Winter Is Coming...to HBO
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:55

» Dela, po povoljnoj ceni.
od Vazarius Uto 10 Mar 2020, 08:25

» Srećna 2o2o!
od Assassin Uto 07 Jan 2020, 12:43

» Serije koje volite / trenutno pratite
od Assassin Uto 12 Nov 2019, 16:54

» Silmarilion
od Vazarius Čet 31 Okt 2019, 09:38

» Jezik Čitanja
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:23

» Novi filmovi i filmske novosti
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:19

» "Vukodav" - Marija Semjonova
od Zevs86 Pet 25 Jan 2019, 10:49

» Demon Cycle - Peter V. Brett [spoiler]
od Vazarius Uto 08 Jan 2019, 14:44

» Srećna 2o19!
od Areal Sre 02 Jan 2019, 20:56

» Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"
od Vazarius Pet 19 Okt 2018, 12:46

Pristupi

Zaboravio sam šifru

Ko je trenutno na forumu
Imamo 2 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 2 Gosta

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 84 dana Pet 20 Sep 2013, 17:16
Naj bolji poslanici
Зимоврел (15838)
Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 4 Vote_lcapPogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 4 Voting_barPogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 4 Vote_rcap 
Sparkling Comet (15528)
Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 4 Vote_lcapPogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 4 Voting_barPogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 4 Vote_rcap 
Assassin (13622)
Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 4 Vote_lcapPogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 4 Voting_barPogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 4 Vote_rcap 
Zevs86 (11916)
Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 4 Vote_lcapPogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 4 Voting_barPogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 4 Vote_rcap 
Zandrin (10789)
Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 4 Vote_lcapPogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 4 Voting_barPogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 4 Vote_rcap 
CRNIJASTREB (10420)
Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 4 Vote_lcapPogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 4 Voting_barPogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 4 Vote_rcap 
Princ Regar (9341)
Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 4 Vote_lcapPogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 4 Voting_barPogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 4 Vote_rcap 
LunarFang (9218)
Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 4 Vote_lcapPogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 4 Voting_barPogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 4 Vote_rcap 
Uno Nomesta (8868)
Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 4 Vote_lcapPogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 4 Voting_barPogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 4 Vote_rcap 
Nim (8274)
Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 4 Vote_lcapPogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 4 Voting_barPogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 4 Vote_rcap 

Maj 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Kalendar Kalendar


Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)

+22
Lannister
Oberin Martel
srbul
Blacko
Lord M.
Зимоврел
Hokins
CRNIJASTREB
Corto Maltese
Ket sa kanala
Struki
Kian The Nephilim
Zevs86
Ergon Lar Tund
Lya
азор ахаи
Uno Nomesta
Zandrin
Dimeks
VojaLu
Nim
Princ Regar
26 posters

Strana 4 od 12 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Sledeći

Ići dole

Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 4 Empty Re: Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)

Počalji od Dimeks Čet 18 Jul 2013, 00:23

Ма јесте она готивна, она ми је можда и најзанимљивија од свете тројице ПЛИВ-а (Дени, Џон, Тирион), али брате, само прави неке компромисе, покушава свима да удовољи. То неће нигде да је одведе као владара. Very Happy
Dimeks
Dimeks
Lord od Sunčevog koplja
Lord od Sunčevog koplja

Broj poruka : 2766
Godina : 28
Raspoloženje : Да је боље неб' ваљало
Reputacija : 352
Points : 3143
Datum upisa : 04.05.2013

http://www.last.fm/user/Dimi96

Nazad na vrh Ići dole

Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 4 Empty Re: Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)

Počalji od Kian The Nephilim Čet 18 Jul 2013, 00:34

Nece nigde, ali mislim da postoji razlog za to! Pisao sam malo gore iznad neku moju teoriju! A sto se tice Tiriona, meni je on daleeeeeekoooo od svete trojke, daleko od omiljenih, ne mogu da ga svrstam ni u drage likove, da ne kazem nesto drugo! Smile
Kian The Nephilim
Kian The Nephilim
Putujući Učenjak
Putujući Učenjak

Broj poruka : 1715
Godina : 34
Raspoloženje : Kometa mi je zena! :) Sta mislite, kakvo onda moze biti? :)
Reputacija : 283
Points : 2008
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 4 Empty Re: Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)

Počalji od Dimeks Čet 18 Jul 2013, 00:45

Ни ја не миришем Џона, али шта да радим кад су њих троје скоро универзално прихваћени као омиљени ликови. Very Happy
Dimeks
Dimeks
Lord od Sunčevog koplja
Lord od Sunčevog koplja

Broj poruka : 2766
Godina : 28
Raspoloženje : Да је боље неб' ваљало
Reputacija : 352
Points : 3143
Datum upisa : 04.05.2013

http://www.last.fm/user/Dimi96

Nazad na vrh Ići dole

Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 4 Empty Re: Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)

Počalji od Corto Maltese Čet 18 Jul 2013, 01:32

Lya ::
Corto Maltese ::Ne kužim ljude koji istovremeno pišu da je Sansa samo dijete koje nema pojma o pravom svijetu i da Catelyn nije loš roditelj. A 'ko je onda napunio Sansi glavu budalaštinama?

 ....obrednica Mordejna? Stara Nen?  Laughing  Ko je Džejn Pul napunio glavu? A ko Arji nije? Kejtlin i Ned nemaju veze s tim, prosto, Sansina priroda je takva. Zašto je Ket loš roditelj? Lošiji od Lize, npr?
 
Znači nije loš roditelj jer su joj drugi odgojili dijete, a ne ona. Ok...

Mogla si nać neki bolji primjer za usporedbu od lude Lyse. Kako Margaery nisu odgojile septe i dadilje nego je sposobna nositi se sa duplo starijom Cersei koja je Neda koštala glave...
Corto Maltese
Corto Maltese

Broj poruka : 248
Raspoloženje : neraspoloženje
Reputacija : 11
Points : 269
Datum upisa : 27.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 4 Empty Re: Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)

Počalji od Princ Regar Čet 18 Jul 2013, 02:11

Dimexe, tvoja argumentacija je nekonzistentna! Cas pricas da pravi kompromise, cas pricas da ne pravi Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 4 3250678809 Gotivim ja strasno i Arju, Dzona, Tiriona, Dorana Martela pa mi pada u oci kada tako ljudi povrsno zakljuce. Jednom su isto napali Dzona da je glup i zatupast po svim ivicama pa sam i njega morao da branim Very Happy

Evo jos jedne stvari koju citaoci ne vide. Ned kada je upozorio Sersei da ce je prijaviti Robertu, nije uradio iz milosrdja jedino. Delimicno je i iz politickih razloga to uradio, rekao je nesto tipa da kraljevstvo nece izdrzati jos jedno cedomorstvo i jos jednog ludog kralja ili tako nesto... Znaci nije samo cast bila u pitanju posto njemu najvise to zameraju vec i politika.
Princ Regar
Princ Regar

Broj poruka : 9341
Godina : 35
Raspoloženje : :)
Reputacija : 630
Points : 10066
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 4 Empty Re: Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)

Počalji od Dimeks Čet 18 Jul 2013, 02:16

Рекао сам да Џон не прави компромисе ни по коју цену, исправи ме ако грешим.  Very Happy 

Није Џон глуп (паметнији је од Роба, то је сигурно), али није баш ни најбољи лорд заповедник кога је Зид видео. Laughing
Dimeks
Dimeks
Lord od Sunčevog koplja
Lord od Sunčevog koplja

Broj poruka : 2766
Godina : 28
Raspoloženje : Да је боље неб' ваљало
Reputacija : 352
Points : 3143
Datum upisa : 04.05.2013

http://www.last.fm/user/Dimi96

Nazad na vrh Ići dole

Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 4 Empty Re: Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)

Počalji od Princ Regar Čet 18 Jul 2013, 02:19

Kako ne pravi, jel je sklopio mir sa Divljanima Very Happy

To samo iz razloga sto mi ne znamo prethodnih 997 zapovednika, izuzev Matorog medveda Very Happy
Princ Regar
Princ Regar

Broj poruka : 9341
Godina : 35
Raspoloženje : :)
Reputacija : 630
Points : 10066
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 4 Empty Re: Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)

Počalji od Dimeks Čet 18 Jul 2013, 02:26

Склопио је мир са Дивљанима само зато што је он тако хтео, иако се веелика већина НС није слагала са тим потезом. Very Happy Mислим, могао је макар да се потруди да објасни својим најближим подређенима ситуацију, а не да крије планове све док их не спроведе у дело. Додај то уз чињеницу да је провео велики део године уз Дивљане, и још убио Корина, из перспективе неког простог човека из НС, Џон ни мало не изгледа као човек одан Ноћној. Very Happy

To би било то од мене за данас, одох да завршим седму сезону Декстера. Very Happy
Dimeks
Dimeks
Lord od Sunčevog koplja
Lord od Sunčevog koplja

Broj poruka : 2766
Godina : 28
Raspoloženje : Да је боље неб' ваљало
Reputacija : 352
Points : 3143
Datum upisa : 04.05.2013

http://www.last.fm/user/Dimi96

Nazad na vrh Ići dole

Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 4 Empty Re: Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)

Počalji od Zevs86 Čet 18 Jul 2013, 08:59

Princ Regar ::Dimexe, tvoja argumentacija je nekonzistentna! Cas pricas da pravi kompromise, cas pricas da ne pravi :PGotivim ja strasno i Arju, Dzona, Tiriona, Dorana Martela pa mi pada u oci kada tako ljudi povrsno zakljuce. Jednom su isto napali Dzona da je glup i zatupast po svim ivicama pa sam i njega morao da branim Very Happy

Evo jos jedne stvari koju citaoci ne vide. Ned kada je upozorio Sersei da ce je prijaviti Robertu, nije uradio iz milosrdja jedino. Delimicno je i iz politickih razloga to uradio, rekao je nesto tipa da kraljevstvo nece izdrzati jos jedno cedomorstvo i jos jednog ludog kralja ili tako nesto... Znaci nije samo cast bila u pitanju posto njemu najvise to zameraju vec i politika.
Cek sad malo, jel ti to hoces da kazes da ja gledam Deni povrsno? Pa bila mi je u top 3 omiljena lika sve do 4 i 5 knjige... Ne razumem sta zelis da kazes sada...
Ne znam da li ti razumes sta ja govorim uopste :DPazi sad, nije kao da ja propagiram da je ona glupa i nesposobna. Vec samo kazem da je zaustavila napredovanje i sebe kao lika, a i svoje armije time sto se zarobila sa Mirinom. Jednostavno je trebala da ga opustosi, skupi resurse i produzi dalje. Nema tu sta da se pekmezi i trudi da dobije prvu nagradu u takmicenju za najboljeg vladara. Napravila je brdo gresaka, BRDO. No ja opet necu reci da je glupaca, jer sam je zaista gotivio i bila mi je u top 3 omiljenih likova. Za dosta stvari je sama kriva, i njena razmisljanja su me sludela u 4 i 5 knjizi. Jednostavno neprihvatljivo, i tu ne mislim samo na je*anje, nek se je*e koliko hoce i sa kim hoce, ali joj to ne moze biti glavna preokupacija i osnovni motiv da se pregura dan. Cak i dok je sudila, ona se nije posvecivala slucajevima vec je sve vreme mastala o je*anju sa Dariom. Mislim daj molim te, ovamo govori kako zeli da bude Majka naroda, najbolji vladar bla bla bla, a ovamo samo je*banje je*banje i je*anje sa Dariom. Za to vreme joj zmajevi odlepili vezani i zarobljeni. Oni koji je drze u zivotu i oni koji joj trebaju najvise od svega. Mislim stvarno, nadam se da ce preseci sa tom patetikom u 6 knjizi i da cemo je videti odlucniju i usmereniju na ciljeve.
A sto se tice Neda, sa tim se slazem. Njegove odluke nisu donosene iz milosrdja i covecnosti, vec iz nekih visih pobuda koje se naravno ne postuju u pravim politickim igrama gde igraci igre ne prezaju ni od cega. On je jednostavno posteni politicar, a sanse da posteni politicar prezivi igru su veoma male. A jos manje da on bude i uspesan u tome. Da on nije nasledio titulu vladara Severa, on se za nju nikada ne bi izborio.

@Dimeks Meni su top 3 lika Tirion, Arja i Dzon. Bas tim redosledom.
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 4 Empty Re: Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)

Počalji od Lya Čet 18 Jul 2013, 10:19

Da pokušam da se uključim. Very Happy 

1) Hizdar zo Lorak nije starac. 

 2)
Princ Regar ::Mislim da bi se Stanis rado povukao ako bi se pojavio jaci konkurent na presto od njega, jer on ipak to gleda kao svoju obavezu, ako se pokaze da on ipak nema obavezu jer postoji lice sa jos vecom obavezom (Deni) mozda se i povuce.
Slažem se, već je zaključeno da on posmatra borbu za tron kao obavezu, a ne ličnu želju.

3)
Princ Regar ::A imas tu i onu info, da samo jedan jahac iskljucivo jase jednog zmaja, mozda ova dva druga cekaju na svoje jahace....
I to stoji, svako upravlja isključivo svojim zmajem, a vidimo da se Deni već opredelila.

4) Ja se slažem sa Zevsom da je čitava Denina priča u Mirinu bespotrebno razvlačenje i usporavanje, da je njen lik tu doživeo primetnu stagnaciju i preokupirala se nekim relativno banalnim stvarima, mada je sa svoje strane činila sve što je mogla da vlada i uspostavi kakvu-takvu kontrolu. Jeste, bilo je veoma glupo što se oglušila o Selmijeve i Džorine savete da odmah krene na zapad i ne troši vreme i snagu za rešavanje problema koji nisu njeni, u svetu koji nije njen.
ALI, istovremeno razumem i to da je Deni verovatno želela da stavi sebe na probu i ne ode u Vesteros kao potpuni laik po pitanju upravljanja, da je želela da se oproba na vladarskom mestu pre nego što se upusti u svoj glavni poduhvat, možda je tu bilo i straha, nesigurnosti, sve to uzrokuje odlaganje. Druga je priča to što Vesteros nije Zaliv trgovaca robovima i što joj tu stečeno iskustvo neće baš bog-zna-kako pomoći jednom kada se tamo iskrca. A i to što se malo više ufurala u Majka Tereza/Angelina Jolie ulogu. Laughing  Zaglibila se poprilično, ali, nadam se da će Martin znati da je izvuče iz svega toga.

I slažem se sa napisanim za Neda. On je i sam bio svestan toga da je vladar trebalo da bude Brendon, u svakom smislu, nikada nije osećao tu dužnost kao nešto što mu potpuno pripada i odgovara.

5) Sad kad svi tako vatreno brane Deni, moram i ja malo Ket:
Corto Maltese ::
Znači nije loš roditelj jer su joj drugi odgojili dijete, a ne ona. Ok...

Mogla si nać neki bolji primjer za usporedbu od lude Lyse. Kako Margaery nisu odgojile septe i dadilje nego je sposobna nositi se sa duplo starijom Cersei koja je Neda koštala glave...

U plemićkim porodicama retko ko nema dadilje i slične, retko ko se SAM bavi svojom decom 24/7, što nikako ne znači da su u pitanju loši roditelji. Poređenje sa Lizom nije najsrećnije, slažem se, ali navela sam je samo iz razloga što je Ketina sestra, pa mi je nekako prva pala na pamet. I ona je napunila sinu glavu glupostima, još većim i još pogubnijim.
Ali, nije ni Margerin primer baš dobar, prvo, ona je starija od Sanse, odrasla devojka, drugo, ja ne znam ko je nju odgajio, ali Tireli nisu ni malo naivni i bezazleni. Margeri i Loras su "premazani svim bojama", tako da nije ni čudo što mogu da se nose sa Sersei.
Ako je jedini tvoj argument za Starkove kao loše roditelje to što je Sansa malo previše ozbiljno shvatila viteške legende i projektovala ih na realnost, reći ću samo to da su bezmalo sva lordovska deca Vesterosa odrasla na istim pričama, ali, nisu ih svi na isti način prihvatili. To ima veze sa karakterom deteta, a ne sa pedagoškim veštinama roditelja. Sansa je sanjar, emotivna je, takve je prirode da su se kod nje te pričice lakše "primile" nego kod Arje, koja je imala iste uslove odrastanja, ali se okrenula na drugu stranu.

Uštinite me, branim Sansu. Shocked
Lya
Lya
Vučica od Zimovrela
Vučica od Zimovrela

Broj poruka : 959
Godina : 35
Raspoloženje : dances with wolves
Reputacija : 167
Points : 1154
Datum upisa : 12.06.2013

http://alittlerunaway.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 4 Empty Re: Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)

Počalji od Zevs86 Čet 18 Jul 2013, 10:27

@Lya Aman sto bre branis Sansu? :DKada sam rekao da je starac, mislio sam da ga ona tako vidi. On je dosta stariji od nje i sav zgoljav i usukan...
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 4 Empty Re: Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)

Počalji od Lya Čet 18 Jul 2013, 10:29

Zapravo, indirektno branim Ket i Neda, pokušavam dokazati da nisu oni krivi za njene gluposti. A ispada....Laughing
Lya
Lya
Vučica od Zimovrela
Vučica od Zimovrela

Broj poruka : 959
Godina : 35
Raspoloženje : dances with wolves
Reputacija : 167
Points : 1154
Datum upisa : 12.06.2013

http://alittlerunaway.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 4 Empty Re: Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)

Počalji od Zevs86 Čet 18 Jul 2013, 10:31

@Lya Skapirao sam, ali daj bre. Nemoj stiti nju molim te Very Happy 
U svakom slucaju, razumeo sam sta zelis da kazes Wink
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 4 Empty Re: Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)

Počalji od Zandrin Čet 18 Jul 2013, 11:12

u PLIV-u nema dobrih roditelja ima manje losih i mnogo losih
Zandrin
Zandrin
Zakleta sestra
Zakleta sestra

Broj poruka : 10789
Raspoloženje : op trt gevezen zajn
Reputacija : 857
Points : 11712
Datum upisa : 29.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 4 Empty Re: Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)

Počalji od Corto Maltese Čet 18 Jul 2013, 13:04

Lya ::U plemićkim porodicama retko ko nema dadilje i slične, retko ko se SAM bavi svojom decom 24/7, što nikako ne znači da su u pitanju loši roditelji. Poređenje sa Lizom nije najsrećnije, slažem se, ali navela sam je samo iz razloga što je Ketina sestra, pa mi je nekako prva pala na pamet. I ona je napunila sinu glavu glupostima, još većim i još pogubnijim.
Ali, nije ni Margerin primer baš dobar, prvo, ona je starija od Sanse, odrasla devojka, drugo, ja ne znam ko je nju odgajio, ali Tireli nisu ni malo naivni i bezazleni. Margeri i Loras su "premazani svim bojama", tako da nije ni čudo što mogu da se nose sa Sersei.
Ako je jedini tvoj argument za Starkove kao loše roditelje to što je Sansa malo previše ozbiljno shvatila viteške legende i projektovala ih na realnost, reći ću samo to da su bezmalo sva lordovska deca Vesterosa odrasla na istim pričama, ali, nisu ih svi na isti način prihvatili. To ima veze sa karakterom deteta, a ne sa pedagoškim veštinama roditelja. Sansa je sanjar, emotivna je, takve je prirode da su se kod nje te pričice lakše "primile" nego kod Arje, koja je imala iste uslove odrastanja, ali se okrenula na drugu stranu.

Uštinite me, branim Sansu. Shocked

 Margaery je od Sanse starija čitave 2 godine, ne 5 ili 10.

Odrastali su svi na istim pričama, samo nitko(od likova koji se pojavljuju) osim Sanse nije počeo mislit da živi u jednoj od tih priča. Dio odgoja djece u tom staležu je i da ih se pripremi za pravi svijet, nije bivanje plemkinjom samo vezenje i izgledanje lijepo u haljini i posjećivanje viteških turnira. Ako Sansa nije bila pripremljena ni 1% na stvarnost s kojom se susrela u King's Landingu to može biti samo krivica njenih roditelja i nikog drugog. I Ned i Catelyn su odlično znali kakvo je mjesto Red Keep i šta se tamo događa...

"Malo preozbiljno shvatila viteške legende"... A ono kad je otkrila Cersei Nedove planove je isto bilo preozbiljno shvaćanje viteških legendi? Mislim, da joj nitko nije rekao, Lannisteri nam nisu prijatelji i ne žele nam dobro, budi na oprezu...
Corto Maltese
Corto Maltese

Broj poruka : 248
Raspoloženje : neraspoloženje
Reputacija : 11
Points : 269
Datum upisa : 27.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 4 Empty Re: Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)

Počalji od Princ Regar Čet 18 Jul 2013, 13:42

@Zevs, da je jednostavno posla na zapad odmah i da je cisto kolateralno poharala grad, Deni ne bi uporedjivali sa Regarom i nazivali je Egon Osvajac sa sisama, vec bi je poredili sa Megorom Okrutnim i Ludim kraljem Very Happy

Za zmajeve se bas i ne slazem, oni su se po prvi put pojavili u svetu posle mnogo godina i to zahvaljujuci njoj koja ni onda kada ih je izlegla nije imala nikakvog znanja o njima a niti posle. Tako da ni ne moze da joj se upise u krivicu to sto su joj se otrgli kontroli, barem ova dva, Drogona je skoro pa izdresirala. Jednostavno kad su zmajevi u pitanju vise treba ceniti to sto su uopste tu, sto postoje nego sto pale i zare. Svaki kralj pre nje je pokusavao na razne nacine da ih ozivi ponovo a imao je vise resursa od nje za to, ali je ipak ona uspela.
Princ Regar
Princ Regar

Broj poruka : 9341
Godina : 35
Raspoloženje : :)
Reputacija : 630
Points : 10066
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 4 Empty Re: Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)

Počalji od Ket sa kanala Čet 18 Jul 2013, 18:21

Zevs86 ::@Lya Aman sto bre branis Sansu? :DKada sam rekao da je starac, mislio sam da ga ona tako vidi. On je dosta stariji od nje i sav zgoljav i usukan...

Ponoviću se opet. Very Happy Hizdar nije nešto mnogo stariji od nje, čini mi se da je opisan kao mladić. Drugo, Deni ga je opisala kao fizički privlačnog. Rekla je da je jako lijep samo ima blesavu frizuru (oblikovao je kosu u krila), ali se onda ošišao zbog Deni. 

I što svi govorite da je Deni smorila u četvrtoj i petoj knjizi kad se ona uopšte i ne pojavljuje u Gozbi? lol 
Lik nije loš, kriv je pisac što je morao da razvlači, jer zmajevi nisu dovoljno narasli i situacija u Vesterosu nije došla do određenog dijela kada Deni upada. I nije baš toliko dosadna i glupa koliko ste vi naduvali. To je sve imalo svoju svrhu i trajalo je samo jednu knjigu. U Vetrovima će se sve promijeniti.

Što se tiče Sanse, Kejtlin se sviđalo njeno ponašanje, to je već rečeno u knjizi. Kejtlin je čak željela da Arja bude malo više kao ona. Po njenom mišljenju, takva i treba da bude jedna gospa - lijepa, ljupka i glupa. Nije niko od nje očekivao da igra igru prestola. Dok Robert nije došao u Zimovrel, odgajali su je tako da se uda za nekog lorda, rađa mu djecu i bude lijepa. Naravno, Sansina blaga priroda je doprinijela da ispadne onakva kakva je ispala na kraju.
Što se tiče Margeri, njen otac je imao velike ambicije za nju od dana kada se rodila, a baba joj je Olena Redvin. Šta ste vi drugo očekivali? Very Happy
Ket sa kanala
Ket sa kanala

Broj poruka : 2648
Raspoloženje : ...
Reputacija : 482
Points : 3160
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 4 Empty Re: Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)

Počalji od Corto Maltese Čet 18 Jul 2013, 20:25

Nije ni trebala igrati igru prijestolja, ali naučiti je dovoljno da ne može završiti tako lako kao pijun nekog drugog igrača je osvnona dužnost njenih roditelja. Nisu oni neko sitno plemstvo ili pučani nego najmoćnija kuća na sjeveru. Isto tako ne vjerujem da je bio plan da ju se uda za nekog od Nedovih vazala ili nižeg plemića iz ostatka kraljevstva, nego u neku od od preostalih velikih kuća..
Corto Maltese
Corto Maltese

Broj poruka : 248
Raspoloženje : neraspoloženje
Reputacija : 11
Points : 269
Datum upisa : 27.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 4 Empty Re: Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)

Počalji od Lya Čet 18 Jul 2013, 21:33

Corto Maltese ::
"Malo preozbiljno shvatila viteške legende"... A ono kad je otkrila Cersei Nedove planove je isto bilo preozbiljno shvaćanje viteških legendi? Mislim, da joj nitko nije rekao, Lannisteri nam nisu prijatelji i ne žele nam dobro, budi na oprezu...

Dobro, sad, nećemo učitavati nešto što nisam rekla, ni pomislila, OK? Laughing
Opušteno, ja ne gotivim Sansu uopšte, ona mi je jedan od najbezveznijih likova, ali, eto, mora i takav neko da postoji. Mrzi me sad da se ponavljam, na njenom primeru se sav taj idealizovani-arhaični svet morao nekako izvrnuti na naličje. To što je uradila otkrivši Sersei Nedove planove bilo je KATASTROFA, u pet najdebilnijih postupaka serijala, ali, ne pokazuje li to da je ona priglupa, naivna devojčica koja je žestoko izmanipulisana, do te mere da je trebalo da joj oca obezglave na njene oči da bi shvatila kakav je mali monstrum njen obožavani Džofri, pa čak ni to nije pomoglo, jer ona sve do bekstva iz Kraljeve Luke živi u nekim oblacima, što se vidi i u celoj situaciji sa Vilasom Tirelom, tj. planom sa njim u vezi.
E, tu na scenu stupa Maloprstić. Da je Sansa od početka bila vična igri prestola, koga bi podučavao? Prosta podela uloga. Nikakve veze to nema sa vaspitanjem, uostalom, postoji posebna tema "najgori roditelji/porodice", da ne dužimo ovde.
Margeri je Robova vršnjakinja. Koliko je Rob zreliji od Sanse? Ili Džon? Drugo, Margeri je iz kuće Tirela, a oni su se uvek motali oko dvora i bili u epicentru zbivanja. Starkovi su dosta izolovani na Severu, a ni sami nikad nisu nešto patili od želje da učestvuju u dvorskim intrigama.
I još jednom, ne branim Sansu, ali, ako je neko "kriv" za to što je mali retard, onda su to njen karakter i, naravno, Martin. Niko treći. Cool
Lya
Lya
Vučica od Zimovrela
Vučica od Zimovrela

Broj poruka : 959
Godina : 35
Raspoloženje : dances with wolves
Reputacija : 167
Points : 1154
Datum upisa : 12.06.2013

http://alittlerunaway.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 4 Empty Re: Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)

Počalji od Princ Regar Čet 18 Jul 2013, 23:01

Ihaj, vec 7 strana samo nabiflali Very Happy

Posto ovde mozemo i da pitamo za druga misljenja, evo ja pitam, sta mislite o Dzonu Koningtonu?
Princ Regar
Princ Regar

Broj poruka : 9341
Godina : 35
Raspoloženje : :)
Reputacija : 630
Points : 10066
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 4 Empty Re: Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)

Počalji od Corto Maltese Čet 18 Jul 2013, 23:07

Mislim da Tyrelli nisu bili ništa bliži dvorskim intrigama od Starkova... Tek bliskošću Lorasa i Renlyja oni ulaze u neku veću priču. Sad, dalo bi se raspravljati koliko je ta bliskost slučajna, a koliko su oni "iskautirali" Renlyja i shvatili da njega mogu najlakše izmanipulirati od svih ljudi bliskih Robertu, ali ono kako će Margaery zamijenit Cersei mi prije sliči na nešta šta bi Loras i Renly sami od sebe smislili, nego na plan Lady Olenne.

A ako su Starkovi kolektivno toliko glupi da svoju djecu ne uče osnovama "igre"(o čemu bi se dalo raspravljat ako znamo kako je skončao Nedov stariji brat, pa i otac), to nikako ne opravdava bilo kojeg od njih šta je pojedinačno glup i ne nastoji to promijeniti, pa ni Catelyn.

Kako je Tywin na slučaju svog oca naučio šta jedan knez ne smije sebi dozvoliti, tako su i Ned i njegovi na slučaju Rickarda i Brandona trebali isto to naučiti.

 Edit: I naravno da je Martin taj koji je na kraju krajeva "kriv" za vrline i mane svih likova, ali nećemo se hvatati toga ako pričamo o njihovoj psihologiji...
Corto Maltese
Corto Maltese

Broj poruka : 248
Raspoloženje : neraspoloženje
Reputacija : 11
Points : 269
Datum upisa : 27.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 4 Empty Re: Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)

Počalji od Princ Regar Čet 18 Jul 2013, 23:18

Tyreli nisu bili blizi intrigama od Starkova ako se gleda generacija koja je prisutna u serijalu, ali ako se pogleda unazad, cela porodica Tirel i Visoki Sad su odmah pored Kraljeve Luke za razliku od Zimovrela koji je prilicno daleko. Martin je potvrdio da su sever i Dorna dve provincije koje su skroz svetovi za sebe, a ja kazem da je sever najvise izolovan od ostatka VEsterosa, zato je i onako konzervativan. Cak mislim da su Gvozdena ostrva vise povezana sa ostatkom sveta od severa, ali to samo iz razloga sto imaju razvijenu mornaricu.
Princ Regar
Princ Regar

Broj poruka : 9341
Godina : 35
Raspoloženje : :)
Reputacija : 630
Points : 10066
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 4 Empty Re: Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)

Počalji od Corto Maltese Pet 19 Jul 2013, 00:17

U pravu si, ali izoliranost nije opravdanje za idiotizam. A Catelyn je odrasla jednako blizu King's Landingu kao i bilo koji Tyrell.
Corto Maltese
Corto Maltese

Broj poruka : 248
Raspoloženje : neraspoloženje
Reputacija : 11
Points : 269
Datum upisa : 27.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 4 Empty Re: Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)

Počalji od Kian The Nephilim Pet 19 Jul 2013, 00:44

Princ Regar ::. Jednostavno kad su zmajevi u pitanju vise treba ceniti to sto su uopste tu, sto postoje nego sto pale i zare. Svaki kralj pre nje je pokusavao na razne nacine da ih ozivi ponovo a imao je vise resursa od nje za to, ali je ipak ona uspela.

 Dao sam ti plus za ovo, upravo je poenta to, da su oni ipak tu, pa sad ovako ili onako! Very Happy A bice vremena za dresiranje! Jos su oni "odojcad" u poredjenju sa odraslim zmajevima!
Kian The Nephilim
Kian The Nephilim
Putujući Učenjak
Putujući Učenjak

Broj poruka : 1715
Godina : 34
Raspoloženje : Kometa mi je zena! :) Sta mislite, kakvo onda moze biti? :)
Reputacija : 283
Points : 2008
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 4 Empty Re: Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)

Počalji od Corto Maltese Pet 19 Jul 2013, 01:11

Princ Regar ::Ihaj, vec 7 strana samo nabiflali Very Happy

Posto ovde mozemo i da pitamo za druga misljenja, evo ja pitam, sta mislite o Dzonu Koningtonu?

 Podsjeća me na Randylla Tarlyja po rigidnosti nekih stavova, predrasudama koje ima, ali i vojničkoj vještini.

Samo šta usput ima i to naslijeđe poraza od pobunjenika koje ga progoni, sjećam se da je i sanjao zvona, opet, kako sam spominje. Mislim da bi mogao napravit neki težak pokolj kako bi osigurao da mu se ovaj put ne ponovi Bitka Zvona... Pitanje je samo hoće li mu se pružit prilika.

Ne sviđa mi se kako je uveden u priču i praktično odmah osuđen na skoru smrt onom zarazom...
Corto Maltese
Corto Maltese

Broj poruka : 248
Raspoloženje : neraspoloženje
Reputacija : 11
Points : 269
Datum upisa : 27.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 4 Empty Re: Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 12 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu