WORLD OF WESTEROS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 

 


Rechercher Napredna potraga

Similar topics
Zadnje teme
» Spam Tema....
od Nim Ned 14 Apr 2024, 04:08

» Sta trenutno slusate
od Zevs86 Sub 03 Feb 2024, 23:56

» Slike prirode nam majke
od Lala Pet 26 Maj 2023, 21:46

» Predstavite nam se....
od Assassin Pet 28 Apr 2023, 18:23

» Robert Džordan "Točak vremena"
od Uno Nomesta Pon 26 Sep 2022, 14:57

» Robin Hobb - Vidovnjaci
od Zevs86 Uto 29 Dec 2020, 15:25

» Stiven Erikson- Malaska knjiga palih
od Assassin Pon 13 Apr 2020, 10:31

» Igrice (Generalno)
od Lord M. Pet 03 Apr 2020, 12:33

» Sta sada citate?
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:58

» Winter Is Coming...to HBO
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:55

» Dela, po povoljnoj ceni.
od Vazarius Uto 10 Mar 2020, 08:25

» Srećna 2o2o!
od Assassin Uto 07 Jan 2020, 12:43

» Serije koje volite / trenutno pratite
od Assassin Uto 12 Nov 2019, 16:54

» Silmarilion
od Vazarius Čet 31 Okt 2019, 09:38

» Jezik Čitanja
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:23

» Novi filmovi i filmske novosti
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:19

» "Vukodav" - Marija Semjonova
od Zevs86 Pet 25 Jan 2019, 10:49

» Demon Cycle - Peter V. Brett [spoiler]
od Vazarius Uto 08 Jan 2019, 14:44

» Srećna 2o19!
od Areal Sre 02 Jan 2019, 20:56

» Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"
od Vazarius Pet 19 Okt 2018, 12:46

Pristupi

Zaboravio sam šifru

Ko je trenutno na forumu
Imamo 2 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 2 Gosta

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 84 dana Pet 20 Sep 2013, 17:16
Naj bolji poslanici
Зимоврел (15838)
Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 Vote_lcapPogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 Voting_barPogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 Vote_rcap 
Sparkling Comet (15528)
Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 Vote_lcapPogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 Voting_barPogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 Vote_rcap 
Assassin (13622)
Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 Vote_lcapPogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 Voting_barPogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 Vote_rcap 
Zevs86 (11916)
Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 Vote_lcapPogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 Voting_barPogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 Vote_rcap 
Zandrin (10789)
Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 Vote_lcapPogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 Voting_barPogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 Vote_rcap 
CRNIJASTREB (10420)
Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 Vote_lcapPogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 Voting_barPogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 Vote_rcap 
Princ Regar (9341)
Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 Vote_lcapPogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 Voting_barPogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 Vote_rcap 
LunarFang (9218)
Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 Vote_lcapPogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 Voting_barPogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 Vote_rcap 
Uno Nomesta (8868)
Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 Vote_lcapPogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 Voting_barPogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 Vote_rcap 
Nim (8274)
Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 Vote_lcapPogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 Voting_barPogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 Vote_rcap 

Maj 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Kalendar Kalendar


Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)

+22
Lannister
Oberin Martel
srbul
Blacko
Lord M.
Зимоврел
Hokins
CRNIJASTREB
Corto Maltese
Ket sa kanala
Struki
Kian The Nephilim
Zevs86
Ergon Lar Tund
Lya
азор ахаи
Uno Nomesta
Zandrin
Dimeks
VojaLu
Nim
Princ Regar
26 posters

Strana 9 od 12 Prethodni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Sledeći

Ići dole

Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 Empty Re: Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)

Počalji od bockybp Sub 14 Mar 2015, 14:40

Lannister ::Jedan primer je kad Kejtlin moli bogove da se Dzon (kada je bio mali) razboli i da umre.
Kejtlin nije Stark nego Tuli...
bockybp
bockybp
Lord od Poslednjeg Ognjišta
Lord od Poslednjeg Ognjišta

Broj poruka : 1838
Godina : 33
Raspoloženje : The North Remembers
Reputacija : 565
Points : 2427
Datum upisa : 15.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 Empty Re: Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)

Počalji od Lord M. Sub 14 Mar 2015, 14:45

A onda je molila iste te bogove da ga izlijece...
trazite dlaku u jajetu.
Lord M.
Lord M.
Zapovednik Belih plaštova
Zapovednik Belih plaštova

Broj poruka : 4090
Godina : 34
Raspoloženje : idealno
Reputacija : 276
Points : 4416
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 Empty Re: Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)

Počalji od Zevs86 Sub 14 Mar 2015, 15:10

Trešnja ::^ Znam ja razlog zasto je to uradio i nije bas da nije imao izbora, bilo je i drugoh nacina da ga ucutka, uradio je to jer mu je u tom trenutku bilo najlakse i jer ga nije bilo briga. I zato mislim da nema opravdanja za to.
Na koji drugi nacin da ga ucutka? Da mu kupi cokoladu? oO? Very Happy ?

Sto se tice hejtovanja kuca, meh. Hejtujem Freje i Boltone. Nikog vise, mada imam one koje su mi omiljenije i one koje su mi manje omiljene. Npr, vise gotivim Erine od Lanistera. Mada to ne znaci da hejtujem Lanistere.
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 Empty Re: Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)

Počalji od Oberin Martel Sub 14 Mar 2015, 15:25

Lord M. ::sta je to necasno kod Starkova?
Laganje pod zakletvom, kršenje bračnog ugovora, oslobađanjevrednog ratnog zarobljenika zbog sebičnih razloga, gaženje zakletve, trovanje bolešljivog deteta, mentalno zlostavljanje retardiranog grmalja, pola tuceta hladnokrvnih ubistava... Take your pick. Ali časnost ili nečasnost nisu razlozi zašto ne volim Starkove, prosto kao likovi nisu zanimljivi. Nedova priča je zanimljiva, čovek koji tone zbog slepog pridržavanja svojih principa i plaća glavom u trenutku kad ih potpuno pogazi. Ostali imaju svoje trenutke, ali sve te priče postanu nezanimljive pre ili kasnije, makar zbog plejade daleko interesantnijih likova koje upoznajemo od druge knjige na dalje.
Oberin Martel
Oberin Martel
Legendarni vojnik
Legendarni vojnik

Broj poruka : 2710
Godina : 43
Raspoloženje : E ja kuliram
Reputacija : 670
Points : 3442
Datum upisa : 19.02.2009

http://www.tolkien.rs

Nazad na vrh Ići dole

Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 Empty Re: Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)

Počalji od Lannister Sub 14 Mar 2015, 15:36

Oberin Martel ::
Lord M. ::sta je to necasno kod Starkova?
Laganje pod zakletvom, kršenje bračnog ugovora, oslobađanjevrednog ratnog zarobljenika zbog sebičnih razloga, gaženje zakletve, trovanje bolešljivog deteta, mentalno zlostavljanje retardiranog grmalja, pola tuceta hladnokrvnih ubistava... Take your pick. Ali časnost ili nečasnost nisu razlozi zašto ne volim Starkove, prosto kao likovi nisu zanimljivi. Nedova priča je zanimljiva, čovek koji tone zbog slepog pridržavanja svojih principa i plaća glavom u trenutku kad ih potpuno pogazi. Ostali imaju svoje trenutke, ali sve te priče postanu nezanimljive pre ili kasnije, makar zbog plejade daleko interesantnijih likova koje upoznajemo od druge knjige na dalje.
Imaš plus od mene, lepo rečeno!
Lannister
Lannister

Broj poruka : 119
Godina : 30
Raspoloženje : Hear me Roar
Reputacija : 29
Points : 148
Datum upisa : 05.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 Empty Re: Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)

Počalji od Gost Sub 14 Mar 2015, 15:57

Zevs86 ::
Trešnja ::^ Znam ja razlog zasto je to uradio i nije bas da nije imao izbora, bilo je i drugoh nacina da ga ucutka, uradio je to jer mu je u tom trenutku bilo najlakse i jer ga nije bilo briga. I zato mislim da nema opravdanja za to.
Na koji drugi nacin da ga ucutka? Da mu kupi cokoladu? oO? Very Happy ?

Recimo Лалалалалаааа..
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 Empty Re: Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)

Počalji od Kian The Nephilim Sub 14 Mar 2015, 16:47

Upravo to! Identican razlog! Da se oni pitaju, ovaj serijal bi bila jedna veoma kratka hepi end novela! Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 3250678809
P.S. Mislio sam na ovo sto je Oberin rekao! Sad videh da sam zaboravio da citiram! Smile
Kian The Nephilim
Kian The Nephilim
Putujući Učenjak
Putujući Učenjak

Broj poruka : 1715
Godina : 34
Raspoloženje : Kometa mi je zena! :) Sta mislite, kakvo onda moze biti? :)
Reputacija : 283
Points : 2008
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 Empty Re: Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)

Počalji od Lord M. Sub 14 Mar 2015, 17:18

Oberin Martel ::
Lord M. ::sta je to necasno kod Starkova?
Laganje pod zakletvom, kršenje bračnog ugovora, oslobađanjevrednog ratnog zarobljenika zbog sebičnih razloga, gaženje zakletve, trovanje bolešljivog deteta, mentalno zlostavljanje retardiranog grmalja, pola tuceta hladnokrvnih ubistava... Take your pick. Ali časnost ili nečasnost nisu razlozi zašto ne volim Starkove, prosto kao likovi nisu zanimljivi. Nedova priča je zanimljiva, čovek koji tone zbog slepog pridržavanja svojih principa i plaća glavom u trenutku kad ih potpuno pogazi. Ostali imaju svoje trenutke, ali sve te priče postanu nezanimljive pre ili kasnije, makar zbog plejade daleko interesantnijih likova koje upoznajemo od druge knjige na dalje.
Neopravdane optužbe, osim oslobadjanja Džejmija naravno. Ni ja nisam baš neki poštovaoc mame Stark.
Ali Jon, Arya, Bran,Ned i Rob su sve samo ne nezanimljivi likovi.
Cak i Sansa postaje intrigantna.
Vecino njih bukvalno gledamo kako sazrijevaju iz djece u odrasle ljude, kako se mijenjaju.
Ostali likovi su donekle nerealni u poređenju sa njima. kada kazem nerealni mislim na to da je gotovo nemoguce sresti nekog imalo slicnog u stvarnom zivotu.
Lord M.
Lord M.
Zapovednik Belih plaštova
Zapovednik Belih plaštova

Broj poruka : 4090
Godina : 34
Raspoloženje : idealno
Reputacija : 276
Points : 4416
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 Empty Re: Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)

Počalji od Oberin Martel Sub 14 Mar 2015, 17:39

Lord M. ::Neopravdane optužbe, osim oslobadjanja Džejmija naravno.
Koja je to optužba neopravdana? A oslobađanje Džejmija je međ' navedenom verovatno i najmanje nečasan postupak.
Oberin Martel
Oberin Martel
Legendarni vojnik
Legendarni vojnik

Broj poruka : 2710
Godina : 43
Raspoloženje : E ja kuliram
Reputacija : 670
Points : 3442
Datum upisa : 19.02.2009

http://www.tolkien.rs

Nazad na vrh Ići dole

Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 Empty Re: Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)

Počalji od Lord M. Sub 14 Mar 2015, 17:51

Oberin Martel ::
Lord M. ::Neopravdane optužbe, osim oslobadjanja Džejmija naravno.
Koja je to optužba neopravdana? A oslobađanje Džejmija je međ' navedenom verovatno i najmanje nečasan postupak.
Mentalno zlostavljanje retardiranog grmalja? pretpostavljam da ciljas na Brenovo upadanje u njegovo tijelo, sasvim opravdana akcija.
krsenje bracnog ugovora? Jon najvjerovatnije nije Nedovo dijete, sama cinjenica da ga je priznao kao svoje kopile da bi zastitio njegovo pravo porijeklo je vise nego nesebican castan cin.
ostalo necu da komentarisem jer si onako nabacao neke glupe sitnice koje veze nemaju sa pojmom casti.
Lord M.
Lord M.
Zapovednik Belih plaštova
Zapovednik Belih plaštova

Broj poruka : 4090
Godina : 34
Raspoloženje : idealno
Reputacija : 276
Points : 4416
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 Empty Re: Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)

Počalji od Oberin Martel Sub 14 Mar 2015, 18:14

Očigledno nisi shvatio na šta sam ciljao i/ili selektivno čitaš knjige. Ned je lagao pred pogubljenje, posrao se na svoju čast i dao Džofriju legitimitet. Rob je prekršio bračni ugovor, a Džon svoju zakletvu, i to samo zato što im se digla piša. Sansa truje Roberta Erina zato što je sebični makjavelista. Arja je postala plaćeni ubica, što je profesija koja nema veze sa čašću. Bren je možda imao opravdanje kad je prvi put zlostavljao Hodora, narednih 50 puta su čisto iživljavanje. Klinac koji je dobio novu igračku i ne razmišlja koga povređuje igrajući se, sve dok mu je zabavno. K'o Džofri.

Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 E1500cc39ae962839f051d4daf406db0-micdrop05
Oberin Martel
Oberin Martel
Legendarni vojnik
Legendarni vojnik

Broj poruka : 2710
Godina : 43
Raspoloženje : E ja kuliram
Reputacija : 670
Points : 3442
Datum upisa : 19.02.2009

http://www.tolkien.rs

Nazad na vrh Ići dole

Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 Empty Re: Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)

Počalji od Zevs86 Sub 14 Mar 2015, 18:27

@Oberin Slazem sa svim osim ovim za Brena. Bren je iz ciste nuznosti zlostavljao Hodora. Tj koristio ga kao oruzje.
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 Empty Re: Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)

Počalji od Oberin Martel Sub 14 Mar 2015, 18:32

Other times, when he was tired of being a wolf, Bran slipped into Hodor’s skin instead. The gentle giant would whimper when he felt him, and thrash his shaggy head from side to side, but not as violently as he had the first time, back at Queenscrown. He knows it’s me, the boy liked to tell himself. He’s used to me by now. Even so, he never felt comfortable inside Hodor’s skin. The big stableboy never understood what was happening, and Bran could taste the fear at the back of his mouth. It was better inside Summer. I am him, and he is me. He feels what I feel.
Dakle nije iz nužde, nego iz dosade i obesti.
Oberin Martel
Oberin Martel
Legendarni vojnik
Legendarni vojnik

Broj poruka : 2710
Godina : 43
Raspoloženje : E ja kuliram
Reputacija : 670
Points : 3442
Datum upisa : 19.02.2009

http://www.tolkien.rs

Nazad na vrh Ići dole

Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 Empty Re: Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)

Počalji od Lord M. Sub 14 Mar 2015, 18:44

@Oberin ma daj, naravno da ne citam knjige selektivno, nisam odmah skapirao da ciljas na Roba kada si pominjao krsenje bracnog ugovora.
da,nije odrzao rijec. glupa greska koja ih je skupo kostala. sto samo govori o dozi casti njihovih protivnika.
Nedov potez je bio ocajnicki u nadi da ce ziv biti od vise koristi porodici i kraljevstvu nego mrtav.
Sto se tice Arije, grijesis da ubice nemaju veze sa cascu. Treba se podsjetiti zbog cega je odabrala takav put.
za Brena je vec Zevs sve rekao.
Lord M.
Lord M.
Zapovednik Belih plaštova
Zapovednik Belih plaštova

Broj poruka : 4090
Godina : 34
Raspoloženje : idealno
Reputacija : 276
Points : 4416
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 Empty Re: Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)

Počalji od Oberin Martel Sub 14 Mar 2015, 19:02

1. da,nije odrzao rijec. glupa greska koja ih je skupo kostala. sto samo govori o dozi casti njihovih protivnika.
2. Nedov potez je bio ocajnicki u nadi da ce ziv biti od vise koristi porodici i kraljevstvu nego mrtav.
3. Sto se tice Arije, grijesis da ubice nemaju veze sa cascu. Treba se podsjetiti zbog cega je odabrala takav put.
4. za Brena je vec Zevs sve rekao.
Evo za Zevsa domaći zadatak, pošto voli to da radi, da prepozna logičke greške u ovim gore izjavama.
Oberin Martel
Oberin Martel
Legendarni vojnik
Legendarni vojnik

Broj poruka : 2710
Godina : 43
Raspoloženje : E ja kuliram
Reputacija : 670
Points : 3442
Datum upisa : 19.02.2009

http://www.tolkien.rs

Nazad na vrh Ići dole

Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 Empty Re: Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)

Počalji od азор ахаи Sub 14 Mar 2015, 20:07

Штоно каже Оберин, старковска час' - тоалет папир. Мислим, јак ми тај Едард кад се копрцао под мачем храброг краља Џофрија. Да не причамо о Робовом вероломништву, односно испаљивању Фреја за женидбу. Ретко глуп потез, такви краљеви не трају дуго. Међутим Старке могу да схватим, имају они своје квалитете.
Денерис је међутим у целој причи најпогрешније изанализирана, јер друкчије не могу да оправдам толику популарност, нарочито ван овог форума. НАРОЧИТО међу гледаоцима серије
који нису читали књиге, јер је у серији на тренутке још критичнија.
Џофри са друкчијим аранжманом у гаћама, притом далеко више окрутна, хировита, обесна, неиживљена, надојена неистинама и апсурдним мотивима, неукусно промискуитетна, курварског морала, наивна (што је разумљиво у њеном добу), нетактична, напрасита, размажена, размажена, размажена, недојебана, исфолирана, хистерична, зла.
Постоји посебан круг пакла за људе који користе флоскулу посебан круг пакла, али постоји и посебан круг пакла за њу, онај њихов седми пакао па на куб, где ће да блеји у маниру Тантала, значи до колена у крви која је због ње и ради ње проливена и тек ће бити, а над главој јој је дрво на ком расту курци па сваки пут кад пружи руку ка једном грана се измакне. Опростите на простотама дошло ми, никад довољно пристојних речи за Денерис.
азор ахаи
азор ахаи
Lord zaštitnik Juga
Lord zaštitnik Juga

Broj poruka : 2440
Raspoloženje : there is no order as pure as this storm
Reputacija : 428
Points : 2916
Datum upisa : 02.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 Empty Re: Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)

Počalji od Zevs86 Sub 14 Mar 2015, 20:33

@Oberin Zaboravio sam na to da je uskako iz igre u Hodora. Svakako mu i nije bila neka frka i malo ga boluckala ona stvar koju ionako ne oseca za Hodora. Mada ima tu i one price sa ucitavanje morala iz 21 veka u srednji vek koja cesto ne pije vodu. U fazonu lako je nama ovde Wink No to ne menja cinjenicu da je Bren zlostavljao Hodora. I to u vise navrata... O Brene... Very Happy I moram da dodam da poredjenje sa Dzofrijem nije bas najsrecnije, Dzofri je daleko vece go*no od coveka i mnogo veci sadista.

Sto se tice logickih gresaka

1. Rekao bih da je ovo cist non sequitur, neka me Witcher/ ili bilo ko drugi ispravi ako gresim Very Happy
2. i 3. Ne mogu da nadjem logicke greske, jer sam umoran, spava mi se, i ne mogu uopste da ih vidim na prvu loptu Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 3250678809
Ko voli nek izvoli Very Happy

E sad sto se tice same izjave pod brojem 2, mi zapravo ne znamo tacno zasto je Ned pristao tacno da ode na Zid. Prilicno je jasno da je bio pod ogromnim pritiskom, delimicno lud od boravka u tami i od groznice. Svakako je zeleo da spasi svoj zivot iz vise razloga, i da je zato pristao da prizna svoju krivicu.

Inace za izjavu pod 3 bih rekao da nije tacna, jer je Arji glavni motiv za pristupanje zelja za osvetom, i pri tom je u potpunosti batalila skoro sva moralna nacela. Tj fura onu dobru staru logiku, cilj opravdava sredstva.
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 Empty Re: Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)

Počalji od Princ Regar Sub 14 Mar 2015, 21:15

Страшно, испаде онај Брен неки тешки комплексаш и насилник Very Happy
Смањте мало контрашки приступ аман.
Princ Regar
Princ Regar

Broj poruka : 9341
Godina : 35
Raspoloženje : :)
Reputacija : 630
Points : 10066
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 Empty Re: Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)

Počalji od Oberin Martel Sub 14 Mar 2015, 21:59

I moram da dodam da poredjenje sa Dzofrijem nije bas najsrecnije, Dzofri je daleko vece go*no od coveka i mnogo veci sadista.
Nisam ga poredio sa Džofrijevim sadističkim i fekalnim kvalitetima, već je paralela to da su obojica dobila veliku moć u godinama u kojim nisu sposobni da je ispravno koriste, i očekivano je došlo do zloupotreba.

Što se logičkih grešaka tiče, 2. bi bila crvena haringa ili zamena teze, 3. petitio principi i opet zamena teze, 4. "hvatanje u kolo". A i Regar se kao i uvek konstruktivno uključio u raspravu da nam da ad hominem primer:
Смањте мало контрашки приступ аман.
Oberin Martel
Oberin Martel
Legendarni vojnik
Legendarni vojnik

Broj poruka : 2710
Godina : 43
Raspoloženje : E ja kuliram
Reputacija : 670
Points : 3442
Datum upisa : 19.02.2009

http://www.tolkien.rs

Nazad na vrh Ići dole

Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 Empty Re: Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)

Počalji od Zevs86 Sub 14 Mar 2015, 22:08

@Oberin Da, to su te Very Happy  Najteza mi je bila crvena haringa Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 3250678809 Nisam mogao da se setim koja bi mogla da bude, iako je mirisala "riblje" Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 3250678809

Sto se tice Regija, paaaaa da. Rekao bih da si i tu u pravu Wink Very Happy
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 Empty Re: Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)

Počalji od Princ Regar Sub 14 Mar 2015, 22:13

Нисам се укључио, само си ми дао оригинеран пример екстензивнпг тумачења. До сутра ће овде и Џон ускоро да испадне неки лош човек, вероватно и Сем, можда чак и мештар Емон Very Happy Слепац матори, такви са хендикепом попут њега и Брена су заправо најгрђи! umiranje od smeha
Princ Regar
Princ Regar

Broj poruka : 9341
Godina : 35
Raspoloženje : :)
Reputacija : 630
Points : 10066
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 Empty Re: Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)

Počalji od Gost Sub 14 Mar 2015, 22:34

Oberin Martel ::Ned je lagao pred pogubljenje, posrao se na svoju čast i dao Džofriju legitimitet. Rob je prekršio bračni ugovor, a Džon svoju zakletvu, i to samo zato što im se digla piša. Sansa truje Roberta Erina zato što je sebični makjavelista. Arja je postala plaćeni ubica, što je profesija koja nema veze sa čašću. Bren je možda imao opravdanje kad je prvi put zlostavljao Hodora, narednih 50 puta su čisto iživljavanje. Klinac koji je dobio novu igračku i ne razmišlja koga povređuje igrajući se, sve dok mu je zabavno. K'o Džofri.

Seems legit to me....         Oberine idi spavaj Very Happy
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 Empty Re: Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)

Počalji od Oberin Martel Sub 14 Mar 2015, 22:38

Rhaegar's fallacies 101 se nastavlja sa novim primerom - lažna analogija. Inače tvoj prvi doprinos mi uopšte nije jasan:
Страшно, испаде онај Брен неки тешки комплексаш и насилник
Da je kompleksaš, to je činjenica. To mu je možda i najvažnija karakterna osobina, to ga motiviše da postane bolja varga, to ga je pokrenulo na put ka Trookoj Vrani. A za nasilništvo imaš citat gore.
Oberin Martel
Oberin Martel
Legendarni vojnik
Legendarni vojnik

Broj poruka : 2710
Godina : 43
Raspoloženje : E ja kuliram
Reputacija : 670
Points : 3442
Datum upisa : 19.02.2009

http://www.tolkien.rs

Nazad na vrh Ići dole

Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 Empty Re: Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)

Počalji od Oberin Martel Sub 14 Mar 2015, 22:41

Mačkica ::Seems legit to me....         Oberine idi spavaj Very Happy
Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 Bond
Oberin Martel
Oberin Martel
Legendarni vojnik
Legendarni vojnik

Broj poruka : 2710
Godina : 43
Raspoloženje : E ja kuliram
Reputacija : 670
Points : 3442
Datum upisa : 19.02.2009

http://www.tolkien.rs

Nazad na vrh Ići dole

Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 Empty Re: Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)

Počalji od Gost Sub 14 Mar 2015, 23:15

Vec si mi slao taj gif, vise se ne vazi i ne pali kod mene NO!
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)  - Page 9 Empty Re: Pogresne analize karaktera licnosti iz PLIV-a i JAVNA rasprava o istim :)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 9 od 12 Prethodni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu