WORLD OF WESTEROS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 

 


Rechercher Napredna potraga

Zadnje teme
» Spam Tema....
od Nim Ned 14 Apr 2024, 04:08

» Sta trenutno slusate
od Zevs86 Sub 03 Feb 2024, 23:56

» Slike prirode nam majke
od Lala Pet 26 Maj 2023, 21:46

» Predstavite nam se....
od Assassin Pet 28 Apr 2023, 18:23

» Robert Džordan "Točak vremena"
od Uno Nomesta Pon 26 Sep 2022, 14:57

» Robin Hobb - Vidovnjaci
od Zevs86 Uto 29 Dec 2020, 15:25

» Stiven Erikson- Malaska knjiga palih
od Assassin Pon 13 Apr 2020, 10:31

» Igrice (Generalno)
od Lord M. Pet 03 Apr 2020, 12:33

» Sta sada citate?
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:58

» Winter Is Coming...to HBO
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:55

» Dela, po povoljnoj ceni.
od Vazarius Uto 10 Mar 2020, 08:25

» Srećna 2o2o!
od Assassin Uto 07 Jan 2020, 12:43

» Serije koje volite / trenutno pratite
od Assassin Uto 12 Nov 2019, 16:54

» Silmarilion
od Vazarius Čet 31 Okt 2019, 09:38

» Jezik Čitanja
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:23

» Novi filmovi i filmske novosti
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:19

» "Vukodav" - Marija Semjonova
od Zevs86 Pet 25 Jan 2019, 10:49

» Demon Cycle - Peter V. Brett [spoiler]
od Vazarius Uto 08 Jan 2019, 14:44

» Srećna 2o19!
od Areal Sre 02 Jan 2019, 20:56

» Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"
od Vazarius Pet 19 Okt 2018, 12:46

Pristupi

Zaboravio sam šifru

Ko je trenutno na forumu
Imamo 6 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 6 Gosta

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 84 dana Pet 20 Sep 2013, 17:16
Naj bolji poslanici
Зимоврел (15838)
Buduci vladari/naslednici u Vesterosu - Page 2 Vote_lcapBuduci vladari/naslednici u Vesterosu - Page 2 Voting_barBuduci vladari/naslednici u Vesterosu - Page 2 Vote_rcap 
Sparkling Comet (15528)
Buduci vladari/naslednici u Vesterosu - Page 2 Vote_lcapBuduci vladari/naslednici u Vesterosu - Page 2 Voting_barBuduci vladari/naslednici u Vesterosu - Page 2 Vote_rcap 
Assassin (13622)
Buduci vladari/naslednici u Vesterosu - Page 2 Vote_lcapBuduci vladari/naslednici u Vesterosu - Page 2 Voting_barBuduci vladari/naslednici u Vesterosu - Page 2 Vote_rcap 
Zevs86 (11916)
Buduci vladari/naslednici u Vesterosu - Page 2 Vote_lcapBuduci vladari/naslednici u Vesterosu - Page 2 Voting_barBuduci vladari/naslednici u Vesterosu - Page 2 Vote_rcap 
Zandrin (10789)
Buduci vladari/naslednici u Vesterosu - Page 2 Vote_lcapBuduci vladari/naslednici u Vesterosu - Page 2 Voting_barBuduci vladari/naslednici u Vesterosu - Page 2 Vote_rcap 
CRNIJASTREB (10420)
Buduci vladari/naslednici u Vesterosu - Page 2 Vote_lcapBuduci vladari/naslednici u Vesterosu - Page 2 Voting_barBuduci vladari/naslednici u Vesterosu - Page 2 Vote_rcap 
Princ Regar (9341)
Buduci vladari/naslednici u Vesterosu - Page 2 Vote_lcapBuduci vladari/naslednici u Vesterosu - Page 2 Voting_barBuduci vladari/naslednici u Vesterosu - Page 2 Vote_rcap 
LunarFang (9218)
Buduci vladari/naslednici u Vesterosu - Page 2 Vote_lcapBuduci vladari/naslednici u Vesterosu - Page 2 Voting_barBuduci vladari/naslednici u Vesterosu - Page 2 Vote_rcap 
Uno Nomesta (8868)
Buduci vladari/naslednici u Vesterosu - Page 2 Vote_lcapBuduci vladari/naslednici u Vesterosu - Page 2 Voting_barBuduci vladari/naslednici u Vesterosu - Page 2 Vote_rcap 
Nim (8274)
Buduci vladari/naslednici u Vesterosu - Page 2 Vote_lcapBuduci vladari/naslednici u Vesterosu - Page 2 Voting_barBuduci vladari/naslednici u Vesterosu - Page 2 Vote_rcap 

Maj 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Kalendar Kalendar


Buduci vladari/naslednici u Vesterosu

+9
Ket sa kanala
Princ Regar
Nim
Corto Maltese
do_balcaka
Nocnoi_Dozor
Oberin Martel
CRNIJASTREB
Srle
13 posters

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Buduci vladari/naslednici u Vesterosu - Page 2 Empty Re: Buduci vladari/naslednici u Vesterosu

Počalji od Ket sa kanala Pon 18 Feb 2013, 13:44

Mislim da je potpuno očigledno da je on Crnovatra. Zmajevi crni i crveni, lažni i pravi... Ko bi inače bio?
Ket sa kanala
Ket sa kanala

Broj poruka : 2648
Raspoloženje : ...
Reputacija : 482
Points : 3160
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Buduci vladari/naslednici u Vesterosu - Page 2 Empty Re: Buduci vladari/naslednici u Vesterosu

Počalji od do_balcaka Pon 18 Feb 2013, 13:45

Ja volim da verujem da je on Egon, tj da je ono za sta se predstavlja Smile
do_balcaka
do_balcaka
Lord od Užasnika
Lord od Užasnika

Broj poruka : 856
Godina : 35
Raspoloženje : Ja furam starke, a mala bi da fura spic papke!
Reputacija : 46
Points : 936
Datum upisa : 15.03.2012

https://www.facebook.com/balcakovic

Nazad na vrh Ići dole

Buduci vladari/naslednici u Vesterosu - Page 2 Empty Re: Buduci vladari/naslednici u Vesterosu

Počalji od Oberin Martel Pon 18 Feb 2013, 14:19

Ket sa kanala ::Mislim da je potpuno očigledno da je on Crnovatra. Zmajevi crni i crveni, lažni i pravi... Ko bi inače bio?
S jedne strane imamo teoriju da je Egon stvarno Targ i Regarov sin, i pretpostavka za do je da je Varis dovoljno spretan i okretan da ga trampi za redshirt bebu i izvuče iz KL u svoj konfuziji. A znamo da jeste.

S druge strane imamo teoriju da je Blekfajer, i pretpostavke za to su:
- Da je neki Blekfajer stvarno preživeo, iako je opštepoznato da nije (repriza Koningtona, što bi bilo kilavo pripovedanje).
- Da su u parenju sa strankinjama nekako zadržali Targovsku kosu i oči.
- Da postoji potomak približno istih godina kao rahmetli Egon.
- Da Varis iz nekog razloga odavno zna za i podržava Blekfajere iako znamo da je Targ lojalista.
- Da Varis laže mrtvog čoveka i samog sebe u epilogu Plesa.

Šta kaže Okamova britva na ovo?
Oberin Martel
Oberin Martel
Legendarni vojnik
Legendarni vojnik

Broj poruka : 2710
Godina : 43
Raspoloženje : E ja kuliram
Reputacija : 670
Points : 3442
Datum upisa : 19.02.2009

http://www.tolkien.rs

Nazad na vrh Ići dole

Buduci vladari/naslednici u Vesterosu - Page 2 Empty Re: Buduci vladari/naslednici u Vesterosu

Počalji od CRNIJASTREB Pon 18 Feb 2013, 14:46

Šta ako je sam Varis Crnovatra?
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 37
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Buduci vladari/naslednici u Vesterosu - Page 2 Empty Re: Buduci vladari/naslednici u Vesterosu

Počalji od Oberin Martel Pon 18 Feb 2013, 14:56

Buduci vladari/naslednici u Vesterosu - Page 2 The_colonel-char Now, this sketch is getting rather silly.
Oberin Martel
Oberin Martel
Legendarni vojnik
Legendarni vojnik

Broj poruka : 2710
Godina : 43
Raspoloženje : E ja kuliram
Reputacija : 670
Points : 3442
Datum upisa : 19.02.2009

http://www.tolkien.rs

Nazad na vrh Ići dole

Buduci vladari/naslednici u Vesterosu - Page 2 Empty Re: Buduci vladari/naslednici u Vesterosu

Počalji od CRNIJASTREB Pon 18 Feb 2013, 14:59

Heheheh... Ima teorija zašto brije glavu?
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 37
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Buduci vladari/naslednici u Vesterosu - Page 2 Empty Re: Buduci vladari/naslednici u Vesterosu

Počalji od Hokins Pon 18 Feb 2013, 15:23

Postoji teorija da je Varis crnovatra a da se njihova linija nastavlj kroz Varisevu sestru koja je udata za Ilirija .Nekako mi je ta teorija najlogicnija jer ne vidim razlog zasto bi Ilirio i Varis toliko podrzavali Targerijane.
Hokins
Hokins
Lord od Krajoluja
Lord od Krajoluja

Broj poruka : 3113
Godina : 39
Raspoloženje : Laughing Storm
Reputacija : 691
Points : 3838
Datum upisa : 29.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Buduci vladari/naslednici u Vesterosu - Page 2 Empty Re: Buduci vladari/naslednici u Vesterosu

Počalji od Oberin Martel Pon 18 Feb 2013, 15:45

Reality check: Targarjeni i Crnovatre su NEPRIJATELJI. Tako da je potpuno nelogično da hipotetički Varis Crnovatra podržava Targarjene. Na stranu to što se onda samo gomilaju pretpostavke što olakšava posao Okamovoj britvi.
Oberin Martel
Oberin Martel
Legendarni vojnik
Legendarni vojnik

Broj poruka : 2710
Godina : 43
Raspoloženje : E ja kuliram
Reputacija : 670
Points : 3442
Datum upisa : 19.02.2009

http://www.tolkien.rs

Nazad na vrh Ići dole

Buduci vladari/naslednici u Vesterosu - Page 2 Empty Re: Buduci vladari/naslednici u Vesterosu

Počalji od Nocnoi_Dozor Pon 18 Feb 2013, 15:48

I meni bi to bilo nelogično.
Nocnoi_Dozor
Nocnoi_Dozor
Vitez od Zimovrela
Vitez od Zimovrela

Broj poruka : 6765
Godina : 35
Raspoloženje : Ok
Reputacija : 260
Points : 7071
Datum upisa : 11.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Buduci vladari/naslednici u Vesterosu - Page 2 Empty Re: Buduci vladari/naslednici u Vesterosu

Počalji od Ket sa kanala Pon 18 Feb 2013, 21:23

Oberin Martel ::
Ket sa kanala ::Mislim da je potpuno očigledno da je on Crnovatra. Zmajevi crni i crveni, lažni i pravi... Ko bi inače bio?
S jedne strane imamo teoriju da je Egon stvarno Targ i Regarov sin, i pretpostavka za do je da je Varis dovoljno spretan i okretan da ga trampi za redshirt bebu i izvuče iz KL u svoj konfuziji. A znamo da jeste.

S druge strane imamo teoriju da je Blekfajer, i pretpostavke za to su:
- Da je neki Blekfajer stvarno preživeo, iako je opštepoznato da nije (repriza Koningtona, što bi bilo kilavo pripovedanje).
- Da su u parenju sa strankinjama nekako zadržali Targovsku kosu i oči.
- Da postoji potomak približno istih godina kao rahmetli Egon.
- Da Varis iz nekog razloga odavno zna za i podržava Blekfajere iako znamo da je Targ lojalista.
- Da Varis laže mrtvog čoveka i samog sebe u epilogu Plesa.

Šta kaže Okamova britva na ovo?

Ko je onda onaj lažni zmaj iz Deninih vizija i o kakvim crnim zmajevima Mokoro govori? A onda ima onaj dio kada pričaju Ilirio i Tirion, a Ilirio kaže "Crn ili crven, zmaj je i dalje zmaj"

Varis nikada nije rekao da je taj Egon o kome oni pričaju Regarov sin. Njegovo ime jeste Egon, ali on nije Egon VI, Regarov sin i naslijednik trona. A Varis nije Targovski lojalista nego podržava Blekfajere inače ne bi sijao razdor između kralja i princa.
Pročitaj ovo: http://www.reddit.com/r/asoiaf/comments/p844r/adwd_spoilers_and_speculation_septon_meribald/
Definitivno najbolji dokaz da je Egon zapravo Crnovatra.
Ket sa kanala
Ket sa kanala

Broj poruka : 2648
Raspoloženje : ...
Reputacija : 482
Points : 3160
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Buduci vladari/naslednici u Vesterosu - Page 2 Empty Re: Buduci vladari/naslednici u Vesterosu

Počalji od CRNIJASTREB Pon 18 Feb 2013, 21:26

Jeste.. Sijao je razdor.... Ko ono kaže šaputalo na uvo da Regar sprema puč na turniru...
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 37
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Buduci vladari/naslednici u Vesterosu - Page 2 Empty Re: Buduci vladari/naslednici u Vesterosu

Počalji od Oberin Martel Pon 18 Feb 2013, 21:54

Ko je onda onaj lažni zmaj iz Deninih vizija
Nije lažni zmaj, već samo laž.
o kakvim crnim zmajevima Mokoro govori?
Ne govori o crnim, već o tamnim. Uzgred, Drogon je crni zmaj Wink
Njegovo ime jeste Egon, ali on nije Egon VI, Regarov sin i naslijednik trona.
Znači ne laže jadnog Kevana, nego ga troluje? To je stvarno mnogo logičnije.
A Varis nije Targovski lojalista nego podržava Blekfajere inače ne bi sijao razdor između kralja i princa.
Regar je Džejmiju malo posle toga obećao da će se "stvari promeniti", zašto je teško poverovati da je stvarno kovao zaveru na famoznom turniru? Pošto je Regar osvedočeni psihopata koji je izazvao građanski rat samo da bi napumpao Lijenu i dobio treću glavu zmaja, nije teško poverovati da je imao još megalomanskih planova.
Oberin Martel
Oberin Martel
Legendarni vojnik
Legendarni vojnik

Broj poruka : 2710
Godina : 43
Raspoloženje : E ja kuliram
Reputacija : 670
Points : 3442
Datum upisa : 19.02.2009

http://www.tolkien.rs

Nazad na vrh Ići dole

Buduci vladari/naslednici u Vesterosu - Page 2 Empty Re: Buduci vladari/naslednici u Vesterosu

Počalji od Ket sa kanala Pon 18 Feb 2013, 22:20

Oberin Martel ::
Ko je onda onaj lažni zmaj iz Deninih vizija
Nije lažni zmaj, već samo laž.
Rekla je "lutkarev zmaj" ili u originalu "mummer's dragon". Ko je lutkar ako nije Ilirio?

o kakvim crnim zmajevima Mokoro govori?
Ne govori o crnim, već o tamnim. Uzgred, Drogon je crni zmaj Wink
To jednostavno nema smisla. Zašto bi on govorio o Drogonu? Kaže "Dragons old and young, true and false, bright and dark. And you. A small man with a big shadow, snarling in the midst of it all." Stari zmaj je Emon koji je u to vrijeme umirao (ili umro?), mladi zmajevi Deneris i Egon, pravi zmaj Deneris, lažni Egon, svijetli Deneris, tamni Crnovatra Egon. Ostalo je o Tirionu. I sad kako može biti logičnije da tamni znači Drogon? A taman i da znači, opet ostaje ono lažni.

Njegovo ime jeste Egon, ali on nije Egon VI, Regarov sin i naslijednik trona.
Znači ne laže jadnog Kevana, nego ga troluje? To je stvarno mnogo logičnije.
Ne troluje ga.
"Aegon has been shaped for rule before he could walk. He has been trained in arms, as befits a knight to be, but that was not the end of his education. He reads and writes, he speaks several tongues, he has studied history and law and poetry. A septa has instructed him in the mysteries of the Faith since he was old enough to understand them. He has lived with fisherfolk, worked with his hands, swum in rivers and mended nets and learned to wash his own clothes at need. He can fish and cook and bind up a wound, he knows what it is like to be hungry, to be hunted, to be afraid. Tommen has been taught that kingship is his right. Aegon knows kingship is his duty, that a king must put his people first, and live and rule for them".
Varis samo kaže da ne moraš biti kraljevske krvi da bi bio istinski kralj, a Egon i jeste najbolji za kraljevstvo jer, kako Varis kaže, zna kako je biti gladan, uplašen, progonjen, i radio je fizičke poslove dok Tomen ni prstom nije maknuo čitavog života niti će. Varis uvijek govori da on radi za kraljevstvo. Ko zna, možda je to čak i istina. Ali Martin nije mogao napisati kako Varis govori Kevanu "E znaš, on nije pravi Targarjen, ali će biti najbolji za kraljevstvo", jer to čuva kao iznenađenje pa mora ovako da ga komplikuje. Da je to stvarno pravi Egon, mislim da bi Varis rekao sve to malo direktnije, kako ga je izvukao u onom metežu i sve to. Po mom mišljenju, sav taj Varisov mali govor nema smisla. Trebao ga je jednostavno ubiti i završiti sa tim, bez ikakvog opravdanja, ali ovako je interesantnije zbog čitalaca.


A Varis nije Targovski lojalista nego podržava Blekfajere inače ne bi sijao razdor između kralja i princa.
Regar je Džejmiju malo posle toga obećao da će se "stvari promeniti", zašto je teško poverovati da je stvarno kovao zaveru na famoznom turniru? Pošto je Regar osvedočeni psihopata koji je izazvao građanski rat samo da bi napumpao Lijenu i dobio treću glavu zmaja, nije teško poverovati da je imao još megalomanskih planova.[/quote]
Svi koji su ga poznavali tvrde drugačije, da je bio inteligentan i častan čovjek, a ne lud kao njegov otac i da je između njega i Lijene postojala ljubav. Možda i jeste tako kao što pričaš, ali i dalje nisi objasnio simboliku one priče o "Staroj gostionici" koja je po meni najjači dokaz da je Egon zapravo Crnovatra. Ne vjerujem da je to obični filler.
Ket sa kanala
Ket sa kanala

Broj poruka : 2648
Raspoloženje : ...
Reputacija : 482
Points : 3160
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Buduci vladari/naslednici u Vesterosu - Page 2 Empty Re: Buduci vladari/naslednici u Vesterosu

Počalji od азор ахаи Pon 18 Feb 2013, 23:26

Било би кул да је Егон уствари Блекфајер (не, немојмо преводити презимена на српски!). Само немам прави доказ за то.
И није ми јасно зашто толико људи процењује Џејмија као глупог.
азор ахаи
азор ахаи
Lord zaštitnik Juga
Lord zaštitnik Juga

Broj poruka : 2440
Raspoloženje : there is no order as pure as this storm
Reputacija : 428
Points : 2916
Datum upisa : 02.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Buduci vladari/naslednici u Vesterosu - Page 2 Empty Re: Buduci vladari/naslednici u Vesterosu

Počalji od Oberin Martel Pon 18 Feb 2013, 23:27

Ko je lutkar ako nije Ilirio?
Lutkar je Varis, to mu je i bukvalno bila profesija. A to što Egon igra na strunama koje Varis mrda ne znači da je lažni zmaj.
To jednostavno nema smisla. Zašto bi on govorio o Drogonu? Kaže "Dragons
old and young, true and false, bright and dark. And you. A small man
with a big shadow, snarling in the midst of it all." Stari zmaj je Emon
koji je u to vrijeme umirao (ili umro?), mladi zmajevi Deneris i Egon,
pravi zmaj Deneris, lažni Egon, svijetli Deneris, tamni Crnovatra Egon.
Ostalo je o Tirionu. I sad kako može biti logičnije da tamni znači
Drogon? A taman i da znači, opet ostaje ono lažni.
Ja i ne kažem da govori o Drogonu, lepo sam rekao da dark nije isto što i black, i može da se odnosi na Denine podivljale zmajeve, na Melisandrinog kamenog zmaja (keyword: dark sorcery), na samu Deneris i na bilo kog hipotetičkog secret Targa. Dok se vizija ne ostvari sve opcije su otvorene.
Varis samo kaže da ne moraš biti kraljevske krvi da bi bio istinski kralj
Ne kaže. I opet uzgred, Crnovatre jesu kraljevska krv.
Da je to stvarno pravi Egon, mislim da bi Varis rekao sve to malo direktnije, kako ga je izvukao u onom metežu i sve to.
Po Kevanovoj reakciji se jasno vidi na kog Egona misli, tako da ostaje činjenica - ili je Egon targ, ili Varis troluje ili laže ili je Martin diletant.
Po mom mišljenju, sav taj Varisov mali govor nema smisla. Trebao ga je
jednostavno ubiti i završiti sa tim, bez ikakvog opravdanja, ali ovako
je interesantnije zbog čitalaca.
E sa ovim moram da se složim, taj govor je bio poslednji klin u kovčegu na sahrani zvanoj Ples sa zmajevima, pravi klišeizirani zloćin govor, još da je Varis pustio brčiće, pa da može da ih uvrće dok deklamuje...
Možda i jeste tako kao što pričaš, ali i dalje nisi objasnio simboliku
one priče o "Staroj gostionici" koja je po meni najjači dokaz da je Egon
zapravo Crnovatra. Ne vjerujem da je to obični filler.
Kako fluff pričica može da bude dokaz za bilo šta? To mi je po besmislenosti u rangu sa onim da su suze Bovena Marša i "dim" iz Džonovih rana ispunjenje AA proročanstva.
Oberin Martel
Oberin Martel
Legendarni vojnik
Legendarni vojnik

Broj poruka : 2710
Godina : 43
Raspoloženje : E ja kuliram
Reputacija : 670
Points : 3442
Datum upisa : 19.02.2009

http://www.tolkien.rs

Nazad na vrh Ići dole

Buduci vladari/naslednici u Vesterosu - Page 2 Empty Re: Buduci vladari/naslednici u Vesterosu

Počalji od азор ахаи Pon 18 Feb 2013, 23:29

Мислим да Варис не би лагао умирућег човека, баш нема ни једног разлога за то.
азор ахаи
азор ахаи
Lord zaštitnik Juga
Lord zaštitnik Juga

Broj poruka : 2440
Raspoloženje : there is no order as pure as this storm
Reputacija : 428
Points : 2916
Datum upisa : 02.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Buduci vladari/naslednici u Vesterosu - Page 2 Empty Re: Buduci vladari/naslednici u Vesterosu

Počalji od Oberin Martel Pon 18 Feb 2013, 23:45

I živo me zanima kako u praksi zamišljate celu tu Egon Blekfajer Iliriov sin petljanciju?

Varis: Ilirio tebra, Regar je priženio neku Dornjanku, i sitna đeca će uskoro, aj' ti počni da prčiš ovu tvoju crnu vatrenu, treba nam jedan čejndžling za opasnu kombinaciju koju sam smislio. Žgebče mora da bude istog pola kao Regarovo, i da ima Targovsku kosu i oči. Al' ne brini, doveo sam čuvenog senkovesca iz Ašaja, doktora Miodraga Stojiljkovića, on će sve da sredi sa par 'njekcija. Samo moraćeš da se odrekneš sopstvenog deteta, i da ga kad odraste pošalješ međ neprijatelje koji će do kraja života pokušati da mu dođu glave. Al' nema frke, ja ću da ga pazim, k'o Erisa ću da ga čuvam tebra!
Oberin Martel
Oberin Martel
Legendarni vojnik
Legendarni vojnik

Broj poruka : 2710
Godina : 43
Raspoloženje : E ja kuliram
Reputacija : 670
Points : 3442
Datum upisa : 19.02.2009

http://www.tolkien.rs

Nazad na vrh Ići dole

Buduci vladari/naslednici u Vesterosu - Page 2 Empty Re: Buduci vladari/naslednici u Vesterosu

Počalji od Chandrian Uto 19 Feb 2013, 04:58

Starkovi - Rikon
Tuliji - Edmur
Lanisteri - Tirion
Erini - Henri
Grejdžoji - Aša
Barateoni - Širin
Tireli - Vilas
Marteli - Tristan
Targarjeni - Deneris (al nešto mislim da će umreti u velikoj borbi protiv Tuđina, mali Egon mi je suviše nestabilan da poživi dovoljno dugo, pogotovo bez Koningtona)
Chandrian
Chandrian
Kralj Rojnara, Andala i Prvih ljudi, gospodar Sedam kraljevstava
Kralj Rojnara, Andala i Prvih ljudi, gospodar Sedam kraljevstava

Broj poruka : 5140
Godina : 32
Raspoloženje : ^
Reputacija : 604
Points : 5794
Datum upisa : 21.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Buduci vladari/naslednici u Vesterosu - Page 2 Empty Re: Buduci vladari/naslednici u Vesterosu

Počalji od CRNIJASTREB Uto 19 Feb 2013, 11:53

Oberin Martel ::I živo me zanima kako u praksi zamišljate celu tu Egon Blekfajer Iliriov sin petljanciju?

Varis: Ilirio tebra, Regar je priženio neku Dornjanku, i sitna đeca će uskoro, aj' ti počni da prčiš ovu tvoju crnu vatrenu, treba nam jedan čejndžling za opasnu kombinaciju koju sam smislio. Žgebče mora da bude istog pola kao Regarovo, i da ima Targovsku kosu i oči. Al' ne brini, doveo sam čuvenog senkovesca iz Ašaja, doktora Miodraga Stojiljkovića, on će sve da sredi sa par 'njekcija. Samo moraćeš da se odrekneš sopstvenog deteta, i da ga kad odraste pošalješ međ neprijatelje koji će do kraja života pokušati da mu dođu glave. Al' nema frke, ja ću da ga pazim, k'o Erisa ću da ga čuvam tebra!
Ili samo ti nju oplođavaj nije bitan pol... Pa ćemo prema onome što ti sklepas praviti planove... Ako bude curica... Godine nisu bitne... Ko će znati koliko stvarno ima godina.... Neće napredna hemija i forenzika još 2000 godina doći
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 37
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Buduci vladari/naslednici u Vesterosu - Page 2 Empty Re: Buduci vladari/naslednici u Vesterosu

Počalji od do_balcaka Uto 19 Feb 2013, 15:33

азор ахаи ::Било би кул да је Егон уствари Блекфајер (не, немојмо преводити презимена на српски!). Само немам прави доказ за то.
И није ми јасно зашто толико људи процењује Џејмија као глупог.

WTF? Treba da postujemo prevod!!!
do_balcaka
do_balcaka
Lord od Užasnika
Lord od Užasnika

Broj poruka : 856
Godina : 35
Raspoloženje : Ja furam starke, a mala bi da fura spic papke!
Reputacija : 46
Points : 936
Datum upisa : 15.03.2012

https://www.facebook.com/balcakovic

Nazad na vrh Ići dole

Buduci vladari/naslednici u Vesterosu - Page 2 Empty Re: Buduci vladari/naslednici u Vesterosu

Počalji od Nim Uto 19 Feb 2013, 15:37

Balcak, glavni zagovornik prevodjenja imena Very Happy Very Happy
Nim
Nim
Kraljica Rojnara, Andala i Prvih ljudi, gospodarica Sedam kraljevstava
Kraljica Rojnara, Andala i Prvih ljudi, gospodarica Sedam kraljevstava

Broj poruka : 8274
Godina : 36
Raspoloženje : kiselo grozdje :P
Reputacija : 387
Points : 8677
Datum upisa : 13.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Buduci vladari/naslednici u Vesterosu - Page 2 Empty Re: Buduci vladari/naslednici u Vesterosu

Počalji od do_balcaka Uto 19 Feb 2013, 16:06

Glavni zagovornik maternjeg jezika Very Happy
do_balcaka
do_balcaka
Lord od Užasnika
Lord od Užasnika

Broj poruka : 856
Godina : 35
Raspoloženje : Ja furam starke, a mala bi da fura spic papke!
Reputacija : 46
Points : 936
Datum upisa : 15.03.2012

https://www.facebook.com/balcakovic

Nazad na vrh Ići dole

Buduci vladari/naslednici u Vesterosu - Page 2 Empty Re: Buduci vladari/naslednici u Vesterosu

Počalji od азор ахаи Uto 19 Feb 2013, 22:25

Не разумем у чему је неспоразум. Наша граматика налаже да страна имена и презимена не преводимо на српски језик, већ записујемо онако како се изговарају. Значи не Црноватра, него Блекфајер. Е сад, друга ствар су Снежни, Речни и сл...
Ево примера ради, у немачком језику велика већина презимена има јасно значење (кажемо, лупам, госпођа Берта Бауман и господин Томас Ман, а не гђа Берта Градитељ и гдин Томас Човек). Нисам сада лектор, али за ово сам сигуран. Smile
азор ахаи
азор ахаи
Lord zaštitnik Juga
Lord zaštitnik Juga

Broj poruka : 2440
Raspoloženje : there is no order as pure as this storm
Reputacija : 428
Points : 2916
Datum upisa : 02.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Buduci vladari/naslednici u Vesterosu - Page 2 Empty Re: Buduci vladari/naslednici u Vesterosu

Počalji od milan.milosewic Sre 20 Feb 2013, 02:22

Koji bejahu ti Blekfajeri, nikako da se setim?
milan.milosewic
milan.milosewic

Broj poruka : 192
Godina : 38
Raspoloženje : raspolozen
Reputacija : 3
Points : 199
Datum upisa : 31.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Buduci vladari/naslednici u Vesterosu - Page 2 Empty Re: Buduci vladari/naslednici u Vesterosu

Počalji od Chandrian Sre 20 Feb 2013, 02:27

Chandrian
Chandrian
Kralj Rojnara, Andala i Prvih ljudi, gospodar Sedam kraljevstava
Kralj Rojnara, Andala i Prvih ljudi, gospodar Sedam kraljevstava

Broj poruka : 5140
Godina : 32
Raspoloženje : ^
Reputacija : 604
Points : 5794
Datum upisa : 21.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Buduci vladari/naslednici u Vesterosu - Page 2 Empty Re: Buduci vladari/naslednici u Vesterosu

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu