WORLD OF WESTEROS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 

 


Rechercher Napredna potraga

Zadnje teme
» Spam Tema....
od Nim Ned 14 Apr 2024, 04:08

» Sta trenutno slusate
od Zevs86 Sub 03 Feb 2024, 23:56

» Slike prirode nam majke
od Lala Pet 26 Maj 2023, 21:46

» Predstavite nam se....
od Assassin Pet 28 Apr 2023, 18:23

» Robert Džordan "Točak vremena"
od Uno Nomesta Pon 26 Sep 2022, 14:57

» Robin Hobb - Vidovnjaci
od Zevs86 Uto 29 Dec 2020, 15:25

» Stiven Erikson- Malaska knjiga palih
od Assassin Pon 13 Apr 2020, 10:31

» Igrice (Generalno)
od Lord M. Pet 03 Apr 2020, 12:33

» Sta sada citate?
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:58

» Winter Is Coming...to HBO
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:55

» Dela, po povoljnoj ceni.
od Vazarius Uto 10 Mar 2020, 08:25

» Srećna 2o2o!
od Assassin Uto 07 Jan 2020, 12:43

» Serije koje volite / trenutno pratite
od Assassin Uto 12 Nov 2019, 16:54

» Silmarilion
od Vazarius Čet 31 Okt 2019, 09:38

» Jezik Čitanja
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:23

» Novi filmovi i filmske novosti
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:19

» "Vukodav" - Marija Semjonova
od Zevs86 Pet 25 Jan 2019, 10:49

» Demon Cycle - Peter V. Brett [spoiler]
od Vazarius Uto 08 Jan 2019, 14:44

» Srećna 2o19!
od Areal Sre 02 Jan 2019, 20:56

» Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"
od Vazarius Pet 19 Okt 2018, 12:46

Pristupi

Zaboravio sam šifru

Ko je trenutno na forumu
Imamo 9 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 9 Gosta :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 84 dana Pet 20 Sep 2013, 17:16
Naj bolji poslanici
Зимоврел (15838)
Za i protiv - Page 16 Vote_lcapZa i protiv - Page 16 Voting_barZa i protiv - Page 16 Vote_rcap 
Sparkling Comet (15528)
Za i protiv - Page 16 Vote_lcapZa i protiv - Page 16 Voting_barZa i protiv - Page 16 Vote_rcap 
Assassin (13622)
Za i protiv - Page 16 Vote_lcapZa i protiv - Page 16 Voting_barZa i protiv - Page 16 Vote_rcap 
Zevs86 (11916)
Za i protiv - Page 16 Vote_lcapZa i protiv - Page 16 Voting_barZa i protiv - Page 16 Vote_rcap 
Zandrin (10789)
Za i protiv - Page 16 Vote_lcapZa i protiv - Page 16 Voting_barZa i protiv - Page 16 Vote_rcap 
CRNIJASTREB (10420)
Za i protiv - Page 16 Vote_lcapZa i protiv - Page 16 Voting_barZa i protiv - Page 16 Vote_rcap 
Princ Regar (9341)
Za i protiv - Page 16 Vote_lcapZa i protiv - Page 16 Voting_barZa i protiv - Page 16 Vote_rcap 
LunarFang (9218)
Za i protiv - Page 16 Vote_lcapZa i protiv - Page 16 Voting_barZa i protiv - Page 16 Vote_rcap 
Uno Nomesta (8868)
Za i protiv - Page 16 Vote_lcapZa i protiv - Page 16 Voting_barZa i protiv - Page 16 Vote_rcap 
Nim (8274)
Za i protiv - Page 16 Vote_lcapZa i protiv - Page 16 Voting_barZa i protiv - Page 16 Vote_rcap 

April 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Kalendar Kalendar


Za i protiv

+19
Lord M.
Fulgrim
Nocnoi_Dozor
Vazarius
Princ Regar
Lothesse
Вештица
Oberin Martel
Окир
LunarFang
Ket sa kanala
Kian The Nephilim
Uno Nomesta
Zandrin
Prince of Ravens
азор ахаи
Zevs86
CRNIJASTREB
Зимоврел
23 posters

Strana 16 od 17 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17  Sledeći

Ići dole

Za i protiv - Page 16 Empty Re: Za i protiv

Počalji od VojaLu Ned 15 Dec 2013, 18:02

Ne mogu sateliti sve da snime Vaz. Kamere na javnom mestu za koje se zna da su tu nisu problem. Problem oko privatnosti svodi se na to ko može da koristi snimke i u kojim situacijama.
Ono što se u poslednje vreme radi na polju privatnosti je da se na snimcima pomoću algoritama, dakle automatski, detektuje mesto na slici gde se nalazi lice, kako bi se isto zamaglilo.
Inače, veću povredu privatnosti imate na fejsbuku gde algoritam prepoznaje vaše lice. Npr. ako postavite slike, videćete da fejsbuk predlaže vaše prijatelje da ih tagujete na osnovu algoritma za prepoznavanje lica. Ovim načinom fejsbuk ima bazu lica svih nas, kome to treba ne znam...
VojaLu
VojaLu
Savant
Savant

Broj poruka : 5172
Godina : 42
Raspoloženje : Radioaktivno
Reputacija : 829
Points : 6055
Datum upisa : 22.05.2012

https://www.facebook.com/vojalu

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 16 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Vazarius Ned 15 Dec 2013, 18:14

Ma nece Ameri nama da kazu sta sve mogu Vojomire   Wink . 
A to za Fejsbuk su stvarno opasni. Sve znaju i prepoznaju.
Vazarius
Vazarius
Gospodar Brzorečja
Gospodar Brzorečja

Broj poruka : 3077
Raspoloženje : koracanje
Reputacija : 237
Points : 3432
Datum upisa : 27.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 16 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Gost Čet 26 Dec 2013, 00:47

avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 16 Empty Re: Za i protiv

Počalji od LunarFang Čet 26 Dec 2013, 13:54

Protiv. Ispisi se i pocni ispoctka kad vec do sad nisi zavrsio/la. Razumem da se nema para, uslova, nesto iskrsne, teska situacija, ali da se sto godina vuces s indeksom i zauzimas mesto nekome ko svsrno hoce da radi jer tebi puca prsluk da nesto stvarno urads od zivota, to nikako.
LunarFang
LunarFang
Lord od Besnog Rta
Lord od Besnog Rta

Broj poruka : 9218
Godina : 33
Raspoloženje : kako kad
Reputacija : 368
Points : 9664
Datum upisa : 21.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 16 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Зимоврел Čet 23 Jan 2014, 13:23

Are you for or against child labor?
Зимоврел
Зимоврел
Gospa od Zimovrela
Gospa od Zimovrela

Broj poruka : 15838
Godina : 38
Raspoloženje : :)
Reputacija : 2659
Points : 18693
Datum upisa : 09.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 16 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Lord M. Čet 23 Jan 2014, 13:33

ja sam za to da se djeca od malih nogu uče radnim navikama, ali da izdržavaju svoju porodicu radeći u nehumanim uslovima po 10 sati dnevno je sasvim druga priča.
Lord M.
Lord M.
Zapovednik Belih plaštova
Zapovednik Belih plaštova

Broj poruka : 4090
Godina : 34
Raspoloženje : idealno
Reputacija : 276
Points : 4416
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 16 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Zevs86 Čet 23 Jan 2014, 13:46

Apsolutno protiv!!! Deca treba da budu deca, i da imaju makar taj period zivota u kom mogu bezbrizno da zive... Bogovi znaju da ce se muciti kasnije Wink
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 16 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Зимоврел Čet 20 Feb 2014, 13:41

Слажем се и ја сам против дечјег рада...
А шта мислите о концепту стварања Сједињених европских држава? Да ли сте за или против? Како би све то изгледало са социо-економско-политичке тачке гледишта?
Anyone given it a thought?
Зимоврел
Зимоврел
Gospa od Zimovrela
Gospa od Zimovrela

Broj poruka : 15838
Godina : 38
Raspoloženje : :)
Reputacija : 2659
Points : 18693
Datum upisa : 09.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 16 Empty Re: Za i protiv

Počalji od CRNIJASTREB Čet 20 Feb 2014, 13:50

protiv je bi nas iz siromašnih zemalja pretvorili u svoju služinčad i smatrali nas crncima euro zone....
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 36
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 16 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Zandrin Čet 20 Feb 2014, 13:57

CRNIJASTREB ::protiv je bi nas iz siromašnih zemalja pretvorili u svoju služinčad i smatrali nas crncima euro zone....
slazem se
Zandrin
Zandrin
Zakleta sestra
Zakleta sestra

Broj poruka : 10789
Raspoloženje : op trt gevezen zajn
Reputacija : 857
Points : 11712
Datum upisa : 29.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 16 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Zevs86 Čet 20 Feb 2014, 14:07

Зимоврел ::Слажем се и ја сам против дечјег рада...
А шта мислите о концепту стварања Сједињених европских држава? Да ли сте за или против? Како би све то изгледало са социо-економско-политичке тачке гледишта?
Anyone given it a thought?

To je upravo poenta EU. Da se napravi kisobran- klaster- naddrzavni entitet koji bi imao funkciju zastitnika svih svojih delova, i postane pogonski motor i mozak njihovog pravilnog razvoja. Tokom svake godine studiranja sam imao brojne studije slucaja, i primera zasnovanih na EU. Mogao bi da trabunjam danima o tome Very Happy
Ja sam apsolutno za, samo sto je tesko baratati glomaznim birokratskim telima koji se na brzinu stvore oko bilo koje velike organizacije i ogroman izazov voditi sve vidove politike( ekonomska, fiskalna, vojna, granicna, razvojna i itd) bez apsolutne kontrole i pravih mehanizama koji omogucavaju efikasno i pravovremeno donosenje odluka. Evropa ujedinjena ekonomski/ industrijski/ politicki/ vojno je znatno bolja i stabilnija kako za pojedinacnog gradjanina kako i za pojedinacne drzave i regione. Empirijski dokazano sa iz vise aspekata. Mada brojni demagozi vole da govore nasuprot, igrajuci na razne emotivne/ psiholoske/ socioloske karte kako bi se domogli odredjenog birackog tela koje bi im omogucilo neku moc i uticaj. Svedoci smo takvih delovanja proteklih desetak godina, i ona nam nista dobro nisu donela vec samo usporila i kocila razvoj i tranziciju. Sve drzave su koje su prosle kroz tranziciju i usle u EU su imale OGROMNU korist od toga na velikom broju polja( od porasta BDP-a, do razvoja i izgradnje infrastrukture, do vece vladavine prava, i drasticnog podizanja standarda zivota i uslova zivljenja) .

@Jastreb @Zan Na osnovu cega to tvrdite? Sta dobijate i sta gubite ostankom van tog entiteta, i obrnuto?
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 16 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Uno Nomesta Čet 20 Feb 2014, 16:14

Totalno sam protiv toga... šta više, moje lično mišljenje je da EU treba prestati da postoji...

A to da su sve zemlje "imale OGROMNU korist" nije baš tačno...
Uno Nomesta
Uno Nomesta
Zapovednik Istočne Morobdije
Zapovednik Istočne Morobdije

Broj poruka : 8868
Godina : 28
Raspoloženje : lepo
Reputacija : 259
Points : 9201
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 16 Empty Re: Za i protiv

Počalji od CRNIJASTREB Čet 20 Feb 2014, 17:19

za početak zevse EU je propao projekat....ulaskom novih članica tj svakim novim ulaskom ona slabi...idealna je ona za 12-15 zemalja, ali što je glomaznija to je sporija... ciljevi njenih širenja su prosti-želi da se dokopa resursa koji su joj na normalnom slobodnom.tržištu skupi... Ta i takva zajednica bi kao i sve druge imala za cilj da štiti više klase(ko npr u SAD gdje su se spašavale banke, kompanije i konglomerati od propadanja državnim parama, a radnici su masovno otpuštani, iako su pare legle, a spas došao, prosto bogata gamad se još više obogatila i zaradila, njima krize nije bilo).. da jedna država može sasvim fino da funkcioniše i razvija se zahvaljujući samo svojim resursima i naporima to je dokazala Norveška, pa i Švajcarska(mada su oni drugi kalibar)... što se tiče norveške, oni su odbili EU i ništa im ne fali... sad će neko reći mentalitet je drugačiji... kada ima volje mentalitet se mijenja... njihov mentalitet je nekad bio gusarenje, nasilje i rat... danas su to neki drugi ljudi ko da nemaju kao vikinške krvi... mi i kada uđemo u tu eu bićemo građani drugog reda, kao što su Poljaci i ostali(+ poljacima su kao nešto naklonjeni)... u zapadnoj evropi raste ksnenofobizam, iako to zataškavaju i guraju pod tepih... francuzi mrze arape,.muslimane i crnce, njemci turke(našli zamjenu za jevreje) itd, itd... oni smatraju da im doseljenici kvare društvu, da im kradu poslove... s druge strane doseljenici se nisu integrisali kao npr u SAD, već i dalje se osjećaju strancima bez obzira na sve uslove i poslove... ipak oni rade teže i manje plaćene poslove... a domiicili ih i pored toga gledaju sa visine... ko to poriče obični je demagog i utopista ili čak plaćenik(ala ceda beli prah) ili one pojave na političkoj sceni koje tvrde na naše ništa ne valja a zapadno ***** miriše ko ljubičica...
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 36
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 16 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Zevs86 Čet 20 Feb 2014, 21:43

@Jastra Kako uopste mozes da poredis Norvesku sa bilo kojom zemljom?!? O kakvom bre gusarenju ti govoris? Kakvi bre pirati? Na osnovu cega mozes da poredis Norvesku sa nama? Nemaju dodirne tacke sa skoro  nijednom zemljom u Evropi. Najveci basen gasa i nafte u Evropi, mali broj stanovnika a ogromna zemlja, koja je odlicno uredjena. Ako bi im oduzeo svu zaradu od nafte i gasa onda bi mogao da ih uporedis sa recimo Svedskom ili Finskom, ovako oni su van svake kategorije.
Isto kao i Svajcarska. Jednostavno nisu za poredjenje. I mrzim takve stvari da cujem, jer nisu realna poredjenja. Razumem da poredis recimo nas i Cesku, Slovacku, Bugarsku, u nekim slucajevima Poljsku i Madjarsku. Ne mozes nas porediti nikako sa Norveskom ili Svajcarskom, jer to govoriti je cista demagogija. Sto se tice mrznje i kod nas mrze rome i siptare, i ispod oka gledaju sve ostale u vecini slucajeva i? Vecina ljudi u EU je sasvim tolerantna i multikulturno orijentisana. Nemaju problem sa tim sto je neko drugaciji dokle god ne pravi problem.
Uostalom ako te zaista interesuju konkretni podaci o svakoj od zemalja, mozes da ih saznas potrebno je samo da uporedis statistike sto se tice stopa nezaposlenosti/ BDP-a i ostalih pokazatelja pre ulaska i nakon ulaska. Npr Portugalija je iz samih bespovratnih fondova EU  znacajno poboljasla infrastrukturu same zemlje ( putevi, autoputevi, pruge i itd) . Irska je uradila uz pomoc EU ogromne reforme pravosudnog i obrazovnog sistema. Sve je dostupno, ako zelis da saznas.
Subjektivni osecaj imigranata je uglavnom isti u svim zemljama, ja npr nisam cuo da je u nekoj zemlji proces integracije lak. Normalno je te spuca nostalgija i da ti sve tesko pada. Da ako ne pricas jezik i ni ne trudis se da prihvatis kulturu gledaju drugacije nego svog komsiju. Koji zivi ceo zivot pored njih. Zasto uopste govoris o bogatasima na taj nacin MI protiv NJIH? Teorija zavere u najavi  Masoni, Iluminati, Ancient Aliens Very Happy

@Uno Koja zemlja clanica nije imala ogromnu korist od ulaska? Hajde mi molim te navedi jednu? Ne razumem sta zelis da kazes? Na osnovu kojih cinjenica to tvrdis? Sta zapravo znas o EU, osim da zelis da prestane da postoji? Na koji nacin te vredja taj pojam, i zasto se osecas ugrozeno zbog toga?
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 16 Empty Re: Za i protiv

Počalji od CRNIJASTREB Čet 20 Feb 2014, 23:01

statistika kontra socioloških studija i istraživanja? ja tebi govorim da to propada ti meni pričaš o portugalu i irskoj, a zamjeras Norvešku? a zašto se ne bi poredili sa Norveškom? mi imamo šume, ugalj, pijaću vodu, solidne površine obradivog zemljišta, mnogo povoljniju klimu, po bosni imamo i neiskoristana nalazišta nafte(nalazi se na velikim dubinama, a iz nekog razloga niko nije nikad pokrenuo proces eksploatacije)... onda ti misliš da su norvežani preko noći dostigli taj nivo? ne znam znaš li ali ti krajevi su bili poznati po Vikinzima, gusarenju, zilion nekih podjela itd...
a što se tiče da su tolerantni i multikulturni pa to se odlično vidi iz raznih sve učestalijih rasnih i etničkih sukoba po prije svega francuskoj...
ti misliš da će nama biti bolje kad uđemo u EU? kad sve cijene odu gore, a plate ostanu iste, kada nas proizvodi sa eu tržišta preplave jer su konkurentniji i jeftiniji od naših? kada i ono malo firmi skroz propadne, a ostale možda kupi neki švabo, pa počne srati kako srbi neće da rade a plate im povećao 10%... jes vala sa 300 digao na 330, ubismo se od sreće...
možemo mi svi odlično sarađivati i.biti.srećni i.ravnopravni... prosto je, samo da oni budi malo siromašniji a mi malo bogatiji, ne trebaju nam nadrzave, dovoljni su trgovinski sporazumi koji.će se poštovati... ali jes malo morgen... da bi mi kupio kuću što.jeftinije prvo je malo potpali sjebe pa mi da sicu... na to ne pristajem i to mi ne treba... evo vidiš sada hoće od ukrajine nešto pa ce stvoriti građanski rat... žao je njima ljudi, ali profit je profit ko te yebe obični covjece.... ne može se sve gledati očima statistike, jedine matematičke grane.kojom se može manipulisati....
ne zevse ovo nisu riječi demagoga već kvalifikovanog komunikologa i politikologa....
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 36
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 16 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Zevs86 Pet 21 Feb 2014, 15:04

@Jastreb Razumem sta zelis da kazes, samo ne prihvatam to sto govoris na taj nacin kao i ti. Deluje mi kao da pricas iz ugla: casa je polomljena i nema ni kapi tecnosti u njoj vec par gutljaja otrova. Doka ja to vidim kao obicnu casu neodredjene tecnosti koja je polupuna. Postoji neka izreka koja kaze nesto ovako: onaj ko ne zeli da vidi/ uvidi/ sazna/ nauciti taj nece videti/ uvideti/ saznati/ nauciti. Nekako mi ti spadas u tu kategoriju sto se tice ove teme, delujes povredjeno i kao da te sama tema dira u srce. Ne zelis da priznas da postoje veliki benefiti u celom tom poretku stvari kako i za naddrzavu, tako i za njene manje komponente, pa sve do gradjanina istih. Mi nemamo nista slicno sa Norveskom osim to sto smo iste rase i zbog toga delimo slicne karakteristike, osobine i potrebe i pripadamo geografski istom kontinentu. Sve ostalo prestaje. Klima im je drugacija, kultura, ekonomija ( u svakom smislu i sve sto je vezano za nju) , gustina naseljenosti i ostali demografski pokazatelji, drugacija istorij ( ni priblizno slicna sa nasom) . I ti meni kazes kako i mi i oni imamo sume? oO? Zaista? O nekim nalazistima nafte koji "postoje" negde u Bosni? To su tvoji argumenti o slicnostima? Govoris o Norvezanima kao da su bili pirati do pre godinu dana, a ne kao da je to bilo pre sto ili vise stotina godina. To sto ti govoris zvuci bas kao demagogija, nekako, negde, nekada bez potkrepljujucih cinjenica. Govoris o tvom subjektivnom osecaju i emotivnim razmisljanjima na spomenutu temu, a ja tebi o konkretnim podacima i onome sto je zaista napravljeno, uradjeno, postignuto. Videces to ako zelis, samo trebas da istrazis. Zar vas nisu kao novinare ucili tome, da trebate da istrazujete i ispitujete dokle ne dodjete do srzi? Ne razumem tu tvoju notu sa kojom vodis ovaj razgovor. Imam osecaj kao da se duris, ljutis i govoris kroz zube od besa na ovu temu. Ako je tako, necu vise da pricam o ovome sa tobom Za i protiv - Page 16 3250678809  Ne zelim da se svadjam, vec da raspravljam. Mene ova tema ne pogadja licno i emotivno, ja sam hladne glave izucavao, istrazivao i posmatrao godinama ono sto me je zanimalo da bi izgradio svoj stav o tome jer me je kopkalo da saznam sve. Kazes da je statistika varljiva i da se da manipuliati njome, i sa tim se slazem. Moj profesor je rekao ovako, citiram: " Statistika je kur*a. " I slazem se njim da ume da bude. Sve zavisi od onog koji trazi ispitivanje, i na koji nacin ga obradjuje i iz kog ugla prilazi svemu. Necu reci da ista od tog procesa moze lako da se zavrsi, i da nece biti gubitaka i da ce biti lako. Nijedna zemlja nije prosla lako kroz njega, i mi cemo morati kad tad da posecemo trule grane i  platimo ono sto moramo. Predugo odlazemo mnoge stvari, i to ce samo vise da nas kosta.
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 16 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Gost Pet 21 Feb 2014, 17:44

Kilometarska rasprava Smile
Znas kako Zevse ,ovo sve sto ti kazes zvuci krasno i bajno ,skoro kao da je neki politicar ispricao :)Tako bi mozda eu trebala da izgleda,kao i sama demokratija sto bi trebala da bude.Nazalost eu nije ni slicna onome sto kazu da jeste.Neki ce ti reci i da u njoj cuci maskirani nacizam,sto i nije daleko od istine.Ovo da su svi pod eu jednaki je nista drugo do apsurd.Zna se dobro ko su domino zemlje i zna se ko su sitne i nebitne zemljice treceg sveta koje sluze samo da se muzu.Bar bi mi ovde na balkanu trebali toga biti svesni ,s obzirom da je nas muzao ko je i kako stigao.Lepo je biti optimistican u svakom pogledu ,ali oko ovakvih stvari treba biti hladno realan.Nije "njima" stalo do naroda ni najmanje i to nije nikakva teorija zavere .Sto bi moj stari profa sociologije rekao ,to je logika kapitalizma ,profit ispred coveka.Jeste stravicno kad se tako kaze,ali je i istina.Evo recimo samo iz primera libije,ili ovih demonstracija predhodnih godina po citavoj evropi kako policija mlati ljude po komandi ,onom ko gleda sve moze biti jasno.Nema tu nicega humanog i u ime naroda.

Jos bih samo za eu dodao da i jeste ideja iz nacisticke nemacke,tj evropa od urala do atlantika.Nemci su danas na visokom polozaju,euro je nemacka marka .Jos jedna zanimljiva cinjenica ,komanda nemackog kfora je na istom polazaju u prizrenu gde je bila i u vreme drugog svetskog rata  Smile(malo van teme ali u sklopu)
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 16 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Zevs86 Pet 21 Feb 2014, 20:10

@Elend Koji si ti lik :DPrikriveni nacizam? oO? Jel ti uopste znas koliki problem je bio da Francuska i Nemacka koegzistiraju jedna pored druge a da ne ratuju? Sve se to promenilo nakon sto su poceli da saradjuju ekonomski kroz razne prve zajednice koje su osnovane( prva je bila Evropska zajednica za ugalj i celik, koja se smatra pretecom EU) . Dve nacije koje su ratovale i sukobljavale se stotinama godina, su kroz medjusobno ekonomske interese nasle mir, i nasle nacin da zive u miru. Jedno je vodilo drugom, i ako su Nemacka i Francuska posle drugog svetskog rata nasle nacin da fukncionisu i napreduju zajedno, ja ne vidim zasto mi ne bi mogli sa njima. Nije mi jasno zasto uopste postoji otpor prema EU kod nas, svi se naroguse na sam spomen a kada im trazim neke konkretne stvari najcesce mi citiraju naslove iz Kurira, naljute se i postanu skroz emotivni i besni. I tada pocinje cuvena demagogija, pa ni tamo nije sjajno, ni tamo ne cvetaju ruze i bla bla bla... Na takve komentare nemam sta drugo da kazem, vec da im je toliko lose da svi oni zele da emigriraju ovde i da su zabelezene rekordne guzve u nasim ambasadama od brojnih imigranata koji bi da dodju kod nas Very Happy
Mislim daaaaaaaaaaaaaaaaaj bre Za i protiv - Page 16 3250678809  Sami smo krivi za brdo stvari koje ne valja u ovoj zemlji, i nije mi jasno zasto je to toliko tesko priznati i zbog cega je nama uvek neko drugi kriv. Jeftina demagogija, jeftini slogani, i jeftina politika su nas skupo kostali i jos dugo ce nas kostati... Dok mi gledamo i zakeramo na pruzenu pomoc i ponudjene savete.
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 16 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Gost Pet 21 Feb 2014, 20:53

Zevs86 ::Mislim daaaaaaaaaaaaaaaaaj bre Za i protiv - Page 16 3250678809  Sami smo krivi za brdo stvari koje ne valja u ovoj zemlji, i nije mi jasno zasto je to toliko tesko priznati i zbog cega je nama uvek neko drugi kriv. Jeftina demagogija, jeftini slogani, i jeftina politika su nas skupo kostali i jos dugo ce nas kostati... Dok mi gledamo i zakeramo na pruzenu pomoc i ponudjene savete.
Stoji sve to ,istina je da smo uglavnom sami sebi presudili.Ali pruzenu pomoc i ponudjene savete?Covece,pa nas je pre 15 godina bombardovala ista ta liberalna i mirodonosna evropa ,niko nije ni trepnuo.Tu je stavljena tacka na bilo kakav nas dalji progres,da ne pricamo o pokolju ekonomije koji je usledio,donkle nasa greska. ,Tako da to sad da oni nas prihvataju sirokih ruku je vrlo ,pa ne znam ,smesna prica.
Ja sto se politike bilo kakve tice ,jos uvek nisam pronasao ni jednu lepu rec. A mislim da nikad i necu Smile
Sto se prikrivenog nacizma  , rekoh neki ce ti reci,ne ja.Tu je uvek to pitanje da li jeste orvel ili nije ,je li ovo malo totalitaran rezim ili ne :)Sad ce jos malo prolece Zevs,na prolece se manje razmislja Smile
Kako kaze Kale,ja sam neo,ovo je matrix
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 16 Empty Re: Za i protiv

Počalji od CRNIJASTREB Sub 22 Feb 2014, 00:37

dragi moj zevse od mene liberalniju osobu nećeš sresti... svemu pristupam otvorenim umom...a moj ti ajde ti meni reci ovako čija se riječ više pika u Evropi Njemačka ili Francuska? Kažeš dobro je u EU... Grčka propala, Španija, Italija samo što nisu.... irska se možda izvukla...
šta ima u tome dobro? nije normalno pa ni prirodno da svi živimo u istoj državi... bar ne još 300 godina i to pod uslovom da se načini zaokret u ljudskoj svijesti... prije svega moramo reći neoliberalizmu da odjebe.. .svijet u kojem se ljudske žrtve gledaju ko kolateralna šteta, obična statistika i strateški interes ne može biti dobar i ne smije biti prihvatljiv.... znam ja da oni nas mame šargarepom, ali urođena inteligencija balkanskog seljaka se pita:" A đe je štap?"
onaj ko to ignoriše nek se zapita koliko je to pametno...
inače to za naftu.... pa prosto je... mogli su i Norvežani pričati viceve o njoj... ali ne... oni su je tražili i našli...
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 36
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 16 Empty Re: Za i protiv

Počalji od азор ахаи Sre 26 Feb 2014, 23:22

ЗА или ПРОТИВ: Селективна здравствена нега

У смислу, да ли је држава дужна да о свом трошку лечи људе који су свесно и континуираним понашањем довели себе у положај да им од здравствене помоћи зависи живот? Говоримо о пушачима, наркоманима, алкохоличарима, играчима ВОВ-а, форумашима и њима сличним... Да ли оне који су пошли тим путем треба оставити на цедилу или их лечити на рачун (обавезно мале) Вање којој фали X долара да оде на трансплатацију мозга у Турску и сличних страдалника који би зато остали без помоћи?


Poslednji izmenio азор ахаи dana Sre 26 Feb 2014, 23:27, izmenjeno ukupno 1 puta
азор ахаи
азор ахаи
Lord zaštitnik Juga
Lord zaštitnik Juga

Broj poruka : 2440
Raspoloženje : there is no order as pure as this storm
Reputacija : 428
Points : 2916
Datum upisa : 02.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 16 Empty Re: Za i protiv

Počalji od азор ахаи Sre 26 Feb 2014, 23:27

ЗА или ПРОТИВ: Северноатланске интеграције (НАТО ОТАН САТАН ОТОМАН)

'Оћемо ли закопати ратне секире и придружити се мирољубима горепоменутим зарад сопствене сигурности или ћемо остати окружени њиховим чланицама и тиме се наћи у незгодној војнополитичкој позицији?
азор ахаи
азор ахаи
Lord zaštitnik Juga
Lord zaštitnik Juga

Broj poruka : 2440
Raspoloženje : there is no order as pure as this storm
Reputacija : 428
Points : 2916
Datum upisa : 02.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 16 Empty Re: Za i protiv

Počalji od CRNIJASTREB Sre 26 Feb 2014, 23:30

iskreno nemam stav o tome... široko je to "sami, svjesno i svojevoljno".... to mi se nekako čini kapitalistički okrutno...
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 36
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 16 Empty Re: Za i protiv

Počalji od азор ахаи Sre 26 Feb 2014, 23:33

CRNIJASTREB ::iskreno nemam stav o tome... široko je to "sami, svjesno i svojevoljno".... to mi se nekako čini kapitalistički okrutno...

Сад кад смо прихватили ту доктрину цена изнад вредности не вреди да кукамо.  Smile Свакако добра тема за преиспитивање колико неко кошта а колико вреди, зато сам и хтео да поделим иначе популарну полемику.
азор ахаи
азор ахаи
Lord zaštitnik Juga
Lord zaštitnik Juga

Broj poruka : 2440
Raspoloženje : there is no order as pure as this storm
Reputacija : 428
Points : 2916
Datum upisa : 02.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 16 Empty Re: Za i protiv

Počalji od CRNIJASTREB Sre 26 Feb 2014, 23:46

što se nato tiče, jes da je to mazohizam, i sve, ali nama je pun kofer ratova... možda bi nam lakše bilo da smo dio svega toga, eto čisto da više ne budemo na pogrešnoj strani nišana... mada je nato organizacija zla
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 36
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 16 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 16 od 17 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu