WORLD OF WESTEROS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 

 


Rechercher Napredna potraga

Zadnje teme
» Spam Tema....
od Nim Ned 14 Apr 2024, 04:08

» Sta trenutno slusate
od Zevs86 Sub 03 Feb 2024, 23:56

» Slike prirode nam majke
od Lala Pet 26 Maj 2023, 21:46

» Predstavite nam se....
od Assassin Pet 28 Apr 2023, 18:23

» Robert Džordan "Točak vremena"
od Uno Nomesta Pon 26 Sep 2022, 14:57

» Robin Hobb - Vidovnjaci
od Zevs86 Uto 29 Dec 2020, 15:25

» Stiven Erikson- Malaska knjiga palih
od Assassin Pon 13 Apr 2020, 10:31

» Igrice (Generalno)
od Lord M. Pet 03 Apr 2020, 12:33

» Sta sada citate?
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:58

» Winter Is Coming...to HBO
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:55

» Dela, po povoljnoj ceni.
od Vazarius Uto 10 Mar 2020, 08:25

» Srećna 2o2o!
od Assassin Uto 07 Jan 2020, 12:43

» Serije koje volite / trenutno pratite
od Assassin Uto 12 Nov 2019, 16:54

» Silmarilion
od Vazarius Čet 31 Okt 2019, 09:38

» Jezik Čitanja
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:23

» Novi filmovi i filmske novosti
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:19

» "Vukodav" - Marija Semjonova
od Zevs86 Pet 25 Jan 2019, 10:49

» Demon Cycle - Peter V. Brett [spoiler]
od Vazarius Uto 08 Jan 2019, 14:44

» Srećna 2o19!
od Areal Sre 02 Jan 2019, 20:56

» Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"
od Vazarius Pet 19 Okt 2018, 12:46

Pristupi

Zaboravio sam šifru

Ko je trenutno na forumu
Imamo 6 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 6 Gosta :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 84 dana Pet 20 Sep 2013, 17:16
Naj bolji poslanici
Зимоврел (15838)
Za i protiv - Page 15 Vote_lcapZa i protiv - Page 15 Voting_barZa i protiv - Page 15 Vote_rcap 
Sparkling Comet (15528)
Za i protiv - Page 15 Vote_lcapZa i protiv - Page 15 Voting_barZa i protiv - Page 15 Vote_rcap 
Assassin (13622)
Za i protiv - Page 15 Vote_lcapZa i protiv - Page 15 Voting_barZa i protiv - Page 15 Vote_rcap 
Zevs86 (11916)
Za i protiv - Page 15 Vote_lcapZa i protiv - Page 15 Voting_barZa i protiv - Page 15 Vote_rcap 
Zandrin (10789)
Za i protiv - Page 15 Vote_lcapZa i protiv - Page 15 Voting_barZa i protiv - Page 15 Vote_rcap 
CRNIJASTREB (10420)
Za i protiv - Page 15 Vote_lcapZa i protiv - Page 15 Voting_barZa i protiv - Page 15 Vote_rcap 
Princ Regar (9341)
Za i protiv - Page 15 Vote_lcapZa i protiv - Page 15 Voting_barZa i protiv - Page 15 Vote_rcap 
LunarFang (9218)
Za i protiv - Page 15 Vote_lcapZa i protiv - Page 15 Voting_barZa i protiv - Page 15 Vote_rcap 
Uno Nomesta (8868)
Za i protiv - Page 15 Vote_lcapZa i protiv - Page 15 Voting_barZa i protiv - Page 15 Vote_rcap 
Nim (8274)
Za i protiv - Page 15 Vote_lcapZa i protiv - Page 15 Voting_barZa i protiv - Page 15 Vote_rcap 

April 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Kalendar Kalendar


Za i protiv

+19
Lord M.
Fulgrim
Nocnoi_Dozor
Vazarius
Princ Regar
Lothesse
Вештица
Oberin Martel
Окир
LunarFang
Ket sa kanala
Kian The Nephilim
Uno Nomesta
Zandrin
Prince of Ravens
азор ахаи
Zevs86
CRNIJASTREB
Зимоврел
23 posters

Strana 15 od 17 Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17  Sledeći

Ići dole

Za i protiv - Page 15 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Areal Pet 13 Dec 2013, 01:13

@Azor trole mars u pecinu  Very Happy.

Sto se tice hrane na zapadu, na apsolventskoj smo izveli svojevrstan eksperiment u marketu smo kupili dinju i to skupu, ukus joj je bio kao da jedes drvo, isto se desilo sa kruskama i jabukama. Tako da podrzavam Zan potpuno  Very Happy.
Areal
Areal
Lord zaštitnik Zapada
Lord zaštitnik Zapada

Broj poruka : 5992
Godina : 40
Raspoloženje : Lord Protector of Casterly Rock, Lord of Windblade and Tumbleston, Shield of Lannisport and Warden of the West, Lion from the North, Noble Lord Areal
Reputacija : 403
Points : 6443
Datum upisa : 01.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 15 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Areal Pet 13 Dec 2013, 01:16

@Regar pokojni Sava Perovic (ne Bojovic) i njegov tim iz Tirsove su bili, a i sada su, u samom svetskom vrhu sto se toga tice.
Areal
Areal
Lord zaštitnik Zapada
Lord zaštitnik Zapada

Broj poruka : 5992
Godina : 40
Raspoloženje : Lord Protector of Casterly Rock, Lord of Windblade and Tumbleston, Shield of Lannisport and Warden of the West, Lion from the North, Noble Lord Areal
Reputacija : 403
Points : 6443
Datum upisa : 01.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 15 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Gost Pet 13 Dec 2013, 02:37

Vazarius ::Promena pola se finansira kod nas iz budzeta? (naravno ogranicen je broj)
Protiv sam. Tuzno je sto to finansiraju, a ne lecenje dece ili generalno svih koji imaju uzasno teske bolesti i za koje niko nema para da plati operacije u inostranstvu.

Assassin ::
Ja sam ponosni uzgajivac i proizvodjac vecine stvari koje mi trebaju za ishranu.
Znam sta gajim i znam sta jedem, a i dosta stvari koje ne mogu da proizvedem
jurim da kupim u selu, kazem kod komsija, a ne u radnjama i prodavnicama. Smile
zavidim ti  Crying or Very sad  Sad 
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 15 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Princ Regar Pet 13 Dec 2013, 02:41

E taj je, Sava Perovic, sad si me podsetio, on je valjda osnovao tu hirurgiju kod nas.
Princ Regar
Princ Regar

Broj poruka : 9341
Godina : 35
Raspoloženje : :)
Reputacija : 630
Points : 10066
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 15 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Kian The Nephilim Pet 13 Dec 2013, 03:01

Trešnja ::
Vazarius ::Promena pola se finansira kod nas iz budzeta? (naravno ogranicen je broj)
Protiv sam. Tuzno je sto to finansiraju, a ne lecenje dece ili generalno svih koji imaju uzasno teske bolesti i za koje niko nema para da plati operacije u inostranstvu.

Assassin ::
Ja sam ponosni uzgajivac i proizvodjac vecine stvari koje mi trebaju za ishranu.
Znam sta gajim i znam sta jedem, a i dosta stvari koje ne mogu da proizvedem
jurim da kupim u selu, kazem kod komsija,  a ne u radnjama i prodavnicama. Smile
zavidim ti   Crying or Very sad   Sad 

Da posvedocim, kod nas se stvarno pormene pola finansiraju iz budzeta. Ali nije ni to toliko jednostavno. Osoba koja zeli da menja pol prolazi kroz raznorazne konzilijume i vestacenja od psihijatara i psihologa, mada ovi prvi imaju presudnu rec, da bi se utvrdilo da li je osoba sigurna u svoju odluku, spremna da nastavi zivot posle toga, i ostale stvari, a to zna da traje godinama. Kada budem spremao psihijatriju, napisacu nesto vise na ovu temu, za sada ovoliko. Izjasnjavam se za, jer, opet, buduci sam lekar, moram da imam takav stav i razmisljanje, jer na meni nije da osudim, vec da pomognem, a psihicka oboljenja mogu biti podjednako ozbiljna kao i najtezi  karcinomi i ostale fatalne bolesti. Pogotovo, zato sto je mozak kao organ jos uvek neistrazen i veoma je nezahvalno davati trepiju jer pak, ne zna se kako to moze uticati, a kamoli do kakvih posledica dovesti. Na kraju svega, ako si ti pomogao nekome da mu bude bolje, sto fizicki, sto psihicki, ti si svoju ulogu kao lekar ispunio. A i sa van-medicinske strane posmatrano, mislim da bi tako trebalo i biti u zivotu!

@Ubico idemo bre. Smile Protiv sam GMO. Moji kuci, pored poslova koji rade, bave se i poljoprivredom, tako da proizvodimo svoje meso, mleko, sireve, zimnice, povrce, rakije i vina, i  nikada mi nista nece zameniti to. Sto kaze moj cale za nasu rakiju : " Ma znam je kad je cvet bila! ". Tako da uvek sam za "organsku" ( u smislu, znam kako sam je uzgajao )  ishranu, nisam za vegeterijanizam i veganstvo ( probao, neuspesno ), i mislim da je svaka vrsta iskljucivosti losa, a takodje i dodajem, da nije zdrava hrana ono sto vecina ljudi iz grada misli, kupljena u radnji na kojoj pise "Zdrava hrana", nego sklad medju namirnicama. Uz to dodajem argument, da  dok sam ziveo na selu i klopao kajmak, proju i suvo meso uz dodatk slanine i cvaraka za dorucak ( satro nezdravo, doduse i plastio i kopao, cuvao krave  ) sam bio fit i zategnut, a onda kada sam se preselio i presao na gradsku ishranu nakokao jos 30 kila vise.

Elem, da pitam i ja nesto! Vegeterijanizam/veganstvo? Kakva je vas stav o tome? Krzno i koza? Da li nosite, nosili ste ili osudjujete koriscenje zivotinja zarad odevanja? Zim, ako zelis dodaj i ovo na prvi post! Smile
Kian The Nephilim
Kian The Nephilim
Putujući Učenjak
Putujući Učenjak

Broj poruka : 1715
Godina : 34
Raspoloženje : Kometa mi je zena! :) Sta mislite, kakvo onda moze biti? :)
Reputacija : 283
Points : 2008
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 15 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Gost Pet 13 Dec 2013, 03:06

Kiane ja nisam osudjivala i nemam nista protiv onih sto zele da promene pol, cak i poznajem jednu osobu koja je sad zena. Meni se ne svidja iz nekoliko razloga, ali ako se neko odluci na to, postujem i ne bi mi bio problem ni da se druzim sa tom osobom.

Protiv sam jer smatram da osobe koje umiru od raka i ostalih teskih bolesti su u mnogo goroh situaciji od onih koji se ne osecaju dobro u svojoj kozi i da njima treba da se da prednost i obezbedi lecenje tamo gde postoji mogucnost da se izlece.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 15 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Princ Regar Pet 13 Dec 2013, 03:15

Ja ne mogu da verujem da to placa drzava.  Shocked  Jel to pokriva zdravstveno osiguranje ili sta, po kojem zakonu se to vrsi?
Princ Regar
Princ Regar

Broj poruka : 9341
Godina : 35
Raspoloženje : :)
Reputacija : 630
Points : 10066
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 15 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Зимоврел Pet 13 Dec 2013, 03:17

Додала сам и за промену пола и за вегетаријанизам Smile До сад смо измењали скоро двадесет тема SmileКад дођу нови чланови моћи ће да се убаце на било коју Smile

Такође ми је чудно да поверујем да држава плаћа промену пола  Shocked 

За вегетаријанизам:

Као и за већину ствари, моја девиза је: ко шта воли нека ради ако је тако у могућности Smile, док год својим избором не угрожава друге. Тако да поштујем вегетаријанце али лично сам против из више разлога...
Први је да много волим роштиљ и пилећину Sad
А на страну то, не могу да издржим хајде не без меса можда али сигурно не без јаја и млечних производа, јогурта и бурека са сиром Sad
Други су здравствени разлози, иако уносиш мање масти и мање ризикујеш повишени холестерол ако не једеш месо, постоји и друга страна медаље; када си вегетаријанац дефинитивно имаш дефицит различитих витамина и гвожђа, повећан ризик од анемије (мада добро то се може надокнадити суплементима али опет). Дијета треба да буде избалансирана.
Ја много волим животиње и разумем када се потегне морални аргумент против њиховог убијања али и биљке су живе SmileМислим да постоје научни чланци о томе да и биљке осећају бол. SmileШта онда са тим Smile
We ain't omnivores for naught :)We have canines in our mouths! But all in all if you like it, go for it. Свако би требало да може да једе шта пожели.
Зимоврел
Зимоврел
Gospa od Zimovrela
Gospa od Zimovrela

Broj poruka : 15838
Godina : 38
Raspoloženje : :)
Reputacija : 2659
Points : 18693
Datum upisa : 09.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 15 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Kian The Nephilim Pet 13 Dec 2013, 03:21

Taman posla da sam pomislio da osudjujes, tj, nisam ni video sta je pisano pre, samo sam u postovima video da je pomenuto. Pisao sam iz moje perspektive, jer jednostavno ja tako gledam na to, sto mislim da je opet, normalno zbog posla kojim cu se baviti jednog dana. Podrzavam da bi osobe obolele od karcinoma trebale da budu prioriteti u zdravstvu, jer to nije samo bolest koja napada odredjenu jedinku, vec i porodicu te jedinke i sredinu.  I stoji sve to sto kazes, znam to najbolje, drugarica mi je umrla od karcinoma, tako da me ta tema pogadja. Takodje, moja prva komsinica, devojka koja je godiste mog mladjeg brata boluje od iste bolesti, i u sistemu se nema novca za njeno lecenje, jer nije osigurana, a roditelji stvarno nemaju toliko novca,  tako da su prepusteni sami sebi i snalazenju. Za prosli Bozic smo par ljudi i ja isli od kuce do kuce i molili ljude da nam daju novac, da bi smo joj skupili za terapije. A to je strasno. Dok gomila devojaka, apropo "atrofije" ( zakrzljalosti ) grudi dobija silikone na popust! Sad

@Reg, evo ovaj clanak, mrzi me da kucam! Izmenama i dopunama zakona o zdravstvenom osiguranju predviđeno je i da se iz budžeta počev od 2012. godine, obezbeđuju sredstva za lečenje pacijenata obolelih od retkih bolesti.
Kian The Nephilim
Kian The Nephilim
Putujući Učenjak
Putujući Učenjak

Broj poruka : 1715
Godina : 34
Raspoloženje : Kometa mi je zena! :) Sta mislite, kakvo onda moze biti? :)
Reputacija : 283
Points : 2008
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 15 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Princ Regar Pet 13 Dec 2013, 03:27

Znaci zaintrigirao me je Kian ovom informacijom da sam morao ponovo da otvorim Zakon o zdravstvenom osiguranju., secam se ja kad sam polagao radno o tome nije bilo reci, ali u pravu je, Nasao sam i ja neke druge clanke u medjuvremenu, u jednom govore da za godinu dana nije stigao nijedan uput za promenu pola po RFZO-u, znaci da jos uvek nije dovoljno zazivelo to kod nas po toj javnoj osnovi.
Nesto i da naucim vredno na forumu Very Happy


Inace, kad smo vec kod toga, reci mi nesto, secam se jos dok sam ucio, da li naocari za vid spadaju u zdravstveno, posto se u zakonu kaze: pomagala za vid ; a ja se sa druge strane nesto ne secam da je neko uzimao naocari preko drzave, skoro svi uzimaju privatno?
Princ Regar
Princ Regar

Broj poruka : 9341
Godina : 35
Raspoloženje : :)
Reputacija : 630
Points : 10066
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 15 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Kian The Nephilim Pet 13 Dec 2013, 03:33

Nije zazivelo, a verovatno i nece duze vremena, apropo sredine u kojoj se zivi. Realno, ovde ljudi ne smeju da priznaju ni da su homoseksualci ( gej/lezbo ), a kamoli ekstremniji slucajevi poput promene pola ( transseksualizma )  i transvetitizma. Cak i nama, koji studiramo medicinu, nisu otkrili identitet te osobe sa vestacenja za promenu pola, zbog moguce zloupotrebe.
Kian The Nephilim
Kian The Nephilim
Putujući Učenjak
Putujući Učenjak

Broj poruka : 1715
Godina : 34
Raspoloženje : Kometa mi je zena! :) Sta mislite, kakvo onda moze biti? :)
Reputacija : 283
Points : 2008
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 15 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Princ Regar Pet 13 Dec 2013, 03:38

Ma jasno. Mada sad opet citam clanak, malo su novine i izvrnule istinu. Pise da sama procedura bi morala trajati barem 3 pa navise godina, a generalno ta izmena zakona je stupila na snagu 2012. godine, tako da je sasvim normalno sto nije stigao nijedan uput. Ali dobro, slazem se i ja sa tobom, nece stici uput za takvu operaciju jos dugo, dugo vremena. Dobro, a ovo za naocari sto te pitah, jel ne znas ili? Smile Znam da je sve to stvar tumacenja, ali opet, jel si upoznat sa nekom praksom?
Princ Regar
Princ Regar

Broj poruka : 9341
Godina : 35
Raspoloženje : :)
Reputacija : 630
Points : 10066
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 15 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Kian The Nephilim Pet 13 Dec 2013, 03:45

E da, znao sam da sam na nesto trebao da odgovorim. Pazi, postoji neki deo koji socijalno pokriva, ali uglavnom pacijenti sami kupuju naocare, oftalmolozi im daju papir sa dioptrijom i kojim tipom sociva, a to se kupuje. Iz licnog iskustva, nosio sam naocare jedno dobrih 6 godina, oba para sam sam kupio, keva takodje svoje, a bas pre mozda jedno dva-tri meseca su mojoj babi prepisali dva para i caletu jedne naocare i kupili su sami sve ramove i sociva. Nisam toliko upucen u zakon, oftalmologiju slusam tek dogodine, valjda socijalno daje neke bedne naocare ( one solire ), a za malo bolje sam finansiras. Kao npr. sociva za vid, sam ih kupujes. Sad, stvarno ne znam. Smile
Kian The Nephilim
Kian The Nephilim
Putujući Učenjak
Putujući Učenjak

Broj poruka : 1715
Godina : 34
Raspoloženje : Kometa mi je zena! :) Sta mislite, kakvo onda moze biti? :)
Reputacija : 283
Points : 2008
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 15 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Princ Regar Pet 13 Dec 2013, 04:03

Hehe, pravnik je sad kopao po nekoliko propisa i pronasao odgovor Very Happy

Elem, 65 % zdravstvene usluge pokriva RFZO za odrasle osobe, sto bi znacilo iako o tome nista ne pise, da lica ispod 26 godina spadaju u one kojima se 100 posto placa iz sredstava fonda. Jedini problem je sta znaci zdravstvena usluga, najverovatnije je da je definicija toga u nekom opstem aktu koji donosi RFZO svake godine, ne verujem da je bas zdravstvena usluga bilo koja trzisna usluga, odn koja se moze naci na trzistu. Isto vazi i za promenu pola, to je ta famozna promena o kojoj smo pricali, u taj clan koji kaze da se 65 odsto placa za pa onda naveli redom, ubacili i:  promenu pola iz medicinskih razloga;

 Smile 

P.S. Ovo je prvi put da sam procitao nesto pametno na forumu.
Princ Regar
Princ Regar

Broj poruka : 9341
Godina : 35
Raspoloženje : :)
Reputacija : 630
Points : 10066
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 15 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Vazarius Pet 13 Dec 2013, 04:37

@ Regare dal je moguce da imas opet te izjave? Prvi put si procitao  nesto pametno na forumu? Opet ti skrecem paznju da ne pises tako Very Happy.

I da, uz duzno postovanje, nije Kain pokrenu temu da je ova vrsta operacije finansirana iz budzeta nego ja. Prelistaj malo Regare, prelistaj.
Nego je Regar upravo rekao da je Regar prvi put, nakon dve godine cuo pametnu stvar na ovom forumu, i to od moje malenkosti Very Happy
Moram malo da se zezam Very Happy

Ubico, ovu Regarovu zahvalnicu da stavis u potpis Very Happy
Vazarius
Vazarius
Gospodar Brzorečja
Gospodar Brzorečja

Broj poruka : 3077
Raspoloženje : koracanje
Reputacija : 237
Points : 3432
Datum upisa : 27.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 15 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Princ Regar Pet 13 Dec 2013, 04:46

Vaza i njegova etika  Rolling Eyes 

Ali dobro, nek ti bude, od tebe sam cuo pametnu izjavu. Kiane moraces da oprostis, Vaza je prvi rekao, moracu njemu da iskazem zahvalnost Very Happy
Princ Regar
Princ Regar

Broj poruka : 9341
Godina : 35
Raspoloženje : :)
Reputacija : 630
Points : 10066
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 15 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Vazarius Pet 13 Dec 2013, 04:51

hahahhahahahahah ja i moja etika, hahahahahha

Ma, mani mene,
Ko o cemu, kurva o postenju  Wink Very Happy
Vazarius
Vazarius
Gospodar Brzorečja
Gospodar Brzorečja

Broj poruka : 3077
Raspoloženje : koracanje
Reputacija : 237
Points : 3432
Datum upisa : 27.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 15 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Princ Regar Pet 13 Dec 2013, 04:53

Vazarius ::hahahhahahahahah ja i moja etika, hahahahahha

Ma, mani mene,
Ko o cemu, kurva o postenju  Wink Very Happy

Evo ga onaj sto se zalaze za legalizaciju prostitucije, prvi bi vrsio diskiminaciju  Za i protiv - Page 15 4224551693 
Princ Regar
Princ Regar

Broj poruka : 9341
Godina : 35
Raspoloženje : :)
Reputacija : 630
Points : 10066
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 15 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Vazarius Pet 13 Dec 2013, 05:02

E, al pazi ovo, ako si mislio da je to jedino, evo jedne posalice Very Happy
                                              
                        

Zamisli sretnu se dva tipa koji su promenili pol u zenski.
I kao sada jedan pita drugog : Jel si na budzetu? 
A ovaj drugi: Nisam matori, na samofinansiranju, bio u Engleskoj, London.
Opet prvi: Siroko brate, jbg, mene drzava ''odskolovala'' na budzetu, ali ce i moja nova djana kao i ovi mozgovi da se odlije  iz zemlje Srbije Very Happy Very Happy Very Happy

Cilj ovog, autorskim pravom izrecenog vica nije da sikanira, ili da na bilo koji nacin uvredi osobe koje su menjale pol. Svaka slicnost sa stvarnim licnostima je nenamerna Very Happy


Poslednji put izmenio Vazarius dana Pet 13 Dec 2013, 15:09, izmenio ukupno 5 puta
Vazarius
Vazarius
Gospodar Brzorečja
Gospodar Brzorečja

Broj poruka : 3077
Raspoloženje : koracanje
Reputacija : 237
Points : 3432
Datum upisa : 27.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 15 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Princ Regar Pet 13 Dec 2013, 05:05

......  Ostao sam bez teksta Very Happy

Stavi u onu temu forumski biseri Very Happy
Princ Regar
Princ Regar

Broj poruka : 9341
Godina : 35
Raspoloženje : :)
Reputacija : 630
Points : 10066
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 15 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Zandrin Pet 13 Dec 2013, 10:18

Princ Regar ::Znaci zaintrigirao me je Kian ovom informacijom da sam morao ponovo da otvorim Zakon o zdravstvenom osiguranju., secam se ja kad sam polagao radno o tome nije bilo reci, ali u pravu je, Nasao sam i ja neke druge clanke u medjuvremenu, u jednom govore da za godinu dana nije stigao nijedan uput za promenu pola po RFZO-u, znaci da jos uvek nije dovoljno zazivelo  to kod nas po toj javnoj osnovi.
Nesto i da naucim vredno na forumu Very Happy


Inace, kad smo vec kod toga, reci mi nesto, secam se jos dok sam ucio, da li naocari za vid spadaju u zdravstveno, posto se u zakonu kaze: pomagala za vid ;    a ja se sa druge strane nesto ne secam da je neko uzimao naocari preko drzave, skoro svi uzimaju privatno?
reg, ima, naocare i stakla pokriva drzava, al su okviri vise nego katastrofalni, ruzni i loseg kvaliteta, te s toga ljudi uzimaju naocare u pvt reziji

Kiane, plus

Vegetarijanci/veganci
Protiv sam
Gle, covek je u svojoj prirodi ne cak ni karnivor, vec svastojed, nama je jednostavno potrebno i meso, i mleko i jaja
Protiv i samog posta sam, pogotovo onog "na vodi"
Smatram da covek mora da unosi zdravu i raznovrsnu hranu da bi mogao da normalno funkcionise
Ne postim, ionako malo jedem, tako, ja u svoje ime pricam, ja sam na postu skoro celu godinu
a i paroh mi je rekao, jedite deco, greh na usta ne ulazi greh iz usta izlazi
Zandrin
Zandrin
Zakleta sestra
Zakleta sestra

Broj poruka : 10789
Raspoloženje : op trt gevezen zajn
Reputacija : 857
Points : 11712
Datum upisa : 29.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 15 Empty Re: Za i protiv

Počalji od LunarFang Pet 13 Dec 2013, 20:03

Pametan neki paroh. Osim toga, sustina posta je uzdrzavanje od svega loseg, a ne da ne jedemo meso. Tek da ti kazu da bar nekoliko dana ne budes govedo. Smile
LunarFang
LunarFang
Lord od Besnog Rta
Lord od Besnog Rta

Broj poruka : 9218
Godina : 33
Raspoloženje : kako kad
Reputacija : 368
Points : 9664
Datum upisa : 21.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 15 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Зимоврел Ned 15 Dec 2013, 14:29

А шта мислите о постављању камера на јавним местима, да ли доприносе сигурности или временом могу постати повреда приватности, да ли сте за или против њиховог "ширења"? Smile
Зимоврел
Зимоврел
Gospa od Zimovrela
Gospa od Zimovrela

Broj poruka : 15838
Godina : 38
Raspoloženje : :)
Reputacija : 2659
Points : 18693
Datum upisa : 09.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 15 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Zandrin Ned 15 Dec 2013, 17:03

povreda privatnosti neminovno ce postati jednog dana

al zaista su neophodne
Zandrin
Zandrin
Zakleta sestra
Zakleta sestra

Broj poruka : 10789
Raspoloženje : op trt gevezen zajn
Reputacija : 857
Points : 11712
Datum upisa : 29.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 15 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Vazarius Ned 15 Dec 2013, 17:40

Sve ameri snimaju satelitima. Tako da kamere nista novo ne rade. Sammo sto ivh vidis i moze da se koristi, a ovo bi bilo povreda privatnosti. Tako da ako vec snimaju neka snimaju a da mogu da iskoriste.....
Vazarius
Vazarius
Gospodar Brzorečja
Gospodar Brzorečja

Broj poruka : 3077
Raspoloženje : koracanje
Reputacija : 237
Points : 3432
Datum upisa : 27.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 15 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 15 od 17 Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu