WORLD OF WESTEROS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 

 


Rechercher Napredna potraga

Similar topics
    Zadnje teme
    » Spam Tema....
    od Nim Ned 14 Apr 2024, 04:08

    » Sta trenutno slusate
    od Zevs86 Sub 03 Feb 2024, 23:56

    » Slike prirode nam majke
    od Lala Pet 26 Maj 2023, 21:46

    » Predstavite nam se....
    od Assassin Pet 28 Apr 2023, 18:23

    » Robert Džordan "Točak vremena"
    od Uno Nomesta Pon 26 Sep 2022, 14:57

    » Robin Hobb - Vidovnjaci
    od Zevs86 Uto 29 Dec 2020, 15:25

    » Stiven Erikson- Malaska knjiga palih
    od Assassin Pon 13 Apr 2020, 10:31

    » Igrice (Generalno)
    od Lord M. Pet 03 Apr 2020, 12:33

    » Sta sada citate?
    od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:58

    » Winter Is Coming...to HBO
    od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:55

    » Dela, po povoljnoj ceni.
    od Vazarius Uto 10 Mar 2020, 08:25

    » Srećna 2o2o!
    od Assassin Uto 07 Jan 2020, 12:43

    » Serije koje volite / trenutno pratite
    od Assassin Uto 12 Nov 2019, 16:54

    » Silmarilion
    od Vazarius Čet 31 Okt 2019, 09:38

    » Jezik Čitanja
    od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:23

    » Novi filmovi i filmske novosti
    od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:19

    » "Vukodav" - Marija Semjonova
    od Zevs86 Pet 25 Jan 2019, 10:49

    » Demon Cycle - Peter V. Brett [spoiler]
    od Vazarius Uto 08 Jan 2019, 14:44

    » Srećna 2o19!
    od Areal Sre 02 Jan 2019, 20:56

    » Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"
    od Vazarius Pet 19 Okt 2018, 12:46

    Pristupi

    Zaboravio sam šifru

    Ko je trenutno na forumu
    Imamo 5 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 5 Gosta

    Nema

    [ Videti svu listu ]


    Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 84 dana Pet 20 Sep 2013, 17:16
    Naj bolji poslanici
    Зимоврел (15838)
    PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke  - Page 6 Vote_lcapPLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke  - Page 6 Voting_barPLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke  - Page 6 Vote_rcap 
    Sparkling Comet (15528)
    PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke  - Page 6 Vote_lcapPLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke  - Page 6 Voting_barPLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke  - Page 6 Vote_rcap 
    Assassin (13622)
    PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke  - Page 6 Vote_lcapPLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke  - Page 6 Voting_barPLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke  - Page 6 Vote_rcap 
    Zevs86 (11916)
    PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke  - Page 6 Vote_lcapPLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke  - Page 6 Voting_barPLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke  - Page 6 Vote_rcap 
    Zandrin (10789)
    PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke  - Page 6 Vote_lcapPLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke  - Page 6 Voting_barPLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke  - Page 6 Vote_rcap 
    CRNIJASTREB (10420)
    PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke  - Page 6 Vote_lcapPLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke  - Page 6 Voting_barPLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke  - Page 6 Vote_rcap 
    Princ Regar (9341)
    PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke  - Page 6 Vote_lcapPLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke  - Page 6 Voting_barPLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke  - Page 6 Vote_rcap 
    LunarFang (9218)
    PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke  - Page 6 Vote_lcapPLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke  - Page 6 Voting_barPLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke  - Page 6 Vote_rcap 
    Uno Nomesta (8868)
    PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke  - Page 6 Vote_lcapPLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke  - Page 6 Voting_barPLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke  - Page 6 Vote_rcap 
    Nim (8274)
    PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke  - Page 6 Vote_lcapPLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke  - Page 6 Voting_barPLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke  - Page 6 Vote_rcap 

    April 2024
    PonUtoSreČetPetSubNed
    1234567
    891011121314
    15161718192021
    22232425262728
    2930     

    Kalendar Kalendar


    PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke

    +15
    bockybp
    Aragorn2
    Zandrin
    Zevs86
    Dimeks
    Princ Regar
    Assassin
    Uno Nomesta
    Lya
    Hokins
    Nim
    Зимоврел
    Kian The Nephilim
    VojaLu
    азор ахаи
    19 posters

    Strana 6 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

    Ići dole

    PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke  - Page 6 Empty Re: PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke

    Počalji od Dimeks Sre 16 Apr 2014, 23:52

    Princ Regar ::Vesteros je u to vreme pripadao jednoj kuci.


    Мене ово буни. Да ли ово значи да све што има везе са Дорном из тог временског периода је свима строго забрањено за писање, осим нашим члановима?


    Poslednji izmenio Dimeks dana Čet 17 Apr 2014, 00:07, izmenjeno ukupno 1 puta
    Dimeks
    Dimeks
    Lord od Sunčevog koplja
    Lord od Sunčevog koplja

    Broj poruka : 2766
    Godina : 28
    Raspoloženje : Да је боље неб' ваљало
    Reputacija : 352
    Points : 3143
    Datum upisa : 04.05.2013

    http://www.last.fm/user/Dimi96

    Nazad na vrh Ići dole

    PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke  - Page 6 Empty Re: PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke

    Počalji od азор ахаи Čet 17 Apr 2014, 00:01

    А да ли то значи да све после Робертове буне припада Баратеонима, а после његове смрти, Ланистерима?  Very Happy 
    азор ахаи
    азор ахаи
    Lord zaštitnik Juga
    Lord zaštitnik Juga

    Broj poruka : 2440
    Raspoloženje : there is no order as pure as this storm
    Reputacija : 428
    Points : 2916
    Datum upisa : 02.12.2012

    Nazad na vrh Ići dole

    PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke  - Page 6 Empty Re: PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke

    Počalji od Princ Regar Čet 17 Apr 2014, 06:01

    Pod broj jedan, necu da povucem rucnu, jer ne znate istoriju Vesterosa dovoljno.
    Rat kraljeva za 9 grosa je bio rat koji su izazvale Crnovatre i imao je za cilj svrgavanje Targarjena sa Gvozdenog prestola. Kao sto je i pobuna Crnovatri u potpunosti tema koja pripada Targovima ( Demon koji je Targ se je pobunio i podelio kucu Targova na dve frakcije od kojih je jedna htela da ostane Deron na prestolu a druga da dodje Demon) tako je i rat kraljeva za 9 grosa bio rat koji je prouzrokovala Zlatna ceta, tacnije Melis Cudovisni koji je bio Crnovatra ( u prevodu Targarjen) u savezu sa nekim likovima iz Esosa. Cela Zlatna ceta je sastavljena od izbeglica koje su podrzavale Crnovatre u prethodnom ustanku. Dakle to je u sustini sukob izmedju porodice Targarjen, odn nastavak borbe protiv Crnovatri i tu je kraj price. Melis Cudovisni kao Crnovatra je samo video dobru priliku da od tih likova odn Band of the nine trazi pomoc u osvajanju Vesterosa i on je taj koji je preneo taj rat u Vesteros i  Ako ovo nije tema za moju kucu onda nije ni Ustanak Crnovatri. Bas da vidim da mi neko izlozi argumente da Crnovatre i prica o njima nije tema koja pripada mojoj kuci. Ili recimo Ples zmajeva? Ja kao urednik zastupam interese svoje kuce i argumenti su mi potpuno opravdani da ta tema bude nasa. Ako neko vec hoce da je pise, ja cu morati to da stavim mojim ukucanima na glasanje da se dozvoli da se i to pise. Ali ce rezervacije biti ispostovane, kad god postoji rezervacija ide se ka njoj, jer vas ima gomila koji hocete da pisete, to vreme kad je bilo ko mogao da pise sta god hoce je proslo i ja se tada ni nisam bunio. Ako bi ovde od 8 porodica trebalo izabrati jednu sasvim je logicno da to bude moja jer je najvise i povezana za nju.

    Ja sam predlozio rezervacije za moju kucu jos u oktobru prosle odine, apsolutno niko se nije javio da kaze ako ima nesto protiv, sad ste se setili i pritom ne znate istoriju kako treba. Ako neko stavi rezervaciju to je to , i ovde sam pritom stavio rezervaciju za skroz opravdan slucaj, dakle nije rec o svojatanju, vec o postovanju rezervacija. Bas da ne bi doslo do kurslusa, pravila moraju da se postuju. Eno sta ti je bilo u igri za koju stalno kukas kako nema pravila pa sta se stalno zbiva. Ljudi smo, jesmo, bas zato sto smo ljudi radim tako kako radim. Dimex je stavio davno svoju rezervaciju, nisam ni gledao koje su teme u pitanju i nisam se ni bunio, znaci sve sto je tamo napisao je njegovo. Pravila mora da se postuju.

    I da, ja sam dao minus ovom malom za ovaj novi clanak jer sam hteo nesto da proverim i vidim da sam u pravu. Namerno ga je napisao da bi se ovde prepucavao bez zdravih argumenata a znam i po cijem nalogu. Sad je bas dobio volju da ga napise.


    Poslednji izmenio Princ Regar dana Čet 17 Apr 2014, 06:23, izmenjeno ukupno 1 puta
    Princ Regar
    Princ Regar

    Broj poruka : 9341
    Godina : 35
    Raspoloženje : :)
    Reputacija : 630
    Points : 10066
    Datum upisa : 13.09.2011

    Nazad na vrh Ići dole

    PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke  - Page 6 Empty Re: PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke

    Počalji od Princ Regar Čet 17 Apr 2014, 06:16

    Dimeks ::
    Princ Regar ::Vesteros je u to vreme pripadao jednoj kuci.


    Мене ово буни. Да ли ово значи да све што има везе са Дорном из тог временског периода је свима строго забрањено за писање, осим нашим члановима?

    Nego sta. Dogadjaj se desio u Dorni, Dorna je mesto koje je najvise povezano sa Dornom, znaci da su akteri dogadjaja pod broj jedan clanovi Martela. Ne mora uvek da znaci, ali ako se je desilo u Dorni, 99 posto je to posledica neke radnje koja potice iz Martelovske kuce, sasvim je normalno da bude u vasoj jurisdikciji. Recimo osvajanje Dorne je tema koja ima podjednako dobrih argumenata da bude rezervisana i za moju kucu i za tvoju. Moju zato sto je Deron zapoceo rat i gledao na osvajanje Dorne kao svoj neki licni zadatak, ili recimo to sto se za vreme tog rata apsolutno ne pominje nijedan Martel vec samo Targovi. Ali argument da bude u tvojoj jurisdikciji bi bilo to sto su Marteli tu pobedili i to sto se desavao sukob na vasoj teritoriji. I nije apsolutno zabranjeno, ali imas sasvim dovoljno opravdanja da stavis rezervaciju.
    Princ Regar
    Princ Regar

    Broj poruka : 9341
    Godina : 35
    Raspoloženje : :)
    Reputacija : 630
    Points : 10066
    Datum upisa : 13.09.2011

    Nazad na vrh Ići dole

    PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke  - Page 6 Empty Re: PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke

    Počalji od Oberin Martel Čet 17 Apr 2014, 07:25

    S obzirom da postoje odeljci za istoriju, geografiju i ostale opšte teme, one po difoltu ne pripadaju kućama. I generalno bi trebalo da se ide na to da što manje tema pripada kućama da bi što više tema bilo na raspolaganju za pisanje. Pa nek ih pišu oni koji su vredni, bez obzira kojoj kući pripadaju. A pravo na rezervacije ne treba da imaju kuće, već onaj ko piše. Rezervišeš članak, i onda imaš neki rok (mesec dana recimo) da ga napišeš.

    P.S. Nisam bio tu kad se o ovome diskutovalo, so there tongue 
    Oberin Martel
    Oberin Martel
    Legendarni vojnik
    Legendarni vojnik

    Broj poruka : 2710
    Godina : 42
    Raspoloženje : E ja kuliram
    Reputacija : 670
    Points : 3442
    Datum upisa : 19.02.2009

    http://www.tolkien.rs

    Nazad na vrh Ići dole

    PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke  - Page 6 Empty Re: PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke

    Počalji od Princ Regar Čet 17 Apr 2014, 07:46

    Po difoltu, neke teme su isuvise vezane za jednu kucu da bi bile prepustene drugima, kao sto je ova, Zmajkamen, Ples zmajeva i ostalo.

    Rok ne moze da bude odredjen jer se nikad ne zna koliko neko ima slobodnog vremena. Akoj je vec stavio rezervaciju znaci da je ozbiljan u svojoj nameri pa kad god to bilo, taj neko drugi moze da uzme nesto drugo da radi, ionako ima gomila drugih tema, ne vidim razlog zasto je nekome stalo da iz petnih zila pise Rat kraljeva za 9 grosa. Niti znam kako bi se uopste to kontrolisalo, sad neko mora non stop da boravi i da gleda ko je stavio rezervaciju i kada.  A i do sada nismo obracali paznju na rok vec smo postovali rezervacije koje su drugi stavljali pa cak iako one traju poprilicno dugo, vec je bilo primera i niko se nije zalio i to ja neki nacin vec postao presedan. Assassin i ja smo milion puta tako radili i niko se nije zalio.
    Princ Regar
    Princ Regar

    Broj poruka : 9341
    Godina : 35
    Raspoloženje : :)
    Reputacija : 630
    Points : 10066
    Datum upisa : 13.09.2011

    Nazad na vrh Ići dole

    PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke  - Page 6 Empty Re: PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke

    Počalji od Nim Čet 17 Apr 2014, 07:58

    Vojo, meni biblioteka nekako spada u kulturu pa sam mislila da si i za to zaduzen Very Happy

    Elem, svi se nesto isekose oko rezervisanja a novi tekst jednom u pola godine Very Happy
    Nim
    Nim
    Kraljica Rojnara, Andala i Prvih ljudi, gospodarica Sedam kraljevstava
    Kraljica Rojnara, Andala i Prvih ljudi, gospodarica Sedam kraljevstava

    Broj poruka : 8274
    Godina : 36
    Raspoloženje : kiselo grozdje :P
    Reputacija : 387
    Points : 8677
    Datum upisa : 13.03.2012

    Nazad na vrh Ići dole

    PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke  - Page 6 Empty Re: PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke

    Počalji od Oberin Martel Čet 17 Apr 2014, 08:18

    Zmajkamen je vezan za dve kuće, zato svakako ne treba da bude monopol jedne. Isto važi i za sve geografske lokacije, ratove, turnire... Prosto to treba da bude princip, ne da se traže opravdanja zašto nešto pripada Targovima, a ne Martelima, već da čim postoji učešće aktera iz više kuća automatski prelazi u odgovarajući opšti podforum. Kućama treba da pripadaju samo pripadnici porodice, vazali, istorija kuće i minimum geografije.

    Što se tiče rezervacija, ako je neko ozbiljan u nameri da piše, onda će to učiniti u razumnom roku. Sećam se da sam hteo da pišem Melisandru, ali je Azor insistirao da pripada Barateonima i da će on da piše. I tada sam uložio primedbu na obe politike, ali nisam forsirao to jer sam imao dovoljno ideja šta da pišem. Problem je što sad imamo sve manje tema o kojima može da se napiše više od jednog pristojnog pasusa, zato treba eliminisati svojatanje svake vrste. Tako da smatrajte ovo zvaničnom žalbom Wink
    Oberin Martel
    Oberin Martel
    Legendarni vojnik
    Legendarni vojnik

    Broj poruka : 2710
    Godina : 42
    Raspoloženje : E ja kuliram
    Reputacija : 670
    Points : 3442
    Datum upisa : 19.02.2009

    http://www.tolkien.rs

    Nazad na vrh Ići dole

    PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke  - Page 6 Empty Re: PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke

    Počalji od CRNIJASTREB Čet 17 Apr 2014, 08:27

    ovom prilikom kažem da svi moji članci iz Kuće Martel mogu ponovi da se pišu... tada nije bilo niti članaka niti Martela sem Monden...
    CRNIJASTREB
    CRNIJASTREB
    Lord od Starigrada
    Lord od Starigrada

    Broj poruka : 10420
    Godina : 36
    Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
    Reputacija : 636
    Points : 11106
    Datum upisa : 01.07.2012

    Nazad na vrh Ići dole

    PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke  - Page 6 Empty Re: PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke

    Počalji od Nim Čet 17 Apr 2014, 08:29

    Oberine, kao clan i urednik kuce sa dosta clanova a samim tim i skoro svim obardjenim temama slazem se sa primedbom. Naime, mi smo kuca u koju pristize najvise clanovi i medju njima se nadje onih voljnih da pisu ili prosto zeljni titula. Kad je o temama vezanim za kucu rec mogu reci da su im 99% icrpljene sve mogucnosti a i taj jedan procenat je toliko neinspirativan da ljudi odmah odustanu (obradjene su cak i sve dadilje i konjusari Very Happy ). Zbog toga ne vidim nijedan jedini razlog da se teme iz istorije, geografije ili bilo sta sto se ne smesta u sam deo Starkovi bude zabranjeno nama.

    I zato, pridruzujem se zvanicnoj zalbi Smile
    Nim
    Nim
    Kraljica Rojnara, Andala i Prvih ljudi, gospodarica Sedam kraljevstava
    Kraljica Rojnara, Andala i Prvih ljudi, gospodarica Sedam kraljevstava

    Broj poruka : 8274
    Godina : 36
    Raspoloženje : kiselo grozdje :P
    Reputacija : 387
    Points : 8677
    Datum upisa : 13.03.2012

    Nazad na vrh Ići dole

    PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke  - Page 6 Empty Re: PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke

    Počalji od Princ Regar Čet 17 Apr 2014, 08:32

    Ok, jeste, ali ja kazem da sam jos u oktobru stavio to sto sam stavio u smislu toga sta fali mojoj kuci u biblioteci i to je na neki nacin rezervacija. I tada sam jos pozvao sve ostale da iznesu primedbe ali oni nisu u nekom razumnom, primerenom roku izneli primedbe, i zbog toga smatram da je moj potez "svojatanja" skroz legalan. U tom podforumu bi se diskutovalo kome pripada nesto, ali rok za diskusiju nije ispostovan. Ja ovamo pravim listu pola sata, gledam sta bi moglo i niko ni da se seti da kaze nesto, nego sad nasao da se pravi pametan. Cutao je, znaci cutanje znaci odobravanje, kao da ja moram svakome da odgovoram da ili ne, pa da provedem ceo zivot kao profesionalni odbijac ponuda. Zmajkamen je meni primera radi mnogo vise vezan za Targove nego Barateone. Cak je i status njega bio mnogo vazniji za vreme Targ vladavine nego posle. Ja sam se jednostavno time vodio kada sam pravio ovu listu, isto kao i za Rat kraljeva za 9 grosa, jer ratovi i turniri mogu lako da se svrstaju u istoriju neke kuce, pogotovu ako ti dogadjaji imaju dosta veza sa nekom familijom. Po toj logici ni ustnak Crnovatri niti Ples zmajeva nije rezervisan za moju kucu. To je sve, znaci nije svojatanje ovde nikako, iako ste me optuzili zbog toga, pitali ste zasto sam to uradio i rekao sam zbog cega sam uradio.
    Princ Regar
    Princ Regar

    Broj poruka : 9341
    Godina : 35
    Raspoloženje : :)
    Reputacija : 630
    Points : 10066
    Datum upisa : 13.09.2011

    Nazad na vrh Ići dole

    PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke  - Page 6 Empty Re: PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke

    Počalji od Oberin Martel Čet 17 Apr 2014, 08:40

    Jasno je da ti možeš da dokažeš da neka tema pripada 60% Targovima, a 40% Barateonima i da zato treba Targ da je piše. Poenta je da uopšte ne treba tako nešto da se radi, što više svima dostupnih tema, to bolje. Uzgred, Targovi imaju najmanje razloga da svojataju članke, nakon Princeze i kraljice tu je tuce potencijalnih novih tema za pisanje, a kad izađe World of Ice and Fire biće ih još više.
    Oberin Martel
    Oberin Martel
    Legendarni vojnik
    Legendarni vojnik

    Broj poruka : 2710
    Godina : 42
    Raspoloženje : E ja kuliram
    Reputacija : 670
    Points : 3442
    Datum upisa : 19.02.2009

    http://www.tolkien.rs

    Nazad na vrh Ići dole

    PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke  - Page 6 Empty Re: PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke

    Počalji od Princ Regar Čet 17 Apr 2014, 08:46

    Pa ja sta da radim sad, generalno isto u Starkovima ima najvise clanova jer svi biraju njih, pa zato i imaju taj problem, ja tu nisam nista kriv, ja se jednostavno vodim interesima svoje familije, ali evo ko hoce da pise teme koje pripadaju nama, a to su sve ove koje sam naveo, ja cu pitati moje i tu je kraj price, i najverovatnije ce i moci da pise, dozvolicemo mu, ali hocu da se ispostuje neki red. Ako hoce da pise neko Zmajkamen, pitacu i najverovatnije ce mu i dozvoliti. Dakle, to je to.
    Princ Regar
    Princ Regar

    Broj poruka : 9341
    Godina : 35
    Raspoloženje : :)
    Reputacija : 630
    Points : 10066
    Datum upisa : 13.09.2011

    Nazad na vrh Ići dole

    PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke  - Page 6 Empty Re: PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke

    Počalji od Nim Čet 17 Apr 2014, 08:51

    A da se mi ipak vodimo interesima foruma, sta kazete ljudi? Very Happy
    Nim
    Nim
    Kraljica Rojnara, Andala i Prvih ljudi, gospodarica Sedam kraljevstava
    Kraljica Rojnara, Andala i Prvih ljudi, gospodarica Sedam kraljevstava

    Broj poruka : 8274
    Godina : 36
    Raspoloženje : kiselo grozdje :P
    Reputacija : 387
    Points : 8677
    Datum upisa : 13.03.2012

    Nazad na vrh Ići dole

    PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke  - Page 6 Empty Re: PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke

    Počalji od Oberin Martel Čet 17 Apr 2014, 08:57

    Regi, bjasni mi samo kako je u interesu tvoje kuće da neka potencijalna tema skuplja prašinu ako postoji volja da se napiše. To što će npr. Zmajkamen biti proglašen opštom temom ne znači da je zabranjeno Targu da ga napiše, već se samo otvara mogućnost da ranije dobijemo članak i da članak bude potencijalno kvalitetniji, što znači da ćemo imati bogatiju Citadelu. Ako to nije interes Targova, onda sam stvarno zabrinut za ceo ovaj projekat.
    Oberin Martel
    Oberin Martel
    Legendarni vojnik
    Legendarni vojnik

    Broj poruka : 2710
    Godina : 42
    Raspoloženje : E ja kuliram
    Reputacija : 670
    Points : 3442
    Datum upisa : 19.02.2009

    http://www.tolkien.rs

    Nazad na vrh Ići dole

    PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke  - Page 6 Empty Re: PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke

    Počalji od Princ Regar Čet 17 Apr 2014, 09:03

    Zato sto ima vise tema za nas, funkcija urednika je pod broj jedan zbog toga i uvedena. Ne zbog glasanja ili cega vec, nego zbog biblioteke. Neka pita i ako dobije dozvolu, ja sam jos ranije rekao da hocu nesto da napisem, cini mi se o Nocnom kralju i meni je iz administracije receno mozes da pises samo ono sto je vezano za vas. Posle toga je neko uradio to sa rezervacijama i Assassin i ostali, izmedju ostalih i ja smo to prihvatili kao presedan odn kao pravilo. Sto se tada nisi javio da odmah ulozis zalbu nego sad? I ne znaci da nece moci pre da se dobije tema vec ce samo morati prethodno da pita pa ako mu se dozvoli, ako mu mi bas ne dozvolimo cisto iz inata, onda je rec o zloupotrebi pravila i neka se taj neko pozali. Prosta racunica.
    Princ Regar
    Princ Regar

    Broj poruka : 9341
    Godina : 35
    Raspoloženje : :)
    Reputacija : 630
    Points : 10066
    Datum upisa : 13.09.2011

    Nazad na vrh Ići dole

    PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke  - Page 6 Empty Re: PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke

    Počalji od Oberin Martel Čet 17 Apr 2014, 09:21

    Nisam se žalio zato što nisam bio prisutan na forumu ili aktivan u Citadeli. Ili zato što je odgovor na sve moje primedbe i sugestije bio "postoje nepisana pravila kojih svi treba slepo da se pridržavaju, iako nisu nigde napisana". I svakako pravila treba da se menjaju i prilagođavaju po potrebi, ne vidim zašto ti moja žalba smeta, čak i ako je zakasnela. Tim pre što priznaješ da im je cilj zaštita sebičnih interesa, protiv opšteg dobra.
    Oberin Martel
    Oberin Martel
    Legendarni vojnik
    Legendarni vojnik

    Broj poruka : 2710
    Godina : 42
    Raspoloženje : E ja kuliram
    Reputacija : 670
    Points : 3442
    Datum upisa : 19.02.2009

    http://www.tolkien.rs

    Nazad na vrh Ići dole

    PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke  - Page 6 Empty Re: PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke

    Počalji od Princ Regar Čet 17 Apr 2014, 09:35

    Nisu to sebicni interesi vec vise neka koordinacija rada. To pravilo je i uvedeno kao nepisano bas zato sto se pojavilo vise ljudi a manje tema. Pravila uredjuje uglavnom administracija, ja tu nisam nista kriv, da je do mene bilo bi opste glasanje zbog pravila i to ne samo ovde nego i na mnogo drugih tema. A iskreno, ne znam sto se toliko osecas ostecenim jer do sada ja prvi put cujem da se neko pobunio i rekao ta osoba pripada mojoj kuci, nemoj da je pises. Evo najiskrenije, prvi put sam je sada cuo, da je bilo do mene, sigurno bih ti dozvolio da je pises, ja sam samo rekao da treba prvo da pita. Mada slazem se da Melisandra vise pripada Barateonu nego bilo kome drugome. A na kraju ako bas hoces da znas, mislim da je tu temu napisao mali Uno, da bude jos veca ironija.
    Princ Regar
    Princ Regar

    Broj poruka : 9341
    Godina : 35
    Raspoloženje : :)
    Reputacija : 630
    Points : 10066
    Datum upisa : 13.09.2011

    Nazad na vrh Ići dole

    PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke  - Page 6 Empty Re: PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke

    Počalji od Oberin Martel Čet 17 Apr 2014, 09:48

    Nije uopšte bitno da li se ja osećam oštećenim, poenta je da pravila budu bolja, i u opštem interesu (i da postoje). I nije koordinacija rada, već komplikacija rada. Čemu vaganje da li neka tema pripada ovde ili onde, kada je jednostavnije da u slučaju dileme uvek pripada onde (među opštim temama). Urednik onda treba da koordiniše onim temama koje pripadaju njegovoj kući, ne da određuje šta je čije i da deli dozvole. Prosto, zar ne?
    Oberin Martel
    Oberin Martel
    Legendarni vojnik
    Legendarni vojnik

    Broj poruka : 2710
    Godina : 42
    Raspoloženje : E ja kuliram
    Reputacija : 670
    Points : 3442
    Datum upisa : 19.02.2009

    http://www.tolkien.rs

    Nazad na vrh Ići dole

    PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke  - Page 6 Empty Re: PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke

    Počalji od Princ Regar Čet 17 Apr 2014, 09:56

    To bi unelo nesigurnost i bukvalno bi bilo ko se prvi seti da uradi i neke teme koje bi bile kao sto si i sam rekao 60 odsto ili 70 odsto vezane za jedne uradjene od strane nekog drugog a ne onog koji za nju vezan. Drugim recima ne bi ni bilo nikakvih pravila vec bi svako radio sta bi hteo.
    Princ Regar
    Princ Regar

    Broj poruka : 9341
    Godina : 35
    Raspoloženje : :)
    Reputacija : 630
    Points : 10066
    Datum upisa : 13.09.2011

    Nazad na vrh Ići dole

    PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke  - Page 6 Empty Re: PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke

    Počalji od Zevs86 Čet 17 Apr 2014, 10:16

    Hmmm, veoma zanimljivi argumenti od strane Oberina. Mada razumem i Regarovo stanoviste.

    @Regar Mislim da je pogresno svojatati teme. Mislio sam to i ranije, ali posto se nisu ljudi javljali u vezi toga skapirao sam da to nije neki veliki problem pa sam to jednostavno pustio...
    Kao urednik kuce Erin, mislim da cu podrzati zalbu.

    @Oberin Deo sa kojim se slazem sa Regarom jeste taj, sto mislim da postoji potreba urednika kuce da ima vid kontrole nad nekim temama. Da pojasnim malo. Npr, novi clan se pojavi i iznenada uradi (najverovatnije iz najbolje namere) jedan ili vise novih clanaka koji ne zadovoljavaju trazeni kvalitet i jos je mozda vec neko krenuo da ih radi/ ili je planirao da ih radi. Mislim da je u tom slucaju funkcija urednika potrebna kako bi administrirala moguce nesporazume i nesuglasice. A sto se mene tice, ja sam uvek za to da bolji clanak bude taj koji ce ostati. Pa ako vec postoji veliko interesovanje za izrade vise clanaka, onda treba dozvoliti neku vrstu duela. Npr, oba clana izrade clanak i onda onaj koji dobije vise glasova( koji su usmereni i dobijeni zbog cistog kvaliteta clanka, a ne zbog politickih igara) . I resen problem. Na taj nacin se osiguravamo da najkvalitetniji clanak pokriva trazenu temu i to je u interesu biblioteke i foruma, zar ne?
    Zevs86
    Zevs86
    Lord zaštitnik Dola
    Lord zaštitnik Dola

    Broj poruka : 11916
    Godina : 37
    Raspoloženje : Meh
    Reputacija : 651
    Points : 12647
    Datum upisa : 28.02.2012

    Nazad na vrh Ići dole

    PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke  - Page 6 Empty Re: PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke

    Počalji od VojaLu Čet 17 Apr 2014, 10:30

    Nim ::
    Elem, svi se nesto isekose oko rezervisanja a novi tekst jednom u pola godine Very Happy


    To što kaže Nim... Very Happy
    Upravo, ajde da se piše naveliko, ali poslednji kvalitetni članci su bili ne sećam se ni ja kad...
    Nisi daleko od istine, u principu brinem o onom delu biblioteke koji ne spada ni u jednu kuću, kao što je: Kultura, Istorija i ostalo Very Happy

    I da.. To što Kaže Zevs Very Happy
    Dajte samo da se piše i da to bude kvalitetno, ko je napisao, pa zar je toliko važno, u redu da kuća ima prvo prvenstva i da urednik kuće pregleda tekst vezan za tu kuću, eto Regi ako baš hoćeš ti budi zadužen za tekst Rat za 9 groša, ali ne u stilu ovo je moja/naša tema i nema niko da piše o tome dok se ja ne smilujem, dajte samo malo obzira jedni prema drugima i sve je OK, pa ovde smo na istom zadatku...


    EDIT: eno Uno napisa solidan tekst Very Happy


    Poslednji izmenio VojaLu dana Čet 17 Apr 2014, 10:34, izmenjeno ukupno 1 puta
    VojaLu
    VojaLu
    Savant
    Savant

    Broj poruka : 5172
    Godina : 42
    Raspoloženje : Radioaktivno
    Reputacija : 829
    Points : 6055
    Datum upisa : 22.05.2012

    https://www.facebook.com/vojalu

    Nazad na vrh Ići dole

    PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke  - Page 6 Empty Re: PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke

    Počalji od Nim Čet 17 Apr 2014, 10:34

    Pa na to sam i mislila Vojo, na deo koji ne spada ni u jednu kucu Smile E sad je pitanje sta spada a sta ne Very Happy Very Happy
    Elem, zaista fali dobrih tekstova u poslednje vreme..
    Nim
    Nim
    Kraljica Rojnara, Andala i Prvih ljudi, gospodarica Sedam kraljevstava
    Kraljica Rojnara, Andala i Prvih ljudi, gospodarica Sedam kraljevstava

    Broj poruka : 8274
    Godina : 36
    Raspoloženje : kiselo grozdje :P
    Reputacija : 387
    Points : 8677
    Datum upisa : 13.03.2012

    Nazad na vrh Ići dole

    PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke  - Page 6 Empty Re: PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke

    Počalji od Oberin Martel Čet 17 Apr 2014, 10:35

    @Oberin Deo sa kojim se slazem sa Regarom jeste taj, sto mislim da postoji potreba urednika kuce da ima vid kontrole nad nekim temama. Da pojasnim malo. Npr, novi clan se pojavi i iznenada uradi (najverovatnije iz najbolje namere) jedan ili vise novih clanaka koji ne zadovoljavaju trazeni kvalitet i jos je mozda vec neko krenuo da ih radi/ ili je planirao da ih radi. Mislim da je u tom slucaju funkcija urednika potrebna kako bi administrirala moguce nesporazume i nesuglasice.
    To se i ja slažem, to i treba da bude funkcija urednika - kontrola kvaliteta i koordinacija unutar svoje kuće, ali ne i grabljenje članaka i odmeravanje šta pripada kojoj kući. U stvari trebalo bi uvesti još par moderatora, koji bi imali nadležnost nad celom Citadelom, i koji bi vodili računa o kvalitetu, sortiranju, činjeničnim i pravopisnim greškama, tako da i deo Citadele koji ne pripada kućama bude urednički "pokriven". Trenutno samo Asasin to može da radi.
    Oberin Martel
    Oberin Martel
    Legendarni vojnik
    Legendarni vojnik

    Broj poruka : 2710
    Godina : 42
    Raspoloženje : E ja kuliram
    Reputacija : 670
    Points : 3442
    Datum upisa : 19.02.2009

    http://www.tolkien.rs

    Nazad na vrh Ići dole

    PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke  - Page 6 Empty Re: PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke

    Počalji od VojaLu Čet 17 Apr 2014, 10:36

    Mislim da mogu i ja Oberine, tj. imam panel za to... ne baš sve ali neke delove onoga što si rekao
    VojaLu
    VojaLu
    Savant
    Savant

    Broj poruka : 5172
    Godina : 42
    Raspoloženje : Radioaktivno
    Reputacija : 829
    Points : 6055
    Datum upisa : 22.05.2012

    https://www.facebook.com/vojalu

    Nazad na vrh Ići dole

    PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke  - Page 6 Empty Re: PLAN popunjavanja i uređivanjа biblioteke

    Počalji od Sponsored content


    Sponsored content


    Nazad na vrh Ići dole

    Strana 6 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

    Nazad na vrh

    - Similar topics

     
    Dozvole ovog foruma:
    Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu