WORLD OF WESTEROS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 

 


Rechercher Napredna potraga

Zadnje teme
» Spam Tema....
od Nim Ned 14 Apr 2024, 04:08

» Sta trenutno slusate
od Zevs86 Sub 03 Feb 2024, 23:56

» Slike prirode nam majke
od Lala Pet 26 Maj 2023, 21:46

» Predstavite nam se....
od Assassin Pet 28 Apr 2023, 18:23

» Robert Džordan "Točak vremena"
od Uno Nomesta Pon 26 Sep 2022, 14:57

» Robin Hobb - Vidovnjaci
od Zevs86 Uto 29 Dec 2020, 15:25

» Stiven Erikson- Malaska knjiga palih
od Assassin Pon 13 Apr 2020, 10:31

» Igrice (Generalno)
od Lord M. Pet 03 Apr 2020, 12:33

» Sta sada citate?
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:58

» Winter Is Coming...to HBO
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:55

» Dela, po povoljnoj ceni.
od Vazarius Uto 10 Mar 2020, 08:25

» Srećna 2o2o!
od Assassin Uto 07 Jan 2020, 12:43

» Serije koje volite / trenutno pratite
od Assassin Uto 12 Nov 2019, 16:54

» Silmarilion
od Vazarius Čet 31 Okt 2019, 09:38

» Jezik Čitanja
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:23

» Novi filmovi i filmske novosti
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:19

» "Vukodav" - Marija Semjonova
od Zevs86 Pet 25 Jan 2019, 10:49

» Demon Cycle - Peter V. Brett [spoiler]
od Vazarius Uto 08 Jan 2019, 14:44

» Srećna 2o19!
od Areal Sre 02 Jan 2019, 20:56

» Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"
od Vazarius Pet 19 Okt 2018, 12:46

Pristupi

Zaboravio sam šifru

Ko je trenutno na forumu
Imamo 1 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 1 Gost :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 84 dana Pet 20 Sep 2013, 17:16
Naj bolji poslanici
Зимоврел (15838)
Martin ili Tolkin (anketa) - Page 3 Vote_lcapMartin ili Tolkin (anketa) - Page 3 Voting_barMartin ili Tolkin (anketa) - Page 3 Vote_rcap 
Sparkling Comet (15528)
Martin ili Tolkin (anketa) - Page 3 Vote_lcapMartin ili Tolkin (anketa) - Page 3 Voting_barMartin ili Tolkin (anketa) - Page 3 Vote_rcap 
Assassin (13622)
Martin ili Tolkin (anketa) - Page 3 Vote_lcapMartin ili Tolkin (anketa) - Page 3 Voting_barMartin ili Tolkin (anketa) - Page 3 Vote_rcap 
Zevs86 (11916)
Martin ili Tolkin (anketa) - Page 3 Vote_lcapMartin ili Tolkin (anketa) - Page 3 Voting_barMartin ili Tolkin (anketa) - Page 3 Vote_rcap 
Zandrin (10789)
Martin ili Tolkin (anketa) - Page 3 Vote_lcapMartin ili Tolkin (anketa) - Page 3 Voting_barMartin ili Tolkin (anketa) - Page 3 Vote_rcap 
CRNIJASTREB (10420)
Martin ili Tolkin (anketa) - Page 3 Vote_lcapMartin ili Tolkin (anketa) - Page 3 Voting_barMartin ili Tolkin (anketa) - Page 3 Vote_rcap 
Princ Regar (9341)
Martin ili Tolkin (anketa) - Page 3 Vote_lcapMartin ili Tolkin (anketa) - Page 3 Voting_barMartin ili Tolkin (anketa) - Page 3 Vote_rcap 
LunarFang (9218)
Martin ili Tolkin (anketa) - Page 3 Vote_lcapMartin ili Tolkin (anketa) - Page 3 Voting_barMartin ili Tolkin (anketa) - Page 3 Vote_rcap 
Uno Nomesta (8868)
Martin ili Tolkin (anketa) - Page 3 Vote_lcapMartin ili Tolkin (anketa) - Page 3 Voting_barMartin ili Tolkin (anketa) - Page 3 Vote_rcap 
Nim (8274)
Martin ili Tolkin (anketa) - Page 3 Vote_lcapMartin ili Tolkin (anketa) - Page 3 Voting_barMartin ili Tolkin (anketa) - Page 3 Vote_rcap 

Maj 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Kalendar Kalendar


Martin ili Tolkin (anketa)

+34
Mondenkind
Zandrin
Lothesse
Green Knight
Nocnoi_Dozor
азор ахаи
Nim
CRNIJASTREB
VojaLu
Sparkling Comet
Areal
Zevs86
Chandrian
Struki
Зимоврел
Orry Main
Princ Regar
Sharpshooter
Althinne
Bathory
LunarFang
orome
Vazarius
forumfilmovi
Žalobni Ed Tolet
Zmajoubica
Edard Stark
bookman
Nikolinho
Witcher
Assassin
Prince of Ravens
Ergon Lar Tund
Lord M.
38 posters

Strana 3 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Ići dole

glasajte

Martin ili Tolkin (anketa) - Page 3 Vote_lcap57%Martin ili Tolkin (anketa) - Page 3 Vote_rcap 57% 
[ 31 ]
Martin ili Tolkin (anketa) - Page 3 Vote_lcap43%Martin ili Tolkin (anketa) - Page 3 Vote_rcap 43% 
[ 23 ]
 
Ukupno Glasova : 54
 
 

Martin ili Tolkin (anketa) - Page 3 Empty Re: Martin ili Tolkin (anketa)

Počalji od Prince of Ravens Sub 10 Sep 2011, 21:53

Zato ja kažem da je Tolkin lingvista a ne pisac, a njegov stil pisanja je crossover knjige za istoriju i bajke. Ja lično sam pročitao sva tri dela gospodara za 3 i po dana još u osnovnoj. Bio sam stvarno čudak tada.
Prince of Ravens
Prince of Ravens

Broj poruka : 5786
Godina : 34
Raspoloženje : Sorrowfully happy
Reputacija : 791
Points : 6652
Datum upisa : 01.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Martin ili Tolkin (anketa) - Page 3 Empty Re: Martin ili Tolkin (anketa)

Počalji od Bathory Sub 10 Sep 2011, 22:18

Assassin ::
Bathory ::Ovo će biti čudno, ali za sada glasam za Martina. Gospodara prstenova bih uvek krenula da čitam, i smorim se pa prestanem. Poslednji put sam stigla do 200 strane, bilo mi je okej, svidelo mi se, ali sam iz nekog razloga prestala da čitam. Ne znam, mnogo mi je dosadno sa tim opisima. Pokušaću opet da čitam...

E moram reci da sam primetio da devojke veoma malo ili cak nimalo ne citaju Tolkina.Smile
Predpostavljam da je to zbog nedostatka zenskih (glavnih) likova. Smile
Znam dosta devojaka Hard Core fantasy fans, koje nisu ili ne mogu da citaju Tolkina. Smile

Heh, ne verujem da je do toga, jednostavno ume da smori sa nekim opisima, verujem da je kasnije zanimljivo, samo mi je glupo da preskočim 250 strana. Smile
Bathory
Bathory

Broj poruka : 17
Godina : 28
Raspoloženje : Okej
Reputacija : 0
Points : 17
Datum upisa : 10.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Martin ili Tolkin (anketa) - Page 3 Empty Re: Martin ili Tolkin (anketa)

Počalji od Vazarius Sub 10 Sep 2011, 22:21

Ma devojke su zasebna bica bounce
Vazarius
Vazarius
Gospodar Brzorečja
Gospodar Brzorečja

Broj poruka : 3077
Raspoloženje : koracanje
Reputacija : 237
Points : 3432
Datum upisa : 27.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Martin ili Tolkin (anketa) - Page 3 Empty Re: Martin ili Tolkin (anketa)

Počalji od Lord M. Sub 10 Sep 2011, 22:25

a meni su baš ti opisi jedna od najboljih stvari kod Tolkina. Ali kada te je smorio Gospodar, onda mogu mislit kako bi završila Silmarion Smile
Lord M.
Lord M.
Zapovednik Belih plaštova
Zapovednik Belih plaštova

Broj poruka : 4090
Godina : 34
Raspoloženje : idealno
Reputacija : 276
Points : 4416
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Martin ili Tolkin (anketa) - Page 3 Empty Re: Martin ili Tolkin (anketa)

Počalji od Vazarius Sub 10 Sep 2011, 22:27

Nisam imao priliku da citam Silmarion.Samo na engleskom ali nije to to
Vazarius
Vazarius
Gospodar Brzorečja
Gospodar Brzorečja

Broj poruka : 3077
Raspoloženje : koracanje
Reputacija : 237
Points : 3432
Datum upisa : 27.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Martin ili Tolkin (anketa) - Page 3 Empty Re: Martin ili Tolkin (anketa)

Počalji od Lord M. Sub 10 Sep 2011, 22:29

ima ebook na srpskom.
Lord M.
Lord M.
Zapovednik Belih plaštova
Zapovednik Belih plaštova

Broj poruka : 4090
Godina : 34
Raspoloženje : idealno
Reputacija : 276
Points : 4416
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Martin ili Tolkin (anketa) - Page 3 Empty Re: Martin ili Tolkin (anketa)

Počalji od Witcher Sub 10 Sep 2011, 22:30

Mene je gospodar znao da smori na nekim delovima (pozdrav Frodu i Semu), a u Silmarilionu sam uzvao od prve do poslednje strane.
Witcher
Witcher
Zaštitnik Severa
Zaštitnik Severa

Broj poruka : 4075
Godina : 28
Raspoloženje : i'm a diamond that is tired
Reputacija : 251
Points : 4533
Datum upisa : 15.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Martin ili Tolkin (anketa) - Page 3 Empty Re: Martin ili Tolkin (anketa)

Počalji od Vazarius Sub 10 Sep 2011, 22:33

Za sto Frodo i Sem?Ne mislis valjda..... Martin ili Tolkin (anketa) - Page 3 1980756041 da su vise od drugara? Martin ili Tolkin (anketa) - Page 3 1980756041
Vazarius
Vazarius
Gospodar Brzorečja
Gospodar Brzorečja

Broj poruka : 3077
Raspoloženje : koracanje
Reputacija : 237
Points : 3432
Datum upisa : 27.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Martin ili Tolkin (anketa) - Page 3 Empty Re: Martin ili Tolkin (anketa)

Počalji od Lord M. Sub 10 Sep 2011, 22:35

tako je samo u filmu prikazano.
Lord M.
Lord M.
Zapovednik Belih plaštova
Zapovednik Belih plaštova

Broj poruka : 4090
Godina : 34
Raspoloženje : idealno
Reputacija : 276
Points : 4416
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Martin ili Tolkin (anketa) - Page 3 Empty Re: Martin ili Tolkin (anketa)

Počalji od Witcher Sub 10 Sep 2011, 22:36

Ne nego je njihov deo znao da bude dosadan.
Witcher
Witcher
Zaštitnik Severa
Zaštitnik Severa

Broj poruka : 4075
Godina : 28
Raspoloženje : i'm a diamond that is tired
Reputacija : 251
Points : 4533
Datum upisa : 15.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Martin ili Tolkin (anketa) - Page 3 Empty Re: Martin ili Tolkin (anketa)

Počalji od Assassin Sub 10 Sep 2011, 23:54

Meni je Tolin od pocetka do kraja legenda. Tj Gospodar. Smile
Ali to sam samo ja, a vi znate mene.. Very Happy
Assassin
Assassin
Lord Zapovednik Noćne Straže
Lord Zapovednik Noćne Straže

Broj poruka : 13622
Godina : 32
Raspoloženje : Arise!
Reputacija : 937
Points : 14683
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Martin ili Tolkin (anketa) - Page 3 Empty Re: Martin ili Tolkin (anketa)

Počalji od Althinne Ned 11 Sep 2011, 10:22

Neću da glasam jer nisam čitala Martina XD Gledala sam seriju ako je to od nekog značaja XD A i kod Tolkina sam pročitala Gospodara, pomalo na preskok, i Hobita pa nisam baš upućena u celokupno delo pa da govorim...
Međutim, vidim ovde kad pravite neke liste, svi uzdižu Džordana u nebesa, e njega sam probala da čitam, pročitala sam "Zenicu sveta" i ja pojma nemam šta se u toj knjizi dešava. Previše klišeirane stvari, nekako imam osećaj da mu se radnja ne kreće u istom pravcu nego na sto strana a sve u fazonu "Ne brinite ništa, možda prve četiri knjige nećete razumeti, ali od pete do pedeset pete sve ću da vam razjasnim!" a ja zaista mrzim nedorečene pisce. Ispljuni to što imaš, ne igraj na tu kartu "Svi će kupiti drugi deo samo da bi razumeli šta se desilo u prvom delu", igraj na kvalitet Very Happy Osim toga, ima nekih opisa likova koji su Bogu za plakati. Ona Moirana ili kakos e već zove ona zajebana teta u prvoj knjizi, e nju malo-malo pa opiše kao "Gospa". "Idemo ti mi tako trgom, kad tamo- gospa". "Kada ga je pogledala, prosto se videlo da je prava gospa". "Ima kamenčić na čelu, ma gospa i po". (ovo, naravno, nisu citati nego moje banalizovanje stvari). Kao da to "gospa" sve govori samo za sebe. I da, ja u prvoj knjizi uopšte nisam razumela njen lik, ne možete je ni voleti ni mrzeti ne zato što je ona tako misteriozna da vas svaki put iznenadi, nego zato što je jako plitko obrađena pa ne može da ostavi utisak. (to je SAMO moje mišljenje). Ima tu još nekih stvari koje su mi mnogo smetale, recimo odnos između... Hm, kako se zovu... Sad ću da proverim u knjizi: da, Randa i Egvene. Možda je Džordan mislio da gradi krajnje intrigantnu priču o nemogućoj ljubavi, ili da ćemo se mi svi naložiti da će oni da budu zajedno, pa ćemo da se uplašimo da neće, pa ćemo da se opet ponadamo da hoće, pa će on onda da ubije nekog od njih, nebitno, ali nije uspeo to da napravi, napravio je dva emotivna idiota (to je SAMO moje mišljenje, ne padajte u vatru XD)
I da, ne znam zašto se svima toliko dopada Erikson, pročitala sam Mesečeve Vrtove i moram da mu odam veće priznanje nego Džordanu, ima bolje likove, zaista mi se veliki broj njih dopao ali važi ista stvar kao za Džordana - da mi neko pištolj uperi u glavu i zapovedi da mu kažem šta se dešava u knjizi, mislim da bih vrlo brzo završila mrtva, jer ja pojma nemam šta se tamo dešava. Vrlo čudne neke stvari je hteo da postigne, vrlo siromašne slike i neki hokus-pokus fazoni, pitomi oblak i zviždeća ajkula, pa neke fore sa nekim božanstvima, sa čim, ja to uopšte nisam shvatila kako je išlo... i to je kao neka strašna moć (pričam samo na osnovu početka knjige, kog se sećam prilično dobro za razliku od ostalih stvari)... Nekako, nije mi dao razlog da OSETIM silinu svega toga. I nema emocija, cela knjiga mi je u fazonu "Tada smo razlupali deset jaja i žumanca dodali u koru, a belanca umutili posebno za šlag...", nekako dobar deo likova na kojima je MOGLA priča da počiva idu kroz priču k'o bez pola mozga... I tako dalje.
A možda sam ja jednostavno glupa pa njih ič ne razumem Very Happy
Althinne
Althinne
Član Malog Veća
Član Malog Veća

Broj poruka : 2240
Godina : 32
Raspoloženje : mestimično- delimično XD
Reputacija : 53
Points : 1803
Datum upisa : 08.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Martin ili Tolkin (anketa) - Page 3 Empty Re: Martin ili Tolkin (anketa)

Počalji od Assassin Ned 11 Sep 2011, 12:49

Pre svega dobrodosla nazad. Very Happy
Posle svega, covece upravo si spustila 3 (4) vrhunska pisca epske fantastike. Very Happy Izgleda da samo Vukodava gotivis. Smile
Erikson je prosto neverovatan, na preporuku sam procitao Meseceve Vrtove i odusevio sam se, jedva cekam ostalih 9 knjiga. Dzordan je oduvek bio legenda za mene. To muvanje izmedju Egvene i Randa mi se dopalo, upravo zato jer se opisuje kao da su sudjeni jendo za drugo i ko ne bi poverovao da nece biti zajedno. A ipak posle oni se razilaze i nalaze nove partnere. Za Tolkina ne moram ni da pricam, ne verujem da si ga "isprekidano" citala. Smile Sve u svemu mislim da mozda Epika i nije za tebe. Very Happy
Assassin
Assassin
Lord Zapovednik Noćne Straže
Lord Zapovednik Noćne Straže

Broj poruka : 13622
Godina : 32
Raspoloženje : Arise!
Reputacija : 937
Points : 14683
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Martin ili Tolkin (anketa) - Page 3 Empty Re: Martin ili Tolkin (anketa)

Počalji od Althinne Ned 11 Sep 2011, 13:37

Za početak, hvala na dobrodošlici Very Happy
Tolkina jesam isprekidano čitala, majke mi, ali to nije uvreda za njega već ja jednostavno u većini knjiga preskačem neke opise i tako neke pasuse gde se pisac malo raspline, tako da Tolkina ničim nisam uvredila niti sam htela da ga uvredim, ja njega zaista gotivim.
Martina takođe nisam vređala, samo kažem da ga nisam čitala i to je to... Htela sam, ali u mojoj biblioteci ne postoji ni jedan epski serijal od prvog dela, a malo je čudno početi od treće knjige, a para retko imam pa da kupim neku knjigu čim mi padne na pamet, uglavnom moram da štedim neko vreme, a ja i nisam baš štediša XD Tako da ni njega nisam vređala, samo kažem da nisam čitala, čisto sumnjam da je čika Martinu uvreda što ja, "veliki i svemoćni književni kritičar i poznavalac epike" nisam pročitala njegovu knjigu XD
Vukoadva gotivim? Da. Prvu knjigu. OD ČETIRI! To i nije baš kompliment za pisca XD
A za ovu dvojicu sam rekla ono što stvarno mislim, to između Randa i Egvene je trapavo odrađeno, osim toga još u prvoj knjizi ona neka blesača kratko ošišana što vidi slike ljudima oko glave rekla je Randu da on i Egvena neće biti zajedno, ja sam joj automatski poverovala i više mi nije palo na pamet da može biti nešto između njih dvoje.
Btw, i Zenicu Sveta i Mesečeve Vrtove sam pročitala dvaput, jer sam zaista mislila da prvi put možda knjiga nije baš legla u pravom trenutku ili je meni koncentracija bila slaba, htela sam da im dam drugu šansu.
Ali to je samo moje mišljenje, kao što sam napomenula Smile

Ne bih rekla da epika nije za mene. Samo što su se malo iskrivili parametri oko toga šta je epska fantastika a šta nije. Epska fantastika polazi od EPA, ep mora da poseduje određena osećanja i određene poruke, ja te stvari kod Džordana i Eriksona nisam našla. Još Eriksona i hvalim i izdižem nad Džordanom jer je mnogo manje naivan.

Hm, naterao si me da se zapitam da li sam ja uopšte književni tip... Jer epska fantastika mi najviše odgovara od svih žanrova koje sam čitala, a ispade da je ne razumem XD Mislim da bi trebalo da nabavim cosmopoliten, možda će mi ležati više Very Happy
Althinne
Althinne
Član Malog Veća
Član Malog Veća

Broj poruka : 2240
Godina : 32
Raspoloženje : mestimično- delimično XD
Reputacija : 53
Points : 1803
Datum upisa : 08.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Martin ili Tolkin (anketa) - Page 3 Empty Re: Martin ili Tolkin (anketa)

Počalji od Bathory Ned 11 Sep 2011, 13:46

Ja bih ti savetovala da uzmeš obavezno knjige serijala ''Pesma leda i vatre'', serija jeste dobra, ali u poređenju sa knjigama je pfff. Samo što bih rekla da je taj serijal više medieval, nego epska fantastika. Knjige se lako čitaju, imaju interesantne likove, ili ih mrziš ili voliš, sredine nema. Mislim da bi ti se dopalo. Ako budeš nekad pročitala javi mišljenje, baš mi je interesantno. :-)

Što se tiče Vukodava, nikako da kupim, a knjige me interesovale...
Bathory
Bathory

Broj poruka : 17
Godina : 28
Raspoloženje : Okej
Reputacija : 0
Points : 17
Datum upisa : 10.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Martin ili Tolkin (anketa) - Page 3 Empty Re: Martin ili Tolkin (anketa)

Počalji od Witcher Ned 11 Sep 2011, 13:58

Meni su prve dve knjige Vukodava odlicne, treca smor, cetvrta ok.
Witcher
Witcher
Zaštitnik Severa
Zaštitnik Severa

Broj poruka : 4075
Godina : 28
Raspoloženje : i'm a diamond that is tired
Reputacija : 251
Points : 4533
Datum upisa : 15.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Martin ili Tolkin (anketa) - Page 3 Empty Re: Martin ili Tolkin (anketa)

Počalji od Ergon Lar Tund Ned 11 Sep 2011, 14:01

Eh, izmisliše sto podžanrova, medieval, low fantasy, politic fantasy... A ne bih se složio, np. Sersei, Deneris, Teon, ja njih i mrzim i volim kao likove.

Džordan ti deluje naivan i loš zato što si čitala samo prvi deo. Početak je morao da bude takav kako bi se uklopio u ostatak priče.

Erikson je odličan pisac, upravo zbog tog stila. Likovi pomalo podsećaju na one iz PLIVa, nisu ni negativci ni pozitivci (Lorn, Tetherseil, Tok Younger), a i priča je dobra. I opet ima devet knjiga, pa ti prva deluje glupo.
Ergon Lar Tund
Ergon Lar Tund
Gospodar Zmajkamena
Gospodar Zmajkamena

Broj poruka : 3940
Godina : 25
Raspoloženje : Nekakvo
Reputacija : 84
Points : 4285
Datum upisa : 23.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Martin ili Tolkin (anketa) - Page 3 Empty Re: Martin ili Tolkin (anketa)

Počalji od Witcher Ned 11 Sep 2011, 14:02

Meni su se prve tri knjige Tocka najvise svidele, posle je Dzordan poceo da smara i odugovlaci za medalju.
Witcher
Witcher
Zaštitnik Severa
Zaštitnik Severa

Broj poruka : 4075
Godina : 28
Raspoloženje : i'm a diamond that is tired
Reputacija : 251
Points : 4533
Datum upisa : 15.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Martin ili Tolkin (anketa) - Page 3 Empty Re: Martin ili Tolkin (anketa)

Počalji od Ergon Lar Tund Ned 11 Sep 2011, 14:05

Meni su 7. i 8. krš. Kratke su,ali on ipak nalazi način da opisuje odeću, osim jednog događaja sa Elejnom i Ninaevom nema važnijih stvari...

1,2,3 su mi dobre, dok su 4. i 5. ubedljivo najbolje.
Ergon Lar Tund
Ergon Lar Tund
Gospodar Zmajkamena
Gospodar Zmajkamena

Broj poruka : 3940
Godina : 25
Raspoloženje : Nekakvo
Reputacija : 84
Points : 4285
Datum upisa : 23.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Martin ili Tolkin (anketa) - Page 3 Empty Re: Martin ili Tolkin (anketa)

Počalji od Witcher Ned 11 Sep 2011, 14:07

Od osme (ukljucujci i nju) je stvarno totalni krs, Srce zime i raskrsce sumraka je mogao ladno da spoji u jednu knjigu, desavaju se istovremeno i imaju iste likove.
Witcher
Witcher
Zaštitnik Severa
Zaštitnik Severa

Broj poruka : 4075
Godina : 28
Raspoloženje : i'm a diamond that is tired
Reputacija : 251
Points : 4533
Datum upisa : 15.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Martin ili Tolkin (anketa) - Page 3 Empty Re: Martin ili Tolkin (anketa)

Počalji od Ergon Lar Tund Ned 11 Sep 2011, 14:16

Deveta je u još Bože pomozi, onaj događaj na kraju je vadi, ali stvarno je preterao sa odugovlačenjem.

Ja sam je pročitao za dva dana samo da bih je završio i ostavio. I jedino što me drži da nastavljam je to da kažu kako je Sanderson bolji.
Ergon Lar Tund
Ergon Lar Tund
Gospodar Zmajkamena
Gospodar Zmajkamena

Broj poruka : 3940
Godina : 25
Raspoloženje : Nekakvo
Reputacija : 84
Points : 4285
Datum upisa : 23.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Martin ili Tolkin (anketa) - Page 3 Empty Re: Martin ili Tolkin (anketa)

Počalji od Prince of Ravens Ned 11 Sep 2011, 19:10

Sanderson je mnogo bolji. Gathering Storm je za koplje ispred 6,7 i 8 knjige a dva koplja ispred 10te. Towers of Midnight je malo slabiji tom ali sve jedno sa mnogo više dešavanja nego recimo Crossroads of Twilight koji je definitvno naj smorniji deo. Sada se nadam da će A memory of light da bude grand finale. Posle 13 pročitanih knjiga mora da očekuješ nešto fantastično!
Prince of Ravens
Prince of Ravens

Broj poruka : 5786
Godina : 34
Raspoloženje : Sorrowfully happy
Reputacija : 791
Points : 6652
Datum upisa : 01.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Martin ili Tolkin (anketa) - Page 3 Empty Re: Martin ili Tolkin (anketa)

Počalji od Ergon Lar Tund Ned 11 Sep 2011, 20:42

Spojler:
Ergon Lar Tund
Ergon Lar Tund
Gospodar Zmajkamena
Gospodar Zmajkamena

Broj poruka : 3940
Godina : 25
Raspoloženje : Nekakvo
Reputacija : 84
Points : 4285
Datum upisa : 23.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Martin ili Tolkin (anketa) - Page 3 Empty Re: Martin ili Tolkin (anketa)

Počalji od Prince of Ravens Ned 11 Sep 2011, 21:26

Ergon Lar Tund ::
Spojler:


Spojler:
Prince of Ravens
Prince of Ravens

Broj poruka : 5786
Godina : 34
Raspoloženje : Sorrowfully happy
Reputacija : 791
Points : 6652
Datum upisa : 01.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Martin ili Tolkin (anketa) - Page 3 Empty Re: Martin ili Tolkin (anketa)

Počalji od Assassin Pon 12 Sep 2011, 07:40

E zamalo da odem na spojler, ali NE! toliko dugo citam serijal i toliko toga jos imam da procitam da mi ne pada na pamet da posle svega neko ispojlerise. Very Happy
Jednostavno Jordan ovde nije bio popilaran pa nije bilo ni spojlera. Very Happy
Mada sam jednom prilikom saznao 2 mega spojlera, ali otom potom . Smile
Assassin
Assassin
Lord Zapovednik Noćne Straže
Lord Zapovednik Noćne Straže

Broj poruka : 13622
Godina : 32
Raspoloženje : Arise!
Reputacija : 937
Points : 14683
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Martin ili Tolkin (anketa) - Page 3 Empty Re: Martin ili Tolkin (anketa)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu