WORLD OF WESTEROS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 

 


Rechercher Napredna potraga

Zadnje teme
» Spam Tema....
od Nim Ned 14 Apr 2024, 04:08

» Sta trenutno slusate
od Zevs86 Sub 03 Feb 2024, 23:56

» Slike prirode nam majke
od Lala Pet 26 Maj 2023, 21:46

» Predstavite nam se....
od Assassin Pet 28 Apr 2023, 18:23

» Robert Džordan "Točak vremena"
od Uno Nomesta Pon 26 Sep 2022, 14:57

» Robin Hobb - Vidovnjaci
od Zevs86 Uto 29 Dec 2020, 15:25

» Stiven Erikson- Malaska knjiga palih
od Assassin Pon 13 Apr 2020, 10:31

» Igrice (Generalno)
od Lord M. Pet 03 Apr 2020, 12:33

» Sta sada citate?
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:58

» Winter Is Coming...to HBO
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:55

» Dela, po povoljnoj ceni.
od Vazarius Uto 10 Mar 2020, 08:25

» Srećna 2o2o!
od Assassin Uto 07 Jan 2020, 12:43

» Serije koje volite / trenutno pratite
od Assassin Uto 12 Nov 2019, 16:54

» Silmarilion
od Vazarius Čet 31 Okt 2019, 09:38

» Jezik Čitanja
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:23

» Novi filmovi i filmske novosti
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:19

» "Vukodav" - Marija Semjonova
od Zevs86 Pet 25 Jan 2019, 10:49

» Demon Cycle - Peter V. Brett [spoiler]
od Vazarius Uto 08 Jan 2019, 14:44

» Srećna 2o19!
od Areal Sre 02 Jan 2019, 20:56

» Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"
od Vazarius Pet 19 Okt 2018, 12:46

Pristupi

Zaboravio sam šifru

Ko je trenutno na forumu
Imamo 3 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 3 Gosta :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 84 dana Pet 20 Sep 2013, 17:16
Naj bolji poslanici
Зимоврел (15838)
Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi... - Page 9 Vote_lcapKako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi... - Page 9 Voting_barKako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi... - Page 9 Vote_rcap 
Sparkling Comet (15528)
Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi... - Page 9 Vote_lcapKako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi... - Page 9 Voting_barKako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi... - Page 9 Vote_rcap 
Assassin (13622)
Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi... - Page 9 Vote_lcapKako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi... - Page 9 Voting_barKako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi... - Page 9 Vote_rcap 
Zevs86 (11916)
Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi... - Page 9 Vote_lcapKako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi... - Page 9 Voting_barKako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi... - Page 9 Vote_rcap 
Zandrin (10789)
Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi... - Page 9 Vote_lcapKako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi... - Page 9 Voting_barKako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi... - Page 9 Vote_rcap 
CRNIJASTREB (10420)
Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi... - Page 9 Vote_lcapKako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi... - Page 9 Voting_barKako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi... - Page 9 Vote_rcap 
Princ Regar (9341)
Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi... - Page 9 Vote_lcapKako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi... - Page 9 Voting_barKako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi... - Page 9 Vote_rcap 
LunarFang (9218)
Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi... - Page 9 Vote_lcapKako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi... - Page 9 Voting_barKako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi... - Page 9 Vote_rcap 
Uno Nomesta (8868)
Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi... - Page 9 Vote_lcapKako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi... - Page 9 Voting_barKako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi... - Page 9 Vote_rcap 
Nim (8274)
Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi... - Page 9 Vote_lcapKako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi... - Page 9 Voting_barKako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi... - Page 9 Vote_rcap 

Maj 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Kalendar Kalendar


Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi...

+38
Princ Regar
азор ахаи
Nocnoi_Dozor
VojaLu
Areal
Oberin Martel
Jon Connington
Zevs86
Srle
Corto Maltese
HBK_Bojan
LunarFang
CRNIJASTREB
Mondenkind
Struki
Зимоврел
Nim
Starfell
Snezna
Rhaenyra
Witcher
do_balcaka
Ergon Lar Tund
Zmajoubica
Erzebet Batori
Prince of Ravens
Assassin
Alatar The Blue
Sorceress Nanija
Glumac92
Gospa od Laži
Lothesse
pinki
bookman
Stark Kid
ACME
Fat Rat
Milosh993
42 posters

Strana 9 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Ići dole

Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi... - Page 9 Empty Re: Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi...

Počalji od do_balcaka Sub 12 Jan 2013, 00:18

Tudjini da bi bili porazeni, ovi smrdljivi lordovi i umisljene lejdi prvo treba da skapiraju da su se oni vratili i da treba da se ujedine u borbi protiv njih. Jer Bele hodace zabole bas smrznuto uvce iz koje je ko kuce, oni kolju redom.
A kada skapiraju trcace i sve se nogama u guzu udarati da dovedu Deneris i zmajeve. Jer ja sam 100% siguran da su zmajevi kljuc pobede u ratu sa Tudjinima. Zbog toga se serijal i zove Pesme LEDA i VATRE.
A posto je engleski rat ruza Martinu bio inspiracija za delo, moguce da mu padne na pamet i da serijal okonca tako nekako. Spajanjem nekih velikih kuca i smanjenjem plemickih prava da ne bi netrepeljivost izmedju kuca dovodila do gradjanskih ratova ponovo.
do_balcaka
do_balcaka
Lord od Užasnika
Lord od Užasnika

Broj poruka : 856
Godina : 35
Raspoloženje : Ja furam starke, a mala bi da fura spic papke!
Reputacija : 46
Points : 936
Datum upisa : 15.03.2012

https://www.facebook.com/balcakovic

Nazad na vrh Ići dole

Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi... - Page 9 Empty Re: Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi...

Počalji od CRNIJASTREB Sub 12 Jan 2013, 00:24

Regije nikako ne smiju biti nezavisne jer to znači stalni sukob i napetost... Jedna kruna je garant mira...
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 37
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi... - Page 9 Empty Re: Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi...

Počalji od do_balcaka Sub 12 Jan 2013, 00:31

CRNIJASTREB ::Regije nikako ne smiju biti nezavisne jer to znači stalni sukob i napetost... Jedna kruna je garant mira...

Zasto sukobe? Pa i ranije su postojala 7 kraljevstava, i sta im je falilo?
Kruna nije garant mira nikako. Barem ne u ovom obliku monarhije koji je u knjigama. Prosto zato sto svaka kuca ima svoje vazale i svoju vojsku, svoje prihode i bogatstvo. Zbog toga mogu biti mocnije cak i od kralja.
do_balcaka
do_balcaka
Lord od Užasnika
Lord od Užasnika

Broj poruka : 856
Godina : 35
Raspoloženje : Ja furam starke, a mala bi da fura spic papke!
Reputacija : 46
Points : 936
Datum upisa : 15.03.2012

https://www.facebook.com/balcakovic

Nazad na vrh Ići dole

Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi... - Page 9 Empty Re: Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi...

Počalji od CRNIJASTREB Sub 12 Jan 2013, 00:34

Stalno su bar 3-4 bile u ratu...
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 37
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi... - Page 9 Empty Re: Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi...

Počalji od do_balcaka Sub 12 Jan 2013, 00:42

Nema to veze. Ratuju cak i manje kuce pod istim sizerenom. Netrepeljivost moze nastati i prestati, bez obzira da li su pod jednim kraljem, ili su zasebne kraljevine, republike, ili pokrajine.
Da bi uspelo to sa tim ujedinjenjem pod jednom krunom, mora se promeniti sistem. Uvesti jedina i profesionalna vojska lojalna kralju. Ovako svaka kuca ima svoju vojsku cija velicina zavisi od polozaja i bogatstva kuce.
do_balcaka
do_balcaka
Lord od Užasnika
Lord od Užasnika

Broj poruka : 856
Godina : 35
Raspoloženje : Ja furam starke, a mala bi da fura spic papke!
Reputacija : 46
Points : 936
Datum upisa : 15.03.2012

https://www.facebook.com/balcakovic

Nazad na vrh Ići dole

Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi... - Page 9 Empty Re: Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi...

Počalji od CRNIJASTREB Sub 12 Jan 2013, 00:45

Neko je prepisivao od Dzofrija iz serije.... -Smile
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 37
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi... - Page 9 Empty Re: Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi...

Počalji od do_balcaka Sub 12 Jan 2013, 00:52

Mislim da to Dzofri i u knijgama kaze. Ali svakako nije to od njega Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi... - Page 9 3250678809
Ovo je iz istorije Smile Ja obozavam istoriju.
A i sam znas da je engleski rat ruza bio inspiracija Martinu za ovo delo. E tamo je upravo ta situacija bila. Postojale su jake kuce sa neprofesionalnim vojskama i zbog toga je izbio gradjanski rat. Kada je okoncan, kralj Henri je uveo profesionalnu vojsu i oduzeo povlastice vlasteli.
do_balcaka
do_balcaka
Lord od Užasnika
Lord od Užasnika

Broj poruka : 856
Godina : 35
Raspoloženje : Ja furam starke, a mala bi da fura spic papke!
Reputacija : 46
Points : 936
Datum upisa : 15.03.2012

https://www.facebook.com/balcakovic

Nazad na vrh Ići dole

Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi... - Page 9 Empty Re: Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi...

Počalji od азор ахаи Sub 12 Jan 2013, 00:53

Октобарска револуција и пад монархије. Very Happy
азор ахаи
азор ахаи
Lord zaštitnik Juga
Lord zaštitnik Juga

Broj poruka : 2440
Raspoloženje : there is no order as pure as this storm
Reputacija : 428
Points : 2916
Datum upisa : 02.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi... - Page 9 Empty Re: Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi...

Počalji od Oberin Martel Sub 12 Jan 2013, 00:55

Ujedinjeno kraljevstvo doprinosi stabilnosti, to je fakat kako u istoriji našeg sveta, tako i u Vesterosu.. Slab vođa kao Ludi Eris ili Egon IV naravno tu stabilnost može da podrije, ali generalno je centralizovana vlast bolja u očuvanju reda i mira.
Oberin Martel
Oberin Martel
Legendarni vojnik
Legendarni vojnik

Broj poruka : 2710
Godina : 43
Raspoloženje : E ja kuliram
Reputacija : 670
Points : 3442
Datum upisa : 19.02.2009

http://www.tolkien.rs

Nazad na vrh Ići dole

Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi... - Page 9 Empty Re: Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi...

Počalji od Princ Regar Sub 12 Jan 2013, 00:55

do_balcaka ::Nema to veze. Ratuju cak i manje kuce pod istim sizerenom. Netrepeljivost moze nastati i prestati, bez obzira da li su pod jednim kraljem, ili su zasebne kraljevine, republike, ili pokrajine.
Da bi uspelo to sa tim ujedinjenjem pod jednom krunom, mora se promeniti sistem. Uvesti jedina i profesionalna vojska lojalna kralju. Ovako svaka kuca ima svoju vojsku cija velicina zavisi od polozaja i bogatstva kuce.

Ja mislim da se to zove sistem feudalnih lestvica koji je suprotan krunskom vazalitetu, jel da Balcace? Very Happy Very Happy
Princ Regar
Princ Regar

Broj poruka : 9341
Godina : 35
Raspoloženje : :)
Reputacija : 630
Points : 10066
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi... - Page 9 Empty Re: Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi...

Počalji od do_balcaka Sub 12 Jan 2013, 01:00

Oberin Martel ::Ujedinjeno kraljevstvo doprinosi stabilnosti, to je fakat kako u istoriji našeg sveta, tako i u Vesterosu.. Slab vođa kao Ludi Eris ili Egon IV naravno tu stabilnost može da podrije, ali generalno je centralizovana vlast bolja u očuvanju reda i mira.

Ludi Eris ili Ludi Henri VI Very Happy
Centralizovana vlast tipa Rim. Nikako centralizovana feudalna vlast sa sizerenima i visim i nizim plemicima i hijerarhijom.
do_balcaka
do_balcaka
Lord od Užasnika
Lord od Užasnika

Broj poruka : 856
Godina : 35
Raspoloženje : Ja furam starke, a mala bi da fura spic papke!
Reputacija : 46
Points : 936
Datum upisa : 15.03.2012

https://www.facebook.com/balcakovic

Nazad na vrh Ići dole

Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi... - Page 9 Empty Re: Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi...

Počalji od азор ахаи Sub 12 Jan 2013, 01:02

Краљеву луку иначе посматрам као Рим, а Таргарјане као Римљане, то јест представнике римског царства. Smile
азор ахаи
азор ахаи
Lord zaštitnik Juga
Lord zaštitnik Juga

Broj poruka : 2440
Raspoloženje : there is no order as pure as this storm
Reputacija : 428
Points : 2916
Datum upisa : 02.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi... - Page 9 Empty Re: Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi...

Počalji od do_balcaka Sub 12 Jan 2013, 01:08

Ja Valiriju vidim kao Rim Smile
A ne mogu se sloziti jer je ono doba koje u knjigama pratimo klasican feudalizam. To u rimskom carstvu nije postojalo.
do_balcaka
do_balcaka
Lord od Užasnika
Lord od Užasnika

Broj poruka : 856
Godina : 35
Raspoloženje : Ja furam starke, a mala bi da fura spic papke!
Reputacija : 46
Points : 936
Datum upisa : 15.03.2012

https://www.facebook.com/balcakovic

Nazad na vrh Ići dole

Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi... - Page 9 Empty Re: Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi...

Počalji od Oberin Martel Sub 12 Jan 2013, 01:15

do_balcaka ::Centralizovana vlast tipa Rim. Nikako centralizovana feudalna vlast sa sizerenima i visim i nizim plemicima i hijerarhijom.
Postoje svakako bolji i lošiji vidovi centralizacije vlasti, ali je svaka centralizacija bolja od razjedinjenosti. I feudalne države su interno bile prilično stabilne. A nekoliko odličnih primera za ovu tezu se može naći u istoriji Kine recimo.
Oberin Martel
Oberin Martel
Legendarni vojnik
Legendarni vojnik

Broj poruka : 2710
Godina : 43
Raspoloženje : E ja kuliram
Reputacija : 670
Points : 3442
Datum upisa : 19.02.2009

http://www.tolkien.rs

Nazad na vrh Ići dole

Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi... - Page 9 Empty Re: Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi...

Počalji od do_balcaka Sub 12 Jan 2013, 01:21

U feudalizmu generalno snaga prestola lezi u snazi i licnosti vladara.
Iskreno ne znam mnogo o istoriji dalekoistocnih naroda. Oni su mi skroz cudni. Oni glorifikuju i idealizuju vladara, dajuci mu skoro bozanske osobine. Dok u Evropi koliko god vladari i crkva tvrdili da je kraljevska vlast od Boga dana, opet je retko koji slab vladar uspevao da ima toliku lojalnost.
U potpunosti se slazem da je za to vreme centralizacija, cvrsta koja pobija sve partikularisticke teznje, neophodna za opstanak drzave. Ali onda mora postojati profesionalna vojska, spreciti se naoruzavanje plemica i mogucnost da budu mocniji od krune.
do_balcaka
do_balcaka
Lord od Užasnika
Lord od Užasnika

Broj poruka : 856
Godina : 35
Raspoloženje : Ja furam starke, a mala bi da fura spic papke!
Reputacija : 46
Points : 936
Datum upisa : 15.03.2012

https://www.facebook.com/balcakovic

Nazad na vrh Ići dole

Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi... - Page 9 Empty Re: Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi...

Počalji od Zevs86 Sub 12 Jan 2013, 10:18

@Svi Zaboravljate da je po razvoju Valirija prevazisla Rim? I opet zaboravljate da je ovo povrsina ekvivalentna povrsini Amerika, ili Evrope. Te stoga nije bas jednostavno vladati celom drzavom odjednom. Nije kao da imaju telefonske linije i internet Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi... - Page 9 3250678809
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi... - Page 9 Empty Re: Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi...

Počalji od Nocnoi_Dozor Sub 12 Jan 2013, 10:58

Nije lako vladati velikim carstvom, to stoji. Pa čak i ako je kralj velika dobrica uvek će biti zaverenika i separatista. Tek o vladanju celokupnim kontinentom da ne pričam. Zato mislim da će Vesteros doživetu sudbinu Sovjetskog saveza.
Nocnoi_Dozor
Nocnoi_Dozor
Vitez od Zimovrela
Vitez od Zimovrela

Broj poruka : 6765
Godina : 35
Raspoloženje : Ok
Reputacija : 260
Points : 7071
Datum upisa : 11.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi... - Page 9 Empty Re: Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi...

Počalji od Nim Sub 12 Jan 2013, 11:05

Meni se to ne svidja iz razloga sto to mozda ne bi bio kraj..Sta ako sutra Grejdzoji krenu na Brzorecje.. Smile
Nim
Nim
Kraljica Rojnara, Andala i Prvih ljudi, gospodarica Sedam kraljevstava
Kraljica Rojnara, Andala i Prvih ljudi, gospodarica Sedam kraljevstava

Broj poruka : 8274
Godina : 36
Raspoloženje : kiselo grozdje :P
Reputacija : 387
Points : 8677
Datum upisa : 13.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi... - Page 9 Empty Re: Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi...

Počalji od Nocnoi_Dozor Sub 12 Jan 2013, 11:07

Pa i sam Martin je rekao da će završiti knjigu sa gorkoslatkim elementima tako da je i to moguće.
Nocnoi_Dozor
Nocnoi_Dozor
Vitez od Zimovrela
Vitez od Zimovrela

Broj poruka : 6765
Godina : 35
Raspoloženje : Ok
Reputacija : 260
Points : 7071
Datum upisa : 11.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi... - Page 9 Empty Re: Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi...

Počalji od Oberin Martel Sub 12 Jan 2013, 12:43

zevs86 ::I opet zaboravljate da je ovo povrsina ekvivalentna povrsini Amerika, ili Evrope. Te stoga nije bas jednostavno vladati celom drzavom odjednom. Nije kao da imaju telefonske linije i internet Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi... - Page 9 3250678809
Amerike, Evrope... ili Kine? Opet vas upućujem da proučite kinesku istoriju jer je dobra paralela za Vesteros (imaju čak i Zid Very Happy ). Bilo je cepanja na države manjih ili većih velikaša, ali i na administrativne jedinice, sever i jug, ili na teritorije pretendenata na presto. I ti periodi su uvek bili praćeni krvavim ratovima. A bilo je i dugih dinastija koje su donosile ujedinjenje, mir i prosperitet (ali pre ili kasnije i konzervatizam, stagnaciju i raspad sistema kad naleti baš loš vladar).
Oberin Martel
Oberin Martel
Legendarni vojnik
Legendarni vojnik

Broj poruka : 2710
Godina : 43
Raspoloženje : E ja kuliram
Reputacija : 670
Points : 3442
Datum upisa : 19.02.2009

http://www.tolkien.rs

Nazad na vrh Ići dole

Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi... - Page 9 Empty Re: Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi...

Počalji od Zevs86 Sub 12 Jan 2013, 12:51

@Oberin Cudno sto to kazes, ali sam pre neki dan poceo sa ozbiljnim proucavanjem Very Happy
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi... - Page 9 Empty Re: Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi...

Počalji od KrleTuđin Uto 05 Mar 2013, 23:43

Jedno pitanje za sve.. Obzirom da znamo da Deneris više ne može imati decu, zašto bi je uopšte uzimali u obzir kao nekog ko može sesti na Gvozdenu stolicu. Ne može da "obezbedi" naslednika Targarjenske loze, završila na kraju u braku sa Snežnim ili lažnim Egonom, sve jedno. Dakle, govorim samo o njenoj ulozi u posleratnom vladanju, ne i o učešću u ratu sa Belim Šetačima gde verujem da će njena uloga biti presudna, a nadam se i tragična. ( Ionako mi je najdosadniji od svih ženskih likova. Ne, ni približno nije interesantan lik kao Arja ili Kejtlin Stark. ) E sad, da je Martin ostavi na prestolu kao nekakvu namesnicu dok se ne znam šta desi... pa čemu onda sve ovo, toliko ratova i krvia, a na kraju na presto staviti kraljicu koja ne može da obezbedi naslednika. Hmm, malo mi je priča neispričana tako.. Šta vi mislite?
KrleTuđin
KrleTuđin

Broj poruka : 3002
Raspoloženje : ...
Reputacija : 525
Points : 3527
Datum upisa : 20.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi... - Page 9 Empty Re: Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi...

Počalji od Ket sa kanala Uto 05 Mar 2013, 23:59

Pa, niko još ne zna da li je stvarno istina sve ono što je Miri Maz Dur rekla. Može biti da je to rekla iz čiste pakosti.
U svakom slučaju, uvijek može da usvoji. Very Happy
A čemu sve to... Pa, šta bi Deni inače radila? Jedino za to živi - za osvetu. Osvajanje Vesterosa je samo njen hir, ništa više.
Ket sa kanala
Ket sa kanala

Broj poruka : 2648
Raspoloženje : ...
Reputacija : 482
Points : 3160
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi... - Page 9 Empty Re: Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi...

Počalji od Zandrin Sre 06 Mar 2013, 08:31

hmmm sve je to ok, al zasto ona ne bi mogla da ima decu...ok rodila je mrtvo dete...ali, zasto drugo dete ne bi mogla da ima, taj deo nekako nije objasnjen, vec samo rec Miri...koliko se secam, od nje je samo trazena zrtva .. ta zrtva je nazalost bilo dete u njenoj utrobi, al, ne znam zasto Deni ne bi mogla da ima jos dece???
Zandrin
Zandrin
Zakleta sestra
Zakleta sestra

Broj poruka : 10789
Raspoloženje : op trt gevezen zajn
Reputacija : 857
Points : 11712
Datum upisa : 29.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi... - Page 9 Empty Re: Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi...

Počalji od Zevs86 Sre 06 Mar 2013, 10:08

@Zan Zar Miri nije rekla nesto da je izvadila/ostetila jos nesto osim uzasnog deteta iz nje? Ili je to insiniuriala barem. Ne mogu sada da se setim, i nisam ni citao na engleskom. Ako zna neko bilo bi lepo da postuje.
@Ket Ne razumem pitanje cemu sve to? Cemu da ima dete? Jel si na to mislila? Pa njoj je upravo to potrebno, stabilan i jak muskarac i dete koje ce negovati. Ona VRISTI za tim svakom recenicom Very Happy
@Krle24 Samo malo, otkad su parametri za zauzimanje prestola plodnost i mogucnost radjanja??? Koliko puta se vec desilo da Targovi ni ne ostave direktnog naslednika, vec to nasledjuju dalji rodjaci i itd. A vidim da ti ne gotivis nju ni malo, pa ni ne zelis da je vidis na prestolu Wink Licni animozitet na stranu, ona ima mozda i najace karte u igri, samo ako se presabere.
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi... - Page 9 Empty Re: Kako bi, po vama, PLIV trebao da se zavrshi...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 9 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu