WORLD OF WESTEROS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 

 


Rechercher Napredna potraga

Zadnje teme
» Spam Tema....
od Nim Ned 14 Apr 2024, 04:08

» Sta trenutno slusate
od Zevs86 Sub 03 Feb 2024, 23:56

» Slike prirode nam majke
od Lala Pet 26 Maj 2023, 21:46

» Predstavite nam se....
od Assassin Pet 28 Apr 2023, 18:23

» Robert Džordan "Točak vremena"
od Uno Nomesta Pon 26 Sep 2022, 14:57

» Robin Hobb - Vidovnjaci
od Zevs86 Uto 29 Dec 2020, 15:25

» Stiven Erikson- Malaska knjiga palih
od Assassin Pon 13 Apr 2020, 10:31

» Igrice (Generalno)
od Lord M. Pet 03 Apr 2020, 12:33

» Sta sada citate?
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:58

» Winter Is Coming...to HBO
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:55

» Dela, po povoljnoj ceni.
od Vazarius Uto 10 Mar 2020, 08:25

» Srećna 2o2o!
od Assassin Uto 07 Jan 2020, 12:43

» Serije koje volite / trenutno pratite
od Assassin Uto 12 Nov 2019, 16:54

» Silmarilion
od Vazarius Čet 31 Okt 2019, 09:38

» Jezik Čitanja
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:23

» Novi filmovi i filmske novosti
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:19

» "Vukodav" - Marija Semjonova
od Zevs86 Pet 25 Jan 2019, 10:49

» Demon Cycle - Peter V. Brett [spoiler]
od Vazarius Uto 08 Jan 2019, 14:44

» Srećna 2o19!
od Areal Sre 02 Jan 2019, 20:56

» Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"
od Vazarius Pet 19 Okt 2018, 12:46

Pristupi

Zaboravio sam šifru

Ko je trenutno na forumu
Imamo 2 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 2 Gosta

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 84 dana Pet 20 Sep 2013, 17:16
Naj bolji poslanici
Зимоврел (15838)
Winter Is Coming...to HBO - Page 10 Vote_lcapWinter Is Coming...to HBO - Page 10 Voting_barWinter Is Coming...to HBO - Page 10 Vote_rcap 
Sparkling Comet (15528)
Winter Is Coming...to HBO - Page 10 Vote_lcapWinter Is Coming...to HBO - Page 10 Voting_barWinter Is Coming...to HBO - Page 10 Vote_rcap 
Assassin (13622)
Winter Is Coming...to HBO - Page 10 Vote_lcapWinter Is Coming...to HBO - Page 10 Voting_barWinter Is Coming...to HBO - Page 10 Vote_rcap 
Zevs86 (11916)
Winter Is Coming...to HBO - Page 10 Vote_lcapWinter Is Coming...to HBO - Page 10 Voting_barWinter Is Coming...to HBO - Page 10 Vote_rcap 
Zandrin (10789)
Winter Is Coming...to HBO - Page 10 Vote_lcapWinter Is Coming...to HBO - Page 10 Voting_barWinter Is Coming...to HBO - Page 10 Vote_rcap 
CRNIJASTREB (10420)
Winter Is Coming...to HBO - Page 10 Vote_lcapWinter Is Coming...to HBO - Page 10 Voting_barWinter Is Coming...to HBO - Page 10 Vote_rcap 
Princ Regar (9341)
Winter Is Coming...to HBO - Page 10 Vote_lcapWinter Is Coming...to HBO - Page 10 Voting_barWinter Is Coming...to HBO - Page 10 Vote_rcap 
LunarFang (9218)
Winter Is Coming...to HBO - Page 10 Vote_lcapWinter Is Coming...to HBO - Page 10 Voting_barWinter Is Coming...to HBO - Page 10 Vote_rcap 
Uno Nomesta (8868)
Winter Is Coming...to HBO - Page 10 Vote_lcapWinter Is Coming...to HBO - Page 10 Voting_barWinter Is Coming...to HBO - Page 10 Vote_rcap 
Nim (8274)
Winter Is Coming...to HBO - Page 10 Vote_lcapWinter Is Coming...to HBO - Page 10 Voting_barWinter Is Coming...to HBO - Page 10 Vote_rcap 

April 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Kalendar Kalendar


Winter Is Coming...to HBO

+30
Princ Regar
ElendV
Lord M.
Reagar_the_dragon
Чери
Zandrin
White Rabbit
DjokaBA
азор ахаи
HuddleBre
_Yara_
Zmajoubica
Oberin Martel
Srle
orome
Sparkling Comet
Зимоврел
Blacko
Witcher
Old Nan
Hokins
Chandrian
bockybp
Nocnoi_Dozor
KrleTuđin
StefkeKum
Kian The Nephilim
Zevs86
CRNIJASTREB
Brat Crni
34 posters

Strana 10 od 21 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15 ... 21  Sledeći

Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 10 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od Assassin Pon 20 Jun 2016, 17:54

Zaključak epizode:

Winter is Coming!:
.


Very Happy
Assassin
Assassin
Lord Zapovednik Noćne Straže
Lord Zapovednik Noćne Straže

Broj poruka : 13622
Godina : 32
Raspoloženje : Arise!
Reputacija : 937
Points : 14683
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 10 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od Kian The Nephilim Pon 20 Jun 2016, 18:28

Obozavam ovu paralelu! Realno, led i vatra!!! 
Winter Is Coming...to HBO - Page 10 Bl_Pp_PEX
Kian The Nephilim
Kian The Nephilim
Putujući Učenjak
Putujući Učenjak

Broj poruka : 1715
Godina : 34
Raspoloženje : Kometa mi je zena! :) Sta mislite, kakvo onda moze biti? :)
Reputacija : 283
Points : 2008
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 10 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od Zmajoubica Pon 20 Jun 2016, 18:38

E da ga je konjica pregazila... bila bi to vrhunska epizoda.
Vrhunac epizode je kada konjica kreće na Džona, do tada je sve bilo dobro, posle toga do kraja sve predvidljivo i totalno nezanimljivo.

A na Remzijevu taktiku nemam komentar. Umesto da spali živog Rikona i izazove juriš neprijatelja pa ih zaspe strelama on rešeta svoju konjicu...
Zmajoubica
Zmajoubica

Broj poruka : 124
Raspoloženje : koraka laka
Reputacija : 15
Points : 147
Datum upisa : 05.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 10 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od Zmajoubica Pon 20 Jun 2016, 19:15

I dalje na mogu da verujem!!! Pomislio sam možda sam pogrešio, možda on nije krenuo na vojsku već beži nazad ali ne. On sam napada celu armiju! O gluposti! Strelci ga sasipaju strelama promašuje ga 1000 strela ali jedna mu obara konja. Pa zašto majmune nisi pustio da se još približi pa mu sam zario strelu u čelo?!?!?! Ne, on šalje konjicu na njega, umesto da nastavi da ga obasipa strelama. O gluposti! I onda svoju konjicu obasipa strelama! O gluposti!
Zmajoubica
Zmajoubica

Broj poruka : 124
Raspoloženje : koraka laka
Reputacija : 15
Points : 147
Datum upisa : 05.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 10 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od Assassin Pon 20 Jun 2016, 19:26

Džon je očigledno udario u galop da bi izbegao strele, te su one padale iza njega, tj. jasno se vidi da je jahao napred, a ne u napad da bi izbegao strele, strele su pogodile Rikonovo mrtvo telo, prema tome da je ostao pored njega i sam bi poginuo. A konja su mu ubile, a ne njega zato jer su letele spreda, postoji razlika kada gađaš u visinu i kada gađaš vodoravno, u visinu kada ispališ strelu onda pređe veću razdaljinu, a u vodoravnom položaju pogađa preciznije, ali na manje rastojanje. Te kada je Džon bio blizu verovatno su gađali vodoravno i tako pogodili konja u glavu, a logično da ga je konj time zaštitio. Remzijeva taktika i jeste bila da prisili Džona da mu priđe blizu kako bi naterao njegovu vojsku u juriš, te bi ona napustila ograđeno i dobro utvrđeno polje i time izgubila prednost. Prema tome Džon nije napadao, već jurio da izbegne sigurnu smrt, a nije ni znao da je njegova konjica i pešadija iza, čak je kasnije kada je vido da su došli pokušao da kaže onom vojniku da povuče ljude, predpostavljam, ali je vojnik poginuo.
Druga stvar što se tiče juriša konjice, ti očigledno isi ništa naučio gledajuči Gospodara Prstenova i juriš Rohana. Remzi nije poslao konjicu da ubije Džona Snežnog, već da se suprostavi Džonovoj konjici. Da li je možda trebao da sedi i čeka dok se stotine konjanika u punom jurišu zariva u njegove strelce i ostale? o.O Ili bi možda uspeo da tu konjicu u jurišu odbije svojim strelcima? Odgovor je ne bi. Da nije poslao svoju konjicu jedino što je mogao da uradi jeste da postavi kopljanike u formaciju napred i čeka da se konjica polupa u njih, a zatim ih i polupa i time im razbije formaciju čime bi ona njegova konjica bila beskorisna jer ne može da povede juriš (konj mora da se zaleti u neprijatelja da bi konjički napad imao smisao, jer pri toj brzini razbija formaciju) već bi samo stajala iza sa strelcima, a i strelci bi bili beskorisni, a onda bi Divljani u jurišu uleteli u tu polupanu formaciju što bi bila katastrofa za Remzija.
Treće, zašto je gađao i svoju konjicu? Jer je polulud i jer ga zabole za svoje ljude. Očigledno je bilo da je pokazao Davosu šta će se desiti ako zadrži strelce u pozadini i napadne. Davos nije bio spreman da žrtvuje svoje ljude, Remzi jeste što mu je i bio plan, jer čim je dao do znanja Davosu da su mu strelci beskorisni ako neće da pogađa i svoje, Davoj je poveo strelce u napad što je bila greška, jer Remzi je samo to čekao, da pošalje pešadiju da napravi falangu dok su svi oni na jednom mestu. Da je Davos pametnije postupio i sačuvao strelce izvan borbe Remzi ne bi mogao da okruži Džona falangom jer bi ih onda Davosovi strelci pobili sa leđa. Ovako je očigledno da je Remzi imao odličnu taktiku i bio spreman da žrtvuje svoje ljude da bi pobedio i time očistio Sever od svih koji su spremni da mu se suprotstave. Da nije bilo Sanse i Dola Džon i svi ostali bi izginuli.
Eto tako. Winter Is Coming...to HBO - Page 10 3250678809
Odgledaj opet epizodu, pet puta.


EDIT: Preskočih. Zašto bi on izazvao juriš neprijatelja ako spali Rikona i pri tom ga ubije? Logično je bilo da će oni pre izjahati da spasu Rikona što je i
upalilo, a ne da osvete njegovu smrt. Šta boli uvo Divljanje što je Rikon umro, ovako su pojurili da spasu Džona.
Assassin
Assassin
Lord Zapovednik Noćne Straže
Lord Zapovednik Noćne Straže

Broj poruka : 13622
Godina : 32
Raspoloženje : Arise!
Reputacija : 937
Points : 14683
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 10 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od Zevs86 Pon 20 Jun 2016, 20:20

Odgledah i ja tu famoznu devetu epizodu! Very Happy

Svidja mi se epizoda, imam par malih zamerki...
Bitka Kopiladi je spektakularno glupa! Very Happy Spektakularna i glupa! Very Happy Formacije... Necu da trosim tastaturu uopste na to mnogo. Taj zid stitova se komotno formirao oko njih dok oni stoje i gledaju Very Happy Gomila leseva koja kao sluzi kao prepreka Very Happy Dzonov postupak... Very Happy Laughing Retardacija u fulu! Very Happy Manje vise svi smo znali kako i sta ce da se desi, pa mozda zbog toga i nisam nimalo sokiran. Juris sa 3000 skrpljenih i odpranih vojnika na 6000 bolje opremljenih i disciplinovanijih, i jos kad se uzme u obzir redosled desavanja i sva dramatizacija... Ovo je totalno Nemartinovski, bukvalno uvreda za Martinovo delo Very Happy No, na to smo se navikli i oguglali smo. Tako da se nisam iznervirao, samo sam se razocarao malo. Onako, meh.
Mada moram da priznam, da je tehnicki bitka snimljena i odradjena dobro. Svideli su mi se kadrovi i tehnika snimanja Dzonovih duela. Premalo i preglupo su odradili borbu Vana sa zidom od stitova. Ma, mogao bih jos i jos, ali nije kao da me placaju za ovoliki hejt Winter Is Coming...to HBO - Page 10 3250678809

Sto se tice ostatka epizode, ok je. Zadovoljan sam pricom i dilom izmedju feministkinja Very Happy I svidja mi se Tirionova uloga u svemu tome. Ne svidja mi se to sto Deneris nema sedlo za Drogona, i sto ne prikazuje nikakvo umece prilikom upravljanja zmajem niti koristi nikakve alatke, i sto su celu pricu i njenu muku sa dresiranjem zmajeva iskulirali u potpunosti. Sada nekako eto tako upravlja sa tri zmaja koordinisano, nonsalantno i tako to Winter Is Coming...to HBO - Page 10 3250678809 Valjda je to neka urodjena Targarjenska mentalna madjija, sta ti ja znam Very Happy 
No, gluposti producenata nikada kraja Very Happy Jedva cekam da vidim sta ce da nam pruze u desetoj i na koji nacin ce finisirati sezonu sa Brenom sa jedne strane a sa druge sta i kako ce se odigrati sve u KL.
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 10 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od HuddleBre Pon 20 Jun 2016, 20:41

Ако занемаримо да су ладно избацили Рикона од половине досадашње серије (малтене буквално), треба само све одушевљене деветом епизодом подсетити - да су нам опасно спали критеријуми.

После овакве сезоне, све што је "нормално" - одушевљава. Јер, толико је било пропуста и бесмислица, да било шта што није тотална будалаштина - сада делује врхунски.

Нећу сад овде о томе како се за тачно минут и 40 секунди битке формира зид-од-мртвих висок око три метра. Нећу ни о томе како за тачно шест секунди џин од средишта битке (кад улеће коњица) стиже да буде покрај Џона.

Али, хоћу да кажем: одлични ефекти, одлична епизода. После свега виђеног у овој сезони, са свим живим спуштеним критеријумима, мора човек да буде задовољан. Коначно "нешто".
HuddleBre
HuddleBre

Broj poruka : 409
Raspoloženje : Raspisano
Reputacija : 230
Points : 657
Datum upisa : 05.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 10 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od CRNIJASTREB Pon 20 Jun 2016, 21:10

KrleTuđin ::Da izbegavaš sve one strele i davljenje onim leševima...  king
Sila je jaka u Džonu... Very Happy


nego ljudi šta kuju i snuju martelke?
jesam li zadovoljan epizodom? pa ne baš.. očekivao sam više. deni, zar tirion mora stalno da je podsjeća, tajo ti je bio lud nemoj biti kao On?!
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 36
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 10 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od KrleTuđin Pon 20 Jun 2016, 22:50

Presnažna ako mene pitaš...  Very Happy
KrleTuđin
KrleTuđin

Broj poruka : 3002
Raspoloženje : ...
Reputacija : 525
Points : 3527
Datum upisa : 20.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 10 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od bockybp Uto 21 Jun 2016, 00:01

Bojim se da jedna ipo dobra epizoda ne može da promeni moj sveukupan utisak o ovoj sezoni. Sad bar znam, da ako sledeće godine budem ponovo gledao od prve, ovu sezonu mogu da preskočim...

I da, obožavam ovu malu Very Happy
Winter Is Coming...to HBO - Page 10 RI27xcF
bockybp
bockybp
Lord od Poslednjeg Ognjišta
Lord od Poslednjeg Ognjišta

Broj poruka : 1838
Godina : 33
Raspoloženje : The North Remembers
Reputacija : 565
Points : 2427
Datum upisa : 15.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 10 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od Nocnoi_Dozor Uto 21 Jun 2016, 00:35

Odlicna epizoda. Deneris je mrdnula sa tacke, nije bilo Arje. :-D A sama bitka je solidno uradjena, ali bi bilo bolje da je bila nalik bici za Crni zamak. Sve u svemu nije lose.
Nocnoi_Dozor
Nocnoi_Dozor
Vitez od Zimovrela
Vitez od Zimovrela

Broj poruka : 6765
Godina : 35
Raspoloženje : Ok
Reputacija : 260
Points : 7071
Datum upisa : 11.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 10 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od Blacko Uto 21 Jun 2016, 01:47

HuddleBre ::Ако занемаримо да су ладно избацили Рикона од половине досадашње серије (малтене буквално), треба само све одушевљене деветом епизодом подсетити - да су нам опасно спали критеријуми.
+
Blacko
Blacko
Vitez Bezemljaš
Vitez Bezemljaš

Broj poruka : 817
Godina : 38
Raspoloženje : need more coffee
Reputacija : 275
Points : 1104
Datum upisa : 27.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 10 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od KrleTuđin Uto 21 Jun 2016, 02:09

Pa, ako je cilj da od svake epizode napravimo kuršlus, dovoljno je da se pogleda ovaj video:



Da. Da, definitivno nam je to cilj.  Laughing
KrleTuđin
KrleTuđin

Broj poruka : 3002
Raspoloženje : ...
Reputacija : 525
Points : 3527
Datum upisa : 20.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 10 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od Zmajoubica Uto 21 Jun 2016, 06:53

Ubico, moj zadnji post je bio iskarikiran, ironija na loše osmišljen sukob brojčano ni blizu ujednačenih snaga.

Da li ćemo njegovo približavanje nazvati napadom ili bežanjem uopšte nije bitno, slažemo se da se kretao galopirajući ka neprijatelju. Ako si služio vojsku znaš kako se gađa meta u pokretu. Remzi je pokazao da zna, iz trećeg puta pogodio je metu koja se udaljavala od njega. U linijskoj formaciji koji se prostire stotinama i stotinama metara, bolno je naivno da nijedan od preko 1000 obučena strelaca ne može da pogodi metu koja im se pri tom još približava. Ne mislim uopšte na trenutak kada su prvi put ispaljene strele, već na drugi kada im je meta bila daleko bliža. Moju inteligenciju to vređa, ako ti misliš da je moguće da ni jedna od silnih strela ne ogrebe Džona, blago tebi. 

Remzi ne samo što je duplo brojniji nego ima i statešku prednost. Na uzvisini je. Udarna sila konjice koje se penje uz brdo time je otupljena. Videli smo da su strelci mogli minimum dva puta da ih obaspu strelama a imali bi vremena da odapnu još koji put. Divljani nemaju konjicu, Džonova konjica je malobrojna a po viđenom velik broj Remzijeve pešadije čine kopljanici. Mogao ju je dočekati sa kopljima, upitno je dal bi malobrojna konjica pritom desetkovana strelama probila toliku silu kopljanika. 

Ponavaljam, divljani nemaju konje. Po odnosu snaga možemo zaključiti da je Remzijeva konjica bar tri puta mnogobrojnija. Samim tim prihvatljiva je opcija da ne dočeka konjicu kopljima već da je razbuca svojom. U tom odnosu snaga nema sumnje da bi je razbucali i potom počistili Divljane samo tako. Ali ne, lukavi Remzi odjednom postaje ludi Remzi koji dolazi na ideju da žrtvuje svoju tri puta brojniju konjicu. Zaaaaašto? To je druga stvar koja vređa moju inteligenciju.


Bitke u ranijim epizoda su mi bile savršenstvo i bilo ih je pravo zadovoljstvo gledati. Očekivao sam i u ovoj isto a dobio ovo

Winter Is Coming...to HBO - Page 10 Ja8cp5

Ovo jeste fantastika ali koliko treba biti malouman i debilan da bi se smislilo ovako nešto nemam reči. Apsolutna glupost dostojna neke parodije a ne dela kakvo je Igra prestola.
Zmajoubica
Zmajoubica

Broj poruka : 124
Raspoloženje : koraka laka
Reputacija : 15
Points : 147
Datum upisa : 05.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 10 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od orome Uto 21 Jun 2016, 10:26

Pridruzujem se onima kojima se epizoda nije svidela, a pogotovo bitka. Po meni je najslabije uradjena bitka u celoj seriji. 

Bitka pocinje u 25-30 minuti epizode. Dzon kaze da se borio i sa opasnijim neprijateljem i nije smislio nikakvo lukavstvo da smanji stratesku prednost koju Remzi ima?! Hrpa strela i njegov galop do Rikona je holivudski zaplet a ne martinovski pa mi je to takodje meh. Razocaran sam Menderlijevom ulogom. Dao je Rikona i mislio sam da ce biti Trojanski konj u Remzijevoj vojsci medjutim nista od toga, propusten kvalitetan plot da se pokaze koliko je Sever cudljiv i njegovi lordovi i koliko je tesko njime vladati. To je po meni cisti osvrt na kvalitet sveta koji je martin predstavio a to je propusteno da se produbi. S druge strane pokusava se Mormontovom isto to istaci. Nije mi se svideo Remzijev kraj. Sta kao Sansa ce odluciti o tako vaznom politickom zarobljeniku? Tu sam prizeljkivao da mu Dzon kao Zastitnik Zimovrela odsece glavu kao nekad Ned dezerteru sa zida. Remzi je bio u zatvoru bez straze kad je Sansa stigla. Sansa kaze Dzonu da ne radi sta Bolton hoce i on uradi tacno to Smile

Zao mi je sto je Van-Van onako skoncao. Dobro je sto se konacno nesto desava sa Deneris, nadam se da ce u 10 epizodi dati naredbu za Vesteros.
orome
orome
Legendarni Gusar
Legendarni Gusar

Broj poruka : 319
Raspoloženje : :)
Reputacija : 21
Points : 380
Datum upisa : 28.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 10 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od Assassin Uto 21 Jun 2016, 11:34

Zmajoubico, ja ne znam da li ti čitaš ono što ja pišem, ali već sam pet puta naveo da je Remzuju
i bio plan da namami Džona što bliže, da je Džon poginuo da li bi se onda njegovi ljudi zaleteli da ga spasu? Ne bi. Upravo to što si rekao, njegovi OBUČENI strelci, koji znaju da gađaju i koji su ga namamili blizu i time doveli do toga da njegovi ljudi napadnu. I ne verujem da je strelaca bilo 1.ooo,
barem ne bi moglo da ih bude zbog razmere u odnosu na pesadiju i konjicu koju smo videli da ima,
a rekao je da ima 6.ooo. Remzije je očigledno odugovlačio sa Ubijanjem Rikona, u jednom trenutku čak nije ni gledao gde gađa, opet kažem kako bi namamio Džona što bliže. A pogledaj opet bolje pa mi reci ko je strateški na boljem mestu, Remzi ili Divljanji. Rekao bih divljani, na mnogo većoj uzbrdici su, ograđeni i ispred šume. Mogu da se povuku u šumu ako dođe do katastrofe, a konjica bi ih teško pratila jer su postavili barikade. Remzi je na maloj uzbrdici u odnosu na njih. Osim togao opet ponavljam da si pažljivo gledao video bi da je Remzi žrtvovao samo deo svoje konjice, deo dovoljan da zaustavi i njihovu konjicu i njihov juriš Divljana u mestu gde je u dometu njegovih strelaca koji su ih desetkovali. Ubio je svoje ljude? Jeste, ali je pobio dva ili pet puta više neprijatelja i to neprijatelja koji je kao što rekoh napustio svoju prednost polja i morao da trči tri puta više ili pet puta više nego što su Boltonovi ljudi to morali da urade.
Pogledaj opet i vidi da mu se konjica zadržala iza njega u nekoliko redova, dok je on gađao strelama ovu koja je odjurila u boj. Što se tiče tog zida mrtvih koji ljudi pominju, slažem se da je nerealno i debilno, razumem kasnije kada su ljudi trčali preko njega i ginuli pa se broj popunjavao, ali ovako daj čoveče kako se uopšte napravi, kao da se se igrali The King of The Hill igre pa se napravi brdo. Very Happy Ali opet na kraju možemo mi ovde taktički da raspredamo i mesec dana, da pričamo što nisu uradili ovo ili što nisu uradili ono. Poenta ostaje, niti je Džon niti je Remzi iskusan vojskovođa na bojnom polju, Džon se borio srcem, Remzi lukavošću i na kraju je Sansa pobedila. Very Happy

Zevse: Pomenuo si situaciju u kojoj su Divljani dozvolili da ih Boltoni okruže? Jeste glupo bilo dozvoliti to, ali oni jednostavno ništa nisu mogli da urade. Šta Divljani znaju šta su formacije, njima je borba jednostavna Run and Kill. Vojnik sluša zapovest svog nadređenog u boju, a niti su Davos, niti Tormund, niti Džon naredili njima da odu i napadnu ih pre nego što se oni obrazuju.
Davos bio zauzet vodeći strelce u propast, a Džon i Tormun su se borili napred, tj. pozadi u odnosu na napadače sa strane koji su ih zatvorili i s leđa.
Ne kažem da bitka nema svojih mana, mogu da navedem mane u svakoj borbi koja je bila do sada u seriji, dobro bar 80%. Ali je sam insight of battle maestralno odrađen, scene koje prate Džona pokazuju brutalnost koja je realna u bitkama, što se retko da videti.
I nikada neću razumeti zašto Džinu nisu napravili neku džinovsku sekiru da ih sve pomlati s njom, život bi im bio mnogo lakši da jesu.


Uzgred osim ove obrbe i borbi za Kraljevu Luku i one protiv Noćnog Kralja, da li je bilo još neke opet battleground bitke ovih razmera u seriji ili samo te tri?
EDIT: Bila je i bitka za Zid, to sam zaboravio.
Assassin
Assassin
Lord Zapovednik Noćne Straže
Lord Zapovednik Noćne Straže

Broj poruka : 13622
Godina : 32
Raspoloženje : Arise!
Reputacija : 937
Points : 14683
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 10 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od KrleTuđin Uto 21 Jun 2016, 16:56

orome ::Razocaran sam Menderlijevom ulogom. Dao je Rikona i mislio sam da ce biti Trojanski konj u Remzijevoj vojsci medjutim nista od toga, propusten kvalitetan plot da se pokaze koliko je Sever cudljiv i njegovi lordovi i koliko je tesko njime vladati.

Nije mi se svideo Remzijev kraj. Sta kao Sansa ce odluciti o tako vaznom politickom zarobljeniku?

Tu sam prizeljkivao da mu Dzon kao Zastitnik Zimovrela odsece glavu kao nekad Ned dezerteru sa zida.

Remzi je bio u zatvoru bez straze kad je Sansa stigla.

Menderli? Misliš MaliDžon Amber? Čovek koji ima najbolji bojni poklič posle Tirionovog u bici na Crnobujici: 
"Who owns the North!?" 
-"WE DO!" 
"Who owns the North!!!???"
-"WE DOOO!!!" 
"SHOW MEEEE!!!" 
Kratko, jednostavno, delotvorno. Very Happy 

A ko će drugi da odluči nego Sansa? Pre svega, po svim zakonima Vesterosa Zimovrel je Sansin. Sever i mesto njegovog Zaštitnika je Sansino.
Odnosno, u knjizi je Tirionov, ali pošto je Tirion begunac, kralj Tomen je taj koji odlučuje kome će pripasti te titule.
Pošto je u seriji to besmisleno zamršeno, Sansa je trenutno udovica Remzija Boltona i kao takva, svakako je opet naslednica Zimovrela i titule Žaštitnice Severa.
Džon Snežni po svim zakonima Vesterosa nije tu ni poslednja rupa na svirali, kamoli naslednik, Zaštitnik ili šta god. 
Dokle god ga Kralj ili mrtvi Ned Stark ne proglase za Starka. Ili Sansa. Ili dok se ne pronađe testament Roba Starka u kojem ga je ovaj označio kao legitimnog naslednika Zimovrela. 
I postao Džon legitiman naslednik, Sansa opet ima veće pravo od njega. Ima i veću vojsku, za svaki slučaj.  Laughing

Assassin ::
A pogledaj opet bolje pa mi reci ko je strateški na boljem mestu, Remzi ili Divljanji. Rekao bih divljani, na mnogo većoj uzbrdici su

Divljani:

Winter Is Coming...to HBO - Page 10 BxYvl77

Boltoni/Amberi/Karstarkovi:

Winter Is Coming...to HBO - Page 10 Ofcg776
Laughing
KrleTuđin
KrleTuđin

Broj poruka : 3002
Raspoloženje : ...
Reputacija : 525
Points : 3527
Datum upisa : 20.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 10 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od Assassin Uto 21 Jun 2016, 17:21

KrleTuđin ::
Assassin ::
A pogledaj opet bolje pa mi reci ko je strateški na boljem mestu, Remzi ili Divljanji. Rekao bih divljani, na mnogo većoj uzbrdici su

Divljani:

Winter Is Coming...to HBO - Page 10 BxYvl77

Boltoni/Amberi/Karstarkovi:

Winter Is Coming...to HBO - Page 10 Ofcg776
Laughing


Očigledno je da si uzeo sliku koja prikazuje loš ugao za Divljane, jer je pogled sa boka, dok stoje na ravnijem vrhu uzbrdice,
dok je slika Boltona spreda dok trče nizbrdo. Rolling Eyes

Ako ćemo realan pogled onda:

Winter Is Coming...to HBO - Page 10 2dazrle

Ili:

Winter Is Coming...to HBO - Page 10 2psrkwn

Ili:

Winter Is Coming...to HBO - Page 10 I44yeq


Što volim kada se neko pravi pametan, ali mu ne ide od ruke. Rolling Eyes

Šta da ti kažem Krle, važno je učestvovati. Laughing

Winter Is Coming...to HBO - Page 10 1346666151244
Assassin
Assassin
Lord Zapovednik Noćne Straže
Lord Zapovednik Noćne Straže

Broj poruka : 13622
Godina : 32
Raspoloženje : Arise!
Reputacija : 937
Points : 14683
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 10 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od Zevs86 Uto 21 Jun 2016, 17:47

Dzonova vojska je imala mnogo bolju poziciju braneci se. Upravo to je jedna od mojih zamerki na ovu Nemartinovsku glupost od bitke. Takticki, formacijski, kako god, ova bitka je epitom nerealnosti i gluposti same holivudizacije bitaka, po meni. Fuj faktor. Sa jedne strane se satrše od truda da sve izgleda realno i autenticno i odlicno jbt, a sa druge strane brljave kao balavanderi... I naravno MP stize na samom kraju bitke, ali tako da Dzon prezivi... Jedite ladan burek, smaraci...

@Zmajeubica Slazem se u potpunosti.
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 10 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od KrleTuđin Uto 21 Jun 2016, 18:20

Ubico, pa zar da te opet utišavam kao u slučaju tvog dvoručnog mačaLaughing
Dakle kažeš Starkove snage su u prednosti zato što im se pola armije prilikom starta juriša prvo penje uz brdo??? 

Winter Is Coming...to HBO - Page 10 AGA6LhP

Dok su Boltoni čija cela armija ima padinu u startu zapravo u lošijoj poziciji???

Winter Is Coming...to HBO - Page 10 UfKfRiq

Umesto što ovde pokušavaš da budeš snishodljiv a samo ispadaš bezobrazan predlažem da uzmeš fiziku za šesti razred u ruke i da se podsetiš elementarnog znanja.  Wink
Hajde, pohitaj natrag kao Remzi. Uz brdo.
Winter Is Coming...to HBO - Page 10 WbQiYxj
Još ovaj levo je džinumiranje od smeha
KrleTuđin
KrleTuđin

Broj poruka : 3002
Raspoloženje : ...
Reputacija : 525
Points : 3527
Datum upisa : 20.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 10 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od Assassin Uto 21 Jun 2016, 19:35

Ah Krle, opet kao pokvarena ploča. Opet slike sa boka i sada navodna brda i doline se pojavljuju.
Ne vidim to silno brdo uz koje trče Divljani na startu? Ti ga vidiš? Je li misliš na ono skor u daljini sa malo snega na sebi, kraj kojeg je stotinak ljudi? Laughing
Daj neku bočniju sliku pa da vidimo tu planinu. Very Happy
Da si lepo čitao napisano, video bih da sam pomenuo da su Starkovi ukopali teren, napravili jarkove i šančeve da onemoguće proboj konjice, kao
i to da je iza njih šuma u koju mogu da se povuku ako dođe do katastrofe, prema tome na boljoj su poziciji.
Ja bih tebi preporučio da obnoviš geografiju. Da si lepo pogledao slike koje sam okačio video bi poziciju Remzija
dok sa svog brda gleda susedno:

Winter Is Coming...to HBO - Page 10 2dazrle

I tebi to deluje kao da gleda mnoogo niži predeo? Ne. Very Happy
Ali dobro, nećemo sada o tome čije je brdo veće. Laughing


Koliko je meni poznato ti si taj koji se kleo u kuću Bolton, kome je Remzi jedan od omiljenih likova, koji se
opredelio za Boltone i angažovao da omogući mesto toj kući na forumu, jer su oni velika kuća i zaštitnici
Severa itd, itd. Čak si i u vidu protesta pisao roze bojom:
KrleTuđin ::Hoće li dragim članovima foruma smetati ako ubuduće budem pisao slovima roze boje?]
Nemoj sada da menjaš strane, budi roze, pardon Bolton do kraja, pa ti pohitaj uzbrdo uz svog gospodara Remzija.
Šta ću ja što je ekipa koja je došla sa Zida pobedila. Ko izgubi ima pravo da se ljuti, pa i da lupa minuse
ako je već neophodno. Rolling Eyes



Ne bih više da kvarim temu, a ti kako o'š.
Assassin
Assassin
Lord Zapovednik Noćne Straže
Lord Zapovednik Noćne Straže

Broj poruka : 13622
Godina : 32
Raspoloženje : Arise!
Reputacija : 937
Points : 14683
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 10 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od Witcher Uto 21 Jun 2016, 20:19

Jao pa da, propade sad ta prica oko kuce Da smo vam dali kucu sad bi morali da brisemo umiranje od smeha
Witcher
Witcher
Zaštitnik Severa
Zaštitnik Severa

Broj poruka : 4075
Godina : 28
Raspoloženje : i'm a diamond that is tired
Reputacija : 251
Points : 4533
Datum upisa : 15.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 10 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od KrleTuđin Uto 21 Jun 2016, 20:21

Hahahahahahaaaa, pa ako ti ne umeš da koristiš oči i ne vidiš da je Remzi baš na toj slici koju si postavio na jednakom uzvišenju kao to brdo sa desne strane, dok je ostatak niži - nisam ja kriv. *facepalm*
Možda baš zato i koristim slike iz profila. Možda baš zato što se na njima najbolje vidi uzvišenje, padina i tako to...  Laughing

Ne znam kako ovo da objasnim... Starkovi počinju juriš usponom. Potom se spuštaju. U momentu kada se vojske sudaraju ponovo počinju uspon.
Boltoni se, sa druge strane, samo spuštaju. 
Hmm, ne mrzi me da ti nacrtam. Very Happy  
Dakle:

Winter Is Coming...to HBO - Page 10 Of4tZnO

A - Stark
B - Bolton
a - Rikon gine

Winter Is Coming...to HBO - Page 10 DC9bqnM

b - Džon pada

Winter Is Coming...to HBO - Page 10 5sUaEeE

A ako znamo da su se vojske sudarile tamo gde je Džon pao - o kojoj prednosti za Starkove se ovde radi? Nepostojećoj? E, to već može biti.  umiranje od smeha

Minus si dobio za bezobrazluk.  Wink
Za ove ostale komentare - je l' njihova poenta da samo još više pokažeš svoj bezobrazluk? Uspešno.  Basketball
KrleTuđin
KrleTuđin

Broj poruka : 3002
Raspoloženje : ...
Reputacija : 525
Points : 3527
Datum upisa : 20.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 10 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od KrleTuđin Uto 21 Jun 2016, 20:24

Witcher ::Jao pa da, propade sad ta prica oko kuce Da smo vam dali kucu sad bi morali da brisemo umiranje od smeha

Pa računam ako možemo da imamo kuće koje uopšte nisu velike kuće Vesterosa, rekoh što da ne. Ali evo plus.  cheers
KrleTuđin
KrleTuđin

Broj poruka : 3002
Raspoloženje : ...
Reputacija : 525
Points : 3527
Datum upisa : 20.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 10 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od Assassin Uto 21 Jun 2016, 21:47

KrleTuđin ::Hahahahahahaaaa, pa ako ti ne umeš da koristiš oči i ne vidiš da je Remzi baš na toj slici koju si postavio na jednakom uzvišenju kao to brdo sa desne strane, dok je ostatak niži - nisam ja kriv. *facepalm*

Ha,ha,ha, nisam hteo, ali sam morao, evo posle ovoga neću više.
Po tvojoj logici Remziju je ovde glava iznad brda pa prema tome tome on na većoj visini?

Winter Is Coming...to HBO - Page 10 2dazrleY

Very Happy

A vidi, u slici koju si ti okačio:

KrleTuđin ::
Winter Is Coming...to HBO - Page 10 5sUaEeE


Ovde je Džonova glava na većoj uzvisini od brda, ljidi na konjima, ma i šumarka ispred
Zimovrela. Pa Džon je ona na većoj uzvisini!??!?! Surprised  Magija! Laughing
Šalim se Krle,to nije magija, to nam se samo tako čini da je zbog ugla iz kog snima kamera.

KrleTuđin ::
A ako znamo da su se vojske sudarile tamo gde je Džon pao - o kojoj prednosti za Starkove se ovde radi? Nepostojećoj? E, to već može biti.  umiranje od smeha


Ček, pa ti opet menjaš stranu. Laughing  Rasprava se povela o tome ko je imao bolju poziciju, ko je bio bolje stacioniran. Kada sam rekao da su je Starkovi imali
i da je zbog toga Remzi izazvao njihovu vojsku da napusti svoju poziciju, te se sudarili tamo gde Remziju odgovara ti si mi se suprotstavio i rekao da je
Remzi od starta imao bolju poziciju. Šta je sada ovo? Kako si krenuo ispašće da si ti navijao i podrzavao Džona, a ja Remzija. Very Happy


KrleTuđin ::
Za ove ostale komentare - je l' njihova poenta da samo još više pokažeš svoj bezobrazluk? Uspešno.  Basketball

Ček ne razumem o čemu je ovde reč? Shocked  Je li možda pričaš na načinu na koji ti se obraćam, a koji je toliko sličan tvom načinu obraćanja ljudima
sa kojima ne deliš mišljenje? Ili možda smatraš da je ovaj smajli "  Laughing " koji non stop kačiš ljudima kada želiš da uniziš njihovo mišljenje snishodljiv? Shocked
Pa ti smeta jer ga i ja kačim? Shocked Uh, nisam znao da ti to toliko smeta, mislio sam kad već ti drugima, pa što ne i drugi tebi. Mi tebi nismo lupali minuse.  Sad
Evo, što bi Zan rekla "Nem'o se ljutiš", ja ću biti Bolton ti budi Stark.
Mir, Mir, Mir!
Niko nije kriv.
Ava, ava, ava!
Sudija je krava.
Kupus i pečenje,
Slatko pomirenje.
Malo ja, malo ti,
pa ćemo se voleti.


Kažu ljudi ne treba se svađati već treba igrati!

Winter Is Coming...to HBO - Page 10 Funny-gif-John-Travolta-sexy-creepy-dance


Peace in our time bro! Cool
Assassin
Assassin
Lord Zapovednik Noćne Straže
Lord Zapovednik Noćne Straže

Broj poruka : 13622
Godina : 32
Raspoloženje : Arise!
Reputacija : 937
Points : 14683
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 10 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 10 od 21 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15 ... 21  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu