WORLD OF WESTEROS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 

 


Rechercher Napredna potraga

Zadnje teme
» Spam Tema....
od Nim Ned 14 Apr 2024, 04:08

» Sta trenutno slusate
od Zevs86 Sub 03 Feb 2024, 23:56

» Slike prirode nam majke
od Lala Pet 26 Maj 2023, 21:46

» Predstavite nam se....
od Assassin Pet 28 Apr 2023, 18:23

» Robert Džordan "Točak vremena"
od Uno Nomesta Pon 26 Sep 2022, 14:57

» Robin Hobb - Vidovnjaci
od Zevs86 Uto 29 Dec 2020, 15:25

» Stiven Erikson- Malaska knjiga palih
od Assassin Pon 13 Apr 2020, 10:31

» Igrice (Generalno)
od Lord M. Pet 03 Apr 2020, 12:33

» Sta sada citate?
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:58

» Winter Is Coming...to HBO
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:55

» Dela, po povoljnoj ceni.
od Vazarius Uto 10 Mar 2020, 08:25

» Srećna 2o2o!
od Assassin Uto 07 Jan 2020, 12:43

» Serije koje volite / trenutno pratite
od Assassin Uto 12 Nov 2019, 16:54

» Silmarilion
od Vazarius Čet 31 Okt 2019, 09:38

» Jezik Čitanja
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:23

» Novi filmovi i filmske novosti
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:19

» "Vukodav" - Marija Semjonova
od Zevs86 Pet 25 Jan 2019, 10:49

» Demon Cycle - Peter V. Brett [spoiler]
od Vazarius Uto 08 Jan 2019, 14:44

» Srećna 2o19!
od Areal Sre 02 Jan 2019, 20:56

» Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"
od Vazarius Pet 19 Okt 2018, 12:46

Pristupi

Zaboravio sam šifru

Ko je trenutno na forumu
Imamo 2 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 2 Gosta :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 84 dana Pet 20 Sep 2013, 17:16
Naj bolji poslanici
Зимоврел (15838)
Winter Is Coming...to HBO - Page 8 Vote_lcapWinter Is Coming...to HBO - Page 8 Voting_barWinter Is Coming...to HBO - Page 8 Vote_rcap 
Sparkling Comet (15528)
Winter Is Coming...to HBO - Page 8 Vote_lcapWinter Is Coming...to HBO - Page 8 Voting_barWinter Is Coming...to HBO - Page 8 Vote_rcap 
Assassin (13622)
Winter Is Coming...to HBO - Page 8 Vote_lcapWinter Is Coming...to HBO - Page 8 Voting_barWinter Is Coming...to HBO - Page 8 Vote_rcap 
Zevs86 (11916)
Winter Is Coming...to HBO - Page 8 Vote_lcapWinter Is Coming...to HBO - Page 8 Voting_barWinter Is Coming...to HBO - Page 8 Vote_rcap 
Zandrin (10789)
Winter Is Coming...to HBO - Page 8 Vote_lcapWinter Is Coming...to HBO - Page 8 Voting_barWinter Is Coming...to HBO - Page 8 Vote_rcap 
CRNIJASTREB (10420)
Winter Is Coming...to HBO - Page 8 Vote_lcapWinter Is Coming...to HBO - Page 8 Voting_barWinter Is Coming...to HBO - Page 8 Vote_rcap 
Princ Regar (9341)
Winter Is Coming...to HBO - Page 8 Vote_lcapWinter Is Coming...to HBO - Page 8 Voting_barWinter Is Coming...to HBO - Page 8 Vote_rcap 
LunarFang (9218)
Winter Is Coming...to HBO - Page 8 Vote_lcapWinter Is Coming...to HBO - Page 8 Voting_barWinter Is Coming...to HBO - Page 8 Vote_rcap 
Uno Nomesta (8868)
Winter Is Coming...to HBO - Page 8 Vote_lcapWinter Is Coming...to HBO - Page 8 Voting_barWinter Is Coming...to HBO - Page 8 Vote_rcap 
Nim (8274)
Winter Is Coming...to HBO - Page 8 Vote_lcapWinter Is Coming...to HBO - Page 8 Voting_barWinter Is Coming...to HBO - Page 8 Vote_rcap 

Maj 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Kalendar Kalendar


Winter Is Coming...to HBO

+30
Princ Regar
ElendV
Lord M.
Reagar_the_dragon
Чери
Zandrin
White Rabbit
DjokaBA
азор ахаи
HuddleBre
_Yara_
Zmajoubica
Oberin Martel
Srle
orome
Sparkling Comet
Зимоврел
Blacko
Witcher
Old Nan
Hokins
Chandrian
bockybp
Nocnoi_Dozor
KrleTuđin
StefkeKum
Kian The Nephilim
Zevs86
CRNIJASTREB
Brat Crni
34 posters

Strana 8 od 21 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14 ... 21  Sledeći

Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 8 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od DjokaBA Uto 07 Jun 2016, 13:32

Zevs86 ::@DjokaBA Mhm, znaci zelis da kazes da je Dzon glupo postupio, a ne da je scena glupa. Sad kapiram sta hoces da kazes. Iako se ne slazem, Dzon & Co ocigledno nisu znali koliko vojske mogu da dobiju od Mormontovih, vidi se da su i vise nego iznenadjeni brojkom dobijenih vojnika. Tako da ono, argument is invalid Very Happy

Ocigledno ne znas sta hocu da kazem Very Happy . Upravo to sto nisu znali koliko vojske mogu da dobiju od njih je glupo, jer ponavljam - Dzon je odrastao na Severu i dobio je obrazovanje kao sin velikog gospodara i trebao bi da zna sa koliko ljudi oni mogu raspolagati. Takodje hoce i da bude gospodar Severa, a ne zna takve neke stvari. Sustina je da je on to morao znati i da je trebao da poseti neku daleko vecu kucu koja bi mu pruzila vise pomoci, poput npr Servina, ili cak Menderlija (preko Istocne Morobdije brodom, lagano).
DjokaBA
DjokaBA

Broj poruka : 67
Raspoloženje : :/
Reputacija : 2
Points : 69
Datum upisa : 29.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 8 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od CRNIJASTREB Uto 07 Jun 2016, 13:42

orome ::Arjina prica je katastrofa u seriji. Bolje da je ubiju i zavrse sa njom. Dobijala je minute u svim epizodama i prica je nekud trebala da ide i razvija se ali ovo je presmesno. Instant mega americka prica za najprosecniju publiku koju covek moze zamisliti, siroke narodne mase. A glumac sa Psetom i seljanima je onaj iz one druge serije Bordziji a poznat mi je i inace. Dobar odabir.
mene je početak epizode podsjetio na Stubove zemlje
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 37
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 8 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od Assassin Uto 07 Jun 2016, 14:06

DjokaBA ::
Zevs86 ::@DjokaBA Mhm, znaci zelis da kazes da je Dzon glupo postupio, a ne da je scena glupa. Sad kapiram sta hoces da kazes. Iako se ne slazem, Dzon & Co ocigledno nisu znali koliko vojske mogu da dobiju od Mormontovih, vidi se da su i vise nego iznenadjeni brojkom dobijenih vojnika. Tako da ono, argument is invalid Very Happy

Ocigledno ne znas sta hocu da kazem Very Happy . Upravo to sto nisu znali koliko vojske mogu da dobiju od njih je glupo, jer ponavljam - Dzon je odrastao na Severu i dobio je obrazovanje kao sin velikog gospodara i trebao bi da zna sa koliko ljudi oni mogu raspolagati. Takodje hoce i da bude gospodar Severa, a ne zna takve neke stvari. Sustina je da je on to morao znati i da je trebao da poseti neku daleko vecu kucu koja bi mu pruzila vise pomoci, poput npr Servina, ili cak Menderlija (preko Istocne Morobdije brodom, lagano).


Stvar je u tome da je Džon bio na Zidu dok je trajao rat među kraljevstvima, te on nije mogao da zna koliko je kuća Mormot ljudi izgubila
kada je Rob pao.
Assassin
Assassin
Lord Zapovednik Noćne Straže
Lord Zapovednik Noćne Straže

Broj poruka : 13622
Godina : 32
Raspoloženje : Arise!
Reputacija : 937
Points : 14683
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 8 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od DjokaBA Uto 07 Jun 2016, 14:33

Assassin ::
DjokaBA ::
Zevs86 ::@DjokaBA Mhm, znaci zelis da kazes da je Dzon glupo postupio, a ne da je scena glupa. Sad kapiram sta hoces da kazes. Iako se ne slazem, Dzon & Co ocigledno nisu znali koliko vojske mogu da dobiju od Mormontovih, vidi se da su i vise nego iznenadjeni brojkom dobijenih vojnika. Tako da ono, argument is invalid Very Happy

Ocigledno ne znas sta hocu da kazem Very Happy . Upravo to sto nisu znali koliko vojske mogu da dobiju od njih je glupo, jer ponavljam - Dzon je odrastao na Severu i dobio je obrazovanje kao sin velikog gospodara i trebao bi da zna sa koliko ljudi oni mogu raspolagati. Takodje hoce i da bude gospodar Severa, a ne zna takve neke stvari. Sustina je da je on to morao znati i da je trebao da poseti neku daleko vecu kucu koja bi mu pruzila vise pomoci, poput npr Servina, ili cak Menderlija (preko Istocne Morobdije brodom, lagano).


Stvar je u tome da je Džon bio na Zidu dok je trajao rat među kraljevstvima, te on nije mogao da zna koliko je kuća Mormot ljudi izgubila
kada je Rob pao.

A nije znao pre toga da su Mormonti ionako mala kuca i da je ostrvo retko naseljeno i konstantno pod napadima divljana ? Takodje je i mogao da pretpostavi da je to ljudstvo dodatno smanjeno nakon rata.
DjokaBA
DjokaBA

Broj poruka : 67
Raspoloženje : :/
Reputacija : 2
Points : 69
Datum upisa : 29.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 8 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od Assassin Uto 07 Jun 2016, 15:10

Preterane zaključke donosiš na osnovu iznenađenih lica Džona i Sanse. Ko kaže da on to nije znao?
Možda je samo očekivao da ih se više vratilo iz rata i da će ih biti barem par stotina, što i nije nelogično da misli.
Assassin
Assassin
Lord Zapovednik Noćne Straže
Lord Zapovednik Noćne Straže

Broj poruka : 13622
Godina : 32
Raspoloženje : Arise!
Reputacija : 937
Points : 14683
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 8 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od DjokaBA Uto 07 Jun 2016, 15:32

Assassin ::Preterane zaključke donosiš na osnovu iznenađenih lica Džona i Sanse. Ko kaže da on to nije znao?
Možda je samo očekivao da ih se više vratilo iz rata i da će ih biti barem par stotina, što i nije nelogično da misli.

A ko kaze da je znao ? Mislis da bi se mucio do Medvedjeg ostrva da ide za 60 vojnika, a da je to znao ? Kako da ne. 
Naidjoh na neke podatke, pre Rata pet kraljeva, su Mormonti imali nepunih 1000 vojnika. Tako da je ok, mozda i ocekivao bar malo vise.
DjokaBA
DjokaBA

Broj poruka : 67
Raspoloženje : :/
Reputacija : 2
Points : 69
Datum upisa : 29.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 8 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od KrleTuđin Uto 07 Jun 2016, 16:13

Dobro Đoko, a šta je tvoj konkretni problem? 
"Zašto je Džon išao na Medveđe Ostrvo a ne negde drugde?" - Zašto je onda Rob na početku rata pozvao Mormonte ako su tako mala i nebitna kuća? 
Zato što koliko god mali i nebitni bili - svako koplje vredi.

Meni je ovo vrlo prosto. Ja sam ovde među prvima koji će drvlje i kamenje na poslednje dve sezone GoT-a baciti, ali ako su D&D odlučili da prikažu baš regrutovanje šake vojnika kuće Mormont - možda je to zato što su gledaoci upoznati sa dvojicom Mormonta u seriji. Lakše im je da poistovete likove i da uhvate korak.
I to je sasvim u redu, jer ovo je ipak serija. I draže mi je da vidim još nekog od Mormonta, nego neku novu kuću. Realno.
Isti slučaj je i sa kućom Glover u Čardaku Šumskom. Odabrali su baš tu kuću, umesto Menderlija, umesto Servina, zato što za Čardak Šumski znamo još od druge sezone i Jarinog osvajanja istog i zato što je pomenuta u prvoj epizodi ove sezone kako su ga Gloveri osvojili natrag, pa bi gledaocima bilo lakše da pohvataju ko, gde i šta.
Kao što rekoh, vrlo prosto ako se prati dinamika serije, umesto da se poredi sa knjigama. Koje još uvek nisu ni izašle. Very Happy
KrleTuđin
KrleTuđin

Broj poruka : 3002
Raspoloženje : ...
Reputacija : 525
Points : 3527
Datum upisa : 20.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 8 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od DjokaBA Uto 07 Jun 2016, 18:49

KrleTuđin ::Dobro Đoko, a šta je tvoj konkretni problem? 
"Zašto je Džon išao na Medveđe Ostrvo a ne negde drugde?" - Zašto je onda Rob na početku rata pozvao Mormonte ako su tako mala i nebitna kuća? 
Zato što koliko god mali i nebitni bili - svako koplje vredi.

Meni je ovo vrlo prosto. Ja sam ovde među prvima koji će drvlje i kamenje na poslednje dve sezone GoT-a baciti, ali ako su D&D odlučili da prikažu baš regrutovanje šake vojnika kuće Mormont - možda je to zato što su gledaoci upoznati sa dvojicom Mormonta u seriji. Lakše im je da poistovete likove i da uhvate korak.
I to je sasvim u redu, jer ovo je ipak serija. I draže mi je da vidim još nekog od Mormonta, nego neku novu kuću. Realno.
Isti slučaj je i sa kućom Glover u Čardaku Šumskom. Odabrali su baš tu kuću, umesto Menderlija, umesto Servina, zato što za Čardak Šumski znamo još od druge sezone i Jarinog osvajanja istog i zato što je pomenuta u prvoj epizodi ove sezone kako su ga Gloveri osvojili natrag, pa bi gledaocima bilo lakše da pohvataju ko, gde i šta.
Kao što rekoh, vrlo prosto ako se prati dinamika serije, umesto da se poredi sa knjigama. Koje još uvek nisu ni izašle. Very Happy

Ove sugestije vec mogu da prihvatim.. moram priznati da si u pravu, ovo je ipak tv serija.. Smile
DjokaBA
DjokaBA

Broj poruka : 67
Raspoloženje : :/
Reputacija : 2
Points : 69
Datum upisa : 29.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 8 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od Zevs86 Uto 07 Jun 2016, 23:02

@DjokaBA To sto kaze Krle, ipak je ovo serija. Ucitao si previse logike i razmisljanja iz knjiga Very Happy Toga nema u seriji, nema... Very Happy
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 8 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od Old Nan Sre 08 Jun 2016, 00:39

Solidna epizoda, meni se osetio nedostak Brena verovatno jer želim još vizija, ali ok mora pauzirati.

Dobre stvari:
Riverrun-Dobro su mi preneli priču iz knjige, nekako sam mogla tako i da zamislim dok sam čitala. Skratili su dijalog Black Fish-a i Džejmija ali ova izmena mi nije zasmetala. 
Ju meni je Edmur glumac opasno ljigav, a i lik mi je sav njanjav.

Povratak Hound-a mi je očekivan, tako da se nisam preterano radovala iako volim lika.
Ian McShane mi odličan, brzo ga ubiše ali kontam koštao je koliko i zmaj.

Lijana Mormont pobeda epizode, kako je samo spustila Sansu, ova odmah počela sa naučenim laskanjem a ne konta da to kod malog medveda ne pali. Preslatka glumica, a i lik mi je odličan prava severnjakinja.

Od Gloverovih sam očekivala onakvu reakciju, realno Rob ih je prilično sve zeznuo a i da nije, ovde pričamo o kopiletu i Bolton/Lanister nevesti, da ne spominjem to što su im Divljani najveći neprijatelji. A i ljudi svima je dosta rata.
Džon mi neubedljiv, usiljen, svaki govor kao napamet naučen mada kontam da ni on sam nije siguran da li bije svoju ili tuđu bitku.

Ostalo mi nije ostavilo neki utisak. Mardž je opasnica, dok Vrabac pokušava da obezbedi i narednu generaciju vernika, ju kakav prevrtljivi igrač.
Jara(au koliko mi teško da prihvatim to Jara!) i Teon sa brodovima idu do Deneris, a njoj treba šta? Brodovi! Puzzle!  Rolling Eyes
Mada mi se Teonov lik i Alfijeva gluma sve više i više sviđaju.

Uf zaboravih Bravos, najmanje što želim sada je da Arja umre, koliko god njena priča smarala u poslednje vreme, volim to dete.. Ali meni nije jasno kako će ona ovo uspeti da preživi.   Rolling Eyes

Sve u svemu, za ljubitelje političkih odnosa u Vesterosu ovo je poslastica-za mene ljubitelja magije, fantazi stvari i borbe ovo je samo priprema za ono što sledi.  Very Happy
Ne hejtujem, ne zato što nemam zamerki, već zato što sam odustala od toga da tražim mane seriji i D&D tandemu-jako zamara. Nisu Martinu ni prineti! No


Što se tiče Džona i traženja pomoći od Mormonta, koliko god da je šokantno što imaju 62 čoveka mislim da im znači to što je kuća Mormont, kao ime, uz njih. 
Old Nan
Old Nan

Broj poruka : 35
Godina : 32
Raspoloženje : Old
Reputacija : 5
Points : 40
Datum upisa : 14.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 8 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od Зимоврел Sre 08 Jun 2016, 00:55

Сада пласирају теорију да су Арја и Ваиф иста особа о.О Мени то делује немогуће. Comments below are priceless Very Happy
http://www.huffingtonpost.com/entry/game-of-thrones-theory-arya_us_57541ae4e4b0ed593f14ab46
Пре видим сцену да Арја преживи и убије Ваиф и онда дође пред Џакена са Ваифиним лицем и каже: убила сам Арју; а онда открије своје право лице. И онда би морао да је "разреши заклетве" и била би слободна да без прогањања оде у Вестерос. Smile
Зимоврел
Зимоврел
Gospa od Zimovrela
Gospa od Zimovrela

Broj poruka : 15838
Godina : 38
Raspoloženje : :)
Reputacija : 2659
Points : 18693
Datum upisa : 09.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 8 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od Old Nan Sre 08 Jun 2016, 13:13

Videla sam i ja to, ali mi nekako ne deluje logično.
Ne verujem da su D&D u stanju da smisle tako nešto, posebno jer rade u interesu "prosečnih" gledalaca koji to ne bi mogli da shvate.  Rolling Eyes
Зимоврел ::Пре видим сцену да Арја преживи и убије Ваиф и онда дође пред Џакена са Ваифиним лицем и каже: убила сам Арју; а онда открије своје право лице. И онда би морао да је "разреши заклетве" и била би слободна да без прогањања оде у Вестерос. Winter Is Coming...to HBO - Page 8 Icon_smile
Ova tvoja teorija mi se mnogo više dopada.  Very Happy
Old Nan
Old Nan

Broj poruka : 35
Godina : 32
Raspoloženje : Old
Reputacija : 5
Points : 40
Datum upisa : 14.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 8 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od Srle Sre 08 Jun 2016, 16:06

DjokaBA ::
Assassin ::Preterane zaključke donosiš na osnovu iznenađenih lica Džona i Sanse. Ko kaže da on to nije znao?
Možda je samo očekivao da ih se više vratilo iz rata i da će ih biti barem par stotina, što i nije nelogično da misli.

A ko kaze da je znao ? Mislis da bi se mucio do Medvedjeg ostrva da ide za 60 vojnika, a da je to znao ? Kako da ne. 
Naidjoh na neke podatke, pre Rata pet kraljeva, su Mormonti imali nepunih 1000 vojnika. Tako da je ok, mozda i ocekivao bar malo vise.
Gde pisu ti podaci koliko koja vojska broji ljudi ?
Bas me zanima Smile
Srle
Srle

Broj poruka : 911
Godina : 38
Raspoloženje : :)
Reputacija : 51
Points : 972
Datum upisa : 19.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 8 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od DjokaBA Čet 09 Jun 2016, 11:16

Srle ::
DjokaBA ::
Assassin ::Preterane zaključke donosiš na osnovu iznenađenih lica Džona i Sanse. Ko kaže da on to nije znao?
Možda je samo očekivao da ih se više vratilo iz rata i da će ih biti barem par stotina, što i nije nelogično da misli.

A ko kaze da je znao ? Mislis da bi se mucio do Medvedjeg ostrva da ide za 60 vojnika, a da je to znao ? Kako da ne. 
Naidjoh na neke podatke, pre Rata pet kraljeva, su Mormonti imali nepunih 1000 vojnika. Tako da je ok, mozda i ocekivao bar malo vise.
Gde pisu ti podaci koliko koja vojska broji ljudi ?
Bas me zanima Smile

Nigde ne pise zvanicno, ali istrazivao sam malo po forumima. Evo npr ovde: 
http://asoiaf.westeros.org/index.php?/topic/93753-strength-of-the-northern-houses/
DjokaBA
DjokaBA

Broj poruka : 67
Raspoloženje : :/
Reputacija : 2
Points : 69
Datum upisa : 29.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 8 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od Srle Čet 09 Jun 2016, 15:59

Ukratko:

Yes, the Stormlands are the second lowest of the mainland kingdoms. Between 30k-35k I would guess. If Dorne is at 30k, I would put the Stormlands at 35k. If Dorne has only 25k, then the Stormlands might be at around 30k. We need more info to get more specific numbers for those two kingdoms.


-The 3500 men Roose had were mostly Boltons, so 3000 Boltons. Add Ramsay's 600 and you get 3600 Boltons, and probably more, since Boltons are very powerful.

-Dustins and Ryswells are very powerful Houses, so they should have at least 3000 men each.

-Rickard took 3000 Karstarks south, and the Karstarks aren't even a particularly powerful House. Add the 450 at Karhold and you get 3500.

-So Umbers have ~3500 too.

-Manderlys are the greatest Stark bannermen so at least 4000 men.



Half of the 3.500 men are Freys, there are only 2.000 Bolton men.
Srle
Srle

Broj poruka : 911
Godina : 38
Raspoloženje : :)
Reputacija : 51
Points : 972
Datum upisa : 19.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 8 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od Srle Pet 10 Jun 2016, 10:38

Izgleda ima smisla ova teorija o Arji:


I think the stabbed “arya” was really the Waif and the old woman was really “arya” – it makes sense that she cannot pull off the waif face to be “exposed” as the real “arya” bc then people would not two Aryas.


The Waif, bloody dagger in hand, stands in an archway. Notice that she’s changed out of her old lady outfit.
Winter Is Coming...to HBO - Page 8 The-Waif-official



http://winteriscoming.net/2016/06/09/hbo-releases-official-images-from-no-one/2/
Srle
Srle

Broj poruka : 911
Godina : 38
Raspoloženje : :)
Reputacija : 51
Points : 972
Datum upisa : 19.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 8 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od KrleTuđin Sub 11 Jun 2016, 03:10

Srsly? Sirio Forel teorija?  Suspect

Winter Is Coming...to HBO - Page 8 ISHzcfSlWinter Is Coming...to HBO - Page 8 WlSKEP8l
KrleTuđin
KrleTuđin

Broj poruka : 3002
Raspoloženje : ...
Reputacija : 525
Points : 3527
Datum upisa : 20.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 8 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od StefkeKum Pon 13 Jun 2016, 09:07

Ово што су направили са Блекфишом прелази границе имбецилности. Још увек не могу да се опасуљим...
StefkeKum
StefkeKum
Legendarni gusar
Legendarni gusar

Broj poruka : 825
Raspoloženje : I am the storm, my lord. The first storm, and the last.
Reputacija : 130
Points : 979
Datum upisa : 10.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 8 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od Зимоврел Pon 13 Jun 2016, 13:17

Слажем се Стефке, много ми је било криво кад је све тако испало Sad 

Ипак нисам била скроз у праву што се тиче Арје али ипак ми се допало како је то све испало. Поново постаје badass Smile

Много су ми били смешни и дирљиви дијалози у овој епизоди, Тирион и Варис, па онда Тирион са Мисандеи и Сивим црвом са шалом о три лорда који улазе у бар и вином Imp's Delight xD 
Онда Брон и Под <3 Само ми је Тирион фалио ту поред њих. 
Највећи утисак ми је оставила Џејмијева глума у разговору са Бријеном и после са Едмуром. У првом разговору сам била као: aww I ship them so much Sad А у другом: aaah wtf are you saying you evil man, you would kill everyone for that biatch?
Псето и Планина свако на својој страни-gruesome graphic killings o.O Томен је баш потпао под Врапчев утицај чини се. 
Следећа епизода: Битка копилади. Битка као у свакој деветој надам се Smile 
И баш да видимо да ли је онај Обијев извор у праву Smile
Зимоврел
Зимоврел
Gospa od Zimovrela
Gospa od Zimovrela

Broj poruka : 15838
Godina : 38
Raspoloženje : :)
Reputacija : 2659
Points : 18693
Datum upisa : 09.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 8 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od Kian The Nephilim Pon 13 Jun 2016, 13:35

Meni su zadnje dve epizode bile apsolutno uzasne! Jedva sam ih odgledao, ali jedva! I da li je samo do mene, ali cini mi se da sa ovo sezonom skoro nista nismo odmakli? I Arja, znaci bukvalno od sada njene scene premotavam, kao i ovu zadnju, ajde sto je prezivela nakve ubode, koje cak ni operacijom ne mogu da poprave, ali ona Terminatorska trka, msm, strasno! Sve u svemu, lose!
Kian The Nephilim
Kian The Nephilim
Putujući Učenjak
Putujući Učenjak

Broj poruka : 1715
Godina : 34
Raspoloženje : Kometa mi je zena! :) Sta mislite, kakvo onda moze biti? :)
Reputacija : 283
Points : 2008
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 8 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od Kian The Nephilim Pon 13 Jun 2016, 13:37

A vise od badass Arje mi se pegla, stvarno je ocigledno da ona bukvalno nema nikakvu svrhu u serijalu, osim da se smenjuju te njene badass epizodice nepovezane!
Kian The Nephilim
Kian The Nephilim
Putujući Učenjak
Putujući Učenjak

Broj poruka : 1715
Godina : 34
Raspoloženje : Kometa mi je zena! :) Sta mislite, kakvo onda moze biti? :)
Reputacija : 283
Points : 2008
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 8 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od KrleTuđin Pon 13 Jun 2016, 22:07

Kian The Nephilim ::
ali ona Terminatorska trka, msm, strasno!

Winter Is Coming...to HBO - Page 8 Tumblr_mnr3lq0y0S1qg4blro1_500
Ahahahahhaahaha, dakle nije samo mene podsetila ta scena na ovo....  umiranje od smeha
KrleTuđin
KrleTuđin

Broj poruka : 3002
Raspoloženje : ...
Reputacija : 525
Points : 3527
Datum upisa : 20.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 8 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od Hokins Pon 13 Jun 2016, 23:53

Kesa epizoda...
Hokins
Hokins
Lord od Krajoluja
Lord od Krajoluja

Broj poruka : 3113
Godina : 39
Raspoloženje : Laughing Storm
Reputacija : 691
Points : 3838
Datum upisa : 29.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 8 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od orome Uto 14 Jun 2016, 08:13

Mene je trka vise podsetila na prvi deo Matriksa kad Agenti ovako kao roboti trce za Neom i Triniti Smile

Ali se slazem da je bila bas u tom stilu, i to mi je veoma lose idejno reseno.  Serija ja stvarno postala besmislena, cela sezona je bez napretka i tu kao cekamo 9 epizodu da vidimo nesto, nesto nam se i sakrije i ostavi kao klifhenger do sledece godine, koncept bez veze. Prosli put je to bio Dzon Snezni i Stanis da li je stvarno mrtav, tj da li ga je ubila Brijena. Bolje da su potrosili 15 min na uvodjenje Koningtona u pricu nego sto su odvojili ovoliko minuta za Arju gde mi se opet prica ne dopada. Hocu da kazem da je svet toliko bogat da su uveli jos jedan tok radnje ne bi bilo mnogo. Sve u svemu pokvarili su mi Arjinu pricu. Kad se samo setim ushicenja kada joj je nepoznat covek dao novcic Bravosa i kad se ukrcala na onaj brod gde kapetan pomalo bojazljivo prihvatio novcic prepun postovanja. Misterija, zagonetka i garantovani burni dogadjaji koji ce je oblikovati i promeniti zauvek. Majka mrtva, brat Rob mrtav, Sansa zatocena, mladja braca izgubljena, otac mrtav, vuk nestao. Sve je vodilo ka sjajnoj i zanimljivoj prici i ovako se zavrsava.. Stvarno se hladim od serije jer je kvalitet sve gori. Mislim da ce kad prestane prikazivanje padati ocena na IMDB-u drasticno jer je ovo prenapuhano.
orome
orome
Legendarni Gusar
Legendarni Gusar

Broj poruka : 319
Raspoloženje : :)
Reputacija : 21
Points : 380
Datum upisa : 28.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 8 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od Srle Uto 14 Jun 2016, 09:13

KrleTuđin ::Srsly? Sirio Forel teorija?  Suspect
Nisam na to mislio...Mislio sam da je Waif lazna Arja,a da je ona baba Arja...da su obe uzele druga lica... Very Happy Ali dobro,sad vidimo da ipak nije bila ta teorija tacna...samo mi je malo glupo da se posle onakvih uboda po stomaku oporavi za dan-dva...I na kraju,Arjina prica jeste glupa i dosadna...sad se kao vraca na Sever ...toliko vremena potroseno ni na sta...
Black Fish-jedna od bolje odglumljenih uloga..steta sto nisu prikazali kako umire...nije mi jasno da takve scene ne prikazu,a potrose toliko vremena na Arju npr..
Dzejmi-odlican razgovor sa Edmurom,i lekcija o ljubavi..bas iskreno,upecatljivo..Volim ovakvog Dzejmija.
Misandei...najbolja riba,tj najlepsa glumica/devojka u celom serijalu...prelepa je...Sivi Crv samo na trenutke dobro glumi..ostalo izgleda kao neki robot..pokreti..govor.
Srle
Srle

Broj poruka : 911
Godina : 38
Raspoloženje : :)
Reputacija : 51
Points : 972
Datum upisa : 19.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 8 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 21 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14 ... 21  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu