WORLD OF WESTEROS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 

 


Rechercher Napredna potraga

Zadnje teme
» Spam Tema....
od Nim Ned 14 Apr 2024, 04:08

» Sta trenutno slusate
od Zevs86 Sub 03 Feb 2024, 23:56

» Slike prirode nam majke
od Lala Pet 26 Maj 2023, 21:46

» Predstavite nam se....
od Assassin Pet 28 Apr 2023, 18:23

» Robert Džordan "Točak vremena"
od Uno Nomesta Pon 26 Sep 2022, 14:57

» Robin Hobb - Vidovnjaci
od Zevs86 Uto 29 Dec 2020, 15:25

» Stiven Erikson- Malaska knjiga palih
od Assassin Pon 13 Apr 2020, 10:31

» Igrice (Generalno)
od Lord M. Pet 03 Apr 2020, 12:33

» Sta sada citate?
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:58

» Winter Is Coming...to HBO
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:55

» Dela, po povoljnoj ceni.
od Vazarius Uto 10 Mar 2020, 08:25

» Srećna 2o2o!
od Assassin Uto 07 Jan 2020, 12:43

» Serije koje volite / trenutno pratite
od Assassin Uto 12 Nov 2019, 16:54

» Silmarilion
od Vazarius Čet 31 Okt 2019, 09:38

» Jezik Čitanja
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:23

» Novi filmovi i filmske novosti
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:19

» "Vukodav" - Marija Semjonova
od Zevs86 Pet 25 Jan 2019, 10:49

» Demon Cycle - Peter V. Brett [spoiler]
od Vazarius Uto 08 Jan 2019, 14:44

» Srećna 2o19!
od Areal Sre 02 Jan 2019, 20:56

» Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"
od Vazarius Pet 19 Okt 2018, 12:46

Pristupi

Zaboravio sam šifru

Ko je trenutno na forumu
Imamo 2 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 2 Gosta :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 84 dana Pet 20 Sep 2013, 17:16
Naj bolji poslanici
Зимоврел (15838)
Winter Is Coming...to HBO - Page 37 Vote_lcapWinter Is Coming...to HBO - Page 37 Voting_barWinter Is Coming...to HBO - Page 37 Vote_rcap 
Sparkling Comet (15528)
Winter Is Coming...to HBO - Page 37 Vote_lcapWinter Is Coming...to HBO - Page 37 Voting_barWinter Is Coming...to HBO - Page 37 Vote_rcap 
Assassin (13622)
Winter Is Coming...to HBO - Page 37 Vote_lcapWinter Is Coming...to HBO - Page 37 Voting_barWinter Is Coming...to HBO - Page 37 Vote_rcap 
Zevs86 (11916)
Winter Is Coming...to HBO - Page 37 Vote_lcapWinter Is Coming...to HBO - Page 37 Voting_barWinter Is Coming...to HBO - Page 37 Vote_rcap 
Zandrin (10789)
Winter Is Coming...to HBO - Page 37 Vote_lcapWinter Is Coming...to HBO - Page 37 Voting_barWinter Is Coming...to HBO - Page 37 Vote_rcap 
CRNIJASTREB (10420)
Winter Is Coming...to HBO - Page 37 Vote_lcapWinter Is Coming...to HBO - Page 37 Voting_barWinter Is Coming...to HBO - Page 37 Vote_rcap 
Princ Regar (9341)
Winter Is Coming...to HBO - Page 37 Vote_lcapWinter Is Coming...to HBO - Page 37 Voting_barWinter Is Coming...to HBO - Page 37 Vote_rcap 
LunarFang (9218)
Winter Is Coming...to HBO - Page 37 Vote_lcapWinter Is Coming...to HBO - Page 37 Voting_barWinter Is Coming...to HBO - Page 37 Vote_rcap 
Uno Nomesta (8868)
Winter Is Coming...to HBO - Page 37 Vote_lcapWinter Is Coming...to HBO - Page 37 Voting_barWinter Is Coming...to HBO - Page 37 Vote_rcap 
Nim (8274)
Winter Is Coming...to HBO - Page 37 Vote_lcapWinter Is Coming...to HBO - Page 37 Voting_barWinter Is Coming...to HBO - Page 37 Vote_rcap 

Maj 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Kalendar Kalendar


Winter Is Coming...to HBO

+34
Majka žaba
Vazarius
victarion greyjoy
R@tep
Lord M.
Harald Hridni
CRNIJASTREB
Blacko
love sansa
Oberin Martel
Brat Crni
Greyhound
DjokaBA
Sparkling Comet
bockybp
Witcher
Зимоврел
Prince of Ravens
Princ Regar
White Rabbit
Zevs86
Nim
orome
Dimeks
Srle
Hokins
Nocnoi_Dozor
азор ахаи
Kian The Nephilim
khaleesi92
Chandrian
Assassin
HuddleBre
StefkeKum
38 posters

Strana 37 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 37 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od KrleTuđin Sre 04 Maj 2016, 21:23

CRNIJASTREB ::Jurona sam ovako zamišljao samo još malo zayebaniji.
Svi smo znali da će Džoni biti vaskrsnut drugi dan po holivudu. ostaje da vidimo hoće li martin uraditi istu stvar. i naravno da li će ovo imati neke posledice. da li džoni možda malo šenuo? takođe se nadam da će neko zavrnuti vrat onom Oliju. ne što je nabo džonija već zato što ima iritantnu facu ko rahmetli dzofri. kad smo kod dzofrija znate li u kojem je klasiku igrao kao klinac? ko pogodi dobija sve današnje pluseve od mene.

tirion i pterodaktil rex. fina scena. bren obećava. lijena eh lijena pa zbog nje se ne bi posvađao sa krletom kamoli počeo rat. mogli su i neku ljepšu naći.

nije bilo dorne i nije bilo nerviranja. moj čir zahvaljuje

Jastrebe, evo je cela poruka. Šta je izvučeno iz konteksta? Pterodaktil Reks? Kriv sam. Rahmetli Džofri možda? Kriv sam i tu. Ako je to u kontekstu onoga što sam apostrofirao (a apostrofirao sam rečenicu označenu belo-crvenom bojom, sa posebnom naznakom na deo crvenom bojom) - kriv sam, priznajem.
Ali nije.
"mogli su i neku ljepšu naći." Ako na to misliš - bila ona lepa ili ne, to nimalo ne menja kontekst onog označenim crvenom bojom.

Ako treba idiot, i to ćemo staviti.

Evo, poslednji pasus, poslednja rečenica. Ipak pročitaj ceo pasus, da ti "ne promakne kontekst":

Winter Is Coming...to HBO - Page 37 DSsIomQ

Zevse, džaba, vidim...

Noćni, Je l' to beše rekao Džejmiju ili Baristanu Selmom?
KrleTuđin
KrleTuđin

Broj poruka : 3002
Raspoloženje : ...
Reputacija : 525
Points : 3527
Datum upisa : 20.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 37 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od Nocnoi_Dozor Sre 04 Maj 2016, 21:26

Mislim da je Dzejmiju. Cini mi se da je taj dijalog u Gozbi.
Nocnoi_Dozor
Nocnoi_Dozor
Vitez od Zimovrela
Vitez od Zimovrela

Broj poruka : 6765
Godina : 35
Raspoloženje : Ok
Reputacija : 260
Points : 7071
Datum upisa : 11.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 37 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od CRNIJASTREB Sre 04 Maj 2016, 23:18

Rekao je Dzejmiju. Baristan kaže da njemu princ nikad nije vjerovao kao Arturu ili čak Dzejmiju.

@krle čitav kontekst tog posta je šaljiv, a ti se reagovao kao da sam ti stao na mali nožni prst. i to traktorom.

mada meni je smiješno kako ti poričeš da bez lijene bi bio onaj rat?
bilo je osnova za rat i rat bi se desio ali to bi bio drugi rat i ne bi se zvao Robertova buna. bez njene otmice sve bi se odigralo drugačije i istorija svijeta bi bila drugačija. zato lijena jeste žene zbog koje je počeo rat. Robertova buna. je li glavni razlog? dabome da nije. ona je kamenlić koji uzburkao more puno čudovišta. i svaki događaj koji je usledio vodio je do haosa rata. pominješ principa. njemačka bi našla način da počne rat možda ne tada, ali bilo bi već nešto. ali princip je opalio metak i zapalio evropu. to je činjenica. da nije bilo tog atentata istorija bi bila drugačija. npr možda u nekoj drugoj alternativnoj stvarnosti Mlada Bosna odustaje i rat ne počinje 1914, u rusiji izbija revolucija, njemačka je napada i poražava jer je jača. britanija ne reaguje francuska se povlači uz obećanje da La manš brane britanci i da njemačka neće napasti. srbiju napadaju austrija i bugarska. itd itd.
uostalom nemamo vi šta više govoriti i pisati Witcher je to najbolje opisao
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 37
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 37 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od Brat Crni Sre 04 Maj 2016, 23:56

Jastrebe, ne pokusavaj da se izvuces sa "sta bi bilo kad bi bilo". Sta da je Eris bio normalan? Da se Lijena rodila kao Lijan? Da je Petir ubio Bendzena? Da su starci malo pametniji? Da li bi i onda doslo do bune?

Bio bi rat, ali drugi rat? Rat je rat. I bez Lijene bi doslo do njega. I bez Lijene bi Regar bio primoran da se bori za Erisa (ne bi ubio caleta ma koliko van vinkla bio), kao i mnogi drugi. Eris bi pre ili posle zahtevao neciju glavu na panju i to bi ostalim velikim kucama bila kap koja preliva casu (sve kuce su tada bile povezane s ugovorenim brakovima), digla bi se buna, mozda pod nekim drugim imenom, ali svejedno bi Robert seo na presto. Samo se seti reci Belog BIka "nismo tu da preispitujemo kraljeve odluke vec da ih izvrsavamo" i sve ce ti biti jasno.
Brat Crni
Brat Crni

Broj poruka : 1631
Godina : 31
Raspoloženje : mehhh
Reputacija : 303
Points : 1936
Datum upisa : 12.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 37 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od CRNIJASTREB Čet 05 Maj 2016, 00:19

Brat Crni ::Jastrebe, ne pokusavaj da se izvuces sa "sta bi bilo kad bi bilo". Sta da je Eris bio normalan? Da se Lijena rodila kao Lijan? Da je Petir ubio Bendzena? Da su starci malo pametniji? Da li bi i onda doslo do bune?

Bio bi rat, ali drugi rat? Rat je rat. I bez Lijene bi doslo do njega. I bez Lijene bi Regar bio primoran da se bori za Erisa (ne bi ubio caleta ma koliko van vinkla bio), kao i mnogi drugi. Eris bi pre ili posle zahtevao neciju glavu na panju i to bi ostalim velikim kucama bila kap koja preliva casu (sve kuce su tada bile povezane s ugovorenim brakovima), digla bi se buna, mozda pod nekim drugim imenom, ali svejedno bi Robert seo na presto. Samo se seti reci Belog BIka "nismo tu da preispitujemo kraljeve odluke vec da ih izvrsavamo" i sve ce ti biti jasno.
u knjizi koju mi čitamo i volimo i po kojoj je forum dobio ime otmica lijene je bila okidač koji je pokrenuo lančanu reakciju. to nije šbb kbb već činjenica. sve drugo je pretpostavka i teorija.
vlada nezadovoljstvo. Eris je sve luđi nakon senedola. varis šapće, stvara paranoju kod ludaka.
regar jeste kidnapovao lijenu, brendon jeste odjahao u KL i pozvao princa na dvoboj, eris ih jeste uhapsio i natjerao očeve da dođu i sagnu se. ubio je matorog vatrom, brendona udavio, tražio je nedovu i robertovu glavu i erin je rekao ne. krenuo je rat i pobuna. kuće su zauzele strane. Tireli i Marteli uz zmajeve, Grejdzoji neutralni, Lanisteri takođe, Starkovi, Tuliji, Erini i Barateoni protiv krune. manje kuće takođe biraju strane često idu za kralja protiv sizerena (Deri, Vent, npr). Idu bitke, ide rat, a regara nema. kreću porazi, regar se vraća i gine na trozupcu. KL pada, Lijena umire kao i Dejn, Vent i Hajtauer. Pada Zmajkamen, rat je gotov.
dakle sve kreće od otmice.
još nešto. da se sve to nije desilo pobunu protiv kralja bi vodio regar. ne neka velika kuća već sin lično
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 37
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 37 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od KrleTuđin Čet 05 Maj 2016, 00:47

Ako ćemo već da idemo dotle da se ganjamo sa "šta bi bilo?" - šta bi bilo da je Jastreb zapravo razmislio o čemu pišem pre nego što je odgovorio na post? 
U nekom od paralelnih univerzuma verujem da jeste.  Laughing

Stavio sam ti skrinšot zvanične World of Ice and Fire vikipedije koju vode Elio Garsija i Linda Antonson, ljudi koje je lično Martin postavio da sakupljaju i uređuju činjenice iz njegovih knjiga. Doduše, verujem da nisi ni čitao šta piše tamo. Hah, ne verujem da čitaš šta piše ovde, hahahahah...

Idemo po četvrti (ili je ovo peti? Very Happy ) put:
Ti si rekao da je rat počeo zbog Lijane.
Ja sam rekao da nije počeo niti zbog niti onda kada je Lijana oteta.
Činjenica je, a eno gore lično Martin ovlastio da iz njegovih knjiga prepišu lepo, da je buna počela kada je Džon Erin sazvao svoje vazale.
Od samog početka ja govorim upravo i samo o tome. 
Sad to što ti pametuješ, a pametuješ zato što ne čitaš lepo, pa ispade da se još i bolje razumeš od samog pisca - ja u to ne bih baš da zalazim, jer je to stvarno vrlo, vrlo, vrlo besmisleno i glupo. Okej?
I sa ovime sam sa time završio. Ako si ti shvatio - super. Ako nisi, jedan od vas u nekom univerzumu valjda jeste.
"Vičer to lepo objasnio".... Da, da, to je očigledno bitnije nego šta piše u knjizi. Laughing  Po*ra se po piscu i samom zdravom razumu ko od šale... Very Happy
KrleTuđin
KrleTuđin

Broj poruka : 3002
Raspoloženje : ...
Reputacija : 525
Points : 3527
Datum upisa : 20.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 37 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od CRNIJASTREB Čet 05 Maj 2016, 00:55

dakle erin bi odbio da preda štičenike i rat bi počeo i bez lijene?! a što bi neko tražio neda i roberta?
rat je počeo kad je erin odbio da preda, a ne zbog toga. rat je mogao početi u bilo kojem momentu. to što ti ne shvataš šta ja pričam druga je stvar.
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 37
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 37 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od Brat Crni Čet 05 Maj 2016, 01:05

Rat je poceo zato sto je Eris presao igricu, ne zbog Lijene, ne zbog ucenjenih glava mladjanih lordova, vec zato sto je sarao po glavama svih oko sebe. Razumes? Paranoik kao Eris bi kad tad zatrazio neciju glavu sa pobunjenicke strane i doslo bi do bune.
Brat Crni
Brat Crni

Broj poruka : 1631
Godina : 31
Raspoloženje : mehhh
Reputacija : 303
Points : 1936
Datum upisa : 12.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 37 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od KrleTuđin Čet 05 Maj 2016, 02:15

KrleTuđin ::
Buna nije počela kada je Lijana "oteta" - vojske miruju.
Buna nije počela kada je Brendon Stark utamničen - vojske miruju.
Buna nije počela kada je Rikard Stark otišao po njega - vojske i dalje miruju.
Buna je počela kada su njih dvojica ubijeni a od Lorda Erina traženo da to isto uradi sa Edardom i Robertom. Vojske se tada dižu na oružje.


Idemo šesti put. Laughing  
"Srećom", rasprava sa Jastrebom je toliko "produktivna", da možete ponovo koristiti svoje poruke stare i do nekoliko dana, čime ćete znatno uštedeti svoj trud, i jednostavno vrteti ih u krug. Istina je, rezultat će biti apsolutno isti kao kod prve poruke - nepostojeći.  Laughing
KrleTuđin
KrleTuđin

Broj poruka : 3002
Raspoloženje : ...
Reputacija : 525
Points : 3527
Datum upisa : 20.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 37 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od Witcher Čet 05 Maj 2016, 04:40

KrleTuđin ::Činjenica je da je buna počela kada je Džon Erin sazvao svoje vazale.
Da, ali to ne mozemo uzeti ni za povod, ni za uzrok rata. Ako vec povlacimo paralelu sa WWI to bi bilo ko kad bi rekli da je uzrok ili povod rata to sto je Austrija trazila da vodi istragu, a Srbija odbila, pa joj je Austrija objavila rat. To nije ni uzrok ni povod vec pocetak rata.
Witcher
Witcher
Zaštitnik Severa
Zaštitnik Severa

Broj poruka : 4075
Godina : 28
Raspoloženje : i'm a diamond that is tired
Reputacija : 251
Points : 4533
Datum upisa : 15.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 37 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od CRNIJASTREB Čet 05 Maj 2016, 13:40

@Witcher ne shvataju oni to džaba krečiš.
@Crni niko ne spori da je bilo loše, ali Lijena je pokrenula lavinu. Vesteros je alpi u proljeće, Eris je fen, Lijena grudva koja pokreće lavinu.
nebitno je što bi eris kad tad tražio nečiju glavu. u knjizi je tražio lijenine glave roberta i neda.

@krle ne ide ti ovo nikako. lijena je povod za rat, ili izgovor. rat je opasno visio u zraku lijenina otmica ubrzava isti prije svega zbog ishitrenih reakcija pojedinaca
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 37
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 37 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od KrleTuđin Čet 05 Maj 2016, 20:46

Witcher ::
KrleTuđin ::Činjenica je da je buna počela kada je Džon Erin sazvao svoje vazale.
Da, ali to ne mozemo uzeti ni za povod, ni za uzrok rata. Ako vec povlacimo paralelu sa WWI to bi bilo ko kad bi rekli da je uzrok ili povod rata to sto je Austrija trazila da vodi istragu, a Srbija odbila, pa joj je Austrija objavila rat. To nije ni uzrok ni povod vec pocetak rata.

I to je upravo ono o čemu ja i govorim. "Otmica" Lijane Stark nije početak rata (Jastreb je rekao da je rat počeo zbog nje Winter Is Coming...to HBO - Page 37 4224551693  , ja sam rekao da nije. Kao što nije). 
Ako već govorimo o povodu - povod je ubistvo Rikarda i Brendona Starka. Sam Robert Barateon kaže da su se "digli da kazne Targarjensku lozu za ovaj zločin."
Da li je navodna otmica (iako je gotovo sigurno da nije oteta već je pobegla sa Regarom - jer ako je oteta što se Sever nije digao zbog otmice? Zato što nije oteta) prouzrokovala domino efekat i lanac događaja? Naravno, ja to nisam ni sporio. Ali buna nije počela zbog njene otmice.
Početak bune je onda kada je Džon Erin sazvao vazale. 

A pravio sam paralelu sa Gavrilom Principom da Jastrebu objasnim da ako kaže da je rat počeo zbog Lijane Stark da je to isto kao da kaže da je Prvi svetski rat počeo zbog Gavrila Principa. Je li Prvi svetski rat počeo zbog Gavrila Principa? Nije. Isto kao što buna nije počela zbog "otmice" Lijane Stark.
Akcenat je od moje prve poruke bio na reč: počeo. Buna nije počela kada je ona "oteta". Buna nije počela zato što je ona "oteta".

Jastrebu, prijatelju, pa ti nisi ni razumeo šta je Vičer napisao. umiranje od smeha  Pustio te je niz vodu a ti to ni ne shvataš, moj Jastrebe... Laughing  Rekao bih da tebi ovo nikako ne ide.  Laughing
KrleTuđin
KrleTuđin

Broj poruka : 3002
Raspoloženje : ...
Reputacija : 525
Points : 3527
Datum upisa : 20.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 37 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od азор ахаи Čet 05 Maj 2016, 21:13

регар је и даље надобудни ретард, даклен гаврило принцип, а ПРОПО расправе

Регар Таргаријен у смислу Ерисов прворођени, не у смислу правник - шалџија

да је Мартин трве као што није довршио би клање змајева и изрода инцестоидних, али јебига 40 посто публике су му фенбој цурице које и са двоцифреним бројем година и даље дрве на змајеве и остале деу секс-махине
азор ахаи
азор ахаи
Lord zaštitnik Juga
Lord zaštitnik Juga

Broj poruka : 2440
Raspoloženje : there is no order as pure as this storm
Reputacija : 428
Points : 2916
Datum upisa : 02.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 37 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od KrleTuđin Čet 05 Maj 2016, 21:42

Regar - kreten.
Lijana - bezobzirna fuksa. Very Happy 

No, Haringtonov komentar o ovosezonskim putešestvijama svog lika:

“At first, I was worried that he’ll wake up and he’s the same, back to normal, then there’s no point in that death. He needs to change. 
There’s a brilliant line when Melisandre asks: ‘What did you see?’ And he says: ‘Nothing, there was nothing at all.’ That cuts right to our deepest fear, that there’s nothing after death. 
And that’s the most important line in the whole season for me. Jon’s never been afraid of death, and that’s made him a strong and honorable person. 
He realizes something about his life now: He has to live it, because that’s all there is. He’s been over the line and there’s nothing there. 
And that changes him. It literally puts the fear of God into him. He’s seen oblivion and that’s got to change somebody in the most fundamental way there is. He doesn’t want to die ever again. But if he does, he doesn’t want to be brought back.”
KrleTuđin
KrleTuđin

Broj poruka : 3002
Raspoloženje : ...
Reputacija : 525
Points : 3527
Datum upisa : 20.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 37 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od Witcher Čet 05 Maj 2016, 21:44

Da li ce Dzon postati zanimljiv liko konacno? Tesko, ali vredi se nadati...
Witcher
Witcher
Zaštitnik Severa
Zaštitnik Severa

Broj poruka : 4075
Godina : 28
Raspoloženje : i'm a diamond that is tired
Reputacija : 251
Points : 4533
Datum upisa : 15.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 37 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od KrleTuđin Čet 05 Maj 2016, 21:53

Pa, obzirom da je posle Degenirčne Kim Kardašijan Sveti Džon Vaskrsli drugi najlošije napisan Martinov lik koji služi samo za udovoljavanje fanovima (isto kao i Deni) - ne treba se nadati nešto preterano. 
Međutim, možda sama priča oko njega, sa Tuđinima i Azor Ahai sranjem, bude interesantna, pa se nekako i iskupi. I Džon i pisac.
KrleTuđin
KrleTuđin

Broj poruka : 3002
Raspoloženje : ...
Reputacija : 525
Points : 3527
Datum upisa : 20.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 37 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od CRNIJASTREB Pet 06 Maj 2016, 00:36

pobogu krle nisam rekao da je njenom otmicom počeo rat. već sam u fazonu mog posta rekao da ona glumica koja glumi lijenu nije lijepa ne kao žena zbog koje je počeo rat. od čitavog šaljivog posta ti se se uhvatio za tu rečenicu. moja je greška što ne mogu da odolim raspravi pa sam dozvolio da budem uvučen.
poetski gledano zbog lijene jeste počeo rat. kao što čitav svijet vjeruje da je Prvi svjetski počeo zbog principa(ne tada, već zbog njega). Istoričari naravno da znaju da nije tako... ma znaš šta? šta ja imam tebi objašnjavati kad trolaš namjerno, praviš nauku od ovoga. Rat je počeo zbog lijene i vozdra
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 37
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 37 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od KrleTuđin Pet 06 Maj 2016, 02:22

Ja kad trolujem mislim da se to vidi. Very Happy Međutim, ovde nisam trolovao. Bio sam vrlo ozbiljan od prvog posta o ovoj temi.

I znam ja Jastrebe u kojem si kontekstu upotrebio rečenicu, ali je problem što rečenica kao tvrdnja nije tačna. Ja sam te pažljivo, konkretno i isključivo ispravio za jedan njen deo koji je bio apsolutno netačan. 
Kasnije sam samo uzgred spomenuo da se za "otmicu" ne može reći ni da je povod niti uzrok, banalizovao to primerom iz naše istorije, a ti si se posle zalepio za taj povod, iako je meni, ponavljam, bila namera da te ispravim za tvoju netačnu tvrdnju oko početka rata. Very Happy Izvoli, vrati se i proveri. Prve tri poruke. Very Happy 
Uopšte nije nauka. Vrlo je jednostavno ako se pažljivo pročita i razmisli o onome šta je napisano. Wink

Sledeći put udahni, razmisli pre nego što nešto napišeš, složi rečenicu u glavi, pa polako, reč po reč kucaj, da to posle liči na nešto. Iščitaš tuđe, pa svoje. Tuđe... Very Happy 
I je l' bi te ubilo da koristiš veliko slovo? Barem na početku rečenice? Very Happy
Sad može "vozdra". Very Happy
KrleTuđin
KrleTuđin

Broj poruka : 3002
Raspoloženje : ...
Reputacija : 525
Points : 3527
Datum upisa : 20.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 37 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od CRNIJASTREB Pet 06 Maj 2016, 09:04

@krle mislim da sam alergičan na veliko slovo. Very Happy

nego ima neka emisija na hbo nakon epizode, dva pomalo fem lika Edi Grinvald i Kris Rajan, ponekad im se pridruži neka ženska i gej azijat. fascinira količina nepoznavanja knjiga pa i same serije. mada lijepo odrade analizu same epizide
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 37
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 37 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od StefkeKum Pon 09 Maj 2016, 10:10

Капирам да ће ово захухтавање да им траје до 8 епизоде. Фина борба и очекивани клифхенгер.
Доста ствари се овде успешно предвидело.
Оно што је чињеница је да им рејтинг опада, а овом епизодом га сигурно неће поправити.
StefkeKum
StefkeKum
Legendarni gusar
Legendarni gusar

Broj poruka : 825
Raspoloženje : I am the storm, my lord. The first storm, and the last.
Reputacija : 130
Points : 979
Datum upisa : 10.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 37 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od Зимоврел Pon 09 Maj 2016, 10:36

Неееее зашто зашто зашто зашто!!!! Sad Моја реакција на једну од сцена Sad
Свидела ми се епизода, некако је баш необично кад не знаш шта ће да се деси. Раније, кад гледамо, увек кажемо: „да видим како су ово обрадили из књиге, ког су глумца одабрали“, сад се све креће неким путем који нисмо ни видели у књигама о.О Зато је интересантно. Мада што каже Стефке, фанови су скоро све погодили унапред Smile Нисам знала да је опао рејтинг? о.О

Spojler:
Зимоврел
Зимоврел
Gospa od Zimovrela
Gospa od Zimovrela

Broj poruka : 15838
Godina : 38
Raspoloženje : :)
Reputacija : 2659
Points : 18693
Datum upisa : 09.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 37 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od KrleTuđin Pon 09 Maj 2016, 17:34

"My Watch has ended." *walks like a boss*

Winter Is Coming...to HBO - Page 37 2685401_o

Al' mi se sviđa što pripremaju "Battle of the Bastards", to mi baš deluje kao nešto što bi i Martin uradio.
Sansa će dakle biti ta koja će se svetiti Frej(ev)ima.
Rikone bilo je lepo poznavati te:

Winter Is Coming...to HBO - Page 37 In-a-voice-over-melisandre-tells-davos-the-great-victory-i-saw-in-the-flames-all-of-it-was-a-lie
Laughing
KrleTuđin
KrleTuđin

Broj poruka : 3002
Raspoloženje : ...
Reputacija : 525
Points : 3527
Datum upisa : 20.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 37 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od KrleTuđin Pon 09 Maj 2016, 18:06

Dakle Džora i Dario spašavaju Deni... 'bote da l' može išta sama da uradi...



(I ne baš) Spojler alert: na kraju ove sezone ubija još jednu bespomoćnu babu i nekako natera čitav Kalasar da je prati u Vesteros.  Rolling Eyes
KrleTuđin
KrleTuđin

Broj poruka : 3002
Raspoloženje : ...
Reputacija : 525
Points : 3527
Datum upisa : 20.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 37 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od StefkeKum Pon 09 Maj 2016, 18:13

Знате шта је могуће кад је у питању радња код Ремзија...
Spojler:
StefkeKum
StefkeKum
Legendarni gusar
Legendarni gusar

Broj poruka : 825
Raspoloženje : I am the storm, my lord. The first storm, and the last.
Reputacija : 130
Points : 979
Datum upisa : 10.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 37 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od Witcher Pon 09 Maj 2016, 19:23

KrleTuđin ::(I ne baš) Spojler alert: na kraju ove sezone ubija još jednu bespomoćnu babu i nekako natera čitav Kalasar da je prati u Vesteros.  Rolling Eyes
Neka doda u titule i Grandmaslayer.
Witcher
Witcher
Zaštitnik Severa
Zaštitnik Severa

Broj poruka : 4075
Godina : 28
Raspoloženje : i'm a diamond that is tired
Reputacija : 251
Points : 4533
Datum upisa : 15.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 37 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 37 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu