WORLD OF WESTEROS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 

 


Rechercher Napredna potraga

Similar topics
    Zadnje teme
    » Spam Tema....
    od Nim Ned 14 Apr 2024, 04:08

    » Sta trenutno slusate
    od Zevs86 Sub 03 Feb 2024, 23:56

    » Slike prirode nam majke
    od Lala Pet 26 Maj 2023, 21:46

    » Predstavite nam se....
    od Assassin Pet 28 Apr 2023, 18:23

    » Robert Džordan "Točak vremena"
    od Uno Nomesta Pon 26 Sep 2022, 14:57

    » Robin Hobb - Vidovnjaci
    od Zevs86 Uto 29 Dec 2020, 15:25

    » Stiven Erikson- Malaska knjiga palih
    od Assassin Pon 13 Apr 2020, 10:31

    » Igrice (Generalno)
    od Lord M. Pet 03 Apr 2020, 12:33

    » Sta sada citate?
    od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:58

    » Winter Is Coming...to HBO
    od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:55

    » Dela, po povoljnoj ceni.
    od Vazarius Uto 10 Mar 2020, 08:25

    » Srećna 2o2o!
    od Assassin Uto 07 Jan 2020, 12:43

    » Serije koje volite / trenutno pratite
    od Assassin Uto 12 Nov 2019, 16:54

    » Silmarilion
    od Vazarius Čet 31 Okt 2019, 09:38

    » Jezik Čitanja
    od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:23

    » Novi filmovi i filmske novosti
    od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:19

    » "Vukodav" - Marija Semjonova
    od Zevs86 Pet 25 Jan 2019, 10:49

    » Demon Cycle - Peter V. Brett [spoiler]
    od Vazarius Uto 08 Jan 2019, 14:44

    » Srećna 2o19!
    od Areal Sre 02 Jan 2019, 20:56

    » Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"
    od Vazarius Pet 19 Okt 2018, 12:46

    Pristupi

    Zaboravio sam šifru

    Ko je trenutno na forumu
    Imamo 3 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 3 Gosta :: 1 Provajder

    Nema

    [ Videti svu listu ]


    Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 84 dana Pet 20 Sep 2013, 17:16
    Naj bolji poslanici
    Зимоврел (15838)
    patrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 Vote_lcappatrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 Voting_barpatrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 Vote_rcap 
    Sparkling Comet (15528)
    patrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 Vote_lcappatrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 Voting_barpatrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 Vote_rcap 
    Assassin (13622)
    patrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 Vote_lcappatrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 Voting_barpatrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 Vote_rcap 
    Zevs86 (11916)
    patrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 Vote_lcappatrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 Voting_barpatrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 Vote_rcap 
    Zandrin (10789)
    patrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 Vote_lcappatrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 Voting_barpatrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 Vote_rcap 
    CRNIJASTREB (10420)
    patrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 Vote_lcappatrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 Voting_barpatrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 Vote_rcap 
    Princ Regar (9341)
    patrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 Vote_lcappatrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 Voting_barpatrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 Vote_rcap 
    LunarFang (9218)
    patrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 Vote_lcappatrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 Voting_barpatrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 Vote_rcap 
    Uno Nomesta (8868)
    patrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 Vote_lcappatrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 Voting_barpatrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 Vote_rcap 
    Nim (8274)
    patrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 Vote_lcappatrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 Voting_barpatrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 Vote_rcap 

    Maj 2024
    PonUtoSreČetPetSubNed
      12345
    6789101112
    13141516171819
    20212223242526
    2728293031  

    Kalendar Kalendar


    Patrik Rotfus - Ime Vetra

    +39
    srbul
    Brat Crni
    HuddleBre
    Kapetanili
    Hokins
    Dimeks
    Oberin Martel
    Zandrin
    Gospodar ostrice
    StefkeKum
    Prince of Ravens
    KrleTuđin
    VojaLu
    Sparkling Comet
    Dr Nedeljkovic
    Vazarius
    Nocnoi_Dozor
    Uno Nomesta
    Kvothe
    rogansae
    Lothesse
    White Rabbit
    achilles2211
    JohnieRW
    Ergon Lar Tund
    thegorstak
    CRNIJASTREB
    Starfell
    Nikolinho
    Chandrian
    Assassin
    Zevs86
    Areal
    Lord M.
    Зимоврел
    Вештица
    LunarFang
    Nim
    orome
    43 posters

    Strana 19 od 25 Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 25  Sledeći

    Ići dole

    patrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 Empty Re: Patrik Rotfus - Ime Vetra

    Počalji od Lord M. Pon 05 Okt 2015, 20:42

    Sparkling Comet ::
    Assassin ::
    Dimeks ::Прошло је четири године а да немамо ни трачак неке вести или најаве.   Постоји разлика имеђу нестрпљивости фанова и безобразлука самог аутора.


    Zato ja ja još uvek nisam uzeo da čitam serijal, već par godina se vodim politikom da čitam
    samo završene i uglavnom prevedene serijale.
    A moj buraz upravo završava drugi deo serijala, kaže nije loše, mada ga nešto i ne hvali. Very Happy
    Ni ja nisam nešto oduševljena serijalom, pohvale idu jedino za misteriju i poetičnost Roftusovog pisanja. Very Happy

    primijetio sam da ljudi ili mrze ili vole Kvouta. Kometo, ti si izuzetak kao i uvijek patrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 3250678809
    Inače, iako Rotfus odužava sa izbacivanjem zadnje knjige, još ga nisam zamrzio kao matorog debeljka. lik je previše kul da bi mogao da ga mrzim, a ima šta da se čita dok se on ne smiluje.
    Lord M.
    Lord M.
    Zapovednik Belih plaštova
    Zapovednik Belih plaštova

    Broj poruka : 4090
    Godina : 34
    Raspoloženje : idealno
    Reputacija : 276
    Points : 4416
    Datum upisa : 09.11.2010

    Nazad na vrh Ići dole

    patrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 Empty Re: Patrik Rotfus - Ime Vetra

    Počalji od Sparkling Comet Pon 05 Okt 2015, 21:00

    Lord M. ::
    Sparkling Comet ::
    Assassin ::
    Dimeks ::Прошло је четири године а да немамо ни трачак неке вести или најаве.   Постоји разлика имеђу нестрпљивости фанова и безобразлука самог аутора.


    Zato ja ja još uvek nisam uzeo da čitam serijal, već par godina se vodim politikom da čitam
    samo završene i uglavnom prevedene serijale.
    A moj buraz upravo završava drugi deo serijala, kaže nije loše, mada ga nešto i ne hvali. Very Happy
    Ni ja nisam nešto oduševljena serijalom, pohvale idu jedino za misteriju i poetičnost Roftusovog pisanja. Very Happy

    primijetio sam da ljudi ili mrze ili vole Kvouta. Kometo, ti si izuzetak kao i uvijek patrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 3250678809
    Inače, iako Rotfus odužava sa izbacivanjem zadnje knjige, još ga nisam zamrzio kao matorog debeljka. lik je previše kul da bi mogao da ga mrzim, a ima šta da se čita dok se on ne smiluje.
    Haha ne bih bila ja, da nemam neko svoje posebno mišljenje. Very Happy
    Kvout manje više, ima i iritantnijih likova u književnosti, ali zato Dena, odavno me nije nervirao tako neki lik. Very Happy
    Sparkling Comet
    Sparkling Comet

    Broj poruka : 15528
    Godina : 34
    Raspoloženje : Hope for the best, I always do :)))
    Reputacija : 1019
    Points : 16631
    Datum upisa : 30.08.2012

    Nazad na vrh Ići dole

    patrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 Empty Re: Patrik Rotfus - Ime Vetra

    Počalji od KrleTuđin Pon 05 Okt 2015, 21:06

    Sparkling Comet ::
    Assassin ::
    Dimeks ::Прошло је четири године а да немамо ни трачак неке вести или најаве.   Постоји разлика имеђу нестрпљивости фанова и безобразлука самог аутора.
    Zato ja ja još uvek nisam uzeo da čitam serijal, već par godina se vodim politikom da čitam
    samo završene i uglavnom prevedene serijale.
    A moj buraz upravo završava drugi deo serijala, kaže nije loše, mada ga nešto i ne hvali. Very Happy
    Ni ja nisam nešto oduševljena serijalom, pohvale idu jedino za misteriju i poetičnost Roftusovog pisanja. Very Happy

    Ubico, Ubičin brate, Kometo:

    patrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 OrGnZsq
    Ako jeste, u tom slučaju:
    patrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 MfKfctj
    Laughing
    Hiperaktivan je Rotfus. Možda ne sa pisanjem, ali sa obilaženjem konvencija i humanitarnim radom sigurno. 4,5 godina po nastavku mu treba. Toliko je bilo između prve i druge knjige, izgleda da će toliko i sada biti...

    Eh, kad bi svi bili kao Sanderson... Koji, čini mi se izbacuje nastavak Alloy of Law-a ove nedelje... 
    Čudo on... Very Happy
    KrleTuđin
    KrleTuđin

    Broj poruka : 3002
    Raspoloženje : ...
    Reputacija : 525
    Points : 3527
    Datum upisa : 20.02.2013

    Nazad na vrh Ići dole

    patrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 Empty Re: Patrik Rotfus - Ime Vetra

    Počalji od Lord M. Pon 05 Okt 2015, 21:08

    Ufff, ne znam voli li ko tu droljicu... Ali ona je tu sa namjenom, koliko god nas nervirala. Kvoutova slabost i glupost...
    Lord M.
    Lord M.
    Zapovednik Belih plaštova
    Zapovednik Belih plaštova

    Broj poruka : 4090
    Godina : 34
    Raspoloženje : idealno
    Reputacija : 276
    Points : 4416
    Datum upisa : 09.11.2010

    Nazad na vrh Ići dole

    patrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 Empty Re: Patrik Rotfus - Ime Vetra

    Počalji od Dimeks Pon 05 Okt 2015, 21:24

    Lord M. ::Ufff, ne znam voli li ko tu droljicu... Ali ona je tu sa namjenom, koliko god nas nervirala. Kvoutova slabost i glupost...

    Meни је она најинтересантнији лик у причи. Very Happy Не знам зашто је сви мрзе, кад све што она ради Квоуту, Квоут ради њој.
    Dimeks
    Dimeks
    Lord od Sunčevog koplja
    Lord od Sunčevog koplja

    Broj poruka : 2766
    Godina : 28
    Raspoloženje : Да је боље неб' ваљало
    Reputacija : 352
    Points : 3143
    Datum upisa : 04.05.2013

    http://www.last.fm/user/Dimi96

    Nazad na vrh Ići dole

    patrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 Empty Re: Patrik Rotfus - Ime Vetra

    Počalji od Sparkling Comet Pon 05 Okt 2015, 21:50

    Nemam ja ništa protiv sporog pisanja, muza se ne požuruje, osim možda kod Martina, koji jednostavno voli da nervira ljude Very Happy, ali jednostavno mi nisu legli likovi, čak su mi sporedni bolji od glavnih, kad je riječ o likovima niko ih ne piše po mom ukusu toliko dobro kao Sanderson, ali opet to je sve stvar ukusa, Roftusa poštujem kao pisca koji jako dobro zna da barata riječima. Very Happy
    Sparkling Comet
    Sparkling Comet

    Broj poruka : 15528
    Godina : 34
    Raspoloženje : Hope for the best, I always do :)))
    Reputacija : 1019
    Points : 16631
    Datum upisa : 30.08.2012

    Nazad na vrh Ići dole

    patrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 Empty Re: Patrik Rotfus - Ime Vetra

    Počalji od Lord M. Pon 05 Okt 2015, 21:53

    @Dimex ne bih rekao da imaju isti stav u njihovoj "vezi". Ona je njegova opsesija, on je njena igračka.
    I ne mrzim je niti je volim, slažem se da je vrlo interesantan lik ali izuzetno iritantan u isto vrijeme.
    Lord M.
    Lord M.
    Zapovednik Belih plaštova
    Zapovednik Belih plaštova

    Broj poruka : 4090
    Godina : 34
    Raspoloženje : idealno
    Reputacija : 276
    Points : 4416
    Datum upisa : 09.11.2010

    Nazad na vrh Ići dole

    patrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 Empty Re: Patrik Rotfus - Ime Vetra

    Počalji od Assassin Pon 05 Okt 2015, 22:12

    KrleTuđinče:

    Nemam ja ništa protiv Rotfusa, toliko toga sam se lepog naslušao o njegovim delima da se radujem trenutku kada ću uzeti da ga čitam. A pošto ne bih želeo da ga čekam tako dugo, ja jednostavno onda i ne želim da zapocinjem nešto što skoro neće biti završeno. Samo još treba da počne serija ili film, pa da zeznu stvar kao sa Martinom. Da serija prestigne knjigu. Very Happy
    Osim toga Rotfusa svi veoma hvale, zato mi se i čita, samo sam do sada čuo od mog brata i Komete da nije ništa preterano, nadam se da i sam neću steći takav utisak! :O Jer primetio sam  da kada nešto predugo čekam i kada o tome slušam sve najbolje,  onda polažem prevelike nade i očekivanja u to, pa se često i razočaram jer uvek očekujem više. Very Happy
    Assassin
    Assassin
    Lord Zapovednik Noćne Straže
    Lord Zapovednik Noćne Straže

    Broj poruka : 13622
    Godina : 32
    Raspoloženje : Arise!
    Reputacija : 937
    Points : 14683
    Datum upisa : 09.12.2009

    Nazad na vrh Ići dole

    patrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 Empty Re: Patrik Rotfus - Ime Vetra

    Počalji od KrleTuđin Pon 05 Okt 2015, 22:55

    Kometo, to i ja kažem. Very Happy Uopšte mi ne smeta ovoliko čekanje. Meni su se knjige baš dopale. Radnja, Rotfusof stil pisanja, Heseovska filozofija odnosa među likovima, mitologija i iznad svega prevod! Prevod Vesne Stojković je možda i najzaslužniji što, svidele nam se Kvoutove avanture ili ne, niko ne može da spori Rotfusov kvalitet pisanja (koji se najviše uočava u slušanju audio knjige).

    Što se tiče sporednih likova, jeste, postoji par njih koji su definitivno interesantniji od glavnih (od Dene i Basta pogotovo) i tu prednjače Ktej, Ori i Skarpi. O Čandrijanima ne znamo puno, ali kroz priču tragedije Lanreja (Halijaksa) i Lajre koja je dovoljno rekla o samom glavnom negativcu i zašto je postao zao. 
    Ono što hoću da kažem jeste, bez obzira bili glavni ili sporedni likovi - likovi su vrlo dobro razrađeni...

    E sad, ne bih da poredim sa Sandersonom pošto sam Rotfusa čitao više puta a od Sandersona sve samo jednom. Mnogo mi se sviđa Put Kraljeva i ovo što sam do sada čuo u Rečima Blistavosti gde su mi Kaladin, Dalinar i Szet vrlo interesantni.

    Samo bih voleo da je Erikson barem upola dobar u karakterizaciji kao ova dvojica gore... Malaški svet je veličanstven. Likovi u njemu i ne baš.


    Ubico, ma ne, apsolutno razumem. Ja sam iz sličnih razloga izbegavao da čitam Sandersonov nastavak AOS-a (što još uvek radim ako se ne računa slušanje audio knjige), svesno se lišavajući verovatnog užitka i to sve čekajući kako bih čitao na srpskom jeziku.
    Kao što rekoh, slično sam i ja razmišljao izbegavajući da čitam na engleskom, do pre nekog vremena, kad sam ukapirao da se u stvari samo nepotrebno lišavam dobrog provoda uz knjigu.
    Ja sam Rotfusa čitao 4,5 puta i toliko sam se naoružao strpljenjem da mi uopšte ne smeta ako nastavak ne izađe ni u narednih 5 godina. 
    Samo neka nastavak bude na nivou prva dva dela.

    Ne znam šta voliš da čitaš u knjigama ovog žanra, a i ne bih znao sa čime ove knjige da uporedim da ti bude jasnije šta da očekuješ, pošto još uvek nisam naišao na nešto slično.
    Moj ti je iskren savet - knjigu u šake. Very Happy 

    Izvinjavam se na dugom postu. Very Happy Znam, mogu spojler da koristim, al mi to mnogo komplikovano. Very Happy
    KrleTuđin
    KrleTuđin

    Broj poruka : 3002
    Raspoloženje : ...
    Reputacija : 525
    Points : 3527
    Datum upisa : 20.02.2013

    Nazad na vrh Ići dole

    patrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 Empty Re: Patrik Rotfus - Ime Vetra

    Počalji od Sparkling Comet Pon 05 Okt 2015, 23:04

    To i jeste ono što izdvaja Roftusa od svih ostalih modernih pisaca fantastike, njegovo pisanje i da je taj dar okrenuo u neki drugi književni žanr, sad bi mu se već smiješile velike nagrade, ali na našu sreću, piše fantastiku, samo što je meni njegov svijet siromašan, a likovi nesimpatični, a to je samo moj lični utisak, npr. Sanderson ima sjajnu karakterizaciju i do najsitnijih detalja opisan svijet, što mu neki zamjeraju, ja ne, mene je time kupio u Putu kraljeva, ali njegov stil pisanja dosta odlikuje jednostavnost i nemaš osjećaj da se poezija provlači kroz prozu kao što je slučaj kod Roftusa, to sam još primjetila samo kod Tolkina, iako su njegove knjige kategorija za sebe.
    Eriskona nisam čitala, tako da ne mogu da sudim.
    Sparkling Comet
    Sparkling Comet

    Broj poruka : 15528
    Godina : 34
    Raspoloženje : Hope for the best, I always do :)))
    Reputacija : 1019
    Points : 16631
    Datum upisa : 30.08.2012

    Nazad na vrh Ići dole

    patrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 Empty Re: Patrik Rotfus - Ime Vetra

    Počalji od KrleTuđin Pon 05 Okt 2015, 23:36

    Nije svet siromašan koliko smo mi malo mesta posećivali. Krajputaš, Katranovo, Univerzitet, ono malo seoce na kraju prve knjige; Severen, Felurijankina Šuma, Ademre u drugoj knjizi. Od sveg ovog:

    patrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 2m7YYfD
    Ali da, slažem se da worldbuilding nije baš najbolje odrađen.

    Put Kraljeva je mene oduševio prvim poglavljem i opisom bitke. Stvarno to nisam očekivao od Sandersona. Rekao sam par puta, meni se Red Magle ne dopada, ali ovo mi je bilo nešto potpuno drugačije. 

    Erikson ima mnogo likova. I to ga sprečava da razradi one glavne. Ali svet, istorija, mitologija, drevna bića, božanstva, junaci, vojnici, gubavci - kolko hoćeš. 
    Vrlo, vrlo velik i bogat svet i tu mu Sanderson i Martin ne mogu prići. Možda Tolkin i Hauard sa njegovom Hiborijom mogu.
    KrleTuđin
    KrleTuđin

    Broj poruka : 3002
    Raspoloženje : ...
    Reputacija : 525
    Points : 3527
    Datum upisa : 20.02.2013

    Nazad na vrh Ići dole

    patrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 Empty Re: Patrik Rotfus - Ime Vetra

    Počalji od Зимоврел Uto 06 Okt 2015, 00:23

    Занимљиво, ја јако волим Ротфуса али мислим да му је ова књига прецењена. Можда зато што пре него што сам га читала, сви су ми је дизали у небеса па ми је на крају некако завршила као "meh". Превише сам очекивала Smile
    The idea of switching back between past and present times is cool and the worldbuilding/storytelling are convincing...

    I simply didn't like neither Quothe nor Dena. And I do love me some compelling characters Smile
    Да ли још некога подсећа на Харија Потера?
    Зимоврел
    Зимоврел
    Gospa od Zimovrela
    Gospa od Zimovrela

    Broj poruka : 15838
    Godina : 38
    Raspoloženje : :)
    Reputacija : 2659
    Points : 18693
    Datum upisa : 09.09.2012

    Nazad na vrh Ići dole

    patrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 Empty Re: Patrik Rotfus - Ime Vetra

    Počalji od Zevs86 Uto 06 Okt 2015, 12:54

    .....
    patrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 That-blasphemous-comment-shall-not-pass
    !!!
    patrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 330408 patrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 330408 patrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 330408 patrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 330408 patrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 330408 patrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 330408 patrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 330408

    Salu na stran, ja sam skroz zaljubljen u Rotfusov stil, definitivno Very Happy I mnogo mi se svidja mehanika i principi po kojoj je ustrojio magijski svet i Univerzitet i tako to. Mislim da vecina ljudi ne moze da prihvati Kvota, zato sto im je tesko da prihvate da je on jednostavno svemoguci pametnjakovic koji je multitalentovan Very Happy A definitivno se pridruzujem hejtovanju Dene, cisto ono kao Wink Meni je Rotfusov serijal zajedno sa Martinovim na vrhu piramide. Bez pogovora Very Happy 
     

    @Zim U jednom trenutku, to sam pomislio Smile Drugi put kad sam citao, mislim. Nesto kao, hmmm ovo ima dosta slicnosti sa HP- om.
    Zevs86
    Zevs86
    Lord zaštitnik Dola
    Lord zaštitnik Dola

    Broj poruka : 11916
    Godina : 37
    Raspoloženje : Meh
    Reputacija : 651
    Points : 12647
    Datum upisa : 28.02.2012

    Nazad na vrh Ići dole

    patrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 Empty Re: Patrik Rotfus - Ime Vetra

    Počalji od Sparkling Comet Uto 06 Okt 2015, 12:56

    Iskreno, Red Magle i Put kraljeva kao da su pisale različite osobe, Put kraljeva je mnogo kompleksnija knjiga, sa boljim opisima, likovima i pisanjem. Very Happy

    I ne baš Zim, možda zato što mi je Kvout previše nesimpatičan, da bih ga poredila sa Harijem. Very Happy
    Sparkling Comet
    Sparkling Comet

    Broj poruka : 15528
    Godina : 34
    Raspoloženje : Hope for the best, I always do :)))
    Reputacija : 1019
    Points : 16631
    Datum upisa : 30.08.2012

    Nazad na vrh Ići dole

    patrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 Empty Re: Patrik Rotfus - Ime Vetra

    Počalji od Lord M. Uto 06 Okt 2015, 17:48

    Može li neko od Kvoutovih hejtera da mi objasni što vas baš toliko nervira?
    Lord M.
    Lord M.
    Zapovednik Belih plaštova
    Zapovednik Belih plaštova

    Broj poruka : 4090
    Godina : 34
    Raspoloženje : idealno
    Reputacija : 276
    Points : 4416
    Datum upisa : 09.11.2010

    Nazad na vrh Ići dole

    patrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 Empty Re: Patrik Rotfus - Ime Vetra

    Počalji od orome Uto 06 Okt 2015, 17:59

    Neko rece nerviraju ga glavni likovi, ha, kao sto je Dena Kvoutova tiha patnja tako je i moja, jer me jako interesuje rasplet price. Znam da ima mnogo hintova o kojima se i ovde pisalo medjutim ipak me zanima zamisao pisca da otkrijem sta je on zamislio da se desi. Inace nisam nestrpljiv da izadje poslednja knjiga samo da bude na nivou prve dve i da se zavrsi vatrometom Smile 

    inace bilo bi lepo kada bi se otvorila tema uporedbe stilova pisaca (kao sto uradi u svom postu Kometa i jos neki) da bi mi koji nismo previse procitali lakse izabrali sledece stivo. znaci mozemo napraviti kategorije : Svet, Likovi, Prica, Stil pisanja, Poredjenje sa nekim drugim piscima. Naravno sve to bez spojlera da se ne pokvari nekom citanje.
    orome
    orome
    Legendarni Gusar
    Legendarni Gusar

    Broj poruka : 319
    Raspoloženje : :)
    Reputacija : 21
    Points : 380
    Datum upisa : 28.07.2011

    Nazad na vrh Ići dole

    patrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 Empty Re: Patrik Rotfus - Ime Vetra

    Počalji od Sparkling Comet Uto 06 Okt 2015, 18:19

    Lord M. ::Može li neko od Kvoutovih hejtera da mi objasni što vas baš toliko nervira?
    Možda to što on stalno ide i misli se, oh ja tako pametan i genijalan, kako zao svijet i ljudi ne vide moju veličinu, pa opet oh jadan ja, ne voli me Dena, a ja volim nju i tako redom patrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 3250678809 Very Happy, dođe mi da ga zadavim, samo što ga je Majka priroda stvorila pametnim, ne mora da to znači da svi treba da ga slave, neka malo spusti svoj ego i aroganciju. Very Happy
    Sparkling Comet
    Sparkling Comet

    Broj poruka : 15528
    Godina : 34
    Raspoloženje : Hope for the best, I always do :)))
    Reputacija : 1019
    Points : 16631
    Datum upisa : 30.08.2012

    Nazad na vrh Ići dole

    patrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 Empty Re: Patrik Rotfus - Ime Vetra

    Počalji od Zevs86 Uto 06 Okt 2015, 18:38

    @Kometa Ali on jeste jako pametan i svet jeste jako zao! Very Happy  I on voli nju i tako to patrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 3250678809 Ne laze covek Very Happy Ja razumem zasto toliko vas to nervira, mada mi nije jasno zasto ne mozete da prihvatite da je on jednostavno nesto nalik Betmenu sa IQ- om od 200 otprilike Very Happy
    Jesu retki, ali ima i takvih Very Happy Mislim, kad mozete da prihvatite da Hari Poter moze iz prve da leti odlicno metlom, kada mozete da prihvatite likove u Redu Magle koji barataju metalima, kada mozete da prihvatite Froda koji moze da iskulira prsten tokom dugackog putovanja, ako mozete da istrpite jos xyz likova koji imaju supermoci, sto ne mozete i jednog kome je jedina supermoc da bude superpametan?! Very Happy
    Zevs86
    Zevs86
    Lord zaštitnik Dola
    Lord zaštitnik Dola

    Broj poruka : 11916
    Godina : 37
    Raspoloženje : Meh
    Reputacija : 651
    Points : 12647
    Datum upisa : 28.02.2012

    Nazad na vrh Ići dole

    patrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 Empty Re: Patrik Rotfus - Ime Vetra

    Počalji od Lord M. Uto 06 Okt 2015, 18:42

    Haha, ja ga nikad nisam zamišljao kao arogantnog egoistu. Zanimljiviji su mi likovi koji su tako sigurni u sebe i riješeni da ostvare svoje planove nego tamo neki njanjavi koje svo vrijeme treba neko da vodi za ručicu.
    Lord M.
    Lord M.
    Zapovednik Belih plaštova
    Zapovednik Belih plaštova

    Broj poruka : 4090
    Godina : 34
    Raspoloženje : idealno
    Reputacija : 276
    Points : 4416
    Datum upisa : 09.11.2010

    Nazad na vrh Ići dole

    patrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 Empty Re: Patrik Rotfus - Ime Vetra

    Počalji od Sparkling Comet Uto 06 Okt 2015, 18:43

    Zevs86 ::@Kometa Ali on jeste jako pametan i svet jeste jako zao! Very Happy  I on voli nju i tako to patrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 3250678809 Ne laze covek Very Happy Ja razumem zasto toliko vas to nervira, mada mi nije jasno zasto ne mozete da prihvatite da je on jednostavno nesto nalik Betmenu sa IQ- om od 200 otprilike Very Happy
    Jesu retki, ali ima i takvih Very Happy Mislim, kad mozete da prihvatite da Hari Poter moze iz prve da leti odlicno metlom, kada mozete da prihvatite likove u Redu Magle koji barataju metalima, kada mozete da prihvatite Froda koji moze da iskulira prsten tokom dugackog putovanja, ako mozete da istrpite jos xyz likova koji imaju supermoci, sto ne mozete i jednog kome je jedina supermoc da bude superpametan?! Very Happy
    Da, ali mene Betmen nikad nije nervirao, jednostavno ne volim superpametne likove, koji nemaju ni mrvicu skromnosti, sve bi to bilo Ok, da je on kao neki mali slatki meda, pa ti je cijeli taj paket simpatičan, ali ne, on mora da misli da je važniji od cijelog svijeta, Hermiona je isto bila superpametna i usput sjajna čarobnica, ali nije mi bilo nesimpatična za to, imala je kao lik neke druge kvalitete zbog kojih njena inteligencija nije bila napor, nemam ja ništa protiv pametnih ljudi, naprotiv divim im se i likovima u knjigama i stvarnim ljudima, ali ako misliš da svijet treba da bude fer prema tebi, samo zato što si pametan, ništa od toga. Very Happy
    Sparkling Comet
    Sparkling Comet

    Broj poruka : 15528
    Godina : 34
    Raspoloženje : Hope for the best, I always do :)))
    Reputacija : 1019
    Points : 16631
    Datum upisa : 30.08.2012

    Nazad na vrh Ići dole

    patrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 Empty Re: Patrik Rotfus - Ime Vetra

    Počalji od Lord M. Uto 06 Okt 2015, 18:46

    Zevs86 ::@Kometa Ali on jeste jako pametan i svet jeste jako zao! Very Happy  I on voli nju i tako to patrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 3250678809 Ne laze covek Very Happy Ja razumem zasto toliko vas to nervira, mada mi nije jasno zasto ne mozete da prihvatite da je on jednostavno nesto nalik Betmenu sa IQ- om od 200 otprilike Very Happy
    Jesu retki, ali ima i takvih Very Happy Mislim, kad mozete da prihvatite da Hari Poter moze iz prve da leti odlicno metlom, kada mozete da prihvatite likove u Redu Magle koji barataju metalima, kada mozete da prihvatite Froda koji moze da iskulira prsten tokom dugackog putovanja, ako mozete da istrpite jos xyz likova koji imaju supermoci, sto ne mozete i jednog kome je jedina supermoc da bude superpametan?! Very Happy
    Odlično rečeno. potpisujem Smile
    Lord M.
    Lord M.
    Zapovednik Belih plaštova
    Zapovednik Belih plaštova

    Broj poruka : 4090
    Godina : 34
    Raspoloženje : idealno
    Reputacija : 276
    Points : 4416
    Datum upisa : 09.11.2010

    Nazad na vrh Ići dole

    patrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 Empty Re: Patrik Rotfus - Ime Vetra

    Počalji od KrleTuđin Uto 06 Okt 2015, 18:55

    Tih, Kometo, ubode ga u centar:

    "»Šta mi možete reći o Amirima?«
    »Ksss«, ljutito se oglasi Ktej. »Šta je ovo? Zašto tako oprezno? Čemu igre? Pitaj me o Čandrijanima i da završimo s tim.«
    Stao sam, zaprepašćen i zanemeo.
    »Iznenađen? Zašto? Pobogu, momče, providan si kao bistro jezero. Vidim tri metra kroz tebe, a jedva da si metar dubok.« 
    Stanka. »Želiš da me pitaš o Čandrijanima, zar ne?«
    Morao sam da klimnem glavom.
    »Nema tu mnogo šta da se kaže, stvarno«, nehajno reče Ktej. »Mada, bilo bi ti bolje da ih zoveš Sedmoro. Posle toliko godina, za 'Čandrijane' se vezuje previše narodnih predanja. Nekada su se ta dva naziva mogla zameniti, ali danas ako kažeš Čandrijani, ljudi pomisle na divove i deravce i alavce. Takve budalaštine.«
    Usledila je duga pauza. Stajao sam nepomično dok ne shvatih da stvorenje očekuje odgovor. »Pričaj mi još«, rekoh. Glas mi je zvučao slabašno.
    »Zašto?« Učinilo mi se da osetih šaljiv prizvuk.
    »Zato što moram da znam«, rekoh pokušavši da u glas vratim nešto snage.
    »Moraš?«, sumnjičavo upita Ktej. »Otkud to iznenadno moranje? Možda učitelji na Univerzitetu znaju odgovore koje tražiš. Ali ne bi ti rekli čak ni kad bi ih pitao, što ti nećeš. Previše si ponosan. Previše pametan da bi tražio pomoć. Vodiš previše računa o svom ugledu.«
    »Mada, to je cena koju plaćaš civilizaciji.«
    »Koja cena?«, upitah.
    »Drskost«, reče Ktej. »Misliš da sve znaš. Smejao si se vilama dok nisi jednu video.«"

    Rotfus je rešio takvog da ga napiše.
    Meni je Kvout super... Njegove dogodovštine i kako se izvlači iz istih mi dođe kao kucanje cheat-a dok igram GTA... Jer, u suštini, Kvout je jedan veliki prevarant koji je svako svoje delo prenaglasio... Prepametni hvalisavac. Ja takve likove volim.

    Slažem se s tobom, ali se slažem i sa Zevsom. I ja bih da potpišem. Very Happy 

    Što se Dene tiče... Ma provaljena je ko sef. Fufica, namiguša i sponzoruša sa svojim nekim feminističkim klubom štiti prava ugnjetavanih devojaka tako što ih podučava da budu jednake fufice, namiguše i sponzoruše. Takođe kukavica koja dozvoljava da je nekakav starkelja bije. A dok je ovaj bije - ona misli o Kvoutu. Dakle još je i sadista... Pu, pu, daleko od moje kuće.... Very Happy 
    Samo me interesuje kog je to anđela ubio Kvout zbog nje... Ja tipujem Ajaksa ili Selitosa...
    KrleTuđin
    KrleTuđin

    Broj poruka : 3002
    Raspoloženje : ...
    Reputacija : 525
    Points : 3527
    Datum upisa : 20.02.2013

    Nazad na vrh Ići dole

    patrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 Empty Re: Patrik Rotfus - Ime Vetra

    Počalji od Dimeks Uto 06 Okt 2015, 19:40

    KrleTuđin ::
    "»Šta mi možete reći o Amirima....


    Što se Dene tiče... Ma provaljena je ko sef. Fufica, namiguša i sponzoruša sa svojim nekim feminističkim klubom štiti prava ugnjetavanih devojaka tako što ih podučava da budu jednake fufice, namiguše i sponzoruše. Takođe kukavica koja dozvoljava da je nekakav starkelja bije. A dok je ovaj bije - ona misli o Kvoutu. Dakle još je i sadista... Pu, pu, daleko od moje kuće.... Very Happy 
    Samo me interesuje kog je to anđela ubio Kvout zbog nje... Ja tipujem Ajaksa ili Selitosa...


    Болд 1:


    Very Happy 

    Болд 2: Квоут и Дена су одрази једно другог. Сигуран сам да је књига написана са Деном као главим ликом, људи би мрзели Квоута као неког ко се НИКАД не појављује на уговореним састанцима, као неког ко се правио да је не препознаје први пут када су се видели у Еолијану, и као неко ко је на крају постао озлоглашен као неко ко не бира где удара, само да има рупу испод пупка. Very Happy
    Dimeks
    Dimeks
    Lord od Sunčevog koplja
    Lord od Sunčevog koplja

    Broj poruka : 2766
    Godina : 28
    Raspoloženje : Да је боље неб' ваљало
    Reputacija : 352
    Points : 3143
    Datum upisa : 04.05.2013

    http://www.last.fm/user/Dimi96

    Nazad na vrh Ići dole

    patrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 Empty Re: Patrik Rotfus - Ime Vetra

    Počalji od Sparkling Comet Uto 06 Okt 2015, 19:42

    KrleTuđin ::Jer, u suštini, Kvout je jedan veliki prevarant koji je svako svoje delo prenaglasio... Prepametni hvalisavac.


    Što se Dene tiče... Ma provaljena je ko sef. Fufica, namiguša i sponzoruša sa svojim nekim feminističkim klubom štiti prava ugnjetavanih devojaka tako što ih podučava da budu jednake fufice, namiguše i sponzoruše. Takođe kukavica koja dozvoljava da je nekakav starkelja bije. A dok je ovaj bije - ona misli o Kvoutu. Dakle još je i sadista... Pu, pu, daleko od moje kuće.... Very Happy 
    Odlično rečeno. Very Happy
    Sparkling Comet
    Sparkling Comet

    Broj poruka : 15528
    Godina : 34
    Raspoloženje : Hope for the best, I always do :)))
    Reputacija : 1019
    Points : 16631
    Datum upisa : 30.08.2012

    Nazad na vrh Ići dole

    patrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 Empty Re: Patrik Rotfus - Ime Vetra

    Počalji od Lord M. Uto 06 Okt 2015, 19:50

    Definitivno moram opet da pročitam Ime i Strah. pozaboravljao sam dosta stvari...
    Lord M.
    Lord M.
    Zapovednik Belih plaštova
    Zapovednik Belih plaštova

    Broj poruka : 4090
    Godina : 34
    Raspoloženje : idealno
    Reputacija : 276
    Points : 4416
    Datum upisa : 09.11.2010

    Nazad na vrh Ići dole

    patrik rotfus - Patrik Rotfus - Ime Vetra - Page 19 Empty Re: Patrik Rotfus - Ime Vetra

    Počalji od Sponsored content


    Sponsored content


    Nazad na vrh Ići dole

    Strana 19 od 25 Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 25  Sledeći

    Nazad na vrh

    - Similar topics

     
    Dozvole ovog foruma:
    Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu