WORLD OF WESTEROS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 

 


Rechercher Napredna potraga

Similar topics
Zadnje teme
» Spam Tema....
od Nim Ned 14 Apr 2024, 04:08

» Sta trenutno slusate
od Zevs86 Sub 03 Feb 2024, 23:56

» Slike prirode nam majke
od Lala Pet 26 Maj 2023, 21:46

» Predstavite nam se....
od Assassin Pet 28 Apr 2023, 18:23

» Robert Džordan "Točak vremena"
od Uno Nomesta Pon 26 Sep 2022, 14:57

» Robin Hobb - Vidovnjaci
od Zevs86 Uto 29 Dec 2020, 15:25

» Stiven Erikson- Malaska knjiga palih
od Assassin Pon 13 Apr 2020, 10:31

» Igrice (Generalno)
od Lord M. Pet 03 Apr 2020, 12:33

» Sta sada citate?
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:58

» Winter Is Coming...to HBO
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:55

» Dela, po povoljnoj ceni.
od Vazarius Uto 10 Mar 2020, 08:25

» Srećna 2o2o!
od Assassin Uto 07 Jan 2020, 12:43

» Serije koje volite / trenutno pratite
od Assassin Uto 12 Nov 2019, 16:54

» Silmarilion
od Vazarius Čet 31 Okt 2019, 09:38

» Jezik Čitanja
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:23

» Novi filmovi i filmske novosti
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:19

» "Vukodav" - Marija Semjonova
od Zevs86 Pet 25 Jan 2019, 10:49

» Demon Cycle - Peter V. Brett [spoiler]
od Vazarius Uto 08 Jan 2019, 14:44

» Srećna 2o19!
od Areal Sre 02 Jan 2019, 20:56

» Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"
od Vazarius Pet 19 Okt 2018, 12:46

Pristupi

Zaboravio sam šifru

Ko je trenutno na forumu
Imamo 9 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 9 Gosta :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 84 dana Pet 20 Sep 2013, 17:16
Naj bolji poslanici
Зимоврел (15838)
Jahači Rohana - Page 2 Vote_lcapJahači Rohana - Page 2 Voting_barJahači Rohana - Page 2 Vote_rcap 
Sparkling Comet (15528)
Jahači Rohana - Page 2 Vote_lcapJahači Rohana - Page 2 Voting_barJahači Rohana - Page 2 Vote_rcap 
Assassin (13622)
Jahači Rohana - Page 2 Vote_lcapJahači Rohana - Page 2 Voting_barJahači Rohana - Page 2 Vote_rcap 
Zevs86 (11916)
Jahači Rohana - Page 2 Vote_lcapJahači Rohana - Page 2 Voting_barJahači Rohana - Page 2 Vote_rcap 
Zandrin (10789)
Jahači Rohana - Page 2 Vote_lcapJahači Rohana - Page 2 Voting_barJahači Rohana - Page 2 Vote_rcap 
CRNIJASTREB (10420)
Jahači Rohana - Page 2 Vote_lcapJahači Rohana - Page 2 Voting_barJahači Rohana - Page 2 Vote_rcap 
Princ Regar (9341)
Jahači Rohana - Page 2 Vote_lcapJahači Rohana - Page 2 Voting_barJahači Rohana - Page 2 Vote_rcap 
LunarFang (9218)
Jahači Rohana - Page 2 Vote_lcapJahači Rohana - Page 2 Voting_barJahači Rohana - Page 2 Vote_rcap 
Uno Nomesta (8868)
Jahači Rohana - Page 2 Vote_lcapJahači Rohana - Page 2 Voting_barJahači Rohana - Page 2 Vote_rcap 
Nim (8274)
Jahači Rohana - Page 2 Vote_lcapJahači Rohana - Page 2 Voting_barJahači Rohana - Page 2 Vote_rcap 

April 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Kalendar Kalendar


Jahači Rohana

+11
Areal
Princ Regar
Cickislav
LunarFang
messed-up baron
bookman
Althinne
Assassin
Ergon Lar Tund
Lord M.
Prince of Ravens
15 posters

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Jahači Rohana - Page 2 Empty Re: Jahači Rohana

Počalji od Lord M. Pet 03 Feb 2012, 02:05

lol pa nisam ni ja perveznjak Very Happy
mene zanima antropologija, genetika i istorija pa forume sa tom tematikom i posjecujem. evo ti jedan posvecen samo Evropljanima http://www.theapricity.com/forum/
nije los, mada je pun trolova i sl...
Lord M.
Lord M.
Zapovednik Belih plaštova
Zapovednik Belih plaštova

Broj poruka : 4090
Godina : 34
Raspoloženje : idealno
Reputacija : 276
Points : 4416
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jahači Rohana - Page 2 Empty Re: Jahači Rohana

Počalji od Princ Regar Pet 03 Feb 2012, 02:09

fala Very Happy Nisam ni rekao da jesi. Ali da budemo iskreni vecina jesu za takve ljude. Poput Omeglea
Princ Regar
Princ Regar

Broj poruka : 9341
Godina : 35
Raspoloženje : :)
Reputacija : 630
Points : 10066
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Jahači Rohana - Page 2 Empty Re: Jahači Rohana

Počalji od Lord M. Pet 03 Feb 2012, 02:17

haha ne znam, ja sam poceo da koristim forume prije nekih god dana.
mada i na ovim "ozbiljnim" ima svakakvih budala. na jednom antropoloskom prije neki dan otvorio neki Amer temu sa svojim golisavim slikama i trazi od zenskih clanova da postave svoje lol i naravno dobije perma ban...
Na ovom sto sa ti dao link jedna nazzi klinka se ubila zato sto nije bila "shvacena"... svakakvih likova moze covjek da sretne
Lord M.
Lord M.
Zapovednik Belih plaštova
Zapovednik Belih plaštova

Broj poruka : 4090
Godina : 34
Raspoloženje : idealno
Reputacija : 276
Points : 4416
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jahači Rohana - Page 2 Empty Re: Jahači Rohana

Počalji od Princ Regar Pet 03 Feb 2012, 02:28

zezas brate? auuu. Mozda su Kinezi u pravu sto svom narodu zabranjuju odredjene forume Very Happy
Princ Regar
Princ Regar

Broj poruka : 9341
Godina : 35
Raspoloženje : :)
Reputacija : 630
Points : 10066
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Jahači Rohana - Page 2 Empty Re: Jahači Rohana

Počalji od Prince of Ravens Sre 29 Feb 2012, 20:26

Prince Regar ::Nazalost moracu malo da vas razocaram. Raska nije prva nasa nezavisna drzava, vec treca drzava. Prva je bila tzv Bela Srbija gde su vladali Vlastimirovici u 9. veku, prvi vladar se zove Viseslav i datira jos iz 700 i neke. To je oblast izmedju Tare , Lima i Drine. E sad sto se tice same Raske i Tolkinove inspiracije to vec ne smem da kazem da nije tacno jer ni sam ne znam dovoljno. Raci - termin koji su Madjari i Svabe koristili za Srbe iz Vojvodine odn Panonske nizije, Poljska je vec dosta daleko. Prestao je da se koristi do 19 veka jer je bio uvredljiv, barem do tada nije bio. Jedina karika jesu ove tri potkovice sto asociraju na konjicu, mada ako skontate da je za tadasnje Slovene veliku religioznu, drustvenu itd ulogu imao konj to i ne mora da bude pokazatelj da su ovi nasi bili dobri konjanici. Ali naravno mozda i gresim, pa bih molio Princa da nesto vise kaze o tom dokumentarcu sto je gledao, cesto stranci grese o nasoj istoriji jer ih uglavnom prave ljudi iz Zapadne Evrope koji ne znaju ama bas nista o Istocnoj Evropi a kamoli o Balkanu. Pola njih uopste nema pojma o Vizantiji cak ni da je to Istocno Rimsko castvo. Ali da vas ne gnjavim vise.

Bela Srbija je fraza koju istoričari koriste kao prapostajbinu Srba. To nije bila država, već samo mitsko mesto. Navodno Nepoznati Knez je poveo Srbe iz Bele Srbije (tačna lokacija nije poznata ali se predpostavlja negde sa severa ili centralne Evrope) na Balkan ili Helm, drevni naziv za Balkan. Otuda i Helms Deep Jahači Rohana - Page 2 3250678809 Što se tiče Vlastimirovića, to je prva dinastija koja je bila priznata od strane Vizantije i koji su vladali županijama kao vazali Vizantije.

Što se tiče husara, to opšte prihvaćena činjenica da posle propasti Srpske Despotovine velika većina plemića je pobegla u Mađarsku gde su stupili u njihovu službu. Mađari u to vreme nisu imali laku konjicu (što je ironično s obzirom ko su im bili preci, ali su se prebrzo integrisali u evropsko društvo) i nije im baš lako išlo sa Osmanliskim brzim i lakim ratnicima su koristili Srbe.

Kako su husari dospeli u Poljsku? Pa da citiram jednog poljskog istoričara

"Bardzo prawdopodobne, że początek swego istnienia husarze zawdzięczają Serbom. Po klęsce na Kosowym Polu w roku 1389 wszędzie szukali okazji do pomsty na Turkach.

Jan
Długosz zapisał pod rokiem 1463, że w bitwie nad Sawą bił się Cohors
Raczanorum (oddział Raców - Serbów). Po śmierci króla Macieja Korwina
Serbowie udali się do Polski, aby kontynuować walkę z Turkami po
usarsku."

I citat iz Poljske enciklopedije:
"racowie, lekka najemna jazda złożona z Serbów, znana na Węgrzech od XIV w.; w Polsce w końcu XV–pocz. XVI w. służyli w obronie potocznej."

Google translate može da vam pomogne. Neke Poljake što poznajem su mi to preveli. A ima dosta toga i u knjizi "Historya Jazdy Polskiej".
Prince of Ravens
Prince of Ravens

Broj poruka : 5786
Godina : 34
Raspoloženje : Sorrowfully happy
Reputacija : 791
Points : 6652
Datum upisa : 01.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jahači Rohana - Page 2 Empty Re: Jahači Rohana

Počalji od Princ Regar Čet 01 Mar 2012, 02:27

Nije Helm, nego "Haemus". Ima je grcko ako se ne varam.... evo clanka iz wikipedije.http://en.wikipedia.org/wiki/Balkans. Mislio sam na Belu Srbe na Balkanu, ne na prapostojbinu.
Princ Regar
Princ Regar

Broj poruka : 9341
Godina : 35
Raspoloženje : :)
Reputacija : 630
Points : 10066
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Jahači Rohana - Page 2 Empty Re: Jahači Rohana

Počalji od Lord M. Čet 01 Mar 2012, 03:35

pravo zbori Raven, jedini koje sam sreo na netu da pobijaju ovu teoriju oko Husarije su nasa zapadna braca Hrvati, ali to je valjda vise u svrhe trolovanja hehe.
A Regare, o kakvim Bijelim Srbima na Balkanu govoris?
Lord M.
Lord M.
Zapovednik Belih plaštova
Zapovednik Belih plaštova

Broj poruka : 4090
Godina : 34
Raspoloženje : idealno
Reputacija : 276
Points : 4416
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jahači Rohana - Page 2 Empty Re: Jahači Rohana

Počalji od Princ Regar Čet 01 Mar 2012, 03:59

Konstantin VI Porfirogenit je napisao delo De administrando imperum, i to je prvi dokument koji nas pominje, barem malo opsirnije. I tu govori o Belim Srbima, narodu koji se naselio izmelju Tare, Lima i ne znam jos cega. Nisu naravno nista drugo nego Sloveni. Nije fora ljudi praviti toliku frku oko necega sto je malo verovatno. Sve dok mi neko ne pokaze neki zvanicni dokument, intervju, pogovor i slicno gde ovaj lik priznaje to o cemu raspravljamo, ne mogu da poverujem da je on znao ista o Srbiji iz srednjeg veka. Ali naravno svako moze da ima svoje misljenje.
Princ Regar
Princ Regar

Broj poruka : 9341
Godina : 35
Raspoloženje : :)
Reputacija : 630
Points : 10066
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Jahači Rohana - Page 2 Empty Re: Jahači Rohana

Počalji od Lord M. Čet 01 Mar 2012, 13:40

Postoji i teorija da se mi nismo uopste doseljavali ovdje, vec da smo starosjedeoci. Samo valjda nismo bili dovoljno veliki i znacajan narod da bi nas neki istoricari pominjal. Dolazak Slovena sa Karpata je skoro pa odbijena teorija. Sloveni nisu homogena grupacija, a riječ Sloven je mladja od riječi Srbin
Lord M.
Lord M.
Zapovednik Belih plaštova
Zapovednik Belih plaštova

Broj poruka : 4090
Godina : 34
Raspoloženje : idealno
Reputacija : 276
Points : 4416
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jahači Rohana - Page 2 Empty Re: Jahači Rohana

Počalji od Princ Regar Čet 01 Mar 2012, 14:34

Lord M. ::Postoji i teorija da se mi nismo uopste doseljavali ovdje, vec da smo starosjedeoci. Samo valjda nismo bili dovoljno veliki i znacajan narod da bi nas neki istoricari pominjal. Dolazak Slovena sa Karpata je skoro pa odbijena teorija. Sloveni nisu homogena grupacija, a riječ Sloven je mladja od riječi Srbin
Ne bih da se vredjamo, ali meni ti sto kazes da se Sloveni nisu doselili ovde nekako zvuci na Deretica, ne znam da li si cuo za njega ali da vidis kakve "teorije" taj baja ima. Bukvalno svi narodi poticu od Srba. Da se razumemo oblast gde mi danas zivimo je odavno bila osvojena od Rimljana, odmah posto su osvojili Grcku. Posle se carstvo deli na dva dela i onda dolaze Sloveni, 6. vek najvise, i tada nastaje ono ime Sklavinija, toboze zajednice Slovena kojima su Vizantijski carevi morali da dodele kakvu takvu autonomiju da bi resili slovenski problem.
Princ Regar
Princ Regar

Broj poruka : 9341
Godina : 35
Raspoloženje : :)
Reputacija : 630
Points : 10066
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Jahači Rohana - Page 2 Empty Re: Jahači Rohana

Počalji od Prince of Ravens Čet 01 Mar 2012, 14:50

Ma Deretić je puko. Srpska država pre Rimskog Carstva i povezanost sa Mesopotamijom i drevnom Indijom. To su sve bajke. Ali Lord M. je upravo što se tiče novih teorija oko Slovena i navodnog doseljavanja. Naravno sve je to u ranoj fazi teoretisanja.

Što se tiče Tolkina, pa to je poznata činjenica da je bio lingvista i da je imao osnovno znanje srpskog jezika.

"Tolkien's mother introduced him to Latin, French, and German. While at
school (mostly at Oxford) he was taught or taught himself Greek, Middle
English, Old English (also called Anglo Saxon), Old Norse (also called
Old Icelandic), Gothic, Modern and medieval Welsh, Finnish, Spanish, and
Italian. Other languages of which he had a working knowledge include
Serbian, Russian, Swedish, Danish, Norwegian, Dutch, and Lombardic. In
addition to these languages, Tolkien invented 14 different languages and
assorted alphabets for his Middle-earth dwellers."

Većina ljudi na forumu zna da ja nisam nacionalista i da nisam ovo pisao iz nekog nacionalnog ponosa. Jednostavno zanimljivost.
Prince of Ravens
Prince of Ravens

Broj poruka : 5786
Godina : 34
Raspoloženje : Sorrowfully happy
Reputacija : 791
Points : 6652
Datum upisa : 01.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jahači Rohana - Page 2 Empty Re: Jahači Rohana

Počalji od Lord M. Čet 01 Mar 2012, 19:03

ma kakav Jeretić lol svako sa malo više mozga može da provali da je lik puko. Mada ima i malo ozbiljnijih autora kao što je Olga Pjanović i koja svoje teorije za razliku od Jeretića kreira na osnovu istorijskih izvora, antropoloških i lingvističkih istraživanja.
Lord M.
Lord M.
Zapovednik Belih plaštova
Zapovednik Belih plaštova

Broj poruka : 4090
Godina : 34
Raspoloženje : idealno
Reputacija : 276
Points : 4416
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jahači Rohana - Page 2 Empty Re: Jahači Rohana

Počalji od Areal Pet 02 Mar 2012, 10:24

Po meni Deretic nije mnogo uverljiv, ali ja imam jednu malo drukciju teoriju. Na danasnjem prostoru srbije od podunavlja do kosova ziveli su tribali koji su sasvim slucajno bili izuzetno dobri konjanici, mozda ste culi za kult dunavskih konjanika, cak je i na tv-u bilo emisija na tu temu. Naravno tu su i tracani takođe dobri konjanici, eto veze sa Rohanom. Sa ovim narodima su se i rimljani dosta namučili dok su ih pokorili. Meni je naravno malo verovatno da neki narod moze jednostavno da dođe i preplavi neko područje kao da tamo niko pre njih nije živeo, a cak je i istorijski dobro poznato da se na danšnjem balkanu jako rano razvilo uređeno društvo, mislim na vinčansku kulturu.


Poslednji izmenio areal dana Pet 02 Mar 2012, 10:37, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : fali slovo kod reči dobri pisalo je dobi)
Areal
Areal
Lord zaštitnik Zapada
Lord zaštitnik Zapada

Broj poruka : 5992
Godina : 40
Raspoloženje : Lord Protector of Casterly Rock, Lord of Windblade and Tumbleston, Shield of Lannisport and Warden of the West, Lion from the North, Noble Lord Areal
Reputacija : 403
Points : 6443
Datum upisa : 01.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Jahači Rohana - Page 2 Empty Re: Jahači Rohana

Počalji od Prince of Ravens Pet 02 Mar 2012, 12:01

areal ::Po meni Deretic nije mnogo uverljiv, ali ja imam jednu malo drukciju teoriju. Na danasnjem prostoru srbije od podunavlja do kosova ziveli su tribali koji su sasvim slucajno bili izuzetno dobri konjanici, mozda ste culi za kult dunavskih konjanika, cak je i na tv-u bilo emisija na tu temu. Naravno tu su i tracani takođe dobri konjanici, eto veze sa Rohanom. Sa ovim narodima su se i rimljani dosta namučili dok su ih pokorili. Meni je naravno malo verovatno da neki narod moze jednostavno da dođe i preplavi neko područje kao da tamo niko pre njih nije živeo, a cak je i istorijski dobro poznato da se na danšnjem balkanu jako rano razvilo uređeno društvo, mislim na vinčansku kulturu.

Asimilacija, to jest integracija domorodačkih plemena od strane jačeg neprijatelja. Isto se desilo i sa Bugarima, čiji preci koji prvobitno nisu bili Sloveni već Huno-Bugari, ali je veliki broj mešovitih brakova to promenio (veoma labavo koristim reč "brak" ovde Jahači Rohana - Page 2 3250678809). Po dosadašnjoj priznatoj teoriji Sloveni su došli na Balkan i apsorbovali većinu kultura koja su tu živela. To se vidi i u samoj opremi Srpske vojske u srednjem veku. Oni bogatiji su imali gotske oklope Nemačke ili Venecijske proizvodnje dok su oni sa manjim kesama imali Vizantiske lamiralne, ljuspaste oklope. Lukove koje su koristili su bili kompozitni poput Huna i Kumana. Mi smo pokupili sve što valja od tadašnjih kultura i napravili našu.
Prince of Ravens
Prince of Ravens

Broj poruka : 5786
Godina : 34
Raspoloženje : Sorrowfully happy
Reputacija : 791
Points : 6652
Datum upisa : 01.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jahači Rohana - Page 2 Empty Re: Jahači Rohana

Počalji od Lord M. Pet 02 Mar 2012, 15:23

da, uvijek smo bili na raskrsnici puteva. "Istok Zapada i Zapad Istoka" Very Happy
Lord M.
Lord M.
Zapovednik Belih plaštova
Zapovednik Belih plaštova

Broj poruka : 4090
Godina : 34
Raspoloženje : idealno
Reputacija : 276
Points : 4416
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jahači Rohana - Page 2 Empty Re: Jahači Rohana

Počalji od LunarFang Pet 02 Mar 2012, 16:53

Ja sam bas razmisljao o tome, i palo mi je na pamet da mozda upravo zbog toga na ovim prostorima ima tako mnogo cudoista - raskrsca su oduvek bila misticna mesta Smile
LunarFang
LunarFang
Lord od Besnog Rta
Lord od Besnog Rta

Broj poruka : 9218
Godina : 33
Raspoloženje : kako kad
Reputacija : 368
Points : 9664
Datum upisa : 21.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Jahači Rohana - Page 2 Empty Re: Jahači Rohana

Počalji od Princ Regar Pet 02 Mar 2012, 16:56

LunarFang ::Ja sam bas razmisljao o tome, i palo mi je na pamet da mozda upravo zbog toga na ovim prostorima ima tako mnogo cudoista - raskrsca su oduvek bila misticna mesta Smile
Ma da, sigurno! Very Happy
Princ Regar
Princ Regar

Broj poruka : 9341
Godina : 35
Raspoloženje : :)
Reputacija : 630
Points : 10066
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Jahači Rohana - Page 2 Empty Re: Jahači Rohana

Počalji od Cickislav Sub 03 Mar 2012, 16:52

Ma ljudi,ajmo pogledati malo u proslost...Pogledajte Hune,Avare,Skite,Ugre i jos neke druge narode koji su u Istoriji Evrope bili vrsni konjanici..........Vjerovatno su oni bili primjer Tolkinu ....... Smile
Cickislav
Cickislav

Broj poruka : 83
Godina : 26
Raspoloženje : Hobbit :D
Reputacija : 1
Points : 84
Datum upisa : 13.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Jahači Rohana - Page 2 Empty Re: Jahači Rohana

Počalji od Prince of Ravens Sub 03 Mar 2012, 18:44

Cickislav ::Ma ljudi,ajmo pogledati malo u proslost...Pogledajte Hune,Avare,Skite,Ugre i jos neke druge narode koji su u Istoriji Evrope bili vrsni konjanici..........Vjerovatno su oni bili primjer Tolkinu ....... Smile

Pazi, jedno je jahati na golim leđima konja u hordi a drugi imati organizovanu laku konjicu. Sva ta plemena koja si naveo su bili nomadski konjanici. Zapadna Evropa je smatrala da je laka konjica nepotrebna ... pa izuzetkom Portugalaca i malo Španaca, ali do 15 veka nisi imao dobro izvežbanu laku konjicu koja je disciplinovana. Pojava boljih i lakših oklopa kao i vatrenog oružija je naterala povlačanje punog pločastog oklopa ka manjim i lokalizovanim oklopima u kasnom srednjem veku i renesansi.
Prince of Ravens
Prince of Ravens

Broj poruka : 5786
Godina : 34
Raspoloženje : Sorrowfully happy
Reputacija : 791
Points : 6652
Datum upisa : 01.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jahači Rohana - Page 2 Empty Re: Jahači Rohana

Počalji od Gospodar ostrice Ned 11 Mar 2012, 22:09

Evo ja da kazem za Helm Very Happy
Helm je staroslovenska rec i znaci "Slem".
Gospodar ostrice
Gospodar ostrice

Broj poruka : 52
Godina : 29
Raspoloženje : Sezonski :D
Reputacija : 0
Points : 52
Datum upisa : 20.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Jahači Rohana - Page 2 Empty Re: Jahači Rohana

Počalji od Gost Sre 25 Apr 2012, 18:49

Much of the background of Rohan is grounded in Anglo-Saxon tradition.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Jahači Rohana - Page 2 Empty Re: Jahači Rohana

Počalji od Gost Pon 21 Jan 2013, 22:32

Very Happy

Jahači Rohana - Page 2 549782_4226566018655_853195116_n
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Jahači Rohana - Page 2 Empty Re: Jahači Rohana

Počalji od Nocnoi_Dozor Uto 22 Jan 2013, 20:54

Trešnjo, + za mapu.
Nocnoi_Dozor
Nocnoi_Dozor
Vitez od Zimovrela
Vitez od Zimovrela

Broj poruka : 6765
Godina : 35
Raspoloženje : Ok
Reputacija : 260
Points : 7071
Datum upisa : 11.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Jahači Rohana - Page 2 Empty Re: Jahači Rohana

Počalji od Gost Uto 22 Jan 2013, 21:57

Ali Mordor lol a ja sam na cool mestu u Rohanu Very Happy
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Jahači Rohana - Page 2 Empty Re: Jahači Rohana

Počalji od Nocnoi_Dozor Uto 22 Jan 2013, 23:06

Pa Kosovu to i pristaje. Kao i V0jvodini. Ja očigledno pripadam Gondoru.
Nocnoi_Dozor
Nocnoi_Dozor
Vitez od Zimovrela
Vitez od Zimovrela

Broj poruka : 6765
Godina : 35
Raspoloženje : Ok
Reputacija : 260
Points : 7071
Datum upisa : 11.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Jahači Rohana - Page 2 Empty Re: Jahači Rohana

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu