WORLD OF WESTEROS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 

 


Rechercher Napredna potraga

Similar topics
Zadnje teme
» Spam Tema....
od Nim Ned 14 Apr 2024, 04:08

» Sta trenutno slusate
od Zevs86 Sub 03 Feb 2024, 23:56

» Slike prirode nam majke
od Lala Pet 26 Maj 2023, 21:46

» Predstavite nam se....
od Assassin Pet 28 Apr 2023, 18:23

» Robert Džordan "Točak vremena"
od Uno Nomesta Pon 26 Sep 2022, 14:57

» Robin Hobb - Vidovnjaci
od Zevs86 Uto 29 Dec 2020, 15:25

» Stiven Erikson- Malaska knjiga palih
od Assassin Pon 13 Apr 2020, 10:31

» Igrice (Generalno)
od Lord M. Pet 03 Apr 2020, 12:33

» Sta sada citate?
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:58

» Winter Is Coming...to HBO
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:55

» Dela, po povoljnoj ceni.
od Vazarius Uto 10 Mar 2020, 08:25

» Srećna 2o2o!
od Assassin Uto 07 Jan 2020, 12:43

» Serije koje volite / trenutno pratite
od Assassin Uto 12 Nov 2019, 16:54

» Silmarilion
od Vazarius Čet 31 Okt 2019, 09:38

» Jezik Čitanja
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:23

» Novi filmovi i filmske novosti
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:19

» "Vukodav" - Marija Semjonova
od Zevs86 Pet 25 Jan 2019, 10:49

» Demon Cycle - Peter V. Brett [spoiler]
od Vazarius Uto 08 Jan 2019, 14:44

» Srećna 2o19!
od Areal Sre 02 Jan 2019, 20:56

» Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"
od Vazarius Pet 19 Okt 2018, 12:46

Pristupi

Zaboravio sam šifru

Ko je trenutno na forumu
Imamo 1 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 1 Gost

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 84 dana Pet 20 Sep 2013, 17:16
Naj bolji poslanici
Зимоврел (15838)
Свецке Теме - Page 22 Vote_lcapСвецке Теме - Page 22 Voting_barСвецке Теме - Page 22 Vote_rcap 
Sparkling Comet (15528)
Свецке Теме - Page 22 Vote_lcapСвецке Теме - Page 22 Voting_barСвецке Теме - Page 22 Vote_rcap 
Assassin (13622)
Свецке Теме - Page 22 Vote_lcapСвецке Теме - Page 22 Voting_barСвецке Теме - Page 22 Vote_rcap 
Zevs86 (11916)
Свецке Теме - Page 22 Vote_lcapСвецке Теме - Page 22 Voting_barСвецке Теме - Page 22 Vote_rcap 
Zandrin (10789)
Свецке Теме - Page 22 Vote_lcapСвецке Теме - Page 22 Voting_barСвецке Теме - Page 22 Vote_rcap 
CRNIJASTREB (10420)
Свецке Теме - Page 22 Vote_lcapСвецке Теме - Page 22 Voting_barСвецке Теме - Page 22 Vote_rcap 
Princ Regar (9341)
Свецке Теме - Page 22 Vote_lcapСвецке Теме - Page 22 Voting_barСвецке Теме - Page 22 Vote_rcap 
LunarFang (9218)
Свецке Теме - Page 22 Vote_lcapСвецке Теме - Page 22 Voting_barСвецке Теме - Page 22 Vote_rcap 
Uno Nomesta (8868)
Свецке Теме - Page 22 Vote_lcapСвецке Теме - Page 22 Voting_barСвецке Теме - Page 22 Vote_rcap 
Nim (8274)
Свецке Теме - Page 22 Vote_lcapСвецке Теме - Page 22 Voting_barСвецке Теме - Page 22 Vote_rcap 

Maj 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Kalendar Kalendar


Свецке Теме

+20
srbul
bockybp
CRNIJASTREB
Nocnoi_Dozor
Zevs86
Uno Nomesta
Assassin
Oberin Martel
Dimeks
Lord M.
Struki
Зимоврел
Witcher
KrleTuđin
Princ Regar
Zandrin
Brat Crni
White Rabbit
азор ахаи
Hokins
24 posters

Strana 22 od 28 Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 28  Sledeći

Ići dole

Свецке Теме - Page 22 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od Zevs86 Ned 27 Nov 2016, 15:37

Rasprava na mom fejsu se prosirila na jos vise ucesnika, gde je najaci argument protiv mojih u rangu "mozda nije tako" ili drugi su bili gori od njega i onda se prica nastavlja o tome da li su bili gori ili ne ignorisuci pocetnu poentu i diskusiju.
Ergo, u pravu sam xD Very Happy
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 22 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od Gost Ned 27 Nov 2016, 16:04

Ma bitno da se on kurvao i sejao seme po celoj zemlji, zato je velika faca Laughing Ah da, i suprostavljao se Amerima...

WhiteRabbit ne znam o cemu pricas, ja uopste nisam tip za zurke a jos manje kafane Very Happy
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 22 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od Assassin Ned 27 Nov 2016, 17:16

Zevs86 ::
Ergo, u pravu sam xD Very Happy


I dalje očekujem tvoje čuveno:
''Na osnovu toga što sam izneo više argumenata i činjenica,
a niko od vas nije imao šta da iznese, dolazim do zaključka
da sam ja u pravu i da sam pobedio u ovoj raspravi. Very Happy ''


Very Happy Like a boss Cool  .
Assassin
Assassin
Lord Zapovednik Noćne Straže
Lord Zapovednik Noćne Straže

Broj poruka : 13622
Godina : 32
Raspoloženje : Arise!
Reputacija : 937
Points : 14683
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 22 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od Zevs86 Ned 27 Nov 2016, 17:20

@Ubica Hej, nema potrebe ^^ Very Happy
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 22 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od CRNIJASTREB Ned 27 Nov 2016, 19:05

Pa zevse ja sam tebe pobio pobogu. Mada smo se većinom slagali
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 37
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 22 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od Zevs86 Ned 27 Nov 2016, 21:57

Sta si pobio tacno? Very Happy Mozemo i ovde ako hoces iz pocetka Свецке Теме - Page 22 3250678809
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 22 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od CRNIJASTREB Ned 27 Nov 2016, 23:12

Nemam snage više. A nemaš ni ti. Krle bi se ubacio i trajalo bi to...
Very Happy
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 37
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 22 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od Assassin Ned 27 Nov 2016, 23:20

Polako s ubivanjem. Very Happy
Assassin
Assassin
Lord Zapovednik Noćne Straže
Lord Zapovednik Noćne Straže

Broj poruka : 13622
Godina : 32
Raspoloženje : Arise!
Reputacija : 937
Points : 14683
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 22 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od KrleTuđin Ned 27 Nov 2016, 23:25

Hahaha, ne Jastro, rekao je Krle šta je imao na tu temu. Very Happy 
Ne mogu stvarno ja, iz Srbije, kome je trenutno najveća briga u životu kako da pređem nivo u Watchdogsu, da se pravim pametan i govorim o prednostima i manama sedamdesetogodišnjeg totalitarističkog režima nekog ostrva Latinske Amerike.  Laughing
Mnogo mudriji od mene nisu dovoljno pametni za tu raspravu. 
Vi kako hoćete. Very Happy
KrleTuđin
KrleTuđin

Broj poruka : 3002
Raspoloženje : ...
Reputacija : 525
Points : 3527
Datum upisa : 20.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 22 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od CRNIJASTREB Ned 27 Nov 2016, 23:48

Šteta što nisi na fb.. Bila je žestoka diskusija. Čini mi se da su me optužili da sam vegan? Свецке Теме - Page 22 3250678809
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 37
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 22 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od White Rabbit Pon 28 Nov 2016, 13:47

KrleTuđin ::
Mnogo mudriji od mene nisu dovoljno pametni za tu raspravu. 
Vi kako hoćete. Very Happy
Kad si me već prozvao, da se javim. Свецке Теме - Page 22 3250678809 Poenta je samo u osnovi poimanja zdravog društva. Zevs, a očigledno i većina vas smatra da je demokratija najzdraviji oblik društva. Ja ne smatram. Vrlo jednostavno - kako je moguće da doktor nauka i baba koja čuva ovce na Staroj Planini imaju jednako pravo da odlučuju o tome ko će da bude najbolji predsjednik ili poslanik? Zapravo, problem sa demokratijom je u tome što je ona ogledalo društva. Ako je većina društva neuka, i vlada će da bude neuka. U totalitarnom režimu taj problem ne postoji. Na vlast se dolazi revolucijom i ostaje do smrti. 
Razlozi "lošeg" života na Kubi su brojni. Kastro je samo dijelom, svojom zadrtošću, možda uticao na "loš život". 
Svi se zgražavamo nad srpskom opsadom Sarajeva, a Kuba je pod opsadom decenijama. Na teritoriji Kube je američka vojna baza i zatvor zato što je bivša vlast to dozvolila.
I samo da objasnim navodnike - ja nikada nisam živio na kubi, a ni Zevs, koliko ja znam. Za nekog je loš život nedostatak interneta i najki patika. Za nekoga, pak, trovanje brzom hranom i još bržim tv rijaliti programima.
White Rabbit
White Rabbit

Broj poruka : 1383
Godina : 42
Raspoloženje : https://www.facebook.com/trsoje/
Reputacija : 185
Points : 1586
Datum upisa : 16.04.2013

https://www.facebook.com/trsoje/

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 22 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od White Rabbit Pon 28 Nov 2016, 13:54

Samo da dodam razlog svog političkog ubjeđenja - Ako je komunizam sistem najbliži mom poimanju zdravog pravca kretanja ljudskog društva to je zato što smatram da je komunizam civilizacijski iskorak u odnosu na kapitalističko društvo, koje je donijelo dosta toga što je dobro, ali je, kao i vlastelinsko uređenje prije njega odslužilo svoje i trebalo bi da ode u civilizacijsku istoriju.
Umjesto da nadograđujemo komunizam i od njega pravimo bolje uređenje, što iskreno mislim da je Jugoslavija radila, mi se vraćamo korak unazad. To je problem koji naša generacija očigledno neće u skorije vrijeme da riješi. Zato ću svoju djecu da učim pravim vrijednostima i da se nadam da će da budu točkići mašine civilizacijskog pomaka u nekoj budućnosti (u piiiičku materinu, al sam rek'o hahaha).
White Rabbit
White Rabbit

Broj poruka : 1383
Godina : 42
Raspoloženje : https://www.facebook.com/trsoje/
Reputacija : 185
Points : 1586
Datum upisa : 16.04.2013

https://www.facebook.com/trsoje/

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 22 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od CRNIJASTREB Pon 28 Nov 2016, 14:08

Zeko pa i komunizam teži jednakosti. Štaviše to mu je osnova. Ti pričaš ustvari o meritokratiji
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 37
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 22 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od KrleTuđin Pon 28 Nov 2016, 22:51

White Rabbit ::

Vrlo jednostavno - kako je moguće da doktor nauka i baba koja čuva ovce na Staroj Planini imaju jednako pravo da odlučuju o tome ko će da bude najbolji predsjednik ili poslanik? 

Dobro, a šta ćemo s babom? Da je onda ubijemo, u pi*ku materinu, a?  Laughing Ono, baka samo čuva ovce, niže je biće i tako to? Umri i oslobodi mesta za profesore.  Laughing
Kad smo već tu, hoćemo da poubijamo i ostale stočare? Ratare? Poljoprivrednike? Mlekare? Pekare? Bravare? Automehaničare? 

Ned'o Bog da imaš svoju privatnu, porodičnu firmu, recimo farmu i stoku, a na njoj krave koje proizvode mleko i sir, a koji porodica, u sklopu svoje firme, hoće da plasira na tržište ove zemlje.
Ne, oni se apsolutno ništa ne pitaju i oni apsolutno nikakav glas ne treba da imaju u tome ko će voditi zemlju u kojoj žive i rade. Pobijmo gov*a. Zig Hajl!  Laughing

Zeko, kad moram da ti kažem: nemoj da ser*š. Razmisli pre nego što počneš da lupetaš, molim te.  Neutral
KrleTuđin
KrleTuđin

Broj poruka : 3002
Raspoloženje : ...
Reputacija : 525
Points : 3527
Datum upisa : 20.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 22 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od White Rabbit Pon 28 Nov 2016, 23:49

Kad me bude interesovao ovčiji sir ili vuna baba će da bude prva osoba koju ću da potražim. Dozvoli da ti odgovorim na sve ovo pitanjem - a je l ti misliš da je ta baba jednako sposobna da odabere valjanog predsjednika kao i doktor političkih nauka?
I, da, čisto da se zna - ne mislim da bi trebalo ubiti sve one koji ne glasaju.
White Rabbit
White Rabbit

Broj poruka : 1383
Godina : 42
Raspoloženje : https://www.facebook.com/trsoje/
Reputacija : 185
Points : 1586
Datum upisa : 16.04.2013

https://www.facebook.com/trsoje/

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 22 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od KrleTuđin Uto 29 Nov 2016, 03:21

Zeko, ti si hodajući primer da obrazovanje, diploma i zvanje ne moraju nužno biti i dokaz potrebne sposobnosti da se odabere valjana vladajuća struktura neke države. 

Govoriš o komunizmu kao najzdravijem društvenom uređenju za koje se ti zalažeš.
Komunizma čija je osnova da obezbedi sigurnost radničke klase i opšte jednakosti svih građana tog društvenog uređenja a sve u cilju ukidanja klasnih podela. 
A onda kažeš kako tu istu radničku klasu, sve te stočare, cvećare, mehaničare, poljoprivrednike - treba zanemariti po pitanju predstavljanja svojih sopstvenih prava, a vođenje države prepustiti - eliti. 
Pretpostavljam kako bi ta doktorska elita koja nam vodi državu cenila svoj rad i na osnovu njega osnivala nekakav profit? Pa naravno, zašto ne bi. 
I eto, nađosmo se u kapitalizmu. 

Ali ne, ti se ne zalažeš niti za komunizam niti za kapitalizam, jer izgleda da ti nemaš blage veze šta su ta dva uređenja, već se zalažeš za onu najljigaviju vrstu snobizma - konformizam.
"Ja ću babi da se obratim za vunu i mleko kada mi vuna i mleko zatrebaju, a do tad - babu ko j*ebe. Baba je sebar, a sebarsko je da radi." - konformista. 

Zeko, ja vidim komunizam koji je propao i demokratiju koja je propala, a interesantna stvar je da su i taj komunizam i tu demokratiju vodili ili vode doktori nauka, elitisti ili jednostavno ljudi sa diplomama. 
Takvi poput tebe. 
Da se možda nekad neka baba sa planine pitala, možda ti nikad ne bi ni dobio tu diplomu, već bi sa njom čuvao ovce i u tom šišanju vune možda i naučio da budeš čovek. 
Pre svega. 
Ali, opet, sve je to veliko možda.
Drž' se dalje od politike, moj Zeko.
KrleTuđin
KrleTuđin

Broj poruka : 3002
Raspoloženje : ...
Reputacija : 525
Points : 3527
Datum upisa : 20.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 22 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od азор ахаи Uto 29 Nov 2016, 14:45

све у свему најпрактичније је разместити све те људе што ће рећи да сам у праву
азор ахаи
азор ахаи
Lord zaštitnik Juga
Lord zaštitnik Juga

Broj poruka : 2440
Raspoloženje : there is no order as pure as this storm
Reputacija : 428
Points : 2916
Datum upisa : 02.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 22 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od Zevs86 Sre 30 Nov 2016, 11:36

Hmmm, nema potrebe za tolikom ostrinom, aman.
Sto se tice demokratije, ona je najgori moguci sistem osim svih ostalih. Receno vec bezbroj puta, i verovatno ce jos toliko puta biti receno.
Liberalne demokratije Zapada su dokazano samoodrzive i sposobne za zdrav razvoj uz saradnju sa zemljama Treceg Sveta gde postoji opsta win win situacija. To je zapravo kapitalizam u svojoj najboljoj verziji. Problem je naravano, kada udju politicari u igru i sto zbog ideologija koje su neosnovane u stvarnosti ( Marksizam, razne verzije Nacionalizma / Nacional Socijalizma i itd) ili sto zbog licnog profita ( navedite koga vec hocete) uzjebu sve zivo levo i desno.
Ljudi pre svega zele da rade, zarade i trose pare. 99.99% mentalno zdrave populacije, barem. Samo se profesije menjaju, i to na sta se pare trose. Slobodna trzista su prilicno sposobna u obezbedjivanju sto vece kolicine toga. Liberalizam kao filozofska ideja vodilja ide odlicno uz Slobodna trzista i uz ulogu koju novac  igra u svemu tome( i uopsteno sredstva placanja, u isto vreme i nosioc vrednosti i informacija) , cak i zahteva isto. Za sve smarace koji ce da spomenu brutalne korporacije, da kazem odmah da apsolutno podrzavam ulogu drzave i institucija u korekciji onoga sto Slobodno trziste ne moze da pruzi, ili ne moze da pruzi dovoljno efikasno kako bi se odrzao mir u kuci ili ruiniranje prirode / krsenja ljudskih prava.
Marksizam jednostavno odbija da prihvati stvarnost zivota i kapitalizma i nastavlja da prica istu pricu iz 19. veka o nekoj revoluciji posle koje ce biti sve ok. E pa jebeno nece biti OK! Nijedna komunisticka revolucija nije uspela da donese ono sto je obecala, vec je donela bedu, siromastvo, tugu, patnje i krsenja osnovnih ljudskih prava levo i desno.

@Zeka Sta je Jugoslavija tacno uspela i cemu duguje taj "uspeh" , leba ti? Uspela je da u kratko razdoblje 80ih obezbedi neku vrstu lagodnog zivota ( ukoliko si bio ok sa tim da ne cinis misaone zlocine i nedajboze kazes nesto pogresno protiv Partije i siledzijskog aparata koji je odrzavao na vlasti) ? Narodima regiona je prodata magla, i oni su je popusili. I sad bi da nastave isto tako, samo sto to nije realno. Nije ni tada, ali su se okolnosti poklopile. I ne, Zapad nije unistio Jugoslaviju, ona je implodirala.

Liberalizam i demokratija i kapitalizam donose najmanju kolicinu patnje, a najvecu kolicinu srece onima koji zive unutar tih sistema u odnosu na sve ostale sisteme. Empirijski proverivo. Pogledajte indekse koji mere razne statuse unutar drustava, i videcete koje se zemlje najbolje rangiraju.
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 22 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od Oberin Martel Sre 30 Nov 2016, 12:47

Pogledajte indekse koji mere razne statuse unutar drustava, i videcete koje se zemlje najbolje rangiraju.
Socijal-demokratske (iliti one koje na putu ka socijalizmu nisu suočene sa hladnim i toplim ratovima)?
Oberin Martel
Oberin Martel
Legendarni vojnik
Legendarni vojnik

Broj poruka : 2710
Godina : 43
Raspoloženje : E ja kuliram
Reputacija : 670
Points : 3442
Datum upisa : 19.02.2009

http://www.tolkien.rs

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 22 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od азор ахаи Sre 30 Nov 2016, 18:07

Zevs86 ::Hmmm, nema potrebe za tolikom ostrinom, aman.
Sto se tice demokratije, ona je najgori moguci sistem osim svih ostalih. Receno vec bezbroj puta, i verovatno ce jos toliko puta biti receno.
Liberalne demokratije Zapada su dokazano samoodrzive i sposobne za zdrav razvoj uz saradnju sa zemljama Treceg Sveta gde postoji opsta win win situacija. To je zapravo kapitalizam u svojoj najboljoj verziji. Problem je naravano, kada udju politicari u igru i sto zbog ideologija koje su neosnovane u stvarnosti ( Marksizam, razne verzije Nacionalizma / Nacional Socijalizma i itd) ili sto zbog licnog profita ( navedite koga vec hocete) uzjebu sve zivo levo i desno.
Ljudi pre svega zele da rade, zarade i trose pare. 99.99% mentalno zdrave populacije, barem. Samo se profesije menjaju, i to na sta se pare trose. Slobodna trzista su prilicno sposobna u obezbedjivanju sto vece kolicine toga. Liberalizam kao filozofska ideja vodilja ide odlicno uz Slobodna trzista i uz ulogu koju novac  igra u svemu tome( i uopsteno sredstva placanja, u isto vreme i nosioc vrednosti i informacija) , cak i zahteva isto. Za sve smarace koji ce da spomenu brutalne korporacije, da kazem odmah da apsolutno podrzavam ulogu drzave i institucija u korekciji onoga sto Slobodno trziste ne moze da pruzi, ili ne moze da pruzi dovoljno efikasno kako bi se odrzao mir u kuci ili ruiniranje prirode / krsenja ljudskih prava.
Marksizam jednostavno odbija da prihvati stvarnost zivota i kapitalizma i nastavlja da prica istu pricu iz 19. veka o nekoj revoluciji posle koje ce biti sve ok. E pa jebeno nece biti OK! Nijedna komunisticka revolucija nije uspela da donese ono sto je obecala, vec je donela bedu, siromastvo, tugu, patnje i krsenja osnovnih ljudskih prava levo i desno.

@Zeka Sta je Jugoslavija tacno uspela i cemu duguje taj "uspeh" , leba ti? Uspela je da u kratko razdoblje 80ih obezbedi neku vrstu lagodnog zivota ( ukoliko si bio ok sa tim da ne cinis misaone zlocine i nedajboze kazes nesto pogresno protiv Partije i siledzijskog aparata koji je odrzavao na vlasti) ? Narodima regiona je prodata magla, i oni su je popusili. I sad bi da nastave isto tako, samo sto to nije realno. Nije ni tada, ali su se okolnosti poklopile. I ne, Zapad nije unistio Jugoslaviju, ona je implodirala.

Liberalizam i demokratija i kapitalizam donose najmanju kolicinu patnje, a najvecu kolicinu srece onima koji zive unutar tih sistema u odnosu na sve ostale sisteme. Empirijski proverivo. Pogledajte indekse koji mere razne statuse unutar drustava, i videcete koje se zemlje najbolje rangiraju.

Не разумеш ти Зусе ништа евидентно. Па није поента револуције да буде добро после, него да буде револуција!


Него, сад збиља, враћамо се у доба мисаоног злочина на свим фронтовима (на Западу ту реконквисту воде млохави соушл џастис ратници, овде су то наша гамад на власти, веровласници и остали ублехаши и шипудени, до душе доста тврђи а опет суптилнији.) Ми смо још и океј како је у милогорју нпр

Оно што је проблематично су узроци распада. О томе шта је хтео запад - вероватно не рат, покушао је да га деескалира током његовог одвијања - али распад и/или хаос је дефинитивно свакоме у интересу у ситуацији када источни блок пуца и треба приграбити што више партнера за убудуће и створити низ малих држава којима ће бити јако тешко да се одлуче да се пришљамче уништеној русији. Јака држава на балкану је трајно неодржив концепт, свако ко је покушао није потрајао, и то је супер поднебље за тампон зону, односно неколико малих тампона, некад ка турцима сад ка русима. А ми смо сви уз то ванредно глупи, емпријски провериво. Погледајте Немачку која је дефинитивно изгубила оба велика рата, погле онда Србију која је оба наводно добила. Као олд спајс, погледајте свог мушкарца, па мене, па њега, па опет мене  scratch
азор ахаи
азор ахаи
Lord zaštitnik Juga
Lord zaštitnik Juga

Broj poruka : 2440
Raspoloženje : there is no order as pure as this storm
Reputacija : 428
Points : 2916
Datum upisa : 02.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 22 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od CRNIJASTREB Sre 30 Nov 2016, 19:44

Sve je to lijepo i bajno ali meni je društvo u kojem radim da bih trošio odbojno i jezivo i neodrživo na duge staže.
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 37
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 22 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od Zevs86 Sre 30 Nov 2016, 22:59

Oberin Martel ::
Pogledajte indekse koji mere razne statuse unutar drustava, i videcete koje se zemlje najbolje rangiraju.
Socijal-demokratske (iliti one koje na putu ka socijalizmu nisu suočene sa hladnim i toplim ratovima)?
Da. Socijal- demokratske liberalne kapitalisticke zemlje Very Happy

@azor Meh, da.
Sto se tice teze iz nastavka tvog posta, i to da. Rekao bih da je Srbiju igranka sa socijalizmom / komunizmom previse kostala da bi se na to nadovezala serija gluposti i pogresnih odluka kako na unutrasnjem planu tako i na spoljnom planu od Zlobe & Co. Naravno, niko nam nista nije prastao i placali smo ceh kad god i gde god stigli. I onda kao zapoceli tranziciju malodusno, gde smo se opet nasli usred prepucavanja i evo nas u na kraju 2016e kako se i dalje batrgamo izmedju drzavnih prioriteta, ljudske bahatosti, gramzivosti i gluposti. Ne mogu da ti opisem koliko sam srecan sto sam jedan korak blizi napustanju ove zemlje...

Evo dobrog stiva za sve jugonostalgicare. Citao sam vec jednu, slicnu ali detaljniju analizu u jednom od predmeta na faksu, pa nisam sokiran brojkama i pricom. Mada, kapiram da ce za neke ovo biti izbor izmedju plave i crvene pilule Wink
https://tkojejohngalt.wordpress.com/2015/11/27/debakl-jugoslavenskog-komunizma/

@Jastreb Pogresno postavljas pricu. Zivis i trosis. Znas, to moze zajedno Wink
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 22 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od Zevs86 Sre 30 Nov 2016, 23:13

Samo bih se jos jednom osvrnuo na ovaj tvoj deo komentara:

"Оно што је проблематично су узроци распада. О томе шта је хтео запад - вероватно не рат, покушао је да га деескалира током његовог одвијања - али распад и/или хаос је дефинитивно свакоме у интересу у ситуацији када источни блок пуца и треба приграбити што више партнера за убудуће и створити низ малих држава којима ће бити јако тешко да се одлуче да се пришљамче уништеној русији. Јака држава на балкану је трајно неодржив концепт, свако ко је покушао није потрајао, и то је супер поднебље за тампон зону, односно неколико малих тампона, некад ка турцима сад ка русима. А ми смо сви уз то ванредно глупи, емпријски провериво. Погледајте Немачку која је дефинитивно изгубила оба велика рата, погле онда Србију која је оба наводно добила. Као олд спајс, погледајте свог мушкарца, па мене, па њега, па опет мене "

Ako pogledamo sadasnju situaciju na Balkanu, Rusi ulazu strasno mnogo napora u svaki milimetar zemlje koji mogu da zadrze pod svojom zonom uticaja. Mi smo papani, koji to ne znamo da naplatimo dovoljno dobro. Kad vec igras na dve stolice, poenta je da ti budes taj koji profitira od toga. Mi u celoj prici, naravno, budemo ovce koje budu nasankane ( prica oko NIS- a i rudne rente, i sve ostale lose privatizacije kome god da su prodavane) . Jednostavno govna koja su na vlasti su do te mere govna da uspeju da sjebu sve cega se dotaknu... Sto je opet dobar deo nasledja iz SFRJ i 90ih posle toga i nesto sto Kostunica & Co nisu dali da se rascisti u potpunosti 2000te.

U toj celoj prici, jedini izlaz vidim da se konacno naklonimo jednoj od strana u potpunosti i nadamo se da ce biti dovoljno blagonakloni i koriste lubrikant u celoj prici Wink
Posto se ni najmanje ne nadam nekom cudu u vidu nove politicke elite ( jer kako stasavaju tako bivaju uceni od strane stare skole kako da budu djubrad smrdljiva korumpirana)  koja ce da u potpunosti raskrsti sa avetima proslosti i pokrene na pravi nacin celu pricu u pravom smeru, vidim Srbiju u lutanju jos nekih 5 - 10 godina kako se odbija od zidova kao lopta koja je u potpunosti ostavljena na milost i nemilost ekipi koja ima ozbilje anger management probleme i nasla je pristojan ventil u jednoj crveno plavo beloj lotpi Wink

Sto se mene tice, licno ne bih voleo da Srbija bude ruska prcija. Jer ne vidim nikakvu buducnost u nekom autoritarnom vodji koji ce biti Putinova kucka. Sa druge strane, ne svidja mi se ni to da budemo servilna kucka Brisela koja bez pogovora usvaja svaku jebenu zackoljicu koju smisle i da budemo poligon za testiranje njihovih zabludelih teorija. Voleo bih da vidim nekog sa cojones kako koristi Rusiju koja je ocajna u potrazi za svakim mogucim saveznikom i zaigra na tu kartu malo bolje i uradi nesto za ovu napacenu grudu...


Auf, ala sam izrantovao i olaksao dusu Very Happy
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 22 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od CRNIJASTREB Čet 01 Dec 2016, 11:30

More zevse ti bi bio mnogo kvaran političar što je sjajna osobina za političara..
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 37
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 22 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od Gost Čet 01 Dec 2016, 16:41

Na 2:34 sam skoro prosula kafu po tastaturi od smeha umiranje od smeha Upomoc, upiskicu se

avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 22 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 22 od 28 Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 28  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu