WORLD OF WESTEROS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 

 


Rechercher Napredna potraga

Similar topics
Zadnje teme
» Spam Tema....
od Nim Ned 14 Apr 2024, 04:08

» Sta trenutno slusate
od Zevs86 Sub 03 Feb 2024, 23:56

» Slike prirode nam majke
od Lala Pet 26 Maj 2023, 21:46

» Predstavite nam se....
od Assassin Pet 28 Apr 2023, 18:23

» Robert Džordan "Točak vremena"
od Uno Nomesta Pon 26 Sep 2022, 14:57

» Robin Hobb - Vidovnjaci
od Zevs86 Uto 29 Dec 2020, 15:25

» Stiven Erikson- Malaska knjiga palih
od Assassin Pon 13 Apr 2020, 10:31

» Igrice (Generalno)
od Lord M. Pet 03 Apr 2020, 12:33

» Sta sada citate?
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:58

» Winter Is Coming...to HBO
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:55

» Dela, po povoljnoj ceni.
od Vazarius Uto 10 Mar 2020, 08:25

» Srećna 2o2o!
od Assassin Uto 07 Jan 2020, 12:43

» Serije koje volite / trenutno pratite
od Assassin Uto 12 Nov 2019, 16:54

» Silmarilion
od Vazarius Čet 31 Okt 2019, 09:38

» Jezik Čitanja
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:23

» Novi filmovi i filmske novosti
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:19

» "Vukodav" - Marija Semjonova
od Zevs86 Pet 25 Jan 2019, 10:49

» Demon Cycle - Peter V. Brett [spoiler]
od Vazarius Uto 08 Jan 2019, 14:44

» Srećna 2o19!
od Areal Sre 02 Jan 2019, 20:56

» Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"
od Vazarius Pet 19 Okt 2018, 12:46

Pristupi

Zaboravio sam šifru

Ko je trenutno na forumu
Imamo 10 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 10 Gosta

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 84 dana Pet 20 Sep 2013, 17:16
Naj bolji poslanici
Зимоврел (15838)
Свецке Теме - Page 37 Vote_lcapСвецке Теме - Page 37 Voting_barСвецке Теме - Page 37 Vote_rcap 
Sparkling Comet (15528)
Свецке Теме - Page 37 Vote_lcapСвецке Теме - Page 37 Voting_barСвецке Теме - Page 37 Vote_rcap 
Assassin (13622)
Свецке Теме - Page 37 Vote_lcapСвецке Теме - Page 37 Voting_barСвецке Теме - Page 37 Vote_rcap 
Zevs86 (11916)
Свецке Теме - Page 37 Vote_lcapСвецке Теме - Page 37 Voting_barСвецке Теме - Page 37 Vote_rcap 
Zandrin (10789)
Свецке Теме - Page 37 Vote_lcapСвецке Теме - Page 37 Voting_barСвецке Теме - Page 37 Vote_rcap 
CRNIJASTREB (10420)
Свецке Теме - Page 37 Vote_lcapСвецке Теме - Page 37 Voting_barСвецке Теме - Page 37 Vote_rcap 
Princ Regar (9341)
Свецке Теме - Page 37 Vote_lcapСвецке Теме - Page 37 Voting_barСвецке Теме - Page 37 Vote_rcap 
LunarFang (9218)
Свецке Теме - Page 37 Vote_lcapСвецке Теме - Page 37 Voting_barСвецке Теме - Page 37 Vote_rcap 
Uno Nomesta (8868)
Свецке Теме - Page 37 Vote_lcapСвецке Теме - Page 37 Voting_barСвецке Теме - Page 37 Vote_rcap 
Nim (8274)
Свецке Теме - Page 37 Vote_lcapСвецке Теме - Page 37 Voting_barСвецке Теме - Page 37 Vote_rcap 

April 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Kalendar Kalendar


Свецке Теме

+14
Princ Regar
Witcher
Assassin
White Rabbit
Зимоврел
Lord M.
Zevs86
Nocnoi_Dozor
Zandrin
Dimeks
азор ахаи
CRNIJASTREB
KrleTuđin
Brat Crni
18 posters

Strana 37 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Свецке Теме - Page 37 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od Zevs86 Pet 19 Feb 2016, 01:40

@Krle LOL

Jebemti telefon i browser i forum... Već stoti put mi se desilo da se nešto izbaguje i samo mi nestane kilometarski post Sad

@Jastreb Sutra cu da dodam na temu GMO ako budem raspoložen za to. Mada ne vidim da išta što ja kažem dopire do tebe Свецке Теме - Page 37 3250678809
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 37 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od азор ахаи Pet 19 Feb 2016, 02:05

ja бих да ми то кољемо куме
азор ахаи
азор ахаи
Lord zaštitnik Juga
Lord zaštitnik Juga

Broj poruka : 2440
Raspoloženje : there is no order as pure as this storm
Reputacija : 428
Points : 2916
Datum upisa : 02.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 37 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od Brat Crni Pet 19 Feb 2016, 02:54

A ja sam nas uvek zamisljao kao Okrug. Mali narod koji se ne petlja u poslove velikih.

Brat Crni
Brat Crni

Broj poruka : 1631
Godina : 31
Raspoloženje : mehhh
Reputacija : 303
Points : 1936
Datum upisa : 12.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 37 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od Gost Pet 19 Feb 2016, 10:05

Okrug LOLOLOL
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 37 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od CRNIJASTREB Pet 19 Feb 2016, 10:51

Zevs86 ::@Jastreb Vidiš to sa penisom na čelu je... Very Happy
Drago mi je što znaš ko su ti Luditi sad samo treba da povežeš to kako su se oni ponašali sa tvojim razmišljanjem Wink
Aman, pitanje GMO ne zahteva visoke škole uopšte. Već da sam istražis i kritički sagledas bez predrasuda. Pogrešno sagledavas to pitanje, ponašaš se čudno. Razumem strah od nepoznatog, ali kad se informišes kako treba prilično je jednostavno. Govoriti ad hoc protiv GMO ne razumevajući o čemu tačno pričaš, je kao da se boris protiv... Pojma kao što je sport, jer ne može niko da ti predvidi dugoročne posledice sporta. Ili muzike, ili povrća, ili pasa, ili bakterija.
Znači pričaš uopšteno i bez suštinskog razumevanja kao neko ko je protiv. A ni me zna tačno protiv čega i zbog čega se bori. Mislim, kapiram da te je strah od samog koncepta, ali kao što rekoh već...
@azor Osnova tog razmišljanja je strah i nepoverenje. Strah od nepoznatog i nepoverenje prema Velikom Zlom Kapitalisti.
jesi ti to upravo imao najgluplje poređenje u istoriji? ajde edituj post.

vidiš zevse kod tebe je fazom što ti vjeruješ svemu što pročitaš. u studijama. koje su kao nezavisne a rade ih profesori i naučnici zaposleni u najvećim korporacijama svijeta. ili na fakultetima čiji su najveći donatori opet te korporacije.
po tebi su studije neoborive. još da nije tog slučaja Volksvagena, eh.

jer zevse profit je sve, u svijetu visoke ekonomije. to valjda znaš. reklame će ti i uranijum predstaviti kao sredstvo zabave, zadovoljstva i zdravog života
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 36
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 37 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od CRNIJASTREB Pet 19 Feb 2016, 11:02

Brat Crni ::A ja sam nas uvek zamisljao kao Okrug. Mali narod koji se ne petlja u poslove velikih.

a ja sam nas na Balkanu uvijek kao Oz. lav koji je čkapi, nadrkana vještica, strašilo, limeni čovjek, čarobnjak koji to nije, drogirana djevojčica, čudni građevinski projekti, mnogo majmuna koji lete okolo, osveta zbog mrtvih, poricanje zločina(zgaziš ženu kućom i praviš se lud)
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 36
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 37 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od White Rabbit Pet 19 Feb 2016, 12:46

Vučić je, realno, Limenko.
White Rabbit
White Rabbit

Broj poruka : 1383
Godina : 42
Raspoloženje : https://www.facebook.com/trsoje/
Reputacija : 185
Points : 1586
Datum upisa : 16.04.2013

https://www.facebook.com/trsoje/

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 37 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od Zevs86 Pet 19 Feb 2016, 14:52

CRNIJASTREB ::
Zevs86 ::@Jastreb Vidiš to sa penisom na čelu je... Very Happy
Drago mi je što znaš ko su ti Luditi sad samo treba da povežeš to kako su se oni ponašali sa tvojim razmišljanjem Wink
Aman, pitanje GMO ne zahteva visoke škole uopšte. Već da sam istražis i kritički sagledas bez predrasuda. Pogrešno sagledavas to pitanje, ponašaš se čudno. Razumem strah od nepoznatog, ali kad se informišes kako treba prilično je jednostavno. Govoriti ad hoc protiv GMO ne razumevajući o čemu tačno pričaš, je kao da se boris protiv... Pojma kao što je sport, jer ne može niko da ti predvidi dugoročne posledice sporta. Ili muzike, ili povrća, ili pasa, ili bakterija.
Znači pričaš uopšteno i bez suštinskog razumevanja kao neko ko je protiv. A ni me zna tačno protiv čega i zbog čega se bori. Mislim, kapiram da te je strah od samog koncepta, ali kao što rekoh već...
@azor Osnova tog razmišljanja je strah i nepoverenje. Strah od nepoznatog i nepoverenje prema Velikom Zlom Kapitalisti.
jesi ti to upravo imao najgluplje poređenje u istoriji? ajde edituj post.

vidiš zevse kod tebe je fazom što ti vjeruješ svemu što pročitaš. u studijama. koje su kao nezavisne a rade ih profesori i naučnici zaposleni u najvećim korporacijama svijeta. ili na fakultetima čiji su najveći donatori opet te korporacije.
po tebi su studije neoborive. još da nije tog slučaja Volksvagena, eh.

jer zevse profit je sve, u svijetu visoke ekonomije. to valjda znaš. reklame će ti i uranijum predstaviti kao sredstvo zabave, zadovoljstva i zdravog života
Cherry pickujes ono sto govorim...Ne, ne verujem SVEMU STO PROCITAM! Zato i trazim KREDIBILNE izvore iz kojih se informisem. Pa kad nadjem KREDIBILNE IZVORE, onda citam i donosim odluke na osnovu toga sto pise u njima. Zato sam i proveo bar stotinak sati citajuci i citajuci razne izvore. A ti kao i obicno, kad ne znas kud ces krenes sa teorijama zavere.
I da, analogija je dobra jer pricas protiv koncepta uopsteno a da ga ni ne razumes. Kao sto je azor rekao, jel zato sto ne razumes hemiju treba da se bojis svake hemikalije? Jel zato sto ne razumes kako auto funkcionise treba da se bojis auta? I itd i itd. Koliko si sati proveo uopste istrazujuci o GMO? Koliko si clanaka procitao? Ne deluje mi kao da si mrdnuo od par naslova.... Bez uvrede Wink


http://balkankomuna.com/naucne-oblasti/biologija/geneticki-modifikovani-organizmi-cega-se-treba-bojati-a-cega-ne/
Evo ti jedan odlican tekst na srpskom o GMO. Na engleskom ih imas koliko hoces, samo treba naci pravi izvor.

Sto se tice Srbije i zemlje iz Oza, ne znam. Nisam nikada razmisljao o tome na taj nacin Свецке Теме - Page 37 3250678809
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 37 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od Gost Pet 19 Feb 2016, 15:07

Joj bas sam juce jela taj zlatni pirinac.... Inace verujem da je najbolje jesti hranu koju sam mozes da napravis ali nemaju svi vremena i mogucnosti za to jbg.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 37 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od Zevs86 Pet 19 Feb 2016, 15:52

@Tresnja Da, bilo bi idealno Wink Medjutim, nije izvodljivo za bar 90% ljudi. Ako ne i vise. Ja bih najvise voleo kada bi mi neko od rodbine pravio to sve lepo i domace i jeftino, a ja samo da jedem Very Happy Nazalost nemam takvu opciju Свецке Теме - Page 37 3250678809
A sto se tice Zlatnog pirinca, on bi bukvalno spasavao zivote i zdravlje mnogih. Bukvalno!
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 37 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od Gost Pet 19 Feb 2016, 15:58

To opet ima i drugu stranu. Moja drugarica zivi na selu i moze se reci da jedu 99% domace, pa opet neke stvari moraju da prskaju ili ne bi bilo roda. Meso im je zato kvalitetno. Pa opet to nije nacin zivota koji ona zeli zato sto mora od jutra do mraka da radi. Nije kao zivot u gradu pa da skoknes na pice, u klub ili bioskop, neko mora da hrani zivotinje, ide u bastu i cisti. Tako da s jedne strane jedes do neke mere provereno i domace a s druge strane moras mnogo da zrtvujes vreme i snagu. Zimi se manje radi ali je takvo vreme da nemas gde da izadjes i prosetas vec si zatvoren unutra.

I ja bih volela da imam nekog proverenog pa da mi salje Very Happy  Eto grabuckam se od nje Laughing
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 37 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od CRNIJASTREB Pet 19 Feb 2016, 16:33

Zevs86 ::
CRNIJASTREB ::
Zevs86 ::@Jastreb Vidiš to sa penisom na čelu je... Very Happy
Drago mi je što znaš ko su ti Luditi sad samo treba da povežeš to kako su se oni ponašali sa tvojim razmišljanjem Wink
Aman, pitanje GMO ne zahteva visoke škole uopšte. Već da sam istražis i kritički sagledas bez predrasuda. Pogrešno sagledavas to pitanje, ponašaš se čudno. Razumem strah od nepoznatog, ali kad se informišes kako treba prilično je jednostavno. Govoriti ad hoc protiv GMO ne razumevajući o čemu tačno pričaš, je kao da se boris protiv... Pojma kao što je sport, jer ne može niko da ti predvidi dugoročne posledice sporta. Ili muzike, ili povrća, ili pasa, ili bakterija.
Znači pričaš uopšteno i bez suštinskog razumevanja kao neko ko je protiv. A ni me zna tačno protiv čega i zbog čega se bori. Mislim, kapiram da te je strah od samog koncepta, ali kao što rekoh već...
@azor Osnova tog razmišljanja je strah i nepoverenje. Strah od nepoznatog i nepoverenje prema Velikom Zlom Kapitalisti.
jesi ti to upravo imao najgluplje poređenje u istoriji? ajde edituj post.

vidiš zevse kod tebe je fazom što ti vjeruješ svemu što pročitaš. u studijama. koje su kao nezavisne a rade ih profesori i naučnici zaposleni u najvećim korporacijama svijeta. ili na fakultetima čiji su najveći donatori opet te korporacije.
po tebi su studije neoborive. još da nije tog slučaja Volksvagena, eh.

jer zevse profit je sve, u svijetu visoke ekonomije. to valjda znaš. reklame će ti i uranijum predstaviti kao sredstvo zabave, zadovoljstva i zdravog života
Cherry pickujes ono sto govorim...Ne, ne verujem SVEMU STO PROCITAM! Zato i trazim KREDIBILNE izvore iz kojih se informisem. Pa kad nadjem KREDIBILNE IZVORE, onda citam i donosim odluke na osnovu toga sto pise u njima. Zato sam i proveo bar stotinak sati citajuci i citajuci razne izvore. A ti kao i obicno, kad ne znas kud ces krenes sa teorijama zavere.
I da, analogija je dobra jer pricas protiv koncepta uopsteno a da ga ni ne razumes. Kao sto je azor rekao, jel zato sto ne razumes hemiju treba da se bojis svake hemikalije? Jel zato sto ne razumes kako auto funkcionise treba da se bojis auta? I itd i itd. Koliko si sati proveo uopste istrazujuci o GMO? Koliko si clanaka procitao? Ne deluje mi kao da si mrdnuo od par naslova.... Bez uvrede Wink


http://balkankomuna.com/naucne-oblasti/biologija/geneticki-modifikovani-organizmi-cega-se-treba-bojati-a-cega-ne/
Evo ti jedan odlican tekst na srpskom o GMO. Na engleskom ih imas koliko hoces, samo treba naci pravi izvor.

Sto se tice Srbije i zemlje iz Oza, ne znam. Nisam nikada razmisljao o tome na taj nacin Свецке Теме - Page 37 3250678809


citiram

" isto kao što smo mislili da su neonikotinoidi dobra ideja, mi mislimo da su genetski modifikovani organizmi dobri. Šta ako se ispostavi da GMO imaju slične neočekivane posledice na prirodu koja nas okružuje?"


" Više sudova širom sveta je odlučilo da patentna prava na GMO organizme daju korporacijama, tj. dali su im moć da zabrane čuvanje semena. Svake godine, novo seme se mora kupovati od korporacije koja ga je proizvela."

ovdje bih dodao i ovo. ako vjetar donese na moju njivu sjeme sa susjedne, sjeme koje je patentirano, moj organski usjev je kontaminiran, a ja ću biti tužen zbog korišćenja sjemena bez naknade.

još nešto meni se gmo ne sviđa, čisto sumnjam da uprava i vlasnici tih kompanija jedu svoje produkte. ovo sve ne znači da sam ja neko ko bi ljudima branio da jedu tu hranu, vjerovatno je u nečemu jedem i ja, ali imam sasvim razumno pravo da imam rezerve o istoj.

gledao sam kako uzgajaju piliće na privatnim farmama i sva ta priča mi je bila jako sumnjiva. djelovali su kao da nešto kriju. ne farmeri već kompanije sa kojima imaju ugovor
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 36
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 37 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od CRNIJASTREB Pet 19 Feb 2016, 16:38

White Rabbit ::Vučić je, realno, Limenko.
realno.
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 36
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 37 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od Brat Crni Pet 19 Feb 2016, 17:32

Brat Crni
Brat Crni

Broj poruka : 1631
Godina : 31
Raspoloženje : mehhh
Reputacija : 303
Points : 1936
Datum upisa : 12.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 37 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od KrleTuđin Pet 19 Feb 2016, 17:43

CRNIJASTREB ::
Brat Crni ::A ja sam nas uvek zamisljao kao Okrug. Mali narod koji se ne petlja u poslove velikih.

a ja sam nas na Balkanu uvijek kao Oz. lav koji je čkapi, nadrkana vještica, strašilo, limeni čovjek, čarobnjak koji to nije, drogirana djevojčica, čudni građevinski projekti, mnogo majmuna koji lete okolo, osveta zbog mrtvih, poricanje zločina(zgaziš ženu kućom i praviš se lud)

Okrug? Very Happy Mali narod koji se ne petlja u poslove velikih? Very Happy  Pa u busanju u grudi nema nam ravnih. Very Happy 
Od šlihtanja Stefana Nemanje Fridrihu Barbarosi da naprave vojni savez kako ga Vizantija u paktu sa Ugarskom ne bi pregazila - do današnjih klicanja Putinu i Klintonovoj raznoraznih bednih domaćih kvazi-političara - mi smo uvek nastojali da se petljamo u poslove velikih. Very Happy 
Zar ratovi sa Vizantijom, Ugarskom, Osmanlijama, Austro-Ugarskom, Nemačkom, NATO-om objašnjavaš kao statičnost našeg naroda? Very Happy 
Mi smo samo mali narod, nažalost. 

Opet, mi smo barem vikali za sebe da smo nebeski narod u srednjem veku. Uvrnuto i glupo, ali ajde, vreme nam je opravdanje.
Nacistički Nemci sa svojim Ubermenšom su to radili pre 80/70 godina. I verovatno stidljivo čuče u nekom ćošku vrebajući priliku da se ponovo iskažu.
Heh, Amerikanci danas u svojoj idiotskoj uobrazilji da su "Izuzetniji" od drugih svetskih naroda, u kojoj ne vide apsolutno ništa loše, i to čak rade javno i na sav glas je propagiraju, dok im istovremeno zemljom kulja najveća segregacija stanovništva u nekom delu sveta još od Aparthejda.

Ne, ipak nismo najgori. Very Happy Al mnogo volimo da se ku*čimo. Very Happy 
Mnogi koji su prinuđeni da se ujutru ovde probude imaju više utisak da su ustali u Mordoru. Very Happy 

Jastro, Hahahaha, zapanjujućih li sličnosti. Very Happy
KrleTuđin
KrleTuđin

Broj poruka : 3002
Raspoloženje : ...
Reputacija : 525
Points : 3527
Datum upisa : 20.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 37 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od азор ахаи Pet 19 Feb 2016, 18:37

Šta je najgore što može da se desi? Ako milijarde ljudi nije uplašio rak od cigareta, smoga, te ciroza, demencija, delirijum od alkohola, da ne govorim o heroinu itd. ne razumem šta očekuju da im se desi od GMOa toliko strašno da ulažu toliki otpor prema tome. Zašto nema konspirativnih grupa koje pričaju o trovanju i kontroli naroda putem lako dostupnog i legalnog alkohola?

ispostavlja se da je logika sledeća - 'mogu i HOĆU da se trujem sve dokle znam čime se tačno trujem. Ako već uživam u pljeskavici iz meka koja izgleda kao da je od pacova sklepana, ako mogu da tvrdim da uživam u udisanju dima od kojeg mi posle cela kuća smrdi, pa sigurno ću naći način da uživam i u lepim crvenim jabukama veličine dinje. Mom mozgu je nepojmivo da mi neko misli dobro odozgore, jer je navikao na kurtu i murtu odavno. Meni su tuđ profit i moja korist nespojivi, jer mi je svest na nivou kvazimarksistički raspoloženog kmeta pod permanentnim turskim zulumom. Dakle inatim se - samo ja ću uzimati zasluge za svoje trovanje, neće meni niko podvaliti.' I tako dalje. Balkanska posla. Zavist, nedostatak samopoštovanja, kompleksi, robovski moral, fatalizam i nepoverenje... I kurčenje što kaže tuđin.
азор ахаи
азор ахаи
Lord zaštitnik Juga
Lord zaštitnik Juga

Broj poruka : 2440
Raspoloženje : there is no order as pure as this storm
Reputacija : 428
Points : 2916
Datum upisa : 02.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 37 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od CRNIJASTREB Pet 19 Feb 2016, 19:26

sereš azore ko veliki. tačno znamo sve o štetnosti cigareta, ali one su luksuz.
znamo sve o štetnosti droga, i one luksuz, blago rečeno.

hrana dragi moj azore nije luksuz. hranu ne možemo da ne koristimo, ona je osnovna, primarna ljudska potreba. ništa od ovoga što si ti pobrojao nije.

problem tuđe koristi i mog dobra. vidiš nikome nije cilj da pobije svoje korisnike i oni to nikad ne bi uradili ako postoji velika i kratkoročna opasnost. ali da te truju polako, dugoročno, pa to je prihvatljiv rizik.
takođe sam sebe pobijaš, navodiš robovsko -kmetovsko-balkanski mozak jer nam je kao nespojiva tuđa korist I naše dobro, a prije toga spominješ cigarete. da li je njihova korist naše dobro? teško.

CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 36
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 37 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od азор ахаи Pet 19 Feb 2016, 19:35

Jastrebe - balkanski moral i potrebu za autodestrucijom sam predstavio kao relativno odvojene opojave a u ovom slučaju komplementarne. To su različiti aspekti jedne tipske ličnosti koja je sama po sebi mnogo u čemu kontradiktorna. Nije isključeno da sam loše objasnio, ali čini mi se da ni ti nisi baš lepo pročitao.

uostalom - ajde ovako - šta bi tebe recimo moglo da ubedi da je GMO dobra stvar? Je li postoji takav dokaz, je li moguć, kako bi izgledao?
азор ахаи
азор ахаи
Lord zaštitnik Juga
Lord zaštitnik Juga

Broj poruka : 2440
Raspoloženje : there is no order as pure as this storm
Reputacija : 428
Points : 2916
Datum upisa : 02.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 37 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od CRNIJASTREB Pet 19 Feb 2016, 19:40

naravno. da ga pravi država. toj hrani bih vjerovao. SAD, Njemačka, Britanija, i neke državne firme
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 36
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 37 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od Zevs86 Pet 19 Feb 2016, 20:49

Svejedno je ko pravi jbt. Drzava moze da kontrolise privatnika, moze i privatnik da nadzire privatnika a i drzavu. Vidimo da to funkcionise svugde po svetu covece, al si zapeo...
Ja bi pre poverovao privatniku kojeg barem mozes posteno da odrapis, a da ga kontrolisu drzavne institucije nego da drzava pravi i drzava nadzire. Mnogo tu prostora ima za ekipe kao sto su Cvarkov, Torbica i Boskic Wink
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 37 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od CRNIJASTREB Pet 19 Feb 2016, 21:16

ima kod nas. SAD je ipak ozbiljna država.
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 36
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 37 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od Zandrin Sub 20 Feb 2016, 13:22

Ja sam najvise verovala paradajzu iz dedine baste i kokama koje je moja baka gajila
al avaj..to je neko proslo vreme
sad jedemo sta nam serviraju i to je tako..ne svidjs mi se al jesti se mora
Zandrin
Zandrin
Zakleta sestra
Zakleta sestra

Broj poruka : 10789
Raspoloženje : op trt gevezen zajn
Reputacija : 857
Points : 11712
Datum upisa : 29.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 37 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od Zevs86 Sub 20 Feb 2016, 16:10

CRNIJASTREB ::ima kod nas. SAD je ipak ozbiljna država.
Ti ne razumeš da je jedan od glavnih razloga što je Amerika ozbiljna država upravo to što nemaju državne firme koje se bave proizvodnjom svega i svačega jbt. No to je drugi argument...
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 37 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od CRNIJASTREB Sub 20 Feb 2016, 16:20

ja razumijem da je minimalna država propala onog trenutka kada je morala državnim parama da spašava privatne firme
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 36
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 37 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od Princ Regar Ned 21 Feb 2016, 12:28

Малочас ме салетео неки старији човек код Цветкове пијаце, и дао ми флајер са веб адресом Јеховиних сведока, препоручио ми да се информишем. Захвалио сам се, узео флајер, испоштовао човека и кад сам замакао за улицу, бацио исти у канту за ђубре. Можда некад и погледам шта пише на том сајту, а можда и не.
У том тренутку сам се сетио Зевса, и помислио шта ли би Зевс урадио да је био на мом месту, или неки други форумаш сличног опредељења?
Princ Regar
Princ Regar

Broj poruka : 9341
Godina : 35
Raspoloženje : :)
Reputacija : 630
Points : 10066
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 37 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 37 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu