WORLD OF WESTEROS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 

 


Rechercher Napredna potraga

Similar topics
Zadnje teme
» Spam Tema....
od Nim Ned 14 Apr 2024, 04:08

» Sta trenutno slusate
od Zevs86 Sub 03 Feb 2024, 23:56

» Slike prirode nam majke
od Lala Pet 26 Maj 2023, 21:46

» Predstavite nam se....
od Assassin Pet 28 Apr 2023, 18:23

» Robert Džordan "Točak vremena"
od Uno Nomesta Pon 26 Sep 2022, 14:57

» Robin Hobb - Vidovnjaci
od Zevs86 Uto 29 Dec 2020, 15:25

» Stiven Erikson- Malaska knjiga palih
od Assassin Pon 13 Apr 2020, 10:31

» Igrice (Generalno)
od Lord M. Pet 03 Apr 2020, 12:33

» Sta sada citate?
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:58

» Winter Is Coming...to HBO
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:55

» Dela, po povoljnoj ceni.
od Vazarius Uto 10 Mar 2020, 08:25

» Srećna 2o2o!
od Assassin Uto 07 Jan 2020, 12:43

» Serije koje volite / trenutno pratite
od Assassin Uto 12 Nov 2019, 16:54

» Silmarilion
od Vazarius Čet 31 Okt 2019, 09:38

» Jezik Čitanja
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:23

» Novi filmovi i filmske novosti
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:19

» "Vukodav" - Marija Semjonova
od Zevs86 Pet 25 Jan 2019, 10:49

» Demon Cycle - Peter V. Brett [spoiler]
od Vazarius Uto 08 Jan 2019, 14:44

» Srećna 2o19!
od Areal Sre 02 Jan 2019, 20:56

» Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"
od Vazarius Pet 19 Okt 2018, 12:46

Pristupi

Zaboravio sam šifru

Ko je trenutno na forumu
Imamo 1 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 1 Gost :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 84 dana Pet 20 Sep 2013, 17:16
Naj bolji poslanici
Зимоврел (15838)
Свецке Теме - Page 13 Vote_lcapСвецке Теме - Page 13 Voting_barСвецке Теме - Page 13 Vote_rcap 
Sparkling Comet (15528)
Свецке Теме - Page 13 Vote_lcapСвецке Теме - Page 13 Voting_barСвецке Теме - Page 13 Vote_rcap 
Assassin (13622)
Свецке Теме - Page 13 Vote_lcapСвецке Теме - Page 13 Voting_barСвецке Теме - Page 13 Vote_rcap 
Zevs86 (11916)
Свецке Теме - Page 13 Vote_lcapСвецке Теме - Page 13 Voting_barСвецке Теме - Page 13 Vote_rcap 
Zandrin (10789)
Свецке Теме - Page 13 Vote_lcapСвецке Теме - Page 13 Voting_barСвецке Теме - Page 13 Vote_rcap 
CRNIJASTREB (10420)
Свецке Теме - Page 13 Vote_lcapСвецке Теме - Page 13 Voting_barСвецке Теме - Page 13 Vote_rcap 
Princ Regar (9341)
Свецке Теме - Page 13 Vote_lcapСвецке Теме - Page 13 Voting_barСвецке Теме - Page 13 Vote_rcap 
LunarFang (9218)
Свецке Теме - Page 13 Vote_lcapСвецке Теме - Page 13 Voting_barСвецке Теме - Page 13 Vote_rcap 
Uno Nomesta (8868)
Свецке Теме - Page 13 Vote_lcapСвецке Теме - Page 13 Voting_barСвецке Теме - Page 13 Vote_rcap 
Nim (8274)
Свецке Теме - Page 13 Vote_lcapСвецке Теме - Page 13 Voting_barСвецке Теме - Page 13 Vote_rcap 

Maj 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Kalendar Kalendar


Свецке Теме

+18
Brat Crni
KrleTuđin
Vazarius
Assassin
Areal
Зимоврел
Blacko
Nocnoi_Dozor
Uno Nomesta
Oberin Martel
Zandrin
CRNIJASTREB
White Rabbit
Lord M.
Hokins
азор ахаи
Zevs86
Princ Regar
22 posters

Strana 13 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Sledeći

Ići dole

Свецке Теме - Page 13 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od Zevs86 Pet 10 Jul 2015, 17:40

@Princ Regar Nisam je nista ocenjivao, vec si ti sam rekao da sam pobedio Wink I ti si taj koji je rekao da zabelezim, ja sam cisto hteo da ispadnem drug i da poslusam Very Happy
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 13 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od Princ Regar Pet 10 Jul 2015, 17:50

Хтео си да заплачеш, било ми те жао.
Princ Regar
Princ Regar

Broj poruka : 9341
Godina : 35
Raspoloženje : :)
Reputacija : 630
Points : 10066
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 13 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od Zevs86 Pet 10 Jul 2015, 19:50

@Princ Regar LOL, ne Very Happy
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 13 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od Uno Nomesta Sub 11 Jul 2015, 02:10

Ajde da uvedemo novi pojam tj. našu verziju već postojećeg.

Kvisling=Zevsling

Very Happy
Свецке Теме - Page 13 3250678809
Uno Nomesta
Uno Nomesta
Zapovednik Istočne Morobdije
Zapovednik Istočne Morobdije

Broj poruka : 8868
Godina : 28
Raspoloženje : lepo
Reputacija : 259
Points : 9201
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 13 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od Zevs86 Pon 13 Jul 2015, 14:51

@Princ Regar Razumem sta govoris. Kao sto sam rekao, meni licno sam termin ne predstavlja veliku ulogu, mada se slazem sa odlukom suda u Hagu da ga tako klasifikuje. Mnogo vise me u celoj prici iritira negiranje zlocina, mada niko od vas nije negirao sam zlocin, vec samo vodite polemiku oko termina.
I da se vratim na desavanje oko Vucica, organski ne mogu da ga podnesem, ali ovo sto mu se desilo je nedopustivo i za svaku osudu. I slazem se kada kazes da je ovo napad na drzavu. On je premijer Srbije koji je dosao u zvanicnu posetu.

To sto inace postoji tolika zadrska oko proglasavanja neceg genocidom( kod brojnih istoricara i pravnika) je po meni cista politicka igranka. Kako drugacije nazvati ono sto se desilo u Ruandi, ono sto su Kmeri uradili, ili ono sto se sa Jermenima u Turskoj desavalo, ili ono sto su Japanci radili u Koreji i Kini( ukoliko vec ne nazivamo ovo u Bosni genocidom) , ili Nemci Jevrejima?

" И онда тако неки Србин који је цео свој живот одрастао на Холивуду и Западној култури... " . Eh, moj Regi. Ne mozes bez takvih bezobrazluka, pa to ti je... Ne znam sta da ti kazem, ali stvarno... Ne znam da li je to nedostatak kulture, ili jednostavno tvoja urodjena arogantnost kojom odises i koja izbija iz tebe svaki put cim ti se neko suprotstavi. Vec x puta sam presao preko ovakvih stvari, ali vise necu. Sto se mene tice, ja i ti smo zavrsili. Nemoj da mi se obracas, niti komentarises nijedan moj post, niti cu ja tvoj.
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 13 Empty Opomena.

Počalji od Assassin Pon 13 Jul 2015, 17:06

Prosto rečeno, trebalo bi da vas je sramota. A pod "vas" mislim na Una i WhiteR-a. Nisam zalazio u ovu temu, a nisam ni preterano aktivan na forumu već neko vreme, pa nisam ni obraćao pažnju na ovu temu. Svake rasprave političkog tipa, pogotovo koje se tiču predhodnih ratova bivše Jugoslavije su strogo zabranjene na ovom forumu.
A to što se Uno sprda zbog stradalih ljudi, a White R vređa sve Srbe, za svaku je osudu.
Ti se Uno i dalje ponašas kao da imas 12 godina. Da, nije bilo u ratu sve crno i belo, da, bilo je nepravde na obe strane, ali ovde nije ni mesto ni vreme da se o tome raspravlja. Niti se treba ponašati tako kako se ti ponašas i ophodis prema stradalima. Ovo je forum na kom smo svi u neku ruku prijatelji i gde dolazimo da uživamo i da se opustimo, ma ko smo i iz koje zemlje kuckamo. Što me dovodi do druge stvari, a to je veoma uvredljiv post White R-a. Nadam se da shvataš da svojom izjavom da smo svi mi Srbi fašisti i genocidni narod kome je to u krvi, obuhvataš 90% članova ovog foruma. Ne znam da li si prisustvovao nekoj teskoj situaciji tokom rata, niti da li si možda izgubio nekoga, ako jesi iskreno mi je žao. Ali ono što znam jeste da si ovde već par godina sa nama, da smo te od početka lepo prihvatili, kuckali sei družili sa tobom i nikada imali nekih rasprava ili loših reči. I ono što još znam to je da nisam fašista niti da podržavam genocid, niti ja , niti moj otac, niti moja majka, niti moj brat, niti iko koga poznajem u mojoj okollini, a ubeđen sam da to nisu ni članovi ovoga foruma.

Ovo vam je upozorenje da se manite takvih rasprava.
Regare, Zevse i vi spustite loptu.

Brišem gluposti koje ste pisali.
Assassin
Assassin
Lord Zapovednik Noćne Straže
Lord Zapovednik Noćne Straže

Broj poruka : 13622
Godina : 32
Raspoloženje : Arise!
Reputacija : 937
Points : 14683
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 13 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od Uno Nomesta Pon 13 Jul 2015, 20:48

Asasineee, nije fer što si samo moje postove obrisao! Sad
Za srce si me ujeo...

Ja se nisam sprdao sa žrtvama (ako možeš vrati postove da ih vidimo pa mi reci gde sam se sprdao) već sam iznosio svoje mišljenje i svoj pogled na celu situaciju. To što ti se nije svidelo moje mišljenje, to je već tvoja a ne moja stvar.
Uno Nomesta
Uno Nomesta
Zapovednik Istočne Morobdije
Zapovednik Istočne Morobdije

Broj poruka : 8868
Godina : 28
Raspoloženje : lepo
Reputacija : 259
Points : 9201
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 13 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od White Rabbit Pon 13 Jul 2015, 22:04

Assassin :: veoma uvredljiv post White R-a. Nadam se da shvataš da svojom izjavom da smo svi mi Srbi fašisti i genocidni narod kome je to u krvi, obuhvataš 90% članova ovog foruma. 
Druže, čeka, stani, polako...
https://www.linkedin.com/pulse/20130722211438-2484700-top-12-signs-you-re-dealing-with-trolls
Pročitaj prvo sveto pravilo, jebemgaja.

A što se tiče teme - rata na ex ju prostorima, nismo bili van teme jer je bilo priče o Srebrenici, tj, aktuelnoj temi.

Uzgred, budirečeno, ja se predstavih na početku, a i opet ću, Ognjen Stepanović, porijeklom iz Kusatka, tj srca Šumadije Very Happy
White Rabbit
White Rabbit

Broj poruka : 1383
Godina : 42
Raspoloženje : https://www.facebook.com/trsoje/
Reputacija : 185
Points : 1586
Datum upisa : 16.04.2013

https://www.facebook.com/trsoje/

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 13 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od Assassin Pon 13 Jul 2015, 23:51

Brate mili ne znam da li si trolovao ili ne, ali poruka u oba slučaja nije bila na mestu. A po broju negativnih poena vidim da nisam bio jedini koji je tako mislio. Jesam sumnjao da trolujes, ali tvoji kasniji stavovi svakako su zastupali ozbiljnost pri takvoj izjavi, da su Srbi genocidni.
Ne znam odakle si, video sam samo da ti je svaka ip adresa iz Bosne. A u tom postu nisi stavio: "Svi MI Srbi" , već : "Svi VI Srbi". U bilo kom slučaju takve poruke iliti rasprave ovde nisu dozvoljene, ma šta neko napisao da tema obuhvata. Rasprave ko je koga klao, ubijao, silovao u predhodnom ratu, da li su to teški ratni zločini ili genocid ovde nemaju šta da traže. Ne želim da me pogrešno shvatite, ali odreagovao sam onako kako bi svaki admin odreagovao iz najbolje namere.

Uno jesi prvi okačio sliku žena iz Srebrnice ,koje gledaju listu stradalih, sa komentarom na njoj koji je čista sprdnja.
Assassin
Assassin
Lord Zapovednik Noćne Straže
Lord Zapovednik Noćne Straže

Broj poruka : 13622
Godina : 32
Raspoloženje : Arise!
Reputacija : 937
Points : 14683
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 13 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od White Rabbit Uto 14 Jul 2015, 00:05

Ja sam stavio onakav komentar karikirajući i rječnik i stil i argumente ljudi iz Federacije (nadam se da je ovo dovoljno politički korektno). Ja nisam izvršio genocid, niti je to uradio moj otac, a ni moje komšije. Genocid je izvršen od strane pedesetorice ljudi koji su dobili komandu od strane nekoga iz "vrha", a taj je dobio direktivu od strane Bila Klintona. Eto. Nabrojao sam sve odgovorne. Niko van gorepomenutih nije odgovoran. Tema je takva kakva je i ako vlasniku foruma ne odgovara neka je ukloni. P.S. Nisam spomenuo odgovornost Alije Izetbegovića u genocidu. P.S. P.S. genocid se desio i u okolnim selima oko Srebrenice, i u Hrvatskoj, ali se o tome ne priča jer tu Srbi nisu loši momci.
White Rabbit
White Rabbit

Broj poruka : 1383
Godina : 42
Raspoloženje : https://www.facebook.com/trsoje/
Reputacija : 185
Points : 1586
Datum upisa : 16.04.2013

https://www.facebook.com/trsoje/

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 13 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od Vazarius Uto 14 Jul 2015, 11:40

Govor mrznje prsti na sve strane od strane dragih forumasa vidim Свецке Теме - Page 13 3250678809
Vazarius
Vazarius
Gospodar Brzorečja
Gospodar Brzorečja

Broj poruka : 3077
Raspoloženje : koracanje
Reputacija : 237
Points : 3432
Datum upisa : 27.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 13 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od CRNIJASTREB Uto 14 Jul 2015, 12:44

White Rabbit ::Ja sam stavio onakav komentar karikirajući i rječnik i stil i argumente ljudi iz Federacije (nadam se da je ovo dovoljno politički korektno). Ja nisam izvršio genocid, niti je to uradio moj otac, a ni moje komšije. Genocid je izvršen od strane pedesetorice ljudi koji su dobili komandu od strane nekoga iz "vrha", a taj je dobio direktivu od strane Bila Klintona. Eto. Nabrojao sam sve odgovorne. Niko van gorepomenutih nije odgovoran. Tema je takva kakva je i ako vlasniku foruma ne odgovara neka je ukloni. P.S. Nisam spomenuo odgovornost Alije Izetbegovića u genocidu. P.S. P.S. genocid se desio i u okolnim selima oko Srebrenice, i u Hrvatskoj, ali se o tome ne priča jer tu Srbi nisu loši momci.
ne znaju oni to moj ti... ne slušaju oni svaki dan da je RS genocodna tvorevina, nemaju pojma da profesori genetike na Univerzitetu u Sarajevu drže predavanja kako Bošnjaci imaju gen za naivnost a srbi za činjenje genocida, nemaju pojma kako se umanjuju srpske žrtve u II svjetskom ratu, a ne priznaju uopšte u zadnjem, kako pojedini istoričari ne priznaju holokaust i onako stručno izjavljuju da bi od tolikog broja spaljenih jevreja ostala velika gomila pepela kao malo brdo a toga nema pa jelte nema ni holokausta
srebrenicu nikad neću poreći jer ja znam kako je kada izgubiš nekoga
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 37
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 13 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od White Rabbit Uto 14 Jul 2015, 13:42

CRNIJASTREB ::

srebrenicu nikad neću poreći jer ja znam kako je kada izgubiš nekoga
Kratko i jasno.

Samo da dodam da ja nisam zaslužan za ordenje moga pradede ili za uspjehe kralja Petra, ali nisam ni odgovoran za zločine škorpiona.
White Rabbit
White Rabbit

Broj poruka : 1383
Godina : 42
Raspoloženje : https://www.facebook.com/trsoje/
Reputacija : 185
Points : 1586
Datum upisa : 16.04.2013

https://www.facebook.com/trsoje/

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 13 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od азор ахаи Uto 14 Jul 2015, 19:42

Treba držati diskusiju na civilizovanom nivou. Političke diskusije nisu lak posao za admine, tako da ne moramo biti jedan od onih idiotskih foruma gde admini moraju zabranjivati sve prepiske na tu temu jer se pojedinci ne umeju izražavati korektno. Ne pozivam ovim putem na neko foliranje, kao što nisam pozivao ni u prvom postu na ovoj temi, već na neku osnovnu ljudskost u komentarisanju loših zbivanja oko nas, poput ubistava i sličnog.

Uno opšte je mesto da najgori ekstremisti svih vrsta prvi staju u odbranu ideje o pravu na slobodan govor kada god se nađu u prilici da promuvaju svoje bolesne stavove u širu javnost.

Što se same teme tiče... Prvo, meni ne može niko da imputira osećaj krivice za tuđa dela, naročito ne ako će sve to ukrasiti nekim posebnim nazivom. Drugo, još bitnije, smatrati Srebrenicu genocidom, genocidnim aktom ili kako god najviše štete se nanosi žrtvama, to jest njihovim porodicama.

Dakle, sam termin je pod jedan instrumentalizovan od strane međunarodnog prava maksimalno, koje je samo po sebi vrlo neozbiljna i krnja politička inštitucija.

Ako se porede sa jedne strane sumarne egzekucije više od 2000 vojnih zarobljenika + još oko 5000 žrtava, što civilnih što vojnih, dakle vojno sposobnih muškaraca u oba slučaja, nastalih tokom proboja obruča oko Srebrenice i u sačekušama oko naselja, uzme se u obzir da je dobar deo populacije pošteđen zbog pola i godina, a sa druge strane jedan Holokaust, koji je bio državni projekat zasnovan na idejama suprematije i lebensrauma, gde su žrtve kasapljene i ubijane sistematski na više mesta - logora bez obzira na pol i godine - onda je termin "genocid" obesmišljen do apsurda.

Relativizovan je i gubi svoje okvire, moralnu težinu, te se može primenjivati od slučaja do slučaja kao političko - diplomatsko oruđe kondemnacije, prema potrebama međunarodne zajednice.

To je šamar i za jevreje, i bošnjake, i tutse, i jermene, i nas uostalom, a ponajviše žrtve. Samo što se mnogi ne bune, ili ne shvataju o čemu je reč.
A jednako je užasna stvar kao i poricanje da se zločin izvršio. Al' ljudi su glupi, pa kliču Klintonu kad dođe u posetu mestu zločina kojem je i sam prvi vinovnik, uz Aliju, Nasera, Ratka, Radovana... Ali to je već istorija...
азор ахаи
азор ахаи
Lord zaštitnik Juga
Lord zaštitnik Juga

Broj poruka : 2440
Raspoloženje : there is no order as pure as this storm
Reputacija : 428
Points : 2916
Datum upisa : 02.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 13 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od White Rabbit Uto 14 Jul 2015, 20:04

Ja kad sam tražio pravnu definiciju genocida nisam nigdje našao da genocid vrši isključivo vlada ili vojni vrh, a sve i da piše, to nema nikakve sa narodom. To čak nema nikakve veze ni sa glasačima koji su izabrali tu vladu.
White Rabbit
White Rabbit

Broj poruka : 1383
Godina : 42
Raspoloženje : https://www.facebook.com/trsoje/
Reputacija : 185
Points : 1586
Datum upisa : 16.04.2013

https://www.facebook.com/trsoje/

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 13 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od азор ахаи Čet 24 Sep 2015, 09:00

Киза Орао затворио путе, немремо даље ићи преко воде до слободе. Оћел бит рата?

Плимни талас ислама шири се Европом, а осека открива фашистички талог на дну. Дошло је време историјске компензације за крсташке ратове? 

На Евробаскету, шпански судија одлучује другог финалисту против... хм, Шпаније. Помажу му комша Летонац и увек неугодан Турчин. Завера?

Бајага нема пркно?
азор ахаи
азор ахаи
Lord zaštitnik Juga
Lord zaštitnik Juga

Broj poruka : 2440
Raspoloženje : there is no order as pure as this storm
Reputacija : 428
Points : 2916
Datum upisa : 02.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 13 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od Assassin Čet 24 Sep 2015, 09:45

Assassin
Assassin
Lord Zapovednik Noćne Straže
Lord Zapovednik Noćne Straže

Broj poruka : 13622
Godina : 32
Raspoloženje : Arise!
Reputacija : 937
Points : 14683
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 13 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od CRNIJASTREB Čet 24 Sep 2015, 16:02

азор ахаи ::Киза Орао затворио путе, немремо даље ићи преко воде до слободе. Оћел бит рата?

Плимни талас ислама шири се Европом, а осека открива фашистички талог на дну. Дошло је време историјске компензације за крсташке ратове? 

На Евробаскету, шпански судија одлучује другог финалисту против... хм, Шпаније. Помажу му комша Летонац и увек неугодан Турчин. Завера?

Бајага нема пркно?
svaka ti je radova
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 37
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 13 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od Zandrin Čet 24 Sep 2015, 18:33

азор ахаи ::Киза Орао затворио путе, немремо даље ићи преко воде до слободе. Оћел бит рата?

Плимни талас ислама шири се Европом, а осека открива фашистички талог на дну. Дошло је време историјске компензације за крсташке ратове? 

На Евробаскету, шпански судија одлучује другог финалисту против... хм, Шпаније. Помажу му комша Летонац и увек неугодан Турчин. Завера?

Бајага нема пркно?
Winter is coming...
Zandrin
Zandrin
Zakleta sestra
Zakleta sestra

Broj poruka : 10789
Raspoloženje : op trt gevezen zajn
Reputacija : 857
Points : 11712
Datum upisa : 29.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 13 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od Princ Regar Čet 24 Sep 2015, 19:12

Азоре Апостоловски,

Све имигранте треба у Немачку и остале земље које нису учествовале у ратовима по Блиском истоку, да би научили да савијање кичме пред Америком има своју цену, па ће се можда следећи пут дозвати памети.
"Фарму" и хрватску србофобију не треба коментарисати.
Princ Regar
Princ Regar

Broj poruka : 9341
Godina : 35
Raspoloženje : :)
Reputacija : 630
Points : 10066
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 13 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od Gost Pon 12 Okt 2015, 13:08

avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 13 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od Lord M. Pon 12 Okt 2015, 13:46

Juče sam naletio na zanimljivu temu na drugom forumu, tako da ću samo prekopirati početni post
"I'm clearly against TTIP. Just want to know about this european fellows, if you didn't know it.

What is TTIP?

The Transatlantic Trade and Investment Partnership is a series of trade negotiations being carried out mostly in secret between the EU and US. As a bi-lateral trade agreement, TTIP is about reducing the regulatory barriers to trade for big business, things like food safety law, environmental legislation, banking regulations and the sovereign powers of individual nations.Since before TTIP negotiations began last February, the process has been secretive and undemocratic. This secrecy is on-going, with nearly all information on negotiations coming from leaked documents and Freedom of Information requests. But worryingly, the covert nature of the talks may well be the least of our problems.

What's wrong with TTIP?

1.

Public services are in the firing line. One of the main aims of TTIP is to open up Europe’s public health, education and water services to US companies. This could essentially mean the privatisation of public services. The European Commission has claimed that public services will be kept out of TTIP.

2. Food and environmental safety

TTIP’s ‘regulatory convergence’ agenda will seek to bring EU standards on food safety and the environment closer to those of the US. But US regulations are much less strict, with 70 per cent of all processed foods sold in US supermarkets now containing genetically modified ingredients. By contrast, the EU allows virtually no GM foods. The US also has far laxer restrictions on the use of pesticides. It also uses growth hormones in its beef which are restricted in Europe due to links to cancer. US farmers have tried to have these restrictions lifted repeatedly in the past through the World Trade Organisation and it is likely that they will use TTIP to do so again.

The same goes for the environment, where the EU’s REACH regulations are far tougher on potentially toxic substances. In Europe a company has to prove a substance is safe before it can be used; in the US the opposite is true: any substance can be used until it is proven unsafe. As an example, the EU currently bans 1,200 substances from use in cosmetics; the US just 12.

3 Banking regulations

TTIP cuts both ways. The UK, under the influence of the all-powerful City of London, is thought to be seeking a loosening of US banking regulations. America’s financial rules are tougher than ours. They were put into place after the financial crisis to directly curb the powers of bankers and avoid a similar crisis happening again. TTIP, it is feared, will remove those restrictions, effectively handing all those powers back to the bankers

4 Privacy

Remember ACTA (the Anti-Counterfeiting Trade Agreement)? It was thrown out by a massive majority in the European Parliament in 2012 after a huge public backlash against what was rightly seen as an attack on individual privacy where internet service providers would be required to monitor people’s online activity. Well, it’s feared that TTIP could be bringing back ACTA’s central elements, proving that if the democratic approach doesn’t work, there’s always the back door. An easing of data privacy laws and a restriction of public access to pharmaceutical companies’ clinical trials are also thought to be on the cards.

5 Jobs

The EU has admitted that TTIP will probably cause unemployment as jobs switch to the US, where labour standards and trade union rights are lower. It has even advised EU members to draw on European support funds to compensate for the expected unemployment.

Examples from other similar bi-lateral trade agreements around the world support the case for job losses. The North American Free Trade Agreement (NAFTA) between the US, Canada and Mexico caused the loss of one million US jobs over 12 years, instead of the hundreds of thousands of extra that were promised.

6 Democracy

TTIP’s biggest threat to society is its inherent assault on democracy. One of the main aims of TTIP is the introduction of Investor-State Dispute Settlements (ISDS), which allow companies to sue governments if those governments’ policies cause a loss of profits. In effect it means unelected transnational corporations can dictate the policies of democratically elected governments.

ISDSs are already in place in other bi-lateral trade agreements around the world and have led to such injustices as in Germany where Swedish energy company Vattenfall is suing the German government for billions of dollars over its decision to phase out nuclear power plants in the wake of the Fukushima disaster in Japan. Here we see a public health policy put into place by a democratically elected government being threatened by an energy giant because of a potential loss of profit. Nothing could be more cynically anti-democratic.

There are around 500 similar cases of businesses versus nations going on around the world at the moment and they are all taking place before ‘arbitration tribunals’ made up of corporate lawyers appointed on an ad hoc basis, which according to War on Want’s John Hilary, are “little more than kangaroo courts” with “a vested interest in ruling in favour of business.”

So I don’t know about you, but I’m scared. I would vote against TTIP, except… hang on a minute… I can’t. Like you, I have no say whatsoever in whether TTIP goes through or not. All I can do is tell as many people about it as possible, as I hope, will you. We may be forced to accept an attack on democracy but we can at least fight against the conspiracy of silence.
Yesterday 250 000 people in Berlin demonstrated against TTIP

Свецке Теме - Page 13 12063860_1035504479814882_5878446869509447246_n



"
Lord M.
Lord M.
Zapovednik Belih plaštova
Zapovednik Belih plaštova

Broj poruka : 4090
Godina : 34
Raspoloženje : idealno
Reputacija : 276
Points : 4416
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 13 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od Zevs86 Pon 12 Okt 2015, 14:50


"Ukratno, nastavak stare nacionalnističke, ksenofobne i mrzilačke politike, kozmetički promenjenim sredstvima. Površnost ove „promene“ u govoru je vrlo lepa paralela sa putem koji je prešao sadašnji državni vrh u Srbiji. Nevešto, na silu umiveno i za evropski vašar doterano lice, ispod čije fasade i dalje radi stari radikalski mozak."
Da Very Happy Cista 10ka!
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 13 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od Zevs86 Pon 12 Okt 2015, 14:53

@Lord M Nisam upoznat sa samim sporazumom dovoljno da bih bilo sta prokomentarisao, javljam se kada izguglam malo vise o tome Wink Ne volim da budem informisan o takvim stvarima iz samo jednog izvora.
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 13 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od Lord M. Pon 12 Okt 2015, 15:47

Zevs86 ::

"Ukratno, nastavak stare nacionalnističke, ksenofobne i mrzilačke politike, kozmetički promenjenim sredstvima. Površnost ove „promene“ u govoru je vrlo lepa paralela sa putem koji je prešao sadašnji državni vrh u Srbiji. Nevešto, na silu umiveno i za evropski vašar doterano lice, ispod čije fasade i dalje radi stari radikalski mozak."
Da Very Happy Cista 10ka!
Ne kapiram sta je poenta teksta?
lov na vjestice(internet komentatore) ili to sto su mladi glumci iskoristili svoje pravo da odbiju ulogu?
Lord M.
Lord M.
Zapovednik Belih plaštova
Zapovednik Belih plaštova

Broj poruka : 4090
Godina : 34
Raspoloženje : idealno
Reputacija : 276
Points : 4416
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 13 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 13 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu