WORLD OF WESTEROS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 

 


Rechercher Napredna potraga

Zadnje teme
» Spam Tema....
od Nim Ned 14 Apr 2024, 04:08

» Sta trenutno slusate
od Zevs86 Sub 03 Feb 2024, 23:56

» Slike prirode nam majke
od Lala Pet 26 Maj 2023, 21:46

» Predstavite nam se....
od Assassin Pet 28 Apr 2023, 18:23

» Robert Džordan "Točak vremena"
od Uno Nomesta Pon 26 Sep 2022, 14:57

» Robin Hobb - Vidovnjaci
od Zevs86 Uto 29 Dec 2020, 15:25

» Stiven Erikson- Malaska knjiga palih
od Assassin Pon 13 Apr 2020, 10:31

» Igrice (Generalno)
od Lord M. Pet 03 Apr 2020, 12:33

» Sta sada citate?
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:58

» Winter Is Coming...to HBO
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:55

» Dela, po povoljnoj ceni.
od Vazarius Uto 10 Mar 2020, 08:25

» Srećna 2o2o!
od Assassin Uto 07 Jan 2020, 12:43

» Serije koje volite / trenutno pratite
od Assassin Uto 12 Nov 2019, 16:54

» Silmarilion
od Vazarius Čet 31 Okt 2019, 09:38

» Jezik Čitanja
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:23

» Novi filmovi i filmske novosti
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:19

» "Vukodav" - Marija Semjonova
od Zevs86 Pet 25 Jan 2019, 10:49

» Demon Cycle - Peter V. Brett [spoiler]
od Vazarius Uto 08 Jan 2019, 14:44

» Srećna 2o19!
od Areal Sre 02 Jan 2019, 20:56

» Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"
od Vazarius Pet 19 Okt 2018, 12:46

Pristupi

Zaboravio sam šifru

Ko je trenutno na forumu
Imamo 6 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 6 Gosta

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 84 dana Pet 20 Sep 2013, 17:16
Naj bolji poslanici
Зимоврел (15838)
Slavomir Nastasijević Vote_lcapSlavomir Nastasijević Voting_barSlavomir Nastasijević Vote_rcap 
Sparkling Comet (15528)
Slavomir Nastasijević Vote_lcapSlavomir Nastasijević Voting_barSlavomir Nastasijević Vote_rcap 
Assassin (13622)
Slavomir Nastasijević Vote_lcapSlavomir Nastasijević Voting_barSlavomir Nastasijević Vote_rcap 
Zevs86 (11916)
Slavomir Nastasijević Vote_lcapSlavomir Nastasijević Voting_barSlavomir Nastasijević Vote_rcap 
Zandrin (10789)
Slavomir Nastasijević Vote_lcapSlavomir Nastasijević Voting_barSlavomir Nastasijević Vote_rcap 
CRNIJASTREB (10420)
Slavomir Nastasijević Vote_lcapSlavomir Nastasijević Voting_barSlavomir Nastasijević Vote_rcap 
Princ Regar (9341)
Slavomir Nastasijević Vote_lcapSlavomir Nastasijević Voting_barSlavomir Nastasijević Vote_rcap 
LunarFang (9218)
Slavomir Nastasijević Vote_lcapSlavomir Nastasijević Voting_barSlavomir Nastasijević Vote_rcap 
Uno Nomesta (8868)
Slavomir Nastasijević Vote_lcapSlavomir Nastasijević Voting_barSlavomir Nastasijević Vote_rcap 
Nim (8274)
Slavomir Nastasijević Vote_lcapSlavomir Nastasijević Voting_barSlavomir Nastasijević Vote_rcap 

April 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Kalendar Kalendar


Slavomir Nastasijević

4 posters

Ići dole

Slavomir Nastasijević Empty Slavomir Nastasijević

Počalji od Sparkling Comet Sub 20 Sep 2014, 18:18

Slavomir Nastasijević 33k7og4

Ustanak koji je protiv vizantijske vlasti izbio na širokom prostoru, započeo je upravo u Zeti pod vođstvom Stefana Vojislava – Dobroslava. Prema Barskom rodoslovu ili LJetopisu popa Dukljanina, Vojislav je podsticao narod na pobunu: »Što podnosite tako velike nevolje od strane Grka? Nepravedno vam sude, čine preljubu sa ženama, obeščašćuju i sramote vaše kćeri devojke. Nikada vam nisu moji oci, koji su pre mene bili kraljevi, tako što činili.« Odlučni sukob odigrao se u zetskim klancima, gde su 1042. godine uništene čete vizantijskog stratega iz Drača. Zeta je stekla nezavisnost, a Vojislav je pored Zete zavladao Travunijom i Zahumljem. To je istorijska podloga romana Ustanak u Zeti.


Slavomir Nastasijević Beeadf

Središnja ličnost romana je prvi srpski car. Još pre stupanja na presto pobedio je »bezbožne pagane«, a istakao se i u bici kod Velbužda 1330. godine. NJegova vladavina (1331-1355) počela je burno. Zakoniti naslednik stupio je na presto pre smrti svog oca Stefana Dečanskog. Srpska država je za vreme Stefana Dečanskog udvostručena. Prostirala se od Dunava na severu do Korinskog zaliva na jugu, od Humskih zemalja na zapadu do Hristopoljskih klanaca na istoku. Srpska arhiepiskopija uzdignuta je na rang patrijaršije, proglašeno je Carstvo, raznorodne odredbe feudalnog prava ujednačene su Zakonikom, jedinstvenim spomenikom slovenskog prava.


Slavomir Nastasijević A13si

Hrišćansko-turski sukob na Kosovu brzo je pretočen u legendu. Tome su doprineli nedorečeni, pa i protivrečni izvori, zamagljena svedočanstva i nepotpuno saznanje o događaju koji je potresao savremenike. Postepeno je nastala kosovska legenda koja se oblikovala oko dva osnovna motiva — motiva junaštva i motiva izdaje. Prirodno, u romanu Vitezi kneza Lazara najviše prostora posvećuje se učesnicima Maričke i Kosovske bitke, ali Nastasijević čitaoca nenametljivo upoznaje sa starim gradovima, utvrđenjima, rudarskim središtima, trgovinama i trgovinom, zanatskim i ratarskim proizvodima, odećom oružjem, zadužbinama, a što je posebno značajno, sa verovanjima i shvatanjima, sa mentalitetom srednjovekovnog društva.


Slavomir Nastasijević 2dugprq

Ovaj zanimljivi roman Slavomira Nastasijevića pokušava da pruži odgovor na suštinsko pitanje: šta preduzeti i kako se ponašati u vreme kada je mala država stešnjena između dve preteće sile? Srpska država, bolje rečeno ostaci srpske države u doba Stefana Lazarevića našli su se između Turske i Ugarske. Opisujući sumornu prošlost, Nastasijević ne zaboravlja vedriju stranu života. Ona se ispoljava u odnosima dva odmetnika i vešta ratnika, Teodosija Mukotrpnog i njegovog druga Spasenija, mladića bez jednog uha. NJihovi likovi i postupci osvajaju čitaoca. Pisac do detalja opisuje sukobe na Rovinama, kod Nikopolja i Angore.

Slavomir Nastasijević 29llkyw

Boreći se kao turski vazal protiv Tatara kod Angore 1402. godine, Lazarevići i Brankovići su se, za duže vreme, poslednji put našli na istoj strani. U odsustvu merila vrednosti u društvu koje se raspadalo, jedino pravilo koga su se zakrvljeni velikaši i prestolonaslednici dosledno držali bili su lični interesi. Bliski srodnici i rođena braća nalazila su se na suprotnim stranama. Ličnim interesima jedino se mogu tumačiti čudni obrti i neočekivana savezništva. Uz istorijske ličnosti, Stefana i Vuka Lazarevića, Đurđa Brankovića i njegove sinove Grgura, Stefana i Lazara, Đurđevu ženu prokletu Jerinu, Tomu Kantakuzena, zatim ugarske i turske velikodostojnike, u romanu Teško pobeđenima Nastasijević je oblikovao niz neistorijskih likova od kojih u sećanju ostaje neustrašivi vitezi Jagoš i Dragoš i nenadmašni ratnik sebar April Sokolović.


Slavomir Nastasijević 15rz1qx

Često se pitamo zašto mi, i pored toliko bogate istorije, nemamo nacionalnih junaka iz ranijih perioda. Zar imena junaka sa Kosova ne mogu biti jednaka imenima saskih hajduka, kad je i jedne i druge narod odabrao iz mora istorijskih zbivanja i sačuvao ih do danas? Današnjeg čitaoca ta vrsta legende ne pleni kao nekad. U mašti savremenog dečaka ne nalaze se vile i aždaje, nego Turci. Zato su potrebni junaci da ih tuku, i to ranjivi, smrtni junaci, za čiji se život može strepiti. Takvu priču pokušao sam da ponudim našoj omladini pišući ovo delo. Malo će se šta naći u njoj iz starih narodnih predanja. Ličnosti imaju one karakterne osobine koje im je narodni pevač dao, a stavljene su u središte istorijskih zbivanja između Maričke i Kosovske bitke. Na taj način Miloš Obilić i vitezi koji ga po predanju prate dobili su realni ambijent u kome se kreću i delaju – postali su živi ljudi.
Sparkling Comet
Sparkling Comet

Broj poruka : 15528
Godina : 34
Raspoloženje : Hope for the best, I always do :)))
Reputacija : 1019
Points : 16631
Datum upisa : 30.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Slavomir Nastasijević Empty Re: Slavomir Nastasijević

Počalji od JohnnyLee Čet 25 Sep 2014, 17:48

је ли читао неко неку од ових књига?
JohnnyLee
JohnnyLee

Broj poruka : 18
Raspoloženje : увек весео
Reputacija : 0
Points : 18
Datum upisa : 16.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Slavomir Nastasijević Empty Re: Slavomir Nastasijević

Počalji od Sparkling Comet Čet 25 Sep 2014, 17:51

JohnnyLee ::је ли читао неко неку од ових књига?

Pročitala sam Despot Stefan i odlična je, spoj istorije i fikcije sa zanimljivom pričom i likovima. Very Happy
Sparkling Comet
Sparkling Comet

Broj poruka : 15528
Godina : 34
Raspoloženje : Hope for the best, I always do :)))
Reputacija : 1019
Points : 16631
Datum upisa : 30.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Slavomir Nastasijević Empty Re: Slavomir Nastasijević

Počalji od Hokins Pet 26 Sep 2014, 11:08

Procitao Vitezi kneza Lazara i tesko pobedjenima,veoma zanimljive knjige.Preporucujem svima koji vole istoriske romane i srpsku istoriju...Planiram da procitam ustanak u Zeti,covek koji mi je preporucio Slavomira rekao mi je da je ta nije bas dobra kao ostale ali da vredi procitati....+ za temu Kometice  Very Happy
Hokins
Hokins
Lord od Krajoluja
Lord od Krajoluja

Broj poruka : 3113
Godina : 39
Raspoloženje : Laughing Storm
Reputacija : 691
Points : 3838
Datum upisa : 29.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Slavomir Nastasijević Empty Re: Slavomir Nastasijević

Počalji od Sparkling Comet Pet 26 Sep 2014, 11:11

Hokins ::Procitao Vitezi kneza Lazara i tesko pobedjenima,veoma zanimljive knjige.Preporucujem svima koji vole istoriske romane i srpsku istoriju...Planiram da procitam ustanak u Zeti,covek koji mi je preporucio Slavomira rekao mi je da je ta nije bas dobra kao ostale ali da vredi procitati....+ za temu Kometice  Very Happy

Hvala Very Happy i meni je rečeno da je knjiga Vitezi kneza Lazara najbolja, ali kod mene je malo teže doći do knjiga, tako da sam pročitala samo Despota Stefana i sjajna mi je, nadam se da će i ostale doći na red. Very Happy
Sparkling Comet
Sparkling Comet

Broj poruka : 15528
Godina : 34
Raspoloženje : Hope for the best, I always do :)))
Reputacija : 1019
Points : 16631
Datum upisa : 30.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Slavomir Nastasijević Empty Re: Slavomir Nastasijević

Počalji od Hokins Pet 26 Sep 2014, 11:16

Sparkling Comet ::
Hokins ::Procitao Vitezi kneza Lazara i tesko pobedjenima,veoma zanimljive knjige.Preporucujem svima koji vole istoriske romane i srpsku istoriju...Planiram da procitam ustanak u Zeti,covek koji mi je preporucio Slavomira rekao mi je da je ta nije bas dobra kao ostale ali da vredi procitati....+ za temu Kometice  Very Happy

Hvala Very Happy i meni je rečeno da je knjiga Vitezi kneza Lazara najbolja, ali kod mene je malo teže doći do knjiga, tako da sam pročitala samo Despota Stefana i sjajna mi je, nadam se da će i ostale doći na red. Very Happy
Devojkin otac ima ceo serijal pa sam obezbedjen a i ortak mi je direktor vrbaske biblioteke pa imam mogucnost da uzmem sta zelim bez da se pomerim iz kuce  Very Happy
Hokins
Hokins
Lord od Krajoluja
Lord od Krajoluja

Broj poruka : 3113
Godina : 39
Raspoloženje : Laughing Storm
Reputacija : 691
Points : 3838
Datum upisa : 29.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Slavomir Nastasijević Empty Re: Slavomir Nastasijević

Počalji od Sparkling Comet Pet 26 Sep 2014, 11:24

Hokins ::
Sparkling Comet ::
Hokins ::Procitao Vitezi kneza Lazara i tesko pobedjenima,veoma zanimljive knjige.Preporucujem svima koji vole istoriske romane i srpsku istoriju...Planiram da procitam ustanak u Zeti,covek koji mi je preporucio Slavomira rekao mi je da je ta nije bas dobra kao ostale ali da vredi procitati....+ za temu Kometice  Very Happy

Hvala Very Happy i meni je rečeno da je knjiga Vitezi kneza Lazara najbolja, ali kod mene je malo teže doći do knjiga, tako da sam pročitala samo Despota Stefana i sjajna mi je, nadam se da će i ostale doći na red. Very Happy
Devojkin otac ima ceo serijal pa sam obezbedjen a i ortak mi je direktor vrbaske biblioteke pa imam mogucnost da uzmem sta zelim bez da se pomerim iz kuce  Very Happy

Blago tebi, ti ne treba da se brinieš. Very Happy
Sparkling Comet
Sparkling Comet

Broj poruka : 15528
Godina : 34
Raspoloženje : Hope for the best, I always do :)))
Reputacija : 1019
Points : 16631
Datum upisa : 30.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Slavomir Nastasijević Empty Re: Slavomir Nastasijević

Počalji od Nocnoi_Dozor Pet 26 Sep 2014, 21:17

Trenutno sam na sredini Despota STefana i mogu da kažem da mi se sviđa. Likovi su veoma interesantni i stil mi baš leži. Very Happy Pored Despota Stefana u kući imam i Viteze knjeza Lazara pa njih čitam sledeće nakon čega se bacam na nabavku preostalih knjiga.
Nocnoi_Dozor
Nocnoi_Dozor
Vitez od Zimovrela
Vitez od Zimovrela

Broj poruka : 6765
Godina : 35
Raspoloženje : Ok
Reputacija : 260
Points : 7071
Datum upisa : 11.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Slavomir Nastasijević Empty Re: Slavomir Nastasijević

Počalji od Sparkling Comet Pet 26 Sep 2014, 23:45

Nocnoi_Dozor ::Trenutno sam na sredini Despota STefana i mogu da kažem da mi se sviđa. Likovi su veoma interesantni i stil mi baš leži. Very Happy Pored Despota Stefana u kući imam i Viteze knjeza Lazara pa njih čitam sledeće nakon čega se bacam na nabavku preostalih knjiga.

cheers
Sparkling Comet
Sparkling Comet

Broj poruka : 15528
Godina : 34
Raspoloženje : Hope for the best, I always do :)))
Reputacija : 1019
Points : 16631
Datum upisa : 30.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Slavomir Nastasijević Empty Re: Slavomir Nastasijević

Počalji od Nocnoi_Dozor Pon 29 Sep 2014, 21:26

Završio Despota Stefana i sve je već rečeno. Sviđa mi se, a naročito tandem Teodos Mukotrpni - Spasenija. I Zorilo mi je interesantan. Sledeći su, kako sam rekao, Vitezi kneza Lazara.
Nocnoi_Dozor
Nocnoi_Dozor
Vitez od Zimovrela
Vitez od Zimovrela

Broj poruka : 6765
Godina : 35
Raspoloženje : Ok
Reputacija : 260
Points : 7071
Datum upisa : 11.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Slavomir Nastasijević Empty Re: Slavomir Nastasijević

Počalji od Sparkling Comet Pon 29 Sep 2014, 21:35

Nocnoi_Dozor ::Završio Despota Stefana i sve je već rečeno. Sviđa mi se, a naročito tandem Teodos Mukotrpni - Spasenija. I Zorilo mi je interesantan. Sledeći su, kako sam rekao, Vitezi kneza Lazara.

cheers volim kad i drugi dijele moje oduševljenje knjigama. Very Happy
Sparkling Comet
Sparkling Comet

Broj poruka : 15528
Godina : 34
Raspoloženje : Hope for the best, I always do :)))
Reputacija : 1019
Points : 16631
Datum upisa : 30.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Slavomir Nastasijević Empty Re: Slavomir Nastasijević

Počalji od Nocnoi_Dozor Sre 15 Okt 2014, 21:10

Završio Viteze kneza Lazara. Kvalitetno delo, kao i Despot Stefan, mada po meni vitezi su bolji. Plejada interesantih likova poput Vizantinca pevača, Mitra Dangube. braće Musić, Relje Krilatog. Sada ću videti da nabavim još neke knjige i da se upustim u svet srednjevekovne Srbije. Very Happy
Nocnoi_Dozor
Nocnoi_Dozor
Vitez od Zimovrela
Vitez od Zimovrela

Broj poruka : 6765
Godina : 35
Raspoloženje : Ok
Reputacija : 260
Points : 7071
Datum upisa : 11.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Slavomir Nastasijević Empty Re: Slavomir Nastasijević

Počalji od Hokins Sre 15 Okt 2014, 22:32

Nocnoi_Dozor ::Završio Viteze kneza Lazara. Kvalitetno delo, kao i Despot Stefan, mada po meni vitezi su bolji. Plejada interesantih likova poput Vizantinca pevača, Mitra Dangube. braće Musić, Relje Krilatog. Sada ću videti da nabavim još neke knjige i da se upustim u svet srednjevekovne Srbije. Very Happy
Podseti me,Danguba je serb koji nista ne prica dok ga ne pitaju nesto????Ono u fazonu sto nerece Danguba da si ih video???Pa niste me pitali... Very Happy


Poslednji izmenio Hokins dana Uto 21 Okt 2014, 18:26, izmenjeno ukupno 1 puta
Hokins
Hokins
Lord od Krajoluja
Lord od Krajoluja

Broj poruka : 3113
Godina : 39
Raspoloženje : Laughing Storm
Reputacija : 691
Points : 3838
Datum upisa : 29.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Slavomir Nastasijević Empty Re: Slavomir Nastasijević

Počalji od Nocnoi_Dozor Čet 16 Okt 2014, 23:24

Hok, da i što gađa sa takvom preciznošću na kojoj bi mu i Legolas pozavideo. Very Happy
Nocnoi_Dozor
Nocnoi_Dozor
Vitez od Zimovrela
Vitez od Zimovrela

Broj poruka : 6765
Godina : 35
Raspoloženje : Ok
Reputacija : 260
Points : 7071
Datum upisa : 11.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Slavomir Nastasijević Empty Re: Slavomir Nastasijević

Počalji od Hokins Uto 21 Okt 2014, 18:28

Nocnoi_Dozor ::Hok, da i što gađa sa takvom preciznošću na kojoj bi mu i Legolas pozavideo. Very Happy
Dozore a kako se zove onaj lik sto je pobegao od Altomanica sa njegovom necakom? Tebi je to sveze,ja sam pozaboravljao.... Very Happy
Hokins
Hokins
Lord od Krajoluja
Lord od Krajoluja

Broj poruka : 3113
Godina : 39
Raspoloženje : Laughing Storm
Reputacija : 691
Points : 3838
Datum upisa : 29.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Slavomir Nastasijević Empty Re: Slavomir Nastasijević

Počalji od Nocnoi_Dozor Uto 21 Okt 2014, 20:40

Da nije debeli Mršević? Very Happy To je onaj tamničar što stalno jede. Very Happy
Nocnoi_Dozor
Nocnoi_Dozor
Vitez od Zimovrela
Vitez od Zimovrela

Broj poruka : 6765
Godina : 35
Raspoloženje : Ok
Reputacija : 260
Points : 7071
Datum upisa : 11.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Slavomir Nastasijević Empty Re: Slavomir Nastasijević

Počalji od Hokins Uto 21 Okt 2014, 21:21

Nocnoi_Dozor ::Da nije debeli Mršević? Very Happy To je onaj tamničar što stalno jede. Very Happy
AAAA jeste  Very Happy
Hokins
Hokins
Lord od Krajoluja
Lord od Krajoluja

Broj poruka : 3113
Godina : 39
Raspoloženje : Laughing Storm
Reputacija : 691
Points : 3838
Datum upisa : 29.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Slavomir Nastasijević Empty Re: Slavomir Nastasijević

Počalji od Nocnoi_Dozor Ned 19 Apr 2015, 21:55

Pročitah i Stefana Dušana. Priznajem da su veći utisak na mene ostavili Despot Stefan i Vitezi kneza Lazara. Nije ni ova knjiga loša, ali nije toliko dinamična kao gorepomenute dve. sve u svemu dobar je opis Dušana Silnog iako je prava slika malo izokrenuta. Sada na red dolazi Ustanak u Zeti.
Nocnoi_Dozor
Nocnoi_Dozor
Vitez od Zimovrela
Vitez od Zimovrela

Broj poruka : 6765
Godina : 35
Raspoloženje : Ok
Reputacija : 260
Points : 7071
Datum upisa : 11.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Slavomir Nastasijević Empty Re: Slavomir Nastasijević

Počalji od Hokins Uto 21 Apr 2015, 18:46

Vec duze vreme planiram da procitam  Ustanak u Zeti ...Nikako da krenem...
Hokins
Hokins
Lord od Krajoluja
Lord od Krajoluja

Broj poruka : 3113
Godina : 39
Raspoloženje : Laughing Storm
Reputacija : 691
Points : 3838
Datum upisa : 29.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Slavomir Nastasijević Empty Re: Slavomir Nastasijević

Počalji od Nocnoi_Dozor Uto 21 Apr 2015, 23:18

Hok, kratak je. Ja sam došao do 120 i neke. Dinamično je od samog početka. Kada pročitam celu javljam utiske. Da li si ti možda čitao Teško pobeđenima?
Nocnoi_Dozor
Nocnoi_Dozor
Vitez od Zimovrela
Vitez od Zimovrela

Broj poruka : 6765
Godina : 35
Raspoloženje : Ok
Reputacija : 260
Points : 7071
Datum upisa : 11.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Slavomir Nastasijević Empty Re: Slavomir Nastasijević

Počalji od Hokins Sre 22 Apr 2015, 14:27

Jesam i svidela mi se,covek od koga sam uzimao knjige mi je rekao da  Stefan Dusan i Ustanak u Zeti nisu toliko zanimljive kao ostale...
Hokins
Hokins
Lord od Krajoluja
Lord od Krajoluja

Broj poruka : 3113
Godina : 39
Raspoloženje : Laughing Storm
Reputacija : 691
Points : 3838
Datum upisa : 29.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Slavomir Nastasijević Empty Re: Slavomir Nastasijević

Počalji od Nocnoi_Dozor Sre 22 Apr 2015, 21:57

Pročitah Ustanak u Zeti. Dobra je knjiga, ali nije ni približno Vitezima kneza Lazara. Doduše interesantnija je od Stefana Dušana. Sada treba još nabaviti Teško pobeđenima i da kompletiram svoju kolekciju. Very Happy
Nocnoi_Dozor
Nocnoi_Dozor
Vitez od Zimovrela
Vitez od Zimovrela

Broj poruka : 6765
Godina : 35
Raspoloženje : Ok
Reputacija : 260
Points : 7071
Datum upisa : 11.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Slavomir Nastasijević Empty Re: Slavomir Nastasijević

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu