WORLD OF WESTEROS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 

 


Rechercher Napredna potraga

Zadnje teme
» Spam Tema....
od Nim Ned 14 Apr 2024, 04:08

» Sta trenutno slusate
od Zevs86 Sub 03 Feb 2024, 23:56

» Slike prirode nam majke
od Lala Pet 26 Maj 2023, 21:46

» Predstavite nam se....
od Assassin Pet 28 Apr 2023, 18:23

» Robert Džordan "Točak vremena"
od Uno Nomesta Pon 26 Sep 2022, 14:57

» Robin Hobb - Vidovnjaci
od Zevs86 Uto 29 Dec 2020, 15:25

» Stiven Erikson- Malaska knjiga palih
od Assassin Pon 13 Apr 2020, 10:31

» Igrice (Generalno)
od Lord M. Pet 03 Apr 2020, 12:33

» Sta sada citate?
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:58

» Winter Is Coming...to HBO
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:55

» Dela, po povoljnoj ceni.
od Vazarius Uto 10 Mar 2020, 08:25

» Srećna 2o2o!
od Assassin Uto 07 Jan 2020, 12:43

» Serije koje volite / trenutno pratite
od Assassin Uto 12 Nov 2019, 16:54

» Silmarilion
od Vazarius Čet 31 Okt 2019, 09:38

» Jezik Čitanja
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:23

» Novi filmovi i filmske novosti
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:19

» "Vukodav" - Marija Semjonova
od Zevs86 Pet 25 Jan 2019, 10:49

» Demon Cycle - Peter V. Brett [spoiler]
od Vazarius Uto 08 Jan 2019, 14:44

» Srećna 2o19!
od Areal Sre 02 Jan 2019, 20:56

» Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"
od Vazarius Pet 19 Okt 2018, 12:46

Pristupi

Zaboravio sam šifru

Ko je trenutno na forumu
Imamo 5 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 5 Gosta

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 84 dana Pet 20 Sep 2013, 17:16
Naj bolji poslanici
Зимоврел (15838)
Vratimo se korjenima! - Page 2 Vote_lcapVratimo se korjenima! - Page 2 Voting_barVratimo se korjenima! - Page 2 Vote_rcap 
Sparkling Comet (15528)
Vratimo se korjenima! - Page 2 Vote_lcapVratimo se korjenima! - Page 2 Voting_barVratimo se korjenima! - Page 2 Vote_rcap 
Assassin (13622)
Vratimo se korjenima! - Page 2 Vote_lcapVratimo se korjenima! - Page 2 Voting_barVratimo se korjenima! - Page 2 Vote_rcap 
Zevs86 (11916)
Vratimo se korjenima! - Page 2 Vote_lcapVratimo se korjenima! - Page 2 Voting_barVratimo se korjenima! - Page 2 Vote_rcap 
Zandrin (10789)
Vratimo se korjenima! - Page 2 Vote_lcapVratimo se korjenima! - Page 2 Voting_barVratimo se korjenima! - Page 2 Vote_rcap 
CRNIJASTREB (10420)
Vratimo se korjenima! - Page 2 Vote_lcapVratimo se korjenima! - Page 2 Voting_barVratimo se korjenima! - Page 2 Vote_rcap 
Princ Regar (9341)
Vratimo se korjenima! - Page 2 Vote_lcapVratimo se korjenima! - Page 2 Voting_barVratimo se korjenima! - Page 2 Vote_rcap 
LunarFang (9218)
Vratimo se korjenima! - Page 2 Vote_lcapVratimo se korjenima! - Page 2 Voting_barVratimo se korjenima! - Page 2 Vote_rcap 
Uno Nomesta (8868)
Vratimo se korjenima! - Page 2 Vote_lcapVratimo se korjenima! - Page 2 Voting_barVratimo se korjenima! - Page 2 Vote_rcap 
Nim (8274)
Vratimo se korjenima! - Page 2 Vote_lcapVratimo se korjenima! - Page 2 Voting_barVratimo se korjenima! - Page 2 Vote_rcap 

April 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Kalendar Kalendar


Vratimo se korjenima!

+16
Areal
Зимоврел
Princ Regar
Chandrian
Uno Nomesta
Zandrin
Witcher
Assassin
bockybp
Nim
азор ахаи
Hokins
Zevs86
VojaLu
Oberin Martel
CRNIJASTREB
20 posters

Strana 2 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Ići dole

Vratimo se korjenima! - Page 2 Empty Re: Vratimo se korjenima!

Počalji od азор ахаи Uto 15 Apr 2014, 18:57

VojaLu ::Ima jedan veeeeeeeeeliki problem kod tzv. direktnog biranja kralja prostom većinom, a to je da ima mnogo više članova kuće Stark od svih ostalih, što bi posledično moglo značiti da će kralj/kraljica uvek biti Stark...

Dalje, šta raditi sa onima koji se samo pojave u vreme glasanja iako ih pre toga mesecima nije bilo i posle opet nestanu...

То јест, много их је, али то не значи да ће краљ и краљица увек бити Старк, већ да од Старкова зависи ко ће бити краљ или краљица.  Very Happy  Што је, признаћемо, много горе.  Very Happy 

Па рецимо, може се са таквима изаћи на крај - прво, проблем ће им бити ако усвојимо да рангирање одређује вредност гласа, неће бити од велике помоћи, нарочито ако се безтитулашима потпуно одузме право гласа. Друго, можемо да одредимо неке критеријуме додатне, типа морају да учествују на претходним изборима, или буду ту од тог тренутка. Не знам, нисам паметан - сад да ми одређујемо неке строге критеријуме, типа мора да у последњих x недеља пре избора постује z пута дневно, није згодно. Мој предлог за критеријум који завређује кандидатуру је већ довољно строг, можда мало мекши модалитет тога да буде примењен на гласаче...

Можда да направимо неку листу гласача, пред саме изборе, по томе ко је активан и има право да се "појави"...
азор ахаи
азор ахаи
Lord zaštitnik Juga
Lord zaštitnik Juga

Broj poruka : 2440
Raspoloženje : there is no order as pure as this storm
Reputacija : 428
Points : 2916
Datum upisa : 02.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vratimo se korjenima! - Page 2 Empty Re: Vratimo se korjenima!

Počalji od Nim Uto 15 Apr 2014, 19:00

азор ахаи ::
VojaLu ::Ima jedan veeeeeeeeeliki problem kod tzv. direktnog biranja kralja prostom većinom, a to je da ima mnogo više članova kuće Stark od svih ostalih, što bi posledično moglo značiti da će kralj/kraljica uvek biti Stark...

Dalje, šta raditi sa onima koji se samo pojave u vreme glasanja iako ih pre toga mesecima nije bilo i posle opet nestanu...

То јест, много их је, али то не значи да ће краљ и краљица увек бити Старк, већ да од Старкова зависи ко ће бити краљ или краљица.  Very Happy  Што је, признаћемо, много горе.  Very Happy 

Па рецимо, може се са таквима изаћи на крај - прво, проблем ће им бити ако усвојимо да рангирање одређује вредност гласа, неће бити од велике помоћи, нарочито ако се безтитулашима потпуно одузме право гласа. Друго, можемо да одредимо неке критеријуме додатне, типа морају да учествују на претходним изборима, или буду ту од тог тренутка. Не знам, нисам паметан - сад да ми одређујемо неке строге критеријуме, типа мора да у последњих x недеља пре избора постује z пута дневно, није згодно. Мој предлог за критеријум који завређује кандидатуру је већ довољно строг, можда мало мекши модалитет тога да буде примењен на гласаче...

Можда да направимо неку листу гласача, пред саме изборе, по томе ко је активан и има право да се "појави"...
Cuti tu, da ti nije Starkova nikad kralj ne bi bio Very Happy Very Happy
Nim
Nim
Kraljica Rojnara, Andala i Prvih ljudi, gospodarica Sedam kraljevstava
Kraljica Rojnara, Andala i Prvih ljudi, gospodarica Sedam kraljevstava

Broj poruka : 8274
Godina : 36
Raspoloženje : kiselo grozdje :P
Reputacija : 387
Points : 8677
Datum upisa : 13.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vratimo se korjenima! - Page 2 Empty Re: Vratimo se korjenima!

Počalji od азор ахаи Uto 15 Apr 2014, 19:03

Ја Вас не познајем, девојко...
азор ахаи
азор ахаи
Lord zaštitnik Juga
Lord zaštitnik Juga

Broj poruka : 2440
Raspoloženje : there is no order as pure as this storm
Reputacija : 428
Points : 2916
Datum upisa : 02.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vratimo se korjenima! - Page 2 Empty Re: Vratimo se korjenima!

Počalji od Nim Uto 15 Apr 2014, 19:05

Prepoznaces me mozda po grbu u potpisu Very Happy
Nim
Nim
Kraljica Rojnara, Andala i Prvih ljudi, gospodarica Sedam kraljevstava
Kraljica Rojnara, Andala i Prvih ljudi, gospodarica Sedam kraljevstava

Broj poruka : 8274
Godina : 36
Raspoloženje : kiselo grozdje :P
Reputacija : 387
Points : 8677
Datum upisa : 13.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vratimo se korjenima! - Page 2 Empty Re: Vratimo se korjenima!

Počalji od VojaLu Uto 15 Apr 2014, 19:10

U svim ovim predlozima praktično nismo pomenuli suštinu
Znamo da je ranije bio problem, iako neki konstantno pominju da je sve samo igra, bilo to što se dešavalo da se sa svađom iz igre pretera, te da se poremete odnosi među članovima... Ukoliko se tako nešto opet ponovi smatram da igru treba ponovo suspendovati.
Dalje se postavlja pitanje neutralnosti onih koji mogu da vide dogovore po kućama, da ne kažem admina, što je takođe bio veliki problem u prethodnim igrama...
Dakle, ili ukinuti prava adminima da vide druge kuće u toku igre ili dogovaranje vršiti isključivo drugim vidovima komunikacije, što je do sad bila preporuka, ali je ljudima bilo teško da tako rade, pa su ipak dogovore vršili po kućama.
Ne mislim da je sistem koji smo do sad imali loš, ali mislim da se pre svega treba pozabaviti ovim pitanjima...
VojaLu
VojaLu
Savant
Savant

Broj poruka : 5172
Godina : 42
Raspoloženje : Radioaktivno
Reputacija : 829
Points : 6055
Datum upisa : 22.05.2012

https://www.facebook.com/vojalu

Nazad na vrh Ići dole

Vratimo se korjenima! - Page 2 Empty Re: Vratimo se korjenima!

Počalji od bockybp Uto 15 Apr 2014, 19:12

Napokon Igra Prestola!  Very Happy 
bockybp
bockybp
Lord od Poslednjeg Ognjišta
Lord od Poslednjeg Ognjišta

Broj poruka : 1838
Godina : 33
Raspoloženje : The North Remembers
Reputacija : 565
Points : 2427
Datum upisa : 15.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Vratimo se korjenima! - Page 2 Empty Re: Vratimo se korjenima!

Počalji od Nim Uto 15 Apr 2014, 19:13

Ja ne razumem ko se jos uvek dogovara u kuci.
Pobogu pa za sta sluze privatne poruke?

Sto se tice uozbiljavanja igre mislim da mi tu nista ne mozemo da uradimo, treba ljudi da rasciste sami sa sobom.
Nim
Nim
Kraljica Rojnara, Andala i Prvih ljudi, gospodarica Sedam kraljevstava
Kraljica Rojnara, Andala i Prvih ljudi, gospodarica Sedam kraljevstava

Broj poruka : 8274
Godina : 36
Raspoloženje : kiselo grozdje :P
Reputacija : 387
Points : 8677
Datum upisa : 13.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vratimo se korjenima! - Page 2 Empty Re: Vratimo se korjenima!

Počalji od азор ахаи Uto 15 Apr 2014, 19:14

Члановима је било препоручено да врше договоре тајно, и нико их не може натерати на то; ако већ хоће, као што су увек неки радили, да се договарају јавно, то је већ њихов проблем и то им нити можемо забранити, нити се они могу бунити кад после нешто процури.
И не, не може игра бити суспендована зато што је неко идиот. Ако је неко проблематичан, њега треба суспендовати, а не да сви остали испаштају због тога.
азор ахаи
азор ахаи
Lord zaštitnik Juga
Lord zaštitnik Juga

Broj poruka : 2440
Raspoloženje : there is no order as pure as this storm
Reputacija : 428
Points : 2916
Datum upisa : 02.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vratimo se korjenima! - Page 2 Empty Re: Vratimo se korjenima!

Počalji od VojaLu Uto 15 Apr 2014, 19:22

Jbg to ti je život, vrlo često svi ispaštamo zbog par idiota Very Happy
VojaLu
VojaLu
Savant
Savant

Broj poruka : 5172
Godina : 42
Raspoloženje : Radioaktivno
Reputacija : 829
Points : 6055
Datum upisa : 22.05.2012

https://www.facebook.com/vojalu

Nazad na vrh Ići dole

Vratimo se korjenima! - Page 2 Empty Re: Vratimo se korjenima!

Počalji od Assassin Uto 15 Apr 2014, 19:36

VojaLu ::Ima jedan veeeeeeeeeliki problem kod tzv. direktnog biranja kralja prostom većinom, a to je da ima mnogo više članova kuće Stark od svih ostalih, što bi posledično moglo značiti da će kralj/kraljica uvek biti Stark...

Dalje, šta raditi sa onima koji se samo pojave u vreme glasanja iako ih pre toga mesecima nije bilo i posle opet nestanu...

Upravo tako Vojo. Elem da se prikljucim i ja, preleteo sam pogledom.
Nece biti nikakvog bodovanja i cega vec, vec jedna kuca jedna podrska kao i do sada, ako uopste i krenemo sa Igrom, moramo se dogovoriti prvo.
Po ovom sistemu koji ste naveli ne valjda nista kao sto je Voja naveo vec, a osim toga u nekim kucama ima po jedan clan sa rangom, sto bi po Azorovom "pravilu" znacilo da on glasa jednoglasno i tako sam odredjuje kome ide glas i to ne 4 poena koja bi bila standardna vec citavih 5 poena, jer su se "svi slozili". Ne treba praviti neku nauku od svega ovoga, stvar je jednostavna, samo treba odrediti ko ima pravo glasa i resiti veciti problem - Witcher koji ulazi u svaki privatni kutak Foruma i prenosi dalje ,znamo kome.

Jednostavno:

-odredimo clanove koji imaju pravo glasa, tu treba pazljivo odrediti ko i sta. Da ne bude kao prosli put kada je odredjena strana zvala davno neaktivne ili slabo aktivne clanove da dodju i glasaju, kao sto su Moden, Eragon, Nian, Virtual itd, znamo koja strana. Takodje, zasto bi rang uticao na nekoga ko je aktivan godinama, ucestvuje u radu na Forumu, a jednostavno nema titulu? Zasto onda ne bi imao pravo glasa ili zasto bi njegov glas imao manju vrednost od nekoga ko je na jednostavno uradio par tekstova i dogurao do odredjene titule, a tu je nedelju dana? Verovatno ce se odlucivati po broju postova, datumu dolaska, aktivnosti i reputaciji, to treba da se odredi.

- glasanje se odvija u kuci, glasaju svi clanovi koji imaju pravo na to. Vecina glasova pobedjuje, osim u situaciji kada je nereseno, onda bi odredjen clan, verovatno urednik imao pravo jaceg glasa, te bi strana za koju je glasao urednik prevagnula. Tako da mogu da imam uvid u to ko je kako glasao, da ne bi bilo problema kao proslih puta kada su Monden i Eragon glasali iako se nisu konsultovali sa svojim clanovima, znamo vec za koga su glasali.

-urednik kuce salje glasove Nocnoj strazi, elem Veci, Zan ili meni, jer Nocna regulise igru, zasto bi ona stajala po strani dok ostali ucestvuju? I onda glasove objavimo, jednostavno.

- Glavni problem, ometanje privatnosti po kucama. Opet pitam zaso bi se svi skrivali i negde
gurali, umesto da glasaju po svojim kucama gde im pravo to i nalaze? Jer Witcher gleda i iznosi, znaci on je glavni problem. Lepo je Azor naveo zasto svi da ispastaju zbog nekih idiota. Moden i Eragon su pravili vecito probleme, oni su kaznjeni, nisu vise ni moderatori niti urednici svojih kuca. Ostao je Vestac koji od pocetka krsi pravila Igre i osnovna Forumska pravila zloupotrebljavajuci svoju adminsku funkciju. A Azor sada predlaze da ga treba kazniti zbog toga i u pravu je. Zasto mi uvek da upiremu prstom u Azora i Nim, kada oni nisu nista krsili, vec su to od uvek cini Monden, Eragon i Witcher, na skroz bezobrazan nacin.
Assassin
Assassin
Lord Zapovednik Noćne Straže
Lord Zapovednik Noćne Straže

Broj poruka : 13622
Godina : 32
Raspoloženje : Arise!
Reputacija : 937
Points : 14683
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vratimo se korjenima! - Page 2 Empty Re: Vratimo se korjenima!

Počalji od VojaLu Uto 15 Apr 2014, 19:45

Dakle suština je gosn Vičer... Šta ćemo sa tim?
VojaLu
VojaLu
Savant
Savant

Broj poruka : 5172
Godina : 42
Raspoloženje : Radioaktivno
Reputacija : 829
Points : 6055
Datum upisa : 22.05.2012

https://www.facebook.com/vojalu

Nazad na vrh Ići dole

Vratimo se korjenima! - Page 2 Empty Re: Vratimo se korjenima!

Počalji od Witcher Uto 15 Apr 2014, 19:56

Sustina je gosn Witcher...
Da podsetimo da nije samo Witcher  govorio ljudima da glasaju za nekoga vec i Lord zapovednik Nocne straze doduse ne u svoje vec u Lothino ime sto je u neku ruku i razumljivo, ali ni ja nisam terao ljude da glasaju za mene.
Lepo sto se uvek setis Monden i Ergona, ali nisam ja doveo Ivien koja je imala 40 postova tada, u toku igre da bi za par dana odjednom imala preko 100 ociglednim spamovanjem.
Niti su oni glasali u ime cele kuce vec samo u svoje sto ti uvek zaboravljas.
Niti sam ja uopste ugasio ovu igru protiv cega je bila vecina foruma.
Zato kao sto rece Jastreb i treba oduzeti Nocnoj koja treba da bude neutralna u politici da ukida igru kako je njima cef.
Da podsetim da se nijedna strana ni Azor ni Jastreb u datom trenutku nisu bunili protiv pravila ili trazili ukidanje vec je ukidanje bilo cista samovolja.
Ali ova prica izmedju mene i Ubice je zaista zastarela i nikada nece imati kraj tako da bolje da se usresredimo na pravila novih igara a ne ko je ispao veci idiot od nas dvojce.
Admini zaista ne bi trebali da uopste imaju uvid dogovorima oko glasanja i zato je i postojalo pravilo o dogovoru preko PMa, dogovor cega se Targovi nisu drzali.


Poslednji izmenio Witcher dana Uto 15 Apr 2014, 21:16, izmenjeno ukupno 1 puta
Witcher
Witcher
Zaštitnik Severa
Zaštitnik Severa

Broj poruka : 4075
Godina : 28
Raspoloženje : i'm a diamond that is tired
Reputacija : 251
Points : 4533
Datum upisa : 15.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vratimo se korjenima! - Page 2 Empty Re: Vratimo se korjenima!

Počalji od Assassin Uto 15 Apr 2014, 20:05

Sta mozemo, postoji samo jedan nacin na koji moze biti kaznjen, a to je adminska funkcija. Zloupotrebio ju je svaki put do sada i bas ga je bilo briga, po sistemu "moze mi se i ja sam admin". Svakako dok on ima pristup svuda, Igra ne moze funkcionisati. Treba da cujemo jos clanova. Njihov glas u svemu ovome.

Evo opet "vredja ljudima inteligenciju", citiram nekog clana od ranije. Opet nema problema i svi smo ludi. Nemam vise sta na staru temu optuzbi na mene da dodam. Da je ne vidim ko kako glasa, a logicno meni salju glasove, ja ne bi video zloupotrebu od strane bivsih Moderatora Eragon i Moden, koji su sa Vescem i smisljali pravila. Iv niti sam zvao, niti je ona prekrsila ikakva pravila? o.O I opet bezobrazno pominjaje da clanovi trebaju da se skrivaju jer im Vestac gleda po kucama i iznosi to. o.O I zamolio bih da se vise ne govori u mnozini to gledanje po kucama i sve, posto ja nisam nista prekrsio moja je obaveza da regulisem, tako da govori u jednini, jednostavno "Ja". Iznosenje stvari iz Targarjenske kuce koje nemaju veze sa igrom sto je Hoks priznao da mu je Azor priznao da si mu to ti izneo je isto tako normalno? Znaci za sve treba da se skrivaju, okej...
Azor je lepo rekao da ga treba kazniti zbog svega. I za kraj nisam ja sam prekinuo Igru vec smo se Voja i ja usaglasili da tako treba da bude, od tri aktivna clanova u administraciji nas dvojica smo tako glasali, treci je ocito bio Witcher, zbog koga je sve i pocelo.
Assassin
Assassin
Lord Zapovednik Noćne Straže
Lord Zapovednik Noćne Straže

Broj poruka : 13622
Godina : 32
Raspoloženje : Arise!
Reputacija : 937
Points : 14683
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vratimo se korjenima! - Page 2 Empty Re: Vratimo se korjenima!

Počalji od Witcher Uto 15 Apr 2014, 20:14

Monden i Ergon nisu nista prekrsili jer su glasali samo u svoje ime, nigde ti nije bilo receno da cela kuca glasa za tog i tog.
Ivien je spomenuta jer je u dato vreme bila jos manje aktivna od Monden,Ergona i Virtuala, ali ti se uvek setis samo ,,mojih"
Da podsetim i na slucaj Starfell koji se dogodio pre dve igre kada sam ja bio kandidovan koja je glasala u Martelima posle vise meseci ne dolazenja i od tada se vise nikad nije pojavila.
Ja nisam tad otisao i plakao, a pravila su losa, ukinimo igru, vec sam to prihvatio kao legitiman potez, prljav ali legitiman.
Witcher
Witcher
Zaštitnik Severa
Zaštitnik Severa

Broj poruka : 4075
Godina : 28
Raspoloženje : i'm a diamond that is tired
Reputacija : 251
Points : 4533
Datum upisa : 15.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vratimo se korjenima! - Page 2 Empty Re: Vratimo se korjenima!

Počalji od Zandrin Uto 15 Apr 2014, 20:15

ljudi moji kao da cete dobiti na lotou sedmicu ako pobedite u igri
aman odrastite
ja nemam zivaca da sve ovo citam i predlazem vam samo jedno
budite fer ako vec igrate igru..igrajte je fer...
msm stvarno i sta u stvati dobijate pobedom?
Zandrin
Zandrin
Zakleta sestra
Zakleta sestra

Broj poruka : 10789
Raspoloženje : op trt gevezen zajn
Reputacija : 857
Points : 11712
Datum upisa : 29.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Vratimo se korjenima! - Page 2 Empty Re: Vratimo se korjenima!

Počalji od VojaLu Uto 15 Apr 2014, 20:19

Vidite, dok nije bilo pomena o Igri, možda je forum bio tih, ali su se bar ljudi družili kako valja, pisali svoja dela, priče i pesme, eno izašla je pesmarica, sledi i zbirka autorskih priča...
Prvi put čujem za slučaj Ivien, ali recimo to bi trebalo ubuduće prepoznati kao zloupotrebu i suspendovati pravo glasa tom članu...
Da ja sam glasao protiv igre, i od nas trojice aktivnih u administraciji Ubica i ja smo bili protiv...
Ako većina želi Igru i to je u redu, i mislim da je Ok da se vrati, ali ponoviću opet kao što sam i ranije ponavljao, administracija treba da bude tu da pomogne da se igra odvija kako treba, a ne da pravi gluposti. Administracija ne sme da uzima učešće u igri, osim tehničkih stvari... Ako ne želi time da se bavi onda i ne treba da bude administracija
Osnovni problem prošle igre i zašto je ona ukinuta je kršenje privatnosti od strane administratora Vičera, koji je objavio ime i sliku jednog od članova bez dozvole tog člana, sve ostale stvari koje pominjete su efemerne u odnosu na to!
VojaLu
VojaLu
Savant
Savant

Broj poruka : 5172
Godina : 42
Raspoloženje : Radioaktivno
Reputacija : 829
Points : 6055
Datum upisa : 22.05.2012

https://www.facebook.com/vojalu

Nazad na vrh Ići dole

Vratimo se korjenima! - Page 2 Empty Re: Vratimo se korjenima!

Počalji od Zandrin Uto 15 Apr 2014, 20:22

vratimo se pisanju Wink
Zandrin
Zandrin
Zakleta sestra
Zakleta sestra

Broj poruka : 10789
Raspoloženje : op trt gevezen zajn
Reputacija : 857
Points : 11712
Datum upisa : 29.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Vratimo se korjenima! - Page 2 Empty Re: Vratimo se korjenima!

Počalji od Witcher Uto 15 Apr 2014, 20:25

VojaLu ::Ako većina želi Igru i to je u redu, i mislim da je Ok da se vrati, ali ponoviću opet kao što sam i ranije ponavljao, administracija treba da bude tu da pomogne da se igra odvija kako treba, a ne da pravi gluposti. Administracija ne sme da uzima učešće u igri, osim tehničkih stvari... Ako ne želi time da se bavi onda i ne treba da bude administracija
Ovo je odlicno receno ali posto ni ja, a ni Ubica nismo bas najcistijeg imena ovde,smatram da Igru treba napraviti tako da administrator ne treba da ima nikakve specijalne pogodnosti u odnosu na obicne clanove. Kakve tehnicke stvari, posle svega onoga administracija tako necemu ne bi trebala da ima pristup vec za tako nesto da izaberemo clana ili grupu clanova za koje znamo da su 100% neutralni.
Witcher
Witcher
Zaštitnik Severa
Zaštitnik Severa

Broj poruka : 4075
Godina : 28
Raspoloženje : i'm a diamond that is tired
Reputacija : 251
Points : 4533
Datum upisa : 15.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vratimo se korjenima! - Page 2 Empty Re: Vratimo se korjenima!

Počalji od VojaLu Uto 15 Apr 2014, 20:26

Ok, onda da pravimo VIK ili Vesterošku izbornu komisiju...
VojaLu
VojaLu
Savant
Savant

Broj poruka : 5172
Godina : 42
Raspoloženje : Radioaktivno
Reputacija : 829
Points : 6055
Datum upisa : 22.05.2012

https://www.facebook.com/vojalu

Nazad na vrh Ići dole

Vratimo se korjenima! - Page 2 Empty Re: Vratimo se korjenima!

Počalji od азор ахаи Uto 15 Apr 2014, 20:28

Assassin ::
VojaLu ::Ima jedan veeeeeeeeeliki problem kod tzv. direktnog biranja kralja prostom većinom, a to je da ima mnogo više članova kuće Stark od svih ostalih, što bi posledično moglo značiti da će kralj/kraljica uvek biti Stark...

Dalje, šta raditi sa onima koji se samo pojave u vreme glasanja iako ih pre toga mesecima nije bilo i posle opet nestanu...

Upravo tako Vojo. Elem da se prikljucim i ja, preleteo sam pogledom.
Nece biti nikakvog bodovanja i cega vec, vec jedna kuca jedna podrska kao i do sada, ako uopste i krenemo sa Igrom, moramo se dogovoriti prvo.
Po ovom sistemu koji ste naveli ne valjda nista kao sto je Voja naveo vec, a osim toga u nekim kucama ima po jedan clan sa rangom, sto bi po Azorovom "pravilu" znacilo da on glasa jednoglasno i tako sam odredjuje kome ide glas i to ne 4 poena koja bi bila standardna vec citavih 5 poena, jer su se "svi slozili". Ne treba praviti neku nauku od svega ovoga, stvar je jednostavna, samo treba odrediti ko ima pravo glasa i resiti veciti problem - Witcher koji ulazi u svaki privatni kutak Foruma i prenosi dalje ,znamo kome.

Jednostavno:

-odredimo clanove koji imaju pravo glasa, tu treba pazljivo odrediti ko i sta. Da ne bude kao prosli put kada je odredjena strana zvala davno neaktivne ili slabo aktivne clanove da dodju i glasaju, kao sto su Moden, Eragon, Nian, Virtual itd, znamo koja strana. Takodje, zasto bi rang uticao na nekoga ko je aktivan godinama, ucestvuje u radu na Forumu, a jednostavno nema titulu? Zasto onda ne bi imao pravo glasa ili zasto bi njegov glas imao manju vrednost od nekoga ko je na jednostavno uradio par tekstova i dogurao do odredjene titule, a tu je nedelju dana? Verovatno ce se odlucivati po broju postova, datumu dolaska, aktivnosti i reputaciji, to treba da se odredi.

- glasanje se odvija u kuci, glasaju svi clanovi koji imaju pravo na to. Vecina glasova pobedjuje, osim u situaciji kada je nereseno, onda bi odredjen clan, verovatno urednik imao pravo jaceg glasa, te bi strana za koju je glasao urednik prevagnula. Tako da mogu da imam uvid u to ko je kako glasao, da ne bi bilo problema kao proslih puta kada su Monden i Eragon glasali iako se nisu konsultovali sa svojim clanovima, znamo vec za koga su glasali.

-urednik kuce salje glasove Nocnoj strazi, elem Veci, Zan ili meni, jer Nocna regulise igru, zasto bi ona stajala po strani dok ostali ucestvuju? I onda glasove objavimo, jednostavno.

- Glavni problem, ometanje privatnosti po kucama. Opet pitam zaso bi se svi skrivali i negde
gurali, umesto da glasaju po svojim kucama gde im pravo to i nalaze? Jer Witcher gleda i iznosi, znaci on je glavni problem. Lepo je Azor naveo zasto svi da ispastaju zbog nekih idiota. Moden i Eragon su pravili vecito probleme, oni su kaznjeni, nisu vise ni moderatori niti urednici svojih kuca. Ostao je Vestac koji od pocetka krsi pravila Igre i osnovna Forumska pravila zloupotrebljavajuci svoju adminsku funkciju. A Azor sada predlaze da ga treba kazniti zbog toga i u pravu je. Zasto mi uvek da upiremu prstom u Azora i Nim, kada oni nisu nista krsili, vec su to od uvek cini Monden, Eragon i Witcher, na skroz bezobrazan nacin.

Прогласити потопљене површине језерима и решити проблем поплава.

То што ће сада бити или не, свакако не зависи више само од тебе и Вичера, већ од свих који се укључе. Тако да сви предлози стоје такви какви су, а правила ће се по њима моделовати. Засад имамо идеје Оберина, Воје и Јастреба, уз оно што си, колико видим, прочитао од мене. Тако да би било згодно да се мало активније укључиш осим "прелетања" преко текстова, јер и сам учествујеш у кројењу правила.

Што се тиче Ноћне као организатора, координатора, гласачке кутије, то неће ићи, из простог разлога што су с њене стране претходни избори прекинути, а резултати нису ни објављени. Стража се показала као неефикасна и беспотребна у игри, (у то да ли је пристрасна или не, мислим да не треба сада улазити) нарочито ће то бити ако се договоримо да гласање буде јавно.
Видиш, све што је изнето до сада овде иде у прилог очувању равноправности игре, те њеном фер одржавању. (гласање по критеријуму, прво тајно у кућама па јавно гласање итд) Стекао сам утисак да си ти оштар противник мешања администрације у исход игре. Не сумњам да је дошло до злоупотребе положаја са стране твоје и Вичерове, и тврдим и да новајлија у овој игри је могао приметити да си управо ти био у много бољем положају да делаш корумпирано - имаш приступ кућама И теби стижу сви коначни гласови. Зашто би, како сам кажеш, "имао увид како је то гласао", а Вичеру замераш што је исто то видео код чланова упозорених да то не раде?  Тако да, ако заиста верујеш да админи не треба да се мешају у игру, зашто ти је тако тешко да одустанеш од бројања гласова? Себе си пропустио да назовеш идиотом - чиме си ишчашћавао колеге - а сам си први прекинуо игру, и тиме се и ти директно умешао. Ноћна је због тог чина и изгубила кредибилитет.

Оно што треба, је смислити начин да се администрација, то јест ти и Вичер, држите даље од игре, макар у смислу утицања на њен ток као што сте учинили прошли пут. Немам ја ништа против да ти будеш Ноћни краљ, или Вичер да добије круну, не мислим на тај начин; већ да макар не правите остале будалама због неког сопственог конфликта. Моје идеје, оно што сам писао у овој теми до сад, по мом мишљењу решавају тај проблем.
А ви прелетавајте преко теме и кољите се међусобно, ако је то приоритет сада - мислим да имамо важнија посла.  Smile
азор ахаи
азор ахаи
Lord zaštitnik Juga
Lord zaštitnik Juga

Broj poruka : 2440
Raspoloženje : there is no order as pure as this storm
Reputacija : 428
Points : 2916
Datum upisa : 02.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vratimo se korjenima! - Page 2 Empty Re: Vratimo se korjenima!

Počalji od азор ахаи Uto 15 Apr 2014, 20:30

ВИК јесте боља замисао, али и даље је плодно тле за корупцију...  Very Happy Треба бре јавно, прво тајно у кући, па све јавно. Нема лажи, нема преваре  Very Happy 
азор ахаи
азор ахаи
Lord zaštitnik Juga
Lord zaštitnik Juga

Broj poruka : 2440
Raspoloženje : there is no order as pure as this storm
Reputacija : 428
Points : 2916
Datum upisa : 02.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vratimo se korjenima! - Page 2 Empty Re: Vratimo se korjenima!

Počalji od Zandrin Uto 15 Apr 2014, 20:33

ok onda meni saljite pp u inbox...ja cu vam biti iyborna kutija
total sam neutralna i ne do' bog da neko pokusa da mulja
Zandrin
Zandrin
Zakleta sestra
Zakleta sestra

Broj poruka : 10789
Raspoloženje : op trt gevezen zajn
Reputacija : 857
Points : 11712
Datum upisa : 29.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Vratimo se korjenima! - Page 2 Empty Re: Vratimo se korjenima!

Počalji od VojaLu Uto 15 Apr 2014, 20:37

VIK u smislu da može da se prijavi zloupotreba, a onda da se proveri... Još u toku glasanja u kući mogu se desiti zloupotrebe, te tako to može da se prijavi VIKu
Možda  da se svi u kući dogovore, i onda npr. od 23h krene glasanje i urednici lepo kako ih VIK prozove tako glasaju javno, i svi vide, ako neko ima primedbu reaguje odmah, ili ako nije tu da ima npr 24h ili 48h da reaguje žalbom... VIK to preispita i ponovi glasanje na biračkom mestu ukoliko je došlo do zloupotreba Very Happy

a može i to što Zan kaže Very Happy
VojaLu
VojaLu
Savant
Savant

Broj poruka : 5172
Godina : 42
Raspoloženje : Radioaktivno
Reputacija : 829
Points : 6055
Datum upisa : 22.05.2012

https://www.facebook.com/vojalu

Nazad na vrh Ići dole

Vratimo se korjenima! - Page 2 Empty Re: Vratimo se korjenima!

Počalji od Witcher Uto 15 Apr 2014, 20:37

Hm, da se tajno dogovaraju u okviru kuce a onda u toku izborne noci urednici objavljuju glasove svoje kuce?
Tako ne bi moglo dolaziti do navodnih slucajeva urednik je glaso za celu kucu jer bi se clanovi odmah pobunili, niti bi bilo potrebe za nadgledanjem samog tajnog glasanja a opet bi se odrzala ta napetost i iscekivanje objavljivanja glasova u izbornoj noci?
Witcher
Witcher
Zaštitnik Severa
Zaštitnik Severa

Broj poruka : 4075
Godina : 28
Raspoloženje : i'm a diamond that is tired
Reputacija : 251
Points : 4533
Datum upisa : 15.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vratimo se korjenima! - Page 2 Empty Re: Vratimo se korjenima!

Počalji od VojaLu Uto 15 Apr 2014, 20:38

Da baš to sam predložio
VojaLu
VojaLu
Savant
Savant

Broj poruka : 5172
Godina : 42
Raspoloženje : Radioaktivno
Reputacija : 829
Points : 6055
Datum upisa : 22.05.2012

https://www.facebook.com/vojalu

Nazad na vrh Ići dole

Vratimo se korjenima! - Page 2 Empty Re: Vratimo se korjenima!

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu