WORLD OF WESTEROS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 

 


Rechercher Napredna potraga

Zadnje teme
» Spam Tema....
od Nim Ned 14 Apr 2024, 04:08

» Sta trenutno slusate
od Zevs86 Sub 03 Feb 2024, 23:56

» Slike prirode nam majke
od Lala Pet 26 Maj 2023, 21:46

» Predstavite nam se....
od Assassin Pet 28 Apr 2023, 18:23

» Robert Džordan "Točak vremena"
od Uno Nomesta Pon 26 Sep 2022, 14:57

» Robin Hobb - Vidovnjaci
od Zevs86 Uto 29 Dec 2020, 15:25

» Stiven Erikson- Malaska knjiga palih
od Assassin Pon 13 Apr 2020, 10:31

» Igrice (Generalno)
od Lord M. Pet 03 Apr 2020, 12:33

» Sta sada citate?
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:58

» Winter Is Coming...to HBO
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:55

» Dela, po povoljnoj ceni.
od Vazarius Uto 10 Mar 2020, 08:25

» Srećna 2o2o!
od Assassin Uto 07 Jan 2020, 12:43

» Serije koje volite / trenutno pratite
od Assassin Uto 12 Nov 2019, 16:54

» Silmarilion
od Vazarius Čet 31 Okt 2019, 09:38

» Jezik Čitanja
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:23

» Novi filmovi i filmske novosti
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:19

» "Vukodav" - Marija Semjonova
od Zevs86 Pet 25 Jan 2019, 10:49

» Demon Cycle - Peter V. Brett [spoiler]
od Vazarius Uto 08 Jan 2019, 14:44

» Srećna 2o19!
od Areal Sre 02 Jan 2019, 20:56

» Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"
od Vazarius Pet 19 Okt 2018, 12:46

Pristupi

Zaboravio sam šifru

Ko je trenutno na forumu
Imamo 6 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 6 Gosta :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 84 dana Pet 20 Sep 2013, 17:16
Naj bolji poslanici
Зимоврел (15838)
Za i protiv - Page 3 Vote_lcapZa i protiv - Page 3 Voting_barZa i protiv - Page 3 Vote_rcap 
Sparkling Comet (15528)
Za i protiv - Page 3 Vote_lcapZa i protiv - Page 3 Voting_barZa i protiv - Page 3 Vote_rcap 
Assassin (13622)
Za i protiv - Page 3 Vote_lcapZa i protiv - Page 3 Voting_barZa i protiv - Page 3 Vote_rcap 
Zevs86 (11916)
Za i protiv - Page 3 Vote_lcapZa i protiv - Page 3 Voting_barZa i protiv - Page 3 Vote_rcap 
Zandrin (10789)
Za i protiv - Page 3 Vote_lcapZa i protiv - Page 3 Voting_barZa i protiv - Page 3 Vote_rcap 
CRNIJASTREB (10420)
Za i protiv - Page 3 Vote_lcapZa i protiv - Page 3 Voting_barZa i protiv - Page 3 Vote_rcap 
Princ Regar (9341)
Za i protiv - Page 3 Vote_lcapZa i protiv - Page 3 Voting_barZa i protiv - Page 3 Vote_rcap 
LunarFang (9218)
Za i protiv - Page 3 Vote_lcapZa i protiv - Page 3 Voting_barZa i protiv - Page 3 Vote_rcap 
Uno Nomesta (8868)
Za i protiv - Page 3 Vote_lcapZa i protiv - Page 3 Voting_barZa i protiv - Page 3 Vote_rcap 
Nim (8274)
Za i protiv - Page 3 Vote_lcapZa i protiv - Page 3 Voting_barZa i protiv - Page 3 Vote_rcap 

April 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Kalendar Kalendar


Za i protiv

+19
Lord M.
Fulgrim
Nocnoi_Dozor
Vazarius
Princ Regar
Lothesse
Вештица
Oberin Martel
Окир
LunarFang
Ket sa kanala
Kian The Nephilim
Uno Nomesta
Zandrin
Prince of Ravens
азор ахаи
Zevs86
CRNIJASTREB
Зимоврел
23 posters

Strana 3 od 17 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 17  Sledeći

Ići dole

Za i protiv - Page 3 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Zandrin Sub 07 Dec 2013, 15:09

kiane skoro u svemu se slazemm sa tobom vezano za decu
osim jedne stvari koju moram da napomenem - da idem kao pas tragac za njim svuda jer je vreme ludo, svakakvi predatori u tmini cekaju, vrebaju, uticaj sredine je poguban, borim se protiv toga, koliko i kako mogu

al mene najvise zamara - cela nauka koja se sada oko odgoja dece pravi
te ne smes ovo te ne smes ono te ako uradis ovo kriv sei

brate mili, pa svi smo bili mali i odgajise nas, oladite malo

kloniranje -organa da, ljudi ne - zloupotrebe moguce na svim nivoima
Zandrin
Zandrin
Zakleta sestra
Zakleta sestra

Broj poruka : 10789
Raspoloženje : op trt gevezen zajn
Reputacija : 857
Points : 11712
Datum upisa : 29.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 3 Empty Re: Za i protiv

Počalji od LunarFang Sub 07 Dec 2013, 15:14

Slazem se s kloniranjem kad jeu pitanju transplantacija organa i medicina uopste, ali ne i kloniranje same jednke. Sto se dece tice, ne odobravam to preterano tetosenje i sttakleno zvono nikako. Sta, da napravim svoje dete nesposobnim slabicem koje ce se celog zivota drzati mami za suknju zbog nekih mojih nebuloznih strahova? Hell no!
LunarFang
LunarFang
Lord od Besnog Rta
Lord od Besnog Rta

Broj poruka : 9218
Godina : 33
Raspoloženje : kako kad
Reputacija : 368
Points : 9664
Datum upisa : 21.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 3 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Gost Sub 07 Dec 2013, 15:53

Za operacije sam vec rekla, sto se tice kloniranja, tu mnogo zavisi, s jedne strane moze mnogo da doprinese na naucnom polju, a s druge strane je pitanje nas samih i kako to moze biti pogresno. Preporucujem film Womb sa Evom Green, ukapiracete. Ja iskreno ne bih volela da me kloniraju ili nekog od mojih. Ljudi su oduvek voleli da se zezaju sa prirodom, ali to jednostavno nije uvek dobro.

Totalno sam za eutanaziju, nema nista gore nego ziveti kao biljka, da ne pricam o tome koliko to moze biti bolno za porodicu te osobe koja vise nikada ne moze funkcionisati normalno.

Eh, parada. Na neki nacin sam ravnodusna. Protiv sam ako je cilj bilo kakve parade trosenje novca kad moze na nesto bolje da se potrosi isto kao i politicke spletke onih koji zele samo da napokoste i skrenu paznju ljudi sa mnogo bitnijih tema.
Ali sam isto tako za, jer parade ponosa se odrzavaju svuda po svetu i ako je njihov cilj da proslave razlicitost, ljubav i pobedu nad homofobijom, onda sto da ne. Strejt ljudi paradiraju ulicama svaki dan i niko se ne radja kao homofob ili rasista.
I da se razumemo, prisere mi se svaki put kad procitam/cujem da neko u 21. veku i dalje takva sex. opredeljenja naziva bolescu.Takve osobe smatram zaostalim, jer se nekad u njihovom razvoju umesalo misljenje vecine.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 3 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Princ Regar Sub 07 Dec 2013, 15:58

Samo jedno pitanje, sta je alternativa braku, mislim ako nema braka, sta mu je alternativa, vanbracna zajednica?
Princ Regar
Princ Regar

Broj poruka : 9341
Godina : 35
Raspoloženje : :)
Reputacija : 630
Points : 10066
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 3 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Vazarius Sub 07 Dec 2013, 16:21

Ja verujem da ce se moze postici ne samo fizicko vec i kloniranje secanja, tako da cemo moci da budemo ''kopirani'' u potpunosti. Ono sto nam je sada fantastika nece biti za hiljdau godina. 

O eutanazijji trebba da odluci porodica, pa je to licna stvar, ako se sloze nek se izvrsi, naravno treba da postoje uslovi koji pre toga treba da ispuni svaki pojedinacni slucaj

U principu sva nabrojane stvari zavise od izbora i treba ih tako ii gledati. Plasticna hirurgija? Ko ima volje i para neka radi.
Vazarius
Vazarius
Gospodar Brzorečja
Gospodar Brzorečja

Broj poruka : 3077
Raspoloženje : koracanje
Reputacija : 237
Points : 3432
Datum upisa : 27.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 3 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Oberin Martel Sub 07 Dec 2013, 16:25

Princ Regar ::Samo jedno pitanje, sta je alternativa braku, mislim ako nema braka, sta mu je alternativa, vanbracna zajednica?
Vanbračna zajednica, Poligamna zajednica, hipi komuna, klan, odvojeni život roditelja, i u krajnjoj liniji single parenting. Koja je trenutna statistika, koliko se brakova završi razvodom? Trećina? polovina? I koliko ih je nesrećnih koji se na silu održavaju zarad tradicije, religije ili čega već? Što forsirati i institucionalizovati nešto što je daleko od savršenog?
Oberin Martel
Oberin Martel
Legendarni vojnik
Legendarni vojnik

Broj poruka : 2710
Godina : 42
Raspoloženje : E ja kuliram
Reputacija : 670
Points : 3442
Datum upisa : 19.02.2009

http://www.tolkien.rs

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 3 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Vazarius Sub 07 Dec 2013, 16:27

Oberine, zato sto treba da se tezi necemu, da ne kazem savrsenstvu. A sta onda po tebi trba iinstitucionalizovati?
Vazarius
Vazarius
Gospodar Brzorečja
Gospodar Brzorečja

Broj poruka : 3077
Raspoloženje : koracanje
Reputacija : 237
Points : 3432
Datum upisa : 27.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 3 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Oberin Martel Sub 07 Dec 2013, 16:30

Ili ništa ili sve ili bar više opcija. A brak je očigledno daleko od savršenstva, i vremenom se samo više udaljava.
Oberin Martel
Oberin Martel
Legendarni vojnik
Legendarni vojnik

Broj poruka : 2710
Godina : 42
Raspoloženje : E ja kuliram
Reputacija : 670
Points : 3442
Datum upisa : 19.02.2009

http://www.tolkien.rs

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 3 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Vazarius Sub 07 Dec 2013, 16:32

Znaci hipi komuna, poligamija i klan  ce bolje odgajati dete?
Vazarius
Vazarius
Gospodar Brzorečja
Gospodar Brzorečja

Broj poruka : 3077
Raspoloženje : koracanje
Reputacija : 237
Points : 3432
Datum upisa : 27.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 3 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Princ Regar Sub 07 Dec 2013, 16:34

Auuu, glupavo mi je da ja sada kazem skoro svi ste pogresili, ali recimo da nije moguce organizovati porodicu niti bilo kakav porodicni odnos bez braka. Vanbracna zajednica je danas izjednacena sa brakom u nekim tackama, ali ne svim tackama, upravo iz razloga zato ste ne bi mogla da u potpunosti zameni brak. Evo recimo jedan primer, bez braka ne bi bilo pretpostavke da je muz majke otac deteta, sto znaci da bi za svako novoredjeno dete moralo da se ide kod maticara i da se prizna to dete kao svoje. To je samo jedan od problema koji bi nastao da brak ne postoji, da vam ne pricam tek o onima koji bi posle rodjenja deteta nastali.
Princ Regar
Princ Regar

Broj poruka : 9341
Godina : 35
Raspoloženje : :)
Reputacija : 630
Points : 10066
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 3 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Oberin Martel Sub 07 Dec 2013, 16:36

@ Vaz: Možda. Bolje komuna da odgaja dete nego da razvedeni roditelji igraju ping pong sa njim.
Oberin Martel
Oberin Martel
Legendarni vojnik
Legendarni vojnik

Broj poruka : 2710
Godina : 42
Raspoloženje : E ja kuliram
Reputacija : 670
Points : 3442
Datum upisa : 19.02.2009

http://www.tolkien.rs

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 3 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Vazarius Sub 07 Dec 2013, 16:39

@ Reg, Ma ne govorimo kako je pravno uredjeno, niti o pravnim pretpostavkama, vec o alternativama.
Vazarius
Vazarius
Gospodar Brzorečja
Gospodar Brzorečja

Broj poruka : 3077
Raspoloženje : koracanje
Reputacija : 237
Points : 3432
Datum upisa : 27.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 3 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Vazarius Sub 07 Dec 2013, 16:41

Meni je to hipi i anarhisticki. Znas kako kazu za demokratiju, da  
je najmanje los oblik vladavine. Isto tako moze da se kaze i za porodicu u vezi odgajanja ljudske jedinke. Ljudi smo, nesavrseni smo i verovatno cemo uvek biti.
Vazarius
Vazarius
Gospodar Brzorečja
Gospodar Brzorečja

Broj poruka : 3077
Raspoloženje : koracanje
Reputacija : 237
Points : 3432
Datum upisa : 27.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 3 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Princ Regar Sub 07 Dec 2013, 16:42

Pa ne moze biti alternative, to je poenta, a to zakljucujes na osnovu pravnog uredjenja. Nemoguce je organizovati nijedno drustvo bez braka, ja ni ne mogu da zamislim kako bi to izgledalo a kamoli da kazem da li bi bilo bolje uopste.
Princ Regar
Princ Regar

Broj poruka : 9341
Godina : 35
Raspoloženje : :)
Reputacija : 630
Points : 10066
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 3 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Zandrin Sub 07 Dec 2013, 17:03

ne razdvaja brak i vencani papir ljude
ne otudjuje ih to parce papira
ljudi se otudjuju sami po sebi ako im je tako sudjeno
bili u vb zajednici ili b zajednici ili razvedeni na kraju ili samo se odvojili svako na svoju stranu

ali brak kao brak uliva ljudima neki vid sigurnosti

naravno, nije ovo i obavezno,  svako prema svom nahodjenju

ali ako se ljudi vole potpuno je sve ostalo irelevantno, mda sam ja za instituciju braka

to mu dodje kao uredjenje jedne mikro drzave - porodice
da nema toga nastala bi anarhija

ljudima je malo potrebno da podivljaju

svaka stega, zakon, ipak ih malo drzi zauzdanim

da nema toga, svet bi otiao u pm
Zandrin
Zandrin
Zakleta sestra
Zakleta sestra

Broj poruka : 10789
Raspoloženje : op trt gevezen zajn
Reputacija : 857
Points : 11712
Datum upisa : 29.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 3 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Gost Sub 07 Dec 2013, 17:06

Princ Regar ::Auuu, glupavo mi je da ja sada kazem skoro svi ste pogresili, ali recimo da nije moguce organizovati porodicu niti bilo kakav porodicni odnos bez braka. Vanbracna zajednica je danas izjednacena sa brakom u nekim tackama, ali ne svim tackama, upravo iz razloga zato ste ne bi mogla da u potpunosti zameni brak. Evo recimo jedan primer, bez braka ne bi bilo pretpostavke da je muz majke otac deteta, sto znaci da bi za svako novoredjeno dete moralo da se ide kod maticara i da se prizna to dete kao svoje. To je samo jedan od problema koji bi nastao da brak ne postoji, da vam ne pricam tek o onima koji bi posle rodjenja deteta nastali.
Ovo je tacno, o tome uopste nisam razmisljala. Ne da nije nemoguce, mada sa sobom nosi dosta zajebancija. Srecom pa nismo prinudjeni na to Very Happy
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 3 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Oberin Martel Sub 07 Dec 2013, 17:07

http://en.wikipedia.org/wiki/Divorce_demography
Evo merilo uspešnosti braka kao institucije, i mislim da je bolno očigledno da mora evoluirati ili nestati.
Oberin Martel
Oberin Martel
Legendarni vojnik
Legendarni vojnik

Broj poruka : 2710
Godina : 42
Raspoloženje : E ja kuliram
Reputacija : 670
Points : 3442
Datum upisa : 19.02.2009

http://www.tolkien.rs

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 3 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Princ Regar Sub 07 Dec 2013, 17:15

Oberin Martel ::http://en.wikipedia.org/wiki/Divorce_demography
Evo merilo uspešnosti braka kao institucije, i mislim da je bolno očigledno da mora evoluirati ili nestati.
Ok, razumem sto tako mislis, ali evo ti jedno pitanje: Zasto ti smatras da je razvod sam po sebi los? Na razvod se danas gleda kao na napredak, nekada se nije moglo razvoditi i takva drustva koja danas ne dozvoljavaju razvod se uvek gledaju kao nazadna drustva. Ljudi su u milion slucajeva menjali drzavljanstva i bezali u druge zemlje da bi mogli da se razvedu. Hocu reci, nas su na faxu ucili da je razvod u porodicnom pravu napredak.
Princ Regar
Princ Regar

Broj poruka : 9341
Godina : 35
Raspoloženje : :)
Reputacija : 630
Points : 10066
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 3 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Vazarius Sub 07 Dec 2013, 17:16

Zan dao bih  ti  i  3 plusa da mogu Very Happy.
Vazarius
Vazarius
Gospodar Brzorečja
Gospodar Brzorečja

Broj poruka : 3077
Raspoloženje : koracanje
Reputacija : 237
Points : 3432
Datum upisa : 27.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 3 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Oberin Martel Sub 07 Dec 2013, 17:19

Naravno da je razvod napredak, ne kažem da je loš, već da je dokaz neadekvatnosti institucije braka. I ne vidim pravnu potrebu za brakom u kontekstu deteta, zašto ne bi bilo dovoljno zakonom definisati prava i obaveze roditelja/staratelja?
Oberin Martel
Oberin Martel
Legendarni vojnik
Legendarni vojnik

Broj poruka : 2710
Godina : 42
Raspoloženje : E ja kuliram
Reputacija : 670
Points : 3442
Datum upisa : 19.02.2009

http://www.tolkien.rs

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 3 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Princ Regar Sub 07 Dec 2013, 17:26

Pa ne bih se slozio da je razvod merilo koliko je brak adekvatan. Sta recimo da razvod nije dozvoljen, tada bi tek nastalo problema... Ali dobro.
I sad su sve obaveze rroditelja definisane, ali kako ces utvrditi ko je roditelj deteta bez braka? Priznanjem ili vadjenjem krvi, DNK ako taj nece da prizna. Zamisli maticara na nekom maticnom podrucju gde se ljudi eto tako dosta mnoze Very Happy koji ce morati od porodice do porodice da ide i da pita ko je otac deteta, dajte neki dokaz, sumnjvi ste mi, daj da mu vadimo krv, pa da onda sacekamo rezultate... a sve ono sto treba da se radi za dete ce morati da saceka dok se ne utvrdi ko mu je roditelj. A pazi ovo samo pricamo za odnos roditelja i dece, sta je sa odnosu roditelja i drugih nekih institucija? Tipa, poreska uprava npr. Zajednicka imovina roditelja.
Princ Regar
Princ Regar

Broj poruka : 9341
Godina : 35
Raspoloženje : :)
Reputacija : 630
Points : 10066
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 3 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Oberin Martel Sub 07 Dec 2013, 17:33

I sad su sve obaveze rroditelja definisane, ali kako ces utvrditi ko je roditelj deteta bez braka?
Štahoćeš da kažeš, da je nemoguće da ti komšija jebe ženu dok si na terenu, sve dok imaš venčani list? What a Face Ne vidim tu nikakvu razliku sa ili bez braka, otac uvek mora da prizna dete ili da se dokazuje očinstvo.
sta je sa odnosu roditelja i drugih nekih institucija? Tipa, poreska uprava npr. Zajednicka imovina roditelja.
Opet ne razumem. Nema braka, nema zajedničke imovine, nema problema.
Oberin Martel
Oberin Martel
Legendarni vojnik
Legendarni vojnik

Broj poruka : 2710
Godina : 42
Raspoloženje : E ja kuliram
Reputacija : 670
Points : 3442
Datum upisa : 19.02.2009

http://www.tolkien.rs

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 3 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Vazarius Sub 07 Dec 2013, 17:35

Oberine, ne znam ni sta pricas vise ni sta zelis da dokazes. Trudim se da ti odgovorim, ali mi je sve sadrzano u prethodnim postovima. Evo nek se dopisujete ti i Regi, mene izvinite.
Vazarius
Vazarius
Gospodar Brzorečja
Gospodar Brzorečja

Broj poruka : 3077
Raspoloženje : koracanje
Reputacija : 237
Points : 3432
Datum upisa : 27.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 3 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Princ Regar Sub 07 Dec 2013, 17:44

Oberin Martel ::
I sad su sve obaveze rroditelja definisane, ali kako ces utvrditi ko je roditelj deteta bez braka?
Štahoćeš da kažeš, da je nemoguće da ti komšija jebe ženu dok si na terenu, sve dok imaš venčani list? What a Face Ne vidim tu nikakvu razliku sa ili bez braka, otac uvek mora da prizna dete ili da se dokazuje očinstvo.
sta je sa odnosu roditelja i drugih nekih institucija? Tipa, poreska uprava npr. Zajednicka imovina roditelja.
Opet ne razumem. Nema braka, nema zajedničke imovine, nema problema.
Polako, nisi me razumeo Smile kod nas a i svugde drugde, vazi pretpostavka da je muz majke otac deteta, i roditelji se kod maticara izjasnjavaju samo o licnom imenu deteta. Ne govore oni nista u vezi ocinstva ili materinstva osim ako ne zele da ospore, jer eto iz tog razloga kao sto kazes muz smatra da nije njegovo dete i hoce to da ospori i kaze ja ne priznajem to dete kao svoje pa se tek onda pristupa utvrdjivanju ocinstva primera radi vadjenjem DNK. Ali ako roditelji uopste ne osporavaju poreklo deteta, onda vazi pretspotavka da je muz majke otac deteta.  ( Sto se u vecini slucajeva najcesce i zbiva, retko kada da se pred maticarem otac buni da to dete nije njegovo, majka jos redje, posto ga ona i rodi, osim ako joj ga ne podmetnu) Jel kontas sada? Smile


Pa zajednicka imovina upravo sluzi da bi pojacala taj odnos koji se stvara u braku kao jednoj zivotnoj zajednici :)To je oduvek bilo i zajednicka imovina je oduvek postojala.

A ajde recimo ovakvo pitanje, kako ces dokazivati vanbracnu zajednicu? Nase pravo trazi zajednicko prebivaliste kao jedini cvrst dokaz, i pored toga jos 2 dokaza koja nikako ne moze dokazati. Ja nikako ne mogu da se slozim da samo na osnovu zajednickog prebivalista mozes dokazati da dvoje ljudi imaju odnos slican braku. Pogotovu sto danas moze gomila ljudi da ima jedno te isto prebivaliste. Nije ni vencali list apsolutan dokaz, ali je mnogo jaceg kredibiliteta od zajednickog prebivalista.
Princ Regar
Princ Regar

Broj poruka : 9341
Godina : 35
Raspoloženje : :)
Reputacija : 630
Points : 10066
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 3 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Oberin Martel Sub 07 Dec 2013, 18:08

Polako, nisi me razumeo kod nas a i svugde drugde, vazi pretpostavka da je muz majke otac deteta, i roditelji se kod maticara izjasnjavaju samo o licnom imenu deteta. Ne govore oni nista u vezi ocinstva ili materinstva osim ako ne zele da ospore, jer eto iz tog razloga kao sto kazes muz smatra da nije njegovo dete i hoce to da ospori i kaze ja ne priznajem to dete kao svoje pa se tek onda pristupa utvrdjivanju ocinstva primera radi vadjenjem DNK. Ali ako roditelji uopste ne osporavaju poreklo deteta, onda vazi pretspotavka da je muz majke otac deteta. ( Sto se u vecini slucajeva najcesce i zbiva, retko kada da se pred maticarem otac buni da to dete nije njegovo, majka jos redje, posto ga ona i rodi, osim ako joj ga ne podmetnu) Jel kontas sada?
Uopšte ne vidim razliku. Ako postoji brak u npr. 95% slučajeva će muž biti upisan kao otac, u 5% će se buniti i utvrđuje se očinstvo. Ako ne postoji brak u 95% slučajeva će otac reći "Moje dete, upišite me kao roditelja", u 5% će poricati i utvrđuje se očinstvo.
Pa zajednicka imovina upravo sluzi da bi pojacala taj odnos koji se stvara u braku kao jednoj zivotnoj zajednici :)To je oduvek bilo i zajednicka imovina je oduvek postojala.
Ako se preko pola brakova završi razvodom, onda statistički gledano zajednička imovina više stvara pravne komplikacije pri razvodu nego što podstiče životu zajednici. I zanimljiv detalj - u mnogim kulturama žena je faktički bila imovina muškarca Wink
A ajde recimo ovakvo pitanje, kako ces dokazivati vanbracnu zajednicu? Nase pravo trazi zajednicko prebivaliste kao jedini cvrst dokaz, i pored toga jos 2 dokaza koja nikako ne moze dokazati. Ja nikako ne mogu da se slozim da samo na osnovu zajednickog prebivalista mozes dokazati da dvoje ljudi imaju odnos slican braku. Pogotovu sto danas moze gomila ljudi da ima jedno te isto prebivaliste. Nije ni vencali list apsolutan dokaz, ali je mnogo jaceg kredibiliteta od zajednickog prebivalista.
Zašto bi se dokazivala vanbračna zajednica? Ako iz nje proizilaze prava i obaveze, onda treba da se registruje, i to je dovoljno. A ako treba da se dokazuje to je samo dokaz zakonske falinke.
Oberin Martel
Oberin Martel
Legendarni vojnik
Legendarni vojnik

Broj poruka : 2710
Godina : 42
Raspoloženje : E ja kuliram
Reputacija : 670
Points : 3442
Datum upisa : 19.02.2009

http://www.tolkien.rs

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv - Page 3 Empty Re: Za i protiv

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 17 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 17  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu