WORLD OF WESTEROS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 

 


Rechercher Napredna potraga

Similar topics
    Zadnje teme
    » Spam Tema....
    od Nim Ned 14 Apr 2024, 04:08

    » Sta trenutno slusate
    od Zevs86 Sub 03 Feb 2024, 23:56

    » Slike prirode nam majke
    od Lala Pet 26 Maj 2023, 21:46

    » Predstavite nam se....
    od Assassin Pet 28 Apr 2023, 18:23

    » Robert Džordan "Točak vremena"
    od Uno Nomesta Pon 26 Sep 2022, 14:57

    » Robin Hobb - Vidovnjaci
    od Zevs86 Uto 29 Dec 2020, 15:25

    » Stiven Erikson- Malaska knjiga palih
    od Assassin Pon 13 Apr 2020, 10:31

    » Igrice (Generalno)
    od Lord M. Pet 03 Apr 2020, 12:33

    » Sta sada citate?
    od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:58

    » Winter Is Coming...to HBO
    od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:55

    » Dela, po povoljnoj ceni.
    od Vazarius Uto 10 Mar 2020, 08:25

    » Srećna 2o2o!
    od Assassin Uto 07 Jan 2020, 12:43

    » Serije koje volite / trenutno pratite
    od Assassin Uto 12 Nov 2019, 16:54

    » Silmarilion
    od Vazarius Čet 31 Okt 2019, 09:38

    » Jezik Čitanja
    od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:23

    » Novi filmovi i filmske novosti
    od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:19

    » "Vukodav" - Marija Semjonova
    od Zevs86 Pet 25 Jan 2019, 10:49

    » Demon Cycle - Peter V. Brett [spoiler]
    od Vazarius Uto 08 Jan 2019, 14:44

    » Srećna 2o19!
    od Areal Sre 02 Jan 2019, 20:56

    » Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"
    od Vazarius Pet 19 Okt 2018, 12:46

    Pristupi

    Zaboravio sam šifru

    Ko je trenutno na forumu
    Imamo 7 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 7 Gosta :: 1 Provajder

    Nema

    [ Videti svu listu ]


    Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 84 dana Pet 20 Sep 2013, 17:16
    Naj bolji poslanici
    Зимоврел (15838)
    Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“? Vote_lcapKo je „Azor Ahai ponovo rođen“? Voting_barKo je „Azor Ahai ponovo rođen“? Vote_rcap 
    Sparkling Comet (15528)
    Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“? Vote_lcapKo je „Azor Ahai ponovo rođen“? Voting_barKo je „Azor Ahai ponovo rođen“? Vote_rcap 
    Assassin (13622)
    Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“? Vote_lcapKo je „Azor Ahai ponovo rođen“? Voting_barKo je „Azor Ahai ponovo rođen“? Vote_rcap 
    Zevs86 (11916)
    Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“? Vote_lcapKo je „Azor Ahai ponovo rođen“? Voting_barKo je „Azor Ahai ponovo rođen“? Vote_rcap 
    Zandrin (10789)
    Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“? Vote_lcapKo je „Azor Ahai ponovo rođen“? Voting_barKo je „Azor Ahai ponovo rođen“? Vote_rcap 
    CRNIJASTREB (10420)
    Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“? Vote_lcapKo je „Azor Ahai ponovo rođen“? Voting_barKo je „Azor Ahai ponovo rođen“? Vote_rcap 
    Princ Regar (9341)
    Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“? Vote_lcapKo je „Azor Ahai ponovo rođen“? Voting_barKo je „Azor Ahai ponovo rođen“? Vote_rcap 
    LunarFang (9218)
    Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“? Vote_lcapKo je „Azor Ahai ponovo rođen“? Voting_barKo je „Azor Ahai ponovo rođen“? Vote_rcap 
    Uno Nomesta (8868)
    Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“? Vote_lcapKo je „Azor Ahai ponovo rođen“? Voting_barKo je „Azor Ahai ponovo rođen“? Vote_rcap 
    Nim (8274)
    Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“? Vote_lcapKo je „Azor Ahai ponovo rođen“? Voting_barKo je „Azor Ahai ponovo rođen“? Vote_rcap 

    April 2024
    PonUtoSreČetPetSubNed
    1234567
    891011121314
    15161718192021
    22232425262728
    2930     

    Kalendar Kalendar


    Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“?

    +8
    Hokins
    Kian The Nephilim
    Chandrian
    Ket sa kanala
    Nocnoi_Dozor
    VojaLu
    Princ Regar
    Lya
    12 posters

    Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

    Ići dole

    Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“? Empty Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“?

    Počalji od Lya Ned 29 Sep 2013, 18:06

    Izvinjavam se ukoliko tema već postoji. Ja je nisam pronašla.Rolling Eyes
    Kao što naslov kaže:
    http://www.winterfell-srbija.com/t313-azor-ahai-obecani-princ


    Proročanstvo se u priču uvodi posredstvom Melisandre. Crvena kometa i okolnosti njene pojave provlače se (bolje reći, proleću!) kroz drugu knjigu serijala kao glavni lajtmotiv- svi protagonisti  je sa zanimanjem prate, komentarišu i tumače na svoj način. Zemlja je u gotovo pred-apokaliptičnom rasulu, atmosfera više nego pogodna da ožive stare legende, u kojima narod traži utehu i slutnju spasenja, a oni na vlasti potvrdu sopstvenog prava. Zato ih svako i prilagođava ličnoj potrebi. Uglavnom, Crvena sveštenica podseća:
    U drevnim knjigama Ašaija zapisano je da će doći dan kada će zvezde, nakon dugačkog leta, krvariti i hladni dah tame teško će pasti na svet. U tom strašnom času, ratnik će iz vatre iščupati plameni mač. A taj mač će biti Svetlonosac, Crveni mač junaka i onaj koji ga stegne biće Azor Ahai vaskrsnut, i tama će pobeći pred njim.
     
    Salador San potom pripoveda Davosu opšte poznatu legendu o kovanju „Svetlonosca. Obrazac joj je tipično epski, herojski: tri etape, tri vatre (tri je magični broj, bitan i za Denine vizije), tri pokušaja i žrtva u krvi koja naposletku dovodi do uspeha. Vreme uloženo u rad se povećava, pa tako imamo:
    1) trideset dana i noći kovanja mača u svetoj vatri; kaljenje sečiva u vodi je bezuspešno, jer čelik puca;
     2) pedeset dana i noći, kaljenje u srcu lava, ponovo bez uspeha;
    3) sto dana i noći (ponovo magični broj, 100 je savršenstvo celine), uspešno kaljenje u živom srcu Nisa Nise.
     Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“? 250px-Azor_Ahai
    Sledeće pominjanje pronalazimo u „Oluji“, kada Melisandra  obrazlaže svoje uverenje Davosu: „Videla sam ga kako predvodi bitku protiv tame, videla sam ga u plamenu. Plamenovi ne lažu, inače ti ne bi bio ovde. To je zapisano i u proročanstvima. Kada crvena zvezda prokrvari, a tama se zgusne, Azor Ahai će vaskrsnuti međ dimom i solju, da probudi zmajeve iz kamena. Krvava zvezda je došla i prošla, a Zmajkamen je mesto dima i soli. Stanis Barateon je Azor Ahai ponovo rođen.“
     
    Meštar Emon je prvi koji podvlači znak jednakosti između figure Azor Ahaija i Obećanog Princa, mada još uvek dosta nejasne i diskutabilne jednakosti. Najpre je Džeherisu Targarjenu prorečeno da će iz loze njegove dece Erisa i Raele biti rođen Obećani Princ. Iz tih razloga je među njima sklopljen brak. Njihov najstariji sin Regar  u mladosti veruje da je reč o njemu, jer se rodio na dan izbijanja požara u Letnjim dvorima- „dim“, kada su suze prolivene za nastradalima-„so“. Pročitavši još uvek zagonetne spise, odlučio je da "mora postati ratnik“. Jasno je da  se verovatno radi o pročitanoj legendi o AA. Onda se naglo menja njegovo uverenje, pa će smatrati da je njegov sin Egon OP, jer je „kometa primećena u noći njegovog začeća“, a Regar je bio "ubeđen da krvava zvezda znači kometu". Dakle, ubeđen, a ne podstaknut činjenicom. Ali, Egon nije rođen „nakon dugačkog leta“, niti ispunjava uslov o „dimu i soli“, niti je poživeo dovoljno dugo da potvrdi to očekivanje (Grif još nije provereno taj za koga se izdaje). Odmah potom sledi, iz Denine vizije, još jedna zagonetna misao o „neophodnom postojanju trećeg“ i „pesmi leda i vatre“.

    Emon će zaključiti da su se prevarili u tumačenju, jer zmaj nema pol, tj. da je Deneris zapravo OP. Epizoda njenog  silaska sa Drogove lomače, koju prati prvo pojavljivanje komete i izleganje zmajeva, posmatra  se kao sigurni pokazatelji da je baš ona ta. Međutim, Deni nije ratnica. Ona, barem koliko mi znamo, ne ume da rukuje mačem, što ponovo dovodi do udvajanja figura OP i AA. Emon, kao spojnica između Deni i Stanisa/Džona, na samrti zaključuje:
    Stanis ima u sebi nešto zmajeve krvi, da. Imala su je i njegova braća. Nasledili su je preko majke njihovog oca. Zato sam i dozvolio sebi nadu...možda sam želeo...svi mi umemo da se zavaravamo kada želimo da poverujemo. A rekao bih, Melisandra najviše od svih. Mač je pogrešan, to je morala da zna...svetlo bez toplote...prazna opsena...mač je pogrešan, a lažno svetlo može da nas povede dublje u tamu, Seme. Deneris je naša nada.
    Zaključuje i to da joj treba poslati meštra da je poduči i zaštiti, a sa tom misijom Marvin kreće da je pronađe. Već u sledećem delu, putujući Deni u susret, Tirion razmišlja o izvesnom fragmentarnom, anonimnom tomu  pod nazivom „Krv i vatra (Smrt zmajeva)“, čiji se jedini sačuvani primerak krije zaključan u odaji duboko ispod Citadele. Povežimo ovo sa prologom „Gozbe za vrane“...
    Istovremeno, Crveni sveštenici u Volantisu najavljuju dolazak junaka koji će spasiti svet od tame. I naravno, ponovo svi veruju da je to Deni.

    Pa, ipak!
    Emon pre odlaska ostavlja Džonu obeležene odlomke koji govore o Azor Ahaiju.  Na Snežnog će oni ostaviti izuzetno jak utisak, o čemu svedoči i san u kome se plamenim mačem bori protiv Tuđina – a istovremeno, Melisandra počinje da ispoljava neobično interesovanje za Džona, Duh je ne napada, ona ga sve češće vidi u svojim plamenovima („Molim se za sliku Azor Ahaija, a R’Lor mi pokazuje samo Snežnog“). Melisandra ga upozorava da se ne odvaja od svog vuka, a govori mu još nešto bitno: „Trebalo bi da pogledaš iza sebe, lorde Snežni. Mesec te je poljubio i iscrtao tvoju senku na ledu, 20 stopa visoku“. Setićemo se scene sa prvih stranica prvog dela, kada Tirion ulazeći u zimovrelsku dvoranu baca senku „visoku poput kraljevske“, Deni će u Kući Neumirućih videti „plavookog kralja bez senke“-Stanisa, a "da bi dodirnula svetlost, mora proći ispod senke". Hm....
    Dok je Stanisov mač, navodni Svetlonosac, daleko od pravih i očekivanih osobina mitskog sečiva, Džonova Dugačka kandža  je „iskovana u zmajskom plamenu stare Valirije, prožeta činima. Zmajčelik, snažniji od običnog, lakši, tvrđi, oštriji“ i on razmišlja kako bi mu mogla doneti veliku slavu i podvige, čime je implicirano da bi možda to mogao biti pravi Svetlonosac.  Ako uzmemo u obzir da Matori Medved mnogo ranije govori Džonu - istina, s drugom namerom- o tome kako je svojevremeno prvoobrednik nudio Emonu da ga razreši zaveta kako bi mogao preuzeti vlast; da gavran ubrzo zatim neprekidno izgovara „Kralj“ u Džonovom prisustvu,; i naposletku sve pretpostavke o njegovom mogućem poreklu, dolazimo do njegovog poslednjeg poglavlja u „Plesu“ koje nam iznenada daje još tragova.
    U sceni atentata koji su na Džona izvršila braća iz Noćne straže vidimo:
    1)      pljusak crvene krvi“ (kada  džin otkine ruku ser Patreka)
    2)      Bouen Marš lije suze
    3)      Rana se „dimi na hladnom noćnom vazduhu
    Možda nije bez značaja ni to što su opisana tri zadata uboda, dok četvrtog Džon već nije svestan.

    Da rezimiram, u prvoj knjizi serijala gotovo sve „vrišti“ da je AA Deni. Zatim se u tu priču uvodi Stanis, ali, jasno je da uprkos Melisandrinom uverenju, on nije očekivani spasitelj, što je jasno pokazalo ironično razotkrivanje (ne)moći njegovog „Svetlonosca“. Situacija se znatno komplikuje od petog dela, kada Džon sve više izbija u prvi plan kao moguća reinkarnacija mitske figure ratnika, a čini se i da su njegove predispozicije jače od Deninih. Dakle:
     

    -Ko su potencijalni kandidati, a ko je najubedljiviji?

    -Koje kriterijume treba da ispuni?

    -Kakva je povezanost Crvenih sveštenika sa njegovim dolaskom? Kakvu ulogu tu imaju meštri iz Citadele? A zmajevi? Hoće li Sem otkriti istinu?

    -U kakvoj je vezi sa Obećanim Princem; da li su AA i OP ista osoba?

    -Šta je „pesma leda i vatre“?



    Diskusija je otvorena. Very Happy 
    Lya
    Lya
    Vučica od Zimovrela
    Vučica od Zimovrela

    Broj poruka : 959
    Godina : 35
    Raspoloženje : dances with wolves
    Reputacija : 167
    Points : 1154
    Datum upisa : 12.06.2013

    http://alittlerunaway.blogspot.com/

    Nazad na vrh Ići dole

    Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“? Empty Re: Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“?

    Počalji od Princ Regar Pon 30 Sep 2013, 20:56

    Dobro Lijeno, sta mi da diskutujemo kad si ti vec skoro sve ispricala i pokrila... Smile Doduse, skoro sve sam znao od ranije izuzev ovog:
    „Trebalo bi da pogledaš iza sebe, lorde Snežni. Mesec te je poljubio i iscrtao tvoju senku na ledu, 20 stopa visoku“. Setićemo se scene sa prvih stranica prvog dela, kada Tirion ulazeći u zimovrelsku dvoranu baca senku „visoku poput kraljevske“, Deni će u Kući Neumirućih videti „plavookog kralja bez senke“-Stanisa, a "da bi dodirnula svetlost, mora proći ispod senke". Hm....
    Zanimljivo, moras proci ispod senke, mozda se misli na Deni koja ce proci kroz Zid, ako je to, a moglo bi vrlo lako da bude, posto je Martin ekplicitno izjavio da nece biti Asaija u knjizi, mozda smao iz retrposektiva, znaci da Deni nece ici tamo, posto su ljudi pretpostavljali da to znaci ovo moras proci ispod senke. Ali vidis, da prodje ispod Zida, na kome je Dzon bacio senku... hm... to bi vec moglo biti, pogotovu ako se uzme u obzir ona hipoteza po kojoj Dzon ce biti sahranjen u Zidu posle svoje smrti i da ce ga tamo nekako Deni oziveti, mozda to to znaci proci ispod senke Smile Vec smo svi pretpostavili veliku verovatnocu Deninog i Dzonovog poznanstva a verovatno i ljubavi.
    Inace kad smo vec kod toga te senke se pominju cak 3 puta ( opet magicna trojka) kod Tiriona, eto jedna ta u Zimovrelu, jednom kada mu Varis prica zagonetku o malom coveku sa velikom senkom, kao i Mokoro koji u svojim vatrama vidi zmajeve nove i stare, kao i Tiriona sa velikom senkom izmedju zmajeva Smile
    Princ Regar
    Princ Regar

    Broj poruka : 9341
    Godina : 35
    Raspoloženje : :)
    Reputacija : 630
    Points : 10066
    Datum upisa : 13.09.2011

    Nazad na vrh Ići dole

    Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“? Empty Re: Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“?

    Počalji od VojaLu Pon 30 Sep 2013, 21:25

    Martin je potvrdio da su AA i Obećani princ ista ličnost Smile

    Ja sam ovde pobornik Okamove oštrice, Deni je AA, zmajevi su Svetlonosac... to izgleda najverovatnije, čak mi izgleda da bi više njih moglo biti AA, Deni, Džon i još treća glava zmaja, ko god da je... AA tri u jedan Very Happy

    Međutim, da li se iko zapitao, sa obzirom da je legenda o AA stara hiljadama godina, da možda to nije samo neka izmišljotina novijeg datuma :DJa to sad gledam kao meštar :DKo garantuje da se desila Duga noć i da se pojavio AA, nemamo zapise osim zapise meštara i tvrdnje Crvenih sveštenika i Saladora Sana, pirata i Stare Nen, deca šume i prvi ljudi imali su samo rune, Andali su sve uništili...  

    Znate ono kad su bili izbori 2000. pa su pominjali proročanstvo Tarabića u kome se kaže da će doći čovek iz sela po kom se zove i spasiti Srbiju od propasti :DE to utvari uopšte ne postoji nego smislio Saša Kovačević, režiser, i još neko... Šta ako je AA slično tako izmišljen? Samo ostavljam mogućnost za to, ni to nije neverovatno sa obzirom kakav je Martin Very Happy
    VojaLu
    VojaLu
    Savant
    Savant

    Broj poruka : 5172
    Godina : 42
    Raspoloženje : Radioaktivno
    Reputacija : 829
    Points : 6055
    Datum upisa : 22.05.2012

    https://www.facebook.com/vojalu

    Nazad na vrh Ići dole

    Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“? Empty Re: Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“?

    Počalji od Princ Regar Pon 30 Sep 2013, 21:40

    Neverni Tomo Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“? 3250678809

    Evo jedne seksualne teorije o Azoru, nju sam dosta davno cuo od Starfell : Azor Ajai je Regar a Nisa Nisa Lijena Stark Smile Azor je po legendi prekalio mac u Nisi, a ovaj je njoj podario sina, odn Dzon bi po toj logici bio sam Svetlonosac, a Lijena je Nisa... Nisa u legendi se zrtvuje zarad maca, odn ovaj je zrtvuje, ovde se Lijena zrtvuje zarad Dzona. Prilicno slikovita slika kovanja i kaljenja maca u ovom slucaju, hahahah Laughing  Ali obrni okreni, sve je to samo da se ne bi bas sve moralo bukvalno shvatati, vec i pomalo simbolicki.  Svakako prilicno seksualna teorija Very Happy

    Ali i dalje kazem, Lija je ovde otkrila nesto sto nismo znali od ranije, ovo za senku i Dzona daje nov trag, na netu je "moras proci ispod senke" oduvek znacilo Asai, grad senki, ali posto Martin rece da nece biti Asaija, onda bi vrlo lako mogla to da bude Dzonova ledena grobnica u Zidu. Svaka cast Lija Very Happy
    Princ Regar
    Princ Regar

    Broj poruka : 9341
    Godina : 35
    Raspoloženje : :)
    Reputacija : 630
    Points : 10066
    Datum upisa : 13.09.2011

    Nazad na vrh Ići dole

    Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“? Empty Re: Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“?

    Počalji od Nocnoi_Dozor Pon 30 Sep 2013, 21:45

    E da, čini mi se da je Bren imao viziju u kojoj je video Džona kako ga napušta toplota u nekoj ledenoj sobi.
    Nocnoi_Dozor
    Nocnoi_Dozor
    Vitez od Zimovrela
    Vitez od Zimovrela

    Broj poruka : 6765
    Godina : 35
    Raspoloženje : Ok
    Reputacija : 260
    Points : 7071
    Datum upisa : 11.01.2013

    Nazad na vrh Ići dole

    Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“? Empty Re: Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“?

    Počalji od VojaLu Pon 30 Sep 2013, 21:57

    Šta ču Regi, ja sam čovek matematičar, znači skeptik, ništa bez dokaza Very Happy

    Ahahahah zanimljivo to za Regara i Lijenu...

    Znam, mora proći ispod senke, ali isto tako mora ići na istok da bi otišla na zapad i mora ići na jug da bi otišla na sever, kaže Kaiti a šta to znači da me ubiješ nemam pojma, možda je zemlja na kojoj su Vesteros i Esos okrugla pa ako ide na istok izaćiće na zapad, u tom slučaju mora da prođe pored Ašajia.. Ashai BY the shadow, Ašai pored senke ne pod senkom Very Happy dakle ne Ashai UNDER ili beneath the shadow.

    A fora je što ta Senka za Deni znači Ašai, tako da će ona tamo krenuti verovatno Very Happy e sa da li je to to ili mora da prođe i ispod Džona Very Happy nemam pojma
    VojaLu
    VojaLu
    Savant
    Savant

    Broj poruka : 5172
    Godina : 42
    Raspoloženje : Radioaktivno
    Reputacija : 829
    Points : 6055
    Datum upisa : 22.05.2012

    https://www.facebook.com/vojalu

    Nazad na vrh Ići dole

    Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“? Empty Re: Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“?

    Počalji od Princ Regar Pon 30 Sep 2013, 22:04

    Ne, ne, ne... Asaija uopste nece biti u knjigama, znaci poptuno mozes da ga izbacis kroz prozor u teorijama Smile Martin je to eksplicitno potvrdio : [Will we see Asshai?]

    Only in flasback and memory, if at all.

    Ne znam sta znaci to na istok pa na zapad i slicno, to je vec tema za Kaiti, ali evo ovo za senku je Lija prva primetila, ovo nisam video na netu jos uvek, pravo je otkrice zaista. Pogotovu sto u odeljku o prorocanstvima koja se zovu Nevesta vatre: imamo nekoliko potencijalnih "verenika" za Deni, i zadnji je ni manje ni vise vec plava ruza u zidu Wink Mislim brate, sasvim je logicno ko je to Smile
    Princ Regar
    Princ Regar

    Broj poruka : 9341
    Godina : 35
    Raspoloženje : :)
    Reputacija : 630
    Points : 10066
    Datum upisa : 13.09.2011

    Nazad na vrh Ići dole

    Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“? Empty Re: Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“?

    Počalji od Ket sa kanala Pon 30 Sep 2013, 22:46

    Kao i Regar, i ja sam znala sve te činjenice što je Lya napisala osim tog citata što se odnosi na Džonovu sijenku. Pravo otkriće, moram priznati. Nisam nigdje na netu zapazila da se taj citat pominje.

    Ja sam inače pobornik teorije svetog trojstva. Very Happy
    Ket sa kanala
    Ket sa kanala

    Broj poruka : 2648
    Raspoloženje : ...
    Reputacija : 482
    Points : 3160
    Datum upisa : 06.01.2013

    Nazad na vrh Ići dole

    Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“? Empty Re: Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“?

    Počalji od Chandrian Pon 30 Sep 2013, 23:31

    Lya bravo za temu, savršeno sročeno i prezentovano Smile (plus posle ponoći) Smile

    Hmmm dja mi se ta seksualna teorija Very Happy Mada lično mislim da je Deni AA a njeni zmajevi svetlonosac Smile
    Chandrian
    Chandrian
    Kralj Rojnara, Andala i Prvih ljudi, gospodar Sedam kraljevstava
    Kralj Rojnara, Andala i Prvih ljudi, gospodar Sedam kraljevstava

    Broj poruka : 5140
    Godina : 32
    Raspoloženje : ^
    Reputacija : 604
    Points : 5794
    Datum upisa : 21.12.2012

    Nazad na vrh Ići dole

    Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“? Empty Re: Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“?

    Počalji od Princ Regar Pon 30 Sep 2013, 23:42

    Mi i dalje mozemo samo da spekulisemo sta znaci Zmaj mora imati 3 glave.... da li su to tri lica, ili tri jahaca zmajeva...
    Za jahace zmajeva bi mozda mogli da kazemo da nije, pre nekih dva meseca kad se pojavio onaj uzorak Princeze i Kraljice, tada je neka zena ostavila svoj review na Tor.com-u i dala nam jednu veoma vrednu informaciju, evo izvadio sam je:
    Since dragons will only accept and bond with riders of Targaryen blood, the story chronicles the search for bastard-born “dragonseeds” to join the fray (with mixed results)—a subplot which clearly holds some potential relevance for Daenerys and her trio of dragons as events continue to unfold in the novels…
    Znaci jahaci moraju imati Targarjenske krvi u sebi, ja licno ne znam da li postoje sada cak 3 osobe sa dovoljno zmajske krvi u sebi.
    Princ Regar
    Princ Regar

    Broj poruka : 9341
    Godina : 35
    Raspoloženje : :)
    Reputacija : 630
    Points : 10066
    Datum upisa : 13.09.2011

    Nazad na vrh Ići dole

    Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“? Empty Re: Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“?

    Počalji od Kian The Nephilim Uto 01 Okt 2013, 00:12

    Da ja dam svoj doprinos! Pretpostavljam da smo svi ovde iscitali objavljene knjige i da nema potrebe da stavljam spoiler oznaku, cim diskutujemo o tome! Slazem se sa Chanom, ne znam da li je neko pisao o tome pre ( nisam citao ), da je Deni AA! Zasto? Prvo mislim da AA ne mora da bude muskarac, nego to moze biti zena! Azor Ahai je ponovo rodjen u soli i dimu, kao Deni! Suze koje je prolila za Drogom u vatri, kada je izlegala zmajeve, predstavljau so a dim vatra u kojoj je gorela!  Drugo, Azor je ubio ljubav svog zivota, Nisu, i tako stvorio Svetlonosca, kao sto je Deni spalila Droga, time je ubila svoju ljubav, kao Azor! Inace, mislim da Svetlonosac ne mora da bude mac ili oruzje, vec zmajevi, koji samim tim sto bljuju vatru, donose svetlost! Smile 

    Takodje, Deni je rodjena na Zmajkamenu, ostrvu, koje se nalazi na moru, a takodje je i vuklansko ostrvo, sto pokriva i so (od mora )  i dim (od vulkana )! 

    A takodje ima i ona diskusija koju mestar Emon prica ( ne mogu sad da trazi mpo knigama, evo eng citata )  : 

    No one ever looked for a girl..It was a prince that was promised, not a princess. Rhaegar I thought … the smoke was from the fire that devoured Summerhall on the day of his birth, the salt from the tears shed for those who died. He shared my belief when he was young, but later he became persuaded that it was his own son who fulfilled the prophecy, for a comet had been seen above King’s Landing on the night Aegon was conceived, and Rhaegar was certain the bleeding star had to be a comet.
    What fools we were, who thought ourselves so wise! The error crept in from the translation. Dragons are neither male nor female, Barth saw the truth of that, but now one and now the other, as changeable as flame. The language misled us all for a thousand years.
    Daenerys is the one, born amidst salt and smoke. The dragons prove it.

    A ima i ona neka diskusija sa kometom,  nije slucajno sto se ona pojavila tek nakon sto je Deni izlegla zmajeve! Smile
     
    Regi, sto se tice ovih novijih podataka, trejau me da poverujem u istinost Egona VI, makar i ne bio Regarov sin, vec samo nosilac Targ krvi!
    Kian The Nephilim
    Kian The Nephilim
    Putujući Učenjak
    Putujući Učenjak

    Broj poruka : 1715
    Godina : 34
    Raspoloženje : Kometa mi je zena! :) Sta mislite, kakvo onda moze biti? :)
    Reputacija : 283
    Points : 2008
    Datum upisa : 17.06.2013

    Nazad na vrh Ići dole

    Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“? Empty Re: Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“?

    Počalji od Chandrian Uto 01 Okt 2013, 00:23

    Voleo bi da je mali Egon pravi Targ a ne lažnjak Smile
    Chandrian
    Chandrian
    Kralj Rojnara, Andala i Prvih ljudi, gospodar Sedam kraljevstava
    Kralj Rojnara, Andala i Prvih ljudi, gospodar Sedam kraljevstava

    Broj poruka : 5140
    Godina : 32
    Raspoloženje : ^
    Reputacija : 604
    Points : 5794
    Datum upisa : 21.12.2012

    Nazad na vrh Ići dole

    Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“? Empty Re: Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“?

    Počalji od Princ Regar Uto 01 Okt 2013, 00:25

    Ja ne bih voleo, vec imamo Deni, a ako hocemo novog Regarovog sina, bolje da to bude Dzon nego Egon. Ali to je vec za temu o malom Egonu Smile
    Princ Regar
    Princ Regar

    Broj poruka : 9341
    Godina : 35
    Raspoloženje : :)
    Reputacija : 630
    Points : 10066
    Datum upisa : 13.09.2011

    Nazad na vrh Ići dole

    Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“? Empty Re: Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“?

    Počalji od Chandrian Uto 01 Okt 2013, 00:28

    Džon-Deni-Egon trougao što da ne..
    Chandrian
    Chandrian
    Kralj Rojnara, Andala i Prvih ljudi, gospodar Sedam kraljevstava
    Kralj Rojnara, Andala i Prvih ljudi, gospodar Sedam kraljevstava

    Broj poruka : 5140
    Godina : 32
    Raspoloženje : ^
    Reputacija : 604
    Points : 5794
    Datum upisa : 21.12.2012

    Nazad na vrh Ići dole

    Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“? Empty Re: Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“?

    Počalji od Kian The Nephilim Uto 01 Okt 2013, 00:31

    Dok god jr Tirion isklkucen iz te price o 3 glave zmaja, sve moze! Virhensito, koliko MRZIM ( a nikada ne koristim velika slova ) Tirona, to je strasno! !!
    Kian The Nephilim
    Kian The Nephilim
    Putujući Učenjak
    Putujući Učenjak

    Broj poruka : 1715
    Godina : 34
    Raspoloženje : Kometa mi je zena! :) Sta mislite, kakvo onda moze biti? :)
    Reputacija : 283
    Points : 2008
    Datum upisa : 17.06.2013

    Nazad na vrh Ići dole

    Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“? Empty Re: Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“?

    Počalji od Princ Regar Uto 01 Okt 2013, 00:36

    Tesko verujte mi, ako Lijena kaze da su sanse da je mali Grif Egon Sesti nikakve, ja bih joj poverovao da sam na vasem mestu, jednostavno iz svega onoga sto je pisala na tu temu.... pa procitajte jednostavno i sve ce vam biti jasnije Smile

    Ali kao sto rekoh, mi i dalje nemamo pojma sta to znaci da zmaj mora imati 3 glave i u kojoj je meri povezano sa pricom o Azoru... Verovatno da ni sam Regar nije znao, a opet je on taj koji je to prvi rekao, rekao je to kada se je mali Egon rodio u kuci Neumirucih. Posle je i mestar Emon cini mi se probuncao.
    Princ Regar
    Princ Regar

    Broj poruka : 9341
    Godina : 35
    Raspoloženje : :)
    Reputacija : 630
    Points : 10066
    Datum upisa : 13.09.2011

    Nazad na vrh Ići dole

    Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“? Empty Re: Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“?

    Počalji od Kian The Nephilim Uto 01 Okt 2013, 00:47

    Obozavam Liine poruke  i uzivam dok citam sta pise! Smile U pravu si ne znamo sta su u stvari te tri glave, ali kroz istoriju znamo da jedna osoba upravlja jednim zmajem, (Egon i sestre, Renira i njen zmaj ), i mislim da ce Drogon pripasti Deni, a ova dva drugim dvema glavama-osobama! Meni u principu nije bitno kome, osim da to ne bude Tirion, al pak to je vec za druge neke teme! Smile

    Inace Lia, jedan + za temu i jos jednom da ti iskazem odusveljenje tvojim pisanijama i teorijama! Smile


    Poslednji izmenio Kian The Nephilim dana Uto 01 Okt 2013, 02:22, izmenjeno ukupno 1 puta
    Kian The Nephilim
    Kian The Nephilim
    Putujući Učenjak
    Putujući Učenjak

    Broj poruka : 1715
    Godina : 34
    Raspoloženje : Kometa mi je zena! :) Sta mislite, kakvo onda moze biti? :)
    Reputacija : 283
    Points : 2008
    Datum upisa : 17.06.2013

    Nazad na vrh Ići dole

    Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“? Empty Re: Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“?

    Počalji od Princ Regar Uto 01 Okt 2013, 00:56

    Mada... to sa 3 glave bi moglo pomoci o Dzonu...Kad se je rodio Egon, Regaru su rekli mestri da vise nikada nece moci da zatrudni i da prezivi njegova zena, Elija. A ako je sam Regar hteo jos jednu zmajevu glavu... potrazio je Lijenu Very Happy Ali to je vec tema za Dzonovo poreklo.
    Princ Regar
    Princ Regar

    Broj poruka : 9341
    Godina : 35
    Raspoloženje : :)
    Reputacija : 630
    Points : 10066
    Datum upisa : 13.09.2011

    Nazad na vrh Ići dole

    Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“? Empty Re: Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“?

    Počalji od Hokins Uto 01 Okt 2013, 09:06

    Martin bi najveci obrt napravio kad bi Stanis bio Azor Ahai,milion teorija....Deni,Dzon,trojstvo....Ko je ? Sta je? I nakraju ispadne Stanis...Jel biste se sokirali ljudi?Ja bi...
    A bucko u fazonu od pocetka vam govorim da je on obecani princ Very Happy
    Hokins
    Hokins
    Lord od Krajoluja
    Lord od Krajoluja

    Broj poruka : 3113
    Godina : 39
    Raspoloženje : Laughing Storm
    Reputacija : 691
    Points : 3838
    Datum upisa : 29.01.2013

    Nazad na vrh Ići dole

    Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“? Empty Re: Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“?

    Počalji od Gost Uto 01 Okt 2013, 10:41

    Ja se samo nadam da Dzon Snezni nece biti Azor,jer bi se onda bas razocarao,treba nam neko totalno neocekivan.Na kraju krajeva, mozda Azora nece ni biti,mozda ne bude happy end ni po koga Smile
    Ps Plus za temu,i ove tekstove,tek sam sad video koliko sam stvari potpuno zaboravio Smile


    Poslednji izmenio ElendVentur dana Uto 01 Okt 2013, 10:53, izmenjeno ukupno 1 puta
    avatar
    Gost
    Gost


    Nazad na vrh Ići dole

    Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“? Empty Re: Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“?

    Počalji od Gost Uto 01 Okt 2013, 10:51

    Princ Regar ::
    Evo jedne seksualne teorije o Azoru, nju sam dosta davno cuo od Starfell : Azor Ajai je Regar a Nisa Nisa Lijena Stark Smile Azor je po legendi prekalio mac u Nisi, a ovaj je njoj podario sina, odn Dzon bi po toj logici bio sam Svetlonosac, a Lijena je Nisa... Nisa u legendi se zrtvuje zarad maca, odn ovaj je zrtvuje, ovde se Lijena zrtvuje zarad Dzona. Prilicno slikovita slika kovanja i kaljenja maca u ovom slucaju, hahahah Laughing  Ali obrni okreni, sve je to samo da se ne bi bas sve moralo bukvalno shvatati, vec i pomalo simbolicki.  Svakako prilicno seksualna teorija Very Happy
    hahah,majstorska teorija zaista Very Happy+
    I Vojo ovo poredjenje sa izborima i prorocanstvu o coveku sa sela ,genijalno Smile
    avatar
    Gost
    Gost


    Nazad na vrh Ići dole

    Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“? Empty Re: Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“?

    Počalji od Zandrin Uto 01 Okt 2013, 11:40

    meni posle svega sto sam procitala, najrealnije deluje frojdovska teorija by regi..iskreno, kada malo pogledamo, zaista realno moye delovati, pogotovo uz spekulisanje da je dzon sin lijene i regara...i da je lijena umrla - kako sumnjamo na porodjaju - porodjaj je posledica zaceca, zacece je posledica vodjenja ljubavi a svi znamo koji i kakvi delovi i na koji nacin se koriste pri vodjenju ljubavi

    najrealnije mi deluje ta teorija...tako da ako sada uzmemo ovo u obzir dzon ispada svetlonosac a ne azor ahai * i azor ahaia striktno uzevsi uz ovu teoriju ne bi moglo bit - to bi bo regar

    e sada ako to povezemo sa info od samog martina da se azor nece pojaviti u knjizi kao hej evo meneee vec samo neka secanja - ovo mi jos realnije zvuci..msm ova frojd teorija o ahaiju
    Zandrin
    Zandrin
    Zakleta sestra
    Zakleta sestra

    Broj poruka : 10789
    Raspoloženje : op trt gevezen zajn
    Reputacija : 857
    Points : 11712
    Datum upisa : 29.01.2013

    Nazad na vrh Ići dole

    Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“? Empty Re: Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“?

    Počalji od Ket sa kanala Uto 01 Okt 2013, 12:22

    Kraj će biti bittersweet, tako je rekao Martin, i nada se da će se dopasti čitaocima. Znači izginuće glavni likovi za mir u svijetu.
    Ja sam i dalje pobornik The Trojstva, najlogičnija mi je ta teorija. Tri zmaja za tri jahača. Ako je Azor samo jedan i ako je to Deni, šta ćemo sa ostala dva zmaja? A ima i onaj problem sa Brenom... Koji đavo on radi tu? Nekako sve vuče na The Last Hero (taj je čak i bio Starkovac), ali šta je sa Tirionom? Moraju biti tri izabranika, a ta tri moraju biti Targovske krvi. Ja idem na teoriju da je Tirion sin Erisov, razloge za to sam već navela u postu o Trojstvu. Ovaj mi se nikako ne uklapa... Jedino možda kao Veliki Tuđin, onda bi sve imalo smisla. A već je pojeo Džodžena (u to sam 100% ubjeđena)...
    Ket sa kanala
    Ket sa kanala

    Broj poruka : 2648
    Raspoloženje : ...
    Reputacija : 482
    Points : 3160
    Datum upisa : 06.01.2013

    Nazad na vrh Ići dole

    Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“? Empty Re: Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“?

    Počalji od Princ Regar Uto 01 Okt 2013, 12:40

    Bren je zelenvid, sta ti tu nije jasno? Smile
    Princ Regar
    Princ Regar

    Broj poruka : 9341
    Godina : 35
    Raspoloženje : :)
    Reputacija : 630
    Points : 10066
    Datum upisa : 13.09.2011

    Nazad na vrh Ići dole

    Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“? Empty Re: Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“?

    Počalji od Ket sa kanala Uto 01 Okt 2013, 12:43

    Pa on mnogo liči na The Last Hero, moći će da kontroliše zmajeve, a ne uklapa se u AA/OP teorije. Ja bih rekla da će on biti nešto kao Veliki Tuđin. Melisandra ga je takvog vidjela.
    Ket sa kanala
    Ket sa kanala

    Broj poruka : 2648
    Raspoloženje : ...
    Reputacija : 482
    Points : 3160
    Datum upisa : 06.01.2013

    Nazad na vrh Ići dole

    Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“? Empty Re: Ko je „Azor Ahai ponovo rođen“?

    Počalji od Sponsored content


    Sponsored content


    Nazad na vrh Ići dole

    Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

    Nazad na vrh

    - Similar topics

     
    Dozvole ovog foruma:
    Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu