WORLD OF WESTEROS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 

 


Rechercher Napredna potraga

Zadnje teme
» Spam Tema....
od Nim Ned 14 Apr 2024, 04:08

» Sta trenutno slusate
od Zevs86 Sub 03 Feb 2024, 23:56

» Slike prirode nam majke
od Lala Pet 26 Maj 2023, 21:46

» Predstavite nam se....
od Assassin Pet 28 Apr 2023, 18:23

» Robert Džordan "Točak vremena"
od Uno Nomesta Pon 26 Sep 2022, 14:57

» Robin Hobb - Vidovnjaci
od Zevs86 Uto 29 Dec 2020, 15:25

» Stiven Erikson- Malaska knjiga palih
od Assassin Pon 13 Apr 2020, 10:31

» Igrice (Generalno)
od Lord M. Pet 03 Apr 2020, 12:33

» Sta sada citate?
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:58

» Winter Is Coming...to HBO
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:55

» Dela, po povoljnoj ceni.
od Vazarius Uto 10 Mar 2020, 08:25

» Srećna 2o2o!
od Assassin Uto 07 Jan 2020, 12:43

» Serije koje volite / trenutno pratite
od Assassin Uto 12 Nov 2019, 16:54

» Silmarilion
od Vazarius Čet 31 Okt 2019, 09:38

» Jezik Čitanja
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:23

» Novi filmovi i filmske novosti
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:19

» "Vukodav" - Marija Semjonova
od Zevs86 Pet 25 Jan 2019, 10:49

» Demon Cycle - Peter V. Brett [spoiler]
od Vazarius Uto 08 Jan 2019, 14:44

» Srećna 2o19!
od Areal Sre 02 Jan 2019, 20:56

» Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"
od Vazarius Pet 19 Okt 2018, 12:46

Pristupi

Zaboravio sam šifru

Ko je trenutno na forumu
Imamo 1 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 1 Gost

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 84 dana Pet 20 Sep 2013, 17:16
Naj bolji poslanici
Зимоврел (15838)
Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју - Page 3 Vote_lcapПријатељи и непријатељи Срба кроз историју - Page 3 Voting_barПријатељи и непријатељи Срба кроз историју - Page 3 Vote_rcap 
Sparkling Comet (15528)
Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју - Page 3 Vote_lcapПријатељи и непријатељи Срба кроз историју - Page 3 Voting_barПријатељи и непријатељи Срба кроз историју - Page 3 Vote_rcap 
Assassin (13622)
Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју - Page 3 Vote_lcapПријатељи и непријатељи Срба кроз историју - Page 3 Voting_barПријатељи и непријатељи Срба кроз историју - Page 3 Vote_rcap 
Zevs86 (11916)
Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју - Page 3 Vote_lcapПријатељи и непријатељи Срба кроз историју - Page 3 Voting_barПријатељи и непријатељи Срба кроз историју - Page 3 Vote_rcap 
Zandrin (10789)
Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју - Page 3 Vote_lcapПријатељи и непријатељи Срба кроз историју - Page 3 Voting_barПријатељи и непријатељи Срба кроз историју - Page 3 Vote_rcap 
CRNIJASTREB (10420)
Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју - Page 3 Vote_lcapПријатељи и непријатељи Срба кроз историју - Page 3 Voting_barПријатељи и непријатељи Срба кроз историју - Page 3 Vote_rcap 
Princ Regar (9341)
Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју - Page 3 Vote_lcapПријатељи и непријатељи Срба кроз историју - Page 3 Voting_barПријатељи и непријатељи Срба кроз историју - Page 3 Vote_rcap 
LunarFang (9218)
Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју - Page 3 Vote_lcapПријатељи и непријатељи Срба кроз историју - Page 3 Voting_barПријатељи и непријатељи Срба кроз историју - Page 3 Vote_rcap 
Uno Nomesta (8868)
Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју - Page 3 Vote_lcapПријатељи и непријатељи Срба кроз историју - Page 3 Voting_barПријатељи и непријатељи Срба кроз историју - Page 3 Vote_rcap 
Nim (8274)
Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју - Page 3 Vote_lcapПријатељи и непријатељи Срба кроз историју - Page 3 Voting_barПријатељи и непријатељи Срба кроз историју - Page 3 Vote_rcap 

Maj 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Kalendar Kalendar


Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју

+13
CRNIJASTREB
азор ахаи
Lord M.
Nocnoi_Dozor
Uno Nomesta
VojaLu
Ket sa kanala
Zevs86
Srle
Lya
Dimeks
Hokins
Окир
17 posters

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју - Page 3 Empty Re: Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју

Počalji od Princ Regar Pon 25 Nov 2013, 19:10

A Hrvati? Smile
Princ Regar
Princ Regar

Broj poruka : 9341
Godina : 35
Raspoloženje : :)
Reputacija : 630
Points : 10066
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју - Page 3 Empty Re: Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју

Počalji od Syrio Forel Pon 25 Nov 2013, 19:20

Princ Regar ::A Hrvati? Smile 
U geopolitičkom smislu hrvati su nebitni,i oni to vrlo dobro znaju i tako se i ponašaja pa uvek dobro prolaze.
Za razliku od nas,hrvati su uvek bili ona vrsta saveznika koji ne menja stranu u sukobu,a Zapad to ume jako da ceni.Dok se mi prodajemo i kao saveznici smo vrlo nelojalni,a Zapad i to ume da ceni,kao što vidimo.Wink
Syrio Forel
Syrio Forel

Broj poruka : 130
Raspoloženje : There's only one God,and his name is Death
Reputacija : 12
Points : 152
Datum upisa : 01.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју - Page 3 Empty Re: Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју

Počalji od Princ Regar Pon 25 Nov 2013, 19:23

Pa bas se i ne ponasaju tako da su nebitni, sta im je trebala ona objava rata SAD-u za vreme NDH Very Happy
Kako to mislis ne menjaju stranu?
Princ Regar
Princ Regar

Broj poruka : 9341
Godina : 35
Raspoloženje : :)
Reputacija : 630
Points : 10066
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју - Page 3 Empty Re: Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју

Počalji od Syrio Forel Pon 25 Nov 2013, 19:30

Princ Regar ::Pa bas se i ne ponasaju tako da su nebitni, sta im je trebala ona objava rata SAD-u za vreme NDH Very Happy
NDH je pristala uz Nemačku i objava rata te vrste je znak lojalnosti savezniku i samom cilju.To je stvar koju svako vrlo visoko ceni i to ne treba posmatrati kao neki specijalno značajan potez NDH u smislu neke hrabrosti,ali taj potez NDH demonstrira političku ozbiljnost ,kakvu mi nemamo na žalost.
Ni Nemačka nije morala da objavi rat SAD posle Japanskog napada na Pearl Harbour,pa je to ipak uradila jer je ona bila saveznik Japana i to je jedan visoko moralni čin u kome se ogleda sva jačina i ozbiljnost neke nacije u odsudnim istorijskim momentima.
Kako to mislis ne menjaju stranu? 
Ne menjaju stranu jer su svesni svoje marginalne pozicije i vrlo dobro znaju da samo uz Nemce,i uz onoga uz koga su Nemci,hrvati mogu da imaju nešto.Hrvatska je u geostrateškom smislu marginalna zemlja i ne može da trguje i postavlja uslove jer nema ništa što drugima treba,a već ne mogu to da dobiju na drugoj strani i jeftinije Very Happy
Syrio Forel
Syrio Forel

Broj poruka : 130
Raspoloženje : There's only one God,and his name is Death
Reputacija : 12
Points : 152
Datum upisa : 01.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју - Page 3 Empty Re: Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју

Počalji od Princ Regar Pon 25 Nov 2013, 19:33

Ma znam, nego se sprdam Very Happy

Jel je istina ono sto je Seslj pisao u svojoj istoriji srpskog nacionalizma, o onim navodnim zlodelima hrvatske najamnicke vojske za vreme tridesetogodisnjeg rata? Magdeburska tragedija i slicno..
Princ Regar
Princ Regar

Broj poruka : 9341
Godina : 35
Raspoloženje : :)
Reputacija : 630
Points : 10066
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју - Page 3 Empty Re: Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју

Počalji od Syrio Forel Pon 25 Nov 2013, 19:35

Princ Regar ::Ma znam, nego se sprdam Very Happy

Jel je istina ono sto je Seslj pisao u svojoj istoriji srpskog nacionalizma, o onim navodnim zlodelima hrvatske najamnicke vojske za vreme tridesetogodisnjeg rata? Magdeburska tragedija i slicno..
Povodom ispisa na katedrali "sačuvaj nas Bože koge i hrvata",istina je!Taj natpis zaista postoji,i nije jedini te vrste gde se prikazuju zlodela hrvatskih crvenokabančara.
Samo Šešel nema nikakve veze sa tim.Nama je profa na faxu pričao o tome.
Syrio Forel
Syrio Forel

Broj poruka : 130
Raspoloženje : There's only one God,and his name is Death
Reputacija : 12
Points : 152
Datum upisa : 01.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју - Page 3 Empty Re: Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју

Počalji od Princ Regar Pon 25 Nov 2013, 19:38

Upravo zbog tog natpisa sam te i pitao, nego rekoh da bas ne vredjamo bratsku naciju ovako javno Very Happy
Kako se o tome nista ne zna u javnosti? Ja sam o tome tek saznao pre nekih 5 godina, jedan kolega je radikal a sada naprednjak, ima tu Seseljovu knjigu i odatle sam saznao.
Princ Regar
Princ Regar

Broj poruka : 9341
Godina : 35
Raspoloženje : :)
Reputacija : 630
Points : 10066
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју - Page 3 Empty Re: Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју

Počalji od Syrio Forel Pon 25 Nov 2013, 19:43

Princ Regar ::Upravo zbog tog natpisa sam te i pitao, nego rekoh da bas ne vredjamo bratsku naciju ovako javno Very Happy
Kako se o tome nista ne zna u javnosti? Ja sam o tome tek saznao pre nekih 5 godina, jedan kolega je radikal  a sada naprednjak, ima tu Seseljovu knjigu i odatle sam saznao.
Pa nema tu neke uvrede,spomenici se dižu i za dobra dela i za zlodela,a ovaj je podignut u Nemačkoj,ne kod nas Very Happy 
Zna se o tome u javnosti,mislim da dosta ljudi zna baš za taj natpis i često ga citiraju,bar je tako bilo ranije.
Syrio Forel
Syrio Forel

Broj poruka : 130
Raspoloženje : There's only one God,and his name is Death
Reputacija : 12
Points : 152
Datum upisa : 01.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју - Page 3 Empty Re: Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју

Počalji od Princ Regar Pon 25 Nov 2013, 19:49

Ja moram da priznam da sam tek od Sekija cuo za tu ulogu Hrvata u tom ratu, mada nije bas da on nema veze sa time, on je tu skroz prepisao kako i sam kaze, neki rad onog Laze Kostica, siguran sam da znas ko je. Na nekih dvadesetak stranica ih je bas napljuvao.
Princ Regar
Princ Regar

Broj poruka : 9341
Godina : 35
Raspoloženje : :)
Reputacija : 630
Points : 10066
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју - Page 3 Empty Re: Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју

Počalji od CRNIJASTREB Pon 25 Nov 2013, 19:52

kako bolan sirio nismo lojalni... sve smo radili što su francuzi i englezi htjeli a oni nas šutali... na zapadu nas ne cijene ko saveznike jer smo.pogrešne vjere... a šta tek reći o crnogorcima i objave rata Japanu? pa kraljevina jugoslavija je zadnja priznala SSSR.... mi smo lojalni i to previše... nama fali malo više taktike i mudrosti... kakva crna lojalnost pa oni se na Zapadu mrze ko paščad... francuzi i švabe, švabe i englezi, englezi i francuzi.... baš su lojalni jedni drugima sa istorijom od 1000 godina međusobnog klanja...
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 37
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју - Page 3 Empty Re: Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју

Počalji od Princ Regar Pon 25 Nov 2013, 20:06

Pa nije bas, mi smo u prvim godinama nase vazalne drzave bili vise okrenuti Austriji, posle Milana vec pocinjemo polako prema Rusiji da idemo.
Princ Regar
Princ Regar

Broj poruka : 9341
Godina : 35
Raspoloženje : :)
Reputacija : 630
Points : 10066
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју - Page 3 Empty Re: Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју

Počalji od Syrio Forel Pon 25 Nov 2013, 20:17

CRNIJASTREB ::kako bolan sirio nismo lojalni... sve smo radili što su francuzi i englezi htjeli a oni nas šutali... na zapadu nas ne cijene ko saveznike jer smo.pogrešne vjere... a šta tek reći o crnogorcima i objave rata Japanu? pa kraljevina jugoslavija je zadnja priznala SSSR.... mi smo lojalni i to previše... nama fali malo više taktike i mudrosti... kakva crna lojalnost pa oni se na Zapadu mrze ko paščad... francuzi i švabe, švabe i englezi, englezi i francuzi.... baš su lojalni jedni drugima sa istorijom od 1000 godina međusobnog klanja...
Tvoje reči zvuče kao klasična rusko-komunistička anti Zapadna propaganda kojoj su bili izloženi naši matorci!
Vera nema nikakve veze sa bilo čim,Crna gora nikad nije objavila rat Japanu,to je mit,ne znam na koje događaje misliš kada kažeš da su nas Francuzi i Britanci šutnuli.Kraljevina Jugoslavija je zadnja priznala SSSR gde su na vlast došli komunisti koji su ubili cara i njegovu familiju,šta očekuješ?
Za ovo ostalo,moraš da pojasniš na šta misliš.takođe?
A mržnja o kojoj pričaš je prenaduvana i uopšte nije istina da specijalno nas mrze zbog nečega.
Syrio Forel
Syrio Forel

Broj poruka : 130
Raspoloženje : There's only one God,and his name is Death
Reputacija : 12
Points : 152
Datum upisa : 01.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју - Page 3 Empty Re: Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју

Počalji od Princ Regar Pon 25 Nov 2013, 20:21

Verovatno misli na Aprilski rat, i uopste dogadjaje posle Martovskog drzavnog udara.
Mada jesmo demonizovani, ja se slazem sa njime.
Princ Regar
Princ Regar

Broj poruka : 9341
Godina : 35
Raspoloženje : :)
Reputacija : 630
Points : 10066
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју - Page 3 Empty Re: Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју

Počalji od CRNIJASTREB Pon 25 Nov 2013, 20:22

vidiš prvo sam popljuvao ruse... izdigli su nas sada... jesmo im bili saveznici u dva svjetska rata? a u ovom su podržali svoje neprijatelje iz tih ratova, a na nas su slali F-17
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 37
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју - Page 3 Empty Re: Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју

Počalji od CRNIJASTREB Pon 25 Nov 2013, 20:26

e da... crna gora je relativno skoro potpisala prekid rata sa japanom to nije mit
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 37
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју - Page 3 Empty Re: Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју

Počalji od Syrio Forel Pon 25 Nov 2013, 20:48

Princ Regar ::Verovatno misli na Aprilski rat, i uopste dogadjaje posle Martovskog drzavnog udara.
Mada jesmo demonizovani, ja se slazem sa njime.
Ajd da rešimo misteriju 27.Marta i Britanske uloge u tome jednom zauvek!
27.mart,još jedna zloupotreba komunističke propagande!Narod ne poznaje sve pojedinosti iz Aprilskog rata i pojedinosti koje su mu prethodili.
Prva stvar,Kraljevina Jugoslavija je potpisala pakt sa Hitlerom i dobila je neviđene beneficije u nemačkom Rajhu.Npr,jedna od neverovatnih beneficija koje je stekla tadašnja Jugoslavija je to što je prilikom nabavke lovačkih aviona Bf-109E Jugoslavija imala isti prioritet kao Nemačka vojska,tj.prioritet br.jedan.Samo ova činjenica govori koliko je Srbija,tj.Jugoslavija bila značajna za Nemačku istorijski.
Drugo,kada je rat počeo i kada je Francuska pukla i okupirana,protiv Nemačke je u Evropi ostala Velika britanije,usamljenna i bez saveznika u kontinentalnoj Evropi.
Velika Britanije je,kao jedina neokupirana sila,zelela da po svaku cenu izbegne direktno mešanje Amerike i SSSR u Evropske stvari i smatrala je da još uvek postoji šansa da nemcima pruži značajan otpor ako bi se pojedine neodlučne zemlje privolele da pređu na njenu stranu.
Britanci su imali plan da se iskrcaju u Grčku i da po ugledu na Solunski front iz Prvog svetskog obrazuju novi front koji će uključiti borbene potencijale Britanije,Jugoslavije,Grčke,Francuske i ostalih tzv.slobodnih zemalja.
U pamćenju Britanskih,Francuskih i Srpskih generala uspomene na uspeh Solunskog fronta je davao nadu da će se isti uspeh ponoviti i sad 1941.Jedan od tih generala je bio i Dušan Simović koga su Britanci zaista angažovali da podigne puč kako bi se Jugoslavija odvojila od Nemačke a njene snage su trebale da se spoje sa armijama Britanije i Grčke negde u centralnoj Srbiji.
Britanske snage su se već uveliko iskrcale u Grčkoj i otpočele su pripreme za napredovanje prema Srbiji.Međutim,Nemci su prozreli Britanski plan i munjevito su ragovali tako što su prvo napali Grčku(operacija Marita) kako bi Jugoslovenskoj vojci onemogućili spajanje sa saveznicima,pa su tek onda 6.aprila napali Jugoslaviju.
Posle dugih borbi sa ostacima Britanske i Grčke armije i proboja Metaksasove linije,Britanci su se povukli iz Grčke uz strašne gubitke u ljudstvu i materijalu.
Tako da,Britanci nam nisu naneli nikakvo zlo 28.marta jer je plan osnivanja drugog Solunskog fronta bio privlačan,spajanje Britanske i Jugoslovenske vojske nije uspelo zbog predhodnog napada Nemačke na Grčku u cilju sprecavanja tog spajanja i neutralisanje Britanskih snaga.Naš izbor je bio hoćemo li ili ne,Britanci su odigrali fer,isto kao i Nemci.
Syrio Forel
Syrio Forel

Broj poruka : 130
Raspoloženje : There's only one God,and his name is Death
Reputacija : 12
Points : 152
Datum upisa : 01.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју - Page 3 Empty Re: Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју

Počalji od Princ Regar Pon 25 Nov 2013, 20:55

Nije da se hvalim ali vecinu sam znao, nisam znao samo detalje Very Happy
Pa opet, ja i dalje smatram da su nas ostavili na cedilu. Sto su uopste morali da nam finansiraju puc, ja sam jedan od retkih koji smatraju da bi bilo bolje bez tog drzavnog udara.
Princ Regar
Princ Regar

Broj poruka : 9341
Godina : 35
Raspoloženje : :)
Reputacija : 630
Points : 10066
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју - Page 3 Empty Re: Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју

Počalji od Syrio Forel Pon 25 Nov 2013, 20:56

CRNIJASTREB ::e da... crna gora je relativno skoro potpisala prekid rata sa japanom to nije mit
Koliko ja znam u Tokio nikada nije stigla nikakva objava rata od strane Cetinja,pa tako da objave rata nije moglo biti.Ako grešim,voleo bih da vidi izvor gde se tvrdi da su CG objavila rat Japanu i da je potpisan mir.
Tokom Rusko-japanskog rata 1904 Srbija i CG jesu slale dobrovoljce,ali nikakav rat nije objavljen.
Syrio Forel
Syrio Forel

Broj poruka : 130
Raspoloženje : There's only one God,and his name is Death
Reputacija : 12
Points : 152
Datum upisa : 01.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју - Page 3 Empty Re: Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју

Počalji od Syrio Forel Pon 25 Nov 2013, 21:03

Princ Regar ::Nije da se hvalim ali vecinu sam znao, nisam znao samo detalje Very Happy
Pa opet, ja i dalje smatram da su nas ostavili na cedilu. Sto su uopste morali da nam finansiraju puc, ja sam jedan od retkih koji smatraju da bi bilo bolje bez tog drzavnog udara.
Nismo ostavljeni na cedilu iz prostog razloga što je taj neko,Britanija u ovom slučaju,zaista se tradicionalno saveznički ponela prema nama,u smislu da su ispunili sve što su i obećali i tu nema spora.Nemci su bolje odreagovali i sve te planove,normalno,sjebali.
E sad,NAŠ je problem što smo mi lakomisleno prihvatili Britansku ponudu,koje je opet napominjem bila FER,i platili posledice za to.
I u slučaju kada smo bili nemački saveznici i kada smo bili britanski saveznici,obe države su nas tretirale vrlo fer,oko toga nema spora.
E,jedini je problem što svaka država mora da snosi posledice,pozitivne ili negativne,svojih odluka,i to je to.Wink
Syrio Forel
Syrio Forel

Broj poruka : 130
Raspoloženje : There's only one God,and his name is Death
Reputacija : 12
Points : 152
Datum upisa : 01.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју - Page 3 Empty Re: Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју

Počalji od Princ Regar Pon 25 Nov 2013, 21:14

Ali poenta je sto mi NISMO prihvatili tu ponudu, prihvatio je Dusan Simovic i Mirkovic, verovatno i ostala avijacija Very Happy Oni nisu tada bili vlada, tako da se oni jesu umesali u nase poslove i iskoristili nas. I skroz mi je zanimljiv Macek u celoj toj prici, taj lik je bio i u prethodnoj i u kasnijoj vladi, i posle cak 2 puta odbijao ponudu od strane Pavelica i ostalih, ali to je vec druga prica.
Princ Regar
Princ Regar

Broj poruka : 9341
Godina : 35
Raspoloženje : :)
Reputacija : 630
Points : 10066
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју - Page 3 Empty Re: Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју

Počalji od CRNIJASTREB Pon 25 Nov 2013, 21:22

prije par godina su potpisivali neki ugovor cg i japan kad prc
ne može jer su preko90 godina u ratu... znam jer sam gledao rtcg čitav svoj život...
inače sirio jesi ti istoričar pošto vidim da baš puno znaš?!
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 37
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју - Page 3 Empty Re: Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју

Počalji od Syrio Forel Pon 25 Nov 2013, 21:24

Princ Regar ::Ali poenta je sto mi NISMO prihvatili tu ponudu, prihvatio je Dusan Simovic i Mirkovic, verovatno i ostala avijacija Very Happy Oni nisu tada bili vlada, tako da se oni jesu umesali u nase poslove i iskoristili nas. I skroz mi je zanimljiv Macek u celoj toj prici, taj lik je bio i u prethodnoj i u kasnijoj vladi, i posle cak 2 puta odbijao ponudu od strane Pavelica i ostalih, ali to je vec druga prica.
Heh:D ,nisu se Britanci umešali u našu politiku,to smo MI odradili,isključivo mi.Jel izašao narod na ulice-bolje grob nego rob,jeste,molim lepo,eto ti i grob i rob;) 


Ti kao država mora da imaš monolitnu politiku a ne da dozvoliš bilo kakve struje koje neko sa strane može da iskoristi kao polugu,a mi smo tradicionalno skloni podmićivanju i pomodarstvu i manipulaciji,prihvatanju raznih smutljivih ideja.Eto..
CRNIJASTREB ::prije par godina su potpisivali neki ugovor cg i japan kad prc
ne može jer su preko90 godina u ratu... znam jer sam gledao rtcg čitav svoj život...
Evo ja se ubih guglajuči ali nisam našao da se desio događaj koji pominješ,ako nađeš to potpisivanje,svaka ti dala Very Happy
inače sirio jesi ti istoričar pošto vidim da baš puno znaš?!
Yupp
Syrio Forel
Syrio Forel

Broj poruka : 130
Raspoloženje : There's only one God,and his name is Death
Reputacija : 12
Points : 152
Datum upisa : 01.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју - Page 3 Empty Re: Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју

Počalji od Princ Regar Pon 25 Nov 2013, 21:38

Sorry, ali ja to ne mogu da prihvatim kao obrazlozenje Very Happy Rulja koja vice taj slogan nije vlada niti je ono sto ona zahteva odluka koja proizvodi pravne obaveze. Mi ovde mozemo samo da govorimo o onome sto su zvanicni predstavnici drzave radili, a Simovic je zbacio prethodnu Vladu i Pavla, tako da Britanija jeste organizovala taj puc i na taj nacin ugrozila nase ustavno uredjenje toga doba.
Princ Regar
Princ Regar

Broj poruka : 9341
Godina : 35
Raspoloženje : :)
Reputacija : 630
Points : 10066
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју - Page 3 Empty Re: Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју

Počalji od Syrio Forel Pon 25 Nov 2013, 22:14

Princ Regar ::Sorry, ali ja to ne mogu da prihvatim kao obrazlozenje :DRulja koja vice taj slogan nije vlada niti je ono sto ona zahteva odluka koja proizvodi pravne obaveze.
Evo sad ćeš da prihvatiš,čitaj pažljivo Very Happy 

To da li je neka vlada na vlast u Jugoslaviji došla na legalan ili nelegalan način,to nemce i Hitlera u ovom trenutku nije bilo briga jer je to isključivo i samo unutrašnja stvar Jugoslavije.Ono što nemce interesuje jeste sa kim oni mogu da pričaju.Vlada kneza Pavla može da bude legitimna koliko god hoće ali kad Hitler hoće zvanično da se obrati Jugoslaviji on se ne obraća knezu Pavlu nego Simoviću,to je sve što nemce interesuje u momentu kada se njegova ratna mašina zahuktava na SSSR.
Legitimitet neke vlasti počiva isključivo na dve stvari,na volji naroda ili na oružanoj sili,stim čto posedovanje oružane sile potire volju naroda uvek,a Simović je posedovao oružanu silu i to je to.E sad,ti si na Hitlorovom mestu u Berlinu i gledaš u Jugoslaviju,i reci mi ko ima legitimitet,Simović ili knez Pavle?Very Happy 

 Mi ovde mozemo samo da govorimo o onome sto su zvanicni predstavnici drzave radili, a Simovic je zbacio prethodnu Vladu i Pavla, tako da Britanija jeste organizovala taj puc i na taj nacin ugrozila nase ustavno uredjenje toga doba. 
Britanija jeste imala svog pristalicu u vidu generala Simovića,međutim da je bilo volje mogao se organizovati i kontra-puč,ali nije,tako da je Nemačka to protumačila kao promenu strane u odlučujućem momentu,što je i kaznila,naravno.

Ali gledaj sad,zašto posmatraš 28.Mart isključivo iz perspektive poraza i neuspeha,Dušan Simović sigurno nije organizovao puč misleći da će da propadne,već je organizovao puč jer u slučaju uspeha,Jugoslavija bi kao zemlja pobednica stekla pravo da postavlja uslove,pa i da se teritorijalno proširi,pa da stekne veći ugled itd,aaa,nije to baš tako naivno Wink
Syrio Forel
Syrio Forel

Broj poruka : 130
Raspoloženje : There's only one God,and his name is Death
Reputacija : 12
Points : 152
Datum upisa : 01.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју - Page 3 Empty Re: Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју

Počalji od Lord M. Pon 25 Nov 2013, 22:22

sa wikipedije
"Montenegro was an ally of Russia in the Russo-
Japanese war , declaring war on Japan in 1904.
Volunteers from Montenegro were sent to fight
in the Russian Army in Manchuria. [4] In the
peace treaty following the war, Montenegro
was excluded from the treaty and a state of
war continued to exist between the two
countries.
In 2006, Japan recognized Montenegrin
independence and declared that the war was
over. [5] Thus ended the war that lasted 101
years, a war extended by diplomatic
irregularity "

cak je jedan od mojih saplemenika poznat po ubijanju samuraja u fer fajtu Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју - Page 3 3250678809
Aleksandar Sajcic
http://borilacki-klub.com/borilacka-prica/crnogorski-ratnik-u-dvoboju-macevima-pobedio-samuraja/
Lord M.
Lord M.
Zapovednik Belih plaštova
Zapovednik Belih plaštova

Broj poruka : 4090
Godina : 34
Raspoloženje : idealno
Reputacija : 276
Points : 4416
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју - Page 3 Empty Re: Пријатељи и непријатељи Срба кроз историју

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu