WORLD OF WESTEROS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 

 


Rechercher Napredna potraga

Zadnje teme
» Spam Tema....
od Nim Ned 14 Apr 2024, 04:08

» Sta trenutno slusate
od Zevs86 Sub 03 Feb 2024, 23:56

» Slike prirode nam majke
od Lala Pet 26 Maj 2023, 21:46

» Predstavite nam se....
od Assassin Pet 28 Apr 2023, 18:23

» Robert Džordan "Točak vremena"
od Uno Nomesta Pon 26 Sep 2022, 14:57

» Robin Hobb - Vidovnjaci
od Zevs86 Uto 29 Dec 2020, 15:25

» Stiven Erikson- Malaska knjiga palih
od Assassin Pon 13 Apr 2020, 10:31

» Igrice (Generalno)
od Lord M. Pet 03 Apr 2020, 12:33

» Sta sada citate?
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:58

» Winter Is Coming...to HBO
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:55

» Dela, po povoljnoj ceni.
od Vazarius Uto 10 Mar 2020, 08:25

» Srećna 2o2o!
od Assassin Uto 07 Jan 2020, 12:43

» Serije koje volite / trenutno pratite
od Assassin Uto 12 Nov 2019, 16:54

» Silmarilion
od Vazarius Čet 31 Okt 2019, 09:38

» Jezik Čitanja
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:23

» Novi filmovi i filmske novosti
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:19

» "Vukodav" - Marija Semjonova
od Zevs86 Pet 25 Jan 2019, 10:49

» Demon Cycle - Peter V. Brett [spoiler]
od Vazarius Uto 08 Jan 2019, 14:44

» Srećna 2o19!
od Areal Sre 02 Jan 2019, 20:56

» Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"
od Vazarius Pet 19 Okt 2018, 12:46

Pristupi

Zaboravio sam šifru

Ko je trenutno na forumu
Imamo 9 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 9 Gosta :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 84 dana Pet 20 Sep 2013, 17:16
Naj bolji poslanici
Зимоврел (15838)
Sudbina Dzodzena Rida (spoiler alert) Vote_lcapSudbina Dzodzena Rida (spoiler alert) Voting_barSudbina Dzodzena Rida (spoiler alert) Vote_rcap 
Sparkling Comet (15528)
Sudbina Dzodzena Rida (spoiler alert) Vote_lcapSudbina Dzodzena Rida (spoiler alert) Voting_barSudbina Dzodzena Rida (spoiler alert) Vote_rcap 
Assassin (13622)
Sudbina Dzodzena Rida (spoiler alert) Vote_lcapSudbina Dzodzena Rida (spoiler alert) Voting_barSudbina Dzodzena Rida (spoiler alert) Vote_rcap 
Zevs86 (11916)
Sudbina Dzodzena Rida (spoiler alert) Vote_lcapSudbina Dzodzena Rida (spoiler alert) Voting_barSudbina Dzodzena Rida (spoiler alert) Vote_rcap 
Zandrin (10789)
Sudbina Dzodzena Rida (spoiler alert) Vote_lcapSudbina Dzodzena Rida (spoiler alert) Voting_barSudbina Dzodzena Rida (spoiler alert) Vote_rcap 
CRNIJASTREB (10420)
Sudbina Dzodzena Rida (spoiler alert) Vote_lcapSudbina Dzodzena Rida (spoiler alert) Voting_barSudbina Dzodzena Rida (spoiler alert) Vote_rcap 
Princ Regar (9341)
Sudbina Dzodzena Rida (spoiler alert) Vote_lcapSudbina Dzodzena Rida (spoiler alert) Voting_barSudbina Dzodzena Rida (spoiler alert) Vote_rcap 
LunarFang (9218)
Sudbina Dzodzena Rida (spoiler alert) Vote_lcapSudbina Dzodzena Rida (spoiler alert) Voting_barSudbina Dzodzena Rida (spoiler alert) Vote_rcap 
Uno Nomesta (8868)
Sudbina Dzodzena Rida (spoiler alert) Vote_lcapSudbina Dzodzena Rida (spoiler alert) Voting_barSudbina Dzodzena Rida (spoiler alert) Vote_rcap 
Nim (8274)
Sudbina Dzodzena Rida (spoiler alert) Vote_lcapSudbina Dzodzena Rida (spoiler alert) Voting_barSudbina Dzodzena Rida (spoiler alert) Vote_rcap 

April 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Kalendar Kalendar


Sudbina Dzodzena Rida (spoiler alert)

+6
Lord M.
Dimeks
Nocnoi_Dozor
Ket sa kanala
Chandrian
Princ Regar
10 posters

Ići dole

Sudbina Dzodzena Rida (spoiler alert) Empty Sudbina Dzodzena Rida (spoiler alert)

Počalji od Princ Regar Pet 10 Maj 2013, 20:16

Ok, sinoc mi je Ket privukla paznju svojim postom u temi Teorije koje vas najvise nerviraju na jednu od teorija koje sam vec ranije video ali imajuci u vidu koliko je morbidna sam se uzdrzao od toga da je i ovde objavim. Medjutim, juce sam malo vise ceprkao o njoj po zadnjem Brenovom poglavlju u Plesu i po netu i dosao do nekih veoma uznemirujucuh indikatora. Dakle, pre nego sto pocnem, cisto da znate da je ovo definitivno najjezivija teorija od svih drugih tako da je ne preporucujem onima kojima je porodica Stark prirasla za srce a i sam Dzodzen Rid.

Dakle, sustina teorije jeste da je Dzodzen Rid zrtvovan zarad probudjivanja Brenovih zelenvidskih sposobnosti, odn da je se dobrovoljno zrtvovao iliti kako on to kaze povinovao svojim snovima koji nikada ne lazu.

Pre nego sto krenem, procitajte pazljivo ove delove iz poslednjeg Brenovog poglavlja u Plesu:

" „Vreme je“, rekao je lord Brinden.
Nešto u njegovom glasu izazvalo je ledene prste da se pruže niz Brenova leđa. „Vreme za šta?“
„Za sledeći korak. Da ti odeš dalje od zverobrazja i naučiš šta znači
biti zelenovid.“
„Drveće će ga naučiti“, rekla je List. Mahnula je i jedna druga peva-
čica tiho je prišla, ona s belom kosom, koju je Mira prozvala Snežnokosa. U rukama je držala posudu od čuvardrva izrezbarenu desetinom
lica nalik na ona s drveta-srca. Unutra je bila bela kaša, gusta i teška,
premrežena crvenim žilama. „Moraš ovo jesti“, rekla je List. Pružila je
Brenu drvenu kašiku.
Dečak je nepoverljivo pogledao posudu. „Šta je to?“
„Kaša od semena čuvardrva.“
Brenu je pozlilo od njenog izgleda. Slutio je da su crvene žile samo
sok čuvardrva, ali su na svetlosti baklji izuzetno ličile na krv. Umočio je
kašiku, pa je zastao. „Hoću li od ovoga postati zelenovid?“
„Postaćeš zelenovid od svoje krvi“, rekao je lord Brinden. „Ovo će
pomoći buđenju tvojih darova i vezaće te za drveće.“
Bren nije želeo da se veže za drveće... ali ko bi se drugi venčao sa
slomljenim dečakom kao što je on? Hiljadu očiju, hiljadu koža, mudrost
duboka kao korenje drevnog drveća. Zelenovid.
Jeo je.
Ukus je bio gorak, mada ne gorak kao mleveni žir. Prvu kašiku je
najteže progutao. Zamalo da ju je odmah povratio. Druga je imala bolji
ukus. Treća je bila skoro pa slatka. Ostale je rado gutao. Zašto mu se činilo
da je bilo gorko? Ukus je podsećao na med, na novi sneg, na biber, cimet i
poslednji majčin poljubac. Prazna zdela mu skliznu iz prstiju pa začegrta
po podu pećine. „Ne osećam se drugačije. Šta će sada biti?“ "


"„Hoće da se vrati kući“, rekla je Mira Brenu. „Neće čak ni da pokuša
da se bori protiv sudbine. Kaže da zelensnovi ne lažu.“
„Hrabar je“, rekao je Bren." Čovek jedino može biti hrabar kada se boji,
rekao mu je otac jednom, davno, na dan kada su našli male jezovuke u
letnjem snegu. Još je to pamtio.
Glup je“, rekla je Mira. „Nadala sam se da pošto smo našli tvoju
trooku vranu... sada se pitam zašto smo uopšte došli.“
Zbog mene, pomislio je Bren. „Zbog njegovih zelensnova“, rekao je.
„Njegovi zelensnovi.“ Mirin glas bio je pun gorčine.
„Hodor“, rekao je Hodor.
Mira je zaplakala. "


"njihove povijesti i molitve, sve što su o ovome svijetu znali. Meštri će ti reći da je usud-drveće svetište starih bogova. Pjevaĉi su uvjereni daje ono isto što i stari bogovi. Nakon što umru, pjevaĉi postaju dio tog obogotvorenja." Bran razrogaĉi oĉi. "Oni će me ubiti?"
"Neće", reĉe Meera. "Jojene, strašiš ga."
"Nije on taj kojega treba biti strah.


Hodor je odnio Brana natrag u njegovu odaju, mrmljajući "Hodor" ispod glasa dok je Lisna s bakljom išla pred njima. Nadao se da će tamo zateći Meeru i Jojena, da im kaze što je vidio, ali njihova udobna niša u stijeni bila je hladna i prazna

Ok, ako procitate ova poglavlja, mozete i vi da skontate o cemu pricam jer sve dobija drugacije znacenje kad se zna sta se trazi unapred. Dzodzenovo mracno raspolozenje u poslednjem poglavlju moze zaista biti posledica predosecaja da je se smrt nadvila nad njim, uostalom on sam kaze da je sanjao svoju smrt i da zna kako ce umreti, kao i dan na koji ce umreti. To je jasno ponovio nekoliko puta pre nego sto su stigli u Brindenovu pecinu: This is not the day i die. Dalje iz ovog citata mozete da zakljucite da je kasa koju je Bren okusio njemu neverovatno podsecala na krv pod svetloscu baklje kao i da mu je bila odvratna na prvi zalogaj. Za ovo moze da postoji jednostavno objasnjenje a to je da je kasa zapravo crvena zbog samog cuvar-drva koje kao sto znamo ima neku crvenu tecnost u sebi sto se i lepo vidi na svim onim urezanim ocima na njima.
Ok, idemo dalje, iz ovih citata se takodje jasno vidi da je se Dzodzen pomirio sa svojom sudbinom na sav uzas svoje sestre koja zbog toga pada u ocaj. Ako se ta cinjenica posmatra u konceptu ove teme, ona na taj nacin vuce ka tome da je se Dzodzen dobrovoljno zrtvovao zarad Brena. Sama ta dobrovoljnost i jeste ono sto najvise uzasava njegovu sestru i zbog toga ona onako ozlojedjeno i sa glasom punim gorcine kaze " njegovi zelensnovi" . Kao da nesto zeli da precuti Brenu, a sto je opet jako jezivo i strasno pa cak i ironicno pogotovu ako se pogleda to da su oni zaista i presli tolike putesestvije zbog njegovih snova.
Ali recenica koja najvise uznemirava jeste naravno poslednja Dzodzenova recenica: Nije on taj kojega treba biti strah. Ova izjava zapravo zeli da kaze da je neko drugi taj koji se treba plasiti, a ne Bren. Da je Dzodzen hteo da mu kaze nemoj da se plasis on bi to i rekao ali ne, on je rekao nije on TAJ koji treba da se plasi.
I naravno na kraju Bren ne moze da nadje Ridove u njihovoj sobi, sto moze da ima znacaja za ovu teoriju ali i ne mora, nije bas kao da ih nije bilo dugo vremena vec ih jednostavno nije zatekao tamo gde je ocekivao.

Mnogo toga sam rekao ali neka, to je sve sto na prvi pogled pada u oci, pronasao sam i neke druge stvari koje su vise indikatori koji kada se povezu sa ovim govore tome u prilog, ali da ne bude da sam ja sve pronasao nek i neko drugi kaze ( ako nije previse vezan za Brena i Dzodzena naravno) Smile



Princ Regar
Princ Regar

Broj poruka : 9341
Godina : 35
Raspoloženje : :)
Reputacija : 630
Points : 10066
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sudbina Dzodzena Rida (spoiler alert) Empty Re: Sudbina Dzodzena Rida (spoiler alert)

Počalji od Chandrian Pet 10 Maj 2013, 21:32

Onda je poručkao i Miru pošto i nje nema...... Ne znam, ne sviđa mi se teorija, ali opet ko mene nešto pita Very Happy Džodžen možda i ne bi rekao Brenu da će da završi kao njegov obrok ali Mira bi mu sigurno rekla šta se Deca spremaju da mu urade. Sestra mu je i sugurno bi se borila za njegov život kako zna i ume.. tako bi barem ja uradio.. A stekao sam takav utisak i o Miri iz knjiga
Chandrian
Chandrian
Kralj Rojnara, Andala i Prvih ljudi, gospodar Sedam kraljevstava
Kralj Rojnara, Andala i Prvih ljudi, gospodar Sedam kraljevstava

Broj poruka : 5140
Godina : 32
Raspoloženje : ^
Reputacija : 604
Points : 5794
Datum upisa : 21.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Sudbina Dzodzena Rida (spoiler alert) Empty Re: Sudbina Dzodzena Rida (spoiler alert)

Počalji od Ket sa kanala Pet 10 Maj 2013, 21:55

Napiši koji su to indikatori, sumnjam da će drugi napisati.
U svakom slučaju, I'm a believer!
Ket sa kanala
Ket sa kanala

Broj poruka : 2648
Raspoloženje : ...
Reputacija : 482
Points : 3160
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Sudbina Dzodzena Rida (spoiler alert) Empty Re: Sudbina Dzodzena Rida (spoiler alert)

Počalji od Princ Regar Pet 10 Maj 2013, 21:57

Slazem se, ali ne verujem da su ubili Dzodzena, mislim da bi on pre zrtvovao sam sebe, i da je zbog toga Mira bila onako ogorcena na njegove snove.
Mozda je onaj njegov san koji je sanjao jos na pocetku serijala o vuku koji je u lancima zapravo nista drugo nego to o cemu sam pricao vezano za ovu teoriju. Mada to otvara vrata o Haulandu Ridu posto je Hauland bio taj koji je poslao njih dvoje na sever posto mu je Dzodzen ispricao taj svoj san.
Princ Regar
Princ Regar

Broj poruka : 9341
Godina : 35
Raspoloženje : :)
Reputacija : 630
Points : 10066
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sudbina Dzodzena Rida (spoiler alert) Empty Re: Sudbina Dzodzena Rida (spoiler alert)

Počalji od Nocnoi_Dozor Pet 10 Maj 2013, 21:57

Džodžen je sigurno bio uznemiren, inače zašto bi se odjednom sjebao kada su bili nadomak cilja. Već je rekao da njega i Miru ne čeka srećan kraj. Martine prosvetli nas!!!!!
Nocnoi_Dozor
Nocnoi_Dozor
Vitez od Zimovrela
Vitez od Zimovrela

Broj poruka : 6765
Godina : 35
Raspoloženje : Ok
Reputacija : 260
Points : 7071
Datum upisa : 11.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Sudbina Dzodzena Rida (spoiler alert) Empty Re: Sudbina Dzodzena Rida (spoiler alert)

Počalji od Dimeks Pet 10 Maj 2013, 22:03

Ја и даље стојим иза тога да је глупа, али не и немогућа теорија, пошто у Мартиновом свету сва магија има своју цену, и те цене скоро никад нису мале.
Dimeks
Dimeks
Lord od Sunčevog koplja
Lord od Sunčevog koplja

Broj poruka : 2766
Godina : 28
Raspoloženje : Да је боље неб' ваљало
Reputacija : 352
Points : 3143
Datum upisa : 04.05.2013

http://www.last.fm/user/Dimi96

Nazad na vrh Ići dole

Sudbina Dzodzena Rida (spoiler alert) Empty Re: Sudbina Dzodzena Rida (spoiler alert)

Počalji od Princ Regar Pet 10 Maj 2013, 22:22

Ket sa kanala ::Napiši koji su to indikatori, sumnjam da će drugi napisati.
U svakom slučaju, I'm a believer!

Evo recimo za pocetak, secate se svi scena koje Bren vidi iz proslosti. Neda, Lijenu, Brendona Sneznog i ono poslednje. Ono poslednje nije nista drugo nego zrtvovanje u to sam 100 posto siguran iako je onaj koga su zrtvovali bio zarobljenik. Znaci to nije uradi sam egzekuciju obicaj vec zrtvovanje. To dokazuje cinjenica da je tog lika poslekla neka sedokosa starica sa nekim srpom. Ja licno mislim da je to zrtvovanje zarad krvi koja zaliva korenje cuvar drva, eto odakle se pojavljuje ona crvena tecnost iz same kore drveca. Jedan detalj koji sam pronasao govori tome u prilog. To je poglavlje Ase Grejdzoj koje se ni manje ni vise zove The sacrifice Very Happy U tom poglavlju je ona sa onom Mormontovom prisla cuvar -drvetu i detaljno ga posmatrala iz blizine. Ona zna da ono pusta neku crvenu tecnost iz ociju, ali kako kaze sama : Eight days ago, Asha had walked out with Aly Mormont to have a closer look at the [weirwood's] slitted red eyes and bloody mouth. It is only sap, she told herself, ....But her eyes were unconvinced; seeing was believing, and what they saw was frozen blood."
Elem ta scena sa ovom teorijom bi mogla da ima veze u tome sto ju je Martin pokazao bas iz razloga da bi se povezalo sa ovom, a na kraju te scene krv iz zatvorenikovog vrata naliva korenje drveta u kome se je Brendon tada nalazio i sam Brendon je tada okusio krv. Nekako mi deluje previse upadljivo da bi bila cista slucajnost da je ta scena na kraju ovog poglavlja.
Princ Regar
Princ Regar

Broj poruka : 9341
Godina : 35
Raspoloženje : :)
Reputacija : 630
Points : 10066
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sudbina Dzodzena Rida (spoiler alert) Empty Re: Sudbina Dzodzena Rida (spoiler alert)

Počalji od Nocnoi_Dozor Pet 10 Maj 2013, 22:36

Jao i meni je ta poslednja vizija ostala u sećanju i Brenova reakcija na to. A tu je video i visokog viteza koji ljubi neku devojku, pa se pretpostavlja da je to ser Dankan pošto je on sa Egom dolazio u Zimovrel.
Nocnoi_Dozor
Nocnoi_Dozor
Vitez od Zimovrela
Vitez od Zimovrela

Broj poruka : 6765
Godina : 35
Raspoloženje : Ok
Reputacija : 260
Points : 7071
Datum upisa : 11.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Sudbina Dzodzena Rida (spoiler alert) Empty Re: Sudbina Dzodzena Rida (spoiler alert)

Počalji od Princ Regar Sub 11 Maj 2013, 00:21

Nocnoi_Dozor ::Jao i meni je ta poslednja vizija ostala u sećanju i Brenova reakcija na to. A tu je video i visokog viteza koji ljubi neku devojku, pa se pretpostavlja da je to ser Dankan pošto je on sa Egom dolazio u Zimovrel.

Poenta moje price je da je cela ta vizija odn gledanje u proslost nesto na sta je Martin hteo da nam skrene paznju i svaka licnost koja se je tu pojavila je imala nekog znacaja, Dankan visoki zato sto znamo da se sledeca novela zove Vucice od Zimovrela, Brendon Snezni zato sto ce uskoro izbaciti istoriju Vesterosa u kojoj ce biti pomenut on, Lijena i Bendzen, kao i ta scena zrtvovanja koja moze da se poveze sa ovime. Hocu reci ne bi on prikazao nesto cisto rekreativno a da nema nekog znacaja.
Princ Regar
Princ Regar

Broj poruka : 9341
Godina : 35
Raspoloženje : :)
Reputacija : 630
Points : 10066
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sudbina Dzodzena Rida (spoiler alert) Empty Re: Sudbina Dzodzena Rida (spoiler alert)

Počalji od Lord M. Sub 11 Maj 2013, 01:14

Uf, ova tema me podsjeti da moram opet citati serijal, mnogo je vremena proslo, masu sam stvari pozaboravljao... jesam poklonik porodice Stark ali me ova teorija ne uznemirava previse ako cemo iskreno, niti zvuci morbidno. ako je zrtvovanje, onda jbga takva je situacija.
Lord M.
Lord M.
Zapovednik Belih plaštova
Zapovednik Belih plaštova

Broj poruka : 4090
Godina : 34
Raspoloženje : idealno
Reputacija : 276
Points : 4416
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sudbina Dzodzena Rida (spoiler alert) Empty Re: Sudbina Dzodzena Rida (spoiler alert)

Počalji od Lady Acer Sub 11 Maj 2013, 08:53

Iskreno, mislila sam da će me više uznemiriti kanibalizam, ali zapravo nije. Jeste odvratna pomisao da je Bren pokusao Džodžena (a zapravo mislim da ako je i bilo Džodžena u kaši, to je bila samo njegova krv), ali opet, realno nije bio svestan toga šta radi. Kod mene je to velika razlika. Nije isto da uzmeš i ubiješ nekoga da bi mu ispio krv ili pojeo srce, i kada to radiš jer si željan da napreduješ u stvarima koje ti jedine mogu obezbediti utehu za tvoje trenutno stanje. Ili kad jedeš kroz jezovuka. Jezovuku je čovek prirodan plen, Bren ili Arja ne kontrolišu još uvek svoje jezovuke da bismo mogli da kažemo da su oni kanibali. Oni se samo prepuste Letou i Nimeriji i njihovim prirodnim porivima.
PS Sećate li se kada je Teon u Zimovrelu stajao u bogošumi i kada mu se drvaće obratilo sa "Teone" i "Bren"? Kada je Brinden pričao o gledanju kroz drveće rekao je da Brenu da se ne može obraćati ljudima koji su pred drvećem. JEl to mislio na događaje iz prošlosti ili uopšteno?
Lady Acer
Lady Acer

Broj poruka : 451
Godina : 32
Raspoloženje : magično
Reputacija : 37
Points : 488
Datum upisa : 07.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Sudbina Dzodzena Rida (spoiler alert) Empty Re: Sudbina Dzodzena Rida (spoiler alert)

Počalji od Ket sa kanala Sub 11 Maj 2013, 15:57

Princ Regar ::
Ket sa kanala ::Napiši koji su to indikatori, sumnjam da će drugi napisati.
U svakom slučaju, I'm a believer!

Evo recimo za pocetak, secate se svi scena koje Bren vidi iz proslosti. Neda, Lijenu, Brendona Sneznog i ono poslednje. Ono poslednje nije nista drugo nego zrtvovanje u to sam 100 posto siguran iako je onaj koga su zrtvovali bio zarobljenik. Znaci to nije uradi sam egzekuciju obicaj vec zrtvovanje. To dokazuje cinjenica da je tog lika poslekla neka sedokosa starica sa nekim srpom. Ja licno mislim da je to zrtvovanje zarad krvi koja zaliva korenje cuvar drva, eto odakle se pojavljuje ona crvena tecnost iz same kore drveca. Jedan detalj koji sam pronasao govori tome u prilog. To je poglavlje Ase Grejdzoj koje se ni manje ni vise zove The sacrifice Very Happy U tom poglavlju je ona sa onom Mormontovom prisla cuvar -drvetu i detaljno ga posmatrala iz blizine. Ona zna da ono pusta neku crvenu tecnost iz ociju, ali kako kaze sama : Eight days ago, Asha had walked out with Aly Mormont to have a closer look at the [weirwood's] slitted red eyes and bloody mouth. It is only sap, she told herself, ....But her eyes were unconvinced; seeing was believing, and what they saw was frozen blood."
Elem ta scena sa ovom teorijom bi mogla da ima veze u tome sto ju je Martin pokazao bas iz razloga da bi se povezalo sa ovom, a na kraju te scene krv iz zatvorenikovog vrata naliva korenje drveta u kome se je Brendon tada nalazio i sam Brendon je tada okusio krv. Nekako mi deluje previse upadljivo da bi bila cista slucajnost da je ta scena na kraju ovog poglavlja.

Pa ja sam tu scenu već spominjala.
Ali eto, nisam primijetila kako se to što je Aša vidjela slaže sa naslovom poglavlja.


Evo tačno Brenove vizije:

His younger father praying with a bowed head "…let them grow up close as brothers, with only love between them,” he prayed, “and let my lady wife find it in her heart to forgive.";

A girl and a younger boy play fighting with branches;

A pregnant women coming out of the black pool praying for a son to avenge her;

A slender girl on her toes kissing a knight as tall as Hodor;

A pale dark eyed youth cutting three branches from the weirwood and shaping them into arrows;

Tall, hard, stern men with beards in fur and chain mail forcing a captive down on his knees. A white haired woman killing the captive with a bronze sickle.

Prvo je poprilično jasno. Ned priča o Robu i Džonu.

U drugoj viziji su Bendžen i Lijena što svjedoči o njenom umjeću sa mačem (potvrđuje teoriju o maskiranom vitezu na turniru u Harendvoru) i tome koliko liči na Arju.

Četvrta vizija je Stara Nen kako ljubi Ser Dankana Visokog, oca od Hodora. Dakle, onda treća vizija mora da bude neko između toga perioda i perioda kada su Lijena i Ben bili mali. Vjerovatno Nedova majka ili baba. Sigurno jedna od žena iz novele The She-Wolves of Winterfell.

Ne znam ko je u petoj viziji, ali očigledno želi da ubije zmaja. Rečeno je da se zmaj može ubiti sa strijelama od čuvardva.

Bronzani srp (i oružje od bronze uopšte) je karakterističan za Prve ljude, a vjerujem da se u ovoj viziji nalazi prvi (ili barem jedan od prvih) kralj Sjevera. Ovo samo pokazuje da su Starkovi i Sjevernjaci uopšte nekada davno prinosili krvave žrtve. Plus, Davosovo poglavlje u tamnici u Belim sidrištima podržava ovu teoriju.

Našla sam gomilu stvari koje dokazuju da su Starkovi prinosili žrtve, ali o tome u drugoj temi.

EDIT: Što se tiče trudne žene, sada nešto razmišljam pa mislim jel moguće da je to jedna od Starkovih ćerki koja je zatrudnila sa Baelom bardom? To dijete je postalo novi lord od Zimovrela i poslije mnogo godina, Bael je postao novi Kralj s one strane Zida pa je poveo napad na Zaleđeni gaz (Frozen Ford). Tu, budući da nije bio sposoban da ubije nekog svoje sopstvene krvi, dopustio je da bude ubijen od strane lorda Starka. Njegov sin je donio Baelovu glavu nazad u Zimovrel, a njegova majka koja je voljela barda, kad je vidjela trofej, ubila se skočivši sa vrha kule. Tako barem kaže legenda koju Igrit priča Džonu.


Poslednji izmenio Ket sa kanala dana Sub 11 Maj 2013, 16:16, izmenjeno ukupno 1 puta
Ket sa kanala
Ket sa kanala

Broj poruka : 2648
Raspoloženje : ...
Reputacija : 482
Points : 3160
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Sudbina Dzodzena Rida (spoiler alert) Empty Re: Sudbina Dzodzena Rida (spoiler alert)

Počalji od Princ Regar Sub 11 Maj 2013, 16:13

Ket sa kanala ::

Ne znam ko je u petoj viziji, ali očigledno želi da ubije zmaja. Rečeno je da se zmaj može ubiti sa strijelama od čuvardva.

.

Brendon Snezni, brat kopilan Torena koji je klekao Smile

Evo ti jos jedan... Varamir je pojeo srce svog ucitelja Hagona i pritom je tvrdio da je zbog toga postao jos jaca varga nego sto je bio. Znaci ovo o cemu se ovde prica uospte nije nesto sto je nemoguce, jer ako to Varamir tvrdi znaci da jeste tacnno. A opet moze i da se povuce neka linija slicnosti izmedju Brena i Varamira odn Hagona i Dzodzena. I Bren i Varamir su snazne varge, i obojica jedu svoje ucitelje.

I za kraj, ova recenica se cak tri puta pominje u poslednjem Brenovom poglavlju: Mjesec bijaše srpast, tanak i oštar poput oštrice noza. U sustini ne mora nista da znaci, ali mi previse bode oci ako se ima na umu kontekst u kome se sve to gleda. A opet srpast mesec me asocira na srp kojim je starica ubila zatvorenika Smile
Princ Regar
Princ Regar

Broj poruka : 9341
Godina : 35
Raspoloženje : :)
Reputacija : 630
Points : 10066
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sudbina Dzodzena Rida (spoiler alert) Empty Re: Sudbina Dzodzena Rida (spoiler alert)

Počalji od Nocnoi_Dozor Sub 05 Okt 2013, 17:46

Moraću se definitivno baciti opet na čitanje. Može li mi neko ukazati u kom delu Davosovog poglavlja se pominju žrtvovanja na Severu?
Nocnoi_Dozor
Nocnoi_Dozor
Vitez od Zimovrela
Vitez od Zimovrela

Broj poruka : 6765
Godina : 35
Raspoloženje : Ok
Reputacija : 260
Points : 7071
Datum upisa : 11.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Sudbina Dzodzena Rida (spoiler alert) Empty Re: Sudbina Dzodzena Rida (spoiler alert)

Počalji od Igrit Uto 29 Okt 2013, 13:21

skroz sam zbunjena ovim vizijama, i ja ću morati opet sve iz početka da čitam.. ili da malo čeprkam po internetu i tražim objašnjenja..
Igrit
Igrit

Broj poruka : 325
Godina : 35
Raspoloženje : jaooo :)
Reputacija : 92
Points : 417
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Sudbina Dzodzena Rida (spoiler alert) Empty Re: Sudbina Dzodzena Rida (spoiler alert)

Počalji od Blacko Uto 29 Okt 2013, 15:59

Zanimljiva i neobicna teorija iako se ne slazem s njom. Mada, moram priznati, naterao si me da procitam Brenovo poglavlje ponovo i da malo trazim po netu teorije o Dzodenu... Smile
Mnogo mi je mala ta kasa da bi Dzodzen stao u nju, a da se zrtvuje zarad malo krvi mi nema logike. Plus, ono sto meni najvise bode oci je deo gde Mira kaze da on hoce da se vrati kuci. Kao da ima jos nesto da obavi, i da ce nakon toga umreti, kao sto je i video u snovima. A da se ona nadala da ce moci da promeni svoju sudbinu nakon sto nadje trooku vranu...
I jos jedna stvar, mozda Dzodzen u stvari nije Dzodzen, nego matori Rid, pa nema smisla da zagine jos uvek :DSamo jos jedna luda teorija, nadjoh je na netu Very Happy
Blacko
Blacko
Vitez Bezemljaš
Vitez Bezemljaš

Broj poruka : 817
Godina : 38
Raspoloženje : need more coffee
Reputacija : 275
Points : 1104
Datum upisa : 27.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Sudbina Dzodzena Rida (spoiler alert) Empty Re: Sudbina Dzodzena Rida (spoiler alert)

Počalji od Princ Regar Uto 29 Okt 2013, 22:03

Ja nikada nisam nesto ni verovao u ovu teoriju uopste ali moram priznati da je zanimljiva koliko je i jeziva Smile
Princ Regar
Princ Regar

Broj poruka : 9341
Godina : 35
Raspoloženje : :)
Reputacija : 630
Points : 10066
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sudbina Dzodzena Rida (spoiler alert) Empty Re: Sudbina Dzodzena Rida (spoiler alert)

Počalji od Hokins Čet 31 Okt 2013, 12:32

Ni meni se ne svidja ta teorija da je Dzodzen pojeden a ni latino teorija da je on ustvari svoj otac Laughing
Hokins
Hokins
Lord od Krajoluja
Lord od Krajoluja

Broj poruka : 3113
Godina : 39
Raspoloženje : Laughing Storm
Reputacija : 691
Points : 3838
Datum upisa : 29.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Sudbina Dzodzena Rida (spoiler alert) Empty Re: Sudbina Dzodzena Rida (spoiler alert)

Počalji od Blacko Čet 31 Okt 2013, 12:46

Hokins :: a ni latino teorija da je on ustvari svoj otac Laughing
umiranje od smeha
Blacko
Blacko
Vitez Bezemljaš
Vitez Bezemljaš

Broj poruka : 817
Godina : 38
Raspoloženje : need more coffee
Reputacija : 275
Points : 1104
Datum upisa : 27.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Sudbina Dzodzena Rida (spoiler alert) Empty Re: Sudbina Dzodzena Rida (spoiler alert)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu