WORLD OF WESTEROS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 

 


Rechercher Napredna potraga

Similar topics
    Zadnje teme
    » Spam Tema....
    od Nim Ned 14 Apr 2024, 04:08

    » Sta trenutno slusate
    od Zevs86 Sub 03 Feb 2024, 23:56

    » Slike prirode nam majke
    od Lala Pet 26 Maj 2023, 21:46

    » Predstavite nam se....
    od Assassin Pet 28 Apr 2023, 18:23

    » Robert Džordan "Točak vremena"
    od Uno Nomesta Pon 26 Sep 2022, 14:57

    » Robin Hobb - Vidovnjaci
    od Zevs86 Uto 29 Dec 2020, 15:25

    » Stiven Erikson- Malaska knjiga palih
    od Assassin Pon 13 Apr 2020, 10:31

    » Igrice (Generalno)
    od Lord M. Pet 03 Apr 2020, 12:33

    » Sta sada citate?
    od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:58

    » Winter Is Coming...to HBO
    od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:55

    » Dela, po povoljnoj ceni.
    od Vazarius Uto 10 Mar 2020, 08:25

    » Srećna 2o2o!
    od Assassin Uto 07 Jan 2020, 12:43

    » Serije koje volite / trenutno pratite
    od Assassin Uto 12 Nov 2019, 16:54

    » Silmarilion
    od Vazarius Čet 31 Okt 2019, 09:38

    » Jezik Čitanja
    od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:23

    » Novi filmovi i filmske novosti
    od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:19

    » "Vukodav" - Marija Semjonova
    od Zevs86 Pet 25 Jan 2019, 10:49

    » Demon Cycle - Peter V. Brett [spoiler]
    od Vazarius Uto 08 Jan 2019, 14:44

    » Srećna 2o19!
    od Areal Sre 02 Jan 2019, 20:56

    » Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"
    od Vazarius Pet 19 Okt 2018, 12:46

    Pristupi

    Zaboravio sam šifru

    Ko je trenutno na forumu
    Imamo 6 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 6 Gosta :: 1 Provajder

    Nema

    [ Videti svu listu ]


    Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 84 dana Pet 20 Sep 2013, 17:16
    Naj bolji poslanici
    Зимоврел (15838)
    Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti Vote_lcapStripovi - Vizuelni vid knjizevnosti Voting_barStripovi - Vizuelni vid knjizevnosti Vote_rcap 
    Sparkling Comet (15528)
    Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti Vote_lcapStripovi - Vizuelni vid knjizevnosti Voting_barStripovi - Vizuelni vid knjizevnosti Vote_rcap 
    Assassin (13622)
    Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti Vote_lcapStripovi - Vizuelni vid knjizevnosti Voting_barStripovi - Vizuelni vid knjizevnosti Vote_rcap 
    Zevs86 (11916)
    Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti Vote_lcapStripovi - Vizuelni vid knjizevnosti Voting_barStripovi - Vizuelni vid knjizevnosti Vote_rcap 
    Zandrin (10789)
    Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti Vote_lcapStripovi - Vizuelni vid knjizevnosti Voting_barStripovi - Vizuelni vid knjizevnosti Vote_rcap 
    CRNIJASTREB (10420)
    Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti Vote_lcapStripovi - Vizuelni vid knjizevnosti Voting_barStripovi - Vizuelni vid knjizevnosti Vote_rcap 
    Princ Regar (9341)
    Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti Vote_lcapStripovi - Vizuelni vid knjizevnosti Voting_barStripovi - Vizuelni vid knjizevnosti Vote_rcap 
    LunarFang (9218)
    Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti Vote_lcapStripovi - Vizuelni vid knjizevnosti Voting_barStripovi - Vizuelni vid knjizevnosti Vote_rcap 
    Uno Nomesta (8868)
    Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti Vote_lcapStripovi - Vizuelni vid knjizevnosti Voting_barStripovi - Vizuelni vid knjizevnosti Vote_rcap 
    Nim (8274)
    Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti Vote_lcapStripovi - Vizuelni vid knjizevnosti Voting_barStripovi - Vizuelni vid knjizevnosti Vote_rcap 

    Maj 2024
    PonUtoSreČetPetSubNed
      12345
    6789101112
    13141516171819
    20212223242526
    2728293031  

    Kalendar Kalendar


    Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti

    +20
    Prince of Ravens
    LunarFang
    Nikolinho
    Witcher
    pinki
    Zmajoubica
    Ergon Lar Tund
    Eriops
    Struki
    Lorkind
    warlord
    sajberkurajber
    Sever
    Sorceress Nanija
    Matuška
    Vierna
    Oberin Martel
    PainBringer
    Althinne
    Fat Rat
    24 posters

    Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

    Ići dole

    Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti Empty Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti

    Počalji od Fat Rat Uto 17 Feb 2009, 17:23

    Ne bih bas stripove svrstao pod knjizevnost, ali pod kulturu definitivno. Ipak su umetnicka dela za sebe. Medjutim, kako je forum jos mlad i nema mnogo razgranatu strukturu, oprosticete mi vi veliki ljubitelji pisanog dela sto ovde otvaram ovaj topik Smile

    Elem, svi znate sta je strip. Postoje razne tehnike crtanja istog (marvelova skola, mange...). Necemo zalaziti u debatu koji je bolji stil crtanja, posto je u pitanju stvar ukusa. Ali definitivno postoje stirpovi koji su bezveze, i oni koji se izdvajaju kao prava umetnicka dela, bilo zbog nacina pripovedanja, originlane price ili neceg vec. Ako ste naleteli na nekog takvog lepotana, slobodno ga preporucite ovde.

    Ja cu za pocetak preporuciti dva stripa:
    Prince Valiant od Harolda Fostera - Prelep "old school" strip, pisan bez baloncica vec sa naracijom sa strane, prati dogadjaje mladog vikinskog princa Valijanta od njegove najranije mladosti u doba Kralja Artura i VItezova okruglog stola. Strip je doziveo tridesetak velikih tomova, gde je nas dragi junak presao skoro ceo tada poznati svet (a i vise Wink), ozenio se, postao otac vise puta, i nikada nije prestao sa avanturama.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Prince_Valiant

    Najamnik od Segrellesa - Unikatan fantasy strip. Imate sve: placenike, misticna kraljevstva, zmajeve, jednog najamnika koji se provlaci kroz sve to i svojim umecem resava razne probleme. Pa po cemu se ovo recimo razlikuje od, sta znam, Konana? Pa, pored originalne i dobro smisljene price, ceo strip je radjen tehnikom ulje na platnu. Da, dobro ste procitali, strip nije crtan vec SLIKAN.
    http://www.segrelles.com/works/mercenary_hist.htm
    Fat Rat
    Fat Rat

    Broj poruka : 1391
    Godina : 41
    Raspoloženje : Frack Shit nikad slobodnog vremena!
    Reputacija : 27
    Points : 1069
    Datum upisa : 13.02.2009

    http://olovni.deviantart.com

    Nazad na vrh Ići dole

    Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti Empty Re: Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti

    Počalji od Althinne Uto 17 Feb 2009, 21:00

    Eeeee, ja sam veliki ljubitelj stripova Very Happy bounce cyclops
    Princa Valijanta sam čitala, stvarno je divan, ali ipak više volim stripove sa oblačićima, na nih sam navikla Very Happy

    Meni je lično najdraži strip "Škorpija" ( izlazio je u "Politikinom Zabavniku" ), zatim "Bič Božiji" i "Torgal" ( Torgal je često izlazio u stripoteci... )
    Ujedno su mi ta tri autora ( Marini, Gajić i Rosinski ) najdraži crtači Very Happy Kad bih morala da odlučujem ko je najbolji- odlučila bih se za Rosinskog I love you
    I naravno, strip "300" Frenka Milera... Fenomenalno kadriranje I love you
    Althinne
    Althinne
    Član Malog Veća
    Član Malog Veća

    Broj poruka : 2240
    Godina : 32
    Raspoloženje : mestimično- delimično XD
    Reputacija : 53
    Points : 1803
    Datum upisa : 08.02.2009

    Nazad na vrh Ići dole

    Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti Empty Re: Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti

    Počalji od PainBringer Sre 18 Feb 2009, 14:13

    Kao neko ko se bavio prilicno dugo stripom (a i sada se bavim, samo redje) imao sam priliku da vidim i procitam zaista mnogo dobrih izdanja... Ovo je kratka lista stripova i autora koji su ostavili veliki utisak na mene (lista bi mogla da bude i mnogo, mnogo duza, ali ne bih da preterujem).

    Stripovi:
    1. Kao tinejdzer, bio sam odusevljen Spawn-om. Nazalost, s ove vremenske distance, mogu da kazem da je taj strip bio zanimljiv tokom prvih 50 brojeva, da bi od broja 51 - 100 bilo mnogo lutanja. A onda je (kao i uvek, kada je moeran superherojski strip u pitanju) serijal potonuo u crnilo.

    2. "Slaine: the horned god" od Simon Bisley-ja.

    3. "Hellboy" od Mike Mignola-e. Perfektan primer minimalizma, stilizacije i atmosfericnosti.

    4. "Grendel" (Darko Macan, Edvin Biukovic).

    5. "Batman: Arkham Asylum". Generalno, nikada se nisam lozio na Batman-a, ali ovaj strip je... huh, stvarno jedinstven.

    6. "Sin City" od Frank Miller-a. Verovatno najbolji Miller-ov rad ikada.

    Autori: Simon Bisley, Claudio Castellini, Marc Silvestri, Adrian Smith, Joe Maduerira, Nicolas Mitri, Steven Platt, Enki Bilal... Svaki od ovih autora me je inspirisao na odredjen nacin. S druge strane, neki od naslova koji se smatraju remek - delima zanra, (Watchmen, na primer) iako nesumnjivo dobri, nisu mi bili privlacni u toj meri, kao neki od nabrojanih stripova.
    Pomenuti Aleksa Gajic je vrlo dobar crtac, Bic boziji, pati od niza problema (zbog kojih ga smatram vrlo prosecnim naslovom). Istovremeno, Aleksa na trenutke pokazuje zelju da "otalja" crtez, sto se jasno vidi na njegovim tablama.
    PainBringer
    PainBringer

    Broj poruka : 8
    Godina : 41
    Reputacija : 0
    Points : 0
    Datum upisa : 17.02.2009

    http://www.9threalm.deviantart.com/

    Nazad na vrh Ići dole

    Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti Empty Re: Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti

    Počalji od Fat Rat Sre 18 Feb 2009, 14:39

    Meni se recimo bic boziji i svidja i ne svidja. Prica mi je nekako otaljana vise nego sam strip. Kao da su ga malo zbrzali pred kraj pa je i crtac odlucio neke kadrove da zbrza. Pain, ti bese i crtas sam neke stripove? Mogu neke stvari ovde na upload da se divimo?
    Fat Rat
    Fat Rat

    Broj poruka : 1391
    Godina : 41
    Raspoloženje : Frack Shit nikad slobodnog vremena!
    Reputacija : 27
    Points : 1069
    Datum upisa : 13.02.2009

    http://olovni.deviantart.com

    Nazad na vrh Ići dole

    Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti Empty Re: Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti

    Počalji od PainBringer Čet 19 Feb 2009, 02:13

    Ima par primera na web adresi u okviru mog profila.
    PainBringer
    PainBringer

    Broj poruka : 8
    Godina : 41
    Reputacija : 0
    Points : 0
    Datum upisa : 17.02.2009

    http://www.9threalm.deviantart.com/

    Nazad na vrh Ići dole

    Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti Empty Re: Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti

    Počalji od Oberin Martel Čet 19 Feb 2009, 18:47

    Ja sam još od malih nogu obožavao strip. Nisam kao većina sekao vene na Alana Forda i izdanja Zlatne serije, Lunovog Magnus stripa (jel' se tako to zvalo?), već sam kupovao isključivo politikin zabavnik. Tu je dominirala francuska škola, obožavao sam da čitam Asteriksa, Bluberija... Ipak, omiljeni strip onda, kao i sada, bio je jedan engleski - Modesti Blejz.

    I dok su Modesti i Vili bili i ostali na prvom mestu moje stripovske top-liste, u međuvremenu sam, zahvaljujući druženju sa strip fanaticima i blagodetima internet piraterije, otkrio mnoge druge asove devete(?) umetnosti. Otkrio sam da s one strane bare stripove ne izdaje samo Marvel Smile pa sam postao fan autora kao što su Alan Mur, Nil Gejmen, Gart Enis... otkrio sam da savršen strip postoji i zove se Watchmen... shvatio da mi ni u stripu, kao ni na filmu, ne leže japanski autori... pronašao Bonelijeve stripove po mom ukusu - Dampira i Dragonera...

    Evo i mojih preporuka:

    1) Modesti Blejz - Avanturistički strip koji prati doživljaje dvoje bivših kriminalaca, Modesti Blejz i Vilija Gervina, koji se vraćaju iz penzije da bi pomogli engleskoj obaveštajnoj službi. A onda shvataju da penzija nije za njih, i da ih nevolje uvek same pronađu. Odlično osmišljene avanture i likovi iz pera Pitera O'Donela, i kogenijalan crtež Džima Holdveja.
    2) Watchmen - Ako ga niste pročitali do sada, onda sigurno hoćete nakon gledanja filma koji stiže u bioskope za mesec-dva. Na stranu tumbanje superherojskog žanra naglavačke, savršena priča i crtež, ozbiljne filozofske i sociološke teme... Ovo remek delo je, po rečima autora, smišljeno da naglasi i iskoristi sve prednosti stripa kao medija u odnosu na film, slikarstvo, književnost... I u tome potpuno uspeva. Zato svaki ljubitelj stripa ovo jednostavno mora da pročita
    3) Artesia - Pošto je ovo forum ljubitelja PLiV, onda moram i ovaj strip da spomenem. Što je PLiV među knjigama, to je Artesia među stripovima. Fantasy sa ozbiljnom tematikom, zanimljivo smišljenim svetom koji ipak podseća na naš. Intrige, ratovi, magija, demoni, bogovi, proročanstva, sve je tu, bez cenzure i povlađivanja deci i lažnim moralistima.
    4) Garfild - Ovi klasični stripovi na kaiš ili tablu su čini mi se neopravdano zapostavljeni kod publike. Lepo je nasmejati se uz Hogara, Kalvina&Hobsa, ali je Garfild ipak neprevaziđen. Uz to je i moj idol - "Mi debeli možemo da izgazimo sve mršavce ovog sveta" What a Face
    5) Order of the Stick - Jedan moderan žanr - webcomics. U moru ovih stripića nekolicina kvalitetnih je isplivala na površinu. A meni omiljen među njima je ovaj - avanture jedne stripovske DnD družine. Strip prepun humora na račun FRP igara, kao i humora na račun svega ostalog. Uvek nestrpljivo čekam sledeći broj. Obavezno štivo za sve FRPere.

    Eto, za početak Smile
    Oberin Martel
    Oberin Martel
    Legendarni vojnik
    Legendarni vojnik

    Broj poruka : 2710
    Godina : 42
    Raspoloženje : E ja kuliram
    Reputacija : 670
    Points : 3442
    Datum upisa : 19.02.2009

    http://www.tolkien.rs

    Nazad na vrh Ići dole

    Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti Empty Re: Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti

    Počalji od Vierna Čet 26 Feb 2009, 20:17

    Ja citam uglavnom Marvelove stripove... Mada ne volim one starije, nervira me crtez -.-

    Omiljeni su mi X-men First Class, Astonishing X-men, World of Warcraft, Star Wars KotOR, Forgotten Realms-Legend of Drizzt, Lullaby, Wanted, Voltron.... ima ih jos dosta XD
    Vierna
    Vierna
    Legendarni vojnik
    Legendarni vojnik

    Broj poruka : 451
    Godina : 34
    Raspoloženje : Money Money Money xD
    Reputacija : 5
    Points : 246
    Datum upisa : 12.02.2009

    Nazad na vrh Ići dole

    Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti Empty Re: Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti

    Počalji od Matuška Čet 26 Feb 2009, 21:11

    Ja baš nešto i ne volim Marvelove stripove...šta ću kad sam odrasla na zabavniku... Very Happy
    Baš volim "Asteriksa i Obeliksa", čini mi se da je to strip koji mi nikad neće dosaditi...Volim Dzeremaju, Tornjevi Boa-Mari, baš mi se nekako svidja Hermanov stil...Joj da volim i one kratke stripice "Kalvin i Hobs", valjda se tako zove onaj mališa sa tigrom Neutral U zadnje vrame mi se još i dopala adaptacija priče o petru panu - Loisel...Dok se setim jos neceg Neutral
    "Princ Valijant" je klasika cheers
    Matuška
    Matuška

    Broj poruka : 357
    Godina : 33
    Reputacija : 9
    Points : 295
    Datum upisa : 24.02.2009

    Nazad na vrh Ići dole

    Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti Empty Re: Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti

    Počalji od Sorceress Nanija Čet 26 Feb 2009, 23:03

    Mnogo volim Politikin zabavnik.Kao mala sam ga kupovala a kupujem ga i sada kada sam pri parama.Iznogud,cija je vecita zelja da postane kalif umesto kalifa,zatim Asteriks i Obeliks, Tin Tin,Modesti Blejz...Konan Varvarin ako zelite avanturu.Imam dobru kolekciju Alana Forda i Dilana Doga koji su mi omiljeni i neprevazidjeni.Koja kontrdikcija humor i horor Wink
    Sorceress Nanija
    Sorceress Nanija

    Broj poruka : 464
    Godina : 34
    Raspoloženje : ko jos ovo cita:)
    Reputacija : 5
    Points : 449
    Datum upisa : 26.02.2009

    Nazad na vrh Ići dole

    Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti Empty Re: Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti

    Počalji od Sever Čet 26 Feb 2009, 23:20

    U duhu foruma preporucujem Hedge knight i Swarn sword
    Sever
    Sever
    Legendarni Vojnik
    Legendarni Vojnik

    Broj poruka : 222
    Raspoloženje : Savrseno
    Reputacija : 9
    Points : 128
    Datum upisa : 23.02.2009

    Nazad na vrh Ići dole

    Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti Empty Re: Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti

    Počalji od Vierna Čet 26 Feb 2009, 23:30

    procitala sam ih, odlicni su Very Happy
    Vierna
    Vierna
    Legendarni vojnik
    Legendarni vojnik

    Broj poruka : 451
    Godina : 34
    Raspoloženje : Money Money Money xD
    Reputacija : 5
    Points : 246
    Datum upisa : 12.02.2009

    Nazad na vrh Ići dole

    Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti Empty Re: Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti

    Počalji od Sorceress Nanija Pet 27 Feb 2009, 00:46

    Domaci zadatak za mene. Very Happy
    Sorceress Nanija
    Sorceress Nanija

    Broj poruka : 464
    Godina : 34
    Raspoloženje : ko jos ovo cita:)
    Reputacija : 5
    Points : 449
    Datum upisa : 26.02.2009

    Nazad na vrh Ići dole

    Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti Empty Re: Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti

    Počalji od sajberkurajber Pet 27 Feb 2009, 02:52

    Matuška ::Kalvin i Hobs
    mislim da imam gomilu u jednom pdf-u.
    sajberkurajber
    sajberkurajber

    Broj poruka : 193
    Godina : 34
    Raspoloženje : blag kao nedeljno jutro
    Reputacija : 0
    Points : 53
    Datum upisa : 14.02.2009

    Nazad na vrh Ići dole

    Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti Empty Re: Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti

    Počalji od warlord Pet 27 Feb 2009, 15:11

    pa dobro ljudi....sta je bre ovo...niko ni da pomene Alan Forda!!!!

    Ultimatnog anti Bond lika....

    Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti Alan_ford

    da ne pominjem Zagora te Neja, Umpah Paha, Druzina od Vjesala, Dilan Dog...ajd da ne nabrajam dalje...
    warlord
    warlord

    Broj poruka : 35
    Godina : 46
    Reputacija : -1
    Points : -1
    Datum upisa : 13.02.2009

    http://www.xclub.org.rs/forum

    Nazad na vrh Ići dole

    Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti Empty Re: Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti

    Počalji od Sorceress Nanija Pet 27 Feb 2009, 19:37

    Imam dobru kolekciju Alana Forda i Dilana Doga koji su mi omiljeni i neprevazidjeni.Koja kontrdikcija humor i horor Wink


    Ne citas dobro.

    Tko leti vredi! Very Happy
    Sorceress Nanija
    Sorceress Nanija

    Broj poruka : 464
    Godina : 34
    Raspoloženje : ko jos ovo cita:)
    Reputacija : 5
    Points : 449
    Datum upisa : 26.02.2009

    Nazad na vrh Ići dole

    Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti Empty Re: Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti

    Počalji od Lorkind Pon 02 Mar 2009, 19:59

    Za publiku stariju od 16 godina preporucujem Throgal
    strip je smesten u setting gde su Nordovski bogovi aktivni i slicno tome
    Lorkind
    Lorkind

    Broj poruka : 964
    Godina : 33
    Raspoloženje : bleh
    Reputacija : 9
    Points : 869
    Datum upisa : 26.02.2009

    Nazad na vrh Ići dole

    Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti Empty Re: Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti

    Počalji od Vierna Pon 02 Mar 2009, 20:00

    ko je izdavac?
    Vierna
    Vierna
    Legendarni vojnik
    Legendarni vojnik

    Broj poruka : 451
    Godina : 34
    Raspoloženje : Money Money Money xD
    Reputacija : 5
    Points : 246
    Datum upisa : 12.02.2009

    Nazad na vrh Ići dole

    Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti Empty Re: Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti

    Počalji od Struki Pon 02 Mar 2009, 20:03

    Iskreno nisam neki ljubitelj stripova i nisam ih nesto preterano puno citao. Jedini strip za koji mogu da kazem da gotivim jeste Alan Ford i njega sam procitao stvarno brdo. Sad sam se jos nalozio da citam Order of the Sitck i odusevljen sam
    Struki
    Struki

    Broj poruka : 1808
    Raspoloženje : Cetri solitera, dve trafike, moja Olivera nosi Reebok patike
    Reputacija : 122
    Points : 1664
    Datum upisa : 14.02.2009

    Nazad na vrh Ići dole

    Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti Empty Re: Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti

    Počalji od Althinne Uto 03 Mar 2009, 15:28

    Lorkind ::Za publiku stariju od 16 godina preporucujem Throgal
    strip je smesten u setting gde su Nordovski bogovi aktivni i slicno tome

    Potpisujem Very Happy
    Spomenula sam da mi je Rosinski najdraži crtač, zar ne?
    Althinne
    Althinne
    Član Malog Veća
    Član Malog Veća

    Broj poruka : 2240
    Godina : 32
    Raspoloženje : mestimično- delimično XD
    Reputacija : 53
    Points : 1803
    Datum upisa : 08.02.2009

    Nazad na vrh Ići dole

    Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti Empty Re: Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti

    Počalji od Oberin Martel Uto 03 Mar 2009, 15:43

    Dobar je Torgal, samo što je on za starije od 16 godina? Ne sećam se da tu ima neke ne-znam-kako-ozbiljne tematike.
    Oberin Martel
    Oberin Martel
    Legendarni vojnik
    Legendarni vojnik

    Broj poruka : 2710
    Godina : 42
    Raspoloženje : E ja kuliram
    Reputacija : 670
    Points : 3442
    Datum upisa : 19.02.2009

    http://www.tolkien.rs

    Nazad na vrh Ići dole

    Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti Empty Re: Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti

    Počalji od Althinne Pon 26 Jul 2010, 10:29

    Ni ja ne vidim čemu cenzura za Torgala, ja sam počela da ga čitam pre dosta godina, ne sećam se da je ostavio neke traume i posledice xp

    Inače "Indian Summer" je takođe fenomenalan strip koji vredi spomenuti ( Hugo Prat radio priču, crtež Milo Manara - zanimljiv detalj je da je Manara zapravo crtač erotskih stripova, tako da donekle možete nagovestiti da će biti cenzurisanih stranica u stripu čim je njegovo ime na koricama XD E, to je strip za publiku 16+ Wink )
    Althinne
    Althinne
    Član Malog Veća
    Član Malog Veća

    Broj poruka : 2240
    Godina : 32
    Raspoloženje : mestimično- delimično XD
    Reputacija : 53
    Points : 1803
    Datum upisa : 08.02.2009

    Nazad na vrh Ići dole

    Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti Empty Re: Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti

    Počalji od Eriops Uto 03 Avg 2010, 13:33

    Nekada sam prosto gutao stripove, sada manje, ali ipak s vremena na vreme čitucnem.
    Obožavam Aster Blistoka, on mi je nekako ostao najdraži strip.
    avatar
    Eriops

    Broj poruka : 79
    Godina : 49
    Raspoloženje : ok
    Reputacija : 6
    Points : 97
    Datum upisa : 02.12.2009

    Nazad na vrh Ići dole

    Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti Empty Re: Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti

    Počalji od Gost Čet 27 Jan 2011, 11:27

    OBOŽAVAM strip Škoropija, kao i Plašt i očnjaci. Oba su bila na srednjim stranama Zabavnika, ali više ih nema Sad Sada pokušavam da nađem na netu....
    avatar
    Gost
    Gost


    Nazad na vrh Ići dole

    Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti Empty Re: Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti

    Počalji od Ergon Lar Tund Čet 27 Jan 2011, 11:36

    He,u Zabavniku nekad bude dobrih...Vejn Selton,Fantasio i Spir...A ima i dobrih od Veselog Cetvrtka iako me vec smaraju...
    Ergon Lar Tund
    Ergon Lar Tund
    Gospodar Zmajkamena
    Gospodar Zmajkamena

    Broj poruka : 3940
    Godina : 25
    Raspoloženje : Nekakvo
    Reputacija : 84
    Points : 4285
    Datum upisa : 23.12.2010

    Nazad na vrh Ići dole

    Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti Empty Re: Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti

    Počalji od Zmajoubica Pon 14 Feb 2011, 15:03

    Ja sam odrsatao ma Zlatnoj seriji i Lunov Magnus Stripu. Skupljam ih od neke svoje 5-6 godine i imam ih toliko da više ne znam gde bih sa njima.
    Ako bih morao da odvojim 3 serijala to bi bili Torgal, Ken Parker i Matabaroni.

    Kod Torgala mi je omiljena epizoda Alinoe, koju čitam bar dvaput godišnje. Fenomenalan mi je i strip istih autora Velika moć malog Šninkela.

    Metabarone bih preporučio svakom ljubitelju fantastike. Ako bih se nekom trebao pokloniti i izraziti mu divljenje prvi bi bio njihov autor Alehandro Hodorovski.
    Zmajoubica
    Zmajoubica

    Broj poruka : 124
    Raspoloženje : koraka laka
    Reputacija : 15
    Points : 147
    Datum upisa : 05.11.2010

    Nazad na vrh Ići dole

    Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti Empty Re: Stripovi - Vizuelni vid knjizevnosti

    Počalji od Sponsored content


    Sponsored content


    Nazad na vrh Ići dole

    Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

    Nazad na vrh

    - Similar topics

     
    Dozvole ovog foruma:
    Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu