WORLD OF WESTEROS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 

 


Rechercher Napredna potraga

Similar topics
    Zadnje teme
    » Spam Tema....
    od Nim Ned 14 Apr 2024, 04:08

    » Sta trenutno slusate
    od Zevs86 Sub 03 Feb 2024, 23:56

    » Slike prirode nam majke
    od Lala Pet 26 Maj 2023, 21:46

    » Predstavite nam se....
    od Assassin Pet 28 Apr 2023, 18:23

    » Robert Džordan "Točak vremena"
    od Uno Nomesta Pon 26 Sep 2022, 14:57

    » Robin Hobb - Vidovnjaci
    od Zevs86 Uto 29 Dec 2020, 15:25

    » Stiven Erikson- Malaska knjiga palih
    od Assassin Pon 13 Apr 2020, 10:31

    » Igrice (Generalno)
    od Lord M. Pet 03 Apr 2020, 12:33

    » Sta sada citate?
    od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:58

    » Winter Is Coming...to HBO
    od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:55

    » Dela, po povoljnoj ceni.
    od Vazarius Uto 10 Mar 2020, 08:25

    » Srećna 2o2o!
    od Assassin Uto 07 Jan 2020, 12:43

    » Serije koje volite / trenutno pratite
    od Assassin Uto 12 Nov 2019, 16:54

    » Silmarilion
    od Vazarius Čet 31 Okt 2019, 09:38

    » Jezik Čitanja
    od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:23

    » Novi filmovi i filmske novosti
    od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:19

    » "Vukodav" - Marija Semjonova
    od Zevs86 Pet 25 Jan 2019, 10:49

    » Demon Cycle - Peter V. Brett [spoiler]
    od Vazarius Uto 08 Jan 2019, 14:44

    » Srećna 2o19!
    od Areal Sre 02 Jan 2019, 20:56

    » Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"
    od Vazarius Pet 19 Okt 2018, 12:46

    Pristupi

    Zaboravio sam šifru

    Ko je trenutno na forumu
    Imamo 2 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 2 Gosta :: 2 Provajderi

    Nema

    [ Videti svu listu ]


    Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 84 dana Pet 20 Sep 2013, 17:16
    Naj bolji poslanici
    Зимоврел (15838)
    Karlos Ruiz Safon - Page 2 Vote_lcapKarlos Ruiz Safon - Page 2 Voting_barKarlos Ruiz Safon - Page 2 Vote_rcap 
    Sparkling Comet (15528)
    Karlos Ruiz Safon - Page 2 Vote_lcapKarlos Ruiz Safon - Page 2 Voting_barKarlos Ruiz Safon - Page 2 Vote_rcap 
    Assassin (13622)
    Karlos Ruiz Safon - Page 2 Vote_lcapKarlos Ruiz Safon - Page 2 Voting_barKarlos Ruiz Safon - Page 2 Vote_rcap 
    Zevs86 (11916)
    Karlos Ruiz Safon - Page 2 Vote_lcapKarlos Ruiz Safon - Page 2 Voting_barKarlos Ruiz Safon - Page 2 Vote_rcap 
    Zandrin (10789)
    Karlos Ruiz Safon - Page 2 Vote_lcapKarlos Ruiz Safon - Page 2 Voting_barKarlos Ruiz Safon - Page 2 Vote_rcap 
    CRNIJASTREB (10420)
    Karlos Ruiz Safon - Page 2 Vote_lcapKarlos Ruiz Safon - Page 2 Voting_barKarlos Ruiz Safon - Page 2 Vote_rcap 
    Princ Regar (9341)
    Karlos Ruiz Safon - Page 2 Vote_lcapKarlos Ruiz Safon - Page 2 Voting_barKarlos Ruiz Safon - Page 2 Vote_rcap 
    LunarFang (9218)
    Karlos Ruiz Safon - Page 2 Vote_lcapKarlos Ruiz Safon - Page 2 Voting_barKarlos Ruiz Safon - Page 2 Vote_rcap 
    Uno Nomesta (8868)
    Karlos Ruiz Safon - Page 2 Vote_lcapKarlos Ruiz Safon - Page 2 Voting_barKarlos Ruiz Safon - Page 2 Vote_rcap 
    Nim (8274)
    Karlos Ruiz Safon - Page 2 Vote_lcapKarlos Ruiz Safon - Page 2 Voting_barKarlos Ruiz Safon - Page 2 Vote_rcap 

    Maj 2024
    PonUtoSreČetPetSubNed
      12345
    6789101112
    13141516171819
    20212223242526
    2728293031  

    Kalendar Kalendar


    Karlos Ruiz Safon

    +3
    CRNIJASTREB
    Sparkling Comet
    Lothesse
    7 posters

    Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

    Ići dole

    Karlos Ruiz Safon - Page 2 Empty Re: Karlos Ruiz Safon

    Počalji od Assassin Čet 11 Apr 2013, 23:19

    Pa mogu i to drugo, ako zelis. Smile
    Assassin
    Assassin
    Lord Zapovednik Noćne Straže
    Lord Zapovednik Noćne Straže

    Broj poruka : 13622
    Godina : 32
    Raspoloženje : Arise!
    Reputacija : 937
    Points : 14683
    Datum upisa : 09.12.2009

    Nazad na vrh Ići dole

    Karlos Ruiz Safon - Page 2 Empty Re: Karlos Ruiz Safon

    Počalji od Gost Čet 11 Apr 2013, 23:20

    Vec sam promenila, pa ako nije problem, ne moras da se cimas, hvala Smile
    avatar
    Gost
    Gost


    Nazad na vrh Ići dole

    Karlos Ruiz Safon - Page 2 Empty Re: Karlos Ruiz Safon

    Počalji od CRNIJASTREB Sre 14 Avg 2013, 03:11

    Pročitao sam za 7 dana 5 knjiga od Safona.... To sve zahvaljujući Lili koja mi ih je davno poslala te preporukama i utiscima Lile, Loti, Trešnje, Zim, i Vece
    Utisak? Idemo redom
    -Princ magle... Ideja nije loša, početak i par momenata, međutim najjači utisak sem tužnog kraja koji je po.meni uvijek plus jeste misao, moja misao: " Ja sam bolji pisac od Karlosa! Na forumu postoji tri puta boljih pisaca od njega!"
    -Ponoćna palata je još gora knjiga.... Do krajnjih granica ljudske tolerancije na šund iskliseizirana knjiga... Opet tužan kraj, horor priča uopšte nije strašna, na po knjige sam skontao šta je Jahaval itd....
    -Septembarska svjetla je možda i najbolja sa najorginalnijom idejom i zlikovcem tj monstrumom, kraj nije odveć tužan... Horor elementi na nivou...
    Dakle tu je kraj Magle, e sada što koji đavo se zove Trilogija magle, ako je to uopšte trilogija? Knjige nikako nisu povezane, a magla je simbolički element samo u Princu magle. U druge dvije to su vatra i sjenke...
    Kako god moja ocjena je 5,5 za serijal čitav...
    Naravno ja kada nešto krenem ne stajem nikad, sve završim pa čak i ako treba da se silom natjeram.... Ovaj put sila nije bila potrebna.... Shvatio sam Safona kao lako štivo i nastavio dalje...
    -Marina je već roman koji je dosta bolji... Horor priča je sranje, neubjedljiva i glupa, samo pomalo strašna, međutim onaj drugi tok radnje oko Marine je sjajan... Knjiga je tako tužna i divna, da nije glupave horor postavke bila bi savršena... Kako ne voliti Marinu, njenog oca, njihovu trošnu vilu, čudnog mačka i.Marininu sebičnu želju da ima bar jednog prijatelja u životu?
    -Sjena vjetra me već iznenadila.. Sve očekujem horor, i ma horor, liči, kada jes ono nije.... Knjiga me.oduševila žao mi.je što nemam nastavak koji govori o meni dragog Ferminu, ali nema veze... Takođe znao sam da ce biti milion.laži, i lažnih verzija, to sam očekivao pd Safona, pa sam čak i slutio da ko je Čovjek u crnom i šta mu je možda Penelopa, ali nisam ni slutio da je Džulijan(Hulijan, Žulijan, Julijan, ne znam tačno kako se izgovara jer Katalonac je sa mamom iz Francuske) ljudsko biće... Knjiga koja govori o ljubavi požudi, grijehu, mržnji, odrastanju razočaranjima.... Evo joj 8... Nakon nje utisak je da bi Safon mogao pisati i ovdje.. Možda....
    CRNIJASTREB
    CRNIJASTREB
    Lord od Starigrada
    Lord od Starigrada

    Broj poruka : 10420
    Godina : 36
    Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
    Reputacija : 636
    Points : 11106
    Datum upisa : 01.07.2012

    Nazad na vrh Ići dole

    Karlos Ruiz Safon - Page 2 Empty Re: Karlos Ruiz Safon

    Počalji od Zevs86 Sre 14 Avg 2013, 10:54

    CRNIJASTREB ::Pročitao sam za 7 dana 5 knjiga od Safona.... To sve zahvaljujući Lili koja mi ih je davno poslala te preporukama i utiscima Lile, Loti, Trešnje, Zim, i Vece
    Utisak? Idemo redom
    -Princ magle... Ideja nije loša, početak i par momenata, međutim najjači utisak sem tužnog kraja koji je po.meni uvijek plus jeste misao, moja misao: " Ja sam bolji pisac od Karlosa! Na forumu postoji tri puta boljih pisaca od njega!"
    -Ponoćna palata je još gora knjiga.... Do krajnjih granica ljudske tolerancije na šund iskliseizirana knjiga... Opet tužan kraj, horor priča uopšte nije strašna, na po knjige sam skontao šta je Jahaval itd....
    -Septembarska svjetla je možda i najbolja sa najorginalnijom idejom i zlikovcem tj monstrumom, kraj nije odveć tužan... Horor elementi na nivou...
    Dakle tu je kraj Magle, e sada što koji đavo se zove Trilogija magle, ako je to uopšte trilogija? Knjige nikako nisu povezane, a magla je simbolički element samo u Princu magle. U druge dvije to su vatra i sjenke...
    Kako god moja ocjena je 5,5 za serijal čitav...
    Naravno ja kada nešto krenem ne stajem nikad, sve završim pa čak i ako treba da se silom natjeram.... Ovaj put sila nije bila potrebna.... Shvatio sam Safona kao lako štivo i nastavio dalje...
    -Marina je već roman koji je dosta bolji... Horor priča je sranje, neubjedljiva i glupa, samo pomalo strašna, međutim onaj drugi tok radnje oko Marine je sjajan... Knjiga je tako tužna i divna, da nije glupave horor postavke bila bi savršena... Kako ne voliti Marinu, njenog oca, njihovu trošnu vilu, čudnog mačka i.Marininu sebičnu želju da ima bar jednog prijatelja u životu?
    -Sjena vjetra me već iznenadila.. Sve očekujem horor, i ma horor, liči, kada jes ono nije.... Knjiga me.oduševila žao mi.je što nemam nastavak koji govori o meni dragog Ferminu, ali nema veze... Takođe znao sam da ce biti milion.laži, i lažnih verzija, to sam očekivao pd Safona, pa sam čak i slutio da ko je Čovjek u crnom i šta mu je možda Penelopa, ali nisam ni slutio da je Džulijan(Hulijan, Žulijan, Julijan, ne znam tačno kako se izgovara jer Katalonac je sa mamom iz Francuske) ljudsko biće... Knjiga koja govori o ljubavi požudi, grijehu, mržnji, odrastanju razočaranjima.... Evo joj 8... Nakon nje utisak je da bi Safon mogao pisati i ovdje.. Možda....
    Vec dugo se neckam da li da uzmem nesto da citam od njega, ali izgleda da opak necu Wink Nemam vremena za takve stvari Karlos Ruiz Safon - Page 2 3250678809
    Zevs86
    Zevs86
    Lord zaštitnik Dola
    Lord zaštitnik Dola

    Broj poruka : 11916
    Godina : 37
    Raspoloženje : Meh
    Reputacija : 651
    Points : 12647
    Datum upisa : 28.02.2012

    Nazad na vrh Ići dole

    Karlos Ruiz Safon - Page 2 Empty Re: Karlos Ruiz Safon

    Počalji od CRNIJASTREB Sre 14 Avg 2013, 13:15

    zevse nemoj da moj utisak pokvari želju.... Sjena vjetra je npr sasvim prihvatljiva.... ali da je nešto posebno i nije.... malo vuče na latino sapunnjaru
    CRNIJASTREB
    CRNIJASTREB
    Lord od Starigrada
    Lord od Starigrada

    Broj poruka : 10420
    Godina : 36
    Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
    Reputacija : 636
    Points : 11106
    Datum upisa : 01.07.2012

    Nazad na vrh Ići dole

    Karlos Ruiz Safon - Page 2 Empty Re: Karlos Ruiz Safon

    Počalji od Zevs86 Sre 14 Avg 2013, 14:53

    @Jastreb Skapirao sam Wink
    Zevs86
    Zevs86
    Lord zaštitnik Dola
    Lord zaštitnik Dola

    Broj poruka : 11916
    Godina : 37
    Raspoloženje : Meh
    Reputacija : 651
    Points : 12647
    Datum upisa : 28.02.2012

    Nazad na vrh Ići dole

    Karlos Ruiz Safon - Page 2 Empty Re: Karlos Ruiz Safon

    Počalji od CRNIJASTREB Sre 14 Avg 2013, 17:45

    Zevs86 ::@Jastreb Skapirao sam Wink
    CRNIJASTREB
    CRNIJASTREB
    Lord od Starigrada
    Lord od Starigrada

    Broj poruka : 10420
    Godina : 36
    Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
    Reputacija : 636
    Points : 11106
    Datum upisa : 01.07.2012

    Nazad na vrh Ići dole

    Karlos Ruiz Safon - Page 2 Empty Re: Karlos Ruiz Safon

    Počalji od CRNIJASTREB Sre 14 Avg 2013, 17:47

    Zevs86 ::@Jastreb Skapirao sam Wink
    ko zna možda tvoj utisak bude drugačiji...
    CRNIJASTREB
    CRNIJASTREB
    Lord od Starigrada
    Lord od Starigrada

    Broj poruka : 10420
    Godina : 36
    Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
    Reputacija : 636
    Points : 11106
    Datum upisa : 01.07.2012

    Nazad na vrh Ići dole

    Karlos Ruiz Safon - Page 2 Empty Re: Karlos Ruiz Safon

    Počalji od JohnieRW Ned 08 Sep 2013, 03:16

    Upravo procitao Zatocenik nebesa, pa da ostavim sad detaljnije analize sve tri knjige:
    Senka vetra - kao sto vec rekoh, super je prica, svidja mi se...al' bih se slozio sa jastrebom da u odredjenim momentima vuce na latino sapunice, pogotovo rasplet...
    Igra andjela - takodje dobra prica, ali su mi odredjene natprirodne pojave prilicno pokvarile utisak, mozda iz razloga sto nisam ocekivao tako nesto...u svakom slucaju, slabija od Senke vetra...
    Zatocenik nebesa - najjaci utisak na mene ostavili su delovi u kojima Safon povezuje ovu knjigu sa prve dve knjige ovog serijala... Knjiga je po mom ukusu jer volim te zamrsi/odmrsi stvari, ali mi izostaje neka akcija na kraju, sve vreme ocekujem neki "bum" i da se desi nesto krupno, a umesto toga prica se lagano stisava do samog kraja koji je u fazonu "nastavice se"...

    Sve u svemu, svaka knjiga ima nesto karakteristicno po cemu se razlikuje od druge dve, bilo pozitivno ili negativno, ali ono zajednicko za sve tri je Safonov stil pisanja, jer definitivno ume da skocka pricu koja drzi paznju i zanimljiva je za citanje... Smile
    JohnieRW
    JohnieRW
    Poznavalac Plamena
    Poznavalac Plamena

    Broj poruka : 707
    Godina : 34
    Raspoloženje : :)
    Reputacija : 124
    Points : 849
    Datum upisa : 26.09.2012

    Nazad na vrh Ići dole

    Karlos Ruiz Safon - Page 2 Empty Re: Karlos Ruiz Safon

    Počalji od Lothesse Ned 27 Okt 2013, 15:42

    Slažem se sa Džonijem,pogotovo sa poslednjim pasusom. Very Happy

    Safon ima fin stil pisanja,skroz mi odgovara.
    Mmeni se Marina sviđa baš sa tim elementima horora,daje knjizi poseban čar Smile
    Senku sam prvu pročitala i nisam očekivala onakav kraj,što me je samo kupilo da pročitam sve ostalo Very Happy
    Igra anđela mi se ne sviđa zbog tih natprirodnih elemenata i morbidnosti,ali sam Zatočenikom zadovoljna skroz.Kad sam je završila,bila sam u fazonu "Ahhh,Safon kakvog volim ^_^" :-P
    Ostale tri knjižice su fine i zanimljive i kao da su priče pisane za neki film Very Happy
    Lothesse
    Lothesse

    Broj poruka : 5764
    Godina : 34
    Raspoloženje : Sleepy kitty, pur, pur, puuuuur
    Reputacija : 343
    Points : 5954
    Datum upisa : 11.02.2009

    Nazad na vrh Ići dole

    Karlos Ruiz Safon - Page 2 Empty Re: Karlos Ruiz Safon

    Počalji od CRNIJASTREB Ned 27 Okt 2013, 15:51

    djeciji film treba naglasiti...

    CRNIJASTREB
    CRNIJASTREB
    Lord od Starigrada
    Lord od Starigrada

    Broj poruka : 10420
    Godina : 36
    Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
    Reputacija : 636
    Points : 11106
    Datum upisa : 01.07.2012

    Nazad na vrh Ići dole

    Karlos Ruiz Safon - Page 2 Empty Re: Karlos Ruiz Safon

    Počalji od Lothesse Ned 27 Okt 2013, 17:25

    Tinejdz Very Happy
    Lothesse
    Lothesse

    Broj poruka : 5764
    Godina : 34
    Raspoloženje : Sleepy kitty, pur, pur, puuuuur
    Reputacija : 343
    Points : 5954
    Datum upisa : 11.02.2009

    Nazad na vrh Ići dole

    Karlos Ruiz Safon - Page 2 Empty Re: Karlos Ruiz Safon

    Počalji od Sponsored content


    Sponsored content


    Nazad na vrh Ići dole

    Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

    Nazad na vrh

    - Similar topics

     
    Dozvole ovog foruma:
    Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu