WORLD OF WESTEROS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 

 


Rechercher Napredna potraga

Zadnje teme
» Sta trenutno slusate
od Zevs86 Sub 03 Feb 2024, 23:56

» Slike prirode nam majke
od Lala Pet 26 Maj 2023, 21:46

» Spam Tema....
od Assassin Sre 10 Maj 2023, 21:26

» Predstavite nam se....
od Assassin Pet 28 Apr 2023, 18:23

» Robert Džordan "Točak vremena"
od Uno Nomesta Pon 26 Sep 2022, 14:57

» Robin Hobb - Vidovnjaci
od Zevs86 Uto 29 Dec 2020, 15:25

» Stiven Erikson- Malaska knjiga palih
od Assassin Pon 13 Apr 2020, 10:31

» Igrice (Generalno)
od Lord M. Pet 03 Apr 2020, 12:33

» Sta sada citate?
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:58

» Winter Is Coming...to HBO
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:55

» Dela, po povoljnoj ceni.
od Vazarius Uto 10 Mar 2020, 08:25

» Srećna 2o2o!
od Assassin Uto 07 Jan 2020, 12:43

» Serije koje volite / trenutno pratite
od Assassin Uto 12 Nov 2019, 16:54

» Silmarilion
od Vazarius Čet 31 Okt 2019, 09:38

» Jezik Čitanja
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:23

» Novi filmovi i filmske novosti
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:19

» "Vukodav" - Marija Semjonova
od Zevs86 Pet 25 Jan 2019, 10:49

» Demon Cycle - Peter V. Brett [spoiler]
od Vazarius Uto 08 Jan 2019, 14:44

» Srećna 2o19!
od Areal Sre 02 Jan 2019, 20:56

» Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"
od Vazarius Pet 19 Okt 2018, 12:46

Pristupi

Zaboravio sam šifru

Ko je trenutno na forumu
Imamo 3 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 3 Gosta

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 84 dana Pet 20 Sep 2013, 17:16
Naj bolji poslanici
Зимоврел (15838)
Rejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Vote_lcapRejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Voting_barRejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Vote_rcap 
Sparkling Comet (15528)
Rejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Vote_lcapRejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Voting_barRejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Vote_rcap 
Assassin (13622)
Rejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Vote_lcapRejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Voting_barRejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Vote_rcap 
Zevs86 (11916)
Rejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Vote_lcapRejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Voting_barRejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Vote_rcap 
Zandrin (10789)
Rejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Vote_lcapRejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Voting_barRejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Vote_rcap 
CRNIJASTREB (10420)
Rejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Vote_lcapRejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Voting_barRejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Vote_rcap 
Princ Regar (9341)
Rejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Vote_lcapRejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Voting_barRejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Vote_rcap 
LunarFang (9218)
Rejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Vote_lcapRejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Voting_barRejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Vote_rcap 
Uno Nomesta (8868)
Rejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Vote_lcapRejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Voting_barRejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Vote_rcap 
Nim (8273)
Rejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Vote_lcapRejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Voting_barRejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Vote_rcap 

Mart 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Kalendar Kalendar


Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"

+16
CRNIJASTREB
Sparkling Comet
Ergon Lar Tund
Bezdusan
Lord M.
Prince of Ravens
Nikolinho
♥LegolasMurtaghJaimeJohn♥
Assassin
ACME
Aegon
pinki
Lothesse
bookman
Struki
mikap
20 posters

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Rejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Empty Re: Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"

Počalji od Lothesse Uto 12 Mar 2013, 01:17

Sparkling Comet ::
Lothesse ::
Sparkling Comet ::I njega, ali zato Faramir Very Happy, mislim da sam zaljubljena, hoću i ja jednog takvog Very Happy
Hahahaha,dap,i ja Smile Volim Aragorna,ali Faramir je nekako...ne znam,i meni je taj tip vise za mene Smile al nesto ga u stvarnom svetu ne nalazim :S

E baš to Very Happy, sav je nekako dobar Very Happy, u potpunosti te razumijem Very Happy, ali nadam da nas čeka negdje tamo Very Happy, optimistična sam Very Happy
I ja se nadam Smile
Lothesse
Lothesse

Broj poruka : 5764
Godina : 34
Raspoloženje : Sleepy kitty, pur, pur, puuuuur
Reputacija : 343
Points : 5954
Datum upisa : 11.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Rejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Empty Re: Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"

Počalji od Sparkling Comet Uto 12 Mar 2013, 01:18

Very Happy Very Happy Very Happy
Sparkling Comet
Sparkling Comet

Broj poruka : 15528
Godina : 34
Raspoloženje : Hope for the best, I always do :)))
Reputacija : 1019
Points : 16631
Datum upisa : 30.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Rejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Empty Re: Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"

Počalji od Uno Nomesta Sub 27 Apr 2013, 15:08

Kasumi od Šinzavaija i vitez-kapeta od LaMuta!!!! cheers
Baru Zmijoubica od porodice Ordvinson od klana Gvozdenih brda!!! cheers
Uno Nomesta
Uno Nomesta
Zapovednik Istočne Morobdije
Zapovednik Istočne Morobdije

Broj poruka : 8868
Godina : 28
Raspoloženje : lepo
Reputacija : 259
Points : 9201
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Rejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Empty Re: Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"

Počalji od Rusalka Pon 16 Apr 2018, 14:35

Dođoh na ovaj forum samo zbog Tame iznad Setanona Smile
Ljudi, knjigu, na srpskom ili engleskom, ne mogu nigde da nađem (pod "nigde" mislim na knjižare, kupindo/limundo/oglasi, nekoliko biblioteka (sve osim Gradske i Narodne), društvo koje čita), a očajna sam, jer sam pročitala Čarobnjaka i Srebrni trn, pa je na redu Tama.  Da li je iko ima u PDFu ili je voljan da je proda?  Za pozajmljivanje ne pitam, jer baš tako na neviđeno obećati nekome knjigu - teško da će se desiti.  Dok je ne pronađem, ne počinjem ništa novo da čitam, a vreme u GSPu prolazi jakoooo sporo kad se ništa ne čita Sad
Rusalka
Rusalka

Broj poruka : 30
Raspoloženje : Како кад и како према коме.
Reputacija : 5
Points : 35
Datum upisa : 16.04.2018

Nazad na vrh Ići dole

Rejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Empty Re: Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"

Počalji od Assassin Pon 16 Apr 2018, 17:33

Rusalka ::Dođoh na ovaj forum samo zbog Tame iznad Setanona Smile
Ljudi, knjigu, na srpskom ili engleskom, ne mogu nigde da nađem (pod "nigde" mislim na knjižare, kupindo/limundo/oglasi, nekoliko biblioteka (sve osim Gradske i Narodne), društvo koje čita), a očajna sam, jer sam pročitala Čarobnjaka i Srebrni trn, pa je na redu Tama.  Da li je iko ima u PDFu ili je voljan da je proda?  Za pozajmljivanje ne pitam, jer baš tako na neviđeno obećati nekome knjigu - teško da će se desiti.  Dok je ne pronađem, ne počinjem ništa novo da čitam, a vreme u GSPu prolazi jakoooo sporo kad se ništa ne čita Sad


Pozdrav novom članu pre svega, a i ljubitelju Fajsta!

Heh, tu knjigu ćeš teško naći, jedino kod nekog prodavca starih knjiga ili da juriš akitvno po sajtovima koje si već
nabrojala dok je ne pronađeš. Znaš li šta je tuga? To što sam ubeđen da sam tu knjigu imao, da mi je neko pre par
godina ponudio da se kladim u bogatstvo da li imam tu knjigu ili ne, kladio bih se da je imam i sve izgubio!
Šokirao sam se kada sam shvatio da mi fali ona i još jedna za koju sam bio ubeđen da je imam. Od tada je tražim da
je uvrstim u kolekciju jer sam veliki fan Fajsta, ali džabe, još je nisam nabavio.
Knjiga je dobra inače, ne kao prvi delovi - Čarobnjak šegrt - Čarobnjak majstor, ali svakako dobra, zaokružuje priču o
tom ciklusu dižući priču Tomasa i Paga u neke nove dimenzije. Very Happy

Ne mogu da pričam u ime svih ovde, ali verujem da ne poseduje previše njih tu knjigu, a kamoli da bi je prodali ili pozajmili,
ja ne bih. Doduše ima par članova ovde koji imaju dosta knjiga u PDFu pa verovatno bi imali i tu knjigu, samo retko navraćaju
ovih dana, pa dok vide i ako vide ovo...
Inaće imali smo ovde u PDFu stripove rađene po prve dve knjige i to prevedene! Ali smo i te linkove zagubili. I stripovi su
super.

Dok se ne javi, tj. javi neko da ti ponudi knjigu možeš da se predstaviš u temi:

Predstavite nam se...

Kao i da baciš pogled na razne teme na forumu, možda ti se nešto i svidi pa ostaneš, a ako ne uvek možeš da pišeš u temi
o Fajstovim delima. Smile
Assassin
Assassin
Lord Zapovednik Noćne Straže
Lord Zapovednik Noćne Straže

Broj poruka : 13622
Godina : 32
Raspoloženje : Arise!
Reputacija : 937
Points : 14683
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Rejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Empty Re: Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"

Počalji od srbul Pon 16 Apr 2018, 17:42

Probaj da skines sa ovog linka, imas je u vise formata. Azw3, ePub, mobi, pdf. Na srpskom jeziku.

https://www.datoteke.online/index.php/s/eqVAN4GdDK0tWuG
srbul
srbul

Broj poruka : 344
Godina : 35
Raspoloženje : Noć dolazi i moja straža počinje...
Reputacija : 42
Points : 386
Datum upisa : 24.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Rejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Empty Re: Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"

Počalji od Rusalka Uto 24 Apr 2018, 12:28

Pozdrav i hvala vam na brzim odgovorima  Surprised

@Assassin, izgleda da mi ne preostaje ništa drugo nego da odštampam knjigu sama, jer sreće i dalje nemam.  Ne ide mi u glavu da ostalih knjiga ima, samo ove jedne nema.  Jer mi nekako ne ide da neko počne od Tame da čita o ratovima svetova, ali to sam samo ja Very Happy
Znaš šta, moguće da je negde i dalje imaš, samo se "zavukla".  Mi knjige držimo više ni sama ne znam gde sve, jer je kuća puna knjiga, a polica ni približno dovoljno.  Tako se jednom desilo da je majka sasvim slučajno bacila novu neotvorenu knjigu, novo izdanje, tvrde korice, još je papir mirisao.  Ostala knjiga u jednoj od kesa posle sajma, vukla se po kući u toj kesi (jer, jelte, nema mesta na policama) i "otišla" je sa pravim đubretom.  Što je najgore, to nismo mesecima provalile... 

Iskreno, za prodaju i pozajmljivanje sam reda radi pitala, ali stvarno nisam očekivala pozitivan odgovor.  Ko voli Fajsta, ne bi ni u ludilu prodao knjigu, osim ako nema duplikat (kao što ja imam duplikata, jer svake godine zaboravim da ponesem spisak knjiga sa sobom na sajam i onda se desi da kupim po još jedan primerak knjige koju već godinama imam kod kuće Smile ), a još manje pozajmio skroz nepoznatoj osobi.  Ja i poznatima ne volim da dajem, pa posle treba da strepim da li će je čuvati, paziti, maziti, vratiti...  Evo, jednog "drugara" ganjam od prošlog leta Gemela da mi vrati.  Na keca je mogao da mi bane u kuću da uzme knjigu, ali zato mesecima ne može da se javi da je vrati, nego treba ja njega da jurim (pa se ne javlja) :/

Elem, zahvaljujući divnom srbulu, knjigu sam skinula u PDFu i nosim je na štampanje.   Jes'  da nije "to to", ali bolje i fotokopija nego ništa.  Nedelje su mi prošle bez knjige u prevozu.  Rešila sam da kupim sve ostalo od Fajsta što nađem i da to iščitam pre nego što pređem na nešto drugo.

@srbulI love you si!  Spasao si me daljeg očajavanja!
Rusalka
Rusalka

Broj poruka : 30
Raspoloženje : Како кад и како према коме.
Reputacija : 5
Points : 35
Datum upisa : 16.04.2018

Nazad na vrh Ići dole

Rejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Empty Re: Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"

Počalji od Assassin Sre 25 Apr 2018, 00:11

Rusalka ::Pozdrav i hvala vam na brzim odgovorima  Surprised

@Assassin, izgleda da mi ne preostaje ništa drugo nego da odštampam knjigu sama, jer sreće i dalje nemam.  Ne ide mi u glavu da ostalih knjiga ima, samo ove jedne nema.  Jer mi nekako ne ide da neko počne od Tame da čita o ratovima svetova, ali to sam samo ja Very Happy
Znaš šta, moguće da je negde i dalje imaš, samo se "zavukla".  Mi knjige držimo više ni sama ne znam gde sve, jer je kuća puna knjiga, a polica ni približno dovoljno.  Tako se jednom desilo da je majka sasvim slučajno bacila novu neotvorenu knjigu, novo izdanje, tvrde korice, još je papir mirisao.  Ostala knjiga u jednoj od kesa posle sajma, vukla se po kući u toj kesi (jer, jelte, nema mesta na policama) i "otišla" je sa pravim đubretom.  Što je najgore, to nismo mesecima provalile... 

Iskreno, za prodaju i pozajmljivanje sam reda radi pitala, ali stvarno nisam očekivala pozitivan odgovor.  Ko voli Fajsta, ne bi ni u ludilu prodao knjigu, osim ako nema duplikat (kao što ja imam duplikata, jer svake godine zaboravim da ponesem spisak knjiga sa sobom na sajam i onda se desi da kupim po još jedan primerak knjige koju već godinama imam kod kuće Smile ), a još manje pozajmio skroz nepoznatoj osobi.  Ja i poznatima ne volim da dajem, pa posle treba da strepim da li će je čuvati, paziti, maziti, vratiti...  Evo, jednog "drugara" ganjam od prošlog leta Gemela da mi vrati.  Na keca je mogao da mi bane u kuću da uzme knjigu, ali zato mesecima ne može da se javi da je vrati, nego treba ja njega da jurim (pa se ne javlja) :/

Elem, zahvaljujući divnom srbulu, knjigu sam skinula u PDFu i nosim je na štampanje.   Jes'  da nije "to to", ali bolje i fotokopija nego ništa.  Nedelje su mi prošle bez knjige u prevozu.  Rešila sam da kupim sve ostalo od Fajsta što nađem i da to iščitam pre nego što pređem na nešto drugo.

Heh, eto, nasla si knjigu, pa je odštampaj! I drago mi je da vidim da bi ljudi radije odštampali knjigu nego je čitali u nekoj elektronskoj verziji.
Zašto nisi probala u nekoj biblioteci grada Beograda? Imaju sigurno, a sa jednom članskom kartom možeš da odes u sve biblioteke, pa dok ne
nađeš knjigu. Nije moguće da se meni knjige zagube, iako i ja imam veliki problem što se polica tiče, pa mi knjige stoje spakovane svuda po sobi!
Previše dobro pazim moju privatnu kolekciju fantastike i ne postoji šansa da bih je zagubio, a nije mi kod prijatelja jer apsolutno nikome ne
pozajmljujem te knjige, postoji samo jedna osoba kojoj sam ikada davao knjige na čitanje. Kod mene važi pravilo sobe "Ne diraj knjige sa leve gomile!"
Smile Very Happy  Što se sajma tiče, meni je on jedna od omiljenijih stvari u oktobru, rado ga dočekam i uvek imam spreman spisak. Rejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 3250678809
Sta od Gemela? Ovo od Drenai serijala što su preveli ili možda serijal o Troji - koji nisu do kraja preveli Mad ?

Fajst ima dosta knjiga, a pozitivna strana je to što od njega možeš da nađeš dosta knjiga na engleskom u knjizarama po Beogradu, a i na sajmu.
Mislim da u Evro Guinti knjižari u Knez Mihailovoj ima tih knjiga na engleskom! Kao i u Delfiju u SKCu!
Assassin
Assassin
Lord Zapovednik Noćne Straže
Lord Zapovednik Noćne Straže

Broj poruka : 13622
Godina : 32
Raspoloženje : Arise!
Reputacija : 937
Points : 14683
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Rejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Empty Re: Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"

Počalji od srbul Sre 25 Apr 2018, 19:43

@Rusalka uživaj bre Very Happy Ako opet nešto zatreba javi i rešićemo.
srbul
srbul

Broj poruka : 344
Godina : 35
Raspoloženje : Noć dolazi i moja straža počinje...
Reputacija : 42
Points : 386
Datum upisa : 24.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Rejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Empty Re: Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"

Počalji od Rusalka Uto 21 Avg 2018, 11:45

Assassin ::Heh, eto, nasla si knjigu, pa je odštampaj! I drago mi je da vidim da bi ljudi radije odštampali knjigu nego je čitali u nekoj elektronskoj verziji.
Zašto nisi probala u nekoj biblioteci grada Beograda? Imaju sigurno, a sa jednom članskom kartom možeš da odes u sve biblioteke, pa dok ne
nađeš knjigu. Nije moguće da se meni knjige zagube, iako i ja imam veliki problem što se polica tiče, pa mi knjige stoje spakovane svuda po sobi! 
Previše dobro pazim moju privatnu kolekciju fantastike i ne postoji šansa da bih je zagubio, a nije mi kod prijatelja jer apsolutno nikome ne 
pozajmljujem te knjige, postoji samo jedna osoba kojoj sam ikada davao knjige na čitanje. Kod mene važi pravilo sobe "Ne diraj knjige sa leve gomile!"
Rejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Icon_smile Rejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Icon_biggrin  Što se sajma tiče, meni je on jedna od omiljenijih stvari u oktobru, rado ga dočekam i uvek imam spreman spisak. Rejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 3250678809
Sta od Gemela? Ovo od Drenai serijala što su preveli ili možda serijal o Troji - koji nisu do kraja preveli Rejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Icon_mad ?

Fajst ima dosta knjiga, a pozitivna strana je to što od njega možeš da nađeš dosta knjiga na engleskom u knjizarama po Beogradu, a i na sajmu.
Mislim da u Evro Guinti knjižari u Knez Mihailovoj ima tih knjiga na engleskom! Kao i u Delfiju u SKCu!


@Assassin
Ево мене опет, после дужег времена (улењих се мало више, па све "сад ћу, сад ћу").  На моју велику жалост, књига коју сам нашла захваљујући srbulu и хтела да одштампам  - не може да се отвори.  Тражи ми шифру, а ја никако нисам успела да је "провалим" Sad  Наставила сам потрагу за књигом по књижарама и интернету, али слаба вајда.  А некако не волим да узимам књиге из библиотеке, осим у случају да се ради о јако реткој књизи.  Фајста увек могу преко нета да наручим, што ћу и да урадим ако у рекордном року не пронађем књигу овде (а то причам већ два месеца).  Не волим ту врсту одговорности, јер, по Марфијевом закону, има нешто да проспем по књизи или ће џукац да је до'вати (што не ради, али баш ће тада пожелети да је разбуца) или ће већ нешто да се деси.  Због тога не волим ни да позајмљујем књиге од других.


А кад смо код сајма књига...  Годинама се дешавало да баш у то време останемо без пара мајка и ја и онда га пропустимо.  Ове године идемо сигурно, и то са списком!  Х пута смо купиле дупликате или неку књигу нисмо купиле "јер нисмо сигурне да ли је имамо".  Па смо најзад (гле чуда!) решиле да одштампамо списак и да са истим одемо ко госпоџе  Very Happy


Од Гемела сам читала Дренајску сагу - Скиталац (на српском), Waylander II: In the Realm of the Wolf Waylander III: Hero in the Shadows (обе на енглеском).  Остале нисам куповала, али је у плану.  Ваља ли шта друго од њега?

Од чувеног Сребрног трна до данас нисам ништа живо читала.  Све чекам да нађем Таму изнад Сетанона :/  Чак сам и на одмору, у Словенији и Италији, тражила (на енглеском, наравно) по књижарама, али ништа.  Нашла сам преко bookdepository сајта за мање од 10е књигу, плус је поштарина бесплатна.  Сад још само да уплатим новац на картицу и да је наручим. 
  Cool
Rusalka
Rusalka

Broj poruka : 30
Raspoloženje : Како кад и како према коме.
Reputacija : 5
Points : 35
Datum upisa : 16.04.2018

Nazad na vrh Ići dole

Rejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Empty Re: Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"

Počalji od Assassin Sre 22 Avg 2018, 12:18

Rusalka ::

@Assassin
Ево мене опет, после дужег времена (улењих се мало више, па све "сад ћу, сад ћу").  На моју велику жалост, књига коју сам нашла захваљујући srbulu и хтела да одштампам  - не може да се отвори.  Тражи ми шифру, а ја никако нисам успела да је "провалим" Sad  Наставила сам потрагу за књигом по књижарама и интернету, али слаба вајда.  А некако не волим да узимам књиге из библиотеке, осим у случају да се ради о јако реткој књизи.  Фајста увек могу преко нета да наручим, што ћу и да урадим ако у рекордном року не пронађем књигу овде (а то причам већ два месеца).  Не волим ту врсту одговорности, јер, по Марфијевом закону, има нешто да проспем по књизи или ће џукац да је до'вати (што не ради, али баш ће тада пожелети да је разбуца) или ће већ нешто да се деси.  Због тога не волим ни да позајмљујем књиге од других.


А кад смо код сајма књига...  Годинама се дешавало да баш у то време останемо без пара мајка и ја и онда га пропустимо.  Ове године идемо сигурно, и то са списком!  Х пута смо купиле дупликате или неку књигу нисмо купиле "јер нисмо сигурне да ли је имамо".  Па смо најзад (гле чуда!) решиле да одштампамо списак и да са истим одемо ко госпоџе  Very Happy


Од Гемела сам читала Дренајску сагу - Скиталац (на српском), Waylander II: In the Realm of the Wolf Waylander III: Hero in the Shadows (обе на енглеском).  Остале нисам куповала, али је у плану.  Ваља ли шта друго од њега?

Од чувеног Сребрног трна до данас нисам ништа живо читала.  Све чекам да нађем Таму изнад Сетанона :/  Чак сам и на одмору, у Словенији и Италији, тражила (на енглеском, наравно) по књижарама, али ништа.  Нашла сам преко bookdepository сајта за мање од 10е књигу, плус је поштарина бесплатна.  Сад још само да уплатим новац на картицу и да је наручим. 
  Cool


Kada ne bih uzimao knjige iz biblioteke, mislm da bih sebi skratio štivo za nekih 70% do 80%! Srećom biblioteka u mojoj opštini i nije
toliko popularna, pa nije gužva i uvek ima knjiga koje želim, a budu lepo očuvane. Very Happy Ali dobro, svakom svoje.
Ako odeš na primer na Pirat bej i ukucas ime Fajsta, izaći će ti torenti sa njegovim delima, kompletne sage na engleskom jeziku, sada
sam proverio. Naravno ja uvek podržavam kupovinu knjige, nagradimo pisca za dobro delo. Smile
A evo imas na Kupidonu komplet knjiga (4 knjige) među kojima je i Tama iznad Setanona za nešto ispod 4.000 dinara :

https://www.kupindo.com/Naucna-fantastika/49108405_Rejmond-E-Fajst-SAGA-O-RATOVIMA-KAPIJE-SVETA-1-4 .

Mada ne znam koliko ti se isplati da kupuješ te knjige (polovne, ali očuvane) ako već imaš tri od četiri. Možda je najbolje da naručiš
preko Bookdepository, ako već nisi. U svakom slučaju "Good Luck!" (- izgovoreno glasom lika koji se zezao sa Lijam Nisonom! )


Što se sajma tiče, ranije smo imali običaj da se okupimo pa idemo zajedno, mi, forumaši, ali sada toga više nema, mada i dalje imamo
običaj da pišemo utiske sa sajma i objavljujemo kakav nam je ulov bio u temi predviđenoj za to. Sumiramo utiske i dajemo preporuke
drigim članovima gde šta mogu da nađu i slično.

Od Gemela nisam čitao Drenajski ciklus, nije mi trenuto na spisku, kada prevedu većinu ću početi. Od njega sam davno čitao prve
dve knjige iz serijala Troja (jer treću gospoda nisu prevela) i veoma su mi se dopale. Nije fantastika u klasičnom smislu iako ga
tako kotiraju, već istorijska fikcija.  Prvi deo je Gospodar Srebrnog luka, a drugi Štit bogova, treći kao što rekoh nisu preveli.
Dopale su mi se knjige, a nisu preobimne i lako su čitljive, tako da verujem da sa njima ne može čovek da omaši, ako ih uzme da
ih čita.


Ponekada mi zbog određene neodgovornosti naših izdavačkih kuća, dođe da batalim kupovinu knjiga kod nas, već isključivo da
kupujem knjige na engleskom, tj. u originalu. Naravno, pričam o stranoj fantastici. Naravno, svestan sam da se to nikada neće
desiti, jer sam već previše fantastike na našem jeziku nabavio, pa mi je odbojno da započeti serijal na našem jeziku dopunim
stranim izdanjem. Ali ću svakako neke serijale započeti i završiti na engleskom.
Assassin
Assassin
Lord Zapovednik Noćne Straže
Lord Zapovednik Noćne Straže

Broj poruka : 13622
Godina : 32
Raspoloženje : Arise!
Reputacija : 937
Points : 14683
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Rejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Empty Re: Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"

Počalji od Rusalka Pon 27 Avg 2018, 12:46

Па, у суштини, одлазак у библиотеку и није толики смак света, сад кад размислим.  Ем ћу мање да гомилам књиге по кући, ионако их одавно немам где, ем могу да пронађем нешто чега у продаји можда и нема.  Мораћу да научим да пребродим ту одбојност према нечему што није моје.  Стварно никада ништа нисам волела да позајмљујем од других и обрнуто, али библиотека јес' добар предлог.  И мајка ми годинама прича да идем у библиотеке, чак сам и уважени члан више библиотека (гласом Радована  Laughing ), али само сам књиге за факс узимала до сада.  

Искрено, рачунала сам колико би ме коштало штампање књиге и уопште не би било јефтино.  Могу у канцеларији да одштампам и да трошим наш папир и тонер, а скоро исти ђаво дође да се одштампа у копирници.  Онда бих радије купила оригинал, кад већ није нека осетна разлика у новцу.

Хвала на линку  Embarassed   Већ сам нашла те комплете, више људи их продаје, али баш оно што си и сам написао - много ми је да дајем 4000 динара за 4 књиге од којих три већ имам.  Наручила сам преко bookdepository сајта и готово Smile  Док сам тупела месецима и фантазирала, измишљала глупости, могла сам као човек да наручим књигу и до сада три пута да је прочитам :/  

Сјајно  Cool  И ја сам неколико година ишла на сајам са друштвом, увек је било забавно.  Један од другара је био веома начитан и увек нам је давао добре препоруке.  Али одавно смо се расули и годинама идем или са мајком или са бившим дечком (он познаје неколико издавача, па им уваљујемо књиге и јакне на чување док се ми шетамо и пазаримо даље).  Богу хвала, од ближег друштва ретко ко узме и читуље да гледа, камоли књиге да чита, па су бескорисни у том смислу  Laughing

Гемел, односно Скиталац, страшно ме је подсетио на Вешца.  У поређењу са Сапковским и Вешцем, Скиталац ми није био толико занимљив, јер ликови нису толико развијени.  Свакако сам уживала у Гемелу, поприлично, али ме је просто толико подсетио на сагу о Вешцу да сам их стално поредила.  Вратићу му се, Гемелу као писцу, само не у скорије време.


Ponekada mi zbog određene neodgovornosti naših izdavačkih kuća, dođe da batalim kupovinu knjiga kod nas, već isključivo da
kupujem knjige na engleskom, tj. u originalu.

Слажем се, апсолутно!  Сећам се да сам неким издавачким кућама слала и мејлове, па су ми само једни одговорили, што је веома неодговорно и безобразно, јер ипак од нас живе.  Пређи на енглески, шта те брига  Wink  Имам неколико серијала део на енглеском, део на српском.  Јес' кретенски, поготову што су увек корице другачије за домаћа односно страна издања, али чекати наше да се сете да преведу нешто...  Рецимо, серијал Кима Њумена Anno Dracula наши су почели да преводе, превели две књиге и стали.  То ћу, дакле, морати на енглеском да наставим да читам Neutral  А прве две књиге сам прочитала пре 10ак година.

И после кажу да треба читати, а гле колико се нервирамо  Laughing
Rusalka
Rusalka

Broj poruka : 30
Raspoloženje : Како кад и како према коме.
Reputacija : 5
Points : 35
Datum upisa : 16.04.2018

Nazad na vrh Ići dole

Rejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Empty Re: Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"

Počalji od Rusalka Čet 30 Avg 2018, 12:40

Само да се похвалим:

Rejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 40414410


Наканих се да обновим чланарину у Градској и, гле чуда, чак и моја сеоска библиотека има један примерак!  Прекјуче поподне сам узела књигу и већ 95 страница одмакла у неверици колико дуго сам издржала без нових авантура Пага и екипе!  Књиге углавном читам у превозу, до и од посла/факса/града/чега већ, а сад куцкам из канцеларије, па једва чекам да кренем кући да могу даље да читам  I love you I love you I love you

Пс. Асасине, ти си ме подстакао на ово!  Сад дугујем и теби и srbulu!  Књига јес' да се распада, првих 70 страница су већ испале, па све време морам да пазим сваку страницу ко очи у глави, али служи сврси  I love you  Чим сам је узела у руке, било ми је јасно због чега имам одбојност према књигама из библиотеке, али неће ваљда свака бити оваква.  А имам неодољиву жељу да сама залепим испале странице, али ипак ћу овом пориву да се одупрем, јер нисам сигурна да би ваљало много да петљам око туђе књиге.
Rusalka
Rusalka

Broj poruka : 30
Raspoloženje : Како кад и како према коме.
Reputacija : 5
Points : 35
Datum upisa : 16.04.2018

Nazad na vrh Ići dole

Rejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Empty Re: Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"

Počalji od Assassin Čet 30 Avg 2018, 13:20

@Rusalka

U redu, ovako. Dvadeset minuta sam pisao lepo sročen podugačak tekst, da ti odgovorim. A onda bukvalno kada sam bio na poslednjoj
rečenici i spremao se da ga kopiram i pošaljem, jer povučen iskustvom kopiram podugačke tekstove pre nego što ih pošaljem da ih ne
izgubim ako dođe do prekida interneta ili nekih grešaka, a dešavalo se toliko puta ranije, desilo se to da je nestalo struje na 5-10 sekundi.
Mislio sam da će me slog strefiti. Ali dobro,  šta ću, došao sam i krenuo ispočetka, a onda je opet nestalo struje na 5-10 sekundi.
Bilo je ili da kunem, proklinjem i kukam ili da eto opet, krenem od početka, te sam krenuo (čista laž, prvo sam proklinjao dobrih 10 minuta!).

Elem,
ne znam da li si iz Beograda i okoline i da li ti je već poznato da sa članskom kartom biblioteke grada Beograda, ti imaš pristup svim
bibliotekama koje spadaju u oblast gradskih biblioteka. Tako da na primer ako nemaš neku knjigu u centralnoj biblioteci uvek možeš
da je potražiš u drugim bibliotekama na bližim lokacijama. Čak imaju na sajtu i mogućnost provere da li imaju tu knjigu u biblioteci.
Za osobe koje žive u Beogradu to dođe super, mogu da izbegnu gužvu centralne biblioteke idući u sporedne, a i verovatno u drugim
bibliotekama ima veća mogućnost pristupu knjigama i razgledanju, što je u centralnoj veoma ograničeno.
Hmm,hm, mada sada kada razmislim ti kao počasni član više biblioteka to verovatno i znaš, pa pišem uzalud! :O Evo, neću više o
bibliotekama, obećavam!

Što se sajma tiče, zaista ume da bude naporno vući jakne (a jakna uvek treba jer sajam je u kasnom oktobru, a kao što Čola reče
"Oktobar je počinje sezona kiša" Smile ) i kese/torbe natrpane knjigama kroz onoliki sajam i gužvu. Tako da taj dil što imaš da uštekaš
stvari deluje olakšavajuće! A nisi ni jedina koja nema previše bliskih ljudi oko sebe koji su aktivni čitači ili koji uopšte čitaju. Tako je
i sa mnom, u mom društvu jedini sam ja aktivni čitač, ostali prijatelji ako pročitaju knjigu i po u dve godine i to je mnogo. Ima malih
izuzetaka, ali ništa preterano. Vremenom sam shvatio da je to neka vrsta stereotipa, da u grupi prosečnih ljudi uglavnom imaju
jedna do dve osobe koje aktivno čitaju, a da je ostalima to uglavnom nezanimljivo. Mada da budem iskren dosta njih je uvek rado
da ide sa mnom na sajam knjiga, ne uvek, ali počesto. Smile

Kao što već napisah, Drenajski ciklus ću čitati kada budu preveli i ako budu preveli još knjiga. Već sam čitao komentare da serijal
i nije toliko dobar kao neki drugi serijali od drugih pisaca koje smo navikli da čitamo, ali sve dok je dobar ili vrlo dobar meni će
odgovarati. Ali dobro, sve u svoje vreme. Smile

Većini izdavačkih kuća je jak profit najbitnija stvar, stav koji mogu da razumem, ali ne mora da mi se dopada. Strašno mi je odbojno
kada započnu neki serijal i tek tako odustanu, kao nema prodaje. Besmisleno mi je da na primer prevedu
prve dve knjige neke triologije, a na trećoj odustanu, to je već nepoštovanje. Ovo se pre svega odnosi na Lagunu, koja jeste naš
najjači prevodilac epske fantastike, ali totalno preteruj u mnogim stvarima. Prevode serijale pa odustanu, podele knjigu u dva dela
i nabiju toliko velike cene da za te pare mogu da kupim dva primerka originala sa sve plaćenom poštarinom. A o tome što dosta knjiga
ne štampaju ponovo kada se rasproda tiraž, to mi je neshvatljivo. Ima dosta serijala gde možemo da kupimo drugi ili treći, ali ne i
prvi deo koji je rasprodat pre više godina. Čak ni na sajmu ne izbacuju te prethodne knjige. Eto ti ne bi morala da juriš toliko Tamu
iznad, da su oni lepo odštampali novi tiraž, ali to ne rade već dosta godina. A onda se žale na slabu prodaju, kao da
sve trčim da kupim peti deo serijala, a nemaš prvi da mi prodaš. A o komentarima na njihovom sajtu bih mogao specijalnu priču da
ispričam, svaki komentar im je halospev dela, nigde negativnih ili loših ocena.
Zbog takvih stvari se zaista sve više dvoumim da počnem lepo na engleskom da čitam knjige, neke svakako hoću jer nikada ih
neće prevoditi kod nas.

Eto, posle 1h muke završih post konačno!!! Smile


Ah come on! Kliknem da pošaljem i izađe mi da si okačila već novi post! Ah, u redu. Ovo brdo teksta koje sam jedva iskucao je
odgovor na tvoj prethodni post od pre nekoliko dana, a na ovaj poslednji ću tek da odgovorim. Very Happy
Assassin
Assassin
Lord Zapovednik Noćne Straže
Lord Zapovednik Noćne Straže

Broj poruka : 13622
Godina : 32
Raspoloženje : Arise!
Reputacija : 937
Points : 14683
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Rejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Empty Re: Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"

Počalji od Rusalka Čet 30 Avg 2018, 14:02

@Assassin

Јој, знам тачно како се осећаш!  Мени нет пуца често у последњих 6 месеци, зачудо откако је ЕУнет продат СББу (ваљда њима), а и напон струје падне повремено, ако не и да скроз нестане струје.  А на послу, опет па, имам тај проблем да ми се ресетује таб ако одем на други и уколико не ископирам текст у Ворд, као што радим поучена лошим искуством - завршим исто као ти - псујем и кунем и 'бем ужу и ширу родбину свима редом!  Битно да је ово 21. век  Mad

Срамота ме је да признам, али веруј ми да до прекјуче нисам знала да су моја сеоска и градска библиотека повезане  Embarassed  Некако сам то наслућивала, али, као што написах, ја сам до сада само у Народну и факултетску библиотеку ишла и нисам баш била много верзирана.  Књигу сам нашла у Градској баш, отишла сам пре неки дан да проверим имају ли је, али сва срећа да нисам имала новца за обнову чланарине у том тренутку, иначе бих књигу носила од центра, а имам је буквално испред носа (јесам из Бга, односно из селендре зване НБг - не бих је мењала ни за шта, да се разумемо  Cool ).  Претражујући фонд библиотеке, пронашла сам још штошта занимљиво што тражим годинама, неко штиво које се тиче наше историје и злочинима над Србима (што је, иначе, прилично тешко наћи откако су затворене неке од најбољих књижара попут Пашића).  Изгледа да је најзад дошао ред на поносног члана библиЈотеке да најзад почне своју чланску карту да користи  Laughing  

За јакну сам се снашла - почела сам да носим танку јакну за планинарење.  Она је прилично топла ако се слојевито обучем, а лагана је као перо.  Али теглење књига остаје проблем, па смо се мајка и ја досетиле да идемо са колицима за пијацу.  Мајко мила, не да је глупо, али стане много књига и не морам да их теглим по ранцу или рукама  Very Happy  Додуше, радије бих ишла неколико дана и сваки дан други део сајма обишла, али почеле су гужве много да ми сметају.  Поготову што већина људи не долази да стварно купи неку књигу него сајам користе као променаду  Neutral  

Буде ми лакше кад видим да и други кубуре са друштвом које има слична интересовања, бар када су књиге у питању.  Сад кад се присетим, од основне школе наовамо, мислим да ми је само један најбољи пријатељ био књишки мољац са којим сам могла књиге да размењујем и о истима да разговарам.  Све остало...  Бивша најбоља другара, која је студирала филологију, имала је три књиге у кући!  А некако би човек претпоставио да филолози треба највише да читају.  Ето имам и тог једног бившег који је начитан лик, али, осим гео-политичких и историјских књига, не делимо љубав према истим жанровима.  Али дај шта даш  Laughing

Боље лоша књига него лоше друштво Wink  А и оно што је неком лоше не значи да ће и теби бити, зато се баци на Гемела једног дана.  Ако ништа друго, могу њега ја да ти дам, јер не спада у ретке ауторе чије књиге не дајем  Cool  Па ишчитај пар страница и види да ли ти лежи.  Кад се будеш решио, јелте.

Са сваким словом у вези издавача се слажем са тобом!!!  И додала бих још и то, што сам хтела да напишем у мом другом посту у ком се хвалим да сам дошла до Таме - страшно ме нервира, читај: кључам, што један серијал преводи више преводилаца од којих сваки крштава ликове и појмове како му се ћефне!!!  Конкретно, у случају Фајстовог серијала о ратовима капије свет(ов)а, преводилац који је преводио Таму крстио је Кешијанце као Кешанце, Валхеруе као Валеруе, прекрштава Тревора Хала у Хула (час је Хал, час је Хул) и тако даље.  Ако је преводилац који је прву књигу преводио крстио ликове и појмове на одређени начин, према мом мишљењу, сви остали треба те транскрипције да се придржавају, била она тачна или не.  Или лепо да се ураде нови преводи претходних књига и да се поново штампају.  А не овако!  Или чувени случај Хедвиге односно Хедвига из ХПа  Evil or Very Mad  Да не причам што поједини (ко)лектори прошли поред правописа нису!  
На жалост, не само што лоше раде посао издавачи код нас, него и много одличних књига пропуштају да преведу и "избаце".  Разумем да је то скупа работа, али или ћеш посао озбиљно да радиш или немој да га радиш уопште.  Епска фантастика је популаран жанр, а толико одличних аутора наши немају ни у плану да преводе.
Примећујем да има скоро па подношљив избор гео-политичких књига, али са толико катастрофалним преводима да просто боли док читаш!  Имена опште, да не кажем светски, познатих војсковођа, политичара, зликоваца, прекрштавају без да трепну, а довољно је да их само "изгуглају".  Имена логора, аеродрома, грађевина, географских појмова такође.  Душа ме боли што је неко добио новац да тако накарадно преведе књигу.

Само полако, куцкај кад стигнеш, не иде нико нигде.  А и ако оде, нека му је лака земља Wink

Ето, најзад имам Таму изнад Сетанона, јупиии!  Још увек ме држи узбуђење и добро расположење, после две недеље катастрофалног нерасположења  cheers
Rusalka
Rusalka

Broj poruka : 30
Raspoloženje : Како кад и како према коме.
Reputacija : 5
Points : 35
Datum upisa : 16.04.2018

Nazad na vrh Ići dole

Rejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Empty Re: Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"

Počalji od Assassin Ned 02 Sep 2018, 17:59

Heh, eto, na jednostavan način si rešila problem, bez po muke. Rejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 3250678809
Već sam ti pomenuo da imaš i stripove rađene po knjizi. Možeš da ih nađeš po netu, meni su solidni. A imaš i još dosta knjiga
koje je Fajst napisao o tim svetovima. Još dve je Laguna prevela - Kraljev bukanir i Princ krvi. Posedujem obe knjige ali ih, da
budem iskren, nisam čitao, iako sam ih pre dosta godina kupio. Nekako me ne privlači jer radnja ne prati glavne likove koje
volim, Paga, Tomasa i ostale. Ali ću ih svakako pročitati kada budem obnavljao Sagu! Postoji čak i stara RPG igra koja je
smeštena u svetove iz knjiga. Smile Ali kada kažem stara mislim na baš staru sa početka devedesetih, evo linka ka igri, u imenu
je: Betrayal at Krondor . To ti je sa GoG sajta, najbolja i najkompletnija verzija koja ima da se nađe. Čak je Fajst kasnije napisao
i knjigu po igri, koja je i rađena u njegovom svetu! Smile

Inače meni je Fajst jedan od omiljenih pisaca epike, a Saga o ratovima za kapiju sveta jedan od omiljenih serijala! Fajst je
zapravo prvi pisac epske fantastike kog sam čitao posle Tolkina i koji me je ozbiljno zainteresovao i uvukao u svet fantastike!
Zato ću uvek voleti taj serijal i uvek će zauzimati posebno mesto kod mene. A itekako razumem koliko uživaš dok čitaš serijal
i sam sam se tako osećao. Nekako su knjige srednjeg obima, a opet je u njima toliko toga opisano i toliko radnje se provlači
da sam uvek imao utisak da čitam duplo obimnije knjige. Ne čitam u autobusu, jer sam shvatio posle par pokušaja da mi smeta
galama i truckanje, volim tišinu dok čitam (a vreme u autobusu sam prebacio na dremanje i spavanje Very Happy), ali sam zato ranije
umeo da ostanem i celu noć ne prespavam već čitam do jutra, pa posle ceo dan glava teška, ali se nikada nisam pokajao!

Da ti dam savet što se knjiga iz biblioteke tiče. Nemoj toliko da strepiš da ćeš ih oštetiti i slično. Te obične knjige iz
biblioteke i jesu da bi se čitale i koristile, njih će vremenom zameniti, kada se raspadnu. Čita ih na desetine ili stotine
ljudi tako da uvek završe izlizane i oštećene. I sami bibliotekari se prema njima ponašaju kao prema hrpi papira, tako da ne
brini, opusti se i uživaj, čitaj normalno, a nikada nemoj da opravljaš i sređuješ knjigu jer će svakako završiti u smeću kada
se raspadne. Pre više godina sam bio u biblioteci kada su presređivali knjige i bili su spakovali u kutije na stotine knjiga,
od kojih je dosta bilo 90% očuvano, a bilo je i pravih dragulja. Oni se spremali da sve to bace u stari papir, ali sam prvo
pregledao šta ima i pokupio baš dosta njih koje su retke i vrede, a očuvane. Čak sam im rekao da me obavezno pozovu
kada budu opet presređivali! Da slučajno neki dragulj ne završi kao stari papir! Smile

Nisi jedina koja ne ide u biblioteku, a lomi se da pronađe neke ređe knjige, a i dajući dosta novca na druge. Često naletim
na ljude koji tako rade i nikada se ne dosete da jednostavno odu u biblioteku. I tako kada me pitaju za savet gde da pronađu
knjigu, ja im u stilu Sunđer Boba kada kaže i pokaže rukama "Mašta", kažem "Biblioteka". Very Happy

Rejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Sundje10


Čekaj, kakva su to kolica koja nosite za sajam? Meni sve u glavi slika onih glomaznih kolica što uzimamo kada odemo
u neki megamarket! Very Happy Ali verovatno misiš na ona na dva točka i sa ručkom za vuču. Kako ih vučete preko stepenica
i iz jedne hale u drugu? Na sledećem sajmu definitivno ću paziti da li ću videti negde nekoga sa kolicima!! Very Happy Uvek
idem prvi dan sajma, tada mi je najbolje, kasnije ne bih jer se dešavalo da neka dela budu rasprodata, a koja su na
primer bila na akcijama, pa mi bude smor i žao jer nisam išao prvi dan!

U društvu mi se čak dešavalo da me predstave (ali ranijih godina): "Ovo je Milan, on je načitaj jer on voli da čita knjige".
Ahahha, bude mi smešno i tužno u isto vreme, a ponekad se osetim i ponosno. Cool
Jesi li ti to upravo iskoristila izraz "Bivša najbolja drugarica"?
Ti si druga osoba za koju sam čuo da koristi izraz "Bivša najbolja drugarica". Prva osoba sam ja, mada sam koristio izraz
"Bivši najbolji prijatelj" i svi su se smejali kako to čudno zvuči i stvarno čudnjikavo zvuči. Surprised
Gemela ću čitati kada dođe na red, a cenim jer želiš da mi pozajmiš knjige, ali su me učili da ne pozajmljujem knjige od
potpunih stranaca. Very Happy  Šalu na stranu, generalno ne pozajmljujem knjige skoro nikada, jer ja idem u biblioteku. Cool

Ni ja ne volim kada menjaju prevodioce, bude češto nekih zbrkanih sitnica. Mada ponekad možda bude i bolje ako je
prvi prevodilac bio loš, ali onda kao što ti reče, bolje da iznova urade prevod i štampaju po tom prevodu. Dešavalo
mi se i da kupim serijal gde su štamparske greške katastrofalne, tako da nema poglavlja bez gomile grešaka.
U svakom slučaju ću narednih godina kupovati neke knjige na engleskom, jer te serijale neće prevoditi. A na sajmu
mogu da ih nađem tako da će mi biti super.

Javi utiske o Tami iznad, s obzirom da pišem nekoliko dana od tvog posta, mora da si dosta napredovala ili možda
čak i završila knjigu. Smile
Assassin
Assassin
Lord Zapovednik Noćne Straže
Lord Zapovednik Noćne Straže

Broj poruka : 13622
Godina : 32
Raspoloženje : Arise!
Reputacija : 937
Points : 14683
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Rejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Empty Re: Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"

Počalji od Rusalka Pet 07 Sep 2018, 21:46

Човече, сад кад сам у једном даху прочитала Таму изнад Сетанона и видела колико је једноставно, баш као што си рекао, узети књигу из сеоске библиотеке - толико се глупаво осећам што то нисам почела да радим раније  Cool И да знаш да си скроз у праву, морам да се научим да не лебдим над тим књигама, јер се укочих скроз наскроз.  У превозу књигу држим као малу бебу, а код куће ми је још незгодније (читам док лежим, не памтим да сам у животу читала седећи за столом), па буквално руке почну да ми трну, а све под паролом "да не цепам даље".  Иначе, сад си ми дао још једну идеју: да питам у мојој сеоској библиотеци кад планирају да се отарасе појединих књига  Laughing  Морам да признам да још увек нисам бацила поглед на остале жанрове, а то ћу морати под хитно да променим.  Знам да су људи раније крали ретке књиге из библиотека.  Мада, као што моја мајка каже: "крађа" књиге није крађа Wink Сналажљив си ти момак, Милане (драго ми је)  Embarassed  Не знам да ли си видео на тему "Представите нам се...", ја сам Јелена.

Таму сам завршила баш на дан када си написао поруку, у недељу, и душа ме је болела кад сам је завршила.  За разлику од Сребрног трна који ме није баш толико одушевио колико Чаробњак, Тама изнад Сетанона је сјајна!  И одмах сам у понедељак отишла да видим да ли имају следећу у низу, Принц крви, али нису је имали, а мени се некако није чекало и узела сам Вукодава да читам.  За њега причам годинама да хоћу да набавим књиге, па никако.  Е сад сам, најзад, узела први део и баш ми се допада (али о њој на некој другој теми, да не затрпавам Фајста другим писцима).  Дакле, остају ми још Принц крви и Краљев буканир, а њих ћу се до'ватити кад завршим са свим Вукодавима.  Знам да има још 20 и кусур књига о ликовима из Ратова капије света, али нису код нас преведене.  Пробала сам да претражујем амерички читалачки кутак и уопштено библиотеке које имају издања на енглеском, али нисам пронашла Фајста.  Искрена да будем, не дају ми се толике паре, а и стварно немам места више у кући, за тих 20 и кусур књига, па већ благо очајавам што не знам како да дођем у посед истих.  Другари моји из Белгије и Немачке имају све, па сам размишљала да их замолим да ми шаљу по једну-две на читање, под условом да поштарина не коље.  Немам друго решење за сада Sad  А стрипове никада нисам волела  Embarassed  Осим једног безобразног на који смо најбољи друг и ја наишли пре многооооо година, па се ко две будале кикотали док смо "читали" стрип  Laughing

Ау богте, нисам имала појма за игру!!!  Сад сам одгледала кратак сиже (ако тај израз може да се користи за игре?) и стварно је маторааааа!  Обожавам маторе игре, али ми је баш тешко да се прешалтам на њих после перверзно добрих графика из модерних игара.  Старе игре имају посебну атмосферу  I love you

Мени је Фајста препоручио тај другар Шваба, још пре пар година.  И онда сам, сасвим случајно, купила Чаробњак: Шегрт на Bookantika тезги у Земуну, по препоруци момка који тамо ради и тек сам се после треће књиге сетила да је то тај писац ког ми је другар препоручио још ономад.  Од сад скупљам препоруке и записујем, да после не бих мозгала шта бих следеће могла да читам него да одмах имам нешто на уму.  И слажем се са тобом, Фајст је баш питак.  Кад видим колико још књига има из серијала о Мидкемији и Келевану, баш ми буде мило јер знам да ћу моћи још онолико месеци да уживам у његовој машти.

Мени је исто бука раније сметала и баш ме нервирала, али сам научила да је игноришем.  Све осим мљацкања!!!!  На то одлепим!  А чини ми се да све више има људи који гласно мљацкају и цокћу у превозу  Evil or Very Mad  Онда ставим слушалице у уши, пустим неку музику на језику који не разумем и читам даље  Very Happy   Од кад читам у превозу, имам осећај да много мање времена "изгубим" у току дана и цео пут ми много брже прође.  Код куће ретко читам, осим пред спавање.  Што ти кажеш, некад и по целу ноћ останем и не изађем са друштвом да бих завршила књигу - али се не покајем
  Very Happy  

Nisi jedina koja ne ide u biblioteku, a lomi se da pronađe neke ređe knjige, a i dajući dosta novca na druge. Često naletim
na ljude koji tako rade i nikada se ne dosete da jednostavno odu u biblioteku. I tako kada me pitaju za savet gde da pronađu
knjigu, ja im u stilu Sunđer Boba kada kaže i pokaže rukama "Mašta", kažem "Biblioteka". Rejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Icon_biggrin

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing   Вриштала сам од смеха кад сам ово прочитала!  Јес' да не подносим Сунђер Боба, али сјајна фора  Laughing   Сад се још више осећам као будала што сам тек сад провалила библиотеке Wink

Јао, блааам!  Да, баш на та колица са два точка и ручком мислим - колица за пијац'  Laughing   Веровао или не, прилично је лако та колица вући уз степенице, чак лакше него низ, због точкова.  С обзиром да стално идемо на пијацу и вуглимо по сто кила којечега, моја мајка је испробала разне варијанте колица и пронашла она за која каже да имају најбоље точкове и торбу (читава наука испаде од тога).  Одувек сам мрзела та колица, није то за мене, али стварно олакшају посао.  Јао блааааааам и даље  Laughing


Na sledećem sajmu definitivno ću paziti da li ću videti negde nekoga sa kolicima!! Rejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Icon_biggrin

Па да, бићемо једине са том скаламеријом  Laughing  Тако да слободно приђи и јави се Wink  Додуше, ако будеш ишао само први дан, онда се нећемо видети, јер ја (ми) углавном идемо средином недеље.  Ове године ми је дошло да бих волела и за викенд да одем, кад је гужва, можда ће ми пријати.  У сваком случају, бар два дана ћу ићи, као и увек. 

U društvu mi se čak dešavalo da me predstave (ali ranijih godina): "Ovo je Milan, on je načitaj jer on voli da čita knjige".

Јој, ово је и смешно и мало тужно у исто време.  Свакако треба да се поносиш, јер је дивно кад те неко памти по томе што волиш да читаш, што си писмен и образован (у најширем смислу речи, не буквално школског образовања).  Мени моја другарица воли да каже "Ти знаш да ја не волим да читам, не могу ти ја то, ха ха ха, као ти сатима да читам једну књигуsilent  Љуби је њена Јелена, али она сирота никад појма нема шта ја читам  Very Happy   Реално је баш и брига!

Што сам старија то више долазим до закључка да ми значи кад имам у друштву некога ко воли да чита исте или сличне књиге.  Дискусије о прочитаним књигама чине да радње и ликове боље запамтиш, држиш мозак упосленим јер се стално присећаш прочитаног, развијаш се, бре, у сваком смислу и плус ти је лепо кад причаш о књигама, какве год да су.  Да не причам што можеш да чујеш друго виђење исте књиге и да чујеш неку добру препоруку.  Опет, што сам старија, то мање имам таквог друштва у окружењу.

Ti si druga osoba za koju sam čuo da koristi izraz "Bivša najbolja drugarica". Prva osoba sam ja, mada sam koristio izraz
"Bivši najbolji prijatelj" i svi su se smejali kako to čudno zvuči i stvarno čudnjikavo zvuči. Rejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Icon_surprised 

Ха!  Ето, и ти си друга особа, поред мене, која користи тај израз!!!  Дивно  I love you
Мени се, такође, сви смеју и кажу "Па како можеш да кажеш бивша најбоља другарица/најбољи друг" - врло лако, јер ми више нису другови/пријатељи.  У животу нисам много пријатеља имала, а оно што сам називала пријатељима били су најбољи у сваком смислу речи, јер тај израз (пријатељ) не користим олако.  И, лепо, кад пријатељство пукне, због чега не би могло да се каже за пријатеља "бивши пријатељ"?  Па може и тачка  Exclamation 

Требало би да урадимо мајице на којима ће писати "ЧЛАН БИБЛИОТЕКЕ"  Laughing

Мени страшно, али баш страшно, сметају лоши преводи.  Ајде грешке у куцању и некако, свима се деси и оне иду у рок службе, али све чешће хрваштине и англицизми које наши преводиоци користе буквално чине да ми очи и мозак крваре.  Наравно, зависи од тематике и обима будалаштина, али некада стварно књигу не могу да наставим да читам него је пронађем на енглеском или баталим за неко време.

Пс.  крај Таме ми се допао, јер је, у суштини, срећан крај!  Није много ликова изгинуло, Касуми је остао на Мидкемији (јупиии), Бару је жив, ма милина права!  Волела бих да је Паг био заступљенији у књизи, али има других које говоре о њему и његовом животу, па није толика трагедија.  Све у свему, сјајан крај епске саге  I love you
Rusalka
Rusalka

Broj poruka : 30
Raspoloženje : Како кад и како према коме.
Reputacija : 5
Points : 35
Datum upisa : 16.04.2018

Nazad na vrh Ići dole

Rejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Empty Re: Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"

Počalji od Assassin Ned 09 Sep 2018, 01:19

@Rusalka

Heh i ja čitam ležeći, ne mogu da zamislim da čitam drugačije. Davno kada sam bio srednja i baš čitao fantastiku,
imao sam običaj da čitam do kasno u noć, zaspim sa knjigom pored mene i onda kada se ujutur probudim (zapravo
nešto pre podneva ako sam čitao dosta u noć Very Happy ) samo nastavim da čitam. Smile Naravno to je mač sa dve oštrice,
jer ako me knjiga baš povuče onda ništa od spavanja, dešavalo mi se da mi se baš spava, ali da knjiga toliko uspe
da me razbudi da ostanem do baš kasno u noć da čitam. A jedna od stvari koje sam najviše mrzeo u to vreme je
bilo to što kada čitam noću, pa onako slatko zadremam pored knjige, a onda shvatim da moram da ustanem da
ugasim svetlo. Sad  Tuga. Smile

Kada si me pomenula po imenu na trenutak sam se zapitao otkud sada to. Bio sam prilično ubeđen da se nigde nisam
predstavio imenom, tek sam kasnije shvatio da sam citirao prijatelje, pa da si otud saznala moje ime. Video sam da
si se predstavila imenom Jelena, eto, Jelena - Milan, Milane - Jelena. Smile

Taj osećaj koji imaš kada završiš omilljeni serijal knjiga je nešto najbolje i najgore po meni! Zato težim da serijale
razvlačim preko nekog dužeg perioda, a ne da ih zbrzam tipa u mesec ili mesec i po dana. Pogotovo ako su veći
kao Veštac na primer, razvučem ih preko cele godine, nekada i malo duže. Volim taj osećaj kada mi neki serijal
traje i kada mogu da dugo razmišljam o njemu između knjiga i sabiram utiske. Znam da zvuči možda malo glupo,
ali tako zavolim likove kao da su mi prijatelji! Smile Mislim da mi je jedan od najgorih osećaja, kada posle dugog
čitanja serijala, nekada i višegodišnjeg, istraživanja o njemu, čekanja da izađu nastavci, pa da ih prevedu, kada
posle tog čitavog procesa pročitam poslednju stranicu i zaklopim knjigu, znajući da nema više. Ima ona izreka koja
kaže da "Znaš da si pročitao dobru knjigu kada posle poslednje stranice osetiš kao da si izgubio dobrog prijatelja".

Drago mi je da si uživala u Ratu za kapiju svetova. Slažem se da Srebrni trn nije toliko dobar kao ostale knjige, ali
i dalje je solidan. A prve dve knjige su mi jedne od najomiljenijih knjiga epske fantastike! Nažalost ne privlači me
toliko mnogo da čitam sve ostale knjige iz prostog razloga iz kog mi i Srebrni trn nije omiljeni kao ostale, a to je jer
se u tim knjigama ne pominju kao glavni likovi Pag, Tomas itd, likovi zbog kojih i volim te knjige! Pag mi je jedan od
omiljenih likova u fantastici generalno i nekako mi bez njega knjige ne deluju toliko primamljivo! Ali dobro, čitaću ih
svakako kada budem imao vremena za njih. Very Happy
A što se Vukodava tiče, pročitao sam serijal i imao bih šta da dodam na tu temu, ali kao što ti reče da ne zatrpavamo
Fajsta drugim piscima, tako da evo ti teme : Vukodav . Pa piši tamo ako budeš želela, a imam utisak da hoćeš jer
prva knjiga je dosta dobra. Samo se čuvaj spojlera, tj. prethodnih postova.

Vidiš, nikada mi nije palo na pamet da pustim neku pesmu na jeziku koji ne razumem i onda čitam! Meni kao što sam
već pominjao treba totalna tišina i mir, a samo sam jednom uspešno čitao uz muziku i to je bila neka epska pesma
koja je baš dobro legla uz scenu u knjizi koju sam čitao. Uglavnom ako pustim neku pesmu, podsvesno počnem da
pratim reči pesme i ode mast u propast. Višak vremena u autobusu provodim tako što spavam, slušam muziku i
razmišljam ili se počesto ispričam sa poznanicima i ljudima koje nisam video dugo. Very Happy

Rusalka ::
Што сам старија то више долазим до закључка да ми значи кад имам у друштву некога ко воли да чита исте или сличне књиге.  Дискусије о прочитаним књигама чине да радње и ликове боље запамтиш, држиш мозак упосленим јер се стално присећаш прочитаног, развијаш се, бре, у сваком смислу и плус ти је лепо кад причаш о књигама, какве год да су.  Да не причам што можеш да чујеш друго виђење исте књиге и да чујеш неку добру препоруку.  Опет, што сам старија, то мање имам таквог друштва у окружењу.

Ovde sam već morao da te citiram jer mi je bilo suvišno da ponavljam to što si napisala, s obzirom da se slažem s
tobom od reči do reči. Lepo je kada svoje oduševljenje, frustraciju, razočarenje itd, nekom knjigom možeš da podeliš
sa nekim, ali nekim ko će to razumeti i još pride se nadovezati na to.

P.S. Planirao sam odavno da uradim više majici sa raznim natpisima, ali to za biblioteku mi nije padalo na pamet. Rejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 3250678809
Assassin
Assassin
Lord Zapovednik Noćne Straže
Lord Zapovednik Noćne Straže

Broj poruka : 13622
Godina : 32
Raspoloženje : Arise!
Reputacija : 937
Points : 14683
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Rejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Empty Re: Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"

Počalji od Rusalka Sre 12 Sep 2018, 13:10

Ја сам занимљиве књиге и у школу носила, па сам их читала или на часовима (била сам добро дете, солидан ђак, и стварно ме углавном нису опомињали; претпостављам и зато што профани буду срећни кад виде да неко стварно чита  Laughing ) или на одморима.  Прве две године средње сам била отпадник, намћор, па нисам на одморима излазила из учионице него останем да читам.
За то неспавање све знам!  Добра књига, добра игра и добар филм могу да ме држе будном као ништа друго!  За филмовима сам мање луда, некако ми се уз ТВ приспава лакше, али уз добру књигу, колико год да ми се очи крпе, срце/душа и мозак раде 200 на сат!
Хехехе мени је главно светло увек угашено, јер имам лампу изнад кревета, наменски ту стављену, да не бих морала из те зомби фазе да устајем да гасим лустер
 Wink 

Kada si me pomenula po imenu na trenutak sam se zapitao otkud sada to. Bio sam prilično ubeđen da se nigde nisam
predstavio imenom, tek sam kasnije shvatio da sam citirao prijatelje, pa da si otud saznala moje ime. Video sam da
si se predstavila imenom Jelena, eto, Jelena - Milan, Milane - Jelena. Rejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Icon_smile

Laughing  Још ћу да испаднем манијак који прогања  tongue  Овако ћу бар да ти запамтим име, јер кад се са неким упознајем, увек запамтим само своје име  Neutral  Гадна навика које покушавам да се отресем.


Taj osećaj koji imaš kada završiš omilljeni serijal knjiga je nešto najbolje i najgore po meni! Zato težim da serijale
razvlačim preko nekog dužeg perioda, a ne da ih zbrzam tipa u mesec ili mesec i po dana. Pogotovo ako su veći
kao Veštac na primer, razvučem ih preko cele godine, nekada i malo duže. Volim taj osećaj kada mi neki serijal
traje i kada mogu da dugo razmišljam o njemu između knjiga i sabiram utiske. Znam da zvuči možda malo glupo,
ali tako zavolim likove kao da su mi prijatelji! Rejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Icon_smile Mislim da mi je jedan od najgorih osećaja, kada posle dugog
čitanja serijala, nekada i višegodišnjeg, istraživanja o njemu, čekanja da izađu nastavci, pa da ih prevedu, kada
posle tog čitavog procesa pročitam poslednju stranicu i zaklopim knjigu, znajući da nema više. Ima ona izreka koja
kaže da "Znaš da si pročitao dobru knjigu kada posle poslednje stranice osetiš kao da si izgubio dobrog prijatelja".

Дааааааа!  Од првог до последњег слова се слажем!  Само што никако не успевам да развучем читање нечега што ме вуче Sad  Просто гутам књигу!  Једино последњих пар страна, а то сам, мислим, негде споменула, читам спорије и прочитам их по 5, 6 пута.  Некад зато што нисам сигурна како да протумачим крај, на пример Вешца, а некада зато што је крај толико диван да се трудим да тај прелеп осећај продужим.  А "депресија" после прочитане одличне књиге/а траје неко време.  На пример, Хобита сам прочитала кад сам била клинка и потпуно сам се поистоветила са намћорастим Билбом (мада сам била весело дете  Cool ).  Кад сам узела Господара да читам, толико сам била љута (замисли Билба надрнданог и увређеног као петогодишње дете) да сам одложила прву књигу и годинама нисам хтела да јој се вратим!  Никада нисам преболела Билба, али добро...  Није ни Господар лош Wink  Код мене стварно важи оно "Прва љубав заборава нема", када су у питању игре, књиге, спортски тимови...


Nažalost ne privlači me
toliko mnogo da čitam sve ostale knjige iz prostog razloga iz kog mi i Srebrni trn nije omiljeni kao ostale, a to je jer
se u tim knjigama ne pominju kao glavni likovi Pag, Tomas itd, likovi zbog kojih i volim te knjige! Pag mi je jedan od
omiljenih likova u fantastici generalno i nekako mi bez njega knjige ne deluju toliko primamljivo! Ali dobro, čitaću ih
svakako kada budem imao vremena za njih. Rejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Icon_biggrin

И мени се Паг омиљен лик и у исто време ми се и допада и смета ми што, у суштини, у овим Фајстовим књигама не постоји главни лик.  Због тога је и могао да напише још толико књига које говоре о ликовима из ове прве четири књиге.  Зар те не вуку књиге које говоре о Паговом животу?   Мада сам читала да неке, попут The Chronicles of Pug, нису толико сјајне.


A što se Vukodava tiče, pročitao sam serijal i imao bih šta da dodam na tu temu, ali kao što ti reče da ne zatrpavamo
Fajsta drugim piscima, tako da evo ti teme : Vukodav . Pa piši tamo ako budeš želela, a imam utisak da hoćeš jer
prva knjiga je dosta dobra. Samo se čuvaj spojlera, tj. prethodnih postova.

Хвала на упозорењу!  Сачекаћу још мало да одмакнем, па ћу да коментаришем.  После 200ак страна, све ми се више књига чита!


Vidiš, nikada mi nije palo na pamet da pustim neku pesmu na jeziku koji ne razumem i onda čitam! Meni kao što sam
već pominjao treba totalna tišina i mir, a samo sam jednom uspešno čitao uz muziku i to je bila neka epska pesma
koja je baš dobro legla uz scenu u knjizi koju sam čitao. Uglavnom ako pustim neku pesmu, podsvesno počnem da
pratim reči pesme i ode mast u propast. Višak vremena u autobusu provodim tako što spavam, slušam muziku i
razmišljam ili se počesto ispričam sa poznanicima i ljudima koje nisam video dugo.

Не знам шта слушаш, али има много одличних фолк/викинг/блек метал група чије текстове не разумем, што због језика, што због начина певања  Laughing  те су одлични за уз читање!  Сећам се да сам уз друго читање књига о Вешцу, у превозу читала уз 



Атмосфера албума идеална, речи уопште не разумем, а и не вуче ме да чуљим уши, милина.  Ако слушаш нешто приближно слично, имам много препорука и мислим да ће ти бити лакше да читаш у превозу ако уз музику будеш могао да избегнеш буку околине  Cool
Пс. мени је књига идеалан изговор да "не видим" познанике Wink  Искрено, ако ми се много допада књига, будем веома нервозна када ме неко прекине у читању и више волим да се направим да некога не видим (одем у други крај трамваја или чак изађем из истог) него да у себи кључам док неко наивно и невино биће безбрижно покушава да заподене бесмислен разговор.


Ovde sam već morao da te citiram jer mi je bilo suvišno da ponavljam to što si napisala, s obzirom da se slažem s
tobom od reči do reči. Lepo je kada svoje oduševljenje, frustraciju, razočarenje itd, nekom knjigom možeš da podeliš
sa nekim, ali nekim ko će to razumeti i još pride se nadovezati na to.

Ако, поред Фајста, за ког (за сада) знамо да нам се обома допада, волиш Харија Потера - чисто да знаш да о истом могу 27/7 да причам са једнаким жаром као када сам први пут прву књигу прочитала (пре многооооо година)
 Wink
Rusalka
Rusalka

Broj poruka : 30
Raspoloženje : Како кад и како према коме.
Reputacija : 5
Points : 35
Datum upisa : 16.04.2018

Nazad na vrh Ići dole

Rejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Empty Re: Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"

Počalji od Vazarius Uto 18 Sep 2018, 10:56

Assassin ::
Taj osećaj koji imaš kada završiš omilljeni serijal knjiga je nešto najbolje i najgore po meni! Zato težim da serijale
razvlačim preko nekog dužeg perioda, a ne da ih zbrzam tipa u mesec ili mesec i po dana. Pogotovo ako su veći
kao Veštac na primer, razvučem ih preko cele godine, nekada i malo duže. Volim taj osećaj kada mi neki serijal
traje i kada mogu da dugo razmišljam o njemu između knjiga i sabiram utiske. Znam da zvuči možda malo glupo,
ali tako zavolim likove kao da su mi prijatelji! Smile Mislim da mi je jedan od najgorih osećaja, kada posle dugog
čitanja serijala, nekada i višegodišnjeg, istraživanja o njemu, čekanja da izađu nastavci, pa da ih prevedu, kada
posle tog čitavog procesa pročitam poslednju stranicu i zaklopim knjigu, znajući da nema više. Ima ona izreka koja
kaže da "Znaš da si pročitao dobru knjigu kada posle poslednje stranice osetiš kao da si izgubio dobrog prijatelja".





To je kod mene slucaj sa Eriksonom i Malaskom knjigom Very Happy
Vazarius
Vazarius
Gospodar Brzorečja
Gospodar Brzorečja

Broj poruka : 3077
Raspoloženje : koracanje
Reputacija : 237
Points : 3432
Datum upisa : 27.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Rejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Empty Re: Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"

Počalji od Vazarius Uto 18 Sep 2018, 11:12

Assassin ::A nisi ni jedina koja nema previše bliskih ljudi oko sebe koji su aktivni čitači ili koji uopšte čitaju. Tako je
i sa mnom, u mom društvu jedini sam ja aktivni čitač, ostali prijatelji ako pročitaju knjigu i po u dve godine i to je mnogo. Ima malih
izuzetaka, ali ništa preterano. Vremenom sam shvatio da je to neka vrsta stereotipa, da u grupi prosečnih ljudi uglavnom imaju
jedna do dve osobe koje aktivno čitaju, a da je ostalima to uglavnom nezanimljivo. Mada da budem iskren dosta njih je uvek rado
da ide sa mnom na sajam knjiga, ne uvek, ali počesto. Smile



Većini izdavačkih kuća je jak profit najbitnija stvar, stav koji mogu da razumem, ali ne mora da mi se dopada. Strašno mi je odbojno
kada započnu neki serijal i tek tako odustanu, kao nema prodaje. Besmisleno mi je da na primer prevedu
prve dve knjige neke triologije, a na trećoj odustanu, to je već nepoštovanje. Ovo se pre svega odnosi na Lagunu, koja jeste naš
najjači prevodilac epske fantastike, ali totalno preteruj u mnogim stvarima. Prevode serijale pa odustanu, podele knjigu u dva dela
i nabiju toliko velike cene da za te pare mogu da kupim dva primerka originala sa sve plaćenom poštarinom. A o tome što dosta knjiga
ne štampaju ponovo kada se rasproda tiraž, to mi je neshvatljivo. Ima dosta serijala gde možemo da kupimo drugi ili treći, ali ne i
prvi deo koji je rasprodat pre više godina. Čak ni na sajmu ne izbacuju te prethodne knjige. Eto ti ne bi morala da juriš toliko Tamu
iznad, da su oni lepo odštampali novi tiraž, ali to ne rade već dosta godina. A onda se žale na slabu prodaju, kao da
sve trčim da kupim peti deo serijala, a nemaš prvi da mi prodaš. A o komentarima na njihovom sajtu bih mogao specijalnu priču da
ispričam, svaki komentar im je halospev dela, nigde negativnih ili loših ocena.
Zbog takvih stvari se zaista sve više dvoumim da počnem lepo na engleskom da čitam knjige, neke svakako hoću jer nikada ih
neće prevoditi kod nas.
Definitivno je tako za drustvo kod mnogih, narocito sto se tice naseg zanra. Da je suprotno ne bi ni bilo toliko nepoynatih ljudi na ovom mestu i okupljanja u zlatnom dobu. I za Lagunu se potpuno slazem. Deluju komentari malo kao SNS botovi, mada kontam da uglavnom tamo pisu ljudi kojima se svidjaju te odredjene knjige i nemaju sad neku potrebu ako se bas ne razocaraju da je pljuju.
Vazarius
Vazarius
Gospodar Brzorečja
Gospodar Brzorečja

Broj poruka : 3077
Raspoloženje : koracanje
Reputacija : 237
Points : 3432
Datum upisa : 27.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Rejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Empty Re: Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"

Počalji od Vazarius Uto 18 Sep 2018, 11:33

[quote defaultattr=""]
Искрено, рачунала сам колико би ме коштало штампање књиге и уопште не би било јефтино.  Могу у канцеларији да одштампам и да трошим наш папир и тонер, а скоро исти ђаво дође да се одштампа у копирници.  Онда бих радије купила оригинал, кад већ није нека осетна разлика у новцу.

[/quote]

Ovo mogu i ja da odradim u kancelariji, al mi dodje malo neotesano  Rolling Eyes Mozda jednog dana  Very Happy. Citam raznu pirateriju i preko telefona i preko kompa, ali misljenja sam da knjige koje ti se svide treba uzeti i u sto bi se reklo hardver verziji. Very Happy
Vazarius
Vazarius
Gospodar Brzorečja
Gospodar Brzorečja

Broj poruka : 3077
Raspoloženje : koracanje
Reputacija : 237
Points : 3432
Datum upisa : 27.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Rejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Empty Re: Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"

Počalji od Rusalka Sre 19 Sep 2018, 00:05

Ovo mogu i ja da odradim u kancelariji, al mi dodje malo neotesano  Rejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Icon_rolleyes Mozda jednog dana  Rejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Icon_biggrin. Citam raznu pirateriju i preko telefona i preko kompa, ali misljenja sam da knjige koje ti se svide treba uzeti i u sto bi se reklo hardver verziji. Rejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Icon_biggrin


Када се ради о књизи коју не могу да купим, као што Фајстову Таму изнад Сетанона, после више месеци тражења, нигде нисам могла да нађем у продаји, уопште не мислим да је лоша ствар књигу скинути са нета и одштампати.
Ја ни игре не пиратеришем (пре свега мислим на мале игре које се често не исплати куповати, јер коштају више од "великих open world" игара), камоли књиге.  Поготову књиге које могу више пута да се читају.  Али пре бих и томе прибегла док се књига не појави негде у продаји него да месецима чекам да видим како се радња даље одвијала.  Као што је био случај са Фајстом.
У животу нисам читала књигу преко телефона или рачунара, нити ћу.  Просто волим да држим књигу у руци.
На крају је нисам ни штампала, јер нисам успела ПДФ да откључам.  А већ сам се све договорила са колегама у канцеларији да купим папир и тонер за штампач  pale  У међувремену сам књигу пронашла у локалној библиотеци (сурпрајз, сурпрајз) и проблем је успешно решен.



Rusalka
Rusalka

Broj poruka : 30
Raspoloženje : Како кад и како према коме.
Reputacija : 5
Points : 35
Datum upisa : 16.04.2018

Nazad na vrh Ići dole

Rejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Empty Re: Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"

Počalji od Vazarius Čet 20 Sep 2018, 14:54

Navika je cudo Very Happy . Ni ja nisam moga sebe da zamislim da citam na kompu, a na telefonu tek.... Ali sam i Rotusa i Sandersona preko fona i navukao se. U zadnje vreme sam se vratio na klasicne knjige.
Vazarius
Vazarius
Gospodar Brzorečja
Gospodar Brzorečja

Broj poruka : 3077
Raspoloženje : koracanje
Reputacija : 237
Points : 3432
Datum upisa : 27.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Rejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Empty Re: Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"

Počalji od Assassin Ned 23 Sep 2018, 13:52

Rusalka ::Ја сам занимљиве књиге и у школу носила, па сам их читала или на часовима (била сам добро дете, солидан ђак, и стварно ме углавном нису опомињали; претпостављам и зато што профани буду срећни кад виде да неко стварно чита  Laughing ) или на одморима.  Прве две године средње сам била отпадник, намћор, па нисам на одморима излазила из учионице него останем да читам.
За то неспавање све знам!  Добра књига, добра игра и добар филм могу да ме држе будном као ништа друго!  За филмовима сам мање луда, некако ми се уз ТВ приспава лакше, али уз добру књигу, колико год да ми се очи крпе, срце/душа и мозак раде 200 на сат!
Хехехе мени је главно светло увек угашено, јер имам лампу изнад кревета, наменски ту стављену, да не бих морала из те зомби фазе да устајем да гасим лустер
Wink

Laughing  Још ћу да испаднем манијак који прогања  tongue  Овако ћу бар да ти запамтим име, јер кад се са неким упознајем, увек запамтим само своје име  Neutral  Гадна навика које покушавам да се отресем.

Nosio sam i ja knjige u školu, ponekad. Čak sam i na časovima kada nema šta da se radi pomalo čitao, ali nekako nije mi to prelazilo u naviku.
Jer za razliku od tebe sam generalno posle prvog polugodišta prve godine (jer kontam da posle prvog polugodišta ljudi već počinju da se druže
sa ljudima koji im odgovaraju i ne idu više onako većinski svi iz odeljenja) počeo aktivno da se družim sa osobama koje su mi vremenom postali
najbolji prijatelji i koje su mi i dan danas najbolji prijatelji. A niko od njih ne čita, mada s svi gejmeri. Tako da nije bilo poente da sedim na odmoru
i čitam, kada je bilo toliko dobre zabave i druženja, ako me razumeš. A nekako to što sam na početku nosio knjige da čitam, a opet bio društven
i veoma komunikativan je doprinelo da me ljudi iz odeljenja cene, u smilu da vrednuju moje mišljenje i da me ne smatraju štreberom iako sam bio
dobar đak. Mada nikada štreber i nisam bio.
A što se lampe tiče već više od 10 godina nameravam da je nabavim od kako mi je stara crkla (pre 10 godina), tuga. Ahahahaha. Smile


Rusalka ::
Laughing  Још ћу да испаднем манијак који прогања  tongue  Овако ћу бар да ти запамтим име, јер кад се са неким упознајем, увек запамтим само своје име  Neutral  Гадна навика које покушавам да се отресем.

I sam imam taj čudan problem, ako ga tako mogu nazvati. Imam veoma solidno pamćenje, ali kada se upoznam sa nekim , često mi se desi da
toj osobi ne upamtim ime. Kao da ga prečujem. Pozdravim se sa nekim, rukujem i razmenim imena, a već 5 sekundi kasnije se pitam "Kako reče
da joj je ime?". Very Happy

Rusalka ::
Некад зато што нисам сигурна како да протумачим крај, на пример Вешца, а некада зато што је крај толико диван да се трудим да тај прелеп осећај продужим.  А "депресија" после прочитане одличне књиге/а траје неко време.  На пример, Хобита сам прочитала кад сам била клинка и потпуно сам се поистоветила са намћорастим Билбом (мада сам била весело дете  Cool ).  Кад сам узела Господара да читам, толико сам била љута (замисли Билба надрнданог и увређеног као петогодишње дете) да сам одложила прву књигу и годинама нисам хтела да јој се вратим!  Никада нисам преболела Билба, али добро...  Није ни Господар лош Wink  Код мене стварно важи оно "Прва љубав заборава нема", када су у питању игре, књиге, спортски тимови...


Veštac ima konfuzan kraj koji uglavnom mogu da protumače oni koji poznaju legendu o kralju Arturu. Sapkovski je generalno uzimao ideje iz raznih priča i
legendi i ubacio ih u serijal. Hobit mi je verovatno omiljena knjiga. Imam izdanje koje je moje godište, sa starim prevodom čini mi se, punim čudnih i detinjih izraza. Very Happy
Da li treba da shvatim da ti Gospodar prstenova i nije nešto posebno draga knjiga ili? Surprised
To prva da prva ljubav zaborava nema kada su u pitanju knjige i igre, tu se slažem. Rejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 3250678809 Sport ne pratim.

Rusalka ::
И мени се Паг омиљен лик и у исто време ми се и допада и смета ми што, у суштини, у овим Фајстовим књигама не постоји главни лик.  Због тога је и могао да напише још толико књига које говоре о ликовима из ове прве четири књиге.  Зар те не вуку књиге које говоре о Паговом животу?   Мада сам читала да неке, попут The Chronicles of Pug, нису толико сјајне.

Iskren da budem nisam ni obratio pažnju da je napisao tu knjigu: The Chronicles of Pug, mada sam više puta pogledom preleteo preko njenog imena na vikipediji. Very Happy
Xmm,xm, moraću još da istražim o tome, da vidim kako stoje stvari i da li i koliko prvo ostalih knjiga mora da se pročita pre te, ali sve u svoje vreme.
A kada smo već kod Fajsta, a inače ovo i jeste tema u vezi Fajsta, izašla je pre neki dan vest da se razmatra snimanje serije o Sagi za... Evo linka, mada nije nikakva
velika objava: The RiftWar Saga series news!

Rusalka ::

Не знам шта слушаш, али има много одличних фолк/викинг/блек метал група чије текстове не разумем, што због језика, што због начина певања  Laughing  те су одлични за уз читање!  Сећам се да сам уз друго читање књига о Вешцу, у превозу читала уз

Heh, slušam rok, pop, metal itd. Ali ovo što si mi poslala, ovaj black metal nije po mom ukusu, drugim rečima ne znam kako možeš uz ovu muziku da
čitaš! Meni bi odvuklo pažnju 100% Baš je suprotna od blagog i harmonično mirnog! Very Happy Ovako bi mi nešto najviše odgovaralo, baš naletoh pre neki dan:


Rusalka ::
Пс. мени је књига идеалан изговор да "не видим" познанике Wink  Искрено, ако ми се много допада књига, будем веома нервозна када ме неко прекине у читању и више волим да се направим да некога не видим (одем у други крај трамваја или чак изађем из истог) него да у себи кључам док неко наивно и невино биће безбрижно покушава да заподене бесмислен разговор.

Heh, ti si baš rigorozna u nekim stvarima. Smile To kada se praviš da ne vidiš poznanike u prevozu je uobičajena stvar za većinu ljudi u raznim situacijama. Mada ne bih
napuštao autobus zbog nekoga. Eto, jedan od razloga zašto ne čitam u autobusu jeste taj da mogu da se ispričam sa ljudima, ako želim. Smile Mada sam već pominjao
verovatno, meni vreme u autobusu služi da slušam muziku i razmišljam, ispričam se sa poznanicima time ispunivši normu socijalizacije sa svetom i naravno da spavam
ili barem dremam, Very Happy A ako mi se čita knjiga, koju imam kod sebe i ne mogu da dočekam da dođem kući, odem lepo u park i sednem. Smile
Uzgred, ranije mi se dosta puta dešavalo da sretnem ljude  u autobusu koji čitaju ili pričaju o fantastici. Te da se priključim razgovoru i uvek su se ljudi obradovali kada
naiđu na nekoga ko je fan isto i sa kim mogu da razmene reč dve. Valjda smo retka vrsta i nekako imam osečaj da kada se dva fana fantastike sretnu, i prepoznaju
u većini slučajeva nastupi prijatan i pozitivan razgovor. Kao kada bi se dva velika fana nekog sportskog kluba srela. Very Happy
Ako ikada budem sreo devojku u autobusu za NBG, kako sedi i čita Fajsta ili Vukodava, dok se iz slušalica koje ima u ušima čuje neki black metal,  neću prići i reći
"Zdravo, možda grešim, ali igraću na sreću ovde i pitaću te da li si ti Jelena?" Da ne bih dobio besan "You wanna die boy? Evil or Very Mad  " pogled. Smile

Rusalka ::
Ако, поред Фајста, за ког (за сада) знамо да нам се обома допада, волиш Харија Потера - чисто да знаш да о истом могу 27/7 да причам са једнаким жаром као када сам први пут прву књигу прочитала (пре многооооо година)
Wink

Hari Poter, pričaš o filmu? Da, naravno, odgledao sam filmove, neke i više puta, dopali su mi se! Smile

Da ti pričam priču.:


P.S. Kad ti pišem odgovor na post prođe i po 40 minuta dok sve iskucam, prekopiram, citiram i ostalo!
Assassin
Assassin
Lord Zapovednik Noćne Straže
Lord Zapovednik Noćne Straže

Broj poruka : 13622
Godina : 32
Raspoloženje : Arise!
Reputacija : 937
Points : 14683
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Rejmond E. Fajst  "Ratovi kapije sveta" - Page 3 Empty Re: Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu