Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Zadnje teme
» Sta trenutno slusate
od Assassin Danas u 03:12

» Predstavite nam se....
od Uno Nomesta Čet 12 Jul 2018, 15:00

» Najvaznija sporedna stvar
od srbul Sre 27 Jun 2018, 09:35

» Anime svih vrsta xD
od Lord Nephylim Sre 06 Jun 2018, 07:48

» Igrice (Generalno)
od Assassin Uto 29 Maj 2018, 00:44

» Stiven Erikson- Malaska knjiga palih
od Vazarius Uto 22 Maj 2018, 13:08

» Spam Tema....
od Vazarius Ned 20 Maj 2018, 20:59

» Filmovi koje ste nedavno gledali
od Assassin Sre 16 Maj 2018, 11:29

» Dela, po povoljnoj ceni.
od Vazarius Uto 08 Maj 2018, 19:24

» Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"
od srbul Sre 25 Apr 2018, 19:43

» Serije koje volite / trenutno pratite
od Vazarius Pet 06 Apr 2018, 12:26

» Sta sada citate?
od Vazarius Sre 21 Mar 2018, 08:46

» The Last Jedi
od Vazarius Sre 21 Mar 2018, 08:32

» Raspoloženje dana u slici
od Areal Pon 26 Feb 2018, 08:44

» Counterpart (СФ-трилер)
od Zevs86 Pet 02 Feb 2018, 08:56

» Srećna 2o18!
od Assassin Pon 15 Jan 2018, 10:47

» Dokumentarci
od Zevs86 Sub 06 Jan 2018, 18:07

» Najave novih serija i ostale vesti
od Чери Pon 01 Jan 2018, 17:38

» Winter Is Coming...to HBO
od Чери Sre 20 Dec 2017, 12:52

» Brendon Sanderson
od Prince of Ravens Sre 13 Dec 2017, 19:12

Pristupi

Zaboravio sam šifru

Ko je trenutno na forumu
Imamo 2 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 2 Gosta

Nema

[ Videti svu listu ]

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 84 dana Pet 20 Sep 2013, 17:16
Naj bolji poslanici
Зимоврел (15838)

Sparkling Comet (15528)

Assassin (13503)

Zevs86 (11865)

Zandrin (10788)

CRNIJASTREB (10407)

Princ Regar (9341)

LunarFang (9218)

Uno Nomesta (8859)

Nim (8272)

Juli 2018
PonUtoSreČetPetSubNed
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Kalendar Kalendar

Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

Re: Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"

Počalji od Lothesse taj Uto 12 Mar 2013, 01:17

@Sparkling Comet ::
@Lothesse ::
@Sparkling Comet ::I njega, ali zato Faramir Very Happy, mislim da sam zaljubljena, hoću i ja jednog takvog Very Happy
Hahahaha,dap,i ja Smile Volim Aragorna,ali Faramir je nekako...ne znam,i meni je taj tip vise za mene Smile al nesto ga u stvarnom svetu ne nalazim :S

E baš to Very Happy, sav je nekako dobar Very Happy, u potpunosti te razumijem Very Happy, ali nadam da nas čeka negdje tamo Very Happy, optimistična sam Very Happy
I ja se nadam Smile
Lothesse

Broj poruka : 5764
Godina : 28
Raspoloženje : Sleepy kitty, pur, pur, puuuuur
Reputacija : 343
Datum upisa : 11.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sparkling Comet taj Uto 12 Mar 2013, 01:18

Very Happy Very Happy Very Happy
Sparkling Comet

Broj poruka : 15528
Godina : 29
Raspoloženje : Hope for the best, I always do :)))
Reputacija : 1019
Datum upisa : 30.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Uno Nomesta taj Sub 27 Apr 2013, 15:08

Kasumi od Šinzavaija i vitez-kapeta od LaMuta!!!! cheers
Baru Zmijoubica od porodice Ordvinson od klana Gvozdenih brda!!! cheers
Uno Nomesta
Zapovednik Istočne Morobdije
Zapovednik Istočne Morobdije

Broj poruka : 8859
Godina : 22
Raspoloženje : lepo
Reputacija : 259
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Rusalka taj Pon 16 Apr 2018, 14:35

Dođoh na ovaj forum samo zbog Tame iznad Setanona Smile
Ljudi, knjigu, na srpskom ili engleskom, ne mogu nigde da nađem (pod "nigde" mislim na knjižare, kupindo/limundo/oglasi, nekoliko biblioteka (sve osim Gradske i Narodne), društvo koje čita), a očajna sam, jer sam pročitala Čarobnjaka i Srebrni trn, pa je na redu Tama.  Da li je iko ima u PDFu ili je voljan da je proda?  Za pozajmljivanje ne pitam, jer baš tako na neviđeno obećati nekome knjigu - teško da će se desiti.  Dok je ne pronađem, ne počinjem ništa novo da čitam, a vreme u GSPu prolazi jakoooo sporo kad se ništa ne čita Sad
Rusalka

Broj poruka : 3
Raspoloženje : Kako kad i kako prema kome.
Reputacija : 1
Datum upisa : 16.04.2018

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Assassin taj Pon 16 Apr 2018, 17:33

@Rusalka ::Dođoh na ovaj forum samo zbog Tame iznad Setanona Smile
Ljudi, knjigu, na srpskom ili engleskom, ne mogu nigde da nađem (pod "nigde" mislim na knjižare, kupindo/limundo/oglasi, nekoliko biblioteka (sve osim Gradske i Narodne), društvo koje čita), a očajna sam, jer sam pročitala Čarobnjaka i Srebrni trn, pa je na redu Tama.  Da li je iko ima u PDFu ili je voljan da je proda?  Za pozajmljivanje ne pitam, jer baš tako na neviđeno obećati nekome knjigu - teško da će se desiti.  Dok je ne pronađem, ne počinjem ništa novo da čitam, a vreme u GSPu prolazi jakoooo sporo kad se ništa ne čita Sad

Pozdrav novom članu pre svega, a i ljubitelju Fajsta!

Heh, tu knjigu ćeš teško naći, jedino kod nekog prodavca starih knjiga ili da juriš akitvno po sajtovima koje si već
nabrojala dok je ne pronađeš. Znaš li šta je tuga? To što sam ubeđen da sam tu knjigu imao, da mi je neko pre par
godina ponudio da se kladim u bogatstvo da li imam tu knjigu ili ne, kladio bih se da je imam i sve izgubio!
Šokirao sam se kada sam shvatio da mi fali ona i još jedna za koju sam bio ubeđen da je imam. Od tada je tražim da
je uvrstim u kolekciju jer sam veliki fan Fajsta, ali džabe, još je nisam nabavio.
Knjiga je dobra inače, ne kao prvi delovi - Čarobnjak šegrt - Čarobnjak majstor, ali svakako dobra, zaokružuje priču o
tom ciklusu dižući priču Tomasa i Paga u neke nove dimenzije. Very Happy

Ne mogu da pričam u ime svih ovde, ali verujem da ne poseduje previše njih tu knjigu, a kamoli da bi je prodali ili pozajmili,
ja ne bih. Doduše ima par članova ovde koji imaju dosta knjiga u PDFu pa verovatno bi imali i tu knjigu, samo retko navraćaju
ovih dana, pa dok vide i ako vide ovo...
Inaće imali smo ovde u PDFu stripove rađene po prve dve knjige i to prevedene! Ali smo i te linkove zagubili. I stripovi su
super.

Dok se ne javi, tj. javi neko da ti ponudi knjigu možeš da se predstaviš u temi:

Predstavite nam se...

Kao i da baciš pogled na razne teme na forumu, možda ti se nešto i svidi pa ostaneš, a ako ne uvek možeš da pišeš u temi
o Fajstovim delima. Smile

___________________________________________________________________________________________________________________________

"..my blind eyes see what others cannot..."
Assassin
Lord Zapovednik Noćne Straže

Broj poruka : 13503
Godina : 26
Raspoloženje : Ima da se naspavam.
Reputacija : 918
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od srbul taj Pon 16 Apr 2018, 17:42

Probaj da skines sa ovog linka, imas je u vise formata. Azw3, ePub, mobi, pdf. Na srpskom jeziku.

https://www.datoteke.online/index.php/s/eqVAN4GdDK0tWuG
srbul

Broj poruka : 344
Godina : 30
Raspoloženje : Noć dolazi i moja straža počinje...
Reputacija : 42
Datum upisa : 24.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Rusalka taj Uto 24 Apr 2018, 12:28

Pozdrav i hvala vam na brzim odgovorima  Surprised

@Assassin, izgleda da mi ne preostaje ništa drugo nego da odštampam knjigu sama, jer sreće i dalje nemam.  Ne ide mi u glavu da ostalih knjiga ima, samo ove jedne nema.  Jer mi nekako ne ide da neko počne od Tame da čita o ratovima svetova, ali to sam samo ja Very Happy
Znaš šta, moguće da je negde i dalje imaš, samo se "zavukla".  Mi knjige držimo više ni sama ne znam gde sve, jer je kuća puna knjiga, a polica ni približno dovoljno.  Tako se jednom desilo da je majka sasvim slučajno bacila novu neotvorenu knjigu, novo izdanje, tvrde korice, još je papir mirisao.  Ostala knjiga u jednoj od kesa posle sajma, vukla se po kući u toj kesi (jer, jelte, nema mesta na policama) i "otišla" je sa pravim đubretom.  Što je najgore, to nismo mesecima provalile... 

Iskreno, za prodaju i pozajmljivanje sam reda radi pitala, ali stvarno nisam očekivala pozitivan odgovor.  Ko voli Fajsta, ne bi ni u ludilu prodao knjigu, osim ako nema duplikat (kao što ja imam duplikata, jer svake godine zaboravim da ponesem spisak knjiga sa sobom na sajam i onda se desi da kupim po još jedan primerak knjige koju već godinama imam kod kuće Smile ), a još manje pozajmio skroz nepoznatoj osobi.  Ja i poznatima ne volim da dajem, pa posle treba da strepim da li će je čuvati, paziti, maziti, vratiti...  Evo, jednog "drugara" ganjam od prošlog leta Gemela da mi vrati.  Na keca je mogao da mi bane u kuću da uzme knjigu, ali zato mesecima ne može da se javi da je vrati, nego treba ja njega da jurim (pa se ne javlja) :/

Elem, zahvaljujući divnom srbulu, knjigu sam skinula u PDFu i nosim je na štampanje.   Jes'  da nije "to to", ali bolje i fotokopija nego ništa.  Nedelje su mi prošle bez knjige u prevozu.  Rešila sam da kupim sve ostalo od Fajsta što nađem i da to iščitam pre nego što pređem na nešto drugo.

@srbulI love you si!  Spasao si me daljeg očajavanja!
Rusalka

Broj poruka : 3
Raspoloženje : Kako kad i kako prema kome.
Reputacija : 1
Datum upisa : 16.04.2018

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Assassin taj Sre 25 Apr 2018, 00:11

@Rusalka ::Pozdrav i hvala vam na brzim odgovorima  Surprised

@Assassin, izgleda da mi ne preostaje ništa drugo nego da odštampam knjigu sama, jer sreće i dalje nemam.  Ne ide mi u glavu da ostalih knjiga ima, samo ove jedne nema.  Jer mi nekako ne ide da neko počne od Tame da čita o ratovima svetova, ali to sam samo ja Very Happy
Znaš šta, moguće da je negde i dalje imaš, samo se "zavukla".  Mi knjige držimo više ni sama ne znam gde sve, jer je kuća puna knjiga, a polica ni približno dovoljno.  Tako se jednom desilo da je majka sasvim slučajno bacila novu neotvorenu knjigu, novo izdanje, tvrde korice, još je papir mirisao.  Ostala knjiga u jednoj od kesa posle sajma, vukla se po kući u toj kesi (jer, jelte, nema mesta na policama) i "otišla" je sa pravim đubretom.  Što je najgore, to nismo mesecima provalile... 

Iskreno, za prodaju i pozajmljivanje sam reda radi pitala, ali stvarno nisam očekivala pozitivan odgovor.  Ko voli Fajsta, ne bi ni u ludilu prodao knjigu, osim ako nema duplikat (kao što ja imam duplikata, jer svake godine zaboravim da ponesem spisak knjiga sa sobom na sajam i onda se desi da kupim po još jedan primerak knjige koju već godinama imam kod kuće Smile ), a još manje pozajmio skroz nepoznatoj osobi.  Ja i poznatima ne volim da dajem, pa posle treba da strepim da li će je čuvati, paziti, maziti, vratiti...  Evo, jednog "drugara" ganjam od prošlog leta Gemela da mi vrati.  Na keca je mogao da mi bane u kuću da uzme knjigu, ali zato mesecima ne može da se javi da je vrati, nego treba ja njega da jurim (pa se ne javlja) :/

Elem, zahvaljujući divnom srbulu, knjigu sam skinula u PDFu i nosim je na štampanje.   Jes'  da nije "to to", ali bolje i fotokopija nego ništa.  Nedelje su mi prošle bez knjige u prevozu.  Rešila sam da kupim sve ostalo od Fajsta što nađem i da to iščitam pre nego što pređem na nešto drugo.

Heh, eto, nasla si knjigu, pa je odštampaj! I drago mi je da vidim da bi ljudi radije odštampali knjigu nego je čitali u nekoj elektronskoj verziji.
Zašto nisi probala u nekoj biblioteci grada Beograda? Imaju sigurno, a sa jednom članskom kartom možeš da odes u sve biblioteke, pa dok ne
nađeš knjigu. Nije moguće da se meni knjige zagube, iako i ja imam veliki problem što se polica tiče, pa mi knjige stoje spakovane svuda po sobi!
Previše dobro pazim moju privatnu kolekciju fantastike i ne postoji šansa da bih je zagubio, a nije mi kod prijatelja jer apsolutno nikome ne
pozajmljujem te knjige, postoji samo jedna osoba kojoj sam ikada davao knjige na čitanje. Kod mene važi pravilo sobe "Ne diraj knjige sa leve gomile!"
Smile Very Happy  Što se sajma tiče, meni je on jedna od omiljenijih stvari u oktobru, rado ga dočekam i uvek imam spreman spisak.
Sta od Gemela? Ovo od Drenai serijala što su preveli ili možda serijal o Troji - koji nisu do kraja preveli Mad ?

Fajst ima dosta knjiga, a pozitivna strana je to što od njega možeš da nađeš dosta knjiga na engleskom u knjizarama po Beogradu, a i na sajmu.
Mislim da u Evro Guinti knjižari u Knez Mihailovoj ima tih knjiga na engleskom! Kao i u Delfiju u SKCu!

___________________________________________________________________________________________________________________________

"..my blind eyes see what others cannot..."
Assassin

Broj poruka : 13503
Godina : 26
Raspoloženje : Ima da se naspavam.
Reputacija : 918
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od srbul taj Sre 25 Apr 2018, 19:43

@Rusalka uživaj bre Very Happy Ako opet nešto zatreba javi i rešićemo.
srbul

Broj poruka : 344
Godina : 30
Raspoloženje : Noć dolazi i moja straža počinje...
Reputacija : 42
Datum upisa : 24.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu