WORLD OF WESTEROS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 

 


Rechercher Napredna potraga

Zadnje teme
» Sta trenutno slusate
od Zevs86 Sub 03 Feb 2024, 23:56

» Slike prirode nam majke
od Lala Pet 26 Maj 2023, 21:46

» Spam Tema....
od Assassin Sre 10 Maj 2023, 21:26

» Predstavite nam se....
od Assassin Pet 28 Apr 2023, 18:23

» Robert Džordan "Točak vremena"
od Uno Nomesta Pon 26 Sep 2022, 14:57

» Robin Hobb - Vidovnjaci
od Zevs86 Uto 29 Dec 2020, 15:25

» Stiven Erikson- Malaska knjiga palih
od Assassin Pon 13 Apr 2020, 10:31

» Igrice (Generalno)
od Lord M. Pet 03 Apr 2020, 12:33

» Sta sada citate?
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:58

» Winter Is Coming...to HBO
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:55

» Dela, po povoljnoj ceni.
od Vazarius Uto 10 Mar 2020, 08:25

» Srećna 2o2o!
od Assassin Uto 07 Jan 2020, 12:43

» Serije koje volite / trenutno pratite
od Assassin Uto 12 Nov 2019, 16:54

» Silmarilion
od Vazarius Čet 31 Okt 2019, 09:38

» Jezik Čitanja
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:23

» Novi filmovi i filmske novosti
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:19

» "Vukodav" - Marija Semjonova
od Zevs86 Pet 25 Jan 2019, 10:49

» Demon Cycle - Peter V. Brett [spoiler]
od Vazarius Uto 08 Jan 2019, 14:44

» Srećna 2o19!
od Areal Sre 02 Jan 2019, 20:56

» Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"
od Vazarius Pet 19 Okt 2018, 12:46

Pristupi

Zaboravio sam šifru

Ko je trenutno na forumu
Imamo 1 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 1 Gost

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 84 dana Pet 20 Sep 2013, 17:16
Naj bolji poslanici
Зимоврел (15838)
Dokumentarci - Page 5 Vote_lcapDokumentarci - Page 5 Voting_barDokumentarci - Page 5 Vote_rcap 
Sparkling Comet (15528)
Dokumentarci - Page 5 Vote_lcapDokumentarci - Page 5 Voting_barDokumentarci - Page 5 Vote_rcap 
Assassin (13622)
Dokumentarci - Page 5 Vote_lcapDokumentarci - Page 5 Voting_barDokumentarci - Page 5 Vote_rcap 
Zevs86 (11916)
Dokumentarci - Page 5 Vote_lcapDokumentarci - Page 5 Voting_barDokumentarci - Page 5 Vote_rcap 
Zandrin (10789)
Dokumentarci - Page 5 Vote_lcapDokumentarci - Page 5 Voting_barDokumentarci - Page 5 Vote_rcap 
CRNIJASTREB (10420)
Dokumentarci - Page 5 Vote_lcapDokumentarci - Page 5 Voting_barDokumentarci - Page 5 Vote_rcap 
Princ Regar (9341)
Dokumentarci - Page 5 Vote_lcapDokumentarci - Page 5 Voting_barDokumentarci - Page 5 Vote_rcap 
LunarFang (9218)
Dokumentarci - Page 5 Vote_lcapDokumentarci - Page 5 Voting_barDokumentarci - Page 5 Vote_rcap 
Uno Nomesta (8868)
Dokumentarci - Page 5 Vote_lcapDokumentarci - Page 5 Voting_barDokumentarci - Page 5 Vote_rcap 
Nim (8273)
Dokumentarci - Page 5 Vote_lcapDokumentarci - Page 5 Voting_barDokumentarci - Page 5 Vote_rcap 

Mart 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Kalendar Kalendar


Dokumentarci

+16
Garfi
srbul
Oberin Martel
Prince of Ravens
Зимоврел
Вештица
Hokins
Vazarius
Nocnoi_Dozor
Uno Nomesta
VojaLu
Princ Regar
Dimeks
Zevs86
CRNIJASTREB
Chandrian
20 posters

Strana 5 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Ići dole

Dokumentarci - Page 5 Empty Re: Dokumentarci

Počalji od Чери Uto 28 Feb 2017, 12:02

Чери
Чери

Broj poruka : 448
Raspoloženje : svi putevi vode ka jednom...
Reputacija : 95
Points : 549
Datum upisa : 09.02.2017

Nazad na vrh Ići dole

Dokumentarci - Page 5 Empty Re: Dokumentarci

Počalji od KrleTuđin Čet 02 Mar 2017, 19:10

bounce bounce cheers cheers sunny sunny



Verovatno je trebalo da postavim ovo tamo gde su podkastovi, ali nisam mogao da nađem brzom pretragom, a mrzelo me da tražim... "ručno".  Laughing
KrleTuđin
KrleTuđin

Broj poruka : 3002
Raspoloženje : ...
Reputacija : 525
Points : 3527
Datum upisa : 20.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dokumentarci - Page 5 Empty Re: Dokumentarci

Počalji od Чери Sub 15 Jul 2017, 20:40

Innocence gone Sad Zivot nikada nece biti isti posle ovog dokumentarca affraid Neutral Neutral What a Face




Samo bih volela da znam kako nadju ove ljude i kako oni pristanu na snimanje Very Happy Da li im plate ili sta...
Чери
Чери

Broj poruka : 448
Raspoloženje : svi putevi vode ka jednom...
Reputacija : 95
Points : 549
Datum upisa : 09.02.2017

Nazad na vrh Ići dole

Dokumentarci - Page 5 Empty Re: Dokumentarci

Počalji od Zevs86 Ned 16 Jul 2017, 13:02

Чери ::Innocence gone Sad Zivot nikada nece biti isti posle ovog dokumentarca affraid Neutral Neutral What a Face




Samo bih volela da znam kako nadju ove ljude i kako oni pristanu na snimanje Very Happy Da li im plate ili sta...
Radosti zivota u talibanatu koji se nalazi u toj vukojebini izmedju Afrike i Azije... Pakistan je opusteno, jedna od najgorih zemalja za zivot na planeti. Mislim sta uopste ocekivati od zemlje koja je napravljena po uzoru na zivot proroka jedne od najvecih svetskih religija koji je bio pedofil, krvnik i osvajac... Sta fali ako se malo siluju devojcice i decaci ako seces ruku lopovima i zene zive u dzakovima i niposto ne bogohulis? Mislim stvarno, i ti cepidlacis...
EDIT: Citiram: The purported fatwa then justifies this position by quoting Koran 52:24:
“There will circulate among them [servant] boys [especially] for them, as if they were pearls well-protected.”
A similar verses (76:19) reads: “There will circulate among them young boys made eternal. When you see them, you would think them [as beautiful as] scattered pearls.”
https://www.jihadwatch.org/2015/06/it-is-permissible-for-the-mujahid-to-enjoy-young-boys-in-the-absence-of-women
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 650
Points : 12646
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dokumentarci - Page 5 Empty Re: Dokumentarci

Počalji od Чери Ned 16 Jul 2017, 15:42

Koliko je to fucked up, zabranjeno im je da se hebu medjusobno i budu homo, zabranjeno im da se prema zenama ophode kao prema ljudskim bicima, ali zato siluju decu tj male decake kao dobar dan Sad Znala sam da se to dogadja, ali u tolikoj meri...
Znas i sam da si u pravu Zevse i religija je jedan od glavnih razloga za tu njihovu nastranost i frustracije koje se kanalisu na najgori moguci nacin. Dokaz je sto je ovo karakteristika muslimanskih zemalja, u Avganistanu imaju dancing boys:




a u Turskoj su imali ovo: https://en.wikipedia.org/wiki/K%C3%B6%C3%A7ek
Чери
Чери

Broj poruka : 448
Raspoloženje : svi putevi vode ka jednom...
Reputacija : 95
Points : 549
Datum upisa : 09.02.2017

Nazad na vrh Ići dole

Dokumentarci - Page 5 Empty Re: Dokumentarci

Počalji od Zevs86 Ned 16 Jul 2017, 17:09

@Tresnja Znam za ovo u Avganistanu, citao sam o tome vec. Tuga... Ako si citala Hoseinija Lovca na zmajeve ili Hiljadu cudesnih sunaca, on prilicno verno to docarava, pa cini mi se da prica i o ovim praksama sa decacima, ali i o celokupnom kontekstu te regije, islama i praksi koje su postojale i pre islama a koje su inkorporirane u islam, kao i one koje bi mogle da ugroze poziciju islama koje su najstrozije zabranjivane i kaznjavane. Fora je sto je religija toliko kurvanjska ( bez uvrede za zenski rod ili samu profesiju) stvar da kao ideologija ona se bori za svoj opstanak kao ziva stvar skoro. Kad se formira set ideja jednom, i one se zapate kod odredjene populacije, jako je tesko boriti se protiv istih koliko god one bile stetne za drustvo i pojedinca. Da se razumemo odmah, svakako je islam zasluzan za prezivljavanje mnogih plemena i za napredovanje istih, ali je on pre svega tako osmisljen da siri islam i gazi sve redom. Islam je opasniji za globalnu civilizaciju od nacizma, fasizma i komunizma danas, #NESVIMUSLIMANI da se ogradim odmah, ali kao ideologija je prilicno uspesan da reprodukuje svoje gadosti i taj mod razmisljanja... kao virus sirom planete. Jer se dodvorava nekim osnovnim, evolutivnim impulsima koji postoje u ljudima i ima oreol zastite koji imaju i ostale religije. A on nije kao ostale religije, jer je ujedno i totalitarna ideologija koja zagovara rat, laganje, i potpunu dominaciju kroz nasilje, a ako ne moze bas nasilje onda moze infiltracija kroz laganje i prevaru. Tako da ono... U iscekivanju "konacnog resenja" Dokumentarci - Page 5 3250678809
EDIT: I povrh sveg desava se da vidimo da se skupi saka islamofasista u sred zapadnih zemalja da kritikuje zapad zbog kolonijalizma, da kritikuje zapad zbog krsenja ljudskih prava i vredjanja verskih osecanja.... Ccc...
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 650
Points : 12646
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dokumentarci - Page 5 Empty Re: Dokumentarci

Počalji od Чери Ned 16 Jul 2017, 18:21

Nisam citala ali sam cula za njih.
Sto se Pakistana tice, kao da se sav sljam pokupio iz Indije i tamo nastanio a deca najvise ispastaju Mad Sto se "konacnog resenja" tice, ne moze ga biti. Kako iskoreniti tu tradiciju koja postoji hiljadama godina? Mislim da bi decenije i decenije bile potrebne da dozvole zenama ista prava i prestanu da naskacu na decu. Sokirao me je prvi dokumentarac i oni decaci od 7-8 godina koji pricaju o stvarima o kojima ne bi ni smeli da znaju, kamoli da se smeju dok govore o njima i kako ih prozivljavaju. Ali eto, u Turskoj je ta praksa skoro u potpunosti nestala.
I ok, da se ogradim i ja, decija prostitucija sigurno postoji i na Zapadu i kod nas, ali ne u ovolikoj meri i ovako otvoreno.

A kada smo kod Zapada, ovi debili su primer eksploatacije dece i incesta"
Чери
Чери

Broj poruka : 448
Raspoloženje : svi putevi vode ka jednom...
Reputacija : 95
Points : 549
Datum upisa : 09.02.2017

Nazad na vrh Ići dole

Dokumentarci - Page 5 Empty Re: Dokumentarci

Počalji od Zevs86 Ned 16 Jul 2017, 18:48

@Ceri Ma zajebavam se ja oko konacnog resenja, realno Dokumentarci - Page 5 3250678809
Poenta je ta da islamski svet mora da se suoci sa svojim demonima i da zakoraci prvo u 17, 18, 19 vek, pa posle toga ubrzano da skapira i lekcije iz 20og i pocetka ovog sto se tice uredjenja zemalja i principa ljuCkih prava i demokratije. A sumLJam da to moze bez ozbiljnih sukoba da prodje, i tu ima da prsti na sve strane. Samo je pitanje vremena. I tu ce biti umesani i Zapad i Istok i bice krvi do kolena, a vec ima do clanaka barem Wink
http://www.pewforum.org/2013/04/30/the-worlds-muslims-religion-politics-society-overview/ Evo ovde imas anketu o stavovima muslimana sirom planete o nekim pitanjima. Bez Irana i S. Arabije, a ne moramo mnogo da nagadjamo sta oni misle o tim stvarima. Dovoljno je da pogledamo zakone i sve nam jasno.
Ceo koncept islama je... problematican iz xxx aspekata, jer nemaju figuru poput pape, suniti barem, i postoji xxx stihova i institucija koji onemogucavaju bilo kakvu sustinsku reformu osim one koja vodi u pokrete nalik vehabijskom, tj u literarno tumacenje...
Pazi bre koje je to ludilo... Islam dozivi reformu u 19om veku i postane zvanicno xxx puta brutalniji, mislim o cemu mi pricamo...
U Turskoj je praksa nestala kad je Ataturk odlucio da pozabranjuje sve zivo i da preti zatvorom, i vidimo koliko je to trajalo... Evo, vidimo sta sultan Erdogan radi sada...

Sto se tice sitnih izopacenih kultova sirom Zapada, oni su uglavnom osudjeni od strane mejnstrima, i ne vidim da ce ikada biti prihvaceni kao sto su razne bolesne prakse sirom islamskog sveta. Evo pogledajmo npr bolestinu zvanu Sajentologija, i dalje je to sitan kult za bogatase koji su dovoljno retardirani da nasednu na te idiotluke.
Pazi, idiota ce uvek biti. Kao i zlonamernih ljudi koji zele da iskoriste idiote. Dokle god postoji ta opsta prihvacenost religija od strane mejsntrima, bojim se da ce razni kultovi i ideologije da lete ispod radara pod tom nekom parolom slobode religije... A zabraniti nekome slobodu veroispovesti je fasizam, i mislim da to nije nikako pametno... Catch 22, bukvalno. To je problem liberalnih drustava, sto su previse liberalna za svoje dobro poneki put. Pogledaj sta deo muslimanske populacije radi sirom Zapada, #NESVI , i koliku podrsku imaju od strane raznih lobista, i raznih tink tenkova, pa i dela populacije koji nije zanemarljiv.
Baci pogled samo na ovu anketu odozgo, pa to je bre jebeno zaprepascujuce... Sto je najcrnje, ti ljudi otvoreno zagovaraju pravo da primenjuj serijat, #NESVI. Ej bre... Moraju ljudi da skapiraju da tolerancija netolerancije dovodi do potpunog ukidanja tolerancije Wink
Sto se tice Pakistana, pa nije se sljam Indije tamo naselio, vec su muslimani osvojali deo po deo Indije godinama i pretvorili ga u kozojebinu pod imenom Pakistan uz pomoc Engleske sredinom 20og veka ( nazalost) .
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 650
Points : 12646
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dokumentarci - Page 5 Empty Re: Dokumentarci

Počalji od Чери Ned 16 Jul 2017, 19:02

Cek kako mozes da pljujes Sajentologiju a da ne spomenes Tomicu? Laughing Laughing Ja kad zelim da placem od smeha uvek bacim pgoled na onaj klip kako davi Opru i smeje se kao majmun.
Gledajuci anketu, da... Sad Nista novo da se kaze.// Mada ove africke zemlje su posebna prica Sad Neka njihova ukorenjena uverenja nemaju veze sa Islamom pa opet su neverovatno patrijarhalna i prosto... uzasna.

Naravno da nisu prihvaceni od vecine tj srecom, samo sam povezala kako tih bolestina ima svuda, ali su najzastupljenije gde se najvise primenjuje serijat ili ajde sve moguce segregacije. Vrse pritisak na drustvo da je sex jedan veliki greh i samim tim guse osnovne ljudske porive, pa cim guse normalne porive naravno da ce da isplivaju na povrsinu oni nenormalni, u njihovom slucaju pedofilija.

'Sultan Erdogan' Laughing Laughing Kako mi se gadi taj covek i sta je sve on izjavio, uh, jeza...
Чери
Чери

Broj poruka : 448
Raspoloženje : svi putevi vode ka jednom...
Reputacija : 95
Points : 549
Datum upisa : 09.02.2017

Nazad na vrh Ići dole

Dokumentarci - Page 5 Empty Re: Dokumentarci

Počalji od Zevs86 Ned 16 Jul 2017, 19:26

@Tresnja Tomica... Very Happy Laughing Koji bolid majku mu...
Ja ni ne sporim da bolestina ima svugde, jer bolesnih, izopacenih i umobolnih ima svugde. Samo negde imaju vise slobode da budu izopaceni a negde manje jer "kulturoloske razlike" i "ko smo mi da sudimo" ...
A ova anketa je prilicno zgodna stvar da zapusi usta svakome ko krene da relativizuje stvari oko muslimana i njihovih stavova, imam je bukmarkovanu vec godinama Wink
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 650
Points : 12646
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dokumentarci - Page 5 Empty Re: Dokumentarci

Počalji od Чери Ned 16 Jul 2017, 20:20

Ahahaha Laughing Slazem se s tobom zato sad pada kisa  Laughing

A sta kazes na ovo @Zevs86 hmm?  Laughing Laughing Jel bi poveo cerku na jedan ovakav bal?
Чери
Чери

Broj poruka : 448
Raspoloženje : svi putevi vode ka jednom...
Reputacija : 95
Points : 549
Datum upisa : 09.02.2017

Nazad na vrh Ići dole

Dokumentarci - Page 5 Empty Re: Dokumentarci

Počalji od Zevs86 Pon 17 Jul 2017, 13:50

@Tresnja Neka hvala, ostavljam takve hepeninge... posebnim ljudima Wink
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 650
Points : 12646
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dokumentarci - Page 5 Empty Re: Dokumentarci

Počalji od Zevs86 Pon 17 Jul 2017, 21:38

Odgledah Inside Job, konacno. Vrh dokumentarac i samo mi je dopunio neke detalje koje sam saznao danas vec gledajuci The Big Short i ono sto sam vec znao. Lebtijebem sta moze da uradi par korumpiranih nekontrolisanih politicara...
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 650
Points : 12646
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dokumentarci - Page 5 Empty Re: Dokumentarci

Počalji od Zevs86 Sub 30 Dec 2017, 13:37

http://www.imdb.com/title/tt6333060/?ref_=fn_al_tt_1
Odlican dokumentarac! U vezi celog doping skandala u Rusiji. Lik koji pravi dokumentarac intervjuise i otkriva celu pricu zajedno sa Rusom koji je bio zaduzen za ceo doping program u vezi Socija, i raznih olimpijskih igara i cega sve ne Very Happy Na celu sa Putinom, naravno Wink
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 650
Points : 12646
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dokumentarci - Page 5 Empty Re: Dokumentarci

Počalji od Zevs86 Sub 30 Dec 2017, 20:40


Roegan i Fogel- lik koji je napravio dokumentarac pricaju o svemu.
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 650
Points : 12646
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dokumentarci - Page 5 Empty Re: Dokumentarci

Počalji od HuddleBre Sub 30 Dec 2017, 22:22

"Торањ". Прилично, прилично занимљив концепт документарца. Речи правих актера, анимирани ликови на основу тих правих људи... Баш добро одрађено. Баш.

HuddleBre
HuddleBre

Broj poruka : 409
Raspoloženje : Raspisano
Reputacija : 230
Points : 657
Datum upisa : 05.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dokumentarci - Page 5 Empty Re: Dokumentarci

Počalji od Zevs86 Sub 06 Jan 2018, 18:07


Uf, teska prica... Dobro uradjen, ali tezak za gledanje.
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 650
Points : 12646
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dokumentarci - Page 5 Empty Re: Dokumentarci

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu