WORLD OF WESTEROS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 

 


Rechercher Napredna potraga

Zadnje teme
» Spam Tema....
od Nim Ned 14 Apr 2024, 04:08

» Sta trenutno slusate
od Zevs86 Sub 03 Feb 2024, 23:56

» Slike prirode nam majke
od Lala Pet 26 Maj 2023, 21:46

» Predstavite nam se....
od Assassin Pet 28 Apr 2023, 18:23

» Robert Džordan "Točak vremena"
od Uno Nomesta Pon 26 Sep 2022, 14:57

» Robin Hobb - Vidovnjaci
od Zevs86 Uto 29 Dec 2020, 15:25

» Stiven Erikson- Malaska knjiga palih
od Assassin Pon 13 Apr 2020, 10:31

» Igrice (Generalno)
od Lord M. Pet 03 Apr 2020, 12:33

» Sta sada citate?
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:58

» Winter Is Coming...to HBO
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:55

» Dela, po povoljnoj ceni.
od Vazarius Uto 10 Mar 2020, 08:25

» Srećna 2o2o!
od Assassin Uto 07 Jan 2020, 12:43

» Serije koje volite / trenutno pratite
od Assassin Uto 12 Nov 2019, 16:54

» Silmarilion
od Vazarius Čet 31 Okt 2019, 09:38

» Jezik Čitanja
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:23

» Novi filmovi i filmske novosti
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:19

» "Vukodav" - Marija Semjonova
od Zevs86 Pet 25 Jan 2019, 10:49

» Demon Cycle - Peter V. Brett [spoiler]
od Vazarius Uto 08 Jan 2019, 14:44

» Srećna 2o19!
od Areal Sre 02 Jan 2019, 20:56

» Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"
od Vazarius Pet 19 Okt 2018, 12:46

Pristupi

Zaboravio sam šifru

Ko je trenutno na forumu
Imamo 2 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 2 Gosta :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 84 dana Pet 20 Sep 2013, 17:16
Naj bolji poslanici
Зимоврел (15838)
Bogovi u Pesmi leda i vatre i izvori magije Vote_lcapBogovi u Pesmi leda i vatre i izvori magije Voting_barBogovi u Pesmi leda i vatre i izvori magije Vote_rcap 
Sparkling Comet (15528)
Bogovi u Pesmi leda i vatre i izvori magije Vote_lcapBogovi u Pesmi leda i vatre i izvori magije Voting_barBogovi u Pesmi leda i vatre i izvori magije Vote_rcap 
Assassin (13622)
Bogovi u Pesmi leda i vatre i izvori magije Vote_lcapBogovi u Pesmi leda i vatre i izvori magije Voting_barBogovi u Pesmi leda i vatre i izvori magije Vote_rcap 
Zevs86 (11916)
Bogovi u Pesmi leda i vatre i izvori magije Vote_lcapBogovi u Pesmi leda i vatre i izvori magije Voting_barBogovi u Pesmi leda i vatre i izvori magije Vote_rcap 
Zandrin (10789)
Bogovi u Pesmi leda i vatre i izvori magije Vote_lcapBogovi u Pesmi leda i vatre i izvori magije Voting_barBogovi u Pesmi leda i vatre i izvori magije Vote_rcap 
CRNIJASTREB (10420)
Bogovi u Pesmi leda i vatre i izvori magije Vote_lcapBogovi u Pesmi leda i vatre i izvori magije Voting_barBogovi u Pesmi leda i vatre i izvori magije Vote_rcap 
Princ Regar (9341)
Bogovi u Pesmi leda i vatre i izvori magije Vote_lcapBogovi u Pesmi leda i vatre i izvori magije Voting_barBogovi u Pesmi leda i vatre i izvori magije Vote_rcap 
LunarFang (9218)
Bogovi u Pesmi leda i vatre i izvori magije Vote_lcapBogovi u Pesmi leda i vatre i izvori magije Voting_barBogovi u Pesmi leda i vatre i izvori magije Vote_rcap 
Uno Nomesta (8868)
Bogovi u Pesmi leda i vatre i izvori magije Vote_lcapBogovi u Pesmi leda i vatre i izvori magije Voting_barBogovi u Pesmi leda i vatre i izvori magije Vote_rcap 
Nim (8274)
Bogovi u Pesmi leda i vatre i izvori magije Vote_lcapBogovi u Pesmi leda i vatre i izvori magije Voting_barBogovi u Pesmi leda i vatre i izvori magije Vote_rcap 

April 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Kalendar Kalendar


Bogovi u Pesmi leda i vatre i izvori magije

5 posters

Ići dole

Bogovi u Pesmi leda i vatre i izvori magije Empty Bogovi u Pesmi leda i vatre i izvori magije

Počalji od Зимоврел Pet 05 Okt 2012, 01:02

Да ли мислите да богови у ПЛИВ-у стварно постоје, и да древна магија или неке друге врсте магије потичу управо од њих или не? Деца шуме су обожавала Природу и њихова магија је била везана за саму земљу, рецимо, није се спомињало да обожавају богове, чини ми се. Или су они везани за Старе богове?
Одакле долазе врсте магије попут способности да будеш мењач коже или да сањаш пророчке снове?
Колико ће бити важни за заплет и да ли ће се стварно неки од споменутих указати смртницима? Ту мислим превасходно на бога ватре,Rh'llora (не знам како је преведено његово име на српски), The Great Other, на старе богове, на Седморицу, на Утопљеног бога... Да ли је религија у ПЛИВу само измишљотина која помаже људима да се суоче са неминовношћу смрти и да им пружи неки смисао у животу, да их умири ритуалним понављањем молитви?
Наведите неке мисли јунака из ПЛИВ-а које указују на то да ли верују у богове или не, или на неке расправе између ликова из ПЛИВ-а који су имали опречне ставове о религији.
Зимоврел
Зимоврел
Gospa od Zimovrela
Gospa od Zimovrela

Broj poruka : 15838
Godina : 38
Raspoloženje : :)
Reputacija : 2659
Points : 18693
Datum upisa : 09.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Bogovi u Pesmi leda i vatre i izvori magije Empty Re: Bogovi u Pesmi leda i vatre i izvori magije

Počalji od Srle Pet 05 Okt 2012, 09:29

Imam utisak da su Lanisteri predstavljeni kao neki ateisti...

"If I could pray with my cock, I'd be much more religious."

-Tyrion Lannister


Jos dosta ima ovakvih citata i od Tiriona,Dzejmija,Sersei...
Srle
Srle

Broj poruka : 911
Godina : 38
Raspoloženje : :)
Reputacija : 51
Points : 972
Datum upisa : 19.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Bogovi u Pesmi leda i vatre i izvori magije Empty Re: Bogovi u Pesmi leda i vatre i izvori magije

Počalji od Zevs86 Pet 05 Okt 2012, 10:50

Ja ti vec rekoh moje misljenje Bogovi u Pesmi leda i vatre i izvori magije 3250678809 Ovako pojednostavljeno da odmah kazem da bogovi, u tom smislu ne postoje. Bar po mom misljenju, jer i Martin je rekao u nekom od svojih intervjua da bi bilo glupo da postoji magija koja ima moc da jednom recju srusi ceo zamak ili pobedi celu vojsku. Te stoga, bogovi po onom kako ih mi vidimo ne postoje.
Dok mislim da su magija i misticno neki sveoubuhvatni koncept u tom svetu. Da je magija koju koriste svi koji to mogu ista, a da je samo koriste na razlicite nacine. Na primer Deca sume, mogu da gledaju kroz drvece i imaju dodir sa prirodom. Te su samim tim izabrala objekte iz prirode za svoje bogove sa kojim imaju interakciju. Da piromanseri i svi koji barataju sa vatrom mole se R'Loru jednostavno su odabrali taj segment na koji ce usmeriti magiju, i u tome se izvezbali. Ista prica ide sa varlocima i megi-vesticama, tj onima koji praktikuju krvne magije. Takodje se tu podrazumevaju sposobnosti vargi i onih koji mogu da proricu buducnost, sto kroz vatru, sto kroz zelene snove, krv, dim ili riblje iznutrice Very Happy
Isto tako mislim da je ta magija, koja ima isti oblik( da ne kazem energije, ali na tako nesto mislim) za sve u originalnoj formi, i da je povezana sa samom planetom i silama vezanih za nju.
Nesto sam razmisljao, o ciklicnosti magije koja zaista tako funkcionise( dolazi i odlazi, tj pojacava i slabi) . Na primer, legenda kaze da su Deca sume unistila stepenike, i zasto da ne poverujemo da mozda i jesu to uradila u trenutku kada je magija zaista tekla tecno i bujno kroz taj svet! I mislim da je krenula da slabi, posle tog dogadjaja. Isto tako mislim da one erupcije vulkana u Essosu su pokrenute nekom magijom ili magijskim dejstvima. Pa i sami piromanseri iz Kraljeve luke kazu, kao neobjasnjivo prave vise, brze i bolje divlju vatru. Zmajevi se izlegli, moci varloka i megi se pojacale, pojava vargi kod Starkovih, povratak Tudjina. Sve je to povezano, jer to je sve jedna te ista magija. Samo su se razlicita bica razlicito prilagodila na njeno koriscenje !
Ala sam ga napisao Bogovi u Pesmi leda i vatre i izvori magije 3250678809
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Bogovi u Pesmi leda i vatre i izvori magije Empty Re: Bogovi u Pesmi leda i vatre i izvori magije

Počalji od LunarFang Pet 05 Okt 2012, 11:12

E tu se u potpunosti slazem! I ja vidim magiju kao silu koja se neprekidno siri, jaca, smanjuje i opada, i sve u krug - pupt samog kosmosa. Ako se previse koristi, ona oslabi, i nakon nekog vremena se opet pojaca, i tako u krug. Sto vise crpis tu energiju, sve je manje ima, ali se kasnije, kada se povrati pun kapacitet, vrati jaca nego pre. Vremenski ciklus toga nije pravilan, ili ga ja ne vidim kao takvog. I da, magija najverovatnije jeste vezana za planetu na kojoj se koristi (Final Fantasy anyone? Very Happy), pa po onome sto zevs kaze, jedinstvena sila u hiljadu oblika Smile
LunarFang
LunarFang
Lord od Besnog Rta
Lord od Besnog Rta

Broj poruka : 9218
Godina : 33
Raspoloženje : kako kad
Reputacija : 368
Points : 9664
Datum upisa : 21.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bogovi u Pesmi leda i vatre i izvori magije Empty Re: Bogovi u Pesmi leda i vatre i izvori magije

Počalji od Zevs86 Pet 05 Okt 2012, 11:25

@Lunar Bas tako Very Happy
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Bogovi u Pesmi leda i vatre i izvori magije Empty Re: Bogovi u Pesmi leda i vatre i izvori magije

Počalji od VojaLu Pet 05 Okt 2012, 11:59

Upravu ste, dejstvo magije se pojačava i slabi, sve u krug, isto kao što se godišnja doba menjaju pod dejstvom magije...
Međutim, smatram da su zelenvidi neka vrsta starih bogova... Tuđini, takođe.. jedino što je to u očima ljudi malo izvrnuto, prenaglašeno, jer ne znaju da objasne neke stvari...
Dakle ima tu nešto, nije da baš bogovi postoje, ali postoje ljudi koji imaju moći i koji im nalikuju. Bloodraven recimo, uskoro i Bran Smile
VojaLu
VojaLu
Savant
Savant

Broj poruka : 5172
Godina : 42
Raspoloženje : Radioaktivno
Reputacija : 829
Points : 6055
Datum upisa : 22.05.2012

https://www.facebook.com/vojalu

Nazad na vrh Ići dole

Bogovi u Pesmi leda i vatre i izvori magije Empty Re: Bogovi u Pesmi leda i vatre i izvori magije

Počalji od Zevs86 Pet 05 Okt 2012, 12:18

@Vojalu Pa, da mozda ljudi vide druga bica sa magicnim sposobnostima kao bogove. To je vrlo moguce. Sumnjam da bi Martin u svom svetu, dozvolio neki drugi vid bogova ! Bogovi u Pesmi leda i vatre i izvori magije 3250678809
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Bogovi u Pesmi leda i vatre i izvori magije Empty Re: Bogovi u Pesmi leda i vatre i izvori magije

Počalji od LunarFang Pet 05 Okt 2012, 12:38

On tome, cini mi se, ima pristup tipa: "Svaki covek stvara sebi boga"...
LunarFang
LunarFang
Lord od Besnog Rta
Lord od Besnog Rta

Broj poruka : 9218
Godina : 33
Raspoloženje : kako kad
Reputacija : 368
Points : 9664
Datum upisa : 21.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bogovi u Pesmi leda i vatre i izvori magije Empty Re: Bogovi u Pesmi leda i vatre i izvori magije

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu