WORLD OF WESTEROS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 

 


Rechercher Napredna potraga

Zadnje teme
» Spam Tema....
od Nim Ned 14 Apr 2024, 04:08

» Sta trenutno slusate
od Zevs86 Sub 03 Feb 2024, 23:56

» Slike prirode nam majke
od Lala Pet 26 Maj 2023, 21:46

» Predstavite nam se....
od Assassin Pet 28 Apr 2023, 18:23

» Robert Džordan "Točak vremena"
od Uno Nomesta Pon 26 Sep 2022, 14:57

» Robin Hobb - Vidovnjaci
od Zevs86 Uto 29 Dec 2020, 15:25

» Stiven Erikson- Malaska knjiga palih
od Assassin Pon 13 Apr 2020, 10:31

» Igrice (Generalno)
od Lord M. Pet 03 Apr 2020, 12:33

» Sta sada citate?
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:58

» Winter Is Coming...to HBO
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:55

» Dela, po povoljnoj ceni.
od Vazarius Uto 10 Mar 2020, 08:25

» Srećna 2o2o!
od Assassin Uto 07 Jan 2020, 12:43

» Serije koje volite / trenutno pratite
od Assassin Uto 12 Nov 2019, 16:54

» Silmarilion
od Vazarius Čet 31 Okt 2019, 09:38

» Jezik Čitanja
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:23

» Novi filmovi i filmske novosti
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:19

» "Vukodav" - Marija Semjonova
od Zevs86 Pet 25 Jan 2019, 10:49

» Demon Cycle - Peter V. Brett [spoiler]
od Vazarius Uto 08 Jan 2019, 14:44

» Srećna 2o19!
od Areal Sre 02 Jan 2019, 20:56

» Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"
od Vazarius Pet 19 Okt 2018, 12:46

Pristupi

Zaboravio sam šifru

Ko je trenutno na forumu
Imamo 2 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 2 Gosta

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 84 dana Pet 20 Sep 2013, 17:16
Naj bolji poslanici
Зимоврел (15838)
Antropologija i Genetika - Page 7 Vote_lcapAntropologija i Genetika - Page 7 Voting_barAntropologija i Genetika - Page 7 Vote_rcap 
Sparkling Comet (15528)
Antropologija i Genetika - Page 7 Vote_lcapAntropologija i Genetika - Page 7 Voting_barAntropologija i Genetika - Page 7 Vote_rcap 
Assassin (13622)
Antropologija i Genetika - Page 7 Vote_lcapAntropologija i Genetika - Page 7 Voting_barAntropologija i Genetika - Page 7 Vote_rcap 
Zevs86 (11916)
Antropologija i Genetika - Page 7 Vote_lcapAntropologija i Genetika - Page 7 Voting_barAntropologija i Genetika - Page 7 Vote_rcap 
Zandrin (10789)
Antropologija i Genetika - Page 7 Vote_lcapAntropologija i Genetika - Page 7 Voting_barAntropologija i Genetika - Page 7 Vote_rcap 
CRNIJASTREB (10420)
Antropologija i Genetika - Page 7 Vote_lcapAntropologija i Genetika - Page 7 Voting_barAntropologija i Genetika - Page 7 Vote_rcap 
Princ Regar (9341)
Antropologija i Genetika - Page 7 Vote_lcapAntropologija i Genetika - Page 7 Voting_barAntropologija i Genetika - Page 7 Vote_rcap 
LunarFang (9218)
Antropologija i Genetika - Page 7 Vote_lcapAntropologija i Genetika - Page 7 Voting_barAntropologija i Genetika - Page 7 Vote_rcap 
Uno Nomesta (8868)
Antropologija i Genetika - Page 7 Vote_lcapAntropologija i Genetika - Page 7 Voting_barAntropologija i Genetika - Page 7 Vote_rcap 
Nim (8274)
Antropologija i Genetika - Page 7 Vote_lcapAntropologija i Genetika - Page 7 Voting_barAntropologija i Genetika - Page 7 Vote_rcap 

Maj 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Kalendar Kalendar


Antropologija i Genetika

+19
Zandrin
Areal
азор ахаи
Princ Regar
Зимоврел
Hokins
Assassin
Окир
Zevs86
thegorstak
Struki
Nikolinho
Arwen
Gospodar ostrice
Vazarius
inogoste
Ergon Lar Tund
Prince of Ravens
Lord M.
23 posters

Strana 7 od 13 Prethodni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 11, 12, 13  Sledeći

Ići dole

Antropologija i Genetika - Page 7 Empty Re: Antropologija i Genetika

Počalji od Prince of Ravens Uto 31 Dec 2013, 15:05

Felis catus? Antropologija i Genetika - Page 7 3250678809
Prince of Ravens
Prince of Ravens

Broj poruka : 5786
Godina : 34
Raspoloženje : Sorrowfully happy
Reputacija : 791
Points : 6652
Datum upisa : 01.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Antropologija i Genetika - Page 7 Empty Re: Antropologija i Genetika

Počalji od Zandrin Uto 31 Dec 2013, 15:07

:DDDDD
Zandrin
Zandrin
Zakleta sestra
Zakleta sestra

Broj poruka : 10789
Raspoloženje : op trt gevezen zajn
Reputacija : 857
Points : 11712
Datum upisa : 29.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Antropologija i Genetika - Page 7 Empty Re: Antropologija i Genetika

Počalji od Lord M. Uto 31 Dec 2013, 15:32

@Zan uglavnom Dinarski tip najvjerovatnije sa primjesom Pontida. Pontid potpada medju Mediteranske tipove Istocne Evrope, gdje je i najcesci (kao i kod nas). postoje dva tipa, obicni i sjeverni Pontid kojem su karakteristika plave ili svijetle oci uslijed mijesanja sa Nordoidima. Zapadno Evropski AtlantoMediteranac je gotovo isti tip kao i Pontid, samo sto su im data razlicita imena zbog geografsko polozaja. takodje se vjeruje da je dobar dio starih Slovena ali i prastanovnika Balkana bio ovog rasnog tipa.
Lord M.
Lord M.
Zapovednik Belih plaštova
Zapovednik Belih plaštova

Broj poruka : 4090
Godina : 34
Raspoloženje : idealno
Reputacija : 276
Points : 4416
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Antropologija i Genetika - Page 7 Empty Re: Antropologija i Genetika

Počalji od Zandrin Uto 31 Dec 2013, 16:06

dobro je Smile

uplasila sam se da necu biti neka macketina u podrasi :Dipak spadam u ljudsku vrstu :DDD

salim se

Lorde, a da li postoje neke skice svih tih podrasa, ako ima, ne bi bilo lose da u jednom postu to nekako sve na djuture stavis ... bas mi je ovo sve zanimljivo

iscitala sam malo temu od pocetka, nisam puno pratila, ali vrlo mi je ovo sve zanimljivo

pogotovo mi je zanimljov da posmatram lica ljudi
tacno vidis da se neki odredjeni tipovi faca pojavljuju u nekim oblastima - znas kada se kaze tipicna faca

a takodje jos mi je zanimljivije da neko lici na nekoga a zive po par hiljada kilometara jedni od drugih
Zandrin
Zandrin
Zakleta sestra
Zakleta sestra

Broj poruka : 10789
Raspoloženje : op trt gevezen zajn
Reputacija : 857
Points : 11712
Datum upisa : 29.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Antropologija i Genetika - Page 7 Empty Re: Antropologija i Genetika

Počalji od Lord M. Uto 31 Dec 2013, 16:19

postavicu ove Evropske, samo da malo provrsljam, bice to moderni primjeri poznatih najvjerovatnije. postoje i stare slike iz antropoloskih knjiga, njih cu kasnije.
Lord M.
Lord M.
Zapovednik Belih plaštova
Zapovednik Belih plaštova

Broj poruka : 4090
Godina : 34
Raspoloženje : idealno
Reputacija : 276
Points : 4416
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Antropologija i Genetika - Page 7 Empty Re: Antropologija i Genetika

Počalji od Vazarius Uto 31 Dec 2013, 16:35

Gavro, ti o macki?

Antropologija i Genetika - Page 7 Images?q=tbn:ANd9GcRglOmxYWyo3mQ2MG9KEjF3LkHDJ5x4o6Xj3DMZr0OB3PqIgvfe
Vazarius
Vazarius
Gospodar Brzorečja
Gospodar Brzorečja

Broj poruka : 3077
Raspoloženje : koracanje
Reputacija : 237
Points : 3432
Datum upisa : 27.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Antropologija i Genetika - Page 7 Empty Re: Antropologija i Genetika

Počalji od Lord M. Uto 31 Dec 2013, 16:58

ok, evo nekih od primjera, bice to nasi ljudi
Spojler:

to je to za sad, samo da napomenem da gotovo ne postoji "nemijesan" ili "cisti" moderni  primjer nekog tipa. ali ja sam se potrudio da nadjem dosta dobre primjere  Very Happy
Lord M.
Lord M.
Zapovednik Belih plaštova
Zapovednik Belih plaštova

Broj poruka : 4090
Godina : 34
Raspoloženje : idealno
Reputacija : 276
Points : 4416
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Antropologija i Genetika - Page 7 Empty Re: Antropologija i Genetika

Počalji od Prince of Ravens Uto 31 Dec 2013, 17:06

Lord M. ::
Samo da napomenem da gotovo ne postoji "nemijesan" ili "cisti" moderni  primjer nekog tipa.

Baš zbog toga kažem da to što ti navodiš nisu podrase već genetske varijacije povezane se geografskim lokacijama. To pokazuje mikroevoluciju i genetsku divergenciju ali potrebno je mnogo vremena proći pre nego što dobijemo pravu podvrstu. A razlog zbog čega je takvo stanje sam već naveo. Ali ja se raspravljam samo oko termina i semantike ... iz nekog razloga me to nervira kada drugi ljudi rade a ja stalno to upražnjavam. Antropologija i Genetika - Page 7 3250678809
Prince of Ravens
Prince of Ravens

Broj poruka : 5786
Godina : 34
Raspoloženje : Sorrowfully happy
Reputacija : 791
Points : 6652
Datum upisa : 01.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Antropologija i Genetika - Page 7 Empty Re: Antropologija i Genetika

Počalji od Lord M. Uto 31 Dec 2013, 17:16

Prince of Ravens ::
Lord M. ::
Samo da napomenem da gotovo ne postoji "nemijesan" ili "cisti" moderni  primjer nekog tipa.

Baš zbog toga kažem da to što ti navodiš nisu podrase već genetske varijacije povezane se geografskim lokacijama. To pokazuje mikroevoluciju i genetsku divergenciju ali potrebno je mnogo vremena proći pre nego što dobijemo pravu podvrstu. A razlog zbog čega je takvo stanje sam već naveo. Ali ja se raspravljam samo oko termina i semantike ... iz nekog razloga me to nervira kada drugi ljudi rade a ja stalno to upražnjavam. Antropologija i Genetika - Page 7 3250678809
rekao sam "gotovo" da ne postoji. postoje dobri primjeri, ali ja nisam bas tako strucan da bi to prepozna ako cemo iskreno  Very Happy 
a ja sam ti vec rekao, mozes nazvat kako hoces. meni nije to problem, samo mi nervira sto neko negira neke ocigledne razlike. uzmi na primjer rase pasa, mogli bi ladno da ih zovemo genetske varijacije, a ne rase  Smile
btw, nisam ti ja lupio minus  Smile 
Lord M.
Lord M.
Zapovednik Belih plaštova
Zapovednik Belih plaštova

Broj poruka : 4090
Godina : 34
Raspoloženje : idealno
Reputacija : 276
Points : 4416
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Antropologija i Genetika - Page 7 Empty Re: Antropologija i Genetika

Počalji od Vazarius Uto 31 Dec 2013, 17:26

Pa Gavro, ajde da prevazidjemo termine. Ok, ne slazemo se oko toga. Ali ako ljudi zavrsavaju skole i pisu knjige  i radove na tu tematiku o tipovima i podtipovima ljudi, daj malo vise kredita samoj sustini. A ti se motas i podkopavas ime te sustine, umesto da raspravljamo o njoj samoj. Kapiras? Ja ti dao minus jbg, malo sam unoran. Ali plusirao sam te dosta za ovih mesec dana, vise od 5 puta, pa mi ne uzimaj za zlo....
Vazarius
Vazarius
Gospodar Brzorečja
Gospodar Brzorečja

Broj poruka : 3077
Raspoloženje : koracanje
Reputacija : 237
Points : 3432
Datum upisa : 27.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Antropologija i Genetika - Page 7 Empty Re: Antropologija i Genetika

Počalji od Prince of Ravens Uto 31 Dec 2013, 17:29

Rase pasa postoje zbog ljudskog uzgajanja koje je dokumentovano Antropologija i Genetika - Page 7 3250678809  Selektivno uzgajanje može da poremeti i ubrza evolutivno tok. Uzmimo za primer kukuruz ili bananu. Evo ovde je lepo objašnjeno https://sites.google.com/site/selectivebreedingofplants/ . Isto to je urađeno i sa psima. Ljudska vrsta je veći deo našeg razvoja lovila na sledeći način. Danima bi pratili životinju sa osrednjim tempom, životinja bi od straha bila u konstantnom galopu i zamarala bi se i na kraju bi čovek kao najbolji maratonac u životinjskom carstvu lako ulovio. Jedina druga vrsta koja je mogla da se takmiči sa nama su bili psi, najbliži rođaci vukova. Zbog toga su oni prva vrsta koja je pripitomljena. A onda smo ih mi zajebali sa selektivnim množenjem stvarajući stotine veštačkih rasa ili pasmina. Mnoge vrste više ne mogu da iznesu štence do kraja trudnoće bez naše pomoći. To prirodnim putem ne bi trebalo da se desi.


I bez brige za minuse, ne obraćam pažnju na takve trivijalnosti Antropologija i Genetika - Page 7 3250678809
Prince of Ravens
Prince of Ravens

Broj poruka : 5786
Godina : 34
Raspoloženje : Sorrowfully happy
Reputacija : 791
Points : 6652
Datum upisa : 01.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Antropologija i Genetika - Page 7 Empty Re: Antropologija i Genetika

Počalji od Vazarius Uto 31 Dec 2013, 17:35

Gavro koji si ti Not giving a fuck persona. Za primer Very Happy
Vazarius
Vazarius
Gospodar Brzorečja
Gospodar Brzorečja

Broj poruka : 3077
Raspoloženje : koracanje
Reputacija : 237
Points : 3432
Datum upisa : 27.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Antropologija i Genetika - Page 7 Empty Re: Antropologija i Genetika

Počalji od Zandrin Uto 31 Dec 2013, 17:46

Rejvene ti bi i g...o mogao prodati ovako kad te citam kad saspes gomilu termina tipa divergencija etc
Ne uImajte za zloo ovaj moj post
Btw u prilog teoriji lordovoj
Pogledaj  biljke zivotinje
Samo porodica macaka koliko vrsta ima..eto da se pomerimo od pasa
Zandrin
Zandrin
Zakleta sestra
Zakleta sestra

Broj poruka : 10789
Raspoloženje : op trt gevezen zajn
Reputacija : 857
Points : 11712
Datum upisa : 29.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Antropologija i Genetika - Page 7 Empty Re: Antropologija i Genetika

Počalji od Zandrin Uto 31 Dec 2013, 17:47

Lorde ekstra..daj sad i zene Wink
Zandrin
Zandrin
Zakleta sestra
Zakleta sestra

Broj poruka : 10789
Raspoloženje : op trt gevezen zajn
Reputacija : 857
Points : 11712
Datum upisa : 29.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Antropologija i Genetika - Page 7 Empty Re: Antropologija i Genetika

Počalji od Prince of Ravens Uto 31 Dec 2013, 18:04

Ali pazi nekada su hobiti ili patuljci stvarno postojali! Pri tome mislim na homo floresiensis. Stvarno je šteta što je većina vrsta iz genusa homo nestala. S leva na desno: homo habilis, homo sapiens (wooohooo for us),homo floresiensis, homo erectus, pod broj pet ne znam koji je (ne vidim da pročitam a ne prepoznajem ga Antropologija i Genetika - Page 7 3250678809) , homo heidelbergensis i
homo neanderthalensis.
Antropologija i Genetika - Page 7 Tumblr_lkg5geJMhG1qagynuo1_500

Sa njima smo imali zajedničke pretke i u nekom periodu smo kohabitirali. Da su njihove vrste preživele ne bi morali da zamišljamo elfove, orke i hobite ... we could have it all! God damn it! Više se nerviram što su neke druge vrste izumrle nego što će ljudska rasa da izumre ako nastavimo ovako Antropologija i Genetika - Page 7 3250678809



Zan kao što sam već puno puta rekao ne uzima ljudima ništa na zlo Antropologija i Genetika - Page 7 3250678809  Ja samo govorim činjenice i moje viđenje tih činjenica. Vi iz njih vidite nešto drugo što je sasvim normalno i super. Sukob mišljenje je ono što tera ljude na imaginaciju. Da postoje 100% dokazi da postoje ljudske podvrste ja se ne bih bunio ali ako većina genetičara i antropologa kaže da one ne postoje ja im verujem. Ali ne zbog toga što su oni rekli da je tako već zato što sam iz priloženih dokazao došao do tog zaključka. *dropping the mic* And I am out.
Prince of Ravens
Prince of Ravens

Broj poruka : 5786
Godina : 34
Raspoloženje : Sorrowfully happy
Reputacija : 791
Points : 6652
Datum upisa : 01.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Antropologija i Genetika - Page 7 Empty Re: Antropologija i Genetika

Počalji od Zandrin Uto 31 Dec 2013, 18:14

Sad kad te nacepi vaza Very Happy
Zandrin
Zandrin
Zakleta sestra
Zakleta sestra

Broj poruka : 10789
Raspoloženje : op trt gevezen zajn
Reputacija : 857
Points : 11712
Datum upisa : 29.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Antropologija i Genetika - Page 7 Empty Re: Antropologija i Genetika

Počalji od Prince of Ravens Uto 31 Dec 2013, 18:20

Couldn't care less Antropologija i Genetika - Page 7 3250678809 Biologija kaže da smo mi vrsta homo sapiens, podvrsta homo sapiens sapiens. Ako nauka odluči da postoji neka druga podvrsta ja ću prvi priznati da sam pogrešio Antropologija i Genetika - Page 7 3250678809
Prince of Ravens
Prince of Ravens

Broj poruka : 5786
Godina : 34
Raspoloženje : Sorrowfully happy
Reputacija : 791
Points : 6652
Datum upisa : 01.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Antropologija i Genetika - Page 7 Empty Re: Antropologija i Genetika

Počalji od Vazarius Uto 31 Dec 2013, 18:26

Cim postoji klasifikacija necega, u bilo kojoj nauci, to znaci da postoje razlike i potreba da se zasebno govori o njima. Hemija ima milon podela- po broju molekula, protona, kiseline i baze. Matematika- aritmetika i geometrija. Geografija- politicka i deo u vezi kosmosa. Dakle te stvari su sa namerom odvojene i niko ne raspravlja o njima zasto.

Tako i u antropologiji (koja se verovao ili ne studira isto kao i gore pomenute egzaktne nauke  Durenje ) postoji ''deo'' koji se zove  fizicka antropologija i  koja izucava tipove coveka- mediteranski, alpski, dinarski i tako dalje. Nazovi ih kako hoces ali sve to postoji. Ljudi su posvecivali ceo svoj zivot ucenju na terenu, teoriji, doktorskim disertacijama.... Ova slika  koju si izbacio prikazuje sve izumrle rase i ti nista ne bi ni znao o njima da ne postoji antropologija.
Kao sto izucava te izumrle, tako izucava i danasnje podtipove, tipove, rase ili nazovi kako vec hoces,


Svrha svega je da ako ti se ne svidjaa naziv geometrija, ti ces je nipodistaviti jer ti se ne svidja njen koncept? A sa druge strane ces priznati aritmetiku? Ne ide to tako. Sve je to deo iste celine.
Vazarius
Vazarius
Gospodar Brzorečja
Gospodar Brzorečja

Broj poruka : 3077
Raspoloženje : koracanje
Reputacija : 237
Points : 3432
Datum upisa : 27.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Antropologija i Genetika - Page 7 Empty Re: Antropologija i Genetika

Počalji od Zandrin Uto 31 Dec 2013, 18:37

Ajmo jednostavno
Genetski gledano svi mi imamo mutacije u odnoau na svoje pretke..nazovimo yo evolcijomm coveka..zivih bica..e sad ceo zivot na zemlji je svojvrana  mutacija koja uslovlha evoluciju..tako nastaju vrste avwga i svacega koje sw potom granaju i evoluiraju
Tako da nem tu prvise mistike..od osnovne vrste granamo se i to je to...mi sada nismo ono sto smo bili pre hiljadu fgodina...sam geo polozaj mesta na kom zivimo nas oblikuje i prilagodjava zaopstanak...uzmiprimer eskima...oni su prilagodjeni svom habtatu..bili dugo izlovani.umirai od kijavice kad su dosl u dodir sa ljudima iz drugih delova svet.uzmi npr ljude iz amazonije..netaknuta plemena..oni su nesto potpuno drugo u odnosu na nas ....istrukturu tj konstituciju im poglwdaj..pa to je kao da gledas lisicu i vuka...cini m se da istoj orodici riadajy
Zandrin
Zandrin
Zakleta sestra
Zakleta sestra

Broj poruka : 10789
Raspoloženje : op trt gevezen zajn
Reputacija : 857
Points : 11712
Datum upisa : 29.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Antropologija i Genetika - Page 7 Empty Re: Antropologija i Genetika

Počalji od Lord M. Uto 31 Dec 2013, 18:38

evo Zan, necu po istom redu kao prije ali shvatices.

Spojler:
Lord M.
Lord M.
Zapovednik Belih plaštova
Zapovednik Belih plaštova

Broj poruka : 4090
Godina : 34
Raspoloženje : idealno
Reputacija : 276
Points : 4416
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Antropologija i Genetika - Page 7 Empty Re: Antropologija i Genetika

Počalji od Oberin Martel Uto 31 Dec 2013, 18:39

pod broj pet ne znam koji je (ne vidim da pročitam a ne prepoznajem ga)
Australopitekus.
Oberin Martel
Oberin Martel
Legendarni vojnik
Legendarni vojnik

Broj poruka : 2710
Godina : 43
Raspoloženje : E ja kuliram
Reputacija : 670
Points : 3442
Datum upisa : 19.02.2009

http://www.tolkien.rs

Nazad na vrh Ići dole

Antropologija i Genetika - Page 7 Empty Re: Antropologija i Genetika

Počalji od Lord M. Uto 31 Dec 2013, 18:42

Zandrin ::Ajmo jednostavno
Genetski gledano svi mi imamo mutacije u odnoau na svoje pretke..nazovimo yo evolcijomm coveka..zivih bica..e sad ceo zivot na zemlji je svojvrana  mutacija koja uslovlha evoluciju..tako nastaju vrste avwga i svacega koje sw potom granaju i evoluiraju
Tako da nem tu prvise mistike..od osnovne vrste granamo se i to je to...mi sada nismo ono sto smo bili pre hiljadu fgodina...sam geo polozaj mesta na kom zivimo nas oblikuje i prilagodjava zaopstanak...uzmiprimer eskima...oni su prilagodjeni svom habtatu..bili dugo izlovani.umirai od kijavice kad su dosl u dodir sa ljudima iz drugih delova svet.uzmi npr ljude iz amazonije..netaknuta plemena..oni su nesto potpuno drugo u odnosu na nas ....istrukturu tj konstituciju im poglwdaj..pa to je kao da gledas lisicu i vuka...cini m se da istoj orodici riadajy
bravo Zan, dobar primjer izolovane populacije koja se takodje svrstava u posubnu rasu su Aboridzini, tj Australoidi. oni su po svim tim mjerenjima najdalje od svih ostalih rasa.
Lord M.
Lord M.
Zapovednik Belih plaštova
Zapovednik Belih plaštova

Broj poruka : 4090
Godina : 34
Raspoloženje : idealno
Reputacija : 276
Points : 4416
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Antropologija i Genetika - Page 7 Empty Re: Antropologija i Genetika

Počalji od Prince of Ravens Uto 31 Dec 2013, 18:45

Vazarius ::Cim postoji klasifikacija necega, u bilo kojoj nauci, to znaci da postoje razlike i potreba da se zasebno govori o njima. Hemija ima milon podela- po broju molekula, protona, kiseline i baze. Matematika- aritmetika i geometrija. Geografija- politicka i deo u vezi kosmosa. Dakle te stvari su sa namerom odvojene i niko ne raspravlja o njima zasto.

Tako i u antropologiji (koja se verovao ili ne studira isto kao i gore pomenute egzaktne nauke  Durenje ) postoji ''deo'' koji se zove  fizicka antropologija i  koja izucava tipove coveka- mediteranski, alpski, dinarski i tako dalje. Nazovi ih kako hoces ali sve to postoji. Ljudi su posvecivali ceo svoj zivot ucenju na terenu, teoriji, doktorskim disertacijama.... Ova slika  koju si izbacio prikazuje sve izumrle rase i ti nista ne bi ni znao o njima da ne postoji antropologija.
Kao sto izucava te izumrle, tako izucava i danasnje podtipove, tipove, rase ili nazovi kako vec hoces,


Svrha svega je da ako ti se ne svidjaa naziv geometrija, ti ces je nipodistaviti jer ti se ne svidja njen koncept? A sa druge strane ces priznati aritmetiku? Ne ide to tako. Sve je to deo iste celine.

Slažem se, nikada ja nisam nipodoštavao antropologiju, ni jednom jedinom rečju! Ali ti tipovi o kojima vi pričate su samo genetske varijacije. To bi bilo kao kada bi uzeli jedan model automobila i stavili mu letnje pneumatike i ofarbali ga u crno i nazvali ga LETNJI AUTO 32.000 Evra i onda uzeli isti taj model stavili zimske pneumatike i ofarbali ga u belo i nazvala li ga ZIMSKI AUTO 48.000 Evra. A ako nađeš auto koji je crni i ima zimske pneumatike automatski stvaraš novi tip ... jer su to samo mizerne genetske varijacije! Te genetske varijacije nisu ni blizu nivoa rase genetski gledano. Rase ljudi su društveni koncept. Ali sada se vrtimo u krug. Već sam par stranica ranije prestavio moj stav sa citatima iz naučnih krugova. Nema svrhe da se priča dalje. Let's just agree to disagree Antropologija i Genetika - Page 7 3250678809


Oberin Martel ::
pod broj pet ne znam koji je (ne vidim da pročitam a ne prepoznajem ga)
Australopitekus.

Hvala Antropologija i Genetika - Page 7 3250678809


Što se izolovanih populacija tiče već sam pričao o genetskom uskom grlu. Ali ni jedna od današnjih populacija nije dovoljno napredovala da zasluži posebnu vrstu ... I navao sam razlog zbog čega nije bilo dovoljno vremena za tako nešto.
Prince of Ravens
Prince of Ravens

Broj poruka : 5786
Godina : 34
Raspoloženje : Sorrowfully happy
Reputacija : 791
Points : 6652
Datum upisa : 01.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Antropologija i Genetika - Page 7 Empty Re: Antropologija i Genetika

Počalji od Vazarius Uto 31 Dec 2013, 19:01

Let's agree Very Happy
Vazarius
Vazarius
Gospodar Brzorečja
Gospodar Brzorečja

Broj poruka : 3077
Raspoloženje : koracanje
Reputacija : 237
Points : 3432
Datum upisa : 27.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Antropologija i Genetika - Page 7 Empty Re: Antropologija i Genetika

Počalji od Zandrin Uto 31 Dec 2013, 19:36

A pa aj sad reci da su amazonci samo malo rzliciti o o nas
Genetska variacija je upravo to sto nas razvrstava ...pianje je sam u velcini varijacije..kad je ona prevelka vise nijw varijcija  vec nesto novo
Zandrin
Zandrin
Zakleta sestra
Zakleta sestra

Broj poruka : 10789
Raspoloženje : op trt gevezen zajn
Reputacija : 857
Points : 11712
Datum upisa : 29.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Antropologija i Genetika - Page 7 Empty Re: Antropologija i Genetika

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 13 Prethodni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 11, 12, 13  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu