WORLD OF WESTEROS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 

 


Rechercher Napredna potraga

Similar topics
Zadnje teme
» Spam Tema....
od Nim Ned 14 Apr 2024, 04:08

» Sta trenutno slusate
od Zevs86 Sub 03 Feb 2024, 23:56

» Slike prirode nam majke
od Lala Pet 26 Maj 2023, 21:46

» Predstavite nam se....
od Assassin Pet 28 Apr 2023, 18:23

» Robert Džordan "Točak vremena"
od Uno Nomesta Pon 26 Sep 2022, 14:57

» Robin Hobb - Vidovnjaci
od Zevs86 Uto 29 Dec 2020, 15:25

» Stiven Erikson- Malaska knjiga palih
od Assassin Pon 13 Apr 2020, 10:31

» Igrice (Generalno)
od Lord M. Pet 03 Apr 2020, 12:33

» Sta sada citate?
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:58

» Winter Is Coming...to HBO
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:55

» Dela, po povoljnoj ceni.
od Vazarius Uto 10 Mar 2020, 08:25

» Srećna 2o2o!
od Assassin Uto 07 Jan 2020, 12:43

» Serije koje volite / trenutno pratite
od Assassin Uto 12 Nov 2019, 16:54

» Silmarilion
od Vazarius Čet 31 Okt 2019, 09:38

» Jezik Čitanja
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:23

» Novi filmovi i filmske novosti
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:19

» "Vukodav" - Marija Semjonova
od Zevs86 Pet 25 Jan 2019, 10:49

» Demon Cycle - Peter V. Brett [spoiler]
od Vazarius Uto 08 Jan 2019, 14:44

» Srećna 2o19!
od Areal Sre 02 Jan 2019, 20:56

» Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"
od Vazarius Pet 19 Okt 2018, 12:46

Pristupi

Zaboravio sam šifru

Ko je trenutno na forumu
Imamo 2 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 2 Gosta :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 84 dana Pet 20 Sep 2013, 17:16
Naj bolji poslanici
Зимоврел (15838)
Свецке Теме - Page 3 Vote_lcapСвецке Теме - Page 3 Voting_barСвецке Теме - Page 3 Vote_rcap 
Sparkling Comet (15528)
Свецке Теме - Page 3 Vote_lcapСвецке Теме - Page 3 Voting_barСвецке Теме - Page 3 Vote_rcap 
Assassin (13622)
Свецке Теме - Page 3 Vote_lcapСвецке Теме - Page 3 Voting_barСвецке Теме - Page 3 Vote_rcap 
Zevs86 (11916)
Свецке Теме - Page 3 Vote_lcapСвецке Теме - Page 3 Voting_barСвецке Теме - Page 3 Vote_rcap 
Zandrin (10789)
Свецке Теме - Page 3 Vote_lcapСвецке Теме - Page 3 Voting_barСвецке Теме - Page 3 Vote_rcap 
CRNIJASTREB (10420)
Свецке Теме - Page 3 Vote_lcapСвецке Теме - Page 3 Voting_barСвецке Теме - Page 3 Vote_rcap 
Princ Regar (9341)
Свецке Теме - Page 3 Vote_lcapСвецке Теме - Page 3 Voting_barСвецке Теме - Page 3 Vote_rcap 
LunarFang (9218)
Свецке Теме - Page 3 Vote_lcapСвецке Теме - Page 3 Voting_barСвецке Теме - Page 3 Vote_rcap 
Uno Nomesta (8868)
Свецке Теме - Page 3 Vote_lcapСвецке Теме - Page 3 Voting_barСвецке Теме - Page 3 Vote_rcap 
Nim (8274)
Свецке Теме - Page 3 Vote_lcapСвецке Теме - Page 3 Voting_barСвецке Теме - Page 3 Vote_rcap 

Maj 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Kalendar Kalendar


Свецке Теме

+18
Brat Crni
KrleTuđin
Vazarius
Assassin
Areal
Зимоврел
Blacko
Nocnoi_Dozor
Uno Nomesta
Oberin Martel
Zandrin
CRNIJASTREB
White Rabbit
Lord M.
Hokins
азор ахаи
Zevs86
Princ Regar
22 posters

Strana 3 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Sledeći

Ići dole

Свецке Теме - Page 3 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od White Rabbit Čet 30 Apr 2015, 00:11

A, odakle si ti, Jastrebe? BL? Kod nas je poslije Kačavende došao Hrizostom. Od milošte je prozvan Hromozom ili Hrizostorm front.
White Rabbit
White Rabbit

Broj poruka : 1383
Godina : 42
Raspoloženje : https://www.facebook.com/trsoje/
Reputacija : 185
Points : 1586
Datum upisa : 16.04.2013

https://www.facebook.com/trsoje/

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 3 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od Hokins Čet 30 Apr 2015, 00:26

Zevs86 ::@Zekonja Par citata iz Kurana casnog:

Quran (2:191-193) - "And kill them wherever you find them, and turn them out from where they have turned you out. And Al-Fitnah [disbelief or unrest] is worse than killing...

but if they desist, then lo! Allah is forgiving and merciful.   And fight them until there is no more Fitnah [disbelief and worshipping of others along with Allah] and worship is for Allah alone.  But if they cease, let there be no transgression except against Az-Zalimun (the polytheists, and wrong-doers, etc.)"  (Translation is from the Noble Quran)

Quran (4:89) - "They but wish that ye should reject Faith, as they do, and thus be on the same footing (as they): But take not friends from their ranks until they flee in the way of Allah (From what is forbidden). But if they turn renegades, seize them and slay them wherever ye find them; and (in any case) take no friends or helpers from their ranks."

 Quran (5:33) - "The punishment of those who wage war against Allah and His messenger and strive to make mischief in the land is only this, that they should be murdered or crucified or their hands and their feet should be cut off on opposite sides or they should be imprisoned; this shall be as a disgrace for them in this world, and in the hereafter they shall have a grievous chastisement"


Quran (8:12) - "I will cast terror into the hearts of those who disbelieve. Therefore strike off their heads and strike off every fingertip of them"  



Quran (9:14) - "Fight against them so that Allah will punish them by your hands and disgrace them and give you victory over them and heal the breasts of a believing people."

Quran (9:29) - "Fight those who believe not in Allah nor the Last Day, nor hold that forbidden which hath been forbidden by Allah and His Messenger, nor acknowledge the religion of Truth, (even if they are) of the People of the Book, until they pay the Jizya with willing submission, and feel themselves subdued."

Ima jos i jos i jos, samo ako zelis da nadjes.

Sto se tice Muhameda, da bio je pedofil. Ozenio je sestogodisnju devojcicu Ajsu, i razdevicio je kada je imala devet.

Ne kazem ja da su svi muslimani zli, niti da su svi agresivni, niti da su svi teroristi. Nikako. Ali, iskreno Kuran i haditi su "sveti spisi" koji veoma lako inspirisu na nasilje. Samo treba procitati ono sto pise u njima. I zamisliti da neko zaista, zaista veruje bukvalno u to sto pise. Ne treba biti genijalac, i zakljuciti za sta su sposobni ljudi koji tako misle... Uostalom svakodnevno vidjamo posledice takvog verovanja...
Sto se tice tog projekta, steta sto je ukinut. Ali to je zaista retkost, ja sam samo par puta cuo da se SPC organizovano ukljucila u resavanje nekih od socijalnih problema koje drustvo ima. A da nema direktnu korist od toga...
Ne priznajem kuran na engleskom,ocigledno je rec o zlonamernom prevodu svetih spisa.Bolesno zastranjena zapadna civilizacija ce sve pokusati da ocrni rec boziju i da propagira svoju bolesnu ideju  homoseksualizma i ljudskih prava.A to sto u americi ubijaju neduzne crne muslimane?Cak su i veliku legendu Muhameda Alija pokusali da otruju pa to pripisali posledici boksovanja.A ti Zevse iz Panceva dali stvarno mislis da su te reci koje si ovde ostavio stvarno reci meleka?Meleci su bica koja su nastala iz ciste svetlosti,za razliku od ljudi koji imaju slobodnu volju da cine dobro i zlo,meleci nemaju slobodnu volju i nisu sposobni odupreti se bozijoj naredbi .Tako da meleci samo mogu ciniti dobro.A opste je poznato da je proroku Muhamedu  melek Dzibril prenosio rece koje su se nasle u svetoj knjizi kuranu.Sve je to i naucno dokazano putem dnk analize,gledao ja na pinku a Zeljko mi potvrdio da je cela emisija istinita i da nema namestaljki...I sta sad?Ako koza laze,Zeljko ne laze....
Hokins
Hokins
Lord od Krajoluja
Lord od Krajoluja

Broj poruka : 3113
Godina : 39
Raspoloženje : Laughing Storm
Reputacija : 691
Points : 3838
Datum upisa : 29.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 3 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od Hokins Čet 30 Apr 2015, 00:30

I jos da odgovorim za pedofiliju,opste je poznato da su u sedmom veku ljudi ranije sazrevali.Takodje je poznato da prorok nije bio samo pedofil on je voleo i starije dame.Zli jezici bi rekli da se ozenio zbog para ali istina je da je prorok svima davao sansu,i starom i mladom....
Hokins
Hokins
Lord od Krajoluja
Lord od Krajoluja

Broj poruka : 3113
Godina : 39
Raspoloženje : Laughing Storm
Reputacija : 691
Points : 3838
Datum upisa : 29.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 3 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od Lord M. Čet 30 Apr 2015, 02:05

I u Crnoj Gori je SPC imala svoju javnu kuhinji, mislim da postoji i dalje.
@zevs kad pomenu evangeliste i protestante, jedini njihov cilj tih humanitarnih akcija i jeste ispiranje mozga.
kod nas to nazalost nije potrebno. Religijske institucije po svim anketama zadobijaju najvise povjerenja. kod nas npr u CG narod ima vise povjerenja u SPC nego u vladu ili bilo koju drugu instituciju.
mada ne znam koje je od ta dva zla vece...
@azor ne volim generalizovanje, ali ako jedna grupacija konstantno pravi probleme onda problem nije u pojedincu, vec u genetici i ideologiji.
Lord M.
Lord M.
Zapovednik Belih plaštova
Zapovednik Belih plaštova

Broj poruka : 4090
Godina : 34
Raspoloženje : idealno
Reputacija : 276
Points : 4416
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 3 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od White Rabbit Čet 30 Apr 2015, 08:21

Kao što je Hokins sarkastično naveo, sve se može osporavati. Pročitao sam osporavanja Muhamedove pedofilije, pa ne bih da iznosim zaključke. Ipak, to društvo zaista ne poznaje pedofiliju u obliku u kome je mi poznajemo. Primjer:kuma mojih roditelja se udala za Jordanca, oboje su doktori. Neki porodični prijatelj od 40-ak godina je došao kod rođaka kuminog muža i rekao mu da bi želio da se njihove kuće spoje i da bi želio, ako ovaj nema ništa protiv, da zatraži ruku njegove ćerke, (koja nije imala prvu mensruaciju). Ovaj je;rekao da mu prijatelj čini veliku častt i pristao je. Poslije kraćeg vremena djevojčica je zatrudnjela, a na porođaju je umrla zbog komplikacija nastalih zbog trudnoće u tako ranom periodu života.
White Rabbit
White Rabbit

Broj poruka : 1383
Godina : 42
Raspoloženje : https://www.facebook.com/trsoje/
Reputacija : 185
Points : 1586
Datum upisa : 16.04.2013

https://www.facebook.com/trsoje/

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 3 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od CRNIJASTREB Čet 30 Apr 2015, 10:19

Zeko ja sam iz Čajniča... ti iz bijeljine ili BL?
meni je nadležan Nikolaj Dabrobosanski, ali pošto je bolestan, mijenja ga Grigorije
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 37
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 3 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od Zandrin Čet 30 Apr 2015, 11:03

Zevs86 ::@азор ахаи Ocigledno ne znas nista/ ili nedovoljno o islamu ako tako pricas...
Sto je hriscanstvo bilo za vreme srednjeg veka, to je islam danas. I svako ko kaze suprotno, ocigledno nije ispratio dovoljno pomno desavanja i nije upucen u to sta se desava.
Par pitanja samo, jel ti mislis da su sve religije iste? Jel mislis da je slucajnost to sto je u zadnjih 20 godina 99% svih teroristickih napada izvedeno od strane islamskih terorista, koji su se opet sami pozvali na svoje "svete" spise tokom ili pre izvodjenja napada. Tj na navode iz Kurana i hadita? Zasto onda islamski fundamentalisti toliko prednjace u brojkama? Slucajno se tako vice Alah akbar dok se dizu u vazduh? Obecanje o 72 device koej se nalaze u haditima, to nema veze sa ovolikim brojem samoubica?
Ili lazes, ili ne znas. Nesto od ta dva jeste...

sa ovim se u potpunosti slazem

I da ocigledno je da vera tj religija ma nazovite vise kako god to hocete, institucije u kojima se vera praktikuje, kazem, nazovite kako hocete to..ma koja god I kakva god bila u svom pocetku ima tendenciju da sa macem I ognjem sve oko sebe natera da misle da je ona jedina prava jedinstvena I istinita vera

slazem se ali ne u potpunosti da tu nema igru I mentalitet..ocigledno je da su neki narodi krvolocniji od drugih, al sto je to tako I koji su tu faktori presudni to ne bih mogla da definisem, ali ocigledno je da su neki narodi malo "genetski optereceniji yverstvima" nego neki drugi..uostalom kao I ljudi generalno, raynih genetika ima, dobrocudnih I ylocudnih, iy kojih se rayvijaju dobri odnosno zli ljudi. Kao I zivotinje uostalom, imas dobrocudnog psa u svojoj rasi I zlog, a opet imas neke zlocestije rase krvolocnije od drugih pa I u tim rasama se nadje dobrocudan pas kao uostalom I suprotno..nista nije drugacije ni sa ljudima..ista meta isto rastojanje

uglavnom, citiracu jos jednom Voltera I ono.. Unistite bestidnicu..misleci na Crkvu jelte

Bog je jedan, da sada ne raspredam o tome teizam antiteizam ateizam I ostalo, ovo je licno moj stav, jer eto, ja verujem. I kao takav Bog koji je jedan, ssvojstve je svima nama kao jedan, nije on ni Alah ni Krisna po imenu I prezimenu vec je jednostavno Bog.a ljudi pojedinci preko njega hoce da prosto I jednostavno - zavladaju svetom, ali, nije im dovoljno da zavladaju cisto fizicki, vec im je potrebno da ti porobe I dusu..

Uglavnom, kolko me secanje sluzi islam je najmladja religija, tako da me mozda I ne cudi da su jos uvek u varijanti krvavog osvajanja sveta sa svojom religijom, samo je problem sto kako vreme sve vise odmice, sve vise je odvrtnih oruzja dostupno sve gorih I opasnijih oruzja a to ovi lepo sad koriste u teroristicke svrhe
Zandrin
Zandrin
Zakleta sestra
Zakleta sestra

Broj poruka : 10789
Raspoloženje : op trt gevezen zajn
Reputacija : 857
Points : 11712
Datum upisa : 29.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 3 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od Zandrin Čet 30 Apr 2015, 11:13

White Rabbit ::Kao što je Hokins sarkastično naveo, sve se može osporavati. Pročitao sam osporavanja Muhamedove pedofilije, pa ne bih da iznosim zaključke. Ipak, to društvo zaista ne poznaje pedofiliju u obliku u kome je mi poznajemo. Primjer:kuma mojih roditelja se udala za Jordanca, oboje su doktori. Neki porodični prijatelj od 40-ak godina je došao kod rođaka kuminog muža i rekao mu da bi želio da se njihove kuće spoje i da bi želio, ako ovaj nema ništa protiv, da zatraži ruku njegove ćerke, (koja nije imala prvu mensruaciju). Ovaj je;rekao da mu prijatelj čini veliku častt i pristao je. Poslije kraćeg vremena djevojčica je zatrudnjela, a na porođaju je umrla zbog komplikacija nastalih zbog trudnoće u tako ranom periodu života.

ovo je strasno...a jos strasnije je sto su roditelji deteta oba roditelja - doktori / ako izuzmem majku koja je dozvolila da joj 40 godina mator konj ubije maloletno dete - poogotovo sto koliko kapiram ta ista majka je ponikla u svetu koji nije muslimanski I udala se ya jordanca,/

tuzno...kao da smo jos u srednjem veku
Zandrin
Zandrin
Zakleta sestra
Zakleta sestra

Broj poruka : 10789
Raspoloženje : op trt gevezen zajn
Reputacija : 857
Points : 11712
Datum upisa : 29.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 3 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od Oberin Martel Čet 30 Apr 2015, 12:07

Lord M. ::@azor ne volim generalizovanje, ali ako jedna grupacija konstantno pravi probleme onda problem nije u pojedincu, vec u genetici i ideologiji.
Možda ako "konstantno" definišemo kao "zadnjih 30-40 godina". Aktuelni islamski ekstremizam je produkt istorijskog trenutka i svetskog poretka.
Oberin Martel
Oberin Martel
Legendarni vojnik
Legendarni vojnik

Broj poruka : 2710
Godina : 43
Raspoloženje : E ja kuliram
Reputacija : 670
Points : 3442
Datum upisa : 19.02.2009

http://www.tolkien.rs

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 3 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od Zandrin Čet 30 Apr 2015, 14:53

btw samo bih dodala .. da medju vladarskim porodicama siiirom sveta nije nepoznato da se matori kraljevi carevi zene sa devojcicama od 10 tak god ... tako da .. jeste uzasno, al ko te pita..daju to dete boze me prosti ko neku domacu zivotinjicu u sape matoraca da se kasnije izivljavaju na toj deci..bilo je to I u nasoj istoriji..kolko me secanje sluzi tata od dusana silnog se tako ozenio sa nekom devojcicom
Zandrin
Zandrin
Zakleta sestra
Zakleta sestra

Broj poruka : 10789
Raspoloženje : op trt gevezen zajn
Reputacija : 857
Points : 11712
Datum upisa : 29.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 3 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od Oberin Martel Čet 30 Apr 2015, 16:44

Old enough to bleed, old enough to breed What a Face
Oberin Martel
Oberin Martel
Legendarni vojnik
Legendarni vojnik

Broj poruka : 2710
Godina : 43
Raspoloženje : E ja kuliram
Reputacija : 670
Points : 3442
Datum upisa : 19.02.2009

http://www.tolkien.rs

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 3 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od CRNIJASTREB Čet 30 Apr 2015, 17:30

Oberin Martel ::
Lord M. ::@azor ne volim generalizovanje, ali ako jedna grupacija konstantno pravi probleme onda problem nije u pojedincu, vec u genetici i ideologiji.
Možda ako "konstantno" definišemo kao "zadnjih 30-40 godina". Aktuelni islamski ekstremizam je produkt istorijskog trenutka i svetskog poretka.
to ljudi konstantno ignorišu... kao da su ti ekstremisti postali to što jesu bez razloga i uticaja... svaka akcija ima reakciju, bilo i biće
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 37
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 3 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od Zevs86 Čet 30 Apr 2015, 17:37

@Zandrin Kralj Milutin je ozenio Simonidu kada je imala 5 godina. No ne znam sta kazu za konzumaciju braka. Dok se za Muhameda zna.
I islam jeste najmladja od tri Avramovske religije. Ceo svet se nada da ce islam zapoceti reformu i doba prosvetljenja, ali za sada buducnost i ne izgleda bas nesto svetla povodom tog pitanja

@Hokins Trolololololol umiranje od smeha

@Lord M. Da bre, znam da je to zbog ispiranja mozga, ali bar dobijes besplatno skolovanje uz to. Koje cesto ume i da bude kvalitetno( zavisi od slucaja do slucaja) .

@Zekonja U vezi pedofilije, da. Njihova drustva je ne poznaju na taj nacin kao zapadna. I zbog toga su izopaceni. I tu nema opravdanja. I zbog toga i zbog odnosa prema zenama, prema odnosima vernicima drugih veroispovesti, ateistima i LBGT populaciji. Uzas, uzas, uzas... Prema serijatu, kazna za otpadnistvo ( napustanje islama) je smrt. Kazna za bogohuljenje ide od smrtne( vesanjem, kamenovanjem i itd), do bicevanja, ili obogaljivanja. Jedina sekularna( najbliza pojmu zapadnog sekularizma) zemlja sa vecinskim muslimanskim stanovnistvom jeste Turska. Mada i tu Erdogan sada talasa i rusi ono sto je Ataturk izgradio.


@azor Sto se tice onog tvog spominjanja "zlatnog doba" islama. Slazem se, to jeste bilo tako. I? Jel zasluzuju neki specijalan tretman zbog toga? oO? Od kraja "zlatnog doba islama" pa do sada, njihov doprinos svetskoj nauci, knjizevnosti, umetnosti( u poredjenju sa ostalim zemljama pojedinacno, a da ne pricam uopste o celom Zapadu ili Dalekom Istoku) je minimalan. I tu pare nisu problem, para imaju zbog nafte vec stotinak godina Wink
Negde sam procitao podatak da je broj knjiga prevedenih na arapski u svim arapskim zemljama u zadnjih 20ak godina( mozda i 50 godina, nisam siguran) jednak broju knjiga koju Spanija prevede na spanski za samo jednu godinu. To dovoljno govori o mnogim stvarima...

@Oberin Da. Aktuelni islamski ekstremizam nije samo produkt religije. Mnogo je tu faktora igralo igru. Politicki, ekonomski, kulturni, religijski i itd. A medju njima, religija igra veoma znacajnu ulogu.

@Jastreb Upravo ta reakcija je dokaz da religija igra ogromnu ulogu u tom ekstremizmu, zar ne?
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 3 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od Oberin Martel Čet 30 Apr 2015, 18:12

Zevs86 ::@Oberin Da. Aktuelni islamski ekstremizam nije samo produkt religije. Mnogo je tu faktora igralo igru. Politicki, ekonomski, kulturni, religijski i itd. A medju njima, religija igra veoma znacajnu ulogu.
Religija je svakako doprinela širenju ekstremizma, ali mislim da nije bila bitna kao uzrok. Može se reći da je sve počelo sa Iranom gde su Ameri pokušali da nametnu svoje marionete, i Avganistanom gde su Rusi pokušali da proguraju svoje. A onda je islam omogučio da neko iz ecimo Saudijske Arabije postane motivisan da ide da ratuje od Avganistana do Bosne i od Nigerije do Čečenije. Onda se terorizam rodio iz očaja jer više nisu mogli efektivno da ratuju ni sa Izraelom, a kamoli da udare na Moskvu ili Vašington, i opet je religija iskorišćena kao marketinški alat da ga razveze po celom svetu.
Oberin Martel
Oberin Martel
Legendarni vojnik
Legendarni vojnik

Broj poruka : 2710
Godina : 43
Raspoloženje : E ja kuliram
Reputacija : 670
Points : 3442
Datum upisa : 19.02.2009

http://www.tolkien.rs

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 3 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od CRNIJASTREB Čet 30 Apr 2015, 18:48

@Zevse Simonida je imala godina ali je crkva bacila anatemu na taj brak, jer je bio 5 milutinov što po crkvenim propisima nije dozvoljeno i jer je simonida bila dijete i to se smatralo grijehom. tu se vidi ipak neka razlika između religija. njen otac je imao 20 i neku, i bio je mlađi od Milutina.. sve zato što nije mogao da natjera svoju sestru da se uda za Balkanskog divljaka... Do konzumacije je došlo dosta kasnije, kad je imala 15-16 godina(što je normalno za ono vrijeme)... što je najgore ona je postala njegova prava žena u godinama kad je on već bio star i podložan njenim uticajima, njene mladosti i ljepote.. dotle je čak islo da je malo falilo da njena braća naslede tron... treba takođe naglasititi da je nakon što su je roditelji doveli ona data na staranje nekom manastiru ili tako nešto...
a što se tiče pedofilije pa u rimu je bio zakon da se osoba ako je nevina ne može pogubiti pa su krvnici često silovali djecu da bi zakon bio važeći...


slažem se sa oberinom da je religijski fanatizam i terorizam posledica, a ne uzrok
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 37
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 3 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od White Rabbit Čet 30 Apr 2015, 19:18

Zandrin ::
White Rabbit ::Kao što je Hokins sarkastično naveo, sve se može osporavati. Pročitao sam osporavanja Muhamedove pedofilije, pa ne bih da iznosim zaključke. Ipak, to društvo zaista ne poznaje pedofiliju u obliku u kome je mi poznajemo. Primjer:kuma mojih roditelja se udala za Jordanca, oboje su doktori. Neki porodični prijatelj od 40-ak godina je došao kod rođaka kuminog muža i rekao mu da bi želio da se njihove kuće spoje i da bi želio, ako ovaj nema ništa protiv, da zatraži ruku njegove ćerke, (koja nije imala prvu mensruaciju). Ovaj je;rekao da mu prijatelj čini veliku častt i pristao je. Poslije kraćeg vremena djevojčica je zatrudnjela, a na porođaju je umrla zbog komplikacija nastalih zbog trudnoće u tako ranom periodu života.

ovo je strasno...a jos strasnije je sto su roditelji deteta oba roditelja - doktori / ako izuzmem majku koja je dozvolila da joj 40 godina mator konj ubije maloletno dete - poogotovo sto koliko kapiram ta ista majka je ponikla u svetu koji nije muslimanski I udala se ya jordanca,/

tuzno...kao da smo jos u srednjem veku
Nisu oni u pitanju, nego rođak njenog muža i porodični prijatelj. Ona je, inače, napustila sa svoje dvoje djece Jordan, a kap koja je prelila čašu je to što je njen suprug - DOKTOR, htio da se oženi još jednom ženom.
White Rabbit
White Rabbit

Broj poruka : 1383
Godina : 42
Raspoloženje : https://www.facebook.com/trsoje/
Reputacija : 185
Points : 1586
Datum upisa : 16.04.2013

https://www.facebook.com/trsoje/

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 3 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od Zevs86 Čet 30 Apr 2015, 20:49

@Oberin Metaforicki receno, Ameri su napravili sranje u Iranu, Rusi u Avganistanu, i to je bila grudva sa vrha brda koja je snoubolovala kasnije, ili ti kapisla koja je pokrenula lavinu. Ukoliko govorimo o ponovnom pocetku religijskog ekstremizma, tj islamskog ekstremizma u 20 veku. Tu se onda ukljucuju i faktori kao sto su kultura( veliki broj neobrazovanih i nepismenih) , ekonomski ( siromastvo i beda velikog broja gradjana) unutrasnjopoliticki( plemenske nesuglasice, stranacke nesuglasice i itd) i vec spomenuti spoljno politicki ( ameri i rusi, samo bi tu trebalo dodati i petljanje S. Arabije sa svojim vahabi ucenjima, i kao i uvek standardno prisutnu mrznju prema Izraelu i jevrejima) . A religija je tu umesana u sve sukobe i u sva petljanja oduvek, ne samo u zadnjih "30 ili 40 godina" . Od unutar politickih sukoba (siiti protiv sunita u Iraku, u Avganistanu,Pakistanu i u Indiji. Suniti protiv hindusa u Indiji i u Pakistanu.Siiti i suniti protiv jevreja i hriscana u skoro svakoj zemlji, a pogotovo u Nigeriji, gde je zemlja bukvalno podeljena 50- 50 u odnosu) do spoljno politickih( opet siiti protiv sunita, ali i stari i moderni pozivi na dzihad i teroristicke akcije van muslimanskih zemalja, poziv za formiranje Kalifata i itd. )
Mislim da nije tacno reci da je religijski fanatizam samo posledica. Jer je on postojao i pre nego sto su Ameri i Rusi napravili picvajz, i pre nego sto je Engleska kolonizovala( jos pre, taj region) . Pa sam Muhamed je koristio religijske fanatike u sirenju islama ognjem i macem. Stvarajuci prvi Kalifat. A ta ucenja su osnova ucenja islama, i nesto sto svi islamski "teolozi" predaju zajedno sa drugim ucenjima o svim svetovnim i "svetim" pitanjima u islamu. Koliko je puta proglasavan dzihad pre 20 veka, koliko je medjureligijskih i medjunarodnih sukoba inspirisano ucenjima o Muhamedovim osvajanjima sve do 20 veka? Pa muslimani su u osvajanju Indije ubili u periodu od 1000 do 1500 godine, po nekim procenama od 2 do 80 miliona Hindusa, neki kazu od 6 do 26, neki tvrde i celih 80, a neki i par miliona. Svaka cifra je velika u ovom slucaju.
Poenta je da je religija prisutna bila oduvek, nekada manje a nekada vise u svim sukobima u celom tom bliskoistocnom regionu. I da je ona toliko povezana sa kulturom i politikom, da je nerazumno reci da ona ne cini ( makar) deo uzroka u svakom sukobu, ako ne i uzrok u nekim situacijama.
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 3 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od Zandrin Pet 01 Maj 2015, 00:35

Zevs86 ::@Zandrin Kralj Milutin je ozenio Simonidu kada je imala 5 godina. No ne znam sta kazu za konzumaciju braka. Dok se za Muhameda zna.
I islam jeste najmladja od tri Avramovske religije. Ceo svet se nada da ce islam zapoceti reformu i doba prosvetljenja, ali za sada buducnost i ne izgleda bas nesto svetla povodom tog pitanja

@Hokins Trolololololol umiranje od smeha

@Lord M. Da bre, znam da je to zbog ispiranja mozga, ali bar dobijes besplatno skolovanje uz to. Koje cesto ume i da bude kvalitetno( zavisi od slucaja do slucaja) .

@Zekonja U vezi pedofilije, da. Njihova drustva je ne poznaju na taj nacin kao zapadna. I zbog toga su izopaceni. I tu nema opravdanja. I zbog toga i zbog odnosa prema zenama, prema odnosima vernicima drugih veroispovesti, ateistima i LBGT populaciji. Uzas, uzas, uzas... Prema serijatu, kazna za otpadnistvo ( napustanje islama) je smrt. Kazna za bogohuljenje ide od smrtne( vesanjem, kamenovanjem i itd), do bicevanja, ili obogaljivanja. Jedina sekularna( najbliza pojmu zapadnog sekularizma) zemlja sa vecinskim muslimanskim stanovnistvom jeste Turska. Mada i tu Erdogan sada talasa i rusi ono sto je Ataturk izgradio.


@azor Sto se tice onog tvog spominjanja "zlatnog doba" islama. Slazem se, to jeste bilo tako. I? Jel zasluzuju neki specijalan tretman zbog toga? oO? Od kraja "zlatnog doba islama" pa do sada, njihov doprinos svetskoj nauci, knjizevnosti, umetnosti( u poredjenju sa ostalim zemljama pojedinacno, a da ne pricam uopste o celom Zapadu ili Dalekom Istoku) je minimalan. I tu pare nisu problem, para imaju zbog nafte vec stotinak godina Wink
Negde sam procitao podatak da je broj knjiga prevedenih na arapski u svim arapskim zemljama u zadnjih 20ak godina( mozda i 50 godina, nisam siguran) jednak broju knjiga koju Spanija prevede na spanski za samo jednu godinu. To dovoljno govori o mnogim stvarima...

@Oberin Da. Aktuelni islamski ekstremizam nije samo produkt religije. Mnogo je tu faktora igralo igru. Politicki, ekonomski, kulturni, religijski i itd. A medju njima, religija igra veoma znacajnu ulogu.

@Jastreb Upravo ta reakcija je dokaz da religija igra ogromnu ulogu u tom ekstremizmu, zar ne?
Sad nidam nigde spec citala o tome al tesic je u zatocniku opisai nesto tipa kako je simonida ostala jalova zbog zverskog ponasanja milutina dok je bila jos dete
Zandrin
Zandrin
Zakleta sestra
Zakleta sestra

Broj poruka : 10789
Raspoloženje : op trt gevezen zajn
Reputacija : 857
Points : 11712
Datum upisa : 29.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 3 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od White Rabbit Pet 01 Maj 2015, 11:42

.... a možda zato što je bio mator i "neupotrebljiv". Mada, prije će biti da je bio monstrum. Oslijepio je rođenog sina...
White Rabbit
White Rabbit

Broj poruka : 1383
Godina : 42
Raspoloženje : https://www.facebook.com/trsoje/
Reputacija : 185
Points : 1586
Datum upisa : 16.04.2013

https://www.facebook.com/trsoje/

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 3 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od Zevs86 Pet 01 Maj 2015, 12:01

I ja sam cuo tako neke price da je... svasta nesto dok je ona bila premlada...
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 3 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od CRNIJASTREB Pet 01 Maj 2015, 13:00

Ovako cura nije bila nevinasce... presto je htjela dati braći, Milutinom je manipulisala kako je htjela... on je bio mator čovjek, stvarno mislite da je mogao više da se seksa? a što se tiče Stefana Dečanskog nije on baš bio toliko slijep koliko se pravio. to je koristio kao ssredstvo borbe sa ćaletom...
a znate li šta je uradio sa svojim rođakom suparnikom za položaj? ubio ga i od njegove lobanje napravio pehar...
Inače to se u istoriji nekako provlači da je Dušan bio najveći srpski vladar, a po meni to je ipak Milutin.. najduže vladao, umro prirodnom smrću i postavio temelje za dušanov napredak
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 37
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 3 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od Uno Nomesta Pet 01 Maj 2015, 13:12

Stefan pizda one najgore vrste, ratovao protiv ćalet ai protiv sina... hteo presto pre vremena a kad ga je dobio i vladao nije hteo da ga da, kad je izlapeo. Plus sasvim slučajno progledao kad je Milutn otegao papke i nasledio ga Свецке Теме - Page 3 3250678809
Uno Nomesta
Uno Nomesta
Zapovednik Istočne Morobdije
Zapovednik Istočne Morobdije

Broj poruka : 8868
Godina : 28
Raspoloženje : lepo
Reputacija : 259
Points : 9201
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 3 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od CRNIJASTREB Pet 01 Maj 2015, 15:09

tako nekako... ipak napravio je Dečane sjajan spomenik srpske kulture, i pobjedio Bugare na Velbuzdu(u toj bici se istakao Dušan)...

inače Milutinu se mnogo dopao drski unuk, jer ga je podsjećao na njega samog
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 37
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 3 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od Uno Nomesta Pet 01 Maj 2015, 15:14

Pobeda na Velbuždu je Dušanova daleko više nego Stefanova... izgubio je presto nakon te bitke. Zabranio valsteli da tamani Bugare i širi posede pa se oni privoleše Dušanu koji je Milutin 2
Uno Nomesta
Uno Nomesta
Zapovednik Istočne Morobdije
Zapovednik Istočne Morobdije

Broj poruka : 8868
Godina : 28
Raspoloženje : lepo
Reputacija : 259
Points : 9201
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 3 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od Nocnoi_Dozor Pet 01 Maj 2015, 22:47

Tako je. Velbuždom počinje Dušanov uspon. Vlastela je još ranije bila podeljena između oca i sina, ali je nakon bitke i Stefanovog odnosa prema Bugarima i Vizantiji prešla na Dušanovu stranu. Da je Stefan nastavio pravo i satro Bugare mi bismo imali izlaz na Crno more. A Bugari se ne bi mogli odbraniti jer je i sam Šišman poginuo, a Vizantinci su počeli da pljačkaju južne delove. Ali sTefan je mesto toga postavio svoju sestru na bugarski presto i tu je bio njegov kraj.
Nocnoi_Dozor
Nocnoi_Dozor
Vitez od Zimovrela
Vitez od Zimovrela

Broj poruka : 6765
Godina : 35
Raspoloženje : Ok
Reputacija : 260
Points : 7071
Datum upisa : 11.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Свецке Теме - Page 3 Empty Re: Свецке Теме

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu