WORLD OF WESTEROS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 

 


Rechercher Napredna potraga

Zadnje teme
» Spam Tema....
od Nim Ned 14 Apr 2024, 04:08

» Sta trenutno slusate
od Zevs86 Sub 03 Feb 2024, 23:56

» Slike prirode nam majke
od Lala Pet 26 Maj 2023, 21:46

» Predstavite nam se....
od Assassin Pet 28 Apr 2023, 18:23

» Robert Džordan "Točak vremena"
od Uno Nomesta Pon 26 Sep 2022, 14:57

» Robin Hobb - Vidovnjaci
od Zevs86 Uto 29 Dec 2020, 15:25

» Stiven Erikson- Malaska knjiga palih
od Assassin Pon 13 Apr 2020, 10:31

» Igrice (Generalno)
od Lord M. Pet 03 Apr 2020, 12:33

» Sta sada citate?
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:58

» Winter Is Coming...to HBO
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:55

» Dela, po povoljnoj ceni.
od Vazarius Uto 10 Mar 2020, 08:25

» Srećna 2o2o!
od Assassin Uto 07 Jan 2020, 12:43

» Serije koje volite / trenutno pratite
od Assassin Uto 12 Nov 2019, 16:54

» Silmarilion
od Vazarius Čet 31 Okt 2019, 09:38

» Jezik Čitanja
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:23

» Novi filmovi i filmske novosti
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:19

» "Vukodav" - Marija Semjonova
od Zevs86 Pet 25 Jan 2019, 10:49

» Demon Cycle - Peter V. Brett [spoiler]
od Vazarius Uto 08 Jan 2019, 14:44

» Srećna 2o19!
od Areal Sre 02 Jan 2019, 20:56

» Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"
od Vazarius Pet 19 Okt 2018, 12:46

Pristupi

Zaboravio sam šifru

Ko je trenutno na forumu
Imamo 6 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 6 Gosta

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 84 dana Pet 20 Sep 2013, 17:16
Naj bolji poslanici
Зимоврел (15838)
Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 10 Vote_lcapStiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 10 Voting_barStiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 10 Vote_rcap 
Sparkling Comet (15528)
Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 10 Vote_lcapStiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 10 Voting_barStiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 10 Vote_rcap 
Assassin (13622)
Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 10 Vote_lcapStiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 10 Voting_barStiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 10 Vote_rcap 
Zevs86 (11916)
Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 10 Vote_lcapStiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 10 Voting_barStiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 10 Vote_rcap 
Zandrin (10789)
Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 10 Vote_lcapStiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 10 Voting_barStiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 10 Vote_rcap 
CRNIJASTREB (10420)
Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 10 Vote_lcapStiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 10 Voting_barStiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 10 Vote_rcap 
Princ Regar (9341)
Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 10 Vote_lcapStiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 10 Voting_barStiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 10 Vote_rcap 
LunarFang (9218)
Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 10 Vote_lcapStiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 10 Voting_barStiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 10 Vote_rcap 
Uno Nomesta (8868)
Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 10 Vote_lcapStiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 10 Voting_barStiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 10 Vote_rcap 
Nim (8274)
Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 10 Vote_lcapStiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 10 Voting_barStiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 10 Vote_rcap 

April 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Kalendar Kalendar


Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

+24
Milan981
Sparkling Comet
KrleTuđin
gahgah
Lyanna Stark
Eriops
Oberin Martel
CRNIJASTREB
Zandrin
Zevs86
Prince of Ravens
Lya
AbsintVila
Areal
Ergon Lar Tund
Зимоврел
Assassin
Nocturnal
Uno Nomesta
Lothesse
Nocnoi_Dozor
Chandrian
Lord M.
Vazarius
28 posters

Strana 10 od 15 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15  Sledeći

Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 10 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od KrleTuđin Čet 28 Jan 2016, 22:55

Sparkling Comet ::
KrleTuđin ::


Hahaha, hoćeš da kažeš kako ovo nije tvoj omiljeni serijal...  affraid  Laughing Laughing  Ma znam, šalio sam se kad sam napisao ono gore. Very Happy
Hahah nađi mi osobu koja voli taj serijal, a da ga istovremeno i ne mrzi. Very Happy

Evo ja se javljam, pa makar bio prvi i jedini, nije me stid. Very Happy Volim ovaj serijal i smatram da je najbolji serijal EF-a (subjektivno mišljenje). A voleo bih i da je Erikson bolji pisac, ni to ne krijem. Very Happy Od prve do poslednje knjige u serijalu je procep u poboljšanju kvaliteta njegovog pisanja i završnica je fenomenalna, a kada su world-building, history and lore u pitanju nema mu ravnog. On je sve po malo od svih pisaca koje volim. Very Happy
KrleTuđin
KrleTuđin

Broj poruka : 3002
Raspoloženje : ...
Reputacija : 525
Points : 3527
Datum upisa : 20.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 10 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od Sparkling Comet Čet 28 Jan 2016, 22:58

KrleTuđin ::
Sparkling Comet ::
KrleTuđin ::


Hahaha, hoćeš da kažeš kako ovo nije tvoj omiljeni serijal...  affraid  Laughing Laughing  Ma znam, šalio sam se kad sam napisao ono gore. Very Happy
Hahah nađi mi osobu koja voli taj serijal, a da ga istovremeno i ne mrzi. Very Happy

Evo ja se javljam, pa makar bio prvi i jedini, nije me stid. Very Happy Volim ovaj serijal i smatram da je najbolji serijal EF-a (subjektivno mišljenje). A voleo bih i da je Erikson bolji pisac, ni to ne krijem. Very Happy Od prve do poslednje knjige u serijalu je procep u poboljšanju kvaliteta njegovog pisanja i završnica je fenomenalna, a kada su world-building, history and lore u pitanju nema mu ravnog. On je sve po malo od svih pisaca koje volim. Very Happy
Nahvali ga samo tako Very Happy, ja sam probala i nije mi išlo, što ne znači da neću nekad opet probati, tipa ako se nađem na pustom ostrvu sa svim knjigama iz serijala. Very Happy
Sparkling Comet
Sparkling Comet

Broj poruka : 15528
Godina : 34
Raspoloženje : Hope for the best, I always do :)))
Reputacija : 1019
Points : 16631
Datum upisa : 30.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 10 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od KrleTuđin Čet 28 Jan 2016, 23:09

Sparkling Comet ::
KrleTuđin ::
Sparkling Comet ::
KrleTuđin ::


Hahaha, hoćeš da kažeš kako ovo nije tvoj omiljeni serijal...  affraid  Laughing Laughing  Ma znam, šalio sam se kad sam napisao ono gore. Very Happy
Hahah nađi mi osobu koja voli taj serijal, a da ga istovremeno i ne mrzi. Very Happy

Evo ja se javljam, pa makar bio prvi i jedini, nije me stid. Very Happy Volim ovaj serijal i smatram da je najbolji serijal EF-a (subjektivno mišljenje). A voleo bih i da je Erikson bolji pisac, ni to ne krijem. Very Happy Od prve do poslednje knjige u serijalu je procep u poboljšanju kvaliteta njegovog pisanja i završnica je fenomenalna, a kada su world-building, history and lore u pitanju nema mu ravnog. On je sve po malo od svih pisaca koje volim. Very Happy
Nahvali ga samo tako Very Happy, ja sam probala i nije mi išlo, što ne znači da neću nekad opet probati, tipa ako se nađem na pustom ostrvu sa svim knjigama iz serijala. Very Happy

Nemoj to reći dvaput - znam lepo pusto ostrvo a imam i čitav serijal... Sve se može urediti...  Laughing
Prva, peta i sedma su svima problem. Al' ne znam, u PLIV-u meni je najdraža Gozba Za Vrane, a skoro svima je ona najlošija. Tako i kod Eriksona.  Very Happy
KrleTuđin
KrleTuđin

Broj poruka : 3002
Raspoloženje : ...
Reputacija : 525
Points : 3527
Datum upisa : 20.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 10 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od Sparkling Comet Čet 28 Jan 2016, 23:11

KrleTuđin ::
Sparkling Comet ::
KrleTuđin ::
Sparkling Comet ::
KrleTuđin ::


Hahaha, hoćeš da kažeš kako ovo nije tvoj omiljeni serijal...  affraid  Laughing Laughing  Ma znam, šalio sam se kad sam napisao ono gore. Very Happy
Hahah nađi mi osobu koja voli taj serijal, a da ga istovremeno i ne mrzi. Very Happy

Evo ja se javljam, pa makar bio prvi i jedini, nije me stid. Very Happy Volim ovaj serijal i smatram da je najbolji serijal EF-a (subjektivno mišljenje). A voleo bih i da je Erikson bolji pisac, ni to ne krijem. Very Happy Od prve do poslednje knjige u serijalu je procep u poboljšanju kvaliteta njegovog pisanja i završnica je fenomenalna, a kada su world-building, history and lore u pitanju nema mu ravnog. On je sve po malo od svih pisaca koje volim. Very Happy
Nahvali ga samo tako Very Happy, ja sam probala i nije mi išlo, što ne znači da neću nekad opet probati, tipa ako se nađem na pustom ostrvu sa svim knjigama iz serijala. Very Happy

Nemoj to reći dvaput - znam lepo pusto ostrvo a imam i čitav serijal... Sve se može urediti...  Laughing
Prva, peta i sedma su svima problem. Al' ne znam, u PLIV-u meni je najdraža Gozba Za Vrane, a skoro svima je ona najlošija. Tako i kod Eriksona.  Very Happy
Pa Krle stvarno nije fer da me tako mamiš, mislim ko može da odoli pustom ostrvu. Very Happy
To samo dokazuje da imaš malo iščašen ukus, ništa loše. Very Happy
Sparkling Comet
Sparkling Comet

Broj poruka : 15528
Godina : 34
Raspoloženje : Hope for the best, I always do :)))
Reputacija : 1019
Points : 16631
Datum upisa : 30.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 10 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od Зимоврел Čet 28 Jan 2016, 23:16

Erikson is a mastermind. Њега је тешко почети читати али касније само клизи!
Зимоврел
Зимоврел
Gospa od Zimovrela
Gospa od Zimovrela

Broj poruka : 15838
Godina : 38
Raspoloženje : :)
Reputacija : 2659
Points : 18693
Datum upisa : 09.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 10 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od KrleTuđin Čet 28 Jan 2016, 23:47

Sparkling Comet ::
KrleTuđin ::
Sparkling Comet ::
Nahvali ga samo tako Very Happy, ja sam probala i nije mi išlo, što ne znači da neću nekad opet probati, tipa ako se nađem na pustom ostrvu sa svim knjigama iz serijala. Very Happy

Nemoj to reći dvaput - znam lepo pusto ostrvo a imam i čitav serijal... Sve se može urediti...  Laughing
Prva, peta i sedma su svima problem. Al' ne znam, u PLIV-u meni je najdraža Gozba Za Vrane, a skoro svima je ona najlošija. Tako i kod Eriksona.  Very Happy
Pa Krle stvarno nije fer da me tako mamiš, mislim ko može da odoli pustom ostrvu. Very Happy
To samo dokazuje da imaš malo iščašen ukus, ništa loše. Very Happy

Ko kaže da moram igrati pošteno? Very Happy A zamisli još ovo: pre nego što tebe odbacim tamo, dao bih ti nekakvu mapu sa loše iscrtanim putićem i planinama, vodopadima, palmicama, a u samom središtu jedno veliko X. 
A to X bi bila nekakva prelepa oaza u kojoj bih zakopao (zajedno sa priborom za ličnu higijenu Very Happy ) i ceo serijal Robin Hob. 
Zamisli: Nakon uzbudljive avanture, u senci planine, ti sediš ispod palmi koje pružaju hlad, a pored vodopada čija blizina te osvežava. I u rukama Robin Hob. Erikson who? Plot tvist, sve vreme moj plan je bio da što pre nastaviš sa čitanjem avantura Kneževića Plemenitog...  cheers cheers

Iščašen?
Specifičan - neutralno, ali sasvim okej.
Zanimljiv - dvosmisleno pa ko kako shvati, što je opet sasvim okej.
Svojstven - suptilno ohrabrenje, a to bi bilo i najpoželjnije.
Ali ne, moj ukus je iščašen. Very Happy Kao kod tronogog vepra, bezrepog guštera, slepe koale ili užurbanog lenjivca... Laughing  Hvala ti što sada umišljam kako me boli levo koleno...  Laughing
KrleTuđin
KrleTuđin

Broj poruka : 3002
Raspoloženje : ...
Reputacija : 525
Points : 3527
Datum upisa : 20.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 10 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od Sparkling Comet Pet 29 Jan 2016, 07:33

KrleTuđin ::
Sparkling Comet ::
KrleTuđin ::
Sparkling Comet ::
Nahvali ga samo tako Very Happy, ja sam probala i nije mi išlo, što ne znači da neću nekad opet probati, tipa ako se nađem na pustom ostrvu sa svim knjigama iz serijala. Very Happy

Nemoj to reći dvaput - znam lepo pusto ostrvo a imam i čitav serijal... Sve se može urediti...  Laughing
Prva, peta i sedma su svima problem. Al' ne znam, u PLIV-u meni je najdraža Gozba Za Vrane, a skoro svima je ona najlošija. Tako i kod Eriksona.  Very Happy
Pa Krle stvarno nije fer da me tako mamiš, mislim ko može da odoli pustom ostrvu. Very Happy
To samo dokazuje da imaš malo iščašen ukus, ništa loše. Very Happy

Ko kaže da moram igrati pošteno? Very Happy A zamisli još ovo: pre nego što tebe odbacim tamo, dao bih ti nekakvu mapu sa loše iscrtanim putićem i planinama, vodopadima, palmicama, a u samom središtu jedno veliko X. 
A to X bi bila nekakva prelepa oaza u kojoj bih zakopao (zajedno sa priborom za ličnu higijenu Very Happy ) i ceo serijal Robin Hob. 
Zamisli: Nakon uzbudljive avanture, u senci planine, ti sediš ispod palmi koje pružaju hlad, a pored vodopada čija blizina te osvežava. I u rukama Robin Hob. Erikson who? Plot tvist, sve vreme moj plan je bio da što pre nastaviš sa čitanjem avantura Kneževića Plemenitog...  cheers cheers

Iščašen?
Specifičan - neutralno, ali sasvim okej.
Zanimljiv - dvosmisleno pa ko kako shvati, što je opet sasvim okej.
Svojstven - suptilno ohrabrenje, a to bi bilo i najpoželjnije.
Ali ne, moj ukus je iščašen. Very Happy Kao kod tronogog vepra, bezrepog guštera, slepe koale ili užurbanog lenjivca... Laughing  Hvala ti što sada umišljam kako me boli levo koleno...  Laughing
Hahah Krle sumnjala sam, ali više ne, ti posjeduješ dijaboličan um, da smisliš takvo zamešeteljstvo... Very Happy

Hahah, ma ne, nisam mislila u tom smislu, već kako imaš neobičan i da se poslužim tvojom rječju svojsvten. Very Happy
Sparkling Comet
Sparkling Comet

Broj poruka : 15528
Godina : 34
Raspoloženje : Hope for the best, I always do :)))
Reputacija : 1019
Points : 16631
Datum upisa : 30.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 10 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od KrleTuđin Pet 29 Jan 2016, 22:29

Sparkling Comet ::

Hahah Krle sumnjala sam, ali više ne, ti posjeduješ dijaboličan um, da smisliš takvo zamešeteljstvo... Very Happy

Hahahaha, možda, možda... Al' ipak, zar bi odbila ostrvo? Very Happy
KrleTuđin
KrleTuđin

Broj poruka : 3002
Raspoloženje : ...
Reputacija : 525
Points : 3527
Datum upisa : 20.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 10 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od Sparkling Comet Pet 29 Jan 2016, 22:30

KrleTuđin ::
Sparkling Comet ::

Hahah Krle sumnjala sam, ali više ne, ti posjeduješ dijaboličan um, da smisliš takvo zamešeteljstvo... Very Happy

Hahahaha, možda, možda... Al' ipak, zar bi odbila ostrvo? Very Happy
Teško, ipak je to pusto ostrvo, nema mnogo stvari zbog kojih bih odbila takvu ponudu. Very Happy
Sparkling Comet
Sparkling Comet

Broj poruka : 15528
Godina : 34
Raspoloženje : Hope for the best, I always do :)))
Reputacija : 1019
Points : 16631
Datum upisa : 30.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 10 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od KrleTuđin Pet 29 Jan 2016, 22:34

Sparkling Comet ::
KrleTuđin ::
Sparkling Comet ::

Hahah Krle sumnjala sam, ali više ne, ti posjeduješ dijaboličan um, da smisliš takvo zamešeteljstvo... Very Happy

Hahahaha, možda, možda... Al' ipak, zar bi odbila ostrvo? Very Happy
Teško, ipak je to pusto ostrvo, nema mnogo stvari zbog kojih bih odbila takvu ponudu. Very Happy

Onda je rešeno. Biraj:

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 10 Giphy

Very Happy
KrleTuđin
KrleTuđin

Broj poruka : 3002
Raspoloženje : ...
Reputacija : 525
Points : 3527
Datum upisa : 20.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 10 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od Sparkling Comet Pet 29 Jan 2016, 22:39

Very Happy Very Happy
Obavezno da me čeka X sa knjigama iznenađenja Very Happy
Sparkling Comet
Sparkling Comet

Broj poruka : 15528
Godina : 34
Raspoloženje : Hope for the best, I always do :)))
Reputacija : 1019
Points : 16631
Datum upisa : 30.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 10 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od Milan981 Uto 01 Mar 2016, 17:26

Procitao sam Meseceve vrtove i mislim da je to to. Dalje ne citam osim ako mi ne kazete da je Erikson u medjuvremenu naucio da pise. Procitao sam brdo knjiga epske fantastike, i ovo je verovatno najgori pisac sa kojim sam se susreo. Konfuzno, nedovoljno precizno, nedovoljno jasno, bledo. Ideja postoji, ali prica i smisao ne postoji. Zasto se bogovi mesaju? Ko ratuje protiv koga i ZASTO? Koji su interesi? Zasto je ovaj dobar, a ovaj zao? Nejasno. Nejasno. Nejasno. Ako Robert Dzordan voli da preteruje u opisu svojih likova i da ponavlja zasto neko nesto radi to sto radi, Erikson je potpuna suprotnost. Moj savet, preskocite ovo delo. Citajte Rotfusa, Breta, Aberkrombija, Martina, Sandersona... Eriksona zaobidjite u sirokom luku. Pozdrav.
Milan981
Milan981

Broj poruka : 3
Raspoloženje : Dobro :)
Reputacija : 1
Points : 4
Datum upisa : 30.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 10 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od KrleTuđin Uto 01 Mar 2016, 18:00

Pufff... Mnogo se ti Milane nerviraš oko knjige koja ti se ni ne sviđa. Pročitao si jednu od 10 knjiga u serijalu. 16 o tom svetu. 19 sa prikvelima. Preko 20 sa... Laughing
To je isto kao da ja kažem da je Robert Džordan užasan pisac samo zato što ja nisam uspeo da pređem preko Randovog buncanja u svakoj trećoj rečenici kako neće dozvoliti da Aes Sedai manipulišu njime, te sam i odustao posle druge knjige.
Ali ja to neću da kažem, zato što ja nisam završio taj serijal pa da saznam da li sam u pravu ili ne.
Mnogi na ovom forumu čitaju i mnogo više od Rotfusa, Breta, Aberkrombija, Martina, Sandersona... I to samo kada pričamo o EF serijalima... 
I da, mnogi na ovom forumu su pročitali i mnogo više Eriksonovih knjiga u serijalu od Mesečevih Vrtova.
Neko će možda i deliti tvoje mišljenje.
Lično, mislim da je Erikson najbolji pisac EF žanra. Dok Martin ne završi svoj serijal. Rotfus takođe. Sanderson Arhive za 15 godina.
Zašto tako mislim? 
Očigledno ti to nikada nećeš saznati zato što si odustao posle prve knjige. Ali hej, vrlo si kompetentan da deliš savete kad je ovaj pisac u pitanju. Hvala ti.  Wink
KrleTuđin
KrleTuđin

Broj poruka : 3002
Raspoloženje : ...
Reputacija : 525
Points : 3527
Datum upisa : 20.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 10 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od CRNIJASTREB Uto 01 Mar 2016, 18:11

@milane plus. prva knjiga je sve to. ipak ako budeš strpljiv serijal će ti postati prihvatljiv. erikson ima mnogo nepotrebnih likova, nekad je konfuzan, ali može se čitati. meni tek od treće knjige postaje zanimljiv.
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 36
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 10 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od Zevs86 Uto 01 Mar 2016, 19:04

@Milan981 Uf, slazem se da su Mesecevi vrtovi haos. Jedva sam se naterao da ih zavrsim. Ali znas sta? Drugi deo je epski predobar! Very Happy
Treci malo manje dobar, i ostali su bas dobri Very Happy
Ja sam stigao do 8og, i nikako da pocnem ponovo sa serijalom Wink
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 10 Empty A bre. Prvo, nisam hteo nikoga da naljutim. Drugo, Ne citam ja samo EF. Trece, ova prva knjiga je meni extremno konfuzna. Iskreno, nisam je citao bas u najbolje raspolozenju zbog nekih drugih stvari, pa sam je jos dodatno otegao. Pozdrav!

Počalji od Milan981 Uto 01 Mar 2016, 19:56

KrleTuđin ::Pufff... Mnogo se ti Milane nerviraš oko knjige koja ti se ni ne sviđa. Pročitao si jednu od 10 knjiga u serijalu. 16 o tom svetu. 19 sa prikvelima. Preko 20 sa... Laughing
To je isto kao da ja kažem da je Robert Džordan užasan pisac samo zato što ja nisam uspeo da pređem preko Randovog buncanja u svakoj trećoj rečenici kako neće dozvoliti da Aes Sedai manipulišu njime, te sam i odustao posle druge knjige.
Ali ja to neću da kažem, zato što ja nisam završio taj serijal pa da saznam da li sam u pravu ili ne.
Mnogi na ovom forumu čitaju i mnogo više od Rotfusa, Breta, Aberkrombija, Martina, Sandersona... I to samo kada pričamo o EF serijalima... 
I da, mnogi na ovom forumu su pročitali i mnogo više Eriksonovih knjiga u serijalu od Mesečevih Vrtova.
Neko će možda i deliti tvoje mišljenje.
Lično, mislim da je Erikson najbolji pisac EF žanra. Dok Martin ne završi svoj serijal. Rotfus takođe. Sanderson Arhive za 15 godina.
Zašto tako mislim? 
Očigledno ti to nikada nećeš saznati zato što si odustao posle prve knjige. Ali hej, vrlo si kompetentan da deliš savete kad je ovaj pisac u pitanju. Hvala ti.  Wink
Milan981
Milan981

Broj poruka : 3
Raspoloženje : Dobro :)
Reputacija : 1
Points : 4
Datum upisa : 30.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 10 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od CRNIJASTREB Uto 01 Mar 2016, 20:49

kako se ovo desilo?
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 36
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 10 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od KrleTuđin Uto 01 Mar 2016, 22:19

Milan981 ::
KrleTuđin ::Pufff... Mnogo se ti Milane nerviraš oko knjige koja ti se ni ne sviđa. Pročitao si jednu od 10 knjiga u serijalu. 16 o tom svetu. 19 sa prikvelima. Preko 20 sa... Laughing
To je isto kao da ja kažem da je Robert Džordan užasan pisac samo zato što ja nisam uspeo da pređem preko Randovog buncanja u svakoj trećoj rečenici kako neće dozvoliti da Aes Sedai manipulišu njime, te sam i odustao posle druge knjige.
Ali ja to neću da kažem, zato što ja nisam završio taj serijal pa da saznam da li sam u pravu ili ne.
Mnogi na ovom forumu čitaju i mnogo više od Rotfusa, Breta, Aberkrombija, Martina, Sandersona... I to samo kada pričamo o EF serijalima... 
I da, mnogi na ovom forumu su pročitali i mnogo više Eriksonovih knjiga u serijalu od Mesečevih Vrtova.
Neko će možda i deliti tvoje mišljenje.
Lično, mislim da je Erikson najbolji pisac EF žanra. Dok Martin ne završi svoj serijal. Rotfus takođe. Sanderson Arhive za 15 godina.
Zašto tako mislim? 
Očigledno ti to nikada nećeš saznati zato što si odustao posle prve knjige. Ali hej, vrlo si kompetentan da deliš savete kad je ovaj pisac u pitanju. Hvala ti.  Wink

Niko i nije ljut, samo ti naširoko iznosim svoje mišljenje o tvojoj situaciji. Very Happy 

Pitaš da li se Erikson u daljem serijalu popravlja kao pisac? Erikson je dobar pisac još na početku serijala. Ili ti leži njegov stil ili ne. Prevod je mnogo loš. Čitaj na engleskom.
Ako se pitaš da li se popravlja sa onim njegovim dugim opisima, da li odustaje sa načinom pripovedanja kojim od čitaoca očekuje da se skoncetriše i prati radnju umesto da ga Erikson vodi za ruku - onda ne i ne. Naporno jeste, ali nimalo konfuzno ako knjigu/serijal ne gnjaviš mesecima.

Priča i smisao itekako postoji a ako ispratiš serijal do kraja shvatićeš koliko je Eriksonova ideja genijalna.
Zašto se Bogovi mešaju? Zato što moraju. Jer i kod Bogova postoji strah da će ih neko ubiti, da li smrtnici, da li drugi Bogovi ili neka treća drevna bića. Pa se Bogovi igraju politike.
Ko ratuje protiv koga i zašto? Slava, moć, dužnost, tradicija, hir, prevencija, osvajanja. A ako se pitaš ko ratuje sa kime u Mesečevim Vrtovima: Carica Lasin i njeno Malaško Carstvo sa svojom Drugom Armijom na čelu sa jednorukim Dujkerom osvaja kontinent Dženabakis i opsada tvrđavu Bled. Tu tvrđavu brani Anomander Rejk sa svojom Mesečevom Ikrom. Jedan osvaja, drugi se brani. I to je rat na površini. Imaš rat unutar rata unutar rata unutar rata. I zato ti treba koncentracija dok čitaš da se ne pogubiš. Jednostavno.
Koji su interesi? Uglavnom je najveći interes da ostaneš živ u ovom serijalu. Iz toga se svašta rodilo u njemu.
Zašto je ovaj dobar a ovaj zao? Erikson nema dobre i nema zle likove. On ima vrlo komplikovane likove. Vran je bio koljač. Mi ga upoznajemo kao dopadljivog prevaranta. Umreće kao romantičar, zbog ljubavi. Da. Very Happy 

Ali, opet, nije mi jasno zašto svi pričaju da je konfuzna knjiga? Erikson ne davi sa uvodom "bio jednom jedan dečak". 
Prolog: BUM - Prevrat, stari Car je mrtav - živela nova Carica Lasin.
I poglavlje: TRAS - Nova Carica kreće sa čistkom svojih suparnika, otud izdaja i desetkovanje Vranovih Spaljivača Mostova.
II poglavlje: ŠLJUS - Polubog rešio da uzme telo devojke i da se zaje*ava, otud Smeška.
III poglavlje: BLUP - Opsada tvrđave Bled, otud Tetersejl i skupina magova koja puca na Mesečevu Ikru Anomandera Rejka; izdaja unutar skupine magova.
IV poglavlje: PAF - Bogovi videli šta polubog radi sa onom Smeškom pa i oni rešili da se poigraju sa Paranom, zato što - što da ne, hoće i mogu.
I tako dalje i tako dalje.
A ako ti je radnja konfuzna i kad završiš knjigu, ti lepo kreni iz početka i ponovo pročitaj prvih 200 stranica. 
Ako ti ni to ne razjasni - onda serijal nije za tebe. 
Erikson je odličan pisac a serijal Malaške knjige palih jedinstven u moru različitih kopija Gospodara, Točka, sad PLIV-a i sve više Grim-dark žanra EF-a.

Jastro, kod svakog odgovora možeš da upišeš naslov. Milan je svoj odgovor napisao u njemu.
KrleTuđin
KrleTuđin

Broj poruka : 3002
Raspoloženje : ...
Reputacija : 525
Points : 3527
Datum upisa : 20.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 10 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od CRNIJASTREB Uto 01 Mar 2016, 22:27

@krle sad ću ti reći nešto što će šokirati čitav forum. Ubico drži se. Spojleriiii.
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 36
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 10 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od KrleTuđin Uto 01 Mar 2016, 22:41

A šta kao završiće serijal? Ubica ne čita nezavršene serijale, a Laguna posle pete knjige verovatno više neće ni prevoditi. Nije spojler ako nećeš knjigu ni čitati. Very Happy
KrleTuđin
KrleTuđin

Broj poruka : 3002
Raspoloženje : ...
Reputacija : 525
Points : 3527
Datum upisa : 20.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 10 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od CRNIJASTREB Uto 01 Mar 2016, 22:49

nije zbog ubice već zbog drugih. ybt ja pričam o spojlerima. nego da li hrvati prevode?
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 36
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 10 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od KrleTuđin Uto 01 Mar 2016, 22:57

Ma, preživeće... Što ne mogu reći za Anomandera Rejka... Very Happy Very Happy Šalim se. Very Happy A možda i ne. Very Happy 

Ne. Možda je tako i bolje, ja sam slepac što sam uopšte kupovao Lagunina izdanja, imaju neke prevodioce da Bog sačuva... Samo u originalu, jer sam na engleskom čitajući Malazan progledao. Kao dva potpuno različita pisca...
KrleTuđin
KrleTuđin

Broj poruka : 3002
Raspoloženje : ...
Reputacija : 525
Points : 3527
Datum upisa : 20.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 10 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od CRNIJASTREB Uto 01 Mar 2016, 23:03

ne mogu ja čitati njih na engleskom ma kakav. imena rase totalno bih se zbunio. a rejk ko rejk. nije se trebao laćati mača
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 36
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 10 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od Milan981 Sre 02 Mar 2016, 08:05

A jbg sad. Ja sam 12 godina ucio ruski jezik. Engleski samo dve. Drugim recima, ima li dobar prevod na ruskom?  Very Happy
Milan981
Milan981

Broj poruka : 3
Raspoloženje : Dobro :)
Reputacija : 1
Points : 4
Datum upisa : 30.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 10 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od Gost Sre 02 Mar 2016, 22:28

Milan981 ::Procitao sam Meseceve vrtove i mislim da je to to. Dalje ne citam osim ako mi ne kazete da je Erikson u medjuvremenu naucio da pise. Procitao sam brdo knjiga epske fantastike, i ovo je verovatno najgori pisac sa kojim sam se susreo. Konfuzno, nedovoljno precizno, nedovoljno jasno, bledo. Ideja postoji, ali prica i smisao ne postoji. Zasto se bogovi mesaju? Ko ratuje protiv koga i ZASTO? Koji su interesi? Zasto je ovaj dobar, a ovaj zao? Nejasno. Nejasno. Nejasno. Ako Robert Dzordan voli da preteruje u opisu svojih likova i da ponavlja zasto neko nesto radi to sto radi, Erikson je potpuna suprotnost. Moj savet, preskocite ovo delo. Citajte Rotfusa, Breta, Aberkrombija, Martina, Sandersona... Eriksona zaobidjite u sirokom luku. Pozdrav.
Delimo misljenje, cim ti delo stvara takvu vrstu nelagode umesto uzivanja dok ga citas, onda nije za tebe.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 10 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 10 od 15 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu