WORLD OF WESTEROS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 

 


Rechercher Napredna potraga

Zadnje teme
» Spam Tema....
od Nim Ned 14 Apr 2024, 04:08

» Sta trenutno slusate
od Zevs86 Sub 03 Feb 2024, 23:56

» Slike prirode nam majke
od Lala Pet 26 Maj 2023, 21:46

» Predstavite nam se....
od Assassin Pet 28 Apr 2023, 18:23

» Robert Džordan "Točak vremena"
od Uno Nomesta Pon 26 Sep 2022, 14:57

» Robin Hobb - Vidovnjaci
od Zevs86 Uto 29 Dec 2020, 15:25

» Stiven Erikson- Malaska knjiga palih
od Assassin Pon 13 Apr 2020, 10:31

» Igrice (Generalno)
od Lord M. Pet 03 Apr 2020, 12:33

» Sta sada citate?
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:58

» Winter Is Coming...to HBO
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:55

» Dela, po povoljnoj ceni.
od Vazarius Uto 10 Mar 2020, 08:25

» Srećna 2o2o!
od Assassin Uto 07 Jan 2020, 12:43

» Serije koje volite / trenutno pratite
od Assassin Uto 12 Nov 2019, 16:54

» Silmarilion
od Vazarius Čet 31 Okt 2019, 09:38

» Jezik Čitanja
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:23

» Novi filmovi i filmske novosti
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:19

» "Vukodav" - Marija Semjonova
od Zevs86 Pet 25 Jan 2019, 10:49

» Demon Cycle - Peter V. Brett [spoiler]
od Vazarius Uto 08 Jan 2019, 14:44

» Srećna 2o19!
od Areal Sre 02 Jan 2019, 20:56

» Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"
od Vazarius Pet 19 Okt 2018, 12:46

Pristupi

Zaboravio sam šifru

Ko je trenutno na forumu
Imamo 6 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 6 Gosta

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 84 dana Pet 20 Sep 2013, 17:16
Naj bolji poslanici
Зимоврел (15838)
The Last Jedi Vote_lcapThe Last Jedi Voting_barThe Last Jedi Vote_rcap 
Sparkling Comet (15528)
The Last Jedi Vote_lcapThe Last Jedi Voting_barThe Last Jedi Vote_rcap 
Assassin (13622)
The Last Jedi Vote_lcapThe Last Jedi Voting_barThe Last Jedi Vote_rcap 
Zevs86 (11916)
The Last Jedi Vote_lcapThe Last Jedi Voting_barThe Last Jedi Vote_rcap 
Zandrin (10789)
The Last Jedi Vote_lcapThe Last Jedi Voting_barThe Last Jedi Vote_rcap 
CRNIJASTREB (10420)
The Last Jedi Vote_lcapThe Last Jedi Voting_barThe Last Jedi Vote_rcap 
Princ Regar (9341)
The Last Jedi Vote_lcapThe Last Jedi Voting_barThe Last Jedi Vote_rcap 
LunarFang (9218)
The Last Jedi Vote_lcapThe Last Jedi Voting_barThe Last Jedi Vote_rcap 
Uno Nomesta (8868)
The Last Jedi Vote_lcapThe Last Jedi Voting_barThe Last Jedi Vote_rcap 
Nim (8274)
The Last Jedi Vote_lcapThe Last Jedi Voting_barThe Last Jedi Vote_rcap 

April 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Kalendar Kalendar


The Last Jedi

4 posters

Ići dole

The Last Jedi Empty The Last Jedi

Počalji od Vazarius Pet 09 Feb 2018, 14:37

Pre par nedelja sam usao na forum da napisem utiske posle gledanja Poslednjeg Dzedaja (ili mnozina). Bio je prepun razocarenja, sarkazma i nezadovoljstva, stvari s kojima ce i ova recenzija biti bogata. Kompjuter mi se ugasio i predugacka zalba je otisla u bespovrat a moja volja za ponovno pisanije u djubre. Sledi pokusaj drugi.

Na samom  pocetku filma borba u svemiru kao uvod. Do sada nevidjena. Bombarderi, taktiziranje, pracenje kroz lightspeed. Novine koje prijaju, iako nisu bas logicne. Ovo scena se produzava u centralnu temu filma, pored price u Luku. Ajmo malo o njemu. 

Ljudi se menjaju, zivot ih lomi, postaju mrgudi, depresivne senke. To je pokusaj rezisera. Ali da li ima osnove za tako nesto? Sve gore nabrojano je bilo mogucno odraditi i bilo bi cak i logicno da nastupi, ali jedino odmah nakon epizode sest. Otac mu umire, kontakt sa tamnom stranom, samoca u realizaciji obnavljanja reda dzedaja. Ali ou filmu reziser pravi od njega drkosa i ubicu rodjaka preko noci. Kao probudila mu se sumnja u Rena pa je hteo da ga ubije na spavanju... Lik koji je isao kod Imperatora ne plaseci se za sopstveni zivot, najmoralniji lik koji preziveo yemljotresna desavanja sa svojom porodicom, koji je imao primere usamljenog dekice kenobija i Jode... Taj lik je postao rodjakoubica, sarkasticni bacac maceva u disciplini ne postujem mac koji je pobio silne male i odrasle dzedaje. Sami dijalozi sa Rej tu i tamo imaju smisla, ali da li injegova yavrsna scena i smrt? Kao potopljen mu je x-wing pa ne moze licno da se suprostavi Renu? To jednostavno nije Luk, kao sto je i sam Hamil rekao. Ima jako pozitivnih strana cela prica oko njega, ali je i dalje najgorciji osecaj upravo on i njegova karakterizacija u filmu.

Dalje, mnogi pricaju o Snoku. Reditelj je izjavio da nije imalo smisla da u prestonoj sobi 30 sekundi prica o sebi i svojoj proslosti. Kao gledaoci bi se cudili... A da li je bilo smisleno da to saopsti Skajvoker Luk u toku svog opsirnog monologa o tome kako je postao kukavica i rodoubica? Sve mislim da je mogao. Inace cela scena oko ubistva Snoka mi se jako svidja, psihicka zavrzlama, gordost, prevelika vera u sebe, igra reci.. ko je tu pravi neprijatelj, akcija u borbi sa pretorijanskom gardom. Zaista bogato i vesto izvedeno.

Jos par stvari koje se ljudima nisu svidele. Del Toro i planeta kazino. Meni je ok i jedno i drugo. Malo politike, poruka o radnickoj klasi u svetu, trulim bogatasima. Ne smeta mi sto lici na zemlju. Komentari su kao to star wars pa valjda ne treba da lici na zemlju. Ma nemoj a to sto su vecina glavnih likova vanzemaljaca humanoidi nikom nista... Del toto je odlican kao i uvek, nema sta da mu se zameri za mucanje.

Da se vratim na borbu sa brodivima, prelamanje flote tako sto brod startuje lightspee. Opet kazem nelogicno ali maestralno izvedeno i neocekivano.

Emotivni trenutak sa Lejom i njenim mocima, neprocenjivo, i nadam se jos bar jednom takvom trenutku u deveci.

Sve u svemu mnogo mi se vise svidja od sedmice, ali zato ima stvari preko kojih zaista ne mogu da predjem. Da nije Rogu one(o kom bih tek voleo pisati), koji smatram za jedno od top tri Star wars filma, rekao bih da je Dizni unistio fransizu. 

Imam jos dosta da kazem i izvinjavam se na pravopisnim greskama, ali se zanesem kad su Zvezdani ratovi u pitanju.

Voleo bih da cujem jos par komentara o ovom filmu na forumu.
Vazarius
Vazarius
Gospodar Brzorečja
Gospodar Brzorečja

Broj poruka : 3077
Raspoloženje : koracanje
Reputacija : 237
Points : 3432
Datum upisa : 27.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

The Last Jedi Empty Re: The Last Jedi

Počalji od LunarFang Čet 15 Feb 2018, 18:58

Sto se tice ubistva Snouka, to je potpuna glupost. Lik koji je toliko gradjen u prethodnom filmu kao nesto novo, nesto, posebno, neko ko je prevazisao klasicna ucenja Dzedaja i Sita i toliko je overpowered da je postao provajder za Force Skype Rej i Rena, potpuno su protracili toliku misteriju i nesto sto je moglo biti sjajno. Sto se Luka i njegovog pada tice, potpuno se slazem. Sta je sve preziveo i koliko mora da je ojacao i onda se toliko uplasi da pokusa nesto tako, ne da ne ide uz lik, nego je travestija. Nemam problem s nacinom na koji je umro, i cak mi se i svidja ta borba, ali moglo je biti daleko bolje izvedeni. Pocetna scena, koliko god izgledala kul s tom borbom u svemiru, nepotrebna je: mogli su odmah da zapale posle doovljno duge diverzije i tako sacuvaju bombardere za kasnije, sukob izmedju Poa i one druge likuse koja je zamenila Leju je izvestacen da ne moze gore, cak je i potencijalni ljubavni trougao Fin-Rej-ona Vijetnamka cijeg se imena ne secam isforsiran. Sto se tice onog plot twist izbora za Rejino poreklo, jos uvek nisam nacisto s tim. Moze da bude totalni promasaj, a moze da bude jako kul u kontekstu prevazilazenja svih znakova i prorocanstava o koje su se saplitali i Siti i Dzedaji. Ali ono sto je film dobro uradio, i za sta je krajnje vreme: the Jedi are gone, and good fucking riddance. I vreme je bilo da se red izgradjen na vekovima paradoksalne ideologije i dubokog disbalansa Sile (jer ni oni, kao ni Siti, ne prihvataju Silu u potpunosti, vec samo delove koji su njima potrebni, ergo - oni su odgovorni za disbalans mozda i vise nego Siti) okonca, i na njegovo mesto dodje nesto novo. Ne znam koliko ce to biti bolje, ali ce to biti novo. Mozda ovo bude renesansa Dai Bendu, ili povratak na Je'daii korene (vise o svemu ovome u stripovima i knjigama, kanonskim i Legends), videcemo.
LunarFang
LunarFang
Lord od Besnog Rta
Lord od Besnog Rta

Broj poruka : 9218
Godina : 33
Raspoloženje : kako kad
Reputacija : 368
Points : 9664
Datum upisa : 21.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

The Last Jedi Empty Re: The Last Jedi

Počalji od Zevs86 Pet 16 Feb 2018, 09:45

LunarFang ::Sto se tice ubistva Snouka, to je potpuna glupost. Lik koji je toliko gradjen u prethodnom filmu kao nesto novo, nesto, posebno, neko ko je prevazisao klasicna ucenja Dzedaja i Sita i toliko je overpowered da je postao provajder za Force Skype Rej i Rena, potpuno su protracili toliku misteriju i nesto sto je moglo biti sjajno. Sto se Luka i njegovog pada tice, potpuno se slazem. Sta je sve preziveo i koliko mora da je ojacao i onda se toliko uplasi da pokusa nesto tako, ne da ne ide uz lik, nego je travestija. Nemam problem s nacinom na koji je umro, i cak mi se i svidja ta borba, ali moglo je biti daleko bolje izvedeni. Pocetna scena, koliko god izgledala kul s tom borbom u svemiru, nepotrebna je: mogli su odmah da zapale posle doovljno duge diverzije i tako sacuvaju bombardere za kasnije, sukob izmedju Poa i one druge likuse koja je zamenila Leju je izvestacen da ne moze gore, cak je i potencijalni ljubavni trougao Fin-Rej-ona Vijetnamka cijeg se imena ne secam isforsiran. Sto se tice onog plot twist izbora za Rejino poreklo, jos uvek nisam nacisto s tim. Moze da bude totalni promasaj, a moze da bude jako kul u kontekstu prevazilazenja svih znakova i prorocanstava o koje su se saplitali i Siti i Dzedaji. Ali ono sto je film dobro uradio, i za sta je krajnje vreme: the Jedi are gone, and good fucking riddance. I vreme je bilo da se red izgradjen na vekovima paradoksalne ideologije i dubokog disbalansa Sile (jer ni oni, kao ni Siti, ne prihvataju Silu u potpunosti, vec samo delove koji su njima potrebni, ergo - oni su odgovorni za disbalans mozda i vise nego Siti) okonca, i na njegovo mesto dodje nesto novo. Ne znam koliko ce to biti bolje, ali ce to biti novo. Mozda ovo bude renesansa Dai Bendu, ili povratak na Je'daii korene (vise o svemu ovome u stripovima i knjigama, kanonskim i Legends), videcemo.
In you a lot of hope i see, my young padawan. Sadly, hope i have not...
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

The Last Jedi Empty Re: The Last Jedi

Počalji od Vazarius Pet 16 Feb 2018, 20:40

Pa bukvalno su obecavali i navodili svasta za Snouka. Al su odlucili da se poigraju sa fanovima. Narocito su tizovali da je Dart Plegus. Sektasi, masoni, jezuiti Very Happy . Za to stvarno nemam reci. Mada kao sto rekoh scena ubistva mi je ok, ali stvar ukusa kapiram. Sto se tice Rej dopada mi se sto nije nicija rodjaka, ali je opet problem sto su pravili trejlere i atmosferu kao da jeste. Zaista neshvatljivo, nevidjeno i nadam se da se nece ponoviti nikad nista slicno... Sto se tice Dzedaja, mislim da nije doneta konacna odluka o njihovom ukidanju. Ima smisla Lunare u  tome sto pricas.

Sta mislite o novim filmovima? Rajan Dzonson ima svoju trilogiju, a gejmotronci svoju seriju filmova....
Vazarius
Vazarius
Gospodar Brzorečja
Gospodar Brzorečja

Broj poruka : 3077
Raspoloženje : koracanje
Reputacija : 237
Points : 3432
Datum upisa : 27.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

The Last Jedi Empty Re: The Last Jedi

Počalji od LunarFang Pet 16 Feb 2018, 20:42

E da, promaklo mi je to u vezi s kazinom. Maltene potpuno nepotrebna deonica. Meni se barem lično činilo da bi film bio mnogo tečniji bez tog dela, ili bar da je značajno skraćen, iako svi društveni komentari stoje, i to je kul. Del Toro stvarno pokidao, mnogo zanimljiv i harizmatičan lik, ali opet mi je delovao nekako nedovoljno iskorišćeno. Možda se pojavi u narednim filmovima, stvarno bih voleo. 

Mnogi su burno reagovali na Lejine force moći, da ne kažem kukali, ali što se mene lično tiče: jedu govna, da izvinete. Zašto pa Leja nije mogla da pokupi svašta od Luka kako su godine prolazile, ili čak skapira sama? Nije da nije dovoljno inteligentna i sposobna za tako nešto, plus je i Skajvoker, što znači da ima urođenu duboku vezu sa Silom... Dvoumim se oko toga, doduše, što su odlučili da je zadrže i posle eksplozije broda s obzirom na to kad je umrla, i da film nije bio ni izbliza toliko gotov. Možda je gro scena s njom snimljen u ranije u procesu snimanja, ali kako će to nastaviti nisam pametan... 

Ali borba s Pretorijancima... Uuuuuh kako dobra deonica!

Ti to pitaš za predstojeće SW filmove, ili filmove uopšte?
LunarFang
LunarFang
Lord od Besnog Rta
Lord od Besnog Rta

Broj poruka : 9218
Godina : 33
Raspoloženje : kako kad
Reputacija : 368
Points : 9664
Datum upisa : 21.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

The Last Jedi Empty Re: The Last Jedi

Počalji od Vazarius Pet 16 Feb 2018, 21:03

Za predstojece SW filmove Smile , u planu su bar pet komada takoreci posle Sola.

A mislim da su snimili dosta Lejinih scena. Kao sto je Kristofer Li za Hobita.
Vazarius
Vazarius
Gospodar Brzorečja
Gospodar Brzorečja

Broj poruka : 3077
Raspoloženje : koracanje
Reputacija : 237
Points : 3432
Datum upisa : 27.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

The Last Jedi Empty Re: The Last Jedi

Počalji od LunarFang Pet 16 Feb 2018, 21:19

Aha, sad te razumem. Dok ne vidim kako izgleda, ne predviđam ništa Very Happy
LunarFang
LunarFang
Lord od Besnog Rta
Lord od Besnog Rta

Broj poruka : 9218
Godina : 33
Raspoloženje : kako kad
Reputacija : 368
Points : 9664
Datum upisa : 21.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

The Last Jedi Empty Re: The Last Jedi

Počalji od Assassin Pon 12 Mar 2018, 00:06

Odgledao film, sa realne strane gledano nije loš film za jedno prijatno veče, čist prosek za opuštanje. Sa strane da je to Star Wars film u koji je uloženo toliko novca i truda, pompe i svega ostalog, pa blago je reći da sam razočaran. Kako su najavljivali u trejleru očekivao sam mnogo, mnogo više, bukvalno mi je više emocija izazvao onaj prvi teaser trejler od 2+ min. nego ceo film.
Jedino što zaista mogu da pohvalim u filmu jeste muzika. Neiskorišćeni potencijal Snouka, veoma lošu priču Luka Skajvokera, ma sve to i većinu loših stvari ste naveli, nema potrebe da ponavljam.
Kajlo Ren kao glavni negativac triologije? Njegovo poređenje sa Vejderom? Ma daj, da je ostao zao pre nego što je preminuo Vejder - Anakin bi se u grobu prevrtao. Ova triologija je čist nastavak drame porodice i familije Skajvoker, očigledno se bazira na njih više nego na neke druge elemente priče. I ono što mi neverovatno smeta, jeste činjenica da ću morati da odgledam stare filmove da bih odgledao poštenu borbu svetlosnim mačevima! Iskreno sam se nadao da ću videti neki bad ass scene između Luka i recimo Snouka! To bi bilo svetski! Ali ne, Star Wars nastavlja da dominira dramom koja će zbog izvrsne muzike u tim dramskim trenucima postati i melodrama vremenom. Dajte ljudi više borbe, manje drame. Kapiram da je Star Wars svemirska opera, drama šta već, ali ovo prevalitali svaku meru. Da ne pričam o postojećim pričama kako su Ren i Rej neverovatno moćni, bla bla. Ispade da ne postoji više pošten Džedaj a kamoli Sit. Ona Rej vežbala borbu svetlosnim mačem jedno 5 min kod Luka na planeti i već satire desetak elitnih gardista od Snouka, a Rej je toliko opasan da je Luk razmišljao da ga ubije, a u Buđenju Sile ga Ben bivši stormtruper namučio, a Rej savladala. Kapiram da je bio kao ranjen, ali ono je besmisleno. Razumem da je od doba pravih džedaja njihov kvalitet sa generacijama u opadanju, Posle Jode Luk, posle Luka ovi itd, ali ako su Siti i Džedaji spali na ovaj kvalitet borbe, onda je bolje da izumru svi zajedno. I nemoj da je neko napisao da je poenta filma da svi i treba da nestanu i da dođje nešto novo, zna se na šta mislim.
Sve u svemu nemam očekivanja niti vere u Star Wars franšizu, Rogue One je bio odličan film i nadam se da neće biti jedini, mada su mi očekivanja nulta sada kada je Dizni rešio da napravi masu SW filmova i izvuče milijarde, kao što radi i sa Marvelom, Piratima sa Kariba i masom popularnih blokbastera.
Priznajem da sam hteo da ostavim 2 rečenice samo, kao da i verovatno nisam veliki fan kao većina vas, ali nisam mogao da ostanem ravnodušan i morao sam da izbacim sve iz sebe! Very Happy
Assassin
Assassin
Lord Zapovednik Noćne Straže
Lord Zapovednik Noćne Straže

Broj poruka : 13622
Godina : 32
Raspoloženje : Arise!
Reputacija : 937
Points : 14683
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

The Last Jedi Empty Re: The Last Jedi

Počalji od Zevs86 Ned 18 Mar 2018, 19:41

Assassin ::Odgledao film, sa realne strane gledano nije loš film za jedno prijatno veče, čist prosek za opuštanje. Sa strane da je to Star Wars film u koji je uloženo toliko novca i truda, pompe i svega ostalog, pa blago je reći da sam razočaran. Kako su najavljivali u trejleru očekivao sam mnogo, mnogo više, bukvalno mi je više emocija izazvao onaj prvi teaser trejler od 2+ min. nego ceo film.
Jedino što zaista mogu da pohvalim u filmu jeste muzika. Neiskorišćeni potencijal Snouka, veoma lošu priču Luka Skajvokera, ma sve to i većinu loših stvari ste naveli, nema potrebe da ponavljam.
Kajlo Ren kao glavni negativac triologije? Njegovo poređenje sa Vejderom? Ma daj, da je ostao zao pre nego što je preminuo Vejder - Anakin bi se u grobu prevrtao. Ova triologija je čist nastavak drame porodice i familije Skajvoker, očigledno se bazira na njih više nego na neke druge elemente priče. I ono što mi neverovatno smeta, jeste činjenica da ću morati da odgledam stare filmove da bih odgledao poštenu borbu svetlosnim mačevima! Iskreno sam se nadao da ću videti neki bad ass scene između Luka i recimo Snouka! To bi bilo svetski! Ali ne, Star Wars nastavlja da dominira dramom koja će zbog izvrsne muzike u tim dramskim trenucima postati i melodrama vremenom. Dajte ljudi više borbe, manje drame. Kapiram da je Star Wars svemirska opera, drama šta već, ali ovo prevalitali svaku meru. Da ne pričam o postojećim pričama kako su Ren i Rej neverovatno moćni, bla bla. Ispade da ne postoji više pošten Džedaj a kamoli Sit. Ona Rej vežbala borbu svetlosnim mačem jedno 5 min kod Luka na planeti i već satire desetak elitnih gardista od Snouka, a Rej je toliko opasan da je Luk razmišljao da ga ubije, a u Buđenju Sile ga Ben bivši stormtruper namučio, a Rej savladala. Kapiram da je bio kao ranjen, ali ono je besmisleno. Razumem da je od doba pravih džedaja njihov kvalitet sa generacijama u opadanju, Posle Jode Luk, posle Luka ovi itd, ali ako su Siti i Džedaji spali na ovaj kvalitet borbe, onda je bolje da izumru svi zajedno. I nemoj da je neko napisao da je poenta filma da svi i treba da nestanu i da dođje nešto novo, zna se na šta mislim.
Sve u svemu nemam očekivanja niti vere u Star Wars franšizu, Rogue One je bio odličan film i nadam se da neće biti jedini, mada su mi očekivanja nulta sada kada je Dizni rešio da napravi masu SW filmova i izvuče milijarde, kao što radi i sa Marvelom, Piratima sa Kariba i masom popularnih blokbastera.
Priznajem da sam hteo da ostavim 2 rečenice samo, kao da i verovatno nisam veliki fan kao većina vas, ali nisam mogao da ostanem ravnodušan i morao sam da izbacim sve iz sebe! Very Happy
Ako si Very Happy
I ja sam isto tako hteo da rantujem, ali sam batalio jer su svi manje vise rekli sve The Last Jedi 3250678809
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

The Last Jedi Empty Re: The Last Jedi

Počalji od Vazarius Sre 21 Mar 2018, 08:32

I da kazem pored svega da mi je drago sto ce se posle ove Diznijeve trilogije vise ceniti prikveli...
Vazarius
Vazarius
Gospodar Brzorečja
Gospodar Brzorečja

Broj poruka : 3077
Raspoloženje : koracanje
Reputacija : 237
Points : 3432
Datum upisa : 27.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

The Last Jedi Empty Re: The Last Jedi

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu