WORLD OF WESTEROS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 

 


Rechercher Napredna potraga

Similar topics
Zadnje teme
» Spam Tema....
od Nim Ned 14 Apr 2024, 04:08

» Sta trenutno slusate
od Zevs86 Sub 03 Feb 2024, 23:56

» Slike prirode nam majke
od Lala Pet 26 Maj 2023, 21:46

» Predstavite nam se....
od Assassin Pet 28 Apr 2023, 18:23

» Robert Džordan "Točak vremena"
od Uno Nomesta Pon 26 Sep 2022, 14:57

» Robin Hobb - Vidovnjaci
od Zevs86 Uto 29 Dec 2020, 15:25

» Stiven Erikson- Malaska knjiga palih
od Assassin Pon 13 Apr 2020, 10:31

» Igrice (Generalno)
od Lord M. Pet 03 Apr 2020, 12:33

» Sta sada citate?
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:58

» Winter Is Coming...to HBO
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:55

» Dela, po povoljnoj ceni.
od Vazarius Uto 10 Mar 2020, 08:25

» Srećna 2o2o!
od Assassin Uto 07 Jan 2020, 12:43

» Serije koje volite / trenutno pratite
od Assassin Uto 12 Nov 2019, 16:54

» Silmarilion
od Vazarius Čet 31 Okt 2019, 09:38

» Jezik Čitanja
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:23

» Novi filmovi i filmske novosti
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:19

» "Vukodav" - Marija Semjonova
od Zevs86 Pet 25 Jan 2019, 10:49

» Demon Cycle - Peter V. Brett [spoiler]
od Vazarius Uto 08 Jan 2019, 14:44

» Srećna 2o19!
od Areal Sre 02 Jan 2019, 20:56

» Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"
od Vazarius Pet 19 Okt 2018, 12:46

Pristupi

Zaboravio sam šifru

Ko je trenutno na forumu
Imamo 6 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 6 Gosta

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 84 dana Pet 20 Sep 2013, 17:16
Naj bolji poslanici
Зимоврел (15838)
Rejmond E. Fajst Vote_lcapRejmond E. Fajst Voting_barRejmond E. Fajst Vote_rcap 
Sparkling Comet (15528)
Rejmond E. Fajst Vote_lcapRejmond E. Fajst Voting_barRejmond E. Fajst Vote_rcap 
Assassin (13622)
Rejmond E. Fajst Vote_lcapRejmond E. Fajst Voting_barRejmond E. Fajst Vote_rcap 
Zevs86 (11916)
Rejmond E. Fajst Vote_lcapRejmond E. Fajst Voting_barRejmond E. Fajst Vote_rcap 
Zandrin (10789)
Rejmond E. Fajst Vote_lcapRejmond E. Fajst Voting_barRejmond E. Fajst Vote_rcap 
CRNIJASTREB (10420)
Rejmond E. Fajst Vote_lcapRejmond E. Fajst Voting_barRejmond E. Fajst Vote_rcap 
Princ Regar (9341)
Rejmond E. Fajst Vote_lcapRejmond E. Fajst Voting_barRejmond E. Fajst Vote_rcap 
LunarFang (9218)
Rejmond E. Fajst Vote_lcapRejmond E. Fajst Voting_barRejmond E. Fajst Vote_rcap 
Uno Nomesta (8868)
Rejmond E. Fajst Vote_lcapRejmond E. Fajst Voting_barRejmond E. Fajst Vote_rcap 
Nim (8274)
Rejmond E. Fajst Vote_lcapRejmond E. Fajst Voting_barRejmond E. Fajst Vote_rcap 

April 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Kalendar Kalendar


Rejmond E. Fajst

5 posters

Ići dole

Rejmond E. Fajst Empty Rejmond E. Fajst

Počalji od Sparkling Comet Sre 08 Jan 2014, 19:22

Rejmond E. Fajst E154rd

Rejmond E. Fajst je rođen 1945. godine u Los Anđelesu, u Kalifornijipod imenom Rejmond ElajasGonzales III. Kada je napunio devet godina roditelji su mu se razveli, a majka mu se preudala za Feliksa E. Fajsta.
Kako drugi vole da kažu, Fajst se uglavnom specijalizovao za epsku fantastiku i pravi je predstavnik ovog žanra. Otkako je 1982. godine objavio Čarobnjaka stao je rame uz rame sa legendama poput Roberta Džordana i Dejvida Edingsa. Njegova dela prodata su u više od dvanaest miliona primeraka i prevedena na petnaest jezika. Njegovi romani često su na samom vrhu top-lista Njujork tajmsa i Tajmsa.
Živi u San Dijegu sa decom. Kada ne piše, što je prava retkost, Rejmond se posvećuje hobijima: dizajniranjem kompjuterskih igrica, sakupljanjem vina, upotpunjavanjem istorije američkog fudbala.



Rejmond E. Fajst 2jb1gsj

U šumovitom priobalju Ostrvskog Kraljevstva, siroče po imenu Pag postalo je šegrt velikog čarobnjaka Kulgana. Iako je svojom hrabrošću stekao naklonost dvora i srce ljupke princeze, Pag nije mogao da ovlada veštinama čarobnjaštva na tradicionalan način.
Uprkos tome, Pagova neobična vrsta magije jednog dana će zauvek promeniti sudbinu dvaju svetova, jer su mračna bića iz drugog sveta otvorila rascep u tkanju kosmosa, kako bi ponovo započela drevni rat između sila Reda i Haosa.


Rejmond E. Fajst 2whl9vt

Sudbina dvaju svetova bila je u njegovim rukama... Nekada je bio siroče po imenu Pag, šegrt čarobnjaka u magičnom svetu Midkemije. Potom je pao u zarobljeništvo i ropstvo Tsuranija, čudne ratoborne rase osvajača sa drugog sveta. Tamo, u egzotičnom carstvu Kelevana, dobio je novo ime – Milamber.
Naučio je kako da zauzda nezamislive moći koje je držao duboko u sebi i priključio se davno započetoj borbi protiv Krvnika, zle sile starije i od samog vremena.


Rejmond E. Fajst T89p39

Na dan venčanja s princom Arutom, princezu Anitu pogađa otrovna strela.
Da bi spasao svoju voljenu, Aruta mora da pođe u potragu za legendarnom biljkom zvanom srebrni trn, koja raste samo u mračnoj, dalekoj zemlji Tkača čarolija.
Arutinu družinu čine najamnik, minstrel i jedan pronicljivi mladi lopov, a svi će se zajedno suočiti sa drevnim zlom i boriti se s mračnim silama koje su ugrozile čitav magični svet Midkemije.


Rejmond E. Fajst 10xsftx

Zao vetar duva Midkemijom. Crne čete su ustale da zdrobe Ostrvsko kraljevstvo i porobe ga mračnom magijom. Konačna bitka između Haosa i Reda samo što nije otpočela na ruševinama grada zvanog Setanon.
Pag, majstor čarobnjaštva nekad znan kao Milamber, sad je primoran da preduzme strašnu i opasnu potragu koja će ga odvesti sve do osvita vremena da bi se uhvatio u koštac s drevnim i užasnim Krvnikom zarad sudbine hiljadu svetova.


Rejmond E. Fajst N4ig51

Princ krvi vodi nas kroz pustolovine i intrige koje buknu kada, dvadeset godina nakon Rata Kapije svetova, pokušaj grupe moćnih plemića da caricu Keša dovodi do razdora na dvoru. Prinčevi Krondora, Borik i Erland, našli su se u središtu sukoba kada Borik pobegne i upusti se u pogibeljan povratak na dvor kako bi upozorio na zaveru koja bi mogla dovesti do rata i raspada Carstva.
Autor proslavljenih bestselera o Ratu Kapije svetova vodi nas u nove vratolomne avanture kroz jedan od najpopularnijih svetova fantastike. Princ krvi je uzbudljiva saga o sukobu i ljubavi, magiji i legendama iz pera majstora epske fantastike.


Rejmond E. Fajst 2up3jes

Kraljev bukanir je nova zanimljiva epska pustolovina, smeštena deset godina nakon događaja ispričanih u Princu krvi.
Nikolas, treći sin princa Arute od Krondora, bistar je i nadaren mladić, ali sputava ga zaštićen život na očevom dvoru. Kako bi naučio nešto više o svetu van zidova palate, Nikolas i njegov štitonoša, Hari, razvijaju jedra i plove prema pastoralnoj Krajdiji.
Ubrzo po njihovom dolasku, nepoznate sile surovo napadaju Krajdiju. Zamak ostavljaju u ruševinama, a dve mlade plemkinje – Nikolasove prijateljice – otete su. Razaranja su bila takva da svi shvataju da je pitanju jviše od obične pljačke pirata.
Kao brat budućeg kralja, Nikolas mora da se otisne na dug i opasan put. Dok se sve više udaljava od poznatih međa domovine, Nikolas shvata da iza krvožednih pirata stoji sila koja ugrožava čitav svet Midkemije, a njemu je suđeno da se suoči sa ovom strašnom pretnjom.
Sparkling Comet
Sparkling Comet

Broj poruka : 15528
Godina : 34
Raspoloženje : Hope for the best, I always do :)))
Reputacija : 1019
Points : 16631
Datum upisa : 30.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Rejmond E. Fajst Empty Re: Rejmond E. Fajst

Počalji od Uno Nomesta Sre 08 Jan 2014, 19:50

Kometice +++++++++ za Fajsta... a zar već nije imao svoju temu ovde? Suspect

Šteta što više njegovih knjiga nije prevedeno Sad
Uno Nomesta
Uno Nomesta
Zapovednik Istočne Morobdije
Zapovednik Istočne Morobdije

Broj poruka : 8868
Godina : 28
Raspoloženje : lepo
Reputacija : 259
Points : 9201
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Rejmond E. Fajst Empty Re: Rejmond E. Fajst

Počalji od Sparkling Comet Sre 08 Jan 2014, 19:51

Uno Nomesta ::Kometice +++++++++ za Fajsta... a zar već nije imao svoju temu ovde? Suspect

Šteta što više njegovih knjiga nije prevedeno Sad

Hvala, ja nisam našla, a gledala sam da ne napravim duplu. Very Happy Šteta, ali nadati se da će prevesti. Very Happy
Sparkling Comet
Sparkling Comet

Broj poruka : 15528
Godina : 34
Raspoloženje : Hope for the best, I always do :)))
Reputacija : 1019
Points : 16631
Datum upisa : 30.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Rejmond E. Fajst Empty Re: Rejmond E. Fajst

Počalji od Uno Nomesta Sre 08 Jan 2014, 19:53

Ima u delu Pisci epske fantastike ali samo za Riftwar Sagu Smile
Ima i Vilinska priča od njega, prevedena na srpski... mislim da sam imao link za pdf...
Uno Nomesta
Uno Nomesta
Zapovednik Istočne Morobdije
Zapovednik Istočne Morobdije

Broj poruka : 8868
Godina : 28
Raspoloženje : lepo
Reputacija : 259
Points : 9201
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Rejmond E. Fajst Empty Re: Rejmond E. Fajst

Počalji od Lothesse Sre 08 Jan 2014, 23:57

Faaaaaaaaajstt I love you
E on pise po mom ukusu Very Happy
Fino,bajkovito,lagano,da odmoris dusu i napunis se pozitivnom energijom Smile
Pored tih na nasem,procitala sam jos jednu trilogiju,Darkwar.
U planu su mi i ostale,ali ne u skorije vreme Smile
Lothesse
Lothesse

Broj poruka : 5764
Godina : 34
Raspoloženje : Sleepy kitty, pur, pur, puuuuur
Reputacija : 343
Points : 5954
Datum upisa : 11.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Rejmond E. Fajst Empty Re: Rejmond E. Fajst

Počalji od Assassin Čet 09 Jan 2014, 00:40

Imam sve te knjige koje si tu navela, a Fajst mi je jedan od omiljenih pisaca. Prva fantastika koju sam citao posle Tolkina. On me je dalje uveo u zanr, kada sam bio prva srednje. Nisam citao poslednje dve knjige koje si navela, ali planiram citav serijal iznova, polako, mada imam desetak serijala da obnovim, Tocak mi najteze pada. Very Happy
Xmm, Fajst je licnost zbog koje smo Loth i ja u pocetku i poceli da se dopisujemo. Rejmond E. Fajst 3250678809
Assassin
Assassin
Lord Zapovednik Noćne Straže
Lord Zapovednik Noćne Straže

Broj poruka : 13622
Godina : 32
Raspoloženje : Arise!
Reputacija : 937
Points : 14683
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Rejmond E. Fajst Empty Re: Rejmond E. Fajst

Počalji od Nim Čet 09 Jan 2014, 00:57

A svi smo mislili da je to Tolkin Rejmond E. Fajst 3250678809

Ja citala prve dve cini mi se, deluje skoro kao celina, dalje nije imalo u biblioteci. Ja sam valjda prokleta time sto sam procitala ASOIAF, vise nista ne moze da me odusevi Very Happy
Nim
Nim
Kraljica Rojnara, Andala i Prvih ljudi, gospodarica Sedam kraljevstava
Kraljica Rojnara, Andala i Prvih ljudi, gospodarica Sedam kraljevstava

Broj poruka : 8274
Godina : 36
Raspoloženje : kiselo grozdje :P
Reputacija : 387
Points : 8677
Datum upisa : 13.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Rejmond E. Fajst Empty Re: Rejmond E. Fajst

Počalji od Sparkling Comet Čet 09 Jan 2014, 01:19

U neku ruku, on je i mene uveo u fantastiku, sjećam se da sam ga čitala poslije Tolkina i još nekih pisaca, kao što Loth kaže pršti pozitivnom energijom. Very Happy
Sparkling Comet
Sparkling Comet

Broj poruka : 15528
Godina : 34
Raspoloženje : Hope for the best, I always do :)))
Reputacija : 1019
Points : 16631
Datum upisa : 30.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Rejmond E. Fajst Empty Re: Rejmond E. Fajst

Počalji od Lothesse Čet 09 Jan 2014, 12:13

Assassin ::Xmm, Fajst je licnost zbog koje smo Loth i ja u pocetku i poceli da se dopisujemo. Rejmond E. Fajst 3250678809
Very Happy Rejmond E. Fajst 3250678809
Lothesse
Lothesse

Broj poruka : 5764
Godina : 34
Raspoloženje : Sleepy kitty, pur, pur, puuuuur
Reputacija : 343
Points : 5954
Datum upisa : 11.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Rejmond E. Fajst Empty Re: Rejmond E. Fajst

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu