WORLD OF WESTEROS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 

 


Rechercher Napredna potraga

Zadnje teme
» Spam Tema....
od Nim Ned 14 Apr 2024, 04:08

» Sta trenutno slusate
od Zevs86 Sub 03 Feb 2024, 23:56

» Slike prirode nam majke
od Lala Pet 26 Maj 2023, 21:46

» Predstavite nam se....
od Assassin Pet 28 Apr 2023, 18:23

» Robert Džordan "Točak vremena"
od Uno Nomesta Pon 26 Sep 2022, 14:57

» Robin Hobb - Vidovnjaci
od Zevs86 Uto 29 Dec 2020, 15:25

» Stiven Erikson- Malaska knjiga palih
od Assassin Pon 13 Apr 2020, 10:31

» Igrice (Generalno)
od Lord M. Pet 03 Apr 2020, 12:33

» Sta sada citate?
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:58

» Winter Is Coming...to HBO
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:55

» Dela, po povoljnoj ceni.
od Vazarius Uto 10 Mar 2020, 08:25

» Srećna 2o2o!
od Assassin Uto 07 Jan 2020, 12:43

» Serije koje volite / trenutno pratite
od Assassin Uto 12 Nov 2019, 16:54

» Silmarilion
od Vazarius Čet 31 Okt 2019, 09:38

» Jezik Čitanja
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:23

» Novi filmovi i filmske novosti
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:19

» "Vukodav" - Marija Semjonova
od Zevs86 Pet 25 Jan 2019, 10:49

» Demon Cycle - Peter V. Brett [spoiler]
od Vazarius Uto 08 Jan 2019, 14:44

» Srećna 2o19!
od Areal Sre 02 Jan 2019, 20:56

» Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"
od Vazarius Pet 19 Okt 2018, 12:46

Pristupi

Zaboravio sam šifru

Ko je trenutno na forumu
Imamo 3 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 3 Gosta

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 84 dana Pet 20 Sep 2013, 17:16
Naj bolji poslanici
Зимоврел (15838)
Vodic za pravljenje biografije Vote_lcapVodic za pravljenje biografije Voting_barVodic za pravljenje biografije Vote_rcap 
Sparkling Comet (15528)
Vodic za pravljenje biografije Vote_lcapVodic za pravljenje biografije Voting_barVodic za pravljenje biografije Vote_rcap 
Assassin (13622)
Vodic za pravljenje biografije Vote_lcapVodic za pravljenje biografije Voting_barVodic za pravljenje biografije Vote_rcap 
Zevs86 (11916)
Vodic za pravljenje biografije Vote_lcapVodic za pravljenje biografije Voting_barVodic za pravljenje biografije Vote_rcap 
Zandrin (10789)
Vodic za pravljenje biografije Vote_lcapVodic za pravljenje biografije Voting_barVodic za pravljenje biografije Vote_rcap 
CRNIJASTREB (10420)
Vodic za pravljenje biografije Vote_lcapVodic za pravljenje biografije Voting_barVodic za pravljenje biografije Vote_rcap 
Princ Regar (9341)
Vodic za pravljenje biografije Vote_lcapVodic za pravljenje biografije Voting_barVodic za pravljenje biografije Vote_rcap 
LunarFang (9218)
Vodic za pravljenje biografije Vote_lcapVodic za pravljenje biografije Voting_barVodic za pravljenje biografije Vote_rcap 
Uno Nomesta (8868)
Vodic za pravljenje biografije Vote_lcapVodic za pravljenje biografije Voting_barVodic za pravljenje biografije Vote_rcap 
Nim (8274)
Vodic za pravljenje biografije Vote_lcapVodic za pravljenje biografije Voting_barVodic za pravljenje biografije Vote_rcap 

April 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Kalendar Kalendar


Vodic za pravljenje biografije

Ići dole

Vodic za pravljenje biografije Empty Vodic za pravljenje biografije

Počalji od Struki Čet 19 Feb 2009, 17:03

Ime

Dobro razmislite. Neka bude mastovito i originalno. Kada pogledate biografiju i zivot vaseg lika, njegove osobine i karakter, da to ime bas predstavlja njega/nju. Nemojte uzimati imena iz knjiga, filmova, stripova i ostalih izvora( Aragorn, Zagor, Belgarion, Rocky, Rambo Shocked ); Ili, menjati po jedno slovo vec poznatim imenima ( Legoles, Dzek Snezni, Randar al'Thor ...) Ne sputavajte mastu

Starost

Od 16 - 26 godina

Visina i tezina

Pa, mislim da je ovde sve jasno. Samo nemojte preterivati bez potrebe (tipa 350 kg i 456 cm Shocked )

Fizicki izgled

Da bi sto bolje docarali i prikazali vaseg lika nama (a i sebi), opis fizickog izgleda je veoma bitan. Sto vise detalja i simpaticnih unikatnih karakteristika (Nema levu obrvu?!; jedno oko plavo, drugo zeleno; pusta nokat na malom prstu ; blistavi zubi; itd) Samo, molim vas, nemojte da preterate. Izbegavajte fizicke deformacije i big oziljke.

Karakter

Jos dublje uzivljavanje u vase cedo. Slobodno se raspisite. Kakav je vas lik izjutra? Uvece? Sta pokrece vaseg lika? Odluke koje donese, zbog cega? Sta je potrebno da se desti da bi vas lik nesto uradio? Sta ga nervira? Raduje?

Biografija

Deo price o vasem liku koji zahteva najvise vremena i prostora. Ovde ce te govoriti o zivotu pre nego sto krenete avanturu. Recite nam kako je dobio karakteristike koje ima, izgled i karakter koji ga krasi. Ponovo podrzavamo detaljisanje, na taj nacin lakse cete uci u vaseg lika i celu pricu (+ dacete dobar primer drugima kako se pravi character)
Vas predjasnji zivot mora imati makar NEKOG smisla. Ako znate da svirate, ko vas je naucio? Kradete? Lepo, ali samo talenat nece vam mnogo pomoci . Deda, bivsi clan vojnih jedinica vas je naucio da gadjate samostrelom? Eto lepog primera
Molim vas, IZBEGAVAJTE klise price.
- Otisnuo se u svet u potrazi za slavom i bogatstvom; To manje vise svi zele.
- Ubili ste slucajno/namerno nekoga i proterani ste/bezite iz sela/grada; Mislim da bi vas obesili ili osakatili pre nego vas pustili
- Neko/nesto je ubilo vasu porodicu/devojku/decka i trazite osvetu; Neeeeeee!!!
Jos neke stvari koje NE bi trebalo da sadrzi vasa biografija:
- Moj ujak Dzo mi je dao valiriski mac i sada koljem sve sa njim; nema nekih unikatnih itema, ako zasluzite dobice te ih u avanturi
- Kada se naljutim, izrastu mi krila, rep(koji bije kao buzdovan), cetiri ruke i jos trista cuda; pogledajte pod fizicki izgled.

Ciljevi

Svako od nas ima neki cilj u zivotu. Neki su za skoriju buducnost, neki za daleku. Neki su mali i vrlo ostvarljivi, neki veliki i teze ostvarivi. Sanjarenja su dozvoljena, kao i zelje vaseg lika. Bitno je da oni postoje i da ka tome stremite...

Invertar

Poslednja stavka u kojoj cu ja napisati koje stvari sa sobom nosite i koliko golda imate sa sobom.

Abilities, Skills i Feats

Sve ove tri stavke su vam mnogo lepse objasnjene u svojim temama, tako da ce te to tamo procitati. No, dok ne napisete biografiju nemoj te da brinete o njima. Tek kad je zavrsite i kad je ja odobrim, da cu vam poene koje idu uz nju i zajedno uz moju pomoc ili sami ce te odraditi i ovaj deo.

Biografije saljite meni preko PM. Jedino sto mi je ostalo da vam kazem, je sledece. Vas lik na kraju biografije mora zavrsiti na jugu. Na prostoru izmedju Vrata i granice sa Dornom. Takodje mozete koristiti svoju mastu i izmisljati neke stvari za koje niste sigurni. Npr. izmisljati neke manje gradove, kriminalne organizacije, lordove, vitezove. Nemojte preterivati, ali neke manje stvari mozete smisliti.


Poslednji izmenio Struki dana Ned 05 Apr 2009, 23:20, izmenjeno ukupno 1 puta
Struki
Struki

Broj poruka : 1808
Raspoloženje : Cetri solitera, dve trafike, moja Olivera nosi Reebok patike
Reputacija : 122
Points : 1664
Datum upisa : 14.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu