WORLD OF WESTEROS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 

 


Rechercher Napredna potraga

Similar topics
Zadnje teme
» Spam Tema....
od Nim Ned 14 Apr 2024, 04:08

» Sta trenutno slusate
od Zevs86 Sub 03 Feb 2024, 23:56

» Slike prirode nam majke
od Lala Pet 26 Maj 2023, 21:46

» Predstavite nam se....
od Assassin Pet 28 Apr 2023, 18:23

» Robert Džordan "Točak vremena"
od Uno Nomesta Pon 26 Sep 2022, 14:57

» Robin Hobb - Vidovnjaci
od Zevs86 Uto 29 Dec 2020, 15:25

» Stiven Erikson- Malaska knjiga palih
od Assassin Pon 13 Apr 2020, 10:31

» Igrice (Generalno)
od Lord M. Pet 03 Apr 2020, 12:33

» Sta sada citate?
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:58

» Winter Is Coming...to HBO
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:55

» Dela, po povoljnoj ceni.
od Vazarius Uto 10 Mar 2020, 08:25

» Srećna 2o2o!
od Assassin Uto 07 Jan 2020, 12:43

» Serije koje volite / trenutno pratite
od Assassin Uto 12 Nov 2019, 16:54

» Silmarilion
od Vazarius Čet 31 Okt 2019, 09:38

» Jezik Čitanja
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:23

» Novi filmovi i filmske novosti
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:19

» "Vukodav" - Marija Semjonova
od Zevs86 Pet 25 Jan 2019, 10:49

» Demon Cycle - Peter V. Brett [spoiler]
od Vazarius Uto 08 Jan 2019, 14:44

» Srećna 2o19!
od Areal Sre 02 Jan 2019, 20:56

» Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"
od Vazarius Pet 19 Okt 2018, 12:46

Pristupi

Zaboravio sam šifru

Ko je trenutno na forumu
Imamo 1 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 1 Gost

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 84 dana Pet 20 Sep 2013, 17:16
Naj bolji poslanici
Зимоврел (15838)
Milos - Vukovi Sudbine Milos Petkovic Vote_lcapMilos - Vukovi Sudbine Milos Petkovic Voting_barMilos - Vukovi Sudbine Milos Petkovic Vote_rcap 
Sparkling Comet (15528)
Milos - Vukovi Sudbine Milos Petkovic Vote_lcapMilos - Vukovi Sudbine Milos Petkovic Voting_barMilos - Vukovi Sudbine Milos Petkovic Vote_rcap 
Assassin (13622)
Milos - Vukovi Sudbine Milos Petkovic Vote_lcapMilos - Vukovi Sudbine Milos Petkovic Voting_barMilos - Vukovi Sudbine Milos Petkovic Vote_rcap 
Zevs86 (11916)
Milos - Vukovi Sudbine Milos Petkovic Vote_lcapMilos - Vukovi Sudbine Milos Petkovic Voting_barMilos - Vukovi Sudbine Milos Petkovic Vote_rcap 
Zandrin (10789)
Milos - Vukovi Sudbine Milos Petkovic Vote_lcapMilos - Vukovi Sudbine Milos Petkovic Voting_barMilos - Vukovi Sudbine Milos Petkovic Vote_rcap 
CRNIJASTREB (10420)
Milos - Vukovi Sudbine Milos Petkovic Vote_lcapMilos - Vukovi Sudbine Milos Petkovic Voting_barMilos - Vukovi Sudbine Milos Petkovic Vote_rcap 
Princ Regar (9341)
Milos - Vukovi Sudbine Milos Petkovic Vote_lcapMilos - Vukovi Sudbine Milos Petkovic Voting_barMilos - Vukovi Sudbine Milos Petkovic Vote_rcap 
LunarFang (9218)
Milos - Vukovi Sudbine Milos Petkovic Vote_lcapMilos - Vukovi Sudbine Milos Petkovic Voting_barMilos - Vukovi Sudbine Milos Petkovic Vote_rcap 
Uno Nomesta (8868)
Milos - Vukovi Sudbine Milos Petkovic Vote_lcapMilos - Vukovi Sudbine Milos Petkovic Voting_barMilos - Vukovi Sudbine Milos Petkovic Vote_rcap 
Nim (8274)
Milos - Vukovi Sudbine Milos Petkovic Vote_lcapMilos - Vukovi Sudbine Milos Petkovic Voting_barMilos - Vukovi Sudbine Milos Petkovic Vote_rcap 

April 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Kalendar Kalendar


Vukovi Sudbine Milos Petkovic

+10
Zevs86
Witcher
Ergon Lar Tund
Althinne
LunarFang
Vazarius
Erlik od Malnibone
Lord M.
Assassin
Opsenar
14 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Milos - Vukovi Sudbine Milos Petkovic Empty Vukovi Sudbine Milos Petkovic

Počalji od Opsenar Čet 03 Nov 2011, 00:55

Izdavacka kuca Domino Fer iz Beograda objavila je trilogiju epske fantastike - Vukovi Sudbine. Autor je niski pisac Milos Petkovic.
1.Vukovi Sudbine (trece izdanje)
2.Heroji Mesecevog Znamenja (prvo izdanje)
3.Duhovi Blaga (prvo izdanje)
Recenzenti knjiga su Dejan Stojiljković Dexa(Konstantinovo Raskršće), Zoran Pešić Sigma(urednik časopisa Gradina - NKC), Dragan Žika Stojanović(novinar TV5 ), Milan Maksimović Maxa(SF-Serbia) i Vlada Mijajlović(EKOMAN). Za par dana kreće i snimanje trailer spota za koji muziku i tekst radi bivši frontmen niške grupe D-fence Marko Jovanović - Marconiero, u saradnji sa Big Saletom - Serbonom. Dok sajt, koji je još uvek u planu, ne ugleda svetlost dana, bliži detalji o trilogiji mogu se naći na facebook profilu Vukovi Sudbine Miloš Petković, i na nekoliko sajtova internet knjižara.
Evo fb linka - https://www.facebook.com/profile.php?id=100003073928010&sk=wall
Opsenar
Opsenar

Broj poruka : 9
Raspoloženje : 123
Reputacija : 0
Points : 11
Datum upisa : 26.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Milos - Vukovi Sudbine Milos Petkovic Empty Re: Vukovi Sudbine Milos Petkovic

Počalji od Assassin Čet 03 Nov 2011, 09:40

Deluje zanimljivo. Smile
Ali bih te zamolio pre svega da se predstavis u temi:

https://winterfell.darkbb.com/t481p465-predstavide-nam-se#30545
Assassin
Assassin
Lord Zapovednik Noćne Straže
Lord Zapovednik Noćne Straže

Broj poruka : 13622
Godina : 32
Raspoloženje : Arise!
Reputacija : 937
Points : 14683
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Milos - Vukovi Sudbine Milos Petkovic Empty Re: Vukovi Sudbine Milos Petkovic

Počalji od Lord M. Čet 03 Nov 2011, 16:17

Pretpostavljam da si ti pisac Smile
mislim da sam cuo ranije za trilogiju. Da li sam citao na Eydisu ili negdje drugo, ne znam...
Lord M.
Lord M.
Zapovednik Belih plaštova
Zapovednik Belih plaštova

Broj poruka : 4090
Godina : 34
Raspoloženje : idealno
Reputacija : 276
Points : 4416
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Milos - Vukovi Sudbine Milos Petkovic Empty Re: Vukovi Sudbine Milos Petkovic

Počalji od Erlik od Malnibone Čet 03 Nov 2011, 22:11

Sad pogledah fb stranicu,i veoma mi se dopada artwork,a za stivo,citacu pa cu dati misljenje
Erlik od Malnibone
Erlik od Malnibone

Broj poruka : 26
Godina : 45
Raspoloženje : .......
Reputacija : 4
Points : 34
Datum upisa : 09.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Milos - Vukovi Sudbine Milos Petkovic Empty Re: Vukovi Sudbine Milos Petkovic

Počalji od Vazarius Sub 05 Nov 2011, 00:04

Pogledao stranicu na fejsu.Lepe slike,jos samo da proradi taj sajt.
Vazarius
Vazarius
Gospodar Brzorečja
Gospodar Brzorečja

Broj poruka : 3077
Raspoloženje : koracanje
Reputacija : 237
Points : 3432
Datum upisa : 27.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Milos - Vukovi Sudbine Milos Petkovic Empty Re: Vukovi Sudbine Milos Petkovic

Počalji od LunarFang Sub 05 Nov 2011, 10:53

Mozes li nam reci nesto vise o radnji, likovima i dogadjajima u trilogiji, ali ne previse, kako bismo uzivali u citanju?
LunarFang
LunarFang
Lord od Besnog Rta
Lord od Besnog Rta

Broj poruka : 9218
Godina : 33
Raspoloženje : kako kad
Reputacija : 368
Points : 9664
Datum upisa : 21.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Milos - Vukovi Sudbine Milos Petkovic Empty Re: Vukovi Sudbine Milos Petkovic

Počalji od Althinne Sub 05 Nov 2011, 12:30

Pošto je ovo jedna od knjiga od koje mi se želudac obrne kad joj samo naslov vidim, morala sam da lanem nešto na zadatu temu, ali neću kritikovati, da ne bih ispala samo još jedan ogorčeni neobjavljeni pisac ljubomoran na tuđi uspeh. Volim ja kad neko uspe, ali ne mogu da shvatim šta su ljudi videli u ovoj knjizi ( o prvom delu govorim, ostale zaista ne znam, moguće je da su bolji ). Ne sudim samo na osnovu sopstvenih kriterijuma već onako kako su izdavači sudili meni (doduše, nisam probala ni u Zografu a ni u ovom Dominu) i nije mi jasno kako je ovaj prvi deo uopšte mogao da se provuče... ne znam, majke mi, neki ljudi imaju sreće. Probala sam da nađem sa tolkiena odlomke koji su bili kačeni, ali izgleda da je ta tema obrisana, tako da ćete morati da kupite knjigu ili da sačekate da vam autor ostavi odlomke pa da steknete utisak...
Eto, toliko od mene, nisam mogla da se ujedem za jezik.
Althinne
Althinne
Član Malog Veća
Član Malog Veća

Broj poruka : 2240
Godina : 32
Raspoloženje : mestimično- delimično XD
Reputacija : 53
Points : 1803
Datum upisa : 08.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Milos - Vukovi Sudbine Milos Petkovic Empty Re: Vukovi Sudbine Milos Petkovic

Počalji od Ergon Lar Tund Sub 05 Nov 2011, 13:41

Lunar- Koliko sam ja saznao, priča prati družinu koja traži neko legendarno blago. Družina je tipična, sveštenica,varvarin,pirat,patuljak,elf i gnom.
Ergon Lar Tund
Ergon Lar Tund
Gospodar Zmajkamena
Gospodar Zmajkamena

Broj poruka : 3940
Godina : 25
Raspoloženje : Nekakvo
Reputacija : 84
Points : 4285
Datum upisa : 23.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Milos - Vukovi Sudbine Milos Petkovic Empty Re: Vukovi Sudbine Milos Petkovic

Počalji od Lord M. Sub 05 Nov 2011, 14:54

@Alti moracu da procitam knjigu da bih dao koment. ali koliko sam saznao, on je ovo napisao jos dok je bio u srednjoj skoli, tako da ne moze biti ni neko remekdjelo, a dace bog pa mu ovo nece biti jedini serijal.
Lord M.
Lord M.
Zapovednik Belih plaštova
Zapovednik Belih plaštova

Broj poruka : 4090
Godina : 34
Raspoloženje : idealno
Reputacija : 276
Points : 4416
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Milos - Vukovi Sudbine Milos Petkovic Empty Re: Vukovi Sudbine Milos Petkovic

Počalji od Althinne Sub 05 Nov 2011, 15:58

Znam da je napisao sa 19 godina, to sam pročitala negde, ali kakve to veze ima, ja sam moju knjigu završila sa nepunih 18 (a duplo, ako ne i više, je veća od njegove) pa je l to znači da mi knjiga valja i da treba da bude objavljena? Daj Bože da mu ovo ne bude jedini serijal, i iskreno se nadam da je kao pisac sazreo i popravio se već u drugom i trećem delu, za njih zaista ne znam... Ali prvi deo mi nije vredan objavljivanja, pa sve i da ga je napisao sa 10 godina.
Ponovo napominjem da ne sudim samo po mojim kriterijumima nego po onome kako su o mom delu izdavači sudili i takve kritike kakve su meni upućivane ( sa 18 godina, nepunih kad sam ponudila knjigu prvom izdavaču) ne znam kako su mogle a da ne budu postavljene i ovom delu. Mene niko nije štedeo, pa ne štedim ni ja druge Smile
Althinne
Althinne
Član Malog Veća
Član Malog Veća

Broj poruka : 2240
Godina : 32
Raspoloženje : mestimično- delimično XD
Reputacija : 53
Points : 1803
Datum upisa : 08.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Milos - Vukovi Sudbine Milos Petkovic Empty Re: Vukovi Sudbine Milos Petkovic

Počalji od Lord M. Sub 05 Nov 2011, 16:21

da, to je krivica izdavaca. ja licno mislim da treba da se objavljuje sto vise domacih knjiga fantastike, pa makar svaka druga bila kopija Gospodara. kasnije bi sve to sazrijelo i ko zna mozda bi jednog dana mogli da se pohvalimo nekim nasim Martinom, Dzordanom etc...
Citao sam na Eydisu komentare nekog hrvatskog pisca fantastike o ovoj knjizi. lik je procitao samo odlomak i odmah poceo da pljuje po njoj Neutral
nzm, mislim da pisci treba da se pomazu medjusobno a ne da pljuju, a i ovako ih malo ima...
Lord M.
Lord M.
Zapovednik Belih plaštova
Zapovednik Belih plaštova

Broj poruka : 4090
Godina : 34
Raspoloženje : idealno
Reputacija : 276
Points : 4416
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Milos - Vukovi Sudbine Milos Petkovic Empty Re: Vukovi Sudbine Milos Petkovic

Počalji od Althinne Sub 05 Nov 2011, 16:40

Čitala sam i ja to na Eydisu, a čitala sam i ranije na tolkienu kad je bilo, i bilo mi je žao što ljudi napadaju i pljuju na osnovu odlomaka, ali realno, ako kačiš odlomke svoje knjige valjda kačiš najreprezentativnije, nešto da zainteresuje, nešto što smatraš moćnim delom... A sad, da uzmem za primer ovaj na eydisu:
Odlomak iz dela:

"Šatori su bili visoki, videše ratnike gde rastežu kože na duge štitove i
žene kako u kožnim mehovima nose vodu. Dovedoše ih do najvećeg šatora
ispred kojeg su bili vezani konji. Na ulazu su stajala dva stražara sa
velikim kopljima. Na njihovim oklopima bila je iscrtana vučija šapa.
Jedan od njih priđe i upita ostale varvare – Koga dovodite u Halgin
šator?
- Ove putnike koje su zašli na našu teritoriju, ne znamo šta sa njima, neka Halga odluči – reče jedan?
Jedan od stražara uđe u šator da najavi kralju došljake, dok je
drugi rekao Adaronu i Driagu da moraju da ostave oružje na svojim
konjima pre nego što stupe pred kralja. Oni to uradiše i dok su
prilazili Driago namignu Adaronu pokazujući mu svoju knjigu magija.
Stražar izađe iz šatora i reče da će Halga primiti strance. Driago i
Adaron uđoše u dugački šator, u pratnji dvojice stražara. Sa desne
strane bio je veliki sto na kome stajahu vrčevi pića i mnogo mesa, a sa
leve veliko postolje na kome je bio okačen oklop ukrašen vučijim krznom,
štit sa simbolom šape i glomazni buzdovan sa zakrivljenim šiljcima.
Pravo ispred, na udobnim krznenim jastucima ležao je kralj Halga. U
pogledu mu se videla snaga. Smeđa kosa padala mu je na široka ramena,
koju mu je češljala jedna od dve lepe devojke koje su pored njega
delovale poput nežnih cvetova. On im rukom pokaza da izađu iz šatora, a
Adaron i Driago primetiše široku brazdu na njegovoj nadlaktici. Tek kada
je ustao videše kolika je ustvari gromada od čoveka bio. Na grudima je
imao ogrlicu sa mnogo očnjaka, a snažne mišiće na rukama zatezali su
kožni povezi.
- Priđite, stranici – reče."

Realno, opisi su previše siromašni, kao obično prepričavanje, ovo malo rečenica koje likovi izgovaraju su mi nekako mrtve, uopšte ne mogu da zamislim žive ljude da ih govore (osim "Priđite stranci", to je super), da ne rašlanjujem ovaj odlomak sad na komadiće... Ali pazi, kada bi se objavljivalo sve što svi mi napišemo, onda bi se kriterijumi toliko srozali da se ljudi na kraju ne bi ni trudili jer bi znali da će, sa nekim minimumom prihvatljivosti, biti objavljeni. A istina je da bi mladi pisci trebalo da se podržavaju međusobno, kao što ne bi trebalo da bude rata i gladi u svetu niti da anoreksični izgled bude u trendu, ali jbg, život nije takav XD Jer nije ti lako kada se trudiš i izgaraš nad jednim delom (isto kao što je i pisac o kome govorimo, verujem, izgarao pišući ovu knjigu), kada provodiš mesece ne bi li prepravio svaku greščicu, slovnu, gramatičku ili stilsku, kada šalješ od izdavača do izdavača, goniš ih preko mejlova da ti odgovore, zoveš ih TELEFONOM i moliš da ti, posle 6 meseci čekanja, konačno kažu da li su uopšte uzeli knjigu u ruke i budeš odbijen, i to iz razloga za odbjanje jasno vidiš da nisu pročitali ni trideset strana tvoje knjige... a onda vidiš da je objavljeno nešto što je, jednostavno, lošije od onoga što si ti nudio.Otud dolazi ljubomora Wink
A veruj mi, čitala sam po forumima mnogo boljih pričica i romana koje su članovi pisali, pa eto, niko da bude objavljen.

Ako pisac ovo sve čita, da za svaki slučaj napomenem da pisca ničim ne vređam i zaista navijam za dalji razvoj njegove karijere, ali sa vidnim napretkom u stilu i u samom kreiranju priče.
Althinne
Althinne
Član Malog Veća
Član Malog Veća

Broj poruka : 2240
Godina : 32
Raspoloženje : mestimično- delimično XD
Reputacija : 53
Points : 1803
Datum upisa : 08.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Milos - Vukovi Sudbine Milos Petkovic Empty Re: Vukovi Sudbine Milos Petkovic

Počalji od Assassin Sub 05 Nov 2011, 16:48

Cao Althinne. Very Happy
Koja koicidencija, odem pre neki dan (kada sam video ovo)
da izguglam nesto o toj knjizi. I onda mi ispadne neki forum na foru vampira i tih stvari i tema o ovoj knjizi. Ja odem na tu temu, kad tamo ti i Vierna diskutujete o knjizi. Very Happy Ti si tamo valjda neki mod i rang vampira,
nick ti je u crvenoj boji, ako se secam. Very Happy
Weard! Very Happy
Assassin
Assassin
Lord Zapovednik Noćne Straže
Lord Zapovednik Noćne Straže

Broj poruka : 13622
Godina : 32
Raspoloženje : Arise!
Reputacija : 937
Points : 14683
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Milos - Vukovi Sudbine Milos Petkovic Empty Re: Vukovi Sudbine Milos Petkovic

Počalji od Lord M. Sub 05 Nov 2011, 16:52

ma ne Alti, nisam ja ni pomislio da si ti ljubomorna. mogu zamisliti kako se osjecas.
Ali jbg mozda je ovo jos jedna od onih nepravdi u zivotu koje si ti gore pominjala...
procitao sam taj odlomak i u pravu si, sve to djeluje suvonjavo. ali kao sto vec rekoh kada procitam cijelu knjigu dajem opsirniji koment.
Lord M.
Lord M.
Zapovednik Belih plaštova
Zapovednik Belih plaštova

Broj poruka : 4090
Godina : 34
Raspoloženje : idealno
Reputacija : 276
Points : 4416
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Milos - Vukovi Sudbine Milos Petkovic Empty Re: Vukovi Sudbine Milos Petkovic

Počalji od Althinne Sub 05 Nov 2011, 17:57

Assassin ::Cao Althinne. Very Happy
Koja koicidencija, odem pre neki dan (kada sam video ovo)
da izguglam nesto o toj knjizi. I onda mi ispadne neki forum na foru vampira i tih stvari i tema o ovoj knjizi. Ja odem na tu temu, kad tamo ti i Vierna diskutujete o knjizi. Very Happy Ti si tamo valjda neki mod i rang vampira,
nick ti je u crvenoj boji, ako se secam. Very Happy
Weard! Very Happy

E, da, mislim da taj forum prvi iskače XD Ali tamo nisam aktivna već preeeeedugo, ja mislim od 2009 XD Jeste, tamo sam vampir Smile

Lorde, ja jesam ljubomorna i to se ne dovodi u pitanje, glupo bi bilo da se pravim da nisam kad je to providno. Ali imam dokaze zašto mislim da knjiga ne valja, i kao što sam za ovaj odlomak rekla šta mu nedostaje, tako bi mogla i za ostalo ali nema poente. Jednostavno samo to obrazložila na račun odlomka da ne bi ispalo da napadam samo na osnovu ljubomore Wink
Althinne
Althinne
Član Malog Veća
Član Malog Veća

Broj poruka : 2240
Godina : 32
Raspoloženje : mestimično- delimično XD
Reputacija : 53
Points : 1803
Datum upisa : 08.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Milos - Vukovi Sudbine Milos Petkovic Empty Re: Vukovi Sudbine Milos Petkovic

Počalji od Opsenar Sub 05 Nov 2011, 21:59

Neznam odakle da pocnem Smile . Ajde ovako... Proslo su cetiri godine od pojavljivanja prvog izdanja, a gotovo sest od pisanja Vukova. Ovo izdanje sam sredjivao nekoliko puta, dva puta je lektorisano pa ga je na kraju sredjivao Branislav Bane Jankovic, autor romana O vukovima i senkama itd. Za ovih sest godina sam znatno napredovao, definitivno sam pozurio sa objavljivanjem prvog dela, ali sada je to sve vise nego korektno. Ne smetaju mi nikakvi komentari ako su iskreni i dati iz dobre namere, ali ipak mislim da svako treba da procita knjigu i tek onda da neki sud... Suditi po komentarima sa hejterskih foruma gde se okupljaju ljudi koji nista ne rade vec se kriju iza nekog nicka i pljuju po svemu je, po mom misljenju, bezveze, nema tezinu jer nije licno... Razumete me sigurno, i verovatno znate na koje forume mislim.. Samo ja znam koliko sam se trudio da dodje do ovoga, i ne stajem tu, sledeca knjiga ce mi izaci u jednoj velikoj izdavackoj kuci, ali o tom potom. da ne zurimo... Takodje, smatram da je ljubomora nesto sto ne treba da postoji , jer sam ja, najiskrenije, bio najsrecniji kada je Dexa Stojiljkovic dobio Crnjanskog za Raskrsce. To je dokaz da ima neafirmisanih pisaca koji mogu da uspeju pored svih kokosaka/voditeljki koje misle da su pisci. Isti taj Dexa je meni pomogao mnogim savetima, napisao nepristrasnu recenziju, pokazao mi par finesa, kao i mnoge druge kolege. Pisac mora prvo da bude covek, pa tek onda pisac...Imao sam vise puta situaciju da su kritike oprecne, pre citanja knjige, ali nakon citanja se to uvek menjalo u pozitivnom smeru... Prica je kompleksna, ima sve elemente koji su potrebni za jedan roman ovog zanra, radio sam na dinamici, stilu, sa posebnim osvrtom na metafore, gradjenju likova... Citam svakog dana po nekoliko sati, pisem kad god imam vremena, uporan sam do zla boga. Trilogija je prosla u jos dve kuce, ali mi se ponuda Domino Fera dopala jer je u pitanju mlada izdavacka kuca, bivsa distributerska kuca Lagune, jer imaju odlican marketing, vrlo su profesionali i naravno, finansijski detalj je bio u rangu vecih kuca. Itd, da ne duzim previse. Voleo bih da svako pruzi sansu mojoj trilogiji pa da na kraju da sud... Althinne zelim da uspe u tome sto zeli, da ne bude rezignirana i ljubomorna jer to nisu dobre vodilje, ja sam onda trebao da se samoubijem zbog Dexe i Baneta koji su u Laguni.. Smile Mislim, uz podrsku kolega je mnogo lakse, a podrska je uzajamna stvar. Zato ja negativne utiske nekome prenesem u cetiri oka ili u privatnoj poruci, a pozitivne objavljujem javno. I da, moj zakljucak je da je epska fantastika zanr koji se najteze predstavlja sinopsisom na poledjini knjige, pogledajte samo istu na Igri Prestola i bice vam jasno na sta mislim. Zato takve knjige treba procitati od korice do korice, onaj utisak koji dodje kada se zavrsi zadnja strana je najbitniji. Ako sam nesto zaboravio izvinjavam se... .
Opsenar
Opsenar

Broj poruka : 9
Raspoloženje : 123
Reputacija : 0
Points : 11
Datum upisa : 26.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Milos - Vukovi Sudbine Milos Petkovic Empty Re: Vukovi Sudbine Milos Petkovic

Počalji od Ergon Lar Tund Sub 05 Nov 2011, 22:13

A kako ti znaš da Alti nije pročitala knjigu ? Meni se čini da jeste.

Što se tiče pljuvanja na Tolkienu (na Eydisu nisam čitao) bilo je glupo, ali opet, stvarno se može suditi pod odlomku, koji se meni baš i nije dopao. Nekako mi je uštogljeno i sa siromašnim opisima.

Ali ja neću kao oni suditi po tome već ću lepo uzeti i pročitati, pa ću tek onda postovati.
Ergon Lar Tund
Ergon Lar Tund
Gospodar Zmajkamena
Gospodar Zmajkamena

Broj poruka : 3940
Godina : 25
Raspoloženje : Nekakvo
Reputacija : 84
Points : 4285
Datum upisa : 23.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Milos - Vukovi Sudbine Milos Petkovic Empty Re: Vukovi Sudbine Milos Petkovic

Počalji od LunarFang Sub 05 Nov 2011, 22:21

Nije Althine ljubomorna, samo je ostar kriticar. I sama kaze da govori samo o prvoj knjizi. Ja sam, verovali ili ne, procitao preko pet stotina knjiga, ali se nikad suvise nisam udubljivao u tehniku, a Althine zaista mnogo vise zna od mene o tome, i od nje sam mnogo pokupio. Ako zelis, Opsenaru, mozes pogledati moje pesme u temi "forumska sarenica", koje Althine jako lepo iskritikovala, i iz cijih kritika sam, ko sto rekoh, dosta skapirao, pogotovo sto ja pisem izuzetno retko, ne racunajuci moju aktivnost u pripremi novog FRPa. Slobodno i ti dodaj nesto ako smatras da je to potrebno.
Sto se tice toga da ne treba biti ljubomore medju piscima, vec zelje da se pomogne, tu se slazem.
I za kraj, drago mi je da je i tebe knjiga "Konstantinovo raskrsce" odusevila kao i mene. Posto si saradjivao sa Stojiljkovicem, mozda znas, da li je lik majora Nemanje Lukica baziran na Luki Vranicu, vampiru iz stripa "Postelja od gloga"? Strip, na zalost, znam samo po cuvenju...
LunarFang
LunarFang
Lord od Besnog Rta
Lord od Besnog Rta

Broj poruka : 9218
Godina : 33
Raspoloženje : kako kad
Reputacija : 368
Points : 9664
Datum upisa : 21.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Milos - Vukovi Sudbine Milos Petkovic Empty Re: Vukovi Sudbine Milos Petkovic

Počalji od Witcher Sub 05 Nov 2011, 22:26

jeste Alti citala prvu ostale nije
Witcher
Witcher
Zaštitnik Severa
Zaštitnik Severa

Broj poruka : 4075
Godina : 28
Raspoloženje : i'm a diamond that is tired
Reputacija : 251
Points : 4533
Datum upisa : 15.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Milos - Vukovi Sudbine Milos Petkovic Empty Re: Vukovi Sudbine Milos Petkovic

Počalji od Opsenar Ned 06 Nov 2011, 00:13

To Ergon Lar Tund - Opet kazem, pozurio sam sa prvim delom, Zografovo izdanje je bilo lose, narocito lektorski deo, tekst sam peglao vise puta, sada je, ovo trece izdanje, mnogo, mnogo bolje. Ne volim da pricam o svojim knjigama, ali mislim da je drugi deo dosta bolji, interesantniji i zreliji a treci bas onakav kakav treba da bude zavrsni deo trilogije, upecatljiv... U svakom slucaju, cekam vase kritike, uz njih samo mogu da napredujem... I Dexu i Aleksandra Tesica su pljuvali, a opes su oni pojam za neke skribomane koje znam.


To LunarFang - Rado cu procitati tvoje pesme, mada nisam kompetentan da sudim o njihovom kvalitetu, posto sam, kako mi u Nisu kazemo, duduk za poeziju. Mogu samo da ti kazem da li mi se svidjaju ili ne... Smile E sad, mislim da Dexa nije bazirao Lukica na liku Luke Vranica, mada mu je mozda i ta cinjenica prolazila kroz glavu. Uskoro imam promociju u Nisu na kojoj ce on da govori o trilogiji pa cu ga, ako se ne vidimo ranije, pitati za to sto te interesuje. Uskoro dobijas odgovor.


..
Opsenar
Opsenar

Broj poruka : 9
Raspoloženje : 123
Reputacija : 0
Points : 11
Datum upisa : 26.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Milos - Vukovi Sudbine Milos Petkovic Empty Re: Vukovi Sudbine Milos Petkovic

Počalji od Althinne Ned 06 Nov 2011, 10:39

Kao što su neke kolege forumaši lepo zaključili, govorim samo o prvoj knjizi sa razlogom Wink
Slušaj, Miloše, jako cenim to što se trudiš i što si uspeo da dođeš do objavljivanja, to nije mala stvar, i drago mi je da čujem da si napredovao, ali kažem ti, nisam pročitala celu triologiju pa da mogu o svemu da govorim, tako da ti verujem i držim te za reč kad kažeš da su drugi i trći deo zaista vredniji Smile Međutim, ja sam dala samo zamerke na prvi deo, i drago mi je da vidim da nisi kao ja, prgav kad te neko kritikuje (mada čak i ja, koja reagujem ne baš tako pozitivno na negativne kritike, sednem pa se zamislim i više nikad ne ponavljam grešku), ne kažem da treba moju kritiku da ceniš zato što je dobra već da treba jednostavno da se zamisliš nad njom. I sam znaš da nisam prva koja tvoje delo (prvi deo) smatra nečitljivim, kojoj je zasmetao stil i još poneke stvarčice, tako da razumeš da nije ljubomora u pitanju. I da, na temu ljubomore - nisi ljubomoran zato što si dobio svoju priliku Wink Svako sledeće delo koje budeš napisao biće još lakše objavljeno nego ova prva, i ti to dobro znaš. Na neki način, sebi si već otvorio siguran put, za razliku od mene i tolikih drugih kojima su čak i ubili nadu za tim. Tako da, ne očekujem da ćeš razumeti razlog za ljubomoru ili ogorčenost Smile
I da, nemoj da kriviš lektora zato što je prvo izdanje takvo kakvo jeste, kako sam ja shvatila, nije posao lektora da ti menja stil ili glagolska vremena, on je tu zbog gramatičkih grešaka, nije grešni lektor kriv ako ti ponegde tekst deluje siromašno Wink

Pošto već imaš priliku da budeš pisac, iskoristi je najbolje što možeš Very Happy Ja ti želim puno sreće s tim, pazi na svoj stil, trudi se da pronađeš ideje koje su dobre a nisu mnogo iskorišćene, i pazi dobro da eliminišeš što više nelogičnosti kako u radnji tako i u opisima. Imala bih par primera za to, ali neću da ti cepkam delo i odlomke na komade, ni sama ne volim kad mi to neko radi.


Btw, i ja sam jedan mali deo svoje knjige kačila ovde na forumu, pa ako budeš zainteresovan slobodno možeš da mi se revanširaš i iskreno iskritikuješ sve što ti se ne dopada Wink
Althinne
Althinne
Član Malog Veća
Član Malog Veća

Broj poruka : 2240
Godina : 32
Raspoloženje : mestimično- delimično XD
Reputacija : 53
Points : 1803
Datum upisa : 08.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Milos - Vukovi Sudbine Milos Petkovic Empty Re: Vukovi Sudbine Milos Petkovic

Počalji od LunarFang Ned 06 Nov 2011, 12:01

Sto se citanja pesama tice, nema veze, Alti mi je vec skrenula paznju na neke stvari (hvala jos jednom na tome Smile ), a hteo bih da ti predlozim da pogledas dve moje price na temi Novi FRP na kvadrat, pod nazivom "Dampir" i "Prvi alhemicar". Alti, voeo bih i tvoje misljenje, ako si raspolozena za citanje. Nisam ih dovoljno razvio kao sto je trebalo, ima tu jos mnogo posla, ali zurio sam da ih odradim pa nisam imao vremena za to. To vec mozes da iskritikujes Very Happy

E molim te pitaj ga za to, posto sam primetio dosta slicnosti, pogotovu postanku oba junaka, tj. nacin na koji su i Luka i Nemanja postali vampiri. I molim te pitaj ga, mozemo li ocekivati dalje pojavljivanje Nemanje Lukica u njegovim narednim knjigama? Hvala unapred!
LunarFang
LunarFang
Lord od Besnog Rta
Lord od Besnog Rta

Broj poruka : 9218
Godina : 33
Raspoloženje : kako kad
Reputacija : 368
Points : 9664
Datum upisa : 21.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Milos - Vukovi Sudbine Milos Petkovic Empty Re: Vukovi Sudbine Milos Petkovic

Počalji od Althinne Ned 06 Nov 2011, 12:25

Videću odmah da pročitam te tvoje priče, ako stignem Wink I nema potrebe da mi se zahvaljuješ na tome što sam ti skrenula pažnju na nešto u pesmama, ti bi to sam promenio ionako s vremenom, ali eto, kritikujem i više nego što bih, možda, imala pravo XD
Althinne
Althinne
Član Malog Veća
Član Malog Veća

Broj poruka : 2240
Godina : 32
Raspoloženje : mestimično- delimično XD
Reputacija : 53
Points : 1803
Datum upisa : 08.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Milos - Vukovi Sudbine Milos Petkovic Empty Re: Vukovi Sudbine Milos Petkovic

Počalji od Opsenar Pon 07 Nov 2011, 00:52

To Althinne - Prvi deo jeste imao dosta propusta, Bane Jankovic i ja smo nasli cak 580 gresaka, sto sitnih sto bitnih Smile, sve je sada, u trecem izdanju, lepo sredjeno, izgleda mnogo, mnogo bolje... Ali, opet kazem, ne stajem tu, nikada nisam zadovoljan, hocu i mogu bolje. Lektori su uvek krivi, bar jednim delom, nadam se da prilikom objavljivanja nekog svog rukopisa neces upoznati tu njihovu osobinu koja se zove neprofesionalizam... Urednici su tek najgori, kasape ti delo, te razradi ovog lika, ovog izbaci, ovde malo pojacaj dozu misterije, ovde ne valja dedukcija itd... Pa svakodelo, a nekoliko sam ih imao u rukama pre objavljivanja i to zvucnih, su toliko prepeglana da jedva lice na originale. To je bas zbog lektora i urednika... Hvala ti na lepim zeljama, verujem da cu i tebe a i sve ostale koji vole ovaj zanr pozitivno iznenaditi sledecim romanom na kojem radim vec dve i po godine... Procitacu tvoje odlomke vrlo rado, pa kad se utisci slegnu eto me sa kritikom Smile. I za kraj, jedan savet... Primetio sam da si jako razocarana, a u takvom stanju neces uspeti u svojoj nameri. U takvim situacijama ti treba pomoc prijatelja, kolega itd... Ako nekako mogu da pomognem u pronalazenju izdavaca i slicno tu sam... Pozdrav...


To LunarFang - Procitacu tvoje price cim mi vreme dozvoli, supruga i ja se trenutno borimo svakog dana sa sestomesecnom cerkicom Smile, radim, citam, pisem, a moram nekad i da spavam. javljam ti utiske. Dobijas i odgovor cim se vidim sa Dexom. I da, ne verujem, ustvari sam siguran da vise necemo gledati Lukica, Dex je zavrsio sa raskrscem, sada pise istorijski roman o srpskim vitezovima, Obilicu, Kosancicu i Toplici Milanu, prvoj bici sa Turcima kod Pirota itd... Citao sam nekoliko fragmenata, bice to za nijansu bolje od Raskrsca, ali nisam ovlascen da pricam o tome Smile Naslov romana je "Duge noci i crne zastave"... Izlazi februara.
Opsenar
Opsenar

Broj poruka : 9
Raspoloženje : 123
Reputacija : 0
Points : 11
Datum upisa : 26.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Milos - Vukovi Sudbine Milos Petkovic Empty Re: Vukovi Sudbine Milos Petkovic

Počalji od Althinne Pon 07 Nov 2011, 09:19

Hvala ti na ponudi da pomogneš, ali od te dotične knjige sam odustala, pa dok napišem sledeću valjda ću uspeti da budem dovoljno dobra da neko poželi da me objavi XD

Pozdravi ćerkicu Very Happy
Althinne
Althinne
Član Malog Veća
Član Malog Veća

Broj poruka : 2240
Godina : 32
Raspoloženje : mestimično- delimično XD
Reputacija : 53
Points : 1803
Datum upisa : 08.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Milos - Vukovi Sudbine Milos Petkovic Empty Re: Vukovi Sudbine Milos Petkovic

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu