WORLD OF WESTEROS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 

 


Rechercher Napredna potraga

Zadnje teme
» Sta trenutno slusate
od Zevs86 Sub 03 Feb 2024, 23:56

» Slike prirode nam majke
od Lala Pet 26 Maj 2023, 21:46

» Spam Tema....
od Assassin Sre 10 Maj 2023, 21:26

» Predstavite nam se....
od Assassin Pet 28 Apr 2023, 18:23

» Robert Džordan "Točak vremena"
od Uno Nomesta Pon 26 Sep 2022, 14:57

» Robin Hobb - Vidovnjaci
od Zevs86 Uto 29 Dec 2020, 15:25

» Stiven Erikson- Malaska knjiga palih
od Assassin Pon 13 Apr 2020, 10:31

» Igrice (Generalno)
od Lord M. Pet 03 Apr 2020, 12:33

» Sta sada citate?
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:58

» Winter Is Coming...to HBO
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:55

» Dela, po povoljnoj ceni.
od Vazarius Uto 10 Mar 2020, 08:25

» Srećna 2o2o!
od Assassin Uto 07 Jan 2020, 12:43

» Serije koje volite / trenutno pratite
od Assassin Uto 12 Nov 2019, 16:54

» Silmarilion
od Vazarius Čet 31 Okt 2019, 09:38

» Jezik Čitanja
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:23

» Novi filmovi i filmske novosti
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:19

» "Vukodav" - Marija Semjonova
od Zevs86 Pet 25 Jan 2019, 10:49

» Demon Cycle - Peter V. Brett [spoiler]
od Vazarius Uto 08 Jan 2019, 14:44

» Srećna 2o19!
od Areal Sre 02 Jan 2019, 20:56

» Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"
od Vazarius Pet 19 Okt 2018, 12:46

Pristupi

Zaboravio sam šifru

Ko je trenutno na forumu
Imamo 6 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 6 Gosta

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 84 dana Pet 20 Sep 2013, 17:16
Naj bolji poslanici
Зимоврел (15838)
Novi FRP-prva grupa - Page 38 Vote_lcapNovi FRP-prva grupa - Page 38 Voting_barNovi FRP-prva grupa - Page 38 Vote_rcap 
Sparkling Comet (15528)
Novi FRP-prva grupa - Page 38 Vote_lcapNovi FRP-prva grupa - Page 38 Voting_barNovi FRP-prva grupa - Page 38 Vote_rcap 
Assassin (13622)
Novi FRP-prva grupa - Page 38 Vote_lcapNovi FRP-prva grupa - Page 38 Voting_barNovi FRP-prva grupa - Page 38 Vote_rcap 
Zevs86 (11916)
Novi FRP-prva grupa - Page 38 Vote_lcapNovi FRP-prva grupa - Page 38 Voting_barNovi FRP-prva grupa - Page 38 Vote_rcap 
Zandrin (10789)
Novi FRP-prva grupa - Page 38 Vote_lcapNovi FRP-prva grupa - Page 38 Voting_barNovi FRP-prva grupa - Page 38 Vote_rcap 
CRNIJASTREB (10420)
Novi FRP-prva grupa - Page 38 Vote_lcapNovi FRP-prva grupa - Page 38 Voting_barNovi FRP-prva grupa - Page 38 Vote_rcap 
Princ Regar (9341)
Novi FRP-prva grupa - Page 38 Vote_lcapNovi FRP-prva grupa - Page 38 Voting_barNovi FRP-prva grupa - Page 38 Vote_rcap 
LunarFang (9218)
Novi FRP-prva grupa - Page 38 Vote_lcapNovi FRP-prva grupa - Page 38 Voting_barNovi FRP-prva grupa - Page 38 Vote_rcap 
Uno Nomesta (8868)
Novi FRP-prva grupa - Page 38 Vote_lcapNovi FRP-prva grupa - Page 38 Voting_barNovi FRP-prva grupa - Page 38 Vote_rcap 
Nim (8273)
Novi FRP-prva grupa - Page 38 Vote_lcapNovi FRP-prva grupa - Page 38 Voting_barNovi FRP-prva grupa - Page 38 Vote_rcap 

Mart 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Kalendar Kalendar


Novi FRP-prva grupa

+6
Elora
Sharpshooter
Ergon Lar Tund
Nian Belrojević
Mondenkind
Witcher
10 posters

Strana 38 od 38 Prethodni  1 ... 20 ... 36, 37, 38

Ići dole

Novi FRP-prva grupa - Page 38 Empty Re: Novi FRP-prva grupa

Počalji od Witcher Ned 23 Okt 2011, 00:36

dzurit je napravio gresku, napao je previsoko...
Witcher
Witcher
Zaštitnik Severa
Zaštitnik Severa

Broj poruka : 4075
Godina : 28
Raspoloženje : i'm a diamond that is tired
Reputacija : 251
Points : 4533
Datum upisa : 15.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Novi FRP-prva grupa - Page 38 Empty Re: Novi FRP-prva grupa

Počalji od Witcher Ned 23 Okt 2011, 00:37

Dosta mi je povika Satan u ovoj nasoj glupoj igri dao si mi dovoljno vremena da izadje, u tom trenutku jedna ruka duzine planine poce da izlazi iz portala
Witcher
Witcher
Zaštitnik Severa
Zaštitnik Severa

Broj poruka : 4075
Godina : 28
Raspoloženje : i'm a diamond that is tired
Reputacija : 251
Points : 4533
Datum upisa : 15.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Novi FRP-prva grupa - Page 38 Empty Re: Novi FRP-prva grupa

Počalji od Rand al'Tor Ned 23 Okt 2011, 00:38

ja sam to krajnje podlo iskoristio sagnuvsi se donjim krajem drske ga izbacivsi iz ravnoteze i zabivsi mu ostricu pravo u srce...
Rand al'Tor
Rand al'Tor

Broj poruka : 127
Godina : 28
Raspoloženje : zapravo neki mir
Reputacija : 14
Points : 147
Datum upisa : 10.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Novi FRP-prva grupa - Page 38 Empty Re: Novi FRP-prva grupa

Počalji od Witcher Ned 23 Okt 2011, 00:43

Adryan je pobedio i osvetio se.
Vampiri su prestali sa napadom na grupu i poklonili se novom gospodaru.
Witcher
Witcher
Zaštitnik Severa
Zaštitnik Severa

Broj poruka : 4075
Godina : 28
Raspoloženje : i'm a diamond that is tired
Reputacija : 251
Points : 4533
Datum upisa : 15.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Novi FRP-prva grupa - Page 38 Empty Re: Novi FRP-prva grupa

Počalji od Nian Belrojević Ned 23 Okt 2011, 00:46

Pogledao sam u Lazariusa. Oci su gubile crveni odsjaj. Izgledalo je kao da se budi, ili bori...
Brzo sam mu prisao, ignorisuci sopstvenu bezbednost, i osamario.
"Lazariuse, ucitelju, Prvi medju vescima, SLUSAJ! Secas li se sta si mi govorio o ljudima? O vilenjacima, patuljcima, o ovom svetu? Lepoti koju su bogovi stvorili? Dobroti u svemu. Da je to vazno sacuvati? Ja sam verovao u to, premda mi niko nije davao previse razloga da verujem. I ti si jednom verovao u to... Jednom! Da li i dalje verujes u to, Prvi? Ucitelju?"
tresao sam ga i vikao.
Nian Belrojević
Nian Belrojević

Broj poruka : 285
Godina : 30
Raspoloženje : Nadrkani cinik.
Reputacija : 12
Points : 307
Datum upisa : 28.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Novi FRP-prva grupa - Page 38 Empty Re: Novi FRP-prva grupa

Počalji od Witcher Ned 23 Okt 2011, 00:51

Da.. zacuo se Lazariusov glas
ruka se polako podize ka kljucu, nije ga mogao strgnuti
Budalo nemas dovoljno snage rece Satan preuzimavsi kontrolu
Da... rece Lazarius ali imam za ovo.
Poslednjim atomima snage Lazarius skoci kroz portal.
Kad se kljuc za otvaranje nasao na drugoj strani to je izazvalo ekspoziju, celo ostrvo je pocelo da tone.
Witcher
Witcher
Zaštitnik Severa
Zaštitnik Severa

Broj poruka : 4075
Godina : 28
Raspoloženje : i'm a diamond that is tired
Reputacija : 251
Points : 4533
Datum upisa : 15.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Novi FRP-prva grupa - Page 38 Empty Re: Novi FRP-prva grupa

Počalji od Nian Belrojević Ned 23 Okt 2011, 00:54

Odmakao sam se od portala
"Zbogom, ucitelju..." promrmljao sam. Onda sam se okrenuo, i pojurio ka ostatku druzine. Preskocio pukotine u zemlji.
"Mrdajte, mrdajte, idemo! Nemamo vremena za gubljenje!" vikao sam.
Nian Belrojević
Nian Belrojević

Broj poruka : 285
Godina : 30
Raspoloženje : Nadrkani cinik.
Reputacija : 12
Points : 307
Datum upisa : 28.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Novi FRP-prva grupa - Page 38 Empty Re: Novi FRP-prva grupa

Počalji od Witcher Ned 23 Okt 2011, 01:01

u poslednjem trenutku Heimdal,Sarah i Hundor noseci Eksa i Kerolajn kao i Adryan sa ostacima vampirskog klana Rignija utrcase u brod i zaplovise ka radjajucem suncu dok je za njima Dagoth, ,,Ostrvo Bogova" polako tonulo u more.
Witcher
Witcher
Zaštitnik Severa
Zaštitnik Severa

Broj poruka : 4075
Godina : 28
Raspoloženje : i'm a diamond that is tired
Reputacija : 251
Points : 4533
Datum upisa : 15.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Novi FRP-prva grupa - Page 38 Empty Re: Novi FRP-prva grupa

Počalji od Nian Belrojević Ned 23 Okt 2011, 01:10

Sada sam gledao na istok, bez reci. U ruci sam i dalje imao Lazariusov bezimeni, srebrni mac.
Odlucio sam da ga nazovem Iskupnik, i da ga postavim u odajam Vestaca, kao uspomenu na Lazariusa Iskupljenog, coveka koji mi bese kao otac. Nalazio sam nadu u radjajucem suncu, sada sam bio novi Majstor. Prvi medju vescima. I imao sam nadu, veru, iako nisam imao osnova za to, da ce sutra biti bolje. Vesci ce se vratiti na put, a ja cu trenirati nove, mladje. Pogledao sam ka svojim saputnicima, i video njihov uzitak u ovom trenu. Znao sam da ih je mnogo kostalo ovo putovanje, znao sam da su neki dali svoje zivote, ali secacemo ih se, secacemo ih se kao Heroje Koji su Zaustavili Tamu...
Nian Belrojević
Nian Belrojević

Broj poruka : 285
Godina : 30
Raspoloženje : Nadrkani cinik.
Reputacija : 12
Points : 307
Datum upisa : 28.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Novi FRP-prva grupa - Page 38 Empty Re: Novi FRP-prva grupa

Počalji od Ergon Lar Tund Ned 23 Okt 2011, 09:40

I tako je sve bilo završeno.

Osećao sam se tupo dok je sunce izlazilo nad Dagothom,ali sreća zbog toga što su svi živi je preovladavala. Skoro svi,tužnije pomislih,te se setih poručnika i Lazariusa.Njegovog tela.

Posle dve nedelje smo napokon stigli u istočne zemlje Faithfull, i posle oprosta sa ostalima krenuh na jug,u Alaraun. Laži maga Slinga behu netačne.Četa je živela. Kulok Saraden je predvodio četu, dok je kaplar Fega Džig sada bio poručnik i njegov pomoćnik. Dočekan sam radosno, svi su mislili da moj leš trune negde južnije, u Orškim pustinjama. Ponuđen mi je čin pukovnika pošto je Prva Alaraunska ponovo postala zvanična brigada Faitfulla,ali sam im odgovorio: ,,Alaraun se više ne može poklanjati Dandersonu,kapetane. Njihova iskvarenost će nas obuzeti. I sami znate šta smo radili dok smo bili pod njihovom komandom''.

I Alaraunska Slobodna Armija bi osnovana. Dva meseca nam je trebalo da sakupimo nekoliko hiljada rekruta,godinu dana da ih obučimo. Otišli smo na ruševine Manasasa,da se pokajamo i pomolimo Tami,Svetlosti i Vatri.

Ali rat je bio nepotreban. Faithfulli su nam dali autonomiju, i mi smo to prihvatili. Ali slobodno Alaraunu trebaju teritorije de smo osvojili gotovo pola Orških pustara, i dok je čelik zveketao u mojoj glavi, a naši i orški mačevi se sudarali, prolazile su godine. Sada kada ovo pišem ne znam koliko mi je,možda osamdeset,devedeset.

Međutim,do smrti ću pamtiti ostrvo Dagoth.


Iz spisa Hena Sulkera, maga čete

Hundor je doživeo i 205. godinu, veoma čudno za jednog čoveka sa juga. Sa 143. se povukao iz života i naselio se u šumama Vilenjaka, gde je priznat kao ravnopravan. Posle 400 godina, proglašen je za polu-boga, i kod vilenjaka i kod ljudi.
Ergon Lar Tund
Ergon Lar Tund
Gospodar Zmajkamena
Gospodar Zmajkamena

Broj poruka : 3940
Godina : 25
Raspoloženje : Nekakvo
Reputacija : 84
Points : 4285
Datum upisa : 23.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Novi FRP-prva grupa - Page 38 Empty Re: Novi FRP-prva grupa

Počalji od LunarFang Ned 23 Okt 2011, 10:45

Epilog

Otvotivsi oci video sam samo tamu. Osecao sam se slabasno, usne su mi bile suve, a potijlak boleo. TK vidom video sam Saru kako spava u stolici kraj moje postelje, sa glavom na mojim grudima. Iznenadio sam se kad sam video da se nalazim u glavnoj bazi Bratstva, ali sam bio strpljiv, znacu vec sta je u pitanju uskoro. Nisam se pomerao, da je ne probudim. Setio sam se vampira koji ju je napao, kako je eksplodirao kada sam ga udario svom snagom koju sam imao, i iznenadnog bola i nesvestice samo trenutak kasnije. Da li je sve bilo gotovo, pitao sam se. Sara je ziva, kraj mene, ali opet, to nije nista moralo da znaci. Tada sam "ugledao" Fotosa kako ulazi u moju sobu.
- Aldrane, budan si! - rece radosno. - Sara, probudi se, Aldran je budan!
Aldran, moje pravo ime. Sada mogu da ga s mirom koristim. Zakletva je ispunjena odavno. Sara se trgla istog trena, i bacila se preko mene, zsipajuci me malim, brzim poljupcima.
- Ziv si! Oh, ziv si! - govorila je dok su joj se dve krupne suze slivale niz lice.
- Da, izgleda da jesam, ali otkud mi u Bratstvu?
Tada mi je Sara ispricala desavanja sa Dagota, Lazarijuovu herojsku zrtvu i njegovu pravu prirodu. Bio sam zabezeknut, ali mi je bilo drago da sve nase patnje nisu bile uzalud. Kada sam spaio Saru, jedan od Crne trinaestice me je ujeo za potiljak, toliko da mi je ostetio nervni sistem. Druzina je slucajno naletela na Garu i Fotosa, koji su trazili neko izgubljeno dete u luci, i ona je mene i Saru prebacila ovamo, gde me je Hrastokosti lecio. Bio sam u komi cela tri meseca, i propustio svasta, ali sad sam potpuno budan, iako slab. Moci mi rade, a slepilo je i dalje tu. Nebitno. Mogu i bez vida.
Izasli smo napolje. Fotos i Sara su me nosili ruku pod ruku. Moja braca i sestre su bili na okupu, radosni sto sam na dobrom putu da se potpuno oporavim. Medjutim, ostala je jos jedna posledica: vampririzam. Postojala je sansa da me ubrzano isceljivanje koje oni imaju resi slepila, ali nisam u to verovao. Sara rece da njene staresine mozda imaju resenje za moje stanje, bar sto se krvozednosti tice. Jos je ne osecam, ali Vaj je tu da me zaustavi, za svaki slucaj, a imamo i obilje zivotinja, tako da niko nece biti u opasnosti.
- Kako su ostali? - pitao sam Saru.
- Pa, Heimdal je sada Vestacki staresina. Hundor vodi svoje Alaraune, osvaja nove teritorije kojima ce vladati. Trenutno se bore sa Orcima kod Crnog klanca. Ja sam ovde, i tu cu i ostati dok ne ozdravis. Posle, videcemo. Adrijan sada vodi Rignije. Postali su daleko manje agresivni, jer niko nema petlje da mu se usprotivi. Salju delegacije dobre volje ostalim klanovima Mracnih i Svetlih vilenjaka.
Zacutao sam za trenutak, zaprepascen, a onda pitao:
- Ne plasis me se jer sam sad Mracni poluvilenjak Sara?
- Naravno da ne. Moj matrijarh i njeni jerarsi imaju resenje za blokadu krvozednosti. Rekoh ti, ti nisi prvi takav vilenjak koji je od njih trazio pomoc.
- Ah, da, naravno. Pa, nadam se da si u pravu. Ne bih da moram da zavisim od krvi. Dosta mi je nje za ceo zivot. Dovoljno sam je i izgubio i prolio...
- Zadugo, bice mira, ne brini. Bar tako Vaj kaze...
- Nadam se ljubavi, nadam se...
Sunce je pocelo da mi smeta, pa smo se vratili u sobu. Niko nas nije uznemiravao ostatak dana.
Nakon par meseci, sve rane su mi bile zaceljene, i bio sam spreman za put do Sarinih rodnih suma. Fotos je odlucio da krene sa nama. Krvozednost se pojavila, ali drzao sam je pod kontrolom obilnom lovljenjem zivotinja. Oprostio sam se sa svojom bracom, i otisao na put.
Posle mesec dana puta i brojnih avantura, stigli smo na nase odrediste. Fotos je lepo prihvacen, a i mene su kasnije prihvatili, nakon jako bolnog tretmana koji me je ostavio trajno gadljivog na obicnu vodu. Ne pitajte kako. Ipak, krvozednosti je nestalo, tako da sam slobodno mogao da ne zavisim od krvi, vec da je uzimam kad zelim. Zbog toga sto sam potpomak izumrlih vilenjaka i Stoletnih suma, odlucili su da me usvoje i prihvate kao deo svog naroda. Bio sam presrecan. Sara takodje, toliko da je pocela da planira nase vencanje. Fotos se strasno veselio zbog toga, a meni je doslo da podbrusim pete.
Ne znam sta ce biti u buducnosti, ali zivim za sad. Redovno odrzavam kontakte sa mojom bracom i sestrama, kao i sa mojim sadrugovima. Svakog dana, u molitvama, pominjem imena svojih sadrugova, posebno Gildana, mog "rodjaka". Ocnjaci i maska i daje su tu, ali odavno ih nisam koristio u borbi, ako ne racunam treninge sa Fotosom. Molim se Bogovima i Velikoj majci da tako i ostane....
LunarFang
LunarFang
Lord od Besnog Rta
Lord od Besnog Rta

Broj poruka : 9218
Godina : 33
Raspoloženje : kako kad
Reputacija : 368
Points : 9664
Datum upisa : 21.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Novi FRP-prva grupa - Page 38 Empty Re: Novi FRP-prva grupa

Počalji od Rand al'Tor Ned 23 Okt 2011, 13:03

Epilog

Mir je zavladao u klanu Rignija ciji sam sada bio vodja.Odlucio sam da otvorim skolu magije za poducavanje novih mracnih vilenjaka.To se pokazalo kao dobra ideja i uskoro smo imali citavu akademiju u kojoj su se proucavale sve vrste magija i gde su svi bili dobrodosli.
Ja sam poceo da poducavam.Shvatio sam da sada svet ostaje na mladjima i stvarno sam se potrudio da ih naucim svemu sto sam znao.
Delegacije zaduzene za stvaranje primirja su poslate raznim klanovima kao i mnogim mracnim i svetlim vilenjacima.Cesto sam i ja bio njihov deo i trudio se da ispravim krivu sliku o vampirima i mracnim vilenjacima.
Posetio sam Eksa-Aldrana i Saru par puta i vencanje se uveliko spremalo.Srecan sam zbog njih.
Nikad necu zaboraviti ostrvo Dagoth kada sam pobedio sam sebe i kada smo doneli veliku pobedu i novu nadu za sve.
Rand al'Tor
Rand al'Tor

Broj poruka : 127
Godina : 28
Raspoloženje : zapravo neki mir
Reputacija : 14
Points : 147
Datum upisa : 10.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Novi FRP-prva grupa - Page 38 Empty Re: Novi FRP-prva grupa

Počalji od Mondenkind Pon 24 Okt 2011, 23:15

Kerolajn je sa mučninom docekala novo svitanje. Sunce je još nije povređivalo, ali uskoro… Dve sićušne rane na njenoj šaci će joj promeniti život, znala je to. Stresla se, bilo joj je hladno, bila je umorna, bila je gladna. Ali novo svitanje joj je ulivalo neki spokoj. Uživala je u sunčevim zracima i slanom morskom vazduhu.
“Da li si u redu?” – čula je hrapav, tih glas iznad sebe. Veštac, Heimdal, je stajao iznad nje. Njegove žute oči su delovale jako tužne, umorne čak.
“Da…” pogla je glavu.
Veštac je neko vreme ćutao, a onda je rekao “Znaš da se sve menja za tebe od sada, zar ne?”
“Znam…” prošaputala je dok su joj suze tekle niz lice. A onda je uplašeno pogledala u vešca, koji je samo sedeo i mirno je posmatrao.
“Da li to… da li to znači da ćes me ubiti?” upitala ga je preplašeno.
“Hmmm, ne, ne ako mi neko ne plati za to” nasmejao se. “Ali ne brini se, sumnjam da ćeš ikada postati zver koju će ljudi hteti da ubiju”.
Njegove reči su je smirivale i ona se osmehnu.
avatar
Mondenkind

Broj poruka : 1622
Raspoloženje : .....
Reputacija : 64
Points : 1736
Datum upisa : 30.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Novi FRP-prva grupa - Page 38 Empty Re: Novi FRP-prva grupa

Počalji od Witcher Pon 24 Okt 2011, 23:31

Zahvaljujuci nasim junacima svet se vratio u normalu, ali blago izmenjen.
orci su se trajno naselili u Pustarama i idalje ratuju protiv Faithfula.
Netrpeljivost severnjaka prema faithfulima sve je veca, a novi narod ljudi - Alaruni su se nastanili na granici izmedju oraka i faithfula, njihove namere ostaju nepoznate.
nove opasnosti se javljaju na obzorju... Ko se to javlja u snovima vilenjaka? Koja je to velika tajna patuljaka skrivena u njihovim rudnicima vekovima? kao i mnoga druga.
A iza svega toga, u senkama Satan idalje stvara nove planove za svoj povratak.
Pripadnici svih rasa u hladnim zimskim nocima uz vatru jos pricaju pricu o Lazariusovoj zrtvi kao i onu drugu o tome kako je prevario samog Satana i o njegovom povratku medju Stare bogove.
Ali to su vec neke druge price.
Witcher
Witcher
Zaštitnik Severa
Zaštitnik Severa

Broj poruka : 4075
Godina : 28
Raspoloženje : i'm a diamond that is tired
Reputacija : 251
Points : 4533
Datum upisa : 15.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Novi FRP-prva grupa - Page 38 Empty Re: Novi FRP-prva grupa

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 38 od 38 Prethodni  1 ... 20 ... 36, 37, 38

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu