WORLD OF WESTEROS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 

 


Rechercher Napredna potraga

Zadnje teme
» Spam Tema....
od Nim Ned 14 Apr 2024, 04:08

» Sta trenutno slusate
od Zevs86 Sub 03 Feb 2024, 23:56

» Slike prirode nam majke
od Lala Pet 26 Maj 2023, 21:46

» Predstavite nam se....
od Assassin Pet 28 Apr 2023, 18:23

» Robert Džordan "Točak vremena"
od Uno Nomesta Pon 26 Sep 2022, 14:57

» Robin Hobb - Vidovnjaci
od Zevs86 Uto 29 Dec 2020, 15:25

» Stiven Erikson- Malaska knjiga palih
od Assassin Pon 13 Apr 2020, 10:31

» Igrice (Generalno)
od Lord M. Pet 03 Apr 2020, 12:33

» Sta sada citate?
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:58

» Winter Is Coming...to HBO
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:55

» Dela, po povoljnoj ceni.
od Vazarius Uto 10 Mar 2020, 08:25

» Srećna 2o2o!
od Assassin Uto 07 Jan 2020, 12:43

» Serije koje volite / trenutno pratite
od Assassin Uto 12 Nov 2019, 16:54

» Silmarilion
od Vazarius Čet 31 Okt 2019, 09:38

» Jezik Čitanja
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:23

» Novi filmovi i filmske novosti
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:19

» "Vukodav" - Marija Semjonova
od Zevs86 Pet 25 Jan 2019, 10:49

» Demon Cycle - Peter V. Brett [spoiler]
od Vazarius Uto 08 Jan 2019, 14:44

» Srećna 2o19!
od Areal Sre 02 Jan 2019, 20:56

» Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"
od Vazarius Pet 19 Okt 2018, 12:46

Pristupi

Zaboravio sam šifru

Ko je trenutno na forumu
Imamo 9 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 9 Gosta

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 84 dana Pet 20 Sep 2013, 17:16
Naj bolji poslanici
Зимоврел (15838)
Za i protiv Vote_lcapZa i protiv Voting_barZa i protiv Vote_rcap 
Sparkling Comet (15528)
Za i protiv Vote_lcapZa i protiv Voting_barZa i protiv Vote_rcap 
Assassin (13622)
Za i protiv Vote_lcapZa i protiv Voting_barZa i protiv Vote_rcap 
Zevs86 (11916)
Za i protiv Vote_lcapZa i protiv Voting_barZa i protiv Vote_rcap 
Zandrin (10789)
Za i protiv Vote_lcapZa i protiv Voting_barZa i protiv Vote_rcap 
CRNIJASTREB (10420)
Za i protiv Vote_lcapZa i protiv Voting_barZa i protiv Vote_rcap 
Princ Regar (9341)
Za i protiv Vote_lcapZa i protiv Voting_barZa i protiv Vote_rcap 
LunarFang (9218)
Za i protiv Vote_lcapZa i protiv Voting_barZa i protiv Vote_rcap 
Uno Nomesta (8868)
Za i protiv Vote_lcapZa i protiv Voting_barZa i protiv Vote_rcap 
Nim (8274)
Za i protiv Vote_lcapZa i protiv Voting_barZa i protiv Vote_rcap 

April 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Kalendar Kalendar


Za i protiv

+19
Lord M.
Fulgrim
Nocnoi_Dozor
Vazarius
Princ Regar
Lothesse
Вештица
Oberin Martel
Окир
LunarFang
Ket sa kanala
Kian The Nephilim
Uno Nomesta
Zandrin
Prince of Ravens
азор ахаи
Zevs86
CRNIJASTREB
Зимоврел
23 posters

Strana 1 od 17 1, 2, 3 ... 9 ... 17  Sledeći

Ići dole

Za i protiv Empty Za i protiv

Počalji od Зимоврел Sre 27 Nov 2013, 03:48

Za i protiv 4013891-694005-for-or-against-signpost-showing-pros-and-cons
У овој теми бисмо могли да водимо дуге дебате и расправе (мада то већ радимо свуда али рекох да озваничим SmileSmileSmile) на разне теме, да свако каже да ли је за или против нечега а затим да то образложи :)Foment the intellect and logical thought SmileДа видимо како сви размишљамо SmileТеме би требало да се смењују док се текућа не исцрпи, док сви не кажемо мишљење о нечему и сити се надебатујемо Smileпа се онда одређује нова тема, тако сам то некако замислила SmileМада мислим да може постати мало хаотично :(But what the heck, it's gonna be loads of fun :)Fight and defend your opinion in forum arena :)This is a prelude to heated discussions Smile
Ево ја ћу да отворим дебату првом темом која је иначе баш честа и општа у надметањима: а везана је за развој данашњег друштва. Касније можемо да се бацимо на смртну казну, еутаназију, абортус, геј бракове итд. итд...
Дакле моја тема гласи: да ли сте за или против брака као институције и зашто (тј. колико видите смисао у таквој институцији данас), наведите што више аргумената, примера...
Досадашње теме (among others):
1.БРАК
2.ГЕЈ ПАРАДЕ
3. ЕУТАНАЗИЈА
4. ПЛАСТИЧНА ХИРУРГИЈА
5. ЉУДСКО КЛОНИРАЊЕ
6. КРВАВИ СПОРТОВИ
7. ТЕСТИРАЊЕ НА ЖИВОТИЊАМА
8. ЛЕГАЛИЗОВАЊЕ ПРОСТИТУЦИЈЕ
9. СФРЈ/СХС
10. РАТОВИ/УПОТРЕБА СИЛЕ
11. ЕМАНЦИПАЦИЈА И ЊЕНА ЗЛОУПОТРЕБА/ФЕМИНИЗАМ
12. REALITY SHOWS
13. POT OR NOT
14. ПРАВО
15. СЛУЖЕЊЕ ВОЈНОГ РОКА
16. ГЕНЕТСКИ МОДИФИКОВАНА ХРАНА
17. ПРОМЕНА ПОЛА
18. ВЕГЕТАРИЈАНИЗАМ


Poslednji put izmenio Зимоврел dana Pet 13 Dec 2013, 03:05, izmenio ukupno 10 puta
Зимоврел
Зимоврел
Gospa od Zimovrela
Gospa od Zimovrela

Broj poruka : 15838
Godina : 38
Raspoloženje : :)
Reputacija : 2659
Points : 18693
Datum upisa : 09.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv Empty Re: Za i protiv

Počalji od CRNIJASTREB Sre 27 Nov 2013, 13:14

Za. Mada smatram da je ugrožen. U budućnosti će on svakako biti prevaziđen, ali prvo treba da se desi promjena društvene svijesti, shvatanja nekih vrijednosti i slično... Samo da li će to biti neka utopijska ili mad max budućnost ne znam... Brak znači porodicu, a porodica donosi sigurnost i neke prednosti odrastanja i uopšte života. Kakva god bila, porodica je jedina kojoj se uvijek možete vratiti i kojoj možete vjerovati...
za kraj
Sve srećne porodice liče jedna na drugi, a svaka nesrećna je nesrećna na svoj način..
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 36
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv Empty Re: Za i protiv

Počalji od Zevs86 Sre 27 Nov 2013, 14:16

Sto se tice braka kao institucije, meni i nije bitan, dok je porodica kao institucija VEOMA bitna.
Da objasnim svoj stav malo, mislim da nije bitno da li dvoje imaju na papiru da su u braku i da je njihova zajednica ozvanicena. Do mislim da je bitno da cuvaju integritet porodice. I sto se mene tice ja bih opusteno dozvolio poligamiju. Aman, ako ljudi dobrovoljno pristaju na to, sto da ne. Ne vidim nikakav problem u tome.
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv Empty Re: Za i protiv

Počalji od Gost Sre 27 Nov 2013, 15:36

Treba Jastro svakako promena drustvene svesti,ali iskreno izgubio sam svaku nadu za to,pogotovo ovde kod nas...
Sto se braka tice,ovo sto Zevs kaze.Dok porodica funkiconise i ljudi se volu ne trebaju im nikakvi papiri i cudesa.U slucaju da dodje do nekog sloma,isto je imali papir ili ne.Ovako bar ne morate saradjivati sa onim lesinarima da bi se razisli ko ljudi.Sudnice i advokati samo otezavaju vec tesku situaciju...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv Empty Re: Za i protiv

Počalji od Зимоврел Sre 27 Nov 2013, 18:10

Да, у суштини се запиташ до какве разлике и промене долази у једној стабилној вези ако се она "озваничи" и стави на папир, осећања би требало да буду иста невезано за то да ли су се двоје венчали или не; онда му некако брак дође "непотребан"; јер невенчани пар или људи који живе у ванбрачној заједници могу подједнако добро да одгајају децу као и брачни пар, имају сва иста права и могућности. Истинска љубав према некоме може да се роди и да траје читавог живота а да не буде крунисана браком, а жеља за посвећеношћу може да постоји а да не мора да буде обележена бурмом.
И даље младе жене ипак сањају о романтичном венчању било традиционалном, у белом, било у њиховој режији и верзији романтичног, јер оно симболизује и озваничава чињеницу да су пронашле идеалног партнера са којим ће поделити живот и засновати породицу.
Ту је опет и питање шта је "породица" јер породицу могу чинити и један самохрани родитељ и дете, или сродник и дете, затим особа и усвојено дете... Такви појмови су данас широки...
Данас се на брак  понегде гледа као нешто застарело  и он се везује за некадашњу традицију па и за религију јер је и само ступање у брак везано за религиозни чин-код нас додуше и даље има смисао и игра велику улогу, па уколико особа не ступи у брак без обзира ког је пола као да је то некако друштвено благо неприхваћено, уз оне сталне коментаре: "није се удала" "није је нико хтео" или "није се оженио"-у смислу да није био довољно добар да би било која жена желела да буде са њим... Као да се томе код нас приписује велики значај, већи него у другим земљама.
Али у сваком случају је брак данас напредовао у односу на прошлост, раније су бракови били и унапред уговарани, жена се малтене сматрала као мужевљева својина, гледало се какав ће мираз донети... Чак се ишло дотле да је брак био као нека врста дозволе за секс и рађање деце па су жене које су такве ствари радиле ван брака морално осуђиване...
Можда данас појам брака укида све границе између личности и доноси неку врсту заједништва-жена узима мужевљево презиме, оно што је њено и његово је... Више не постоји само "ја" већ смо сада "ми" и то је још више наглашено венчањем. Као да се званично све стапа у једно и почиње да се своди на компромис и губитак неке апсолутне, личне, безусловне слободе а то некоме може да пасује а некоме и не...
Зимоврел
Зимоврел
Gospa od Zimovrela
Gospa od Zimovrela

Broj poruka : 15838
Godina : 38
Raspoloženje : :)
Reputacija : 2659
Points : 18693
Datum upisa : 09.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv Empty Re: Za i protiv

Počalji od Zevs86 Sre 27 Nov 2013, 22:17

@Zim Upravo to, brak kao institucija do sada poznata gubi na vrednosti i popularnosti, i to u tom birokratskom i ogranicavajucem smislu. Nadam se da ce se ta birokratija mrdnuti i dozvoliti jednaka gradjanska prava vecem broju ljudi sirom planete, uz sav duzan rispekt svim religijama, mislim da su ogranicenja koja se namecu u istim preterana, jer je svet civilizacijski mrdnuo od tih istih kanona koje religije zastupaju...
Upravo danas sam saznao neke strasne stvari u vezi sa brakom prijateljice i njenim incidentima sa njenim bivsim muzem... Strasno... Njihov mali ide sa nasom cerkom u vrtic, i do sada sam ja u zadnjih pola godine bio otac tom malom daleko vise nego sto je to njegov bioloski otac bio... Prica mi ta prijateljica kako joj njen sin govori: " Miin tata je tako strava( moja cerka je Mia), zasto i moj nije takav" ? ... Dusa me zaboli... A deca su ta koja to sve osete trpe, zato i kazem dokle god porodica funkcionise i traje i dok su zadovoljni svi, koga je briga koji je format...
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv Empty Re: Za i protiv

Počalji od азор ахаи Sre 27 Nov 2013, 22:22

Не волим да размишљам о браку, изузетно је досадно.

Педери - за или против?


Poslednji izmenio азор ахаи dana Sub 07 Dec 2013, 21:16, izmenjeno ukupno 1 puta
азор ахаи
азор ахаи
Lord zaštitnik Juga
Lord zaštitnik Juga

Broj poruka : 2440
Raspoloženje : there is no order as pure as this storm
Reputacija : 428
Points : 2916
Datum upisa : 02.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv Empty Re: Za i protiv

Počalji od Prince of Ravens Sre 27 Nov 2013, 22:53

Brak kao pravna institucija ili samo kao monogamska zajednica? Nemam neko razvijeno mišljenje prema braku ali bih mogao da kažem nešto malo.

- Udruženje dve osobe radi formiranja porodice je neki primitivni poriv i ima svoje pozitivne karakteristike ali ne dovoljno da postane obavezan deo života.

- U našem društvu se previše vrednuje "ozvaničena" veza kao da je potrbeno pravdati ljudsku prirodu papirologijom. To me užasno nervira i možda zbog toga i ne volim venčanja i velike troškove tog tipa.
Prince of Ravens
Prince of Ravens

Broj poruka : 5786
Godina : 34
Raspoloženje : Sorrowfully happy
Reputacija : 791
Points : 6652
Datum upisa : 01.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv Empty Re: Za i protiv

Počalji od CRNIJASTREB Sre 27 Nov 2013, 22:54

Azor za... neka ih, nikako me ne ugrožavaju, a šta čovjek voli u krevetu njegova je stvar...ne vidim zašto to nekome toliko smeta... da li se radi o ljudima koji nisu sigurni u svoju seksualnost pa misle da ako budi najveći protivnici pedera i lezbejki da će tako nešto dokazati...
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 36
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv Empty Re: Za i protiv

Počalji od Prince of Ravens Sre 27 Nov 2013, 22:57

Ali za oba pitanja mogu da odgovorim ovim citatom od Eme Goldman

"Love, the strongest and deepest element in all life, the harbinger of hope, of joy, of ecstasy; love, the defier of all laws, of all conventions; love, the freest, the most powerful moulder of human destiny; how can such an all-compelling force be synonymous with that poor little State and Church-begotten weed, marriage?
Free love? As if love is anything but free!"
Prince of Ravens
Prince of Ravens

Broj poruka : 5786
Godina : 34
Raspoloženje : Sorrowfully happy
Reputacija : 791
Points : 6652
Datum upisa : 01.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv Empty Re: Za i protiv

Počalji od Zandrin Čet 28 Nov 2013, 00:06

mrzi me da se vracam mnogo unazad
bla bla bla
ugl brak

ZA
zasto?
zato!

salim se

zato sto na svaka dva metra s oprostenjem mozes da naletis na sve i svasta, zato sto je vrednost porodice sroljana, zato sto se polako gubimo u nistavilu dekadencije, gubimo kompas, zato sto bauljamo i srljamo kao muve bez glave, zato sto treba da stvorimo decu, zato sto treba da im damo primer i da ih izvedemo na pravilan put, zato sto jedino kroz monogamne veze, krunisane papirom, da papirom, ugovorom izmedju muske i zenske osobe, mi ljudi, sitna kritizerska bica mozemo imati neki zort i drzati se pravog puta, zato sto nam je to i zaloga i podloga za zivot, zato sto koliko god da nas steze taj papir sa potpisom, isto toliko nam pruza i siigurnost, kako pravnu tako i emotivnu, zato sto mnogo ima zato i zato sto znam kako isti funkcionise, zato sto kad nema tog mlitavog papira, ljudi koji zive u vanbracnoj zajednici nemaju osecaj kocnice u necemu i lakse dizu ruke od svega, zato sto je to kako bi moja baka rekla divlji brak, zato sto kako je danas poceo sutra moze da se zavrsi ..ma hiljadu zato na hiljadu zasto, a mladi nemaju posla, nemaju love, pa kako da se upuste ne u brak, vec i u vanbracnu zajednicu

Uglavnom za brak sam totalno

ne mogu naci argumente protiv, moguce jer ne zelim

priznajem to
Zandrin
Zandrin
Zakleta sestra
Zakleta sestra

Broj poruka : 10789
Raspoloženje : op trt gevezen zajn
Reputacija : 857
Points : 11712
Datum upisa : 29.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv Empty Re: Za i protiv

Počalji od Uno Nomesta Čet 28 Nov 2013, 00:32

Hmm... ne mogu da kažem ništa na ovu temu trenutno... tek kad iskusim brak znaću da li sam za ili protiv...
Uno Nomesta
Uno Nomesta
Zapovednik Istočne Morobdije
Zapovednik Istočne Morobdije

Broj poruka : 8868
Godina : 28
Raspoloženje : lepo
Reputacija : 259
Points : 9201
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv Empty Re: Za i protiv

Počalji od Kian The Nephilim Čet 28 Nov 2013, 00:46

Зимоврел :: Истинска љубав према некоме може да се роди и да траје читавог живота а да не буде крунисана браком, а жеља за посвећеношћу може да постоји а да не мора да буде обележена бурмом. 
Sto se trenutne teme tice, jos uvek sam mlad da bih uopste i pomisljao na brak, ali ipak nisam za to sto se tice mene! Mislim, svaka cast svakome, ali opet mislim da to meni ipak nje namenjno! Citirao sam Zim, jer smatram da je ovo sustina odnosa izmedju dva partnera, bez braka kao potvrde istoga. Smile
Kian The Nephilim
Kian The Nephilim
Putujući Učenjak
Putujući Učenjak

Broj poruka : 1715
Godina : 34
Raspoloženje : Kometa mi je zena! :) Sta mislite, kakvo onda moze biti? :)
Reputacija : 283
Points : 2008
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv Empty Re: Za i protiv

Počalji od Gost Čet 28 Nov 2013, 01:04

CRNIJASTREB ::Azor za... neka ih, nikako me ne ugrožavaju, a šta čovjek voli u krevetu njegova je stvar...ne vidim zašto to nekome toliko smeta... da li se radi o ljudima koji nisu sigurni u svoju seksualnost pa misle da ako budi najveći protivnici pedera i lezbejki da će tako nešto dokazati...
Ja sam tu celu pricu sa tim paradama i "protestima" shvatio kao i ono za kosovo,samo da pruze ovom jadnom i napacenom narodu nesto gde ce da gledaju i usta ce da upiru prstom,a to sto nemaju leba da jedu i sto im se drzava raspada pred ocima nije vazno,dok god se idu tuci pederi...
Mislim,i meni se gade i odvratno mi je to i nepojmivo,ali ima mnogo gorih i uzasnijih stvari i problema od gej populacije ,pogotovo u ovoj nasoj lepoj "drzavi"
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv Empty Re: Za i protiv

Počalji od CRNIJASTREB Čet 28 Nov 2013, 01:21

elende ja sam veliki protivnik parada... to je sada neka vrsta provokacije... koji je smisao raditi nešto čemu se protivi 90% stanovništva... inače sam protivnik bilo koje vrste parade od gej do vojne...
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 36
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv Empty Re: Za i protiv

Počalji od Gost Čet 28 Nov 2013, 01:45

Jasno skroz ,i jeste cista provokacija,mada kao sto si i pomenuo gore ni mene ni malo ne dotice,niti ugrozava,al svakako ne podrzavam.Medjutim kad se pomene ta parada ljudi ovde polude,a kad pdv na hranu skoci duplo onda niko ni da pisne,ili kad su se one silne firme zatvarale(primera radi)... ,to ja ne razumem(zapravo razumem),al zelim da ne verujem...
Ajd bacite neku lepsu temu izjutra Smile
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv Empty Re: Za i protiv

Počalji od Kian The Nephilim Čet 28 Nov 2013, 02:19

Da se nadovezem na diskusiju! Elem, protivnik sam parade, iz razloga sto to stvarno jeste samo puka provokacija i namerno se nabija trn u oci vecini populacije, barem sada! Da me niko ne shvati pogresno, uvek sam se zalagao sa slobode izbora, protiv osuda i podrzavam svakojake razlicitosti ( s obzirom da sam buduci lekar i trenutno, koliko mi uslovi dozvoljavaju veliki humanista, mislim da bi bilo krajnje uzasno da ne razmisljam tako ), ali sam bas protiv toga! Izmedju ostalog, u svom blizem drustvu imam, izmedju ostalih, i  homoseksualce ( lez, gej ), koji su bas, ali bas protiv parade i tog nametanja, tako da mislim da nema potrebe da naglasavam nista dalje! 

@Elende Ljudi lude na to jer su da izvine ovaj forum go***, navikli su da ih gaze kako ko stigne, dize pdv, dize porez, racune, a to svesrdno prihvataju,  a upravo te frustracije koje bi trebali da usmere ka uzroku problema, preusmeravaju na druge stvari, nacionalne manjine, LGBT grupe, druge religije, navijace suprotnog tima!  

Elem, necu da duzim dalje, nije ovo taj tip foruma na kome se pisu ovakve stvari, ukoliko sam nesto prekrsio, admini brisite slobodno!
Kian The Nephilim
Kian The Nephilim
Putujući Učenjak
Putujući Učenjak

Broj poruka : 1715
Godina : 34
Raspoloženje : Kometa mi je zena! :) Sta mislite, kakvo onda moze biti? :)
Reputacija : 283
Points : 2008
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv Empty Re: Za i protiv

Počalji od Зимоврел Čet 28 Nov 2013, 07:18

Па добро суштина теме и јесте да свако каже своје мишљење о неком друштвеном феномену Smile Smile Smile Али може се причати буквално о било чему, "дилемама" везаним за области економије, образовања, моде, здравства, филозофије, политике, религије, метафизике, науке, технологије, спорта... Како нам дође Smile Neverending topic...
Ево нове теме која ми паде на памет и такође је честа/клишеизирана (мада није баш ведра Sad):
Euthanasia/Assisted suicide/suicide
Дакле:
Да ли одобравате милосрдну смрт и да ли људи имају право да одаберу када и како ће да умру ако већ нису бирали своје рођење? Ако је неко изгубио сву наду да ће му бити боље/да ће водити квалитетнији живот и свесно жели да га оконча, да ли одобравате када му друга особа помогне у томе, да умре достојанствено? (ово се често дешава у болницама када су људи у вегетативном стању или много стари па чак и моле за смрт али има и другачијих случајева). Да ли бисте легализовали еутаназију? Шта у случајевима људи који болују од Алцхајмера или Дауновог синдрома?
Ово може да се повеже и са религијском тематиком: ако нам је Бог дао живот само би он требало да може и да нам га одузме... (мада опет он нам је дао и право избора)
Да ли је одустајање од животне борбе увек кукавичлук, олако одбацивање драгоценог поклона који нам је дат, себичност (не размишљамо о породици и пријатељима и како ће се они носити са тиме већ искључиво о себи и бирамо "лакши пут")?
Шта генерално мислите о самоубиству, разлозима за њега (да ли икада могу бити довољни), да ли су покушаји истог понекад само вапаји за скретање пажње на себе и како помоћи особи која има такве мисли?


Зимоврел
Зимоврел
Gospa od Zimovrela
Gospa od Zimovrela

Broj poruka : 15838
Godina : 38
Raspoloženje : :)
Reputacija : 2659
Points : 18693
Datum upisa : 09.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv Empty Re: Za i protiv

Počalji od Zandrin Čet 28 Nov 2013, 09:32

Ne znam, ovo je tema na koju sta god da napises, moze da se nadje argument i kontraargument. Osudjujem samoubistvo al ne znam da li bi smela i da osudim i samog samoubicu jer ne znam kako je njemu u tom trenutku koji ga je naveo na ocajnicki potez

Nisam za milosrdno ubistvo..koliko god da je beznadezno, covek dok je ziv, moze se nadati da ce se izvuci, i ko sam ja da se igram Boga, suddije ili cega god da nekom presudim i zapecatim mu sudbinu?

valjda nemam ni mrvicu tanatosa u sebi te ovako mislim
Zandrin
Zandrin
Zakleta sestra
Zakleta sestra

Broj poruka : 10789
Raspoloženje : op trt gevezen zajn
Reputacija : 857
Points : 11712
Datum upisa : 29.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv Empty Re: Za i protiv

Počalji od Ket sa kanala Čet 28 Nov 2013, 10:15

CRNIJASTREB ::elende ja sam veliki protivnik parada... to je sada neka vrsta provokacije... koji je smisao raditi nešto čemu se protivi 90% stanovništva... inače sam protivnik bilo koje vrste parade od gej do vojne...
Ako već hoće da organizuju paradu, nek bude parada za sve da se svi veselimo, a ne samo za određene ljude. Ja mislim da je to diskriminacija prema nama ostalima. Hoćemo i mi svoju paradu! xD

Naravno, šalim se. Al' stvarno ne znam šta je toj lgbt organizaciji kad traže paradu kod nas jer to je bukvalno kao da se prijavljuješ da budeš živa meta navijačima i popovima.
Ket sa kanala
Ket sa kanala

Broj poruka : 2648
Raspoloženje : ...
Reputacija : 482
Points : 3160
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv Empty Re: Za i protiv

Počalji od CRNIJASTREB Čet 28 Nov 2013, 12:15

ket pa fetis možda? vole mantije i grubijane...hahahahaha

zim čovjek nije pseto da ga samo tako eutaniziras...
uvjeren sam kada bi to zakon dozvolio pa bi bilo mnogo rupa u istom koje bi stalno zloupotrebljavali
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 36
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv Empty Re: Za i protiv

Počalji od Zevs86 Čet 28 Nov 2013, 12:23

Sto se  tice samoubistva, ko voli neka izvoli  Za i protiv 3250678809  Mada po meni su retki slucajevi u kojima se slazem sa tim. Kao sto su neizdrzivi bolovi, agonija zbog bolesti koja ne moze da se izleci i itd. Mada opet kazem, svako ima izbor. Sto se tice eutanazije, to je veeeooooma diskutabilna stvar, zbog mogucnosti zloupotreba. Dok asistirano samoubistvo mi je u osnovi drugacija stvar i sa tim sam ok.
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv Empty Re: Za i protiv

Počalji od Зимоврел Ned 01 Dec 2013, 02:39

А шта мислите о пластичној хирургији уопште? Да ли сте некада били незадовољни/е својим изгледом до те мере да сте пожелели да га естетски побољшате на овај начин, да ли бисте то некад урадили, знате ли из прве руке неког ко је то урадио а да није лице са естраднице? Smile
Зимоврел
Зимоврел
Gospa od Zimovrela
Gospa od Zimovrela

Broj poruka : 15838
Godina : 38
Raspoloženje : :)
Reputacija : 2659
Points : 18693
Datum upisa : 09.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv Empty Re: Za i protiv

Počalji od LunarFang Ned 01 Dec 2013, 10:26

Licno, ne poznajem nikog. Pa, estetska hirurgija ima svoje nesumnjive prednosti, ali kao i svuda, i tu dolazi do preterivanja. Ne verujem da bih uradio bilo kakv zahvat tog tipa, svi moji fizicki nedostaci mogu se resiti vezbanjem Smile
LunarFang
LunarFang
Lord od Besnog Rta
Lord od Besnog Rta

Broj poruka : 9218
Godina : 33
Raspoloženje : kako kad
Reputacija : 368
Points : 9664
Datum upisa : 21.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv Empty Re: Za i protiv

Počalji od Kian The Nephilim Ned 01 Dec 2013, 11:33

Za, definitivno, ukoliko se ne preteruje. Mislim da u 21. veku ljudi nemaju potrebe da nose neke nedostatke koji ih cine nesrecnima, a mogu se relativno lako ukloniti hirurgijom! Very Happy Imam u svom okruzenju ljudi koji su radili zahvate. Moj brat je pre par meseci korigovao usi, moram priznati da su rezultati zapanjujuci. Jedna od najboljih drugarica je ugradila silikone, posto je inace prelepa, ali je bukvalno bila kao daska, cak se i tako ponekad presvlacila pred svima nama, jer apsolutno nije imala nista, stavila je jacu trojcicu i to izgleda fenomenalno. I lepo izgleda, a moram priznati da uopste nisu neprirodno tvrde, stavise bas su na dodir lepe! Very Happy Isto, nije plasticna operacija, vise estetska korekcija, ona sa mojih poslednjih slika u temi nase slicice je punila usta hijaluronskom kiselinom, ali to traje od 4 do 6 meseci, i super je izgledalo. Tako da generalno za sam, trenutno na sebi nista ne bih radio, mada mama i tata hoce da me caste korekcijom usiju, ali ja jos ne bih, tj mislim da nema potrebe! Very Happy Very Happy Da sumiram, definitivno za! Very Happy
Kian The Nephilim
Kian The Nephilim
Putujući Učenjak
Putujući Učenjak

Broj poruka : 1715
Godina : 34
Raspoloženje : Kometa mi je zena! :) Sta mislite, kakvo onda moze biti? :)
Reputacija : 283
Points : 2008
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Za i protiv Empty Re: Za i protiv

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 17 1, 2, 3 ... 9 ... 17  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu