WORLD OF WESTEROS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 

 


Rechercher Napredna potraga

Similar topics
Zadnje teme
» Spam Tema....
od Nim Ned 14 Apr 2024, 04:08

» Sta trenutno slusate
od Zevs86 Sub 03 Feb 2024, 23:56

» Slike prirode nam majke
od Lala Pet 26 Maj 2023, 21:46

» Predstavite nam se....
od Assassin Pet 28 Apr 2023, 18:23

» Robert Džordan "Točak vremena"
od Uno Nomesta Pon 26 Sep 2022, 14:57

» Robin Hobb - Vidovnjaci
od Zevs86 Uto 29 Dec 2020, 15:25

» Stiven Erikson- Malaska knjiga palih
od Assassin Pon 13 Apr 2020, 10:31

» Igrice (Generalno)
od Lord M. Pet 03 Apr 2020, 12:33

» Sta sada citate?
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:58

» Winter Is Coming...to HBO
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:55

» Dela, po povoljnoj ceni.
od Vazarius Uto 10 Mar 2020, 08:25

» Srećna 2o2o!
od Assassin Uto 07 Jan 2020, 12:43

» Serije koje volite / trenutno pratite
od Assassin Uto 12 Nov 2019, 16:54

» Silmarilion
od Vazarius Čet 31 Okt 2019, 09:38

» Jezik Čitanja
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:23

» Novi filmovi i filmske novosti
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:19

» "Vukodav" - Marija Semjonova
od Zevs86 Pet 25 Jan 2019, 10:49

» Demon Cycle - Peter V. Brett [spoiler]
od Vazarius Uto 08 Jan 2019, 14:44

» Srećna 2o19!
od Areal Sre 02 Jan 2019, 20:56

» Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"
od Vazarius Pet 19 Okt 2018, 12:46

Pristupi

Zaboravio sam šifru

Ko je trenutno na forumu
Imamo 5 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 5 Gosta

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 84 dana Pet 20 Sep 2013, 17:16
Naj bolji poslanici
Зимоврел (15838)
Serija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket Vote_lcapSerija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket Voting_barSerija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket Vote_rcap 
Sparkling Comet (15528)
Serija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket Vote_lcapSerija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket Voting_barSerija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket Vote_rcap 
Assassin (13622)
Serija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket Vote_lcapSerija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket Voting_barSerija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket Vote_rcap 
Zevs86 (11916)
Serija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket Vote_lcapSerija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket Voting_barSerija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket Vote_rcap 
Zandrin (10789)
Serija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket Vote_lcapSerija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket Voting_barSerija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket Vote_rcap 
CRNIJASTREB (10420)
Serija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket Vote_lcapSerija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket Voting_barSerija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket Vote_rcap 
Princ Regar (9341)
Serija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket Vote_lcapSerija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket Voting_barSerija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket Vote_rcap 
LunarFang (9218)
Serija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket Vote_lcapSerija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket Voting_barSerija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket Vote_rcap 
Uno Nomesta (8868)
Serija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket Vote_lcapSerija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket Voting_barSerija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket Vote_rcap 
Nim (8274)
Serija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket Vote_lcapSerija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket Voting_barSerija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket Vote_rcap 

April 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Kalendar Kalendar


Serija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket

+3
Assassin
Zevs86
Зимоврел
7 posters

Ići dole

Serija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket Empty Serija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket

Počalji od Зимоврел Ned 14 Okt 2012, 00:06

Serija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket A-Series-of-Unfortunate-Events-a-series-of-unfortunate-events-26617320-1024-768Serija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket A_series_of_unfortunate_events_by_vivsters-d3jkg07
Лемони Сникет је псеудоним 42-годишњег америчког писца Данијела Хендлера, који уједно служи и као наратор у књигама "Серија несрећних догађаја". Док читамо дела откривамо понешто и о Лемонијевом животу, и о томе како је био киднапован као дете, раздвојен од своје браће и сестара. Организација која га је отела слала га је на разне мисије и обучавала га. Заљубио се у вршњакињу Беатриче али га је она оставила и удала се за Бертранда Бодлера, поставши мајка Виолете, Клауса и Сани Бодлер, троје деце која ће постати сирочад након што Бертранд и Беатриче губе живот у пожару и о чијој судбини Лемони Сникет пише, дирнут током њихових живота. Књиге обилују трагичним догађајима и несрећама, као и смрћу многих ликова, њихова имена у оригиналу су дворечна, и свака реч почиње истим словом. Укупно је 13 књига у овој серији о сирочади Бодлер, преведене су на 41 светски језик. На српски су преведене прве четири књиге због слабог одзива купаца:



The Bad Beginning
The Reptile Room
The Wide Window
The Miserable Mill
The Austere Academy
The Ersatz Elevator
The Vile Village
The Hostile Hospital
The Carnivorous Carnival
The Slippery Slope
The Grim Grotto
The Penultimate Peril
The End


На први поглед књиге делују дечје и безазлено, а њихови наслови попут разбрајалица, али свака описује тешку животну ситуацију у којој се троје деце постепено налазило. Њихове невоље почињу када их ,након што им родитељи погину, ставе под старатељство грофа Олафа, који их злоставља и кује планове да им отме наследство јер су им родитељи били поприлично имућни. Виолета на почетку има 14 година и проналазач је; Клаус има 12 и обожава да чита, док је Сани беба и она у почетку не говори или само изговара речи које на први поглед немају смисла али касније итекако постају од значаја када читалац и њени брат и сестра успеју да их дешифрују. У последњој књизи почиње течно да говори. У "Лошем почетку" њихови родитељи умиру. Почињу да живе код грофа Олафа у грозној, прљавој кући. Тера их на ропски рад. Планира да ожени Виолету и да се тако дочепа наследства. Успевају да побегну од њега, и у свакој књизи, налазе се на другом месту, кријући се, али он, увек прерушен, некако успева да их поново пронађе. Гроф Олаф је главни негативац у Серији несрећних догађаја. Mаске које користи су ужасно лоше али из неког разлога само сирочад може да га препозна.
Како се радња развија, деца постепено откривају да су њихови родитељи припадали тајној организацији и покушавају да открију мистерију која лежи иза читаве те приче...
Пишчев стил је необичан, директан, лак за читање, али туробан и суров. Књиге обилују саветима за живот, алузијама на животне ситуације и одличним цитатима...
Урађен је и филм према књизи али није имао много успеха...
Ево неколико цитата из књига, најинтересантнији потичу баш од наратора.:


Lemony Snicket: (in the dedication) To Beatrice - darling, dearest, dead.

Lemony Snicket: (narrating) If you enjoy books with happy endings than you are better off reading some other book.

Lemony Snicket: (narrating) Books about law are notorious for being very long, very dull, and very difficult to read. This is one reason many lawyers make heaps of money. The money is an incentive - the word 'incentive' here means 'an offered reward to persuade you to do something you don't want to do' - to read long, dull, and difficult books.

Lemony Snicket: (narrating) The book was long, and difficult to read, and Klaus became more and more tired as the night wore on. Occasionally his eyes would close. He found himself reading the same sentence over and over. He found himself reading the same sentence over and over. He found himself reading the same sentence over and over.
Lemony Snicket: (narrating) When someone is a little bit wrong — say, when a waiter puts nonfat milk in your espresso macchiato, instead of lowfat milk — it is often quite easy to explain to them how and why they are wrong. But if someone is surpassingly wrong — say, when a waiter bites your nose instead of taking your order--you can often be so surprised that you are unable to say anything at all. Paralyzed by how wrong the waiter is, your mouth would hang slightly open and your eyes would blink over and over, but you would be unable to say a word.


Stealing, of course, is a crime, and a very impolite thing to do. But like most impolite things, it is excusable under certain circumstances. Stealing is not excusable if, for instance, you are in a museum and you decide that a certain painting would look better in your house, and you simply grab the painting and take it there. But if you were very, very hungry, and you had no way of obtaining money, it might be excusable to grab the painting, take it to your house, and eat it. -- Lemony Snicket


There are two kinds of fears: rational and irrational- or, in simpler terms, fears that make sense and fears that don't. For instance, the Baudelaire orphans have a fear of Count Olaf, which makes perfect sense, because he is an evil man who wants to destroy them. But if they were afraid of lemon meringue pie, this would be an irrational fear, because lemon meringue pie is delicious and would never hurt a soul. Being afraid of a monster under the bed is perfectly rational, because there may in fact be a monster under your bed at any time, ready to eat you all up, but a fear of realtors is an irrational fear. Realtors, as I'm sure you know, are people who assist in the buying and selling of houses. Besides occasionally wearing an ugly yellow coat, the worst a realtor can do to you is show you a house that you find ugly, so it is completely irrational to be terrified of them. --Lemony Snicket


For Beatrice--You will always be in my heart, in my mind, and in your grave.-Lemony Snicket


Poslednji put izmenio Зимоврел dana Ned 14 Okt 2012, 01:11, izmenio ukupno 3 puta
Зимоврел
Зимоврел
Gospa od Zimovrela
Gospa od Zimovrela

Broj poruka : 15838
Godina : 38
Raspoloženje : :)
Reputacija : 2659
Points : 18693
Datum upisa : 09.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Serija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket Empty Re: Serija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket

Počalji od Gost Ned 14 Okt 2012, 00:13

Ovo cu da stavim na svoju listu "ubiti se od suza"
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Serija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket Empty Re: Serija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket

Počalji od Зимоврел Ned 14 Okt 2012, 00:14

Тужне су и трагичне књиге, ја не знам зашто сви мисле да су за малу децу, тешко је то штиво... Али ипак има и смешних ситуација, и довитљивог сатиричног хумора! Обавезно ти препоручујем!
Зимоврел
Зимоврел
Gospa od Zimovrela
Gospa od Zimovrela

Broj poruka : 15838
Godina : 38
Raspoloženje : :)
Reputacija : 2659
Points : 18693
Datum upisa : 09.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Serija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket Empty Re: Serija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket

Počalji od Zevs86 Ned 14 Okt 2012, 10:07

@Zim Gledao sam film, koji mi se i nije bog zna koliko dopao. Nisam znao da je po knjigama napravljen, pogledacu da li ih ima u biblioteci.
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Serija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket Empty Re: Serija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket

Počalji od Зимоврел Ned 14 Okt 2012, 13:24

Филм је очајан, јако лош, покушали су да стрпају три књиге у њега. Књиге су много боље баш због стила писања.
Зимоврел
Зимоврел
Gospa od Zimovrela
Gospa od Zimovrela

Broj poruka : 15838
Godina : 38
Raspoloženje : :)
Reputacija : 2659
Points : 18693
Datum upisa : 09.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Serija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket Empty Re: Serija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket

Počalji od Assassin Ned 14 Okt 2012, 13:27

Knjige su mi se veoma dopale,
bar prve cetiri posto su samo one prevedene.
A ne citam nista na drugim jezicima.
Moracu da pocnem.
Da me niste podsetili, potpuno bi zaboravio na ovo
delo.A spada u najtuznije koje sam citao. Sad

Da li sam ja to dobro razumeo, ovo je radjeno po
istinitom dogadjaju?
Grof Olaf je stvarna licnost?
On zivi?
Ako je tako onda konacno mogu da ispunim svoju davnu
zelju, da ga nadjem i razbijem!
Mada bi sada imao stotinu i nesto godina.


A ovaj citat je tako istinit i mocan!

Lemony Snicket: (narrating) The book was long, and difficult to read,
and Klaus became more and more tired as the night wore on. Occasionally
his eyes would close. He found himself reading the same sentence over
and over. He found himself reading the same sentence over and over. He
found himself reading the same sentence over and over.

Koliko mi se to samo puta desilo...
Assassin
Assassin
Lord Zapovednik Noćne Straže
Lord Zapovednik Noćne Straže

Broj poruka : 13622
Godina : 32
Raspoloženje : Arise!
Reputacija : 937
Points : 14683
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Serija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket Empty Re: Serija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket

Počalji od Зимоврел Ned 14 Okt 2012, 13:38

Мислим да није стваран, него само се том наратору Лемони Сникету све то издешавало, не правом писцу, писац каже да је то његов алтер его. Али је занимљиво јер мислимо да Лемони прича о некој трећој деци коју је он измислио и тек касније схватамо да је и он повезан са заплетом и да је волео њихову мајку.
Зимоврел
Зимоврел
Gospa od Zimovrela
Gospa od Zimovrela

Broj poruka : 15838
Godina : 38
Raspoloženje : :)
Reputacija : 2659
Points : 18693
Datum upisa : 09.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Serija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket Empty Re: Serija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket

Počalji od Assassin Ned 14 Okt 2012, 13:55

Izguglao sam...
A bas se ponadao ono za Olafa... Sad
Assassin
Assassin
Lord Zapovednik Noćne Straže
Lord Zapovednik Noćne Straže

Broj poruka : 13622
Godina : 32
Raspoloženje : Arise!
Reputacija : 937
Points : 14683
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Serija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket Empty Re: Serija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket

Počalji od Зимоврел Ned 14 Okt 2012, 14:04

Давно сам читала књиге, али чини ми се да ће га стићи правда, нисам сигурна. Само знам да крај и није баш срећан. Последња књига је једина у којој се не поклапају слова у имену, и носи број 13-Лемони Сникет је стварно опседнут трагедијама... Sad
Зимоврел
Зимоврел
Gospa od Zimovrela
Gospa od Zimovrela

Broj poruka : 15838
Godina : 38
Raspoloženje : :)
Reputacija : 2659
Points : 18693
Datum upisa : 09.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Serija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket Empty Re: Serija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket

Počalji od CRNIJASTREB Pon 29 Jul 2013, 00:33

zim gledao sam film i hoćeš da kažeš da je kraj i dalja radnja tužni???
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 36
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Serija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket Empty Re: Serija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket

Počalji od Зимоврел Pon 29 Jul 2013, 00:38

У филм су сместили прве три од тринаест књига али ваљда пошто није био популаран мислим да неће да снимају даље Sad У свакој књизи је радња тужна и трагична Sad И обавезно се деси нешто лоше или неко умре...
Зимоврел
Зимоврел
Gospa od Zimovrela
Gospa od Zimovrela

Broj poruka : 15838
Godina : 38
Raspoloženje : :)
Reputacija : 2659
Points : 18693
Datum upisa : 09.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Serija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket Empty Re: Serija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket

Počalji od CRNIJASTREB Pon 29 Jul 2013, 00:43

e to su knjige...
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 36
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Serija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket Empty Re: Serija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket

Počalji od Žuti dijamant Pet 02 Maj 2014, 20:23

Sa sedam ili osam godina,a možda i devet,sam po prvi put pročitala prva dva dela ove serije koja su bila u jednoj knjizi koju sam na poklon dobila od sestre. Dosta je mračna,ali sa zadovoljstvom sam je pročitala oko pet puta i bila mi je omiljena knjiga neko vreme. Pa vas pitam sada,znate li preko kog sajta mogu naručiti celu seriju knjiga? Željna sam da ih pročitam,a ne verujem da se mogu naći po knjižarama u Kruševcu.
Žuti dijamant
Žuti dijamant

Broj poruka : 1
Godina : 25
Raspoloženje : Difno da difnije ne može biti.
Reputacija : 0
Points : 1
Datum upisa : 02.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Serija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket Empty Re: Serija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket

Počalji od Зимоврел Sub 03 Maj 2014, 02:29

Žuti dijamant ::Sa sedam ili osam godina,a možda i devet,sam po prvi put pročitala prva dva dela ove serije koja su bila u jednoj knjizi koju sam na poklon dobila od sestre. Dosta je mračna,ali sa zadovoljstvom sam je pročitala oko pet puta i bila mi je omiljena knjiga neko vreme. Pa vas pitam sada,znate li preko kog sajta mogu naručiti celu seriju knjiga? Željna sam da ih pročitam,a ne verujem da se mogu naći po knjižarama u Kruševcu.

Нажалост код нас су на српски преведене само прве четири књиге због слабог одзива купаца. Објавила их је Народна књига у два дела а касније су излазиле и у Политикином издању. Ти видим први део већ имаш Smile
Тако да ти на српском преостаје да прочиташ само још две књиге.
Можеш да их купиш релативно повољно онлајн или преко вебсајта Купиндо:

http://www.kupindo.com/Romani/10649558_SERIJA-NESRECNIH-DOGADJAJA-1-2-3-4-LEMONI-SNIKET

или на вебсајту knjizara.com.

http://www.knjizara.com/Kraj-otvorenog-prozora-U-strasnoj-pilani-Serija-nesrecnih-dogadjaja-3-4-Lemoni-Sniket-88609

Ја имам свих тринаест књига али на енглеском, не знам како стојиш са језиком, па ако мислиш да би их могла читати ти само кажи, поставићу линк овде да можеш да их download-ујеш у ПДФ или epub формату.

Постоји и филм снимљен према прве три књиге, с тим што је знатно лошији од њих, можеш га скинути одавде:

http://thepiratebay.se/torrent/7457374

Зимоврел
Зимоврел
Gospa od Zimovrela
Gospa od Zimovrela

Broj poruka : 15838
Godina : 38
Raspoloženje : :)
Reputacija : 2659
Points : 18693
Datum upisa : 09.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Serija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket Empty Re: Serija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket

Počalji od Lady Acer Sub 03 Maj 2014, 10:57

Koliko god da je film loš, meni je mnogo drag. Gledala sam ga kad sam bila mlađa i mnogo sam uživala. Toliko sam ga puta odgledala, da sad ne mogu ponovo, ali nema veze Very Happy
Lady Acer
Lady Acer

Broj poruka : 451
Godina : 32
Raspoloženje : magično
Reputacija : 37
Points : 488
Datum upisa : 07.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Serija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket Empty Re: Serija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket

Počalji od Sparkling Comet Sub 03 Maj 2014, 12:03

Lady Acer ::Koliko god da je film loš, meni je mnogo drag. Gledala sam ga kad sam bila mlađa i mnogo sam uživala. Toliko sam ga puta odgledala, da sad ne mogu ponovo, ali nema veze Very Happy

Tako je i meni, bez obzira na sve mnogo dobar film. Very Happy
Sparkling Comet
Sparkling Comet

Broj poruka : 15528
Godina : 34
Raspoloženje : Hope for the best, I always do :)))
Reputacija : 1019
Points : 16631
Datum upisa : 30.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Serija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket Empty Re: Serija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket

Počalji od Зимоврел Ned 04 Maj 2014, 01:16

Није филм лош, далеко од тога, има довољну дозу бајковитости, сарказма и мрака <3 Али бих му дала неку мршаву седмицу на скали од 1 до 10.
Некако су ми књиге много боље, и све сам то другачије замишљала док сам их читала, адаптација ми је мало изневерила очекивања.
Мислим да ми је заправо највише криво што су згурали три књиге у један филм, више би ми се допало да је радња поступнија.
Зимоврел
Зимоврел
Gospa od Zimovrela
Gospa od Zimovrela

Broj poruka : 15838
Godina : 38
Raspoloženje : :)
Reputacija : 2659
Points : 18693
Datum upisa : 09.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Serija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket Empty Re: Serija nesrećnih događaja, Lemoni Sniket

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu