WORLD OF WESTEROS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 

 


Rechercher Napredna potraga

Zadnje teme
» Sta trenutno slusate
od Zevs86 Sub 03 Feb 2024, 23:56

» Slike prirode nam majke
od Lala Pet 26 Maj 2023, 21:46

» Spam Tema....
od Assassin Sre 10 Maj 2023, 21:26

» Predstavite nam se....
od Assassin Pet 28 Apr 2023, 18:23

» Robert Džordan "Točak vremena"
od Uno Nomesta Pon 26 Sep 2022, 14:57

» Robin Hobb - Vidovnjaci
od Zevs86 Uto 29 Dec 2020, 15:25

» Stiven Erikson- Malaska knjiga palih
od Assassin Pon 13 Apr 2020, 10:31

» Igrice (Generalno)
od Lord M. Pet 03 Apr 2020, 12:33

» Sta sada citate?
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:58

» Winter Is Coming...to HBO
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:55

» Dela, po povoljnoj ceni.
od Vazarius Uto 10 Mar 2020, 08:25

» Srećna 2o2o!
od Assassin Uto 07 Jan 2020, 12:43

» Serije koje volite / trenutno pratite
od Assassin Uto 12 Nov 2019, 16:54

» Silmarilion
od Vazarius Čet 31 Okt 2019, 09:38

» Jezik Čitanja
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:23

» Novi filmovi i filmske novosti
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:19

» "Vukodav" - Marija Semjonova
od Zevs86 Pet 25 Jan 2019, 10:49

» Demon Cycle - Peter V. Brett [spoiler]
od Vazarius Uto 08 Jan 2019, 14:44

» Srećna 2o19!
od Areal Sre 02 Jan 2019, 20:56

» Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"
od Vazarius Pet 19 Okt 2018, 12:46

Pristupi

Zaboravio sam šifru

Ko je trenutno na forumu
Imamo 6 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 6 Gosta

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 84 dana Pet 20 Sep 2013, 17:16
Naj bolji poslanici
Зимоврел (15838)
Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum) Vote_lcapIgra prestola (predlog za zanimljiviji forum) Voting_barIgra prestola (predlog za zanimljiviji forum) Vote_rcap 
Sparkling Comet (15528)
Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum) Vote_lcapIgra prestola (predlog za zanimljiviji forum) Voting_barIgra prestola (predlog za zanimljiviji forum) Vote_rcap 
Assassin (13622)
Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum) Vote_lcapIgra prestola (predlog za zanimljiviji forum) Voting_barIgra prestola (predlog za zanimljiviji forum) Vote_rcap 
Zevs86 (11916)
Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum) Vote_lcapIgra prestola (predlog za zanimljiviji forum) Voting_barIgra prestola (predlog za zanimljiviji forum) Vote_rcap 
Zandrin (10789)
Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum) Vote_lcapIgra prestola (predlog za zanimljiviji forum) Voting_barIgra prestola (predlog za zanimljiviji forum) Vote_rcap 
CRNIJASTREB (10420)
Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum) Vote_lcapIgra prestola (predlog za zanimljiviji forum) Voting_barIgra prestola (predlog za zanimljiviji forum) Vote_rcap 
Princ Regar (9341)
Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum) Vote_lcapIgra prestola (predlog za zanimljiviji forum) Voting_barIgra prestola (predlog za zanimljiviji forum) Vote_rcap 
LunarFang (9218)
Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum) Vote_lcapIgra prestola (predlog za zanimljiviji forum) Voting_barIgra prestola (predlog za zanimljiviji forum) Vote_rcap 
Uno Nomesta (8868)
Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum) Vote_lcapIgra prestola (predlog za zanimljiviji forum) Voting_barIgra prestola (predlog za zanimljiviji forum) Vote_rcap 
Nim (8273)
Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum) Vote_lcapIgra prestola (predlog za zanimljiviji forum) Voting_barIgra prestola (predlog za zanimljiviji forum) Vote_rcap 

Mart 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Kalendar Kalendar


Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum)

+10
Althinne
Witcher
Assassin
bookman
Ergon Lar Tund
Prince of Ravens
Edard Stark
Ragona
Lord M.
Zmajoubica
14 posters

Strana 1 od 15 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Sledeći

Ići dole

Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum) Empty Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum)

Počalji od Zmajoubica Sub 12 Mar 2011, 21:16

Kada već postoji podela po kućama mislim da bi u duhu ovog foruma bilo dobro da imamo neka takmičenja, igru ili tajna glasanja, nakon kojih bi odredili kuću koja vlada nad ovim našim virtualnim kraljevstvom određen vremenski period.


Ideja je trenutno ovakva.
Svaka kuća je dužna da izabere svog predstavnika. Mogu to glasanjem ili na neki drugi način, ako se neko ne slaže sa izborom uvek može da prebegne u drugu kuću.

Jednom, u recimo 3 meseca, bira se kralj. Predstavnici u dogovoru sa svim članovima svoje kuće tajno boduju suparničke kuće. Zatim svaki predstavnik šalje neutralnom članu veća (recimo predstavniku noćne straže) glasove svoje kuće. Kada dobije glasove svake kuće on ih obelodanjuje i glasovi se javno prebrojavaju. Kuća koja ih ima najviše na tron postavlja svog člana. Recimo kralja a on je dužan da izabere svoju kraljicu koja ne mora biti iz njegove kuće.

Oni ne bi dobijali nikakve administratorska prava a da li bi imali neka zaduženja i povlastice to ostaje da se dogovorimo. Ako se oni nekom ne sviđaju ili se ne ponašaju kraljevski bilo kada bilo koji član može da povede bunu protiv njih. U slučaju da ga većina članova podrži trenutni kralj momentalno gubi svoju vlast. U slučaju da ga niko ne podrži vođa bune ide na zid da guli krompir a o sudbini drugih buntovnika odlučuju kralj i kraljica. Very Happy


Najbitnije je da shvatite da je ovo samo ideja o igri koja bi forum učinila zanimljivijim a ne nešto oko čega bi se sujetni ljudi svađali. Naravno o svemu ovom se prvo pita vlasnik sajata jer bez njega ovo ne možemo ostvariti.


Ako vam se ideja dopada i imate bilo kakav predlog očekujem da kažete. Čak i ako mislite da je ovo bezveze ne ustručavajte se da iznesete svoje mišljenje.
Zmajoubica
Zmajoubica

Broj poruka : 124
Raspoloženje : koraka laka
Reputacija : 15
Points : 147
Datum upisa : 05.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum) Empty Re: Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum)

Počalji od Lord M. Sub 12 Mar 2011, 22:47

dobra ideja, morao sam ti dati rep. za ovo Wink
mozda nesto dobro ispadne od svega toga. samo da se ostali sloze ali ja sam za...
Lord M.
Lord M.
Zapovednik Belih plaštova
Zapovednik Belih plaštova

Broj poruka : 4090
Godina : 34
Raspoloženje : idealno
Reputacija : 276
Points : 4416
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum) Empty Re: Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum)

Počalji od Ragona Sub 12 Mar 2011, 23:29

I meni se vrlo svidja ideja, iako sam newbie ^^
Ragona
Ragona

Broj poruka : 48
Raspoloženje : :>
Reputacija : 0
Points : 48
Datum upisa : 12.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum) Empty Re: Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum)

Počalji od Edard Stark Ned 13 Mar 2011, 00:26

ovako, vi imate moj mail i kada osmislite sve to i podelite se ja cu sve to da omogucim. Izaberite vodje po kucama a ja cu im dati moderatorske sposobnosti da bi mogli da upravljaju svojom kucom. Da odatle pocnemo sta kazete?
Edard Stark
Edard Stark
Kraljeva Desnica
Kraljeva Desnica

Broj poruka : 1160
Godina : 34
Raspoloženje : uuuuu Don't Ask
Reputacija : 86
Points : 1535
Datum upisa : 07.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum) Empty Re: Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum)

Počalji od Prince of Ravens Ned 13 Mar 2011, 17:29

Sviđa mi se.
Prince of Ravens
Prince of Ravens

Broj poruka : 5786
Godina : 34
Raspoloženje : Sorrowfully happy
Reputacija : 791
Points : 6652
Datum upisa : 01.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum) Empty Re: Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum)

Počalji od Zmajoubica Ned 13 Mar 2011, 19:41

Edard Stark ::ovako, vi imate moj mail i kada osmislite sve to i podelite se ja cu sve to da omogucim. Izaberite vodje po kucama a ja cu im dati moderatorske sposobnosti da bi mogli da upravljaju svojom kucom. Da odatle pocnemo sta kazete?

Slažem se ali ne treba žuriti. Imamo svo vreme ovog sveta da što bolje osmislimo ovu ideju. Kada to uradimo lako ćemo je realizovati.

Da krenemo od najbitnih tačaka:

1. Koliko dugo na "vlasti" kralj i kraljica mogu biti?
2. Dal mogu prevremeno da ostanu bez trona?
3. Dal će imati neke obaveze i povlastice?
Zmajoubica
Zmajoubica

Broj poruka : 124
Raspoloženje : koraka laka
Reputacija : 15
Points : 147
Datum upisa : 05.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum) Empty Re: Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum)

Počalji od Zmajoubica Ned 13 Mar 2011, 19:58

1. Predlažem da vladavina traje recimo 3 meseca s tim da mogu ostati bez trona i ranije.
2. U prvih mesec dana ne ali ako se ne pokažu za to vreme onda mogu da ostanu bez trona.
3. Ja bi im dao obaveze. Moraju da rade na poboljšanju foruma. Na koji način će to učiniti to je na njima. Na njima je da dok su na vlasti forum učine zanimljivim i na taj način nateraju članove da prilikom sledećeg glasanja daju glas njihovoj kući.


Postojala bi i titula kraljeve desnice koju bi samo naš Edard uvek nosio jer da nije bilo njega i ovog njegovog sajta, ne bi bilo ni nas ovde.
Zmajoubica
Zmajoubica

Broj poruka : 124
Raspoloženje : koraka laka
Reputacija : 15
Points : 147
Datum upisa : 05.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum) Empty Re: Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum)

Počalji od Gost Ned 13 Mar 2011, 21:50

1. Koliko dugo na "vlasti" kralj i kraljica mogu biti? Mesec dana.
2. Dal mogu prevremeno da ostanu bez trona? Ako se narod pobuni i sve (ono s Zidom mi se sviđa, taman da NW dobije još članova ionako se non-stop žale)
3. Dal će imati neke obaveze i povlastice? I jedno i drugo, samo ne mogu da smislim šta xD
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum) Empty Re: Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum)

Počalji od Lord M. Ned 13 Mar 2011, 22:57

ja bih uveo i titulu prvog viteza ili shield maiden zavisi kako bi kralj ili kraljica odlucili. A obaveze kraljevskog para bi bile kao sto kaze zmajoubica
da na neki nacin unaprijede forum...
Lord M.
Lord M.
Zapovednik Belih plaštova
Zapovednik Belih plaštova

Broj poruka : 4090
Godina : 34
Raspoloženje : idealno
Reputacija : 276
Points : 4416
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum) Empty Re: Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum)

Počalji od Ergon Lar Tund Pon 14 Mar 2011, 11:32

Ovaj,kada počinjemo? Edard neće skoro,mislim da bi mogli početi pa ako njemu bude smetalo prestajemo.
Ergon Lar Tund
Ergon Lar Tund
Gospodar Zmajkamena
Gospodar Zmajkamena

Broj poruka : 3940
Godina : 25
Raspoloženje : Nekakvo
Reputacija : 84
Points : 4285
Datum upisa : 23.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum) Empty Re: Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum)

Počalji od Lord M. Pon 14 Mar 2011, 13:16

stani Jaime treba svi da se dogovorimo i slozimo kako ce da ide sve. moramo nekako kontaktirat Alti zbog ovih mod mjesta jer ona ponekad navrati i bilo bi glupo da sad biramo nekog drugog ako ona hoce da ucestvuje. Pa kad sve fino zavrsimo posaljemo mail Edardu da sve realizuje (procitaj njegov post)...
Lord M.
Lord M.
Zapovednik Belih plaštova
Zapovednik Belih plaštova

Broj poruka : 4090
Godina : 34
Raspoloženje : idealno
Reputacija : 276
Points : 4416
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum) Empty Re: Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum)

Počalji od Ergon Lar Tund Pon 14 Mar 2011, 13:30

Stupio sam u kontakt sa Sharpshooter,poslaću Alti poruku,tkao i Balerionu... EWitcheru takođe,



EDIT- Svo troje invitirani, neko treba zvati Aryu... Evo sad ću i Assassina.
Ergon Lar Tund
Ergon Lar Tund
Gospodar Zmajkamena
Gospodar Zmajkamena

Broj poruka : 3940
Godina : 25
Raspoloženje : Nekakvo
Reputacija : 84
Points : 4285
Datum upisa : 23.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum) Empty Re: Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum)

Počalji od Ergon Lar Tund Pon 14 Mar 2011, 13:43

Kraljicama je bolje da ne dižu pobunu,sigurno na Zidu ne bi gullile krompir. !!! Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum) 3250678809
Ergon Lar Tund
Ergon Lar Tund
Gospodar Zmajkamena
Gospodar Zmajkamena

Broj poruka : 3940
Godina : 25
Raspoloženje : Nekakvo
Reputacija : 84
Points : 4285
Datum upisa : 23.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum) Empty Re: Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum)

Počalji od bookman Pon 14 Mar 2011, 14:37

Što se tiče nas sa zida, kao što nam zakletva kaže, ne zanimaju nas prizemne igre ljudi iz toplijih krajeva. Nama nije bitno ko je kralj a ko kraljica sve dok nam pristiže sveže meso.

Zato jedva čekamo kažnjenike. Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum) 413198
bookman
bookman
Arhimeštar
Arhimeštar

Broj poruka : 1375
Raspoloženje : da mi se naspavati
Reputacija : 49
Points : 1325
Datum upisa : 24.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum) Empty Re: Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum)

Počalji od Zmajoubica Pon 14 Mar 2011, 14:53

Pre nego što iznesem sve predloge sumiraću rečeno.

Igra prestola odigravala bi se 4 puta godišnje, na početku svakog proleća, leta, zime i jeseni. Tada bi birali sledeće titule.

Kralja (ili Kraljicu) postavlja kuća koja ima najveću naklonost svih kuća.

Kralj bira Kraljicu iz bilo koje kuće (ili obrnuto ako je kuća izabrala kraljicu, ona bira
kralja).

Kraljeva Desnica je titula idejnog tvorca ovog sajta i ona se ne menja dok god
je se on dobrovoljno ne odrekne. Kraljeva Desnica ne može istovremeno biti i Kralj.

Kralj i kraljica mogu da daju sledeće titule bilo kome ko nije iz noćne straže:
Princeza (shield maiden ili nešto treće) , Komandat kraljeve garde
Njih dvoje bi bili pomoćnici koji kralju i kraljici pomažu u ostvarenju njihovih ideja.

Zmajoubica
Zmajoubica

Broj poruka : 124
Raspoloženje : koraka laka
Reputacija : 15
Points : 147
Datum upisa : 05.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum) Empty Re: Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum)

Počalji od Ergon Lar Tund Pon 14 Mar 2011, 15:06

A što ne bi bilo princa? I mislim da je bolje da se menjamo svakog meseca. Smile Duga su godišnja doba,pogotovo u Westerosu. Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum) 3250678809
Ergon Lar Tund
Ergon Lar Tund
Gospodar Zmajkamena
Gospodar Zmajkamena

Broj poruka : 3940
Godina : 25
Raspoloženje : Nekakvo
Reputacija : 84
Points : 4285
Datum upisa : 23.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum) Empty Re: Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum)

Počalji od Zmajoubica Pon 14 Mar 2011, 15:28

Ako bi se menjali svakih mesec dana, mislim da bi se ljudi brzo zasitili svega. U dužem vremenskom periodu lakše bi pratiti vladavinu Tronodržaca a i oni sami bi imali dovoljno vremena da osmisle na koji način bi unapredili forum i druženje na njemu i van njega.

Ideja o Komandantu kraljeve garde mi je pala na pamet zbog jedne stvari. Sećate se da je svaki komandant vodio dnevnik. I mi ćemo ga voditi. E sad, dvoumim se dal da damo nekom titulu Meštara pa da on nepristrasno beleži sva važnija dešavanja na furumu i na taj način beleži istoriju ovog našeg virtualnog okupljališta ili da neko s drugom titulom to radi?

Za komandanta sam se odlučio jer on može biti biran iz bilo koje kuće, dok mi nije logično da bilo ko (ako bi bila titula princa) odabere za princa nekog iz druge kuće.

O biranju predstavnika svake kuće i načinu izbora Tronodržaca pisacu kasnije u toku dana. Sve vaše ideje i predlozi su i dalje dobrodošli.
Zmajoubica
Zmajoubica

Broj poruka : 124
Raspoloženje : koraka laka
Reputacija : 15
Points : 147
Datum upisa : 05.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum) Empty Re: Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum)

Počalji od Lord M. Pon 14 Mar 2011, 16:27

slazem se za vrijeme vladavine sa zmajoubicom. sad da ne bi tih titula bilo mnogo, makar za sad dok nas je jos malo clanova na forumu dovoljno je po mom misljenju da bude samo kom. kr. garde ili njegov zenski ekvilavent ali nikako i jedno i drugo.
sta mislite da drugoizabrani kralj ili kraljica predju u kucu prvoizabranog tj onog cija je jaca kruna makar dok traje njihov mandat. Isto bi trebalo da se i kralju i kraljici dodijeli po 10 rep poena. ako bi bili skinuti bunom onda bi im se ti poeni oduzimali.
Lord M.
Lord M.
Zapovednik Belih plaštova
Zapovednik Belih plaštova

Broj poruka : 4090
Godina : 34
Raspoloženje : idealno
Reputacija : 276
Points : 4416
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum) Empty Re: Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum)

Počalji od Assassin Pon 14 Mar 2011, 16:31

Wow, kada je ovo napisano. Smile)
Ovako.
Mnoogo mi se svideo predlog, dobio si rep i od mene.
Kada sam dosao na forum, prvo sto sam zapazio u dvorani za izbor kuca, je nesto tipa, da odaberemo kucu, u kojoj cemo smisljati planove za osvajanje Westerosa. Kao bukvalista, sam to bukvalno shvatio. I mislio sam da ovde na forumi ima neko takmicenje izmedju kuca. Ali nema.
Onda sam davno, dao predlog, da se organizuje kviz Epike, epske fantastike. Gde cemo odgovarati na pitanja o epici i delima, a pobednik uzima titulu, glavne kuce Westerosa. Posto niko nije ni podrzao to, pritajio sam se i ceko ovakvu priliku. Smile)
Dobra je ideja. Very Happy
Samo predlazem da Nocna NEMA udela u vladavini. Njoj da se dodeli specijalni cin, kao sto i jeste, prilici, tj poseban zadatak nezavisno od ostalih kuca. Nesto sto bi i prilicilo Nocnoj. Very Happy
Mislim da ne treba ici previse u iskrajnost, tj da pravimo sad milion veca, Generala, Pukovnika, Komadanata, Vojnika i tih cinova. Jer nas ionako ima, ne bas mnoogo ovde, pa ne bi bilo u redu da skoro svi imamo neke cinove. Smile
Bilo bi zapravo kul, da se u svakoj kuci podele cinovi. Tj ko ce biti Lord te kuce (moderator), ko ce biti lejdi, ko Lordova Garda, mestr i td. Smile
Takodje mislim da bi ljudi trebalo da obavljaju zadatke vise i dobijaju cinove ovde ,kao ja sto guram cin Ubice i kao sto je Bookman, Arhimestar, tako bi se lakes odredjivali.
Imam jos ideja, da upotpunim osnovni plan i td... Very Happy
Assassin
Assassin
Lord Zapovednik Noćne Straže
Lord Zapovednik Noćne Straže

Broj poruka : 13622
Godina : 32
Raspoloženje : Arise!
Reputacija : 937
Points : 14683
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum) Empty Re: Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum)

Počalji od Ergon Lar Tund Pon 14 Mar 2011, 17:35

Imam i ja idejaaa !

To za dnevnik je super. Takođe Kraljeva garda će nam biti potrebna. To mogu biti oni koji nisu ništa drugo.E sad,pošto su kuće kao Barateon,Grejdžoj,Laninister Martel totalno prazne ili bez aktivnih članova,neki Starkovi kojih ima najviše bi se trebali malo raspremeštaju. Treba još inivitovati Pinkija i Aryu... Ja ću probati da vratim Raziela . . . Jesu li ukinuta ,,stara targarynksa pravila? Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum) 3250678809 xD
Ergon Lar Tund
Ergon Lar Tund
Gospodar Zmajkamena
Gospodar Zmajkamena

Broj poruka : 3940
Godina : 25
Raspoloženje : Nekakvo
Reputacija : 84
Points : 4285
Datum upisa : 23.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum) Empty Re: Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum)

Počalji od bookman Pon 14 Mar 2011, 19:04

He, he.
Kao da smo crnogorci pa nam treba više titula nego što nas ima. Very Happy
bookman
bookman
Arhimeštar
Arhimeštar

Broj poruka : 1375
Raspoloženje : da mi se naspavati
Reputacija : 49
Points : 1325
Datum upisa : 24.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum) Empty Re: Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum)

Počalji od Zmajoubica Pon 14 Mar 2011, 20:18

KUĆE, VELIKE I MALE
Trenutno postoji 6 kuća, noćna straža (neutralno bratstvo), lutalice i sitna
gospoda (tu spadaju svi ostali koji nisu ni u jednoj kući). Kasnije ako bude
potrebno, kada bude daleko više aktivnih članova, broj kuća možemo uvećati. Za
sada nema potrebe.

U zavisnosti od broja članova postojaće podela na velike i male kuće.
Odredićemo koliki broj članova je potreban da bi se kuća smatrala velikom. Ako
ona nema tražen broj članova ona će se smatrati malom i igraće manju ulogu u
igri prestola.


DUŽNOST SVAKE KUĆE
Svaka kuća je dužna da od svojih aktivnih članova izabere svog predstavnika
koji će dobiti titulu Lorda. Na koji način će to uraditi na njenim članovima je
da se dogovore. Ako ne mogu da izaberu Lorda spor će rešavati Kralj i Kraljica
uz pomoć Kraljeve Desnice.

Ne znam kako je Edard zamislio Malo veće i ne bih u to da ulazim. Bitno nam je
da svaki Lord dobije moderatorstvo samo nad forumom svoje kuće. Dal će mu Edard
dati još neku dužnost i dal će ih zvati Malim većem to je samo na njemu da
odluči.


IGRA PRESTOLA
Počeće na tačno predviđen dan i trajaće tačno 7 dana. U tom periodu ni jedan
član ne sme da promeni kuću! Članovi se na svom forumu dogovaraju o tome kojoj kući će dati koliko poena naklonosti.


POENI NAKLONOSTI
Svaka kuća rapolagaće istim brojem poena naklonosti.

8 poena daće bratskoj kući
6 poena prijateljskoj
4 poena kući sa kojom je u hladnim odnosima
2 poena kući s kojom nije u dobrim odnosima

0 kući čije članove ne podnosi



Ne zaboraviti ovo je igra a privilo igre je da ne možete da volite sve suparničke kuće podjednako! Very Happy


Na članovima kuće je da se dogovore (ili da tajno u okuviru svoje kuće glasaju ako ne mogu da se dogovore) koliko poena kojoj kući će dati. Kuće između sebe mogu da se tajno ili javno dogovaraju. U igri prestola sve ,osim ljutnje, je dozvoljeno. Wink
Konačanu odluku o podeli poena naklonosti Lordovi šalju Noćnoj straži.


LUTALICE I SITNA GOSPODA

su svi oni koji ne pripadaju ni jednoj kući. Oni mogu da svoj glas daju samo jednoj kući. Svoj glas šalju Noćnoj straži.


NOĆNA STRAŽA
ima ogromu odgovornost. Ona je dužna da skuplja glasove, da ih čuva i neobelodanjuje dok ne istekne rok za predaju glasa. Ukoliko neka kuća ne preda svoje glasove do kraja roka ta kuća momentalno ispada iz igre prestola.
Takođe oni su dužni da prebroje glasove lutalica i sitne gospode. Ti glasovi će doneti samo 2 boda onoj kući koja sakupi najviše glasova lutalica i sitne gospode.
Kada svi glasovi pristignu Noćna straža javno obelodanjuje sve glasove koji se zatim zbrajaju. Zbir malih kuća se deli sa 2.
Ona koja ih osvoji najviše dobija čast da proglasi kralja.
Zmajoubica
Zmajoubica

Broj poruka : 124
Raspoloženje : koraka laka
Reputacija : 15
Points : 147
Datum upisa : 05.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum) Empty Re: Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum)

Počalji od Zmajoubica Pon 14 Mar 2011, 20:21

U vezi bodovanja bih dodao sledeće. U slučaju da više kuća ima najveći broj poena
poena prvoizabrani Tronodržac odlučuje koja kuća će preuzeti vlast.


Lord M “sta mislite da drugoizabrani kralj ili kraljica predju u kucu prvoizabranog tj onog cija je jaca kruna makar dok traje njihov mandat.”
Mislim da je u duhu knjige da kralj i kraljica ne smeju da menjaju svoje kuće dok su na
vlasti. I da oni koji budu izabrani za njih ne smeju da odbiju ove titule.


“Isto bi trebalo da se i kralju i kraljici dodijeli po 10 rep poena. ako bi bili skinuti bunom onda bi im se ti poeni oduzimali.”
Ovako nešto sam i ja zamislio. Ako je moguće možda bi bilo bolje da oni imaju neke posebne poene i da ih dobiju za svakog aktivnog člana koji je glasao. Svaka kuća bi morala da pošalje spisak aktivnih članova a zadatak Noćne straže bi bio i da proverava dal je taj spisak glasača regularan. Aktivni član bi biorecimo onaj član koji je u poslednjih mesec dana ostavio bar 5 poruka.


Poslednji izmenio Zmajoubica dana Pon 14 Mar 2011, 21:34, izmenjeno ukupno 1 puta
Zmajoubica
Zmajoubica

Broj poruka : 124
Raspoloženje : koraka laka
Reputacija : 15
Points : 147
Datum upisa : 05.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum) Empty Re: Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum)

Počalji od Zmajoubica Pon 14 Mar 2011, 21:05

Assassin kaže “Onda sam davno, dao predlog, da se organizuje kviz Epike, epske fantastike. Gde cemo odgovarati na pitanja o epici i delima, a pobednik uzima titulu, glavne kuce Westerosa.”

Još imaš vremena da istupiš iz Noćne straže, postaneš kralj i organizuješ ovako nešto, jer kada kralj zasedne na tron samo njegov blagoslov će moći da te oslobodi Noćne straže. Very Happy

Noćnoj sam predvideo najveću odgovornost. Na njoj je da vodi računa o regularsnosti igre. Nadam se da si zadovoljan? Smile


“Bilo bi zapravo kul, da se u svakoj kuci podele cinovi. Tj ko ce biti Lord te kuce (moderator), ko ce biti lejdi, ko Lordova Garda, mestr i td.”

Mislim da je bolje da titule ne delimo tek tako, ali ako se ostali slažu nemam ništa protiv toga.
Ne mora i nadam se da neće biti sve kako sam ja zamislio. Iznesite slobodno svoje predloge pa ćemo usvojiti ono što se većini svidi.
Zmajoubica
Zmajoubica

Broj poruka : 124
Raspoloženje : koraka laka
Reputacija : 15
Points : 147
Datum upisa : 05.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum) Empty Re: Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum)

Počalji od Zmajoubica Pon 14 Mar 2011, 21:30

Jaime "To za dnevnik je super. Takođe Kraljeva garda će nam biti potrebna...Jesu li
ukinuta ,,stara targarynksa pravila? Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum) Clip_image001xD!"


Ideja s dnevnikom je sledeća. Forum treba da učinimo zanimljivim, samim tim će trajati godinama. Zašto recimo za 30 godina vaše dete ne bi došlo na isto ovo mesto i konstatovalo “Vidi moj tata je bio kralj Vesterosa!” ili “Mama, pa ti si bila Kraljica!” Smile

Imam jednu ideju sa vitezovima ali mojih predloga je dosta, na redu su vaši. Targarjenska pravila?
Zmajoubica
Zmajoubica

Broj poruka : 124
Raspoloženje : koraka laka
Reputacija : 15
Points : 147
Datum upisa : 05.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum) Empty Re: Igra prestola (predlog za zanimljiviji forum)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 15 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu