WORLD OF WESTEROS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 

 


Rechercher Napredna potraga

Zadnje teme
» Sta trenutno slusate
od Zevs86 Sub 03 Feb 2024, 23:56

» Slike prirode nam majke
od Lala Pet 26 Maj 2023, 21:46

» Spam Tema....
od Assassin Sre 10 Maj 2023, 21:26

» Predstavite nam se....
od Assassin Pet 28 Apr 2023, 18:23

» Robert Džordan "Točak vremena"
od Uno Nomesta Pon 26 Sep 2022, 14:57

» Robin Hobb - Vidovnjaci
od Zevs86 Uto 29 Dec 2020, 15:25

» Stiven Erikson- Malaska knjiga palih
od Assassin Pon 13 Apr 2020, 10:31

» Igrice (Generalno)
od Lord M. Pet 03 Apr 2020, 12:33

» Sta sada citate?
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:58

» Winter Is Coming...to HBO
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:55

» Dela, po povoljnoj ceni.
od Vazarius Uto 10 Mar 2020, 08:25

» Srećna 2o2o!
od Assassin Uto 07 Jan 2020, 12:43

» Serije koje volite / trenutno pratite
od Assassin Uto 12 Nov 2019, 16:54

» Silmarilion
od Vazarius Čet 31 Okt 2019, 09:38

» Jezik Čitanja
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:23

» Novi filmovi i filmske novosti
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:19

» "Vukodav" - Marija Semjonova
od Zevs86 Pet 25 Jan 2019, 10:49

» Demon Cycle - Peter V. Brett [spoiler]
od Vazarius Uto 08 Jan 2019, 14:44

» Srećna 2o19!
od Areal Sre 02 Jan 2019, 20:56

» Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"
od Vazarius Pet 19 Okt 2018, 12:46

Pristupi

Zaboravio sam šifru

Ko je trenutno na forumu
Imamo 4 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 4 Gosta

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 84 dana Pet 20 Sep 2013, 17:16
Naj bolji poslanici
Зимоврел (15838)
Winter Is Coming...to HBO - Page 16 Vote_lcapWinter Is Coming...to HBO - Page 16 Voting_barWinter Is Coming...to HBO - Page 16 Vote_rcap 
Sparkling Comet (15528)
Winter Is Coming...to HBO - Page 16 Vote_lcapWinter Is Coming...to HBO - Page 16 Voting_barWinter Is Coming...to HBO - Page 16 Vote_rcap 
Assassin (13622)
Winter Is Coming...to HBO - Page 16 Vote_lcapWinter Is Coming...to HBO - Page 16 Voting_barWinter Is Coming...to HBO - Page 16 Vote_rcap 
Zevs86 (11916)
Winter Is Coming...to HBO - Page 16 Vote_lcapWinter Is Coming...to HBO - Page 16 Voting_barWinter Is Coming...to HBO - Page 16 Vote_rcap 
Zandrin (10789)
Winter Is Coming...to HBO - Page 16 Vote_lcapWinter Is Coming...to HBO - Page 16 Voting_barWinter Is Coming...to HBO - Page 16 Vote_rcap 
CRNIJASTREB (10420)
Winter Is Coming...to HBO - Page 16 Vote_lcapWinter Is Coming...to HBO - Page 16 Voting_barWinter Is Coming...to HBO - Page 16 Vote_rcap 
Princ Regar (9341)
Winter Is Coming...to HBO - Page 16 Vote_lcapWinter Is Coming...to HBO - Page 16 Voting_barWinter Is Coming...to HBO - Page 16 Vote_rcap 
LunarFang (9218)
Winter Is Coming...to HBO - Page 16 Vote_lcapWinter Is Coming...to HBO - Page 16 Voting_barWinter Is Coming...to HBO - Page 16 Vote_rcap 
Uno Nomesta (8868)
Winter Is Coming...to HBO - Page 16 Vote_lcapWinter Is Coming...to HBO - Page 16 Voting_barWinter Is Coming...to HBO - Page 16 Vote_rcap 
Nim (8273)
Winter Is Coming...to HBO - Page 16 Vote_lcapWinter Is Coming...to HBO - Page 16 Voting_barWinter Is Coming...to HBO - Page 16 Vote_rcap 

Mart 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Kalendar Kalendar


Winter Is Coming...to HBO

+30
Princ Regar
ElendV
Lord M.
Reagar_the_dragon
Чери
Zandrin
White Rabbit
DjokaBA
азор ахаи
HuddleBre
_Yara_
Zmajoubica
Oberin Martel
Srle
orome
Sparkling Comet
Зимоврел
Blacko
Witcher
Old Nan
Hokins
Chandrian
bockybp
Nocnoi_Dozor
KrleTuđin
StefkeKum
Kian The Nephilim
Zevs86
CRNIJASTREB
Brat Crni
34 posters

Strana 16 od 21 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 21  Sledeći

Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 16 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od CRNIJASTREB Sub 22 Jul 2017, 15:24

_Yara_ ::A odakle je stiglo to da je Džejmi AA? Very Happy
Od mene. Pisao sam negdje davno
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 36
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 16 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od White Rabbit Sub 22 Jul 2017, 21:48

šta je AA?
White Rabbit
White Rabbit

Broj poruka : 1383
Godina : 42
Raspoloženje : https://www.facebook.com/trsoje/
Reputacija : 185
Points : 1586
Datum upisa : 16.04.2013

https://www.facebook.com/trsoje/

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 16 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od Чери Sub 22 Jul 2017, 21:53

^
Spojler:
Чери
Чери

Broj poruka : 448
Raspoloženje : svi putevi vode ka jednom...
Reputacija : 95
Points : 549
Datum upisa : 09.02.2017

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 16 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od White Rabbit Ned 23 Jul 2017, 09:47

Ma, niđe veze.... baš je teško vjerovatno.
Prije bih bio sklon da povjerujem da je član Anti Alkoholičarskog društva nego to....
White Rabbit
White Rabbit

Broj poruka : 1383
Godina : 42
Raspoloženje : https://www.facebook.com/trsoje/
Reputacija : 185
Points : 1586
Datum upisa : 16.04.2013

https://www.facebook.com/trsoje/

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 16 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od Assassin Ned 23 Jul 2017, 11:17

Sve je mogućeeee...
Evo, baš naletoh na ovo, ali me mrzelo da gledam, možda nekoga neće:

http://thronesrealm.com/jaime-lannister-real-hero-azor-ahai-theory/
Assassin
Assassin
Lord Zapovednik Noćne Straže
Lord Zapovednik Noćne Straže

Broj poruka : 13622
Godina : 32
Raspoloženje : Arise!
Reputacija : 937
Points : 14683
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 16 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od Oberin Martel Pon 24 Jul 2017, 07:19

Očekivano jedino golotinja i bitka su zanimljivi o ovoj aktuelnoj epizodi. Mada ovo je bila možda i najbolja golotinja, i jedna od boljih bitaka, so that's a plus. Džon i Deneris nastavljaju da impresioniraju idiotskim liderstvom, toliko da potpuno razumem one lordove koji se pridružuju Sersei. Next week on Game of Thrones: 2 Girls 1 Cup featuring Sam as Cup.
Oberin Martel
Oberin Martel
Legendarni vojnik
Legendarni vojnik

Broj poruka : 2710
Godina : 42
Raspoloženje : E ja kuliram
Reputacija : 670
Points : 3442
Datum upisa : 19.02.2009

http://www.tolkien.rs

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 16 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od CRNIJASTREB Pon 24 Jul 2017, 22:52

Na jedva čekam da sersei ubije zmajeve i dokaže svima koliko ona zaista jeste glupa.. Scena seksa bez alata je zanimljiva. Misandei umjesto da zgrabi deneris ona se lezbiše sa muškarcima.. Novi nivo perverzije..
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 36
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 16 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od Zevs86 Pon 24 Jul 2017, 23:03

Epizoda krenula obecavajuce i... dobila Martinovski "touch" Very Happy After that, sve podje nizbrdo Winter Is Coming...to HBO - Page 16 3250678809

Ok zabava, moze sledeca Wink
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 16 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od Assassin Uto 25 Jul 2017, 10:11

Winter Is Coming...to HBO - Page 16 20374429_1933191953617638_4875715182058514974_n
Assassin
Assassin
Lord Zapovednik Noćne Straže
Lord Zapovednik Noćne Straže

Broj poruka : 13622
Godina : 32
Raspoloženje : Arise!
Reputacija : 937
Points : 14683
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 16 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od Blacko Uto 25 Jul 2017, 12:55

Sparkling Comet ::
Lord M. ::Ne mogu da se odlučim koja verzija Sanse mi je iritantnija, ona stara njanjava ili ova nova wannabe Cersei.
Potpisujem i nadam se da će umrijeti u ovoj sezoni, jedini Stark za kojim neću žaliti. Very Happy
Ja se nseto nisam iscimao ni kad je Kejtlin umrla, ona me je uvek najvise nervirala kod Starkovih. Sansa je odmah posle nje...

Sto se tice zmajeva, ako Lanisteri uspeju zmaja u letu da skinu tom balistom, to ce biti veci fenonem od skidanja F177A tokom bombardovanja Very Happy
Blacko
Blacko
Vitez Bezemljaš
Vitez Bezemljaš

Broj poruka : 817
Godina : 38
Raspoloženje : need more coffee
Reputacija : 275
Points : 1104
Datum upisa : 27.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 16 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od CRNIJASTREB Uto 25 Jul 2017, 13:17

A kako tumačite da Misandei najveća riba serije, diže i kastrirane? I koji je smisao toga. Mislim da je njega spucala frustracija i da je zgrabio nož iskasapio je, imalo bi smisla. Onda pobjegne i vojska se raspe pa hajde.. Ovako? Na kojim drogama su scenaristi.
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 36
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 16 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od ElendV Uto 25 Jul 2017, 13:54

Blacko, to je to xd Ako skinu jednog zmaja sa balistom, moci ce da kazu da su dobili rat, pa makar kraljeva luka izgorela do temelja xd 
A da ne pricam o tome da ce se hiljadama godina posle pevati pesme o tom slavnom poduhvatu - i dan danas s vremena na vreme u sebi zapevam - ja vouzim stelta sto sedamnajs a, nevidljivouug xdd

Jastreb, scena je klasican hbo. Nikakvog smisla, nikakve veze, cisto da se ne pobuni hipsterska masa kako nije bilo golotinje u epizodi.

Inace epizoda nije losa, cak sta vise, vec sezonama unazad nije bilo tako zanimljive epizode. Bas su mi dobre scene sa deneris i tom celom pricom kad je konacno stigla, samo greota sto je juron pokvario žur tamo na brodu, taman se zakuvalo xd
A Arja mi lici na onog vičerovog učitelja, vezimir ili kako se već zove xd

Ps Kometa se nada da ce Sansa da umre ((: Nisam znao da Kometa ima to u sebi!
ElendV
ElendV

Broj poruka : 641
Raspoloženje : Kul
Reputacija : 209
Points : 852
Datum upisa : 18.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 16 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od Assassin Uto 25 Jul 2017, 14:46

Blacko ::Sto se tice zmajeva, ako Lanisteri uspeju zmaja u letu da skinu tom balistom, to ce biti veci fenonem od skidanja F177A tokom bombardovanja Very Happy

ElendV ::Blacko, to je to xd Ako skinu jednog zmaja sa balistom, moci ce da kazu da su dobili rat, pa makar kraljeva luka izgorela do temelja xd
A da ne pricam o tome da ce se hiljadama godina posle pevati pesme o tom slavnom poduhvatu - i dan danas s vremena na vreme u sebi zapevam - ja vouzim stelta sto sedamnajs a, nevidljivouug xdd

Zašto da ne? Ako su već u seriji omogućili da strela iz one baliste može da probije zmajevu krljušt i zmajeve kosti,
onda nema problema nigde. Dovoljno je da napravi nekoliko desetina tih balista, sa gomilom strela za njih i gotova
stvar. Poređa ih na više lokacija preko cele Kraljeve luke, izvežba ljude u korišćenju njih i nema neke komplikacije.
Zmaj je veoma efikasan samo kada bljuje vatru, a da bi bljuvao vatru i da bi to imalo efekta on mora da se spusti
na koliko? Pedeset, stotinu, dve, tri stotine metara od zemlje? Kraljeva luka ima dosta kula i uzdignutih mesta.
Koliko god zmaj bio okretan i brz sigurno će ga neka od kiša strela pogoditi, zakačiti, jednom ,dva puta, nijednom,
nije bitno sve dok imaju velike količine da ga obasipaju. A zmajevi u Martinovom svetu nisu neka razumna, već
divlja bića, životinje. Teško da će imati razuma da osmisle nek manerve letenja kako bi izbegli strele, biće kao
ptica u letu, osim ako ih neko ne bude jahao i upravljao njima. Jeste teško, ali nije nemoguće, velike su to mete.
Sad da je priča o zmajevima iz knjiga to bi bila druga stvar, ali ovde su ih očigledno načinili ranjivim, što su i morali
da urade da bi ovaj rat imao nekog smisla, jer da nisu Sersei ne bi imala nikakve šanse i čemu onda ratovanje? Very Happy
I da, zaboravih da pomenem, posledica tih balista u velikom borju bi bila u tome da kada omaše zmaja, sve te
strele će padadati po gradu ili barem neki njihov broj koji ne odleti preko zidina. Very Happy


ElendV ::
Ps Kometa se nada da ce Sansa da umre ((: Nisam znao da Kometa ima to u sebi!

Šok! Spada mi sa pedistala najfinije osobe na forumu! Voja se penje! Winter Is Coming...to HBO - Page 16 3250678809

PS. I meni je Sasa glupaća bila definitivno najneomiljeniji Stark za koga ne bih mario ako umre.
Kapiram lika skroz, naivno, glupavo dete, ali ne moram da ga volim. Very Happy



EDIT:
Da li ste primetili kako se Duh, Džonov jezovuk ne pojavljuje već neko vreme? Verovatno nemaju para, ali mi je svejedno
besmisleno da Džon sedi u Zimovrelu bez njegovog jezovuka kraj njega. A i voleo bih da vidim odraslog belog jezovuka
sa krvavo crvenim očima!!! Šteta što su failovali pa ga nisu učinili nemim, kao u knjizi. Tako je više bad ass.
Assassin
Assassin
Lord Zapovednik Noćne Straže
Lord Zapovednik Noćne Straže

Broj poruka : 13622
Godina : 32
Raspoloženje : Arise!
Reputacija : 937
Points : 14683
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 16 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od ElendV Uto 25 Jul 2017, 15:00

Pa da, ali zamisli lika koji treba da nacilja frikin zmaja koji leti i bljuje vatru sa balistom.
Mada priznajem da su vece sanse da se balistom obori zmaj, nego sto su bile da se sa nasim neispravnim radarima iz praistorije, obori najbolji nato avion, nevidljiv na ispravnim, modernim radarima xd 

Sta bi vam Zim rekla da vidi sad kako pricate o Sansi, ccc
ElendV
ElendV

Broj poruka : 641
Raspoloženje : Kul
Reputacija : 209
Points : 852
Datum upisa : 18.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 16 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od Чери Uto 25 Jul 2017, 17:26

ElendV ::Ps Kometa se nada da ce Sansa da umre ((: Nisam znao da Kometa ima to u sebi!
Ima ona mnogo vise u sebi nego sto ti mislis Twisted Evil
Чери
Чери

Broj poruka : 448
Raspoloženje : svi putevi vode ka jednom...
Reputacija : 95
Points : 549
Datum upisa : 09.02.2017

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 16 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od Blacko Uto 25 Jul 2017, 17:52

ElendV ::Pa da, ali zamisli lika koji treba da nacilja frikin zmaja koji leti i bljuje vatru sa balistom.
Upravo to, treba tu balistu okretati, ciljati i predvideti gde ce se zmaj nalaziti...
A bas mi nesto neverovatno da ce uspeti da ih naprave gomilu za kratko vreme, i obuciti ljude da barataju njima...A valjda i Varis ima jos nekog u Luci da mu dojavi za postojanje istih...

ElendV ::Sta bi vam Zim rekla da vidi sad kako pricate o Sansi, ccc
Prizivamo Zim Very Happy
Blacko
Blacko
Vitez Bezemljaš
Vitez Bezemljaš

Broj poruka : 817
Godina : 38
Raspoloženje : need more coffee
Reputacija : 275
Points : 1104
Datum upisa : 27.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 16 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od CRNIJASTREB Uto 25 Jul 2017, 18:03

Kiburn je opasniji od svih balista.. 
A što se tiče Varisa njegove ptičica više nisu njegove
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 36
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 16 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od Blacko Uto 25 Jul 2017, 18:29

CRNIJASTREB ::Kiburn je opasniji od svih balista..
Ja sam ocekivao da ce da sklepa nekog Bone Dragona Very Happy
Blacko
Blacko
Vitez Bezemljaš
Vitez Bezemljaš

Broj poruka : 817
Godina : 38
Raspoloženje : need more coffee
Reputacija : 275
Points : 1104
Datum upisa : 27.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 16 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od Assassin Uto 25 Jul 2017, 18:33

Blacko ::
CRNIJASTREB ::Kiburn je opasniji od svih balista..
Ja sam ocekivao da ce da sklepa nekog Bone Dragona Very Happy

Ili neki otrov kojim bi premazao strele iz balista i tako jednostavnije eliminisao zmajeve. Very Happy
Assassin
Assassin
Lord Zapovednik Noćne Straže
Lord Zapovednik Noćne Straže

Broj poruka : 13622
Godina : 32
Raspoloženje : Arise!
Reputacija : 937
Points : 14683
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 16 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od Zevs86 Uto 25 Jul 2017, 19:29

CRNIJASTREB ::A kako tumačite da Misandei najveća riba serije, diže i kastrirane? I koji je smisao toga. Mislim da je njega spucala frustracija i da je zgrabio nož iskasapio je, imalo bi smisla. Onda pobjegne i vojska se raspe pa hajde.. Ovako? Na kojim drogama su scenaristi.
Kao sto kaze Elend, klasican HBO guzica / sise / seks momenat. Nema sta da se objasnjava mLogo, zar ne?
I, ne mogu se svi kupiti / prodati. Varis je obavesten prilicno dobro, ne sumLJam mLogo u to Wink

Assassin ::
Zašto da ne? Ako su već u seriji omogućili da strela iz one baliste može da probije zmajevu krljušt i zmajeve kosti,
onda nema problema nigde. Dovoljno je da napravi nekoliko desetina tih balista, sa gomilom strela za njih i gotova
stvar. Poređa ih na više lokacija preko cele Kraljeve luke, izvežba ljude u korišćenju njih i nema neke komplikacije.
Zmaj je veoma efikasan samo kada bljuje vatru, a da bi bljuvao vatru i da bi to imalo efekta on mora da se spusti
na koliko? Pedeset, stotinu, dve, tri stotine metara od zemlje? Kraljeva luka ima dosta kula i uzdignutih mesta.
Koliko god zmaj bio okretan i brz sigurno će ga neka od kiša strela pogoditi, zakačiti, jednom ,dva puta, nijednom,
nije bitno sve dok imaju velike količine da ga obasipaju. A zmajevi u Martinovom svetu nisu neka razumna, već
divlja bića, životinje. Teško da će imati razuma da osmisle nek manerve letenja kako bi izbegli strele, biće kao
ptica u letu, osim ako ih neko ne bude jahao i upravljao njima. Jeste teško, ali nije nemoguće, velike su to mete.
Sad da je priča o zmajevima iz knjiga to bi bila druga stvar, ali ovde su ih očigledno načinili ranjivim, što su i morali
da urade da bi ovaj rat imao nekog smisla, jer da nisu Sersei ne bi imala nikakve šanse i čemu onda ratovanje? Very Happy
I da, zaboravih da pomenem, posledica tih balista u velikom borju bi bila u tome da kada omaše zmaja, sve te
strele će padadati po gradu ili barem neki njihov broj koji ne odleti preko zidina. Very Happy
A jeeeeeeeeeeeeeeeeeste sad, pa nije ti to WC3 ili MTW ili neka avantura jbt, znas koliko je vremena potrebno da se napravi samo jedna balista koja funkcionise kako treba u tom dobu i municija koja je dovoljno dobra? Da ne pricamo o EKIPI ljudi koja je dovoljno obucena da barata istom, e sad to treba uraditi... puta 10, 20, 30 da bi imalo nekakvog efekta? I ova prica o zmajevima kao divljim bicima, Denerisini ( koliko mi znamo sada nisu divlji vec reaguju na komande) .
Cisto da dodam da je skroz ok ubaciti tu opciju sa tim balistama ( zapravo vise su rimski skorpioni nego baliste ali ajde) jer je besmisleno za grad kao sto je Kraljeva Luka u tom dobu da nema takvu vrstu odbrane bilo zmajeva ili ne. Kad vec mogu da imaju katapulte i trebusete na zidinama mogu i baliste / skorpione a to vec ima i Nocna na svojim zidinama... I ako scenaristi serije napisu scenario u kojem zmajevi napadaju kao retardi grad koji je nacickan skorpionima i balistama potonuce jos nize u mojim ocima...
@Blacko To sto kazes.

Koliko vas kaze da ce Maloprstic sada poceti da pravi opasna sranja i da ce ga Dzon ubiti? Very Happy Inace, apsolutno sam razocaran sa nacinom na koji je Maloprstic prikazan u poslednje 2 sezone. Totalno demistifikovan, predstavljen kao glupavo kuce kojem cure bale za Sansom i koja ga satro vrti bez po muke... Blah...

Sta mislite koliko je ovo sto se desava konspiraciji Tirel / Zmije / Teon i Seka i Deneris ono sto ce desavati Koningtonu i laznom Targu i njihovim konspiracijama u knjigama?
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 16 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od Zevs86 Uto 25 Jul 2017, 19:30

Blacko ::
CRNIJASTREB ::Kiburn je opasniji od svih balista..
Ja sam ocekivao da ce da sklepa nekog Bone Dragona Very Happy
Priznajem da je i meni ovo palo na pamet Winter Is Coming...to HBO - Page 16 3250678809 Ali i otrov mi je padao na pamet, takodje Very Happy
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 16 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od Sparkling Comet Uto 25 Jul 2017, 20:06

Чери ::
ElendV ::Ps Kometa se nada da ce Sansa da umre ((: Nisam znao da Kometa ima to u sebi!
Ima ona mnogo vise u sebi nego sto ti mislis Twisted Evil
Cool Cool
Sparkling Comet
Sparkling Comet

Broj poruka : 15528
Godina : 34
Raspoloženje : Hope for the best, I always do :)))
Reputacija : 1019
Points : 16631
Datum upisa : 30.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 16 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od Assassin Uto 25 Jul 2017, 21:29

Zevs86 ::
A jeeeeeeeeeeeeeeeeeste sad, pa nije ti to WC3 ili MTW ili neka avantura jbt, znas koliko je vremena potrebno da se napravi samo jedna balista koja funkcionise kako treba u tom dobu i municija koja je dovoljno dobra? Da ne pricamo o EKIPI ljudi koja je dovoljno obucena da barata istom, e sad to treba uraditi... puta 10, 20, 30 da bi imalo nekakvog efekta? I ova prica o zmajevima kao divljim bicima, Denerisini ( koliko mi znamo sada nisu divlji vec reaguju na komande) .
Cisto da dodam da je skroz ok ubaciti tu opciju sa tim balistama ( zapravo vise su rimski skorpioni nego baliste ali ajde) jer je besmisleno za grad kao sto je Kraljeva Luka u tom dobu da nema takvu vrstu odbrane bilo zmajeva ili ne. Kad vec mogu da imaju katapulte i trebusete na zidinama mogu i baliste / skorpione a to vec ima i Nocna na svojim zidinama... I ako scenaristi serije napisu scenario u kojem zmajevi napadaju kao retardi grad koji je nacickan skorpionima i balistama potonuce jos nize u mojim ocima...


Koliko je vremena potrebno da se napravi balista? Kraljeva luka je najveći grad u Vesterosu i najviše je opremljena. Ima najbolje kovače,
radnike i sve ostalo što je potrebno. Sersei može da uposli na stotine ljudi da prave baliste i municiju za njih. Imaš nacrt, imaš iskusne
ljude koji su ih već pravili, samo ih uposliš. Treba vremena da se svaki deo napravi i mehanizam sklopi, ali ako imaš znanje to nije problem.
Istina je da balista treba s pažnjom i umećem da se pravi, ali je rezurtat odličan jer su baliste dosta precizne kada se dobro sklope,
mada nemaju preterano veliki domet u odnosu na trebušete i slično. U poslednjoj epizodi videli smo kako Juron Grejdžoj uništava desetine
ili stotinu brodova samo uz pomoć mašinerije, tj. katapulta sa brodova. Bukvalno je popalio flotu od Deneris, samo ne znam da li je celu ili
samo deo Grejdžoja, u kratkom vremenskom periodu, masovnim bombardovanjem koristeći samo katapulte sa brodova. Hoćeš da mi kažeš
da Grejdžoji sa ostrva mogu da sklope toliku mašineriju, a da najveći i najnapredniji grad na celom kontinentu (mada je što se znanja i nekih
drugih stvari Starigrad napredniji) ne može da napravi 20-30 balista za mesec dana dok traje ratno stanje?
Pogledaj opsadu Mirina:

Winter Is Coming...to HBO - Page 16 02-GoT1

Već postoje mehanizmi u GoT svetu i ljudi ih prave.
Osim toga, baliste, lukovi i strele, koplja, to su najuobičajeni načini na koje ljudi ubijaju zmajeve u knjigama, filmovima
pričama i slično, sa tematikom kakva je u Igri Prestola. Nije da imaju topove, tenkove, kalašnjikove ili što Elend reče
neki radar za Migove. Very Happy Jednostavno, Zmajevi lete, a luk i strela su nemoćni, sta uraditi? Napraviti veći luk i veće
strele. Very Happy Bard je u Hobitu zveknuo aždahu Šmaugove veličine strelom, a u filmu iz baliste, nikome nije bilo nelogično. Very Happy
Mislim zar je neko iskreno očekivao neko logičnije objašnjenje za ubijanje džinovske leteće zveri od džinovske strele?
Pogoditi nešto što leti na nebu strelom je nerealno, ali zato podići "Bone Dragons" da ih srede je skroz realno i logično!? Very Happy
Come on! Very Happy


Uzgred naleteo sam na neku teoriju koja se odnosi na knjigu, gde će Juron Grejdžoj zapravo Sersei na poklon doneti
onaj zmajev rog što ima i da će uz pomoć njega ona moći da zbuni zmajeve ili ih čak možda kontroliše i slično. Vredi
razmisliti o tome.

Ja bih nakljukao neke krave ili ovce  teškim otrovima i namamio zmajeve da ih smažu i pa pa Zmajevi! Very Happy Osim ako su oni
imuni na bilo kakvu vrstu stomačnog otrova i slično.  Xmm, a šta ako zmajevo staklo može lakse da naudi zmajevima?
Onda koplja za baliste za glavama od zmajevog stakla? I naravno, zar je meni samo palo na pamet da će Kiburn smisliti
nešto i sa divljom vatrom? Tipa da baca ćupove i popali zmajeve? Da li su oni otporni na divlju vatru... Toliko pitanja...
Assassin
Assassin
Lord Zapovednik Noćne Straže
Lord Zapovednik Noćne Straže

Broj poruka : 13622
Godina : 32
Raspoloženje : Arise!
Reputacija : 937
Points : 14683
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 16 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od Zevs86 Uto 25 Jul 2017, 21:49

@Ubica Kraljeva luka je BILA to sto ti kazes, ne bih se slozio da je u trenutku u kojem se desava radnja u seriji to. Ti pricas kao da imaju 3D stampace pa ce oni to ocas posla da nadumbaju Very Happy Pricamo o rucnoj proizvodnji napredne i veoma precizne masinerije ( za to vreme) u velikim serijama i obucavanju ljudi da pogode bilo sta koristeci istu. Nije nemoguce, no bice proseravanje ako bude ceo grad opremljen balistama koji resetaju precizno.
To sto se nesto desavalo u Mirinu je nepovezano sa ovom temom.
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 16 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od Assassin Uto 25 Jul 2017, 22:27

Mogao bih da drvim još dva dana, ali mislim da smo dogurali do kraja što se teme balisti vs zmajevi tiče. Very Happy Mirin je kao što navedoh bio prikazan kao primer dostignuća u GoT svetu.
Ostaje nam serija da vidimo kako će to funkcionisati. Winter Is Coming...to HBO - Page 16 3250678809

A pade mi na pamet malopre, ko kaže da će uopšte koristiti baliste u Kraljevoj luci? Deneris ionako neće poslati zmajeve da zapale grad, rekla je već da neće biti kraljica pepela. Tako da mi je nekako više verovatno kada sada razmislim da će se taj "lov na zmajeve" odigrati u nekoj bici na otvorenom. Mislim da ćemo imati situaciju gde se vojske suočavaju, zmajevi dolaze, a oni u pozadini izvlače baliste da ih srede. Već smo videli u trejleru kako Džejmi u stilu Last man standing, jaše konja preko polja sa hordom mrtvih vojnika, koji su zapaljeni, dok drži koplje ispred sebe. Ne bi me čudilo da on proburazi nekog zmaja koji se gosti nad vojnicima ili koga su baliste uspele da rane pa je pao i slično! To bi bilo kul, navijam za Džejmija.
Assassin
Assassin
Lord Zapovednik Noćne Straže
Lord Zapovednik Noćne Straže

Broj poruka : 13622
Godina : 32
Raspoloženje : Arise!
Reputacija : 937
Points : 14683
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Winter Is Coming...to HBO - Page 16 Empty Re: Winter Is Coming...to HBO

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 16 od 21 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 21  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu