WORLD OF WESTEROS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 

 


Rechercher Napredna potraga

Zadnje teme
» Spam Tema....
od Nim Ned 14 Apr 2024, 04:08

» Sta trenutno slusate
od Zevs86 Sub 03 Feb 2024, 23:56

» Slike prirode nam majke
od Lala Pet 26 Maj 2023, 21:46

» Predstavite nam se....
od Assassin Pet 28 Apr 2023, 18:23

» Robert Džordan "Točak vremena"
od Uno Nomesta Pon 26 Sep 2022, 14:57

» Robin Hobb - Vidovnjaci
od Zevs86 Uto 29 Dec 2020, 15:25

» Stiven Erikson- Malaska knjiga palih
od Assassin Pon 13 Apr 2020, 10:31

» Igrice (Generalno)
od Lord M. Pet 03 Apr 2020, 12:33

» Sta sada citate?
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:58

» Winter Is Coming...to HBO
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:55

» Dela, po povoljnoj ceni.
od Vazarius Uto 10 Mar 2020, 08:25

» Srećna 2o2o!
od Assassin Uto 07 Jan 2020, 12:43

» Serije koje volite / trenutno pratite
od Assassin Uto 12 Nov 2019, 16:54

» Silmarilion
od Vazarius Čet 31 Okt 2019, 09:38

» Jezik Čitanja
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:23

» Novi filmovi i filmske novosti
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:19

» "Vukodav" - Marija Semjonova
od Zevs86 Pet 25 Jan 2019, 10:49

» Demon Cycle - Peter V. Brett [spoiler]
od Vazarius Uto 08 Jan 2019, 14:44

» Srećna 2o19!
od Areal Sre 02 Jan 2019, 20:56

» Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"
od Vazarius Pet 19 Okt 2018, 12:46

Pristupi

Zaboravio sam šifru

Ko je trenutno na forumu
Imamo 3 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 3 Gosta :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 84 dana Pet 20 Sep 2013, 17:16
Naj bolji poslanici
Зимоврел (15838)
Triologija "Gospodar prstenova" - Page 4 Vote_lcapTriologija "Gospodar prstenova" - Page 4 Voting_barTriologija "Gospodar prstenova" - Page 4 Vote_rcap 
Sparkling Comet (15528)
Triologija "Gospodar prstenova" - Page 4 Vote_lcapTriologija "Gospodar prstenova" - Page 4 Voting_barTriologija "Gospodar prstenova" - Page 4 Vote_rcap 
Assassin (13622)
Triologija "Gospodar prstenova" - Page 4 Vote_lcapTriologija "Gospodar prstenova" - Page 4 Voting_barTriologija "Gospodar prstenova" - Page 4 Vote_rcap 
Zevs86 (11916)
Triologija "Gospodar prstenova" - Page 4 Vote_lcapTriologija "Gospodar prstenova" - Page 4 Voting_barTriologija "Gospodar prstenova" - Page 4 Vote_rcap 
Zandrin (10789)
Triologija "Gospodar prstenova" - Page 4 Vote_lcapTriologija "Gospodar prstenova" - Page 4 Voting_barTriologija "Gospodar prstenova" - Page 4 Vote_rcap 
CRNIJASTREB (10420)
Triologija "Gospodar prstenova" - Page 4 Vote_lcapTriologija "Gospodar prstenova" - Page 4 Voting_barTriologija "Gospodar prstenova" - Page 4 Vote_rcap 
Princ Regar (9341)
Triologija "Gospodar prstenova" - Page 4 Vote_lcapTriologija "Gospodar prstenova" - Page 4 Voting_barTriologija "Gospodar prstenova" - Page 4 Vote_rcap 
LunarFang (9218)
Triologija "Gospodar prstenova" - Page 4 Vote_lcapTriologija "Gospodar prstenova" - Page 4 Voting_barTriologija "Gospodar prstenova" - Page 4 Vote_rcap 
Uno Nomesta (8868)
Triologija "Gospodar prstenova" - Page 4 Vote_lcapTriologija "Gospodar prstenova" - Page 4 Voting_barTriologija "Gospodar prstenova" - Page 4 Vote_rcap 
Nim (8274)
Triologija "Gospodar prstenova" - Page 4 Vote_lcapTriologija "Gospodar prstenova" - Page 4 Voting_barTriologija "Gospodar prstenova" - Page 4 Vote_rcap 

April 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Kalendar Kalendar


Triologija "Gospodar prstenova"

+28
Sparkling Comet
Uno Nomesta
Zevs86
Lord M.
Зимоврел
Areal
CRNIJASTREB
Вештица
Ergon Lar Tund
Assassin
LunarFang
Witcher
orome
Alixanna Pandora Lorien
Alatar The Blue
ACME
Lorkind
sajberkurajber
Struki
malkovian
Vierna
pinki
Glumac92
Lothesse
Artil
mikap
Edard Stark
Althinne
32 posters

Strana 4 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

Triologija "Gospodar prstenova" - Page 4 Empty Re: Triologija "Gospodar prstenova"

Počalji od Assassin Ned 23 Sep 2012, 11:17

Ovo je prvi put da cujem da neko smatra filmove boljim od knjiga. Smile
Assassin
Assassin
Lord Zapovednik Noćne Straže
Lord Zapovednik Noćne Straže

Broj poruka : 13622
Godina : 32
Raspoloženje : Arise!
Reputacija : 937
Points : 14683
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Triologija "Gospodar prstenova" - Page 4 Empty Re: Triologija "Gospodar prstenova"

Počalji od Вештица Ned 23 Sep 2012, 12:35

Нисам то написала- написала сам да сматрам да филм не може да замени књигу. У овом случају, књиге сам читала непсредно пре филмова и управо из тог разлога су ми биле допуна за филм, за који да- мислим да је добро екранизован и да верно и доступно преноси причу.
Љубитељ сам филмова, серија, цртаћа можда и највише, али ништа не може да замени књигу. Добро написана прича је прилика да твоја машта допуни причу, а мислим да је то потпунији доживљај.
Да ли би ми препоручио да поново читам Господар прстенова? Прочитала сам их само једном, и једном почела први па прекинула...
Вештица
Вештица

Broj poruka : 1861
Raspoloženje : сетна...
Reputacija : 300
Points : 2163
Datum upisa : 22.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Triologija "Gospodar prstenova" - Page 4 Empty Re: Triologija "Gospodar prstenova"

Počalji od CRNIJASTREB Ned 23 Sep 2012, 12:53

Ja tvrdim da je GP film x puta bolji od knjiga... Jedinstven primjer, ali tako je..
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 36
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Triologija "Gospodar prstenova" - Page 4 Empty Re: Triologija "Gospodar prstenova"

Počalji od Вештица Ned 23 Sep 2012, 13:23

Ја волим да погледам и екранизацију прича, али књига је- књига! И не читам их на рачунару, то мора да буде опипљиво, превртње страна. И мало сам се залетела- не могу да поредим свој омиљени филм са књигама и престајем, ето! Ја сам их комбиновала- књига, филм, књига... И ето добитне комбинације- по мене, наравно. А престала сам да читам по други пут, пре око годину дана, зато што ми је деловала другачије, а не желим да ту буде било шта другачије, и зато тражим савет од искуснијих- Читати, или не читати... Ех
Вештица
Вештица

Broj poruka : 1861
Raspoloženje : сетна...
Reputacija : 300
Points : 2163
Datum upisa : 22.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Triologija "Gospodar prstenova" - Page 4 Empty Re: Triologija "Gospodar prstenova"

Počalji od CRNIJASTREB Ned 23 Sep 2012, 13:31

Naravno da je knjiga u rucu nešto pa gotovo metafizičko, ali kad ti se žuri, a još je nema u štampi, mob je super... Kasnije istu knjigu možeš iznova čitati u štampanoj verziji.... A
Što se tiče GP pa film je savršeno djelo... Teško da postoji neki bolji od njega... Dok je knjiga bajka, čak pomalo na nekim mjestima smarajuca bajka. Ali sve joj opraštamo jer je pisana davno, i bila avangarda
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 36
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Triologija "Gospodar prstenova" - Page 4 Empty Re: Triologija "Gospodar prstenova"

Počalji od Areal Ned 23 Sep 2012, 18:47

Meni se sviđaju i film i knjiga, što je prava retkost jer ekranizacije knjiga na filmu po teško ispadnu kako treba.
Areal
Areal
Lord zaštitnik Zapada
Lord zaštitnik Zapada

Broj poruka : 5992
Godina : 40
Raspoloženje : Lord Protector of Casterly Rock, Lord of Windblade and Tumbleston, Shield of Lannisport and Warden of the West, Lion from the North, Noble Lord Areal
Reputacija : 403
Points : 6443
Datum upisa : 01.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Triologija "Gospodar prstenova" - Page 4 Empty Re: Triologija "Gospodar prstenova"

Počalji od LunarFang Ned 23 Sep 2012, 19:51

Ja uzivam trenutno u knjizi "Dve kule" Smile
LunarFang
LunarFang
Lord od Besnog Rta
Lord od Besnog Rta

Broj poruka : 9218
Godina : 33
Raspoloženje : kako kad
Reputacija : 368
Points : 9664
Datum upisa : 21.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Triologija "Gospodar prstenova" - Page 4 Empty Re: Triologija "Gospodar prstenova"

Počalji od Assassin Ned 23 Sep 2012, 20:01

Daco, pomenula si da da ti je knjiga uvek ispred filma, dok to ovde nije slucaj. Smile
Ne bih ti preporucio da pocinjes opet ako si vec odustala.
Ako sam nesto shvatio, to je da vecina devojaka koja cita Fantasy,
ne gotivi nesto Tolkinova dela. Pretpostavljam zbog nedostatka heroina...

Jastrebe knjiga nije bajka, da si to rekao za Hobbita razumeo bih, ali ovako ne mogu da shvatim. Smile

A film ma koliko voleo, moram reci da ima holivudskog smaranja i budalastina. Pogotovo sa Legolasom, od njega napravise hard core
besmrtnika, koji ispaljuje rafale strela.
Dve scene koje bih bas naglasio su
opsada Helmovog ponora, kada Legolas surfuje na stitu i posle taj stit zabije Uruk haiju u stomak. Ta scena mi je toliko debilna da nemam reci.
Kao i ona scena kada Aragorn vikne "Legolase!" A ovaj dodje i popne se na olifanta, izroka sve i onda opet surfuje niz olifantovu surlu.
A olifant toliko trci i trci i trci, a na kraju odmah padne na mesto odakle je Legolas krenu, pored Gimlija, a ja mislio on pretrcao 1.5 km-a.
Ali sve u svemu ako zanemarimo ove gluposti film je predobar, naravno ne moz' zameniti knjigu. Very Happy
Nadam se da u Hobitu nece biti ovakvih propusta.
Assassin
Assassin
Lord Zapovednik Noćne Straže
Lord Zapovednik Noćne Straže

Broj poruka : 13622
Godina : 32
Raspoloženje : Arise!
Reputacija : 937
Points : 14683
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Triologija "Gospodar prstenova" - Page 4 Empty Re: Triologija "Gospodar prstenova"

Počalji od Gost Ned 23 Sep 2012, 20:13

Assassin ::Dve scene koje bih bas naglasio su
opsada Helmovog ponora, kada Legolas surfuje na stitu i posle taj stit zabije Uruk haiju u stomak. Ta scena mi je toliko debilna da nemam reci.
Kao i ona scena kada Aragorn vikne "Legolase!" A ovaj dodje i popne se na olifanta, izroka sve i onda opet surfuje niz olifantovu surlu.
A olifant toliko trci i trci i trci, a na kraju odmah padne na mesto odakle je Legolas krenu, pored Gimlija, a ja mislio on pretrcao 1.5 km-a.
Ali sve u svemu ako zanemarimo ove gluposti film je predobar, naravno ne moz' zameniti knjigu. Very Happy
Nadam se da u Hobitu nece biti ovakvih propusta.
hahaha slažem se Very Happy ja kad sam prvi put videla Legolasa, još uvek sam bila 'zatreskana' u Orlanda, tako da mi je bilo svejedno Very Happy
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Triologija "Gospodar prstenova" - Page 4 Empty Re: Triologija "Gospodar prstenova"

Počalji od LunarFang Ned 23 Sep 2012, 20:17

Jes' preterano u odnosu na knjigu, to sigurno. A i Haldir nije dosao kod Helmovog ponora u knjizi, osim ako ja nisam propustio taj deo citajuci...
LunarFang
LunarFang
Lord od Besnog Rta
Lord od Besnog Rta

Broj poruka : 9218
Godina : 33
Raspoloženje : kako kad
Reputacija : 368
Points : 9664
Datum upisa : 21.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Triologija "Gospodar prstenova" - Page 4 Empty Re: Triologija "Gospodar prstenova"

Počalji od Зимоврел Ned 23 Sep 2012, 20:59

Assassin ::
Dve scene koje bih bas naglasio su
opsada Helmovog ponora, kada Legolas surfuje na stitu i posle taj stit zabije Uruk haiju u stomak. Ta scena mi je toliko debilna da nemam reci.
Kao i ona scena kada Aragorn vikne "Legolase!" A ovaj dodje i popne se na olifanta, izroka sve i onda opet surfuje niz olifantovu surlu.
A olifant toliko trci i trci i trci, a na kraju odmah padne na mesto odakle je Legolas krenu, pored Gimlija, a ja mislio on pretrcao 1.5 km-a.
Ali sve u svemu ako zanemarimo ove gluposti film je predobar, naravno ne moz' zameniti knjigu. :DNadam se da u Hobitu nece biti ovakvih propusta.
Јаој, све је тачно! Smile Нарочито те сцене сурфовања на штиту и на олифантовој сурли... Smile Филм је генијалан, али књиге су ипак боље... Ја сам у том периоду била дефинитивно заљубљена у Вига Мортенсена тј. Арагорна...
Зимоврел
Зимоврел
Gospa od Zimovrela
Gospa od Zimovrela

Broj poruka : 15838
Godina : 38
Raspoloženje : :)
Reputacija : 2659
Points : 18693
Datum upisa : 09.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Triologija "Gospodar prstenova" - Page 4 Empty Re: Triologija "Gospodar prstenova"

Počalji od LunarFang Ned 23 Sep 2012, 21:15

A ja cu da pomenem Liv Tajler i gluicu koja je glumila Jovajnu, i cijeg imena ne mogu da se setim Smile
LunarFang
LunarFang
Lord od Besnog Rta
Lord od Besnog Rta

Broj poruka : 9218
Godina : 33
Raspoloženje : kako kad
Reputacija : 368
Points : 9664
Datum upisa : 21.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Triologija "Gospodar prstenova" - Page 4 Empty Re: Triologija "Gospodar prstenova"

Počalji od CRNIJASTREB Ned 23 Sep 2012, 21:20

Knjige su da djecu... U filmu možeš.da osjetis kao da je kraj zaista blizu.... Uostalom ko bi gledao film bez malo specijalnih efekata, kako ljudskih tj vilenjackih, tako i tehničkih.... Knjiga Definitivno jeste bajka i to ona stereotipna... Meni je Martin puno bolji, pa čak i Džordan, ali to je normalno... Da je T rođen koju deceniju kasnije i da je neko već pisao EF bio bi najbolji...
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 36
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Triologija "Gospodar prstenova" - Page 4 Empty Re: Triologija "Gospodar prstenova"

Počalji od Зимоврел Ned 23 Sep 2012, 21:22

@LunarFang Она се зове Миранда Ото! Стварно је лепа! И Галадријела је била лепа! Али Лив Тајлер је ненадмашна! Супер ми је у оном споту од Аеросмита! Јел она беше глумила са Едвардом Нортоном у филму Хулк?
Зимоврел
Зимоврел
Gospa od Zimovrela
Gospa od Zimovrela

Broj poruka : 15838
Godina : 38
Raspoloženje : :)
Reputacija : 2659
Points : 18693
Datum upisa : 09.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Triologija "Gospodar prstenova" - Page 4 Empty Re: Triologija "Gospodar prstenova"

Počalji od Вештица Ned 23 Sep 2012, 21:22

И ја и ја! Права залуђеница! Ал ја имам тај обичај, везујем се јако за ликове- Арагорн и Гералт за сад убедљиво воде.
Вештица
Вештица

Broj poruka : 1861
Raspoloženje : сетна...
Reputacija : 300
Points : 2163
Datum upisa : 22.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Triologija "Gospodar prstenova" - Page 4 Empty Re: Triologija "Gospodar prstenova"

Počalji od LunarFang Ned 23 Sep 2012, 21:25

@Zimovrel: Da, bas ona! Miranda Oto! Zapamticu to!
@Daca: Geralt ftw bre Very Happy
LunarFang
LunarFang
Lord od Besnog Rta
Lord od Besnog Rta

Broj poruka : 9218
Godina : 33
Raspoloženje : kako kad
Reputacija : 368
Points : 9664
Datum upisa : 21.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Triologija "Gospodar prstenova" - Page 4 Empty Re: Triologija "Gospodar prstenova"

Počalji od Gost Ned 23 Sep 2012, 21:25

Зимоврел ::Ја сам у том периоду била дефинитивно заљубљена у Вига Мортенсена тј. Арагорна...
Meh Faramir i Boromir su meni uvek bili više hot Very Happy Very Happy
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Triologija "Gospodar prstenova" - Page 4 Empty Re: Triologija "Gospodar prstenova"

Počalji od Вештица Ned 23 Sep 2012, 21:34

Зимоврел ::@LunarFang Она се зове Миранда Ото! Стварно је лепа! И Галадријела је била лепа! Али Лив Тајлер је ненадмашна! Супер ми је у оном споту од Аеросмита! Јел она беше глумила са Едвардом Нортоном у филму Хулк?


Галадријела? Неее! Јесте да је субјективно, али према опису у књизи ја сам је замишљала другачије. Сећам се да сам свима понављала да она мора да буде мооого лепша и некако боља...
Вештица
Вештица

Broj poruka : 1861
Raspoloženje : сетна...
Reputacija : 300
Points : 2163
Datum upisa : 22.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Triologija "Gospodar prstenova" - Page 4 Empty Re: Triologija "Gospodar prstenova"

Počalji od Зимоврел Ned 23 Sep 2012, 21:34

Ммм, више Фарамир него Боромир. Smile
Зимоврел
Зимоврел
Gospa od Zimovrela
Gospa od Zimovrela

Broj poruka : 15838
Godina : 38
Raspoloženje : :)
Reputacija : 2659
Points : 18693
Datum upisa : 09.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Triologija "Gospodar prstenova" - Page 4 Empty Re: Triologija "Gospodar prstenova"

Počalji od LunarFang Ned 23 Sep 2012, 21:40

Kod Vilenjaka bih rekao da je, pored ffizicke, ipak u prvo planu duhovna lepota, a Kejt Blanset jue lepo odigrala Galadrijelu. Ali da, ipak je to subjektivno...
LunarFang
LunarFang
Lord od Besnog Rta
Lord od Besnog Rta

Broj poruka : 9218
Godina : 33
Raspoloženje : kako kad
Reputacija : 368
Points : 9664
Datum upisa : 21.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Triologija "Gospodar prstenova" - Page 4 Empty Re: Triologija "Gospodar prstenova"

Počalji od Gost Ned 23 Sep 2012, 22:00

Зимоврел ::Ммм, више Фарамир него Боромир. Smile
Mmm moram da se složim Very Happy
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Triologija "Gospodar prstenova" - Page 4 Empty Re: Triologija "Gospodar prstenova"

Počalji od Assassin Ned 23 Sep 2012, 23:00

Meni je Son Bin zakon. Very Happy
A Boromir mi je omiljeni lik iz svih dela epike, a procitao sam
ih poprilicno. Smile
Assassin
Assassin
Lord Zapovednik Noćne Straže
Lord Zapovednik Noćne Straže

Broj poruka : 13622
Godina : 32
Raspoloženje : Arise!
Reputacija : 937
Points : 14683
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Triologija "Gospodar prstenova" - Page 4 Empty Re: Triologija "Gospodar prstenova"

Počalji od Gost Ned 23 Sep 2012, 23:03

Faramir nije ni upola cool u filmovima kao u knjigama, ali šta je tu je Smile
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Triologija "Gospodar prstenova" - Page 4 Empty Re: Triologija "Gospodar prstenova"

Počalji od Зимоврел Ned 23 Sep 2012, 23:07

Тачно, доста сцена са Фарамиром су изоставили у филму! У књизи је био боље представљен!
Зимоврел
Зимоврел
Gospa od Zimovrela
Gospa od Zimovrela

Broj poruka : 15838
Godina : 38
Raspoloženje : :)
Reputacija : 2659
Points : 18693
Datum upisa : 09.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Triologija "Gospodar prstenova" - Page 4 Empty Re: Triologija "Gospodar prstenova"

Počalji od Assassin Ned 23 Sep 2012, 23:13

Pa i ne znam bas, tu se vec ne bih slozio.
Jer mislim da su ga dosta dobro ubacili u film,
posto on i nema mnogo scena, pa su lako mogli da
iskombinuju. Smile
Ona scena iz filma kada jurisa na Ozgilijat, a u pozadini
Pipin peva:

“Home is behind, the world ahead,
And there are many paths to tread
Through shadows to the edge of night,
Until the stars are all alight.
Then world behind and home ahead,
We'll wander back and home to bed.
Mist and twilight, cloud and shade,
Away shall fade! Away shall fade!”


Tolkin legenda! Skidam mu kapu jos jednom! Smile
Assassin
Assassin
Lord Zapovednik Noćne Straže
Lord Zapovednik Noćne Straže

Broj poruka : 13622
Godina : 32
Raspoloženje : Arise!
Reputacija : 937
Points : 14683
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Triologija "Gospodar prstenova" - Page 4 Empty Re: Triologija "Gospodar prstenova"

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu